2024 m. gegužes 19 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2024-04-17Nuo pogrindžio „Vilties“ iki „XXI amžiaus“: 35-eri metai spaudos leidyboje:prisimename Edvardą Šiugždą

Nuo 1975 m. E. Šiugžda įsitraukė į katalikiškos pogrindžio organizacijos „Eucharistijos bičiuliai” veiklą. Jis dalyvavo šios organizacijos slaptuose susitikimuose Kaune – Žaliakalnyje, Šančiuose, Vilijampolėje. Eucharistijos bičiulių veikla buvo sekama KGB. Nuo 1979 m. jis ėmėsi rašyti straipsnius į tokius leidinius kaip „LKB kronika“, „Aušra”, nuo 1980 m. – į „Rūpintojėlį”. Paskui prisidėjo prie pastarojo leidinio redagavimo, tapo aktyviu „Rūpintojėlio” bendradarbiu. Savo straipsnius į pogrindžio spaudą perduodavo per kun. Alfonsą Svarinską, seseris Adą Urbonaitę, Juliją Kuodytę ir kitus žymius disidentus.

2024-04-10Vyriausybė nutarė siūlyti Seimui pratęsti Rusijos ir Baltarusijos programų draudimą (1)

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui pratęsti draudimą Lietuvoje retransliuoti, platinti Rusijos ar Baltarusijos įsteigtų, tiesiogiai ar netiesiogiai valdomų, kontroliuojamų ar finansuojamų subjektų radijo programas, televizijos programas ir (ar) atskiras programas.

2024-03-23Žurnalistas Virginijus Savukynas turėjo teisę kritikuoti ministrę, LRT etikos kontrolierės sprendimas panaikintas  (1)

Vilniaus miesto apylinkės teismas negaliojančiu pripažino LRT etikos kontrolierės Dainos Elenos Andrikienės sprendimą, kuriuo buvo nuspręsta, kad žurnalistas Virginijus Savukynas, savo „Facebook“ paskyroje paskelbęs įrašą, kuriame kritikavo teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską, pažeidė LRT etikos kodeksą ir pasiūlė visuomeniniam transliuotojui skirti nuobaudą. Teisėja Rūta Poniškaitytė-Liatukė penktadienį paskelbė, kad LRT etikos kontrolierė viršijo savo įgaliojimus. Pasak teisėjos, asmuo turi teisę kritikuoti valdžią.

2024-03-17VU Komunikacijos fakultete pirmą kartą įvyko viešosios kalbos konkursas „Komunikuok: šauksmininko (iš)šūkis“

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas pirmą kartą organizavo viešosios kalbos konkursą moksleiviams „Komunikuok: šauksmininko (iš)šūkis“. Geriausios atrinktos moksleivių viešosios kalbos buvo pristatytos konkurso finaliniame renginyje, kuris vyko 2024 m. kovo 15-ąją – Pasaulinę kalbos dieną.

2024-03-15“Reporteriai be sienų” kviečia į dirbtuves, skirtas “Žiniasklaidos pasitikėjimo iniciatyvai”

“Reporteriai be sienų” žiniasklaidoje dirbančius kolegas kviečia į dirbtuves, skirtas “Žiniasklaidos pasitikėjimo iniciatyvai”. Dirbtuvės vyks Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, V. Putvinskio g. 23, 101 aud., Kovo 28 d. 13-16 val.

2024-03-06Knygos „Žurnalistika Lietuvoje. Žurnalistų laisvė, saugumas ir įtakos“ pristatymas. Kviečiame!

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto mokslininkai išleido naują knygą - „Žurnalistika Lietuvoje. Žurnalistų laisvė, saugumas ir įtakos“. Knygos pristatymas vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Valstybingumo erdvėje, kovo 12 d., 17.30 val. Knygos pristatyme dalyvaus autoriai: dr. Deimantas Jastramskis, dr. Giedrė Plepytė-Davidavičienė, dr. Rūta Kupetytė. Renginį moderuos Lietuvos žurnalistikos centro vadovė dr. Džina Donauskaitė. Kviečiame!

2024-02-10Visuomenės informavimo etikos komisija ragina politikus, valdančius žiniasklaidos priemones, nenaudoti jų politinėse kovose su oponentais

Visuomenės informavimo etikos komisija pastaruoju metu nagrinėjo kelis skundus dėl konfliktinių situacijų, susijusių su Radviliškio žiniasklaida. Laikraščio ,,Radviliškio kraštas“ leidėjas ir, VIRSIS duomenimis, atsakingas už turinį asmuo kartu yra Radviliškio savivaldybės tarybos narys.

2024-02-01Fondo taryba pritarė Finansuojamų projektų teikimo taisyklėms, planuojamų skelbti kultūrinės ir regioninės žiniasklaidos konkursų sąlygoms

Medijų rėmimo fondo taryba sausio 15 d. pritarė finansuojamų projektų teikimo taisyklėms, o sausio 29 d. ir prioritetinių paramos sričių – kultūrinės ir regioninės žiniasklaidos – konkursų sąlygoms. Dokumentus su atitinkamomis institucijomis toliau derins ir galiausiai tvirtins Kultūros ministerija.

2023-12-08 MININT VILNIAUS ĮKŪRIMO 700-ĄSIAS METINES VILNIAUS PERIODINĖ SPAUDA: RAIDOS ISTORIJA

Šiemet minint Vilniaus miesto įkūrimo 700-ąsias metines, verta prisiminti ir spaudos Vilniuje atsiradimo aplinkybes. Kaip žinoma, pirmųjų spaudos leidinių pasirodymas Vakarų Europoje tiesiogiai susijęs su vokiečio Johano Gutenbergo išradimu. Šis Mainco miesto spaustuvininkas modernizavo tada naudotas spausdinimo stakles ir pasiūlė visiškai naują teksto rinkimo iš atskirų spaudmenų principą, pačius spaudmenis liejant iš metalo lydinio. 1445 m. J. Gutenbergas tokiu būdu išspausdino savo pirmąją knygą lotynų kalba „Sibilės knyga“ ir pats įgyvendino naująjį spaudos metalo renkamais spaudmenimis išradimą. 1455 m. J. Gutenbergas išleido „Bibliją“, 1457 m. – psalmyną „Psalmorum codex“. Netrukus J. Gutenbergo išradimu ėmė plačiai naudotis dauguma Europos spaustuvių. Jos spausdino įvairaus turinio knygas, kalendorius, naujienų rinkinius. Išradimas galėjo būti pritaikytas ir laikraščiams bei žurnalams spausdinti.

2023-11-18Apie ką porina naujas dzūkų kultūros žurnalo „Dainava“ numeris (26)

Tikime, kad ilgus rudens vakarus jums, mieli skaitytojai, praskaidrins naujas dzūkų kultūros žurnalo „Dainava“ numeris. 100 puslapių apimties leidinyje atversti nauji Dzūkijos krašto istorijos puslapiai.

2023-10-14Nuo sausio 1-osios stabdoma „Tauragės žinių“ leidyba

„Tauragės žinių“ redakcija pranešė nutraukianti laikraščio leidybą. Nuo 2024-ųjų sausio 1-osios laikraštis nebebus leidžiamas.

2023-10-04LRT toliau vadovaus Monika Garbačiauskaitė-Budrienė (2)

Po trečią kartą vykusio LRT generalinio direktoriaus konkurso pagaliau išrinktas laimėtojas. LRT Taryba apsisprendė, kad LRT toliau vadovaus Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

2023-09-28Algirdas Kavaliauskas: Lietuvių kalba tikrai nenusipelno didesnio žurnalistų dėmėsio (1)

Yra skaitytojų, kurie lietuvybės, lietuvių kalbos išsaugojimo klausimams skirtas publikacijas vadina neįdomiomis, nuobodžiomis ir pan. Kitais žodžiais tariant, nereikalingomis. Tačiau dauguma skaitytojų pritaria tokioms publikacijoms, net lietuvybei skirtus tekstus vadina gražiai - auksiniais žodžiais.

2023-09-02LRTK: Už nelegaliai parsisiųstus filmus - baudos

2023 m. rugpjūčio 30 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą skirti pinigines baudas trims asmenims neteisėtai atsisiuntusiems ir platinusiems filmus iš autorių teises pažeidžiančios interneto svetainės linkomanija.net.

2023-08-30„Rokiškio Sirenos“ ir rajono vadovų susitikimas: sprendėme problemą, ką daryti, kad spaudai netrūkinėtų informacijos srautai  (2)

Paskutinis lašas, perpildęs „Rokiškio Sirenos“ žurnalistų kantrybės taurę buvo tas, kad į elektrinio autobuso, kuris pagal planą vos porą savaičių turėjo važinėti po Rokiškį, pristatymą buvo pakviesti tik vieno rajono laikraščio žurnalistai. Deja, tai nebuvo „Rokiškio Sirena“. Neva, įvyko žmogiška klaida iš bendrovės „Rokiškio autobusų parkas“ pusės: abi žiniasklaidos priemones informuoti turėjęs asmuo mus pamiršo, tad naujos transporto priemonės pristatyme dalyvavo tik vieno laikraščio atstovai.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media