2019 m. liepos 18 d., Ketvirtadienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2018-11-16Spaudos apžvalga: kurie kandidatai į prezidentus populiaresni žiniasklaidoje?

Vilniaus politikos analizės institutas vykdo priešrinkiminį internetinės žiniasklaidos stebėsenos projektą, kuriame analizuojami kandidatų į prezidentus paminėjimai daugiau nei 80-yje Lietuvos interneto portalų. Prisegame parengtą straipsnį apie kandidatų paminėjimų skirtumus nacionalinėje ir regioninėje žiniasklaidoje.

2018-11-15LRT finansų vadove pradeda dirbti Asta Savickienė

Nuo lapkričio 15 dienos LRT finansų ir ekonomikos skyriaus vadove pradeda dirbti Asta Savickienė, turinti solidžią ekonominės analizės, finansų audito, kontrolės ir apskaitos patirtį verslo įmonėse.

2018-11-13Teismas nagrinės žurnalistų skundą dėl atsisakymo pateikti informaciją

Lapkričio 12 d. nutartimi Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) priėmė nagrinėti žurnalistų Šarūno Černiausko, Dovydo Pancerovo, Birutės Davidonytės, Ritos Miliūtės, Vilmos Danauskienės, Jūratės Damulytės-Semėnienės ir Lietuvos žurnalistų sąjungos skundą Vyriausybės kanceliarijai dėl jos veiksmų, t. y. atsisakymo suteikti informaciją, ir įpareigojimo tai padaryti.

2018-11-08LRT kviečia teikti pasiūlymus Metų apdovanojimams

LRT kviečia siūlyti kandidatus, kurie per 2018 metus labiausiai prisidėjo prie bendrojo gėrio Lietuvoje. Skelbiamos 9 LRT apdovanojimų nominacijos: Metų įvykis, Metų inovacija, Metų aidas, Metų pozicija, Metų perspektyva, Metų pasiekimas, Metų iššūkis, Metų iniciatyva ir pagrindinė nominacija – Metų žmogus.LRT.LT skaitytojai gali siūlyti kandidatus iki lapkričio 15 d. adresu https://www.lrt.lt/projektai/apdovanojimai.

2018-10-24LRT taryba stiprina instrumentus LRT valdymui prižiūrėti

LRT taryba patvirtino naujus LRT Administracinės komisijos nuostatus ir suteikė jai daugiau įgaliojimų veikti. Naujieji nuostatai papildo Komisijos atsakomybės sritį – ji LRT tarybai patars ne tik finansų, bet ir valdymo klausimais. Taip pat numatyta, kad ji turi veikti pagal metinį veiklos planą, iš anksto suderintą su Taryba. Tai suteiks LRT priežiūrai sistemingumo. Dar viena svarbi naujovė – Administracinei komisijai atrišamos rankos veikti aktyviai ir savarankiškai teikti siūlymus Tarybai ir administracijai, nelaukiant Tarybos pavedimo.

2018-10-17Europos transliuotojų sąjunga: į diskusiją apie LRT visų pirma turi būti įtraukta pati LRT

Reaguodama į Lietuvos nacionaliniam transliuotojui iškilusias politines grėsmes ir galimą jo veiklą reglamentuojančių teisės aktų keitimą, Europos transliuotojų sąjunga (EBU) pabrėžia, kad LRT veiklą prižiūrėti turi ne politinės, o kompetentingos institucijos. Apie tai, kad EBU sunerimusi dėl galimo LRT valdysenos modelio ir jos veiklą reglamentuojančių teisės aktų keitimo, Europos transliuotojų sąjunga informavo visas jai priklausančias 120 žiniasklaidos organizacijų iš 56 skirtingų šalių.

2018-10-17Dėl politinės kontrolės grėsmės LRT kreipėsi į UNESCO

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė kreipėsi į Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizaciją UNESCO dėl grėsmės nacionalinio transliuotojo nepriklausomumui

2018-10-16LRT korupcijos prevencijos programa įgijo pagreitį

LRT vykdo korupcijos prevencijos programą, kurios tikslas – didinti LRT skaidrumą ir taip įgyvendinti vieną iš naujosios LRT administracijos veiklos prioritetų. Per pastaruosius mėnesius jam buvo skiriamas didelis dėmesys.

2018-10-11LRT kreipėsi į Europos transliuotojus: nepriklausomumui iškilęs pavojus

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė dėl Lietuvos visuomeninio transliuotojo nepriklausomumui iškilusios grėsmės kreipėsi į EBU (Europos transliuotojų sąjungos) vadovą Noelį Curraną. „LRT nepriklausomumui iškilęs pavojus neramina, nes tai taip pat kelia grėsmę spaudos ir žodžio laisvei bei demokratijai apskritai“, – rašoma laiške.

2018-10-11Baltijos šalių žurnalistinio meistriškumo centras ir „Internews“ pradeda Baltijos šalių regioninės žiniasklaidos vystymo programą

Baltijos šalių žurnalistinio meistriškumo centras ir pasaulyje pirmaujančios žiniasklaidos vystymo organizacija „Internews“ pradeda naują ir įkvepiančią mokymo programą, skirtą Baltijos šalių regioninei žiniasklaidai.

2018-10-05Vaižganto literatūrinė premija – šviesiausias pragiedrulis

Žurnalistė ir rašytoja Loreta JASTRAMSKIENĖ už ketvirtąją pernai išleistą knygą „Bilietas į Grįžulo Ratus“ („Homo liber“) apdovanota 2018 metų Juozo Tumo-Vaižganto literatūrine premija. Tai – įvertinimas už esė apie dvylika pasaulio rašytojų, kurių kūryba atspindėjo istorinius amžiaus įvykius, požiūrį į individą ir visuomenę, kūrybos prasmę, atsakomybę už žmonijos ateitį.

2018-09-27Romas Bacevičius: bendrakursiai – Sausio 13-osios įvykių herojai. 13 dalis

Kolega Romas Bacevičius toliau tęsia savo rašinių ciklą apie bendrakursius, Sausio 13-osios įvykių herojus. Šį kartą - apie Daivą ČERVOKIENĘ, 1991 metais dirbusiĄ „Kauno dienos“ korespondente.

2018-09-04„100 valandų Lietuvai“ suveikė ir kaip unikali komandos ugdymo iniciatyva

Nuaidėjus 100-ui būgnų, Vilniaus Lukiškių aikštėje penktadienio vakarą LRT baigė rekordinę „100 valandų Lietuvai“ transliaciją, sujungusią 3 LRT platformas – televiziją, radiją ir portalą. Rekordą registravo agentūra „Factum“.

2018-08-29Priimtas sprendimas blokuoti dvi interneto svetaines

2018 m. rugpjūčio 29 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) jau antrą kartą priėmė sprendimą duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti informaciją interneto svetainėse, vykdančiose televizijos programų platinimo internete veiklą, apie kurią LRTK nebuvo pranešta teisės aktų nustatyta tvarka.

2018-08-29LRT KULTŪRA vadinsis LRT PLIUS (1)

Naująjį savo sezoną LRT KULTŪROS kanalas pradės ne tik atsinaujinęs, bet ir kitu pavadinimu – LRT PLIUS. Tokį LRT administracijos sprendimą palaimino LRT Taryba, pritarusi siekiui stiprinti antrąjį LRT televizijos kanalą.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media