2019 m. gegužes 21 d., Antradienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2018-10-11LRT kreipėsi į Europos transliuotojus: nepriklausomumui iškilęs pavojus

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė dėl Lietuvos visuomeninio transliuotojo nepriklausomumui iškilusios grėsmės kreipėsi į EBU (Europos transliuotojų sąjungos) vadovą Noelį Curraną. „LRT nepriklausomumui iškilęs pavojus neramina, nes tai taip pat kelia grėsmę spaudos ir žodžio laisvei bei demokratijai apskritai“, – rašoma laiške.

2018-10-11Baltijos šalių žurnalistinio meistriškumo centras ir „Internews“ pradeda Baltijos šalių regioninės žiniasklaidos vystymo programą

Baltijos šalių žurnalistinio meistriškumo centras ir pasaulyje pirmaujančios žiniasklaidos vystymo organizacija „Internews“ pradeda naują ir įkvepiančią mokymo programą, skirtą Baltijos šalių regioninei žiniasklaidai.

2018-10-05Vaižganto literatūrinė premija – šviesiausias pragiedrulis

Žurnalistė ir rašytoja Loreta JASTRAMSKIENĖ už ketvirtąją pernai išleistą knygą „Bilietas į Grįžulo Ratus“ („Homo liber“) apdovanota 2018 metų Juozo Tumo-Vaižganto literatūrine premija. Tai – įvertinimas už esė apie dvylika pasaulio rašytojų, kurių kūryba atspindėjo istorinius amžiaus įvykius, požiūrį į individą ir visuomenę, kūrybos prasmę, atsakomybę už žmonijos ateitį.

2018-09-27Romas Bacevičius: bendrakursiai – Sausio 13-osios įvykių herojai. 13 dalis

Kolega Romas Bacevičius toliau tęsia savo rašinių ciklą apie bendrakursius, Sausio 13-osios įvykių herojus. Šį kartą - apie Daivą ČERVOKIENĘ, 1991 metais dirbusiĄ „Kauno dienos“ korespondente.

2018-09-04„100 valandų Lietuvai“ suveikė ir kaip unikali komandos ugdymo iniciatyva

Nuaidėjus 100-ui būgnų, Vilniaus Lukiškių aikštėje penktadienio vakarą LRT baigė rekordinę „100 valandų Lietuvai“ transliaciją, sujungusią 3 LRT platformas – televiziją, radiją ir portalą. Rekordą registravo agentūra „Factum“.

2018-08-29Priimtas sprendimas blokuoti dvi interneto svetaines

2018 m. rugpjūčio 29 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) jau antrą kartą priėmė sprendimą duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti informaciją interneto svetainėse, vykdančiose televizijos programų platinimo internete veiklą, apie kurią LRTK nebuvo pranešta teisės aktų nustatyta tvarka.

2018-08-29LRT KULTŪRA vadinsis LRT PLIUS (1)

Naująjį savo sezoną LRT KULTŪROS kanalas pradės ne tik atsinaujinęs, bet ir kitu pavadinimu – LRT PLIUS. Tokį LRT administracijos sprendimą palaimino LRT Taryba, pritarusi siekiui stiprinti antrąjį LRT televizijos kanalą.

2018-08-28LRT RADIJO laidos – tinklalaidžių platformose

LRT RADIJO sukuriamu turiniu gali mėgautis platesnė auditorija. Laidų įrašai nuo šiol pasiekiami dar paprasčiau – visos laidos, keliamos į LRT mediateką, atsiranda ir populiariausiose tinklalaidžių platformose, kurių programėles galima parsisiųsti tiek į telefoną, tiek į kompiuterį ar planšetę.

2018-08-16Jau rudenį TV3 eteryje – su žurnalu „Žmonės“ kuriama laida „Visi mes žmonės“

Naujajame TV3 televizijos sezone žiūrovų laukia išskirtinė laida apie žmones ir jų gyvenimo istorijas. TV3 televizija ir gyvenimo būdo žurnalas „Žmonės“ suvienija jėgas ir kurs naują, Lietuvoje nematytą laidą „Visi mes žmonės“.

2018-07-31Portalas TV3Play keičia pavadinimą į TVPlay ir tampa modernesnis

Jau nuo šios savaitės nemokamo TV turinio platforma TV3Play keičia pavadinimą į TVPlay. Taip pat pasikeitė portalo dizainas ir pagerinta vaizdo rodymo kokybė.

2018-07-15Savaitraštis “Žaliasis pasaulis”: galima gyventi be agresijos, nevagiant, neplėšiant, nelipant kitiems ant galvų

Plačiai źinomą posakį - ir vienas lauke - karys patvirtina jau 20 metų Trakų nacionaliniam parkui vadovaujantis istorikas Gintaras Abaravičius. Savaitraščio “Žaliasis pasaulis” žurnalistui Feliksui Žemuliui jis sako, kad vadovauti saugomai gamtos teritorijai, juo labiau nacionaliniam parkui - toli gražu ne toks ramus darbas gamtoje, kaip kai kam gali atrodyti. Jau vien todėl, kad tos saugomos teritorijos įkurtos graźiausiose Lietuvos vietose. Būtent ten ir verźiasi įsikurti turtuoliai, įsitikinę, kad “Ko nepadaro pinigai, padarys dideli pinigai”.

2018-07-09Tarp pirmųjų Šimtmečio anykštėnų – ir žinomas žurnalistas Vytautas Bagdonas (1)

Anykščių rajono savivaldybė šiais metais, minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, pasiryžo pagerbti šimtą labiausiai Anykščių kraštui nusipelniusių žmonių ir pakvietė visuomenę, bendruomenes, nevyriausybines organizacijas, įstaigas, darbo kolektyvus siūlyti pretendentus, vertus būti apdovanotiems „Šimtmečio anykštėno“ ženklu.Tarp dešimties pirmųjų Šimtmečio anykštėnų, taip gražiai pagerbtų Anykščiuose, buvo ir visiems gerai žinomas žurnalistas, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys Vytautas Bagdonas.

2018-07-03Lietuvos radijo ir televizijos komisija: taikytos poveikio priemonės

2018 m. liepos 2 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) nusprendė skirti AS TV Play Baltics (anksčiau Viasat AS) įspėjimą už sprendimo, kuriuo ji įpareigojo šią kompaniją ne vėliau kaip 2017 m. liepos 1 d. pradėti retransliuoti televizijos programą „LRT KULTŪRA“ per dirbtinį Žemės palydovą, nevykdymą. LRTK priėmė ir kitus sprendimus.

2018-06-20LRT KULTŪRA: pavadinimas neatitinka turinio (3)

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė LRT tarybai pristatė antrojo LRT televizijos kanalo – LRT KULTŪROS – plėtros perspektyvas. LRT vadovė atkreipė dėmesį, kad vienas iš didesnių visuomeninio kanalo auditorijos auginimo iššūkių yra tai, kad LRT KULTŪRA kanalo turinys neatitinka jo pavadinimo. Tai komplikuoja prekės ženklo perteikimą žiūrovams, riboja galimybes pritraukti naujos auditorijos. LRT taryba pritarė kanalo plėtros perspektyvai ir rekomendavo inicijuoti platesnę visuomenės diskusiją dėl konkretaus pavadinimo, galinčio pakeisti dabar esantį „LRT KULTŪRA“.

2018-06-20LRT tarybos pirmininko pavaduotoja išrinkta Giedrė Švedienė

LRT tarybos pirmininko Liudviko Gadeikio pavaduotoja tapo buvusi valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė. Taip buvo nuspręsta antradienį vykusiame LRT tarybos posėdyje dešimties balsų dauguma.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media