2021 m. balandžio 22 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

2021-04-18Vrublevskių bibliotekoje paroda „Dirbti lietuviškai knygai“

Ar žinote, kiek Vaižgantui atsiėjo 1931 metų narystė „XXVII knygos mėgėjų“ draugijoje? O kiek kainavo ąžuolinė knygų spinta XX a. ketvirto dešimtmečio Kaune? Daugiau ar mažiau nei Paryžiuje 1300 egzempliorių tiražu išspausdinti medžio raižinį? O gal smalsu, kaip Vytautas Steponaitis rinkosi popierių „XXVII knygos mėgėjų metraščio“ trečiam tomui? Šie ir dar daug kitų klausimų bei atsakymų – naujoje parodoje apie XXVII knygos mėgėjus – elitinę bibliofilų organizaciją, veikusią Kaune 1930–1940 metais.

2021-04-17Japonijoje studijuojantis klaipėdietis pasiryžęs bent į 12 užsienio kalbų išversti Vytauto Mačernio eilėraščius

Šiemet sukanka 100 metų, kai gimė poetas Vytautas Mačernis. Lietuvos Seimas paskelbė šiuos metus V. Mačernio metais. Mokyklos organizuoja rašinių konkursus poetui atminti, kultūros įstaigos rengia meninius skaitymus, o Japonijoje studijuojantis klaipėdietis Audrius SABŪNAS sumanė „YouTube“ perskaityti keliolika į įvairias užsienio kalbas išverstų V. Mačernio eilėraščių, ir vos įpusėjus pavasariui jau paskelbė šešis tokius – kaip vienam žmogui tikrai nemažai. Su A. Sabūnu kalbėjomės apie šį jo sumanymą, V. Mačernio eilėraščių ir gyvenimo Japonijoje ypatumus.

2021-04-11„BrainStorm“ skelbia būsimą naujo kūrinio bei vaizdo klipo „Feels“ premjerą

Balandžio 21 d., 16 val. specialiai tam sukurtoje interaktyvioje platformoje Brainstormfeels.com įvyks pasaulinė Baltijos regiono žvaigždžių „BrainStorm“ naujausio singlo ir vaizdo klipo premjera. Šio išskirtinio internetinio renginio metu publika turės galimybę tiesiogiai pabendrauti su charizmatiškaisiais grupės nariais Renaru, Mariu, Janiu ir Kasparu.
Archyvas (878)Naujienų prenumerata 
 

2021-04-17Geriausioje kovo sporto nuotraukoje – nesuvaidintos krepšininkės emocijos

Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso trečiuoju 2021 metų laureatu tapo dienraščio „Lietuvos rytas” žurnalistas, fotografas Gintaras Šiuparys.

2021-04-11Bronius Čekanauskas: Oro balionu... virš Lukiškių kalėjimo

1989-ųjų paskutinę gegužės mėnesio savaitę Vilniuje vyko pirmasis visoje SSRS tarptautinis oro balionų festivalis. Per didelius vargus, per muitinių Maskvoje barjerus rinkosi į mūsų sostinę geriausi pasaulio oreiviai iš Anglijos, JAV, Japonijos, kitų pasaulio šalių. Lietuva jau laisvėjo, bet tada milicininkų Vingio parke buvo, ko gero, daugiau nei Sąjūdžio mitinguose. O jau žmonių – žiūrovų – minių minios. Kiekvienas troško paliesti balioną, oreivį, norėjo kuo nors jiems padėti. Nušviesti šio renginio man į talką iš Maskvos atvyko laikraščio „Sovetskij sport“, kuriame tuo metu dirbau korespondentu Lietuvai, užsienio skyriaus vedėjas Vladimiras Geskinas. Ir ne vienas...

2021-04-03Daugkartinis Lietuvos čempionas Mykolas Preisas išėjo eidamas 103 metus

Iš Izraelio pasiekė liūdna žinia: 2021 metų kovo 31 dieną, eidamas 103-uosius gyvenimo metus, mirė praeityje garsus lengvaatletis, Lietuvos bėgimo čempionas, vienas iš Lietuvos sporto medicinos pradininkų Mykolas Preisas.
Archyvas (271)Naujienų prenumerata 
 

2021-04-22Kviečiame į diskusiją „Rinkimų kampanijos online: pažaboti ar susidraugauti?“

Balandžio 30 d. 10 val. kviečiame žurnalistus į diskusiją „Rinkimų kampanijos online: pažaboti ar susidraugauti?“ Šios diskusijos tikslas – apžvelgti Seimo 2020 rinkimų kampaniją internete, naujausias politinės reklamos tendencijas regione, aptarti bei susitarti dėl veiksmų, kurių galėtume imtis, siekiant užtikrinti skaidresnę politinę kampaniją socialiniuose tinkluose prieš kitus rinkimus.

2021-04-21Spaudos konferencija: Sėkmingiausi Lietuvos startuoliai buriasi į asociaciją

Balandžio 22 d., ketvirtadienį, 10 val. kviečiame į nuotolinę spaudos konferenciją „Sėkmingiausi Lietuvos startuoliai buriasi į asociaciją“. Konferencija vyks „Microsoft Teams“.

2021-04-20Nuotolinė konferencija „Legalaus turinio iššūkiai kovoje su piratiniu verslu“. Kviečiame žurnalistus

Balandžio 23 d. (penktadienį) nuotoliniu būdu vyks konferencija „Legalaus turinio iššūkiai kovoje su piratiniu verslu“. Renginys vyks nuo 11 val. „Zoom“ platformoje.
Archyvas (2508)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-04-13Tradicinis konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2021“ švenčia savo dvidešimtmetį

Šiemet tradicinis konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2021“ įvyko jau dvidešimtąjį kartą. Nepaisant to, jog praeitais metais nemaža mūsų gyvenimo dalis buvo surakinta pandemijos, konkurse dalyvavo per 110 šalies fotografų, kurie pateikė arti 3200 nuotraukų. Žinoma, kovos su pandemija ir gyvenimo karantino sąlygomis temos buvo plačiai nagrinėjamos konkursui pateiktuose darbuose. Tačiau ne mažiau svarbūs kadrai rodė ir įprastą kultūros, politikos, sporto, kariuomenės gyvenimo ritmą, mūsų santykį su gamta bei nepalaužiamą norą gyventi pilnavertį gyvenimą.

2021-04-01Sveikiname LŽS Senjorų klubo narius, gimusius balandžio mėnesį!

"LŽS Senjorų klubo Tarybos vardu nuoširdžiai sveikinu kolegas žinomus žurnalistus, aktyvius klubo narius, balandžio mėnesį švenčiančius savo gimtadienius. Linkiu stiprios sveikatos, prasmingų gyvenimo metų, kūrybinės ir visokeriopos sėkmės, - sako LŽS Senjorų klubo pirmininkas Ipolitas Skridla.
Archyvas (300)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-04-08Lietuvos „Žinijos" draugijos POZITYVISTŲ ir SENJORŲ KLUBŲ seminaras-diskusija SVEIKATOS POKALBIAI SU LIGA

Balandžio 20 d. 15 val. nuotoliniu būdu įvyks Lietuvos „Žinijos" draugijos POZITYVISTŲ ir SENJORŲ KLUBŲ seminaras-diskusija SVEIKATOS POKALBIAI SU LIGA. Lektoriai: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas, rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius.
Archyvas (459)Naujienų prenumerataRSS
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media