2017 m. birželio 29 d., Ketvirtadienis

2017-06-10Liepos 3 d. - tarptautinė konferencija “Žurnalistų saugumas – nauji iššūkiai ir koordinuotas atsakas”. Žurnalistus kviečiame registruotis (1)

Vilniuje liepos 3 d. vyks tarptautinė konferencija “Žurnalistų saugumas – nauji iššūkiai ir koordinuotas atsakas”. Konferenciją organizuoja Užsienio reikalų ministerija, ESBO atstovo žiniasklaidos laisvei biuras ir Lietuvos žurnalistų sąjunga. Konferencija vyks Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje(Gedimino pr. 51, Vilnius). Diskusijos vyks lietuvių ir anglų kalbomis (su vertimu). Žurnalistus kviečiame registruotis.
archyvas (526)  
 

2017-06-20Darbą pradėjo naujos sudėties Lietuvos kultūros taryba

Šią savaitę darbą pradėjo naujai išrinkta Lietuvos kultūros taryba. Šalies kultūros bendruomenės renkamą ir kultūros ministro teikimu Vyriausybės tvirtinamą Lietuvos kultūros tarybą sudaro dešimt narių ir pirmininkas. Antrajai kadencijai pirmininkės pareigos pavestos kultūros vadybininkei Dainai Urbanavičienei, o Lietuvos kultūros tarybos nariais paskirti: aktorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, rašytojas Rimantas Kmita, menotyrininkė Agnė Narušytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas, teatrologė Ina Pukelytė, etnologė Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė Skaidra Trilupaitytė ir paveldosaugininkė Ingrida Veliutė.

2017-06-15Rėmimo programa žiniasklaidos turiniui tautinių bendrijų kalbomis Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje stiprinti

Pagrindinis programos tikslas yra gerinti vietos, regioninės ir nacionalinės žiniasklaidos ir žiniasklaidos produktų kokybę bei patrauklumą, ypatingą dėmesį skiriant informacijos turiniui tautinių bendrijų kalbomis ir etniškai skirtingiems ar ypatingiems regionams Baltijos šalyse. Programa siekiama skatinti aukštos kokybės regionininės ir nacionalinės žiniasklaidos produktų ir žiniasklaidos turinio rengimą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Terminas paraiškoms teikti: 2017 Rugpjūčio 04 d.
archyvas (317)Naujienų prenumerata 
 

2017-05-21Draudimai, draudimai, draudimai… Ar tokios Lietuvos norime?

Draudimai, draudimai, draudimai… Ar tokios Lietuvos norime? Šis paprastas klausimas man kilo po pastarųjų kelių mėnesių, kuomet dabartinės valdžios retorikoje gerokai padaugėjo siūlymų kažką drausti ar riboti.
archyvas (115)  
 

2017-06-22Jono Vėlyvio romanas apie Joną Basanavičių – iš nebūties (3)

Šis rašinys prasidėjo nuo netikėto skambučio. Į Žurnalistų namus paskambino Eugenija Vėlyvienė, kolegos Jono Vėlyvio našlė ir tarė: “Išleidau Jono romaną apie Joną Basanavičių.”

2017-06-19Įsibėgėja Žurnalistų dainų knygos leidimas (5)

Šios knygos leidimas iš pradžių pradėjo strigti dėl lėšų stokos. Buvo ieškomi rėmėjai. Dabar galima pasidžiaugti, kad pradinės lėšos, leisti knygą jau gautos. Knygos leidimą dalinai finansavo Jungtinėse Amerikos Valstijose dabar dirbantis mūsų kolega Juozas Karsokas. Jam savo ir būsimųjų autorių vardu tariu nuoširdų AČIŪ. Dabar Žurnalistų dainų knygos leidimas jau įsibėgeja. Manau, kad yra ir daugiau kolegų, sukūrusių dainų. Taigi, laukiu ir naujų autorių, naujų dainų. Draugaukime toliau.

2016-10-20Pateikiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“ (25)

Šuo metu straipsnių apie žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus jau yra paruošta net per 1700. Tai daug, tačiau ne visi kolegos, kurie galėtų patekti į enciklopedija, atsiuntė apie savę informaciją. Kai kas dar skambina, teiraujasi, ar jie gali tikėtis patekti į leidinį. Todėl, norėdami paspartinti šios informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir spaudos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“. Jei jame rasite save – rašykite mums, jei rasite kolegą – praneškite jam šią gerą naujieną. Mūsų laukia rimtas ir visiems reikalingas darbas. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga pabaiga.
archyvas (44)  
 

2017-06-21Rekomendacija dėl fotografavimo viešoje vietoje ir nuotraukų publikavimo

Fotografavimas viešoje vietoje savaime nereiškia, kad negali būti pažeista asmens teisė į atvaizdą ir nesudaro pagrindo manyti, jog galima fotografuoti bet ką, bet kaip ir bet kada, ignoruojant fotografuojamą asmenį ir jo valią. Teisės normos, leidžiančios asmenį fotografuoti be jo sutikimo, negali būti taikomos tik formaliai, pavyzdžiui, remiantis tuo, jog buvo fotografuota ne privačioje, o viešoje vietoje.
archyvas (851)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-06-14„Verslo žinių“ vyriausiasis redaktorius Rolandas Barysas: 2017-ieji mums - stebuklo metai

LŽS Vilniaus skyrius jau trečiąkat paskelbė tradicinės savo nominacijos ŽURNALISTO ETALONAS laureatą. Juo tapo verslo dienraščio „Verslo žinios“ vyriausiasis redaktorius Rolandas Barysas. Nominanto pagerbimo renginyje ŽURNALISTO ETALONO komisijos pirmininkė Žurnalistikos instituto docentė dr. Jolanta Mažylė priminė, kad šiemet pagerbti buvo siūlyti kolegos Edita Mildažytė, Andrius Tapinas, Rolandas Barysas ir Zita Kelmickaitė. Vieningai nutarta, kad šio vardo labiausiai vertas Rolandas Barysas.

2017-06-13Petro Babicko premijos laureatė Nijolė Baužytė apie žiniasklaidą ir mūsų miestelius

Šių metų Petro Babicko premija, kuri skiriama radijo ir televizijos žurnalistui už brandžius įvairų žanrų radijo ir televizijos žurnalistikos kūrinius, transliuotus per metus laiko, įteikta žurnalistei Nijolei Baužytei, beje, vienai iš daugiausia apdovanojimų pelniusiai radijo ir televizijos žurnalistei. Ji kūrė laidų ciklus apie literatūrinius herojus, žymius kultūros ir meno veikėjus, režisierius bei aktorius, jų kūrybos vakarus, scenos veteranus, prozą ir poeziją, o ilgiausiai – laidų ciklą „Mūsų miesteliai“ . Skelbiame jos pokalbį su žurnaliste Daiva Červokiene.

2017-05-31Vytauto Gegdaudo premijos laureatė Jolanta Mažylė: žurnalistika, tai dvasia pažadinanti gyvybę (2)

Šiemet Vytauto Gedgaudo premiją nutarta skirti LŽS narei, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto docentei Jolantai Mažylei. Po premijos įteikimo JOLANTA MAŽYLĖ sutiko duoti interviu LŽS internetinio laikraščio redaktoriui VYTAUTUI ŽEIMANTUI.
archyvas (204)Naujienų prenumerata 
 

2017-06-19Juozas Stasinas: stalininiai gamtos pertvarkymo planai ir Lietuvos gamtosauga (7)

Mąstanti Lietuvos visuomenė pasirinko brangiausio materialinio ir dvasinio Tautos turto – gamtos – gynimo pozicijas. Pirmieji į šias pozicijas stojo mokslininkai gamtininkai: Tadas Ivanauskas, Antanas Kvedaras, Vytautas Gudelis, Kazimieras Bieliukas, Česlovas Kudaba, Lietuvos gamtos apsaugos draugijos pirmininkas Karolis Jankevičius, Medžioklės ūkio valdybos viršininkas, vėliau tapęs naujai įkurto Gamtos apsaugos komiteto pirmininku, teisininkas Viktoras Bergas.

2017-06-19Vytautas Budnikas: mums siūloma ratifikuoti ideologizuotą konvenciją (1)

Mums siūloma ratifikuoti Stambulo konvenciją. Jos idėja neginčijamai patraukli: moterį, kaip fiziškai silpnesniąją lytį, reikia saugoti visomis priemonėmis, net ir tokiomis, kurios nenumatytos Konvencijoje. O dėl Konvencijos reikalingumo vis dėlto kyla abejonių… Kad apsispręstume, pirmiausiai turime nustatyti esmines smurtavimo visuomenėje priežastis, apmąstyti, koks moters vaidmuo mūsų tautos tradicijose ir kultūroje, susitarti dėl smurto teisinio apibrėžimo ir atlikti nacionalinių teisės aktų inventorizaciją.

2017-06-17O ką premjeras pasakys apie Klaipėdoje pasirodžiusį nemokamą laikraštį „Bundanti Klaipėda"? (11)

O ką premjeras pasakys apie Klaipėdoje pasirodžiusį nemokamą laikraštį „Bundanti Klaipėda" kurį leidžia įkurta VšĮ „Klaipėda šiandien" kurios steigėjai valstiečių ir žaliųjų partijos nariai, o pats turinys skirtas tik šios partijos narių pasisakymams. Baisiausia tai, kad redaktorė nurodo, kad jie vieninteliai yra nešališki. Neaiškiausia iš ko ši žalia spauda finansuojama? Čia neprasilenkia su skaidrumu?
archyvas (254)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-06-21Žurnalistų namuose – Vytauto Šilo 80-mečio paminėjimas

Visų Lietuvos esperantininkų dėmesiui ! 2017 m. birželio 29 d. Lietuvos esperantininkų sąjūdžio veteranui, organizatoriui, redaktoriui, žurnalistui, Esperanto kalbos mokytojui, Esperanto kalbos vadovėlių autoriui, dainų Esperanto kalba autoriui ir vertėjui Vytautui ŠILUI sukanka 80 metų. Šventinis vakaras jubiliato garbei vyks 2017 m. birželio 29 d. ( ketvirtadienį ) 17.00 val. Žurnalistų namuose (Vilnius, Jogailos g. 11, 3-ias aukštas). Apie dalyvavimą renginyje prašome iš anksto pranešti Lietuvos esperantininkų sąjungos sekretorei Irenai ALIJOŠIŪTEI telefonu +370 686 69875 arba elektroniniu paštu irena.alijosiute@gmail.com .
archyvas (114)  
 

2017-06-23TV infoshow reikalingas reporteris

Sveiki kolegos. TV infoshow reikalingas reporteris. Darbas Kaune. Eteris nuo rugsėjo 1d. "Init" po žinių. Trys kartai per savaitę. Trys aktualijų temos laidoje. Kam įdomu - detalės PM. Dėkui už tagus.

2017-06-17ELTA ieško korespondentų

"Naujienų agentūra ELTA ieško korespondento (-ės). Reikalavimai: aukštasis išsilavinimas (gali būti studentas), Lietuvos aktualijų išmanymas, užsienio kalbų mokėjimas; geri darbo kompiuteriu įgūdžiai, iniciatyvumas, energingumas. Savo gyvenimo aprašymą siųsti iki liepos 10 d. adresu http://www.lzs.lt/ew3/structure/base/81/content/new/?&cs=wh&v=b&to=zinios@elta.lt,. Informuosime tik atrinktus kandidatus".

2017-02-09Dėmesio! Prenumeruokime „Žurnalistiką“!

Kviečiame prenumeruoti almanachą “Žurnalistika”. Dabar specializuotas mūsų profesinis leidinys išeina du kartus per metus. Tai didelės apimties, 130 puslapių, gausiai iliustruotas, informatyvus ir įdomus leidinys. Užsiprenumeruoti 2017 m. almanachą „Žurnalistika” (leidinio indeksas 5329) galima Lietuvos pašto skyriuose arba internetu, užpildžius prenumeratos kvitą adresu: http://www.prenumeruok.lt/NewSubscription.aspx Metinė prenumerata kainuoja 5,79 Eur, vieno numerio kaina 2,90 Eur.
archyvas (143)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-06-17Dainius Ručinskas: kolegos pasveikino su gimtadieniu

Laikas bėga nenumaldomai greitai. Birželio 11 man jau stuktelėjo 79... Gražų pasveikinimą atsiuntė kolegos Gerūta Paleckyte su vyru Vladeku Gulevičiumi. Linkiu visiems kolegoms geros sveikatos ir sėkmės kūrybiniuose darbuose.
archyvas (0)  
 
archyvas (0)  
 

2017-06-13Žurnalisto žvilgsniu – į poezijos lauką (1)

Algis Kusta: "Lyg ir buvau suabejojęs, ar Žurnalistų sąjungos internetinio laikraščio skaitytojams parašyti apie dar vieną žinomo žurnalisto Jono Laurinavičiaus knygą, kuri lyg ir nesusijusi su žurnalistika. Turiu mintyje jo sudarytą ir jo pastangomis išleistą knygą apie mažokai Lietuvos visuomenei žinomą Rokiškio krašto poetą Daną Kairį „Žiobiškio vėjas“. Bet nedavė ramybės pažįstama mokytoja iš Rokiškio ponia Bronė, buvusi D. Kairio bendradarbė rajono mokyklose. „Susigraudinau skaitydama tą knygą – prisiminimai plūdo apie tą puikų žmogų ir jausmingą poetą. Jį pažinojusieji vis manęs teiraujasi, kaip gauti tą knygą.“ Ji per gerą pusmetį spėjo tapti kone bestseleriu Rokiškio krašte, buvo pristatyta Vilniuje Rašytojų sąjungos klube. Kodėl ši knyga pelnė tokį susidomėjimą?"

2017-06-04Kolegos Alfonso Pipiro “Klaipėdos krašto perlai ir legendos“ supažindins su pamario kraštu

Klaipedietis, žinomas žurnalistas Alfonsas Pipiras išleido jau penktąją savo kūrybinėje biografijoje knygą, pavadintą “Klaipėdos krašto perlai ir legendos“. Tad ir klausiame gerbiamo Alfonso, kas paskatino pasirinkti tokią intriguojančią tematiką?
archyvas (319)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? Pateikiame ir sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į šią enciklopediją (3)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite. Norėdami paspartinti informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją".

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1700 pavardžių  (20)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1700 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2017-06-20Esperantininkui žurnalistui Vytautui Šilui - 80 metų ! Sveikiname! (1)

Vytautas Povilas Šilas jau seniai yra tarsi gyva legenda ir, galbūt, toks ir atrodo mažai jį pažįstantiems. Tiek talentų viename žmoguje: jis yra išskirtinis organizatorius, straipsnių ir knygų autorius, dainų tekstų vertėjas ir kūrėjas, radijo mėgėjas ir keliautojas, dainininkas ir gitaristas...Ir tuo pačiu savas, paprastas, kuklus, draugiškas ir, nepaisant solidaus amžiaus (80 metų jam sueis birželio 29 dieną), kupinas jaunatviško entuziazmo ir energijos.

2017-06-20Vydūno gimimo 150-metį pasitinkant

Mažiau nei metai teskiria mus nuo įžymiojo tautos sūnaus Vydūno (1868–1953) gimimo 150 metų sukakties. Visa, ką šis skambų literatūrinį vardą pasirinkęs kūrėjas iš Mažosios Lietuvos padarė, žadindamas tautą, kad ji „vykintų žmogaus ir tautos gyvenimo prasmę, tai esti, kad ji siektų tobulesnio žmoniškumo“, sudaro įstabų mūsų kultūros reiškinį – vydūnizmą.

2017-06-05Tautiškumo ir žmoniškumo dermė. 2018-ieji metai paskelbti Vydūno metais

Būtent 2018-aisiais sukanka 150 metų, kai gimė filosofas, rašytojas, publicistas, kultūros veikėjas Vydūnas (Vilhelmas Storostas). Vydūno metais bus siekiama priminti visuomenei šios iškilios asmenybės darbų ir idėjų reikšmingumą, filosofinio, literatūrinio, publicistinio palikimo svarbą šiandieninės Lietuvos visuomenės istorinės atminties ugdymui, vertybinių nuostatų formavimui. 2016 m. gegužės 25 dienos posėdyje Vyriausybė patvirtino Vydūno 150-ųjų gimimo metinių minėjimo planą, kurį parengė Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su suinteresuotomis institucijomis ir organizacijomis.
archyvas (131)  
 

2017-06-21Enciklopedinis leidinys „Lietuvos kariuomenės karininkai 1918–1953“ – rašytinis paminklas Lietuvos kariuomenės karininkams

Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje įvyko enciklopedinio leidinio „Lietuvos kariuomenės karininkai 1918–1953“ baigiamojo 10-ojo tomo pristatymas. Ta proga enciklopedinio leidinio „Lietuvos kariuomenės karininkai 1918–1953“ redaktorių, Lietuvos kariuomenės karių, nukentėjusių nuo sovietinio ir nacistinio genocido, artimųjų sąjungos (LKKAS) pirmininką VYTAUTĄ ZABIELSKĄ kalbino Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, atsargos pulkininkas leitenantas POVILAS ŠIMKAVIČIUS.

2017-06-17Jonas Vėlyvis: prašviestos didžio žmogaus gyvenimo akimirkos (2)

Tą rytmetį namuose sulaukiau brangios viešnios - neseniai anapilin išėjusio žinomo žurnalisto, socialinių mokslų daktaro Jono Vėlyvio našlės Eugenijos. Mes su Jonu nemažai laiko dirbome Šiaulių miesto laikraštyje. Po to žurnalistiniai keliai dažnai suvesdavo ir Vilniuje. Eugenija, vos peržengusi durų slenkstį iš krepšelio ištraukė storoką knygą: „Štai atlikau savo pareigą - išleidau Jono parašytą romaną apie Joną Basanavičių. Šį rankraštį radau Jono kompiuteryje jau parengtą spaudai. Tai istorinis romanas. „ O kad prašvistų Lietuvos dvasia!“. Taigi imk savo draugo knygą ir skaityk, manau nenusivilsi“.

2017-06-10Jonas Laurinavičius: Skaudūs gimtinės vaizdai

„Pamiškės sodyba" (Naujasis lankas, Kaunas, 2017) -trečioji žurnalisto ir rašytojo Jono Laurinavičiaus beletristinių eskizų knyga: pirmoji „Tolimosios atodangos" (2011), an¬troji „Vidunakčio pašvaistė" (2013). Auto¬rius tęsia savo pasakojimus, prisiminimus apie karo ir pokario metų negandas, apie kaimo žmonių išgyvenimus, dramatiškus likimus. Tai jaudinantys vaizdai.
archyvas (313)  
 

2017-06-25„Vairo" žurnalo redaktoriai

Tautininkų „Vairo" žurnalas siejasi su žurnalu, kuris tuo pačiu pavadinimu ėjo 1914-1915 metais. Po Pirmojo pasaulinio karo jis buvo leidžiamas su pertraukomis, ištisiau ėjo 1929-1940 m.

2017-06-12Gerda Giedraitytė Gudjurgienė: žurnalisto duona vėjų mieste arba prisiminimai apie Klaipėdą (7 dalis ) (3)

Baigiame kolegės Gerdos Giedraitytės Gudjurgienės prisiminimus apie žurnalisto duoną vėjų mieste - Klaipėdoje.

2017-06-02Gerda Giedraitytė Gudjurgienė: žurnalisto duona vėjų mieste arba prisiminimai apie Klaipėdą (6 dalis) (3)

Papūtus Atgimimo vėjams, akimirksniu išsilakstė idėjinis partkomas, persidažė ir ne vienas prisišliejo prie sąjūdiečių, tapo „patriotais“, bankininkais, verslininkais, firmų prezidentais. Buvusieji apsivilko raudonus, geltonus ir kitų spalvų švarkus, „persiorientavo“ ir, lyg burtų lazdelei mostelėjus, atsivėrė jiems turtų skrynelė. Buvę kuklūs ir paprasti miesto vykdomojo komiteto, įmonių ir įstaigų tarnautojai, gamybos planų ir socialistinio lenktyniavimo rezultatų išvarginti įmonių vadovai, atkuto ir nemažai jų tapo turtuoliais, oligarchais, dabar pagarbiai vadinamu elitu. Tokių pakeitusių spalvą sovietinių kadrų priviso beveik visose atgimusios Klaipėdos įstaigose. Ypač įspūdingai jie atrodė miesto savivaldybėje. Tik visiškai neseniai į juos kreipdavomės „draugas“ ir staiga jau „ponas“.
archyvas (62)  
 

2017-06-28Juoasa Šalkauskas: skaitytojos laiškas redakcijai ir redakcijos atsakymas

Kolega Juoasa Šalkauskas atsiuntė įdomų susirašinėjimą: skaitytojos Birutės laišką redakcijai ir redakcijos atsakymą Birutei (abu tekstai iliustracijoje).

2017-06-26Jonas Paulauskas: ar visi sveiki, taip linksmai atšventę Jonines?

Kolega Jonas Paulauskas atsiuntė pluoštą anekdotų ir klausia kolegų: ar visi sveiki, taip linksmai atšventę Jonines?

2017-06-22Nemokytas bernelis ir mokytas šunelis (3)

Stasius Palionis atsiuntė miniatiūrą, su moralu.

2017-06-13Juozas Nekrošius: IŠ epigramų poemos  (2)

Kolega Juozas Nekrošius: IŠ epigramų poemos "VELNIŲ VARYMAS IŠ LIETUVOS"
archyvas (207)  
 

2017-06-17Dainius Ručinskas: kolegos pasveikino su gimtadieniu

Laikas bėga nenumaldomai greitai. Birželio 11 man jau stuktelėjo 79... Gražų pasveikinimą atsiuntė kolegos Gerūta Paleckyte su vyru Vladeku Gulevičiumi. Linkiu visiems kolegoms geros sveikatos ir sėkmės kūrybiniuose darbuose.
archyvas (0)  
 

2017-06-15Per praeitį – į dabartį: almanachui „Lietuvos fotografija“ - 50 (1)

1967 metais pasirodė pirmasis almanachas „Lietuvos fotografija“. 50-mečio jubiliejaus proga verta bent trumpai atsigręžti į tokio tipo leidinių Lietuvoje istoriją, kurią atversti padės LŽS narys, vienas Lietuvos fotomenininkų sąjungos įkūrėjų bei jos garbės narys Povilas Sigitas Krivickas.

2017-06-10Fotografijų parodos-konkurso “Debiutas” laureatų paroda

Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 / Didžioji g. 19, Vilnius) veikia Guilherme Bergamini fotografijų paroda „Išsilavinimas visiems “ ir Ingos Navickaitės fotografijų paroda “Bedančiai”. Abu autoriai yra fotografijų parodos-konkurso laureatai. Paroda veiks iki 2017 m. liepos 15 d.
archyvas (322)  
 

2017-06-21LRT Opus terasos pradeda sezoną Vilniuje ir Palangoje

Į Vilniaus menų fabriką „Loftas“ po metų pertraukos sugrįžo „LRT Opus terasa“. Visą vasarą kiekvieną pirmadienį erdvioje „Lofto“ lauko terasoje vyks įdomiausių lietuviškų grupių koncertai, o jų maratoną atidaro grupė „Garbanotas bosistas“. Atidarymo renginį ves LRT Opus radijo stoties vadovas Darius Užkuraitis. Dar viena „LRT Opus Terasa” atidaroma Palangoje, I love Palanga pievelėje (Vytauto g. 39 A). Čia kaip ir kasmet veiks kūrybinės dirbtuvės, bus organizuojami muzikiniai susitikimai, nuo birželio 26 d. vyks tiesioginės LRT Opus laidų transliacijos su Richardu Jonaičiu bei Skaiste Anusevičiūte.

2017-06-21Realybės šou išgarsėjusi Viktorija Šaulytė vėl taps „2 Barai“ dalimi

Pernai „2 Barai“ sudalyvavusi Viktorija Šaulytė šią vasarą tapo projekto stiliste – kartu su kolega J. Šatu rengs projekto vedėjus Vaidą Skaisgirę bei Justiną Jankevičių ir barų vadovus Vitalijų Cololo bei Ramūną Vyšniauską.

2017-06-15Justei Arlauskaitei-Jazzu patikėtas svarbus vaidmuo istorinio serialo „Laisvės kaina“ tęsinyje apie partizanus

Apie vieną skaudžiausių mūsų istorijos puslapių pasakos didžiulio žiūrovų dėmesio sulaukusio daugiaserijinio vaidybinio filmo „Laisvės kaina“ tęsinys. LRT TELEVIZIJOS serialą kurianti prodiuserių kompanija „Videometra“ pradėjo antrosios dalies – „Laisvės kaina. Partizanai“ – filmavimo darbus. Seriale kaip ir anksčiau vaidins ką tik „Sidabrine gerve“ apdovanotas geriausias praėjusių metų aktorius Marius Repšys. Žinomų aktorių būrį „Partizanuose“ papildys Juozas Budraitis, Larisa Kalpokaitė. žiūrovų laukia ir dar vienas malonus netikėtumas – prie kūrybinės komandos prisijungė dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu, kuriai patikėta įkūnyti Salomėjos Neries personažą.

2016-12-08„TV3 eteryje – nauja gyvenimo būdo laida „Raudonas kilimas“

Naujuosius metus TV3 televizija pasitiks su viena už kitą įspūdingesnėmis ir įdomesnėmis laidomis bei projektais. Jau sausio mėnesį į žiūrimiausios televizijos eterį po pertraukos grįš klasika tapęs ir visų žiūrovų pamėgtas žanras – gyvenimo būdo laida. Profesionali naujosios laidos „Raudonas kilimas“ komanda žada, kad kiekvieną savaitę žiūrovų lauks atviri ir nuoširdūs pokalbiai su Lietuvos ir užsienio garsenybėmis bei reportažai iš ryškiausių savaitės renginių.
archyvas (474)  
 

2017-06-02LRT KLASIKĄ ir LRT OPUS girdės daugiau klausytojų

Jau nuo birželio 1-osios LRT bus dar geriau girdima Lietuvos regionuose. Rimtosios muzikos ir kultūros, istorijos, literatūros mėgėjai Raseiniuose, Jurbarke ir Marijampolėje galės kokybiškai girdėti radijo stotį LRT KLASIKA. Tuo tarpu Mažeikiuose naujais dažniais pradeda transliuoti LRT OPUS, kurią renkasi alternatyvią muziką mėgstantys klausytojai. Pasak LRT radijo programų direktorės Guodos Litvaitienės, LRT siekia, kad kuo daugiau Lietuvos gyventojų turėtų galimybę klausytis visuomeninio transliuotojo rengiamų programų.

2017-05-31LRT RADIJAS kviečia į „Vasaros popietes“

„Vasaros popietė“ – jau pirmadienį, birželio 5-ąją startuojanti nauja LRT RADIJO laida, skirta tiek atostogaujantiems, tiek dirbantiems klausytojams. Kūrybinga laidos vedėjų komanda informuos, kas vyksta visoje Lietuvoje, pasakos apie mokslo, kultūros naujienas ir įdomybes, studijoje svečiuosis patys įvairiausi pašnekovai. „Dizaineriai ir lenktynininkai, gamtininkai ir menininkai, mokslininkai ir mokytojai, virėjai ir inžinieriai – tai būsimi laidos svečiai, kurie ne tik pasakos, ką jie veikia gyvenime, kas jiems įdomu, bet ir pasiūlys pasiklausyti mėgstamos muzikos. Žinoma, lauksime klausytojų klausimų ir pasakojimų“, – pasakoja viena iš laidos autorių Jolanta Kryževičienė.

2017-05-16LRT kviečia dalyvauti Valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtame radijo dramaturgijos konkurse

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija organizuoja radijo dramaturgijos konkursą „Kviečia Radijo teatras“, skirtą Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Dramaturgijos darbų laukiama iki rugsėjo 10 d. Nugalėtojams atiteks piniginės premijos.
archyvas (143)  
 

2017-06-12Keli rašto potėpiai poeto, vienatinio dainiaus Antano Kalanavičiaus portretui: ‚Jūrą, Palangą, kalnus jaučiu ir Dzūkijoj“

Poetės Juditos Vaičiūnaitės ir žmonos – mūsų kurso draugės Petos Mozūraitytės-Dumšienės rūpesčiu Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla 1994 m. išleido net 600 puslapių Antano Kalanavičiaus eilėraščių ir laiškų rinktinę „Ne akmenys guli“, liudijančią neeilinį poeto talentą. Telieka džiaugtis, jog „geriau vėliau, negu niekada“. Tik norėtųsi, kad ir jo „vaikiškoji kūryba“ susilauktų panašaus dėmesio.

2017-06-02Lazaris Zamenhofas : pašauktas padėti pasaulio žmonėms  (1)

Kalba yra supančio pasaulinis suvokimo priemonė. Kalba formuoja žmogaus mąstymą, jo santykį su kitais ir su pačiu savimi. Skirtingos kalbos lemia skirtingą mastymo stilių. Yra tokia talpi sąvoka – „surasti bendrą kalbą“. Kalbant pozityviai, turime galvoje skirtingų pažiūrų ir dažnai skirtingų kultūrų, skirtingo tikėjimo, skirtingo suvokimo žmonių bendravimą. Mūsų žemietis, Balstogėje gimęs litvakas Lazaris Zamenhofas XIX a. pabaigoje ryžosi pateikti pasaulio tautų žmonėms tokią bendrą kalbą, kuri juos jungtų, bet jų pačių kalbų neniveliuotų.
archyvas (137)  
 

2017-06-09Lietuviškų grafinių ženklų pristatymas Berlyne

Berlyne Karolina Jakaitė pristatė pranešimą ir vizualinį pasakojimą apie lietuviškus grafinius ženklus, sukurtus XX a. 7-8 dešimtmečiais.

2017-06-09Ermitaže – M.K. Čiurlionio fotografijų paroda

Sankt-Peterburgo valstybiniame Ermitažo muziejuje įvyko M.K. Čiurlionio fotografijų parodos atidarymas. Garsūs pianistai Rokas ir Sonata Zubovai surengė kompozitoriaus kūrybos vakarą. Renginio svečiai galėjo išgirsti kompozitoriaus muzikinius kūrinius fortepijonui, kurių skambesys iliustravo jo tapybą. Taip pat buvo skaitomos ištraukos iš M.K.Čiurlionio literatūros kūrinių. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Sankt-Peterburge Dainius Numgaudis, kultūros atašė Aleksandras Šimelis ir valstybinio Ermitažo muziejaus atstovė Natalija Orlova. Renginio iniciatoriai ir organizatoriai – Lietuvos kultūros institutas, LR generalinis konsulatas Sank-Peterburge, M.K Čiurlioinio namai Vilniuje, LR ambasada Rusijoje, Valstybinis Ermitažo muziejus.
archyvas (164)Naujienų prenumerataRSS
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media