2024 m. balandžio 19 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

2024-04-15NŽKA „Žurnalisto-kūrėjo“ apdovanojimas paskirtas Virgilijui Juodakiui. Sveikiname kolegą! (8)

Už viso gyvenimo profesinę veiklą, už pagarbą žurnalistikos profesijai, istorijai ir vertybėms Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos įsteigtas „Žurnalisto-kūrėjo“ apdovanojimas paskirtas žurnalistui, fotografui, pirmajam Lietuvos fotografijos istorikui, humanitarinių mokslų daktarui Virgilijui Juodakiui.

2024-04-04NŽKA ataskaitinė metinė konferencija - balandžio 19 d. (1)

NŽKA ataskaitinė metinė konferencija įvyks balandžio 19 d. Tema: Žurnalistas kūrėjas - individualios kūrybos ir darbo redakcijoje iššūkiai. Konferencijos metu bus galima įsigyti naują "Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją"
archyvas (950)  
 

2024-04-16Kviečiame teikti kandidatus apdovanojimui Johano Kelkio medaliu už žurnalistikos puoselėjimą

Kviečiame teikti kandidatus apdovanojimui Johano Kelkio medaliu už žurnalistikos puoselėjimą Kviečiame fizinius ir juridinius asmenis, suinteresuotus žurnalistikos puoselėjimu, teikti kandidatūras (su motyvuotais aiškinamaisiais raštais) iki š.m. balandžio 25 dienos el. paštu: klaipėdoszurnalistai@gmail.com arba raštu adresu Vilties 6-4, Klaipėda, LŽS Klaipėdos apskrities skyrius.

2024-04-12Europos įsipareigojimas žiniasklaidai ir jos laisvei: priimtas Europos žiniasklaidos laisvės aktas

Balandžio 11 d. Europos Taryba ir Europos Parlamentas pasirašė Europos žiniasklaidos laisvės aktą, kuriuo nustatoma bendra žiniasklaidos paslaugų vidaus rinkoje sistema. Palaikymą šiam dokumentui Lietuvos kultūros ministerija ne kartą yra išreiškusi įvairiose tarptautinėse diskusijose.

2024-03-24Popiežius susitiko su Italijos viešojo transliuotojo RAI darbuotojais

Italijos viešasis transliuotojas RAI šiemet mini 100 metų nuo radijo ir 70 metų nuo televizijos transliacijų pradžios. Nuo pat įsikūrimo Italijos radijas ir televizija daug dėmesio skiria popiežiams ir Šventajam Sostui. Dvigubos sukakties proga šeštadienio, kovo 23 d., rytą popiežius priėmė RAI vadovybę, darbuotojus ir jų šeimas.
archyvas (688)Naujienų prenumerata 
 

2024-04-05Baltarusių poetė Vanda Marcinš duš Reiš: trikalbė eilėraščių knyga apie Vilnių (3)

Neseniai baltarusių poetė Vanda Marcinš duš Reiš, užėjusi į Žurnalistų namus, padovanojo man savo naują poezijos knygą, skirtą Vilniui. Joje visi eilėraščiai paskelbti trimis kalbomis. Originale – baltarusiškai, su vertimais į lietuvių ir lenkų kalbas. Todėl ir knygos pavadinimas trikalbis – Маланкi над Вiльняй - Žaibai virš Vilniaus - Blyskwice nad Wilnem. Knygą 2023 metų pabaigoje išleido Lenkijoje, Balstogės mieste esanti leidykla „Agencja Wydavnicza Ekopress“.

2024-03-29Žurnalistų namuose - Alberto Vaidilos jubiliejinė retrospektyvinė paroda (5)

Kovo 27 dieną Žurnalistų namuose buvo visuomenei pristatyta žurnalisto ir dailininko Alberto Vaidilos retrospektyvinė tapybos ir grafikos paroda, kuri surengta autoriaus 80 - mečio proga.
archyvas (121)  
 

2024-04-17Nuo pogrindžio „Vilties“ iki „XXI amžiaus“: 35-eri metai spaudos leidyboje:prisimename Edvardą Šiugždą

Nuo 1975 m. E. Šiugžda įsitraukė į katalikiškos pogrindžio organizacijos „Eucharistijos bičiuliai” veiklą. Jis dalyvavo šios organizacijos slaptuose susitikimuose Kaune – Žaliakalnyje, Šančiuose, Vilijampolėje. Eucharistijos bičiulių veikla buvo sekama KGB. Nuo 1979 m. jis ėmėsi rašyti straipsnius į tokius leidinius kaip „LKB kronika“, „Aušra”, nuo 1980 m. – į „Rūpintojėlį”. Paskui prisidėjo prie pastarojo leidinio redagavimo, tapo aktyviu „Rūpintojėlio” bendradarbiu. Savo straipsnius į pogrindžio spaudą perduodavo per kun. Alfonsą Svarinską, seseris Adą Urbonaitę, Juliją Kuodytę ir kitus žymius disidentus.

2024-04-10Vyriausybė nutarė siūlyti Seimui pratęsti Rusijos ir Baltarusijos programų draudimą (1)

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui pratęsti draudimą Lietuvoje retransliuoti, platinti Rusijos ar Baltarusijos įsteigtų, tiesiogiai ar netiesiogiai valdomų, kontroliuojamų ar finansuojamų subjektų radijo programas, televizijos programas ir (ar) atskiras programas.

2024-03-23Žurnalistas Virginijus Savukynas turėjo teisę kritikuoti ministrę, LRT etikos kontrolierės sprendimas panaikintas  (1)

Vilniaus miesto apylinkės teismas negaliojančiu pripažino LRT etikos kontrolierės Dainos Elenos Andrikienės sprendimą, kuriuo buvo nuspręsta, kad žurnalistas Virginijus Savukynas, savo „Facebook“ paskyroje paskelbęs įrašą, kuriame kritikavo teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską, pažeidė LRT etikos kodeksą ir pasiūlė visuomeniniam transliuotojui skirti nuobaudą. Teisėja Rūta Poniškaitytė-Liatukė penktadienį paskelbė, kad LRT etikos kontrolierė viršijo savo įgaliojimus. Pasak teisėjos, asmuo turi teisę kritikuoti valdžią.
archyvas (1149)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-04-18Audrius Globys: Savukyno ir LRT byla: Lietuvoje tiesą galima apginti. Nebijokime!

Nors Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir įstatymuose yra įtvirtinta sąžinės ir žodžio laisvė, tačiau vis dažniau įstatymai ignoruojami ir realybėje įsigali vadinamoji cancel (atšaukimo) kultūra. Bene akivaizdžiausiai sąžinės ir žodžio laisvės pažeidimą stebėjome, kai LRT ėmėsi persekioti žurnalistą Virginijų Savukyną po to, kai jis 2022 m. rugsėjo 30 d. savo asmeninėje feisbuko paskyroje paskelbė tokį teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos veiksmus vertinantį įrašą

2024-04-16I. Kanto 300 metų gimimo jubiliejui. Diskusija: Ar Kanto laikas jau praėjo? (1)

Balandžio 19 d. 9 val. Mykolo Romerio universitete vyks Lietuvos filosofų draugijos organizuojama metinė konferencija „Kantiškosios kontroversijos“. Renginys yra skirtas garsaus filosofo Emanuelio Kanto 300 metų gimimo sukakčiai paminėti. Universitetui yra didelė garbė tapti vieno reikšmingiausių 2024 metų Lietuvos filosofinių įvykių namais.

2024-04-10LRT Taryba neskundžia Virginijui Savukynui palankaus teismo sprendimo

LRT Taryba oficialiai nusprendė, kad LŽS nariui Virginijui Savukynui palankus teismo sprendimas dėl nuobaudos už etikos pažeidimą panaikinimo nebus skundžiamas. Tai reiškia, kad kolega buvo teisus. Tai svarbus precedentas ir kolegos pergalė.
archyvas (608)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-04-04Kolega Alfonsas Čepauskas: reminiscencijos

Balandžio 10 dieną, 15 val. kviečiu visus į Žurnalistų namus, kur įvyks mano jubiliejinės parodos atidarimas. Šioje parodoje eksponuojama įvairi žurnalinė kūryba yra tik maža dalis. Visa ji prieš daugelį metų pasklido tūkstančiais egzempliorių ir pasiekė skaitytojus. Dabar ji gyvena archyvuose ir kartais iškyla – tartum jaunystės metų memuarai.

2024-03-21Žurnalistų namai: Alberto Vaidilos jubiliejinė paroda (9)

Vilniuje, Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, 3 aukštas) pradėjo veikti žurnalisto ir dailininko Alberto Vaidilos retrospektyvinė tapybos ir grafikos paroda, kuri surengta autoriaus 80 – mečio proga. Oficialus parodos atidarymas kovo 27 d. (trečiadienį) 15 val. Kviečiame į atidarymą!
archyvas (211)  
 

2024-04-07LRT ieško Tautinių bendrijų grupės vadovo (-ės)

LRT – gilias tradicijas turinti didžiausia ir moderniausia žiniasklaidos grupė Lietuvoje, kviečia prisijungti Tautinių bendrijų grupės vadovą (-ę). Būsite atsakingas (-a) už Tautinių bendrijų grupės, kuriančios turinį rusų, lenkų, ukrainiečių kalbomis, koordinavimą ir vystymą.

2024-04-03Delfi ieško verslo žurnalisto (-ės)

Delfi nori pastiprinti savo komandą, ieško verslo žurnalisto (-ės).

2024-03-28Lietuvos istorijos žurnalo „Voruta“ pardavimo vietos

Lietuvos istorijos žurnalo „Voruta“ pardavimo vietos.
archyvas (247)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 

2024-04-09Povilas Sigitas Krivickas: Po kelionės į Humorpolį (1)

Apie J. O. Penčylos gyvenimą ir kūrybą marijampoliečiams išsamiai papasakojo įspūdingos monografijos–albumo apie šį menininką autorius, publicistas Damijonas Šniukas. Jis su vilniečių žurnalistų ir dailininkų grupe Marijampolėje aplankė parodą „Buvo laikai, kai juokaudavome: nuo Juozo Olinardo Penčylos iki Romualdo Pačėsos... ir dar šiek tiek“. Tai – humoro parodų, spaudinių ir švenčių istorija. Šią parodą inicijavo ir įgyvendino marijampolietis fotomenininkas Romas Linionis kartu su Marijampolės krašto ir prezidento Kazio Griniaus muziejaus (direktorė Rima Striaušienė) komanda.

2024-04-07Alfonsas Čepauskas: subtiliai interpretavo besivystančią kūrinio fabulą (1)

Alfonsas Čepauskas, dirbdamas periodinės spaudos leidyklose, bendradarbiavo su įvairių žurnalų redakcijomis. Iliustruodamas vengė pažodinio literatūros kūrinio atpasakojimo vaizdais, todėl ypač pravertė jo sugebėjimas apibendrinti ir interpretuoti besivystančią kūrinio fabulą. Dailininkas meistriškai pabrėždavo svarbiausius vaizdo elementus, varijuodamas skirtingais masteliais ir planais.

2024-03-26Ipolitas Skridla PAVASARIO SENTIMENTAI (21)

Kolega, LŽS ir NŽKA narys Ipolitas Skridla atsiuntė eilėraštį - PAVASARIO SENTIMENTAI.
archyvas (637)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-04-13Irena Litvinaitė-Avyžienė: Kinas ir Donatas Banionis iš arti (2)

Netrukus minėsime garsaus lietuvių kino ir teatro aktoriaus Donato Banionio šimtąsias gimimo metines. Ta proga skelbiame kultūros žurnalistės Irenos Litvinaitės-Avyžienės prisiminimus apie aktorių.

2024-04-06Poeto Albino Galinio jubiliejinis vakaras

2024 m. balandžio 25 d. 18 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks Poeto Albino Galinio jubiliejinis vakaras bei poezijos rinktinės „Saulėgrįža“ pristatymas. Dalyvaus poetai Albinas Galinis, Marius Burokas, knygos leidėjas, poetas Juozas Žitkauskas, literatūros kritikas Eimantas Garšauskas, dailininkė Ugnė Žilytė, pianistas, kompozitorius Tomas Kutavičius.

2024-04-01Televizijos žurnalistei, filmų kūrėjai Laimai Lingytei – graži sukaktis (16)

Žinomai televizijos žurnalistei, daugelio filmų autorei, Vinco Kudirkos premijos laureatei Laimai Lingytei balandžio 2 dieną – graži sukaktis.

2024-03-25Žinomam žurnalistui Aleksandrui Remeikiui – 95! Nuoširdžiai sveikiname! (11)

Žinomam žurnalistui, publicistui, dėstytojui Aleksandrui Remeikiui šiandien sukako 95-eri metai. Nuoširdžiai sveikiname kolegą Aleksandrą su gražia sukaktimi. Linkime tvirtos sveikatos, sėkmės gyvenime ir visada pavasariškos nuotaikos.
archyvas (521)  
 

2024-04-15Stasys Lipskis: Baltojo balandžio legenda

Neseniai savo aštuoniasdešimt penktąjį gimtadienį gražiai atšventęs Jonas Laurinavičius nepadeda kūrybinės plunksnos. Ką tik pasirodė dar viena nauja žurnalisto knyga „Vėjai su skersvėjais“. Tai jau dvyliktasis Jono ir Valdo Laurinavičių literatūros ir istorijos muziejaus Riešėje leidinys.
archyvas (710)  
 

2024-04-16Vilma Samulionytė – nauja Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkė

Balandžio 15 dieną Nacionalinėje dailės galerijoje, 23-ojo Lietuvos fotomenininkų sąjungos suvažiavimo metu, ketverių metų kadencijai išrinkta sąjungos pirmininkė ir valdyba. Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininke tapo menininkė Vilma Samulionytė.

2024-03-26„Prospekto" galerijoje Arūno Baltėno paroda „Žemaičių šeimos istorija"

Balandžio 4 d. – gegužės 4 d. „Prospekto" galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) veiks Arūno Baltėno personalinė fotografijų paroda „Žemaičių šeimos istorija". Parodos atidarymas dalyvaujant autoriui vyks balandžio 5 d. (penktadienį) 17.30 val.
archyvas (632)  
 

2024-04-05Horacijus Drapakas: PASIMOKYKIM IŠ ANŪKŲ (5)

Nenumaldomai žengiant elektroniniam progresui, senjorams tampa vis sunkiau su juo suspėti. Todėl vis dažniau tenka kliautis vaikaičių pagalba, nes jie po naujoves geba naršyti, kaip žuvys vandenyje.

2024-04-04Vytautas Leščinskas NESĖKMINGA SĖKMĖ

Daugiau jokia loterija nesusigundžiau. Nemaniau, kad kada nors ką nors laimėsiu. Bet užvakar laimėjau. Po aibės metų. Be jokio bilieto.
archyvas (496)  
 

2024-04-14„Lietuvos ryto“ televizija: Kompozitorius Julius Siurbis, poetė Zenė Sadauskaitė, aktorė Lina Brazau

Žinomiems šalies estrados dainininkams muziką kūręs kompozitorius Julius Siurbis kūrybos ritmu gyvena iki šiol. Savo autoriniu koncertu paminėjęs 75-mečio jubiliejų, vyras tikina, kad didžiausias įkvėpimas jam yra meilė ir į širdį įsileisti nauji jausmai poetei Zenei Sadauskaite, su kuria ne tik kuria dainas
archyvas (738)  
 

2024-04-11Kur artimiausiu metu bus rinkamos aukos Marijos radijui

Artimiausiu metu aukos Marijos radijo veiklai bus renkamos Marijampolės, Šiluvos,Trakų, Naujosios Vilnios, Kauno, Ukmergės, Prienų, Krekenavos ir Vilniaus bažnyčiose. Dėkojame ir meldžiamės už Jus!
archyvas (278)  
 

2024-04-07Alfonsas Kairys: Pažinti ir atpažinti (I) (1)

Romėnų filosofas, politikas, retorikas ir rašytojas Markas Tulijus Ciceronas (Marcus Tullius Cicero, gyvenęs 106 m. pr. m. e. sausio 3 d. – 43 m. pr. m. e. gruodžio 7 d.) , yra palikęs daug išminties krislų apie įvairius dalykus ir, be abejo, apie žmogų. Šįkart apie veidą ir jame mums kelią rodančias akis: ,,Veidas – sielos atspindys“,- sakė filosofas.

2024-03-31Eugenija Šulgaitė, Gediminas Karka: ir scenoje, ir gyvenime (4)

Panevėžys. Nuo aktorių Eugenijos Šulgaitės ir Gedimino Karkos namų į teatrą veda vešli liepų alėja. Toliau ji nubėga Nevėžio krantine ir atsiremia į pilką teatro mūrą. Kasdienis jų kelias. Aktorė sakė, kad ji mėgstanti eiti viena – tai jos savos, brangios minutės. Galinti pabūti su savimi.

2024-03-22Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija kviečia teikti siūlymus dėl 2027 atmintinų metų

Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus Lietuvos Respublikos piliečius iki 2024 m. gegužės 10 d. teikti siūlymus dėl 2027 atmintinų metų paskelbimo, atsižvelgiant į istorinės, kultūrinės, socialinės atminties išsaugojimo svarbą ir prioritetus, išskirtines istorinių įvykių, kultūros reiškinių, žymių asmenybių sukaktis.

2024-03-21Metų autorius Paulius Vaicekauskas: plagijuoti muziką turėtų būti gėda

Darbštus, kuklus ir talentingas – taip galima apibūdinti Paulių Vaicekauską-Plucando, muzikos apdovanojimuose M.A.M.A. pelniusį Metų autorius titulą. Su žinomais muzikantais – Justinu Jaručiu, Monique, Monika Marija, Daddy was a Milkman ir daugybe kitų – dirbantis muzikos prodiuseris be užuolankų sako, kad muzikos kūrinių plagijavimas Lietuvoje yra įsisenėjusi problema, o ją spręsti reikėtų edukuojant tiek visuomenę, tiek svetimos kūrybos fragmentus mėgstančius naudoti autorius.
archyvas (403)  
 

2024-04-05Sudievu „Dirvos“ laikraščio leidėjui Algirdui Matulioniui (2)

Šis daktaro Viktoro Stankaus straipsnis pasiekė mus pavėluotai, aplinkiniais keliais, per kolegę Lianą Binkauskienę.

2024-04-04Mirė žurnalistė, satyrikė, rašytoja Vytautė Žilinskaitė (9)

Vilniuje, balandžio 4 dieną, eidama 94-uosius metus, mirė žurnalistė, satyrikė, rašytoja Vytautė Žilinskaitė.

2024-04-04Atsisveikinimas su Mykolu Jurgiu Drunga

2023 m. gruodžio 22 d. netekome VDU Viešosios komunikacijos katedros docento, Amerikos lietuvių ir Lietuvos žurnalisto, filosofo, vertėjo, VDU Garbės daktaro dr. Mykolo Jurgio Drungos. Atsisveikinimas su dr. Mykolu Jurgiu Drunga vyks balandžio 6 d., šeštadienį, nuo 9:30 val. VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas). Urna išnešama 13:00 val., laidojama Petrašiūnų kapinėse. Artimųjų prašymu atminimą pagerbkime gėlės žiedu.

2024-04-02Mirė žurnalistas Vladas Stankevičius (7)

2024 metų kovo 29 dieną Vilniuje mirė žurnalistas Vladas Stankevičius Nuoširdžiai užjaučiame velionio šeimą ir artimuosius.
archyvas (385)Naujienų prenumerata 
 

2024-04-12Bolonijos vaikų knygų mugėje – sėkmingas lietuvių kūrėjų pasirodymas

Balandžio 8–11 dienomis Bolonijoje vyko tarptautinė vaikų knygų mugė, skirta vaikų bei jaunimo literatūrai ir knygų iliustracijos menui. Mugė kasmet sulaukia daugybės šios srities profesionalų iš įvairių pasaulio šalių. Šiemet savo kūrinius pristatė gausus būrys kūrėjų ir leidėjų iš Lietuvos, o bendrą Lietuvos pristatymą organizavo Lietuvos kultūros institutas ir Lietuvos leidėjų asociacija.
archyvas (325)Naujienų prenumerataRSS
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media