2024 m. gegužes 19 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2009-09-23LRT taryboje – karštos diskusijos ir priekaištai

Rugsėjo 22 d. įvyko Lietuvos radijo ir televizijos tarybos posėdis. Jo dienotvarkėje buvo diskusija apie LRT misijos vykdymą, svarbiausias laidas ir aktualius įvykius, LRT biudžeto vykdymas, finansinė padėtis ir siūlymai jos pagerinimui, pateikiant konkrečią medžiagą, LR Seimo švietimo ir mokslo komiteto kreipimosi į LRT tarybą svarstymas ir nutarimo priėmimas, einamieji reikalai.

2009-09-21Kas turi prisiimti atsakomybę už LRT programų kokybę, jų finansavimą ir transliavimą?

Šį antradienį (rugsėjo 22 d.) 10.10 val. Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ vyks diskusija apie LRT finansines ir kitas problemas bei atsakomybę už galimą programų transliavimo nutraukimą.

2009-09-21Vaižganto premija įteikta poetui Justinui Marcinkevičiui

Rugsėjo 20 dieną Malaišiuose, Juozo Tumo-Vaižganto gimtinėje, iškilmingai įteikta tradicinė Vaižganto vardo premija. Šiemet premijos laureatu tapo poetas Justinas Marcinkevičius, išleidęs knygą „Pažadėtoji žemė: užrašai, pokalbiai, straipsniai, kalbos, 1988-2008“.

2009-09-17SODRA: dirbančiųjų pagal autorines sutartis socialinio draudimo stažas

Lzs.lt šį mėnesį pradėjo publikuoti SODRA specialistų parengtą informaciją, kuri ypač aktuali dirbantiesiems pagal autorines sutartis. Nuo 2009 m. sausio 1 d. asmenys, dirbantys pagal autorines sutartis, yra draudžiami privalomuoju valstybiniu socialiniu draudimu ir privalo mokėti įstatyme nustatyto dydžio įmokas. Jų draudimą reglamentuoja Valstybinio socialinio draudimo įstatymas.

2009-09-17LŽS etikos komisija susitiko su VTEK darbuotojais

Rugsėjo 15 d. LŽS etikos komisijos nariai susitiko su Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sekretoriato darbuotojais, domėjosi šios institucijos darbo organizavimu, skundų tyrimo praktika, prevencine veikla.

2009-09-16Alytuje startavo laikraštis dzūkų tarme

Alytuje vakar pradėtas leisti naujas laikraštis „Alytaus dienraštis”. Nepaisant sunkmečio leidėjai planuoja, kad laikraštis ne tik išsilaikys rinkoje, bet ir taps populiariu Alytaus regiono leidiniu. Naujo laikraščio skaitytojai ras ir publikacijų dzūkų tarme.

2009-09-16Žurnalistų pusryčiai su profesoriumi J.Aumente iš JAV

Rugsėjo 15 d. „Transparency International“ Lietuvos skyrius surengė antrąją renginių ciklo „Žurnalistų pusryčiai“ diskusiją „Pusryčiai Nr. 2: kaip atpažinti informaciją ir kritiškai atsirinkti tai, kas tikra?“. Diskusiją vedė JAV žiniasklaidos ekspertas, Rutgers universiteto profesorius emeritas ir Žurnalistinių resursų instituto steigėjas prof. Jerome Aumente.

2009-09-15Prie Užutrakio septyniolika angelų paskelbė gerąją žinią (1)

Septyniolikos ąžuolinių angelų takas nusidriekė netoli Užutrakio, įstabiame kraštovaizdyje, ir tapo dar viena lankytina Trakų krašto vieta. Prie šios iniciatyvos yra prisidėjusi ir Lietuvos žurnalistų sąjunga bei būrys žurnalistų bendruomenės atstovų, kurie savo lėšomis parėmė “Gerosios žinios angelo” skulptūros sukūrimą.

2009-09-15LŽS pasiekė kreipimasis dėl vaiko teisių pažeidinėjimo žiniasklaidoje

Lietuvos žurnalistų sąjunga gavo nevyriausybinių organizacijų konfederacijos vaikams kreipimąsi, kuriame prašoma imtis aktyvių veiksmų ir užkirsti kelią besitęsiančiam vaikų teisių pažeidinėjimui žiniasklaidoje.

2009-09-15Vilniaus universitete – vieša dr.B. Raguočio paskaita

Rugsėjo 18 d. Vilniaus universitete, Teatro salėje, rengiama vieša paskaita „Žurnalistikos studijos ir tyrimai. Pradžios esė“, kurią skaitys doc. dr. Bronius RAGUOTIS.

2009-09-15Ar televizija labiau reikalinga tikriems jauniems talentams, ar atvirkščiai?

Šį antradienį (rugsėjo 15 d.) 10.10 val. Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ vyks diskusija apie populiarėjančių jaunųjų talentų atrankos ir „žvaigždžių fabrikų“ projektus.

2009-09-14Vyriausiam LŽS nariui A.Prokopavičiui sukako 92-eji

Rugsėjo 13 d. vyriausias Lietuvos žurnalistų sąjungos narys Antanas Prokopavičius paminėjo dvi garbingas sukaktis. Tądien jam sukako 92-eji metai, o kartu stuktelėjo ir 80 metų, kai A.Prokopavičius pradėjo dirbti kūrybinį darbą. Garbingą kūrybinės veiklos sukaktį ir gimtadienį minėjusį kolegą žurnalistų bendruomenės vardu tądien pasveikino LŽS pirmininko patarėjas ir Senjorų klubo pirmininkas Stanislovas Pleskus.

2009-09-11Rugsėjo 12-ąją – Angelų tako atidarymas

Rytoj vidurdienį šv.Mišiomis dvejose Trakų bažnyčiose – Švč.Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčioje ir Švč.Mergelės Marijos gimimo stačiatikių cerkvėje – prasidės Angelų tako ir Angelų kalvos atidarymo renginiai. 14 val. Būdos kaime (Trakų r.) bus šventinamos angelų skulptūros. Renginiuose dalyvaus ir LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius, taip pat kviečiami ir visi žurnalistų bendruomenės nariai, kurie savanoriškomis lėšomis prisidėjo prie “Gerosios žinios angelo” skulptūros atsiradimo.

2009-09-11Konkursas „Šiuolaikinė biblioteka – pažangiai visuomenei“ artėja prie pabaigos

Lietuvos žurnalistų sąjunga, Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija bei projekto „Bibliotekos pažangai“ rengėjai ragina žiniasklaidos atstovus aktyviau dalyvauti kūrybiniame konkurse.

2009-09-10LŽS kviečia žurnalistus aplankyti Tolminkiemį

LŽS pritarė Kelionių ir pramogų klubo pasiūlytai idėjai visiems drauge aplankyti Tolminkiemį ir taip paminėti K.Donelaičio bažnyčios atstatymo 30-metį. Ketinama šią kelionę surengti spalio 10-11 arba 17-18 dienomis (data tikslinama).
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media