2014 m. balandžio 21 d., Pirmadienis

2014-04-21Žurnalistai yra kviečiami į atvirų durų dienas Sostinių golfo klube

Litexpo Pelenės parodoje, kalbėjausi apie žurnalistų norą dalyvauti (apie 10-15 žmonių grupelę), gavau 2014 04 26 dienai skirtą kvietimą lankstinuką. Rašyti nebūtina, nors gal kam bus įdomu aprašyti įspūdžius ir pakamantinėti? Norinčius prašau atsiliepti. Tiesa, nukakti į vietą reikia patiems: visuomeniniu ar savu transportu. O gal kas pasisiūlytų nuvežti? Adresas: Pipiriškių k., Pastrėvio sen., Elektrėnų sav., LT-21331, Lietuva. Man tereikės kolegas registruoti adresu: info@capitals.lt tel. 8 619 99 999

2014-04-10Kvietimas į diskusiją "Kibernetinės erdvės saugumas - dabartis ir ateitis"

Gerbiamieji, Seimo komitetai ir Seimo Europos informacijos biuras kiekvienais metais organizuoja „Europos savaitės Seime“ diskusijas, kurios yra atviros visuomenei ir skirtos Lietuvos Respublikos įstojimui į Europos Sąjungą ir Europos dienai pažymėti. 2014 m. balandžio 30 d., 9 val., Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai) organizuojama Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto diskusija „KIBERNETINĖS ERDVĖS SAUGUMAS – DABARTIS IR ATEITIS“.

2014-04-08Lietuvos rašytojų pareiškimas dėl vardų ir pavardžių rašymo nelietuviškais rašmenimis Lietuvos Respublikos išduodamuose dokumentuose (3)

Mes nepritariame įstatymo projektui įteisinti vardų ir pavardžių rašymą nelietuviškais rašmenimis Lietuvos Respublikos išduodamuose dokumentuose. Tai būtų žalinga tautai ir valstybei.
archyvas (139)  
 

2014-04-15Televizijoje - kultūros likučiai (1)

Nieko naujo nepasakysiu...nenustebinsiu...tik patvirtinsiu, kad daugiausia laiko prie televizoriaus praleidžia pensininkai ir vaikai (jie nepačiumpa kompiuterio). Nesistebiu, nes paaugliai televizijos laidose neranda jiems skirtos įdomios programos. Mano dukra užaugo ir domėjosi animaciniais filmukais: juose nebuvo smurto, o pamokantys – kaip senutei padėti pereiti gatvę ar paslaugyti seną sergantį artimąjį. Gėris visada nugalėdavo blogį. Kur tie filmukai dabar? Tvirtai tikiu, kad vaikams skirtas laikas išmainomas į reklamą.

2014-04-08Saugaus eismo dienos proga paskelbtas Memorandumas. Jį pasirašė ir Lietuvos žurnalistų sąjunga (4)

Neseniai paminėjome Saugaus eismo dieną, kuri pagal Atmintinų dienų įstatymą kasmet Lietuvoje pažymima balandžio 6-ąją. Ta proga Susisiekimo ministerijoje buvo pasirašytas Memorandumas dėl saugaus eismo gerinimo, eismo kultūros ugdymo ir avaringumo Lietuvos keliuose ir gatvėse mažinimo. Jį pasirašė Lietuvos susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Skirmantas Skrinskas, Valstybinės kelių transporto inspekcijos viršininkas Vidmantas Žukauskas, Akcinės bendrovės ,,Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Stasys Dailydka, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, kitų valstybės institucijų ir visuomeninių organizacijų atstovai.

2014-03-25Iki Dainų šventės liko 100 dienų. Žurnalistams jau reikia raitotis rankoves (9)

Iki svarbiausio šalies kultūros įvykio – Dainų šventės – liko 100 dienų. Ta proga Kultūros miniserijoje buvo surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo kultūros ministras Šarūnas Birutis, Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, Dainų šventės direktorius Saulius Liausa, Dainų dienos kūrybinės grupės vadovas, kompozitorius Vytautas Miškinis, Ansamblių vakaro muzikos vadovas, kompozitorius Giedrius Svilainis. Jie paskelbė, kad ketverius metus trukę pasirengimo jubiliejinei Lietuvos dainų šventei ,,Čia - mano namai" darbai pasiekė finišo tiesiąją.
archyvas (95)Naujienų prenumerata 
 

2014-04-21Spaudos konferencija: Iniciatyva "Renkuosi tiksliuosius" prasideda

Kviečiame Jus balandžio 22 dieną, antradienį, 11 val į spaudos konferenciją skirtą iniciatyvos „Renkuosi tiksliuosius“ pradžiai. Konferencija vyks BNS konferencijų salėje (Jogailos 9/1, Vilnius). Spaudos konferencijoje dalyvaus: Darius Kvedaras - „Baltic engineers“ generalinis direktorius, „Renkuosi tiksliuosius“ iniciatorius Tomas Vaičiūnas - „Exigen insurance solutions“ direktorius Alfonsas Daniūnas – Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektorius Žymantas Rudžionis – Kauno technologijų universiteto Statybos ir architektūros fakulteto dekanas Rima Mickevičienė – Klaipėdos universiteto Jūrų technikos fakulteto dekanė.
archyvas (389)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-04-21Televiziją keičia tinklavizija, o teisės normas – įstatymo dvasia? Galima ir atvirkščiai

Neseniai turėjau labai keistą ir įdomų pokalbį su vienu žurnalistu. Apie tai, kaip efektyviai reikia kovoti su netinkamo turinio platinimu žiniasklaidoje, pvz., dezinformacija, nesantaikos kurstymu ar pornografija. Po kelių aptartų visuotinai žinomų teisinių svertų kilo technologinė ir net filosofinė diskusija. Keista, tačiau būtent filosofiniame diskurse (apie įstatymų dvasią, panašiai, kaip rašė Monteskjė) pavyko lengviau rasti atsakymą nei rasti sprendimą gilinantis į normatyvinius teisinius ar technologinius aspektus. Nes kai televizorius keičia tinklavizoriai, tuomet iš tiesų bet kokia normatyvinė teisė tokių technologinių aspektų neaprėps. Juo labiau dvasinių reikalų.

2014-04-11D. Kiseliovas neteko Lietuvos apdovanojimo, o ko netekome mes? (1)

Taip jau sutapo, kad praėjusią savaitę pasidalinęs viešai savo mintimis apie tokio Rusijos propagandisto Dmitrijaus Kiseliovo, kuris 1994 metais buvo apdovanoto Sausio 13-osios atminimo medaliu, nedoru ir neetišku elgesiu televizijos eteryje sulaukiau malonios žinios – šalies Prezidentė atėmė iš melagio vieną garbingiausių Lietuvos apdovanojimų. Tačiau ES ir Lietuvai taikant įvairias sankcijas Rusijos valdžiai ir jos “elitinėms pajėgoms” vis dažniau kyla klausimas, o ką praranda Lietuva?

2014-04-04Etikos sargai: “Lietuvos rytas” – neetiškas leidinys

Kovo 31 d. Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija priėmė vieną iš labai retų sprendimų – pripažino neetišku leidiniu dar vieną žiniasklaidos priemonę. Šį kartą vieneriems metams neetišku laikraščiu buvo pripažintas dienraštis “Lietuvos rytas”.
archyvas (52)  
 

2014-04-10Lietuvos kultūros taryba: Pirmuoju projektų konkurso etapu paremta beveik pusantro tūkstančio kultūros projektų

Šį mėnesį baigėsi pirmasis Lietuvos kultūros tarybos (LKT) administruojamo Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų atrankos konkurso etapas. Iš pateiktų 3446 paraiškų finansavimas šiuo etapu skirtas 1477 projektų, jiems paskirstyta beveik 30 mln. litų (vidutiniškai 20 000 litų vienam projektui). Kadangi Lietuvos kultūros ministro Šarūno Biručio nustatytas šių metų kultūros politikos prioritetas – kultūros edukacija ir sklaida regionuose, kaip tik regionų projektams I etapu teko didžiausia finansavimo dalis. Pirmuoju etapu daugiausia finansuota muzikos (iš viso 216), literatūros (188) ir dailės (151) projektų

2014-04-08Seimo narys Jurgis Razma įregistravo Visuomenės informavimo įstatymo pataisą, tramdysiančią savivaldybių teisę leisti periodinius oficiozus (2)

Seimo narys konservatorius Jurgis Razma pirmadienį įregistravo Visuomenės informavimo įstatymo pataisą, uždrausiančią savivaldybėms teisę leisti periodinius leidinius.

2014-04-05Žurnalistų senjorų pokalbis su kandidatu į prezidentus Zigmantu Balčyčiu buvo turiningas (2)

LŽS Senjorų klubo svečias buvo Zigmantas Balčytis. Senjorų klubo pirmininkas Stanislovas Pleskus supažindino su šio Europos parlamento nario, kandidato į Respublikos prezidento postą darbine veikla.

2014-04-04Aplinkos ministerija kviečia teikti darbus Česlovo Kudabos premijai  (3)

Aplinkos ministerijos Česlovo Kudabos premija skiriama kas dveji metai (lyginiais metais) Lietuvos visuomeninėms ir kitoms nevyriausybinėms organizacijoms arba jų nariams, kitiems asmenims už aktyvią ir naudingą visuomeninę veiklą arba reikšmingus darbus aplinkos formavimo ir apsaugos srityje. Premijos dydis – 8 000 Lt.
archyvas (143)Naujienų prenumerata 
 

2014-03-275. O kaip vertino pirmosios instancijos teismas, girdėdamas tokius šalių argumentus?

Jis nurodė, jog iš nusistovėjusios teismo praktikos matyti, kad ES deliktinė (turtinė) atsakomybė už jos organų neteisėtus veiksmus prasme kyla tuo atveju, kai tenkinamos visos sąlygos: institucijų veiksmai. kuriais jos kaltinamos, yra neteisėti, padaryta reali žala bei egzistuoja priežastinis ryšys tarp tariamų veiksmų ir nurodytos žalos. Teismo praktika reikalauja, kad būtų nustatytas pakankamai akivaizdus teisės normos, suteikiančios asmenims teises, pažeidimas. Kalbant apie reikalavimą, kad pažeidimas būtų pakankamai akivaizdus, leidžiantis nuspręsti, jog jis tenkinamas, – atitinkamos ES institucijos akivaizdus ir sunkus jos turimos diskrecijos ribų pažeidimas.

2014-03-264. Bylos esmė ir prasmė

Žurnalistas Hans-Martin Tillack manė, kad neteisėtus administracinius aktus pirmiausia sudaro Belgijos teisminėms institucijoms pateiktas OLAF skundas. Jo žodžiais jis yra neteisėtas, nes pažeidė keletą procedūrinių reikalavimų bei pagrindinę teisę, t. y. spaudos laisvę. Žurnalistas Hans-Martin Tillack taip pat nurodo du OLAF pranešimus spaudai. Šiuo atžvilgiu ombudsmenas pareiškė, kad pranešimas spaudai, pagrįstas gandais, yra akivaizdus netinkamo administravimo atvejis ir pažeidžia proporcingumo principą. Todėl šis pranešimas turėtų būti laikomas neteisėtu administraciniu aktu. Galiausiai žurnalistas Hans-Martin Tillack remiasi žurnale European Voice išspausdintu OLAF spaudos atstovo pareiškimu ir per Stern TV išplatintu OLAF direktoriaus pareiškimu. Jie pakenkė ieškovo reputacijai ir dėl to, kad yra pagrįsti gandais, taip pat pažeidžia gero administravimo principą.

2014-03-253. O ką ir kaip į žurnalisto ir komisijos argumentus atsakė ES pirmosios instancijos teismas?

Teismo vertinimu ginčijamas aktas aiškiai nekeičia ieškovo teisinės padėties. Iš ES reglamento 1073/1999 nuostatų matyti, jog galutinėje OLAF ataskaitoje pateiktos išvados savaime nereiškia, kad bus pradėtas teismo procesas ar drausminė procedūra, nes kompetentingos valdžios institucijos gali pačios nuspręsti, kokių veiksmų reikia imtis priėmus galutinę ataskaitą, ir todėl tik jos turi teisę priimti sprendimus, galinčius daryti poveikį asmenų, kurių atžvilgiu ataskaitoje rekomenduojama pradėti tokius procesą ar procedūras. Be to, šis reglamentas tik numato, kad nacionalinėms teisminėms institucijoms perduodama informacija, o šios savo diskrecijos ribose pačios vertina minėtos informacijos turinį ir svarbą, ir kokių tolesnių veiksmų prireikus reikėtų dėl to imtis. Todėl OLAF perdavus informaciją, tikimybė, kad bus pradėtas teisminis procesas, bei tolesni teisiniai veiksmai visiškai priklauso tik nuo nacionalinių valdžios institucijų.

2014-03-242. Žurnalisto ieškinys ES teisingumo teismui

Žurnalistas Hans-Martin Tillack nenuleido rankų ir ES Teisingumo teismui pateiktu pareiškimu pareiškė ieškinį. Žurnalistas iš esmės paprašė, pirma, sustabdyti bet kokias priemones, kurių galėtų būti imamasi dėl OLAF pateikto tariamo skundo Belgijos ir Vokietijos teisminės valdžios institucijoms vykdymą, ir, antra, nurodyti OLAF nesiimti jokių veiksmų, siekiant gauti, susipažinti, tirti bet kokį dokumentą ar kitą informaciją, kuria disponuoja Belgijos teisminės valdžios institucijos po žurnalisto namuose ir biure atliktų kratų, ar išklausyti jų turinį.
archyvas (31)  
 

2014-04-08Šiuolaikinė televizija peržengia ribas

"Tik nesakyk mamai" - laida, pasakanti per daug apie jauno žmogaus gyvenimą tėvams, kai jų nėra šalia. Juk yra kalnas dalykų, kurių tėvai tikrai negali žinoti vien dėl to, jog jie savo vaikus idealizuoja ir siekia, kad šie būtų tobuli visada. Epizodas: mergina, likusi su vaikinu vienu du, ima pasakoti, kad "prasinešė" su nemažai vaikinų vakarėliuose, kuriuose dažnai "pagaudavo komą" ir pavadino save "kekšyte", o mama, beklausydama tokių dukros kalbų, eterio metu susigraudino. Kaip likusį gyvenimą mamai teks su ta mintimi gyventi? Jos dukra "kekšytė"?

2014-03-24Lolita Kalėda: „Negi nėra altruistinių idėjų ir nebailių lyderių?“ (1)

Pirmojoje interviu dalyje Australijos ir Lietuvos žiniasklaidos padėtį apžvelgti siekusi žurnalistė Lolita Kalėda šioje dalyje pateikia idėjų jauniesiems žurnalistams, skatina žiniasklaidą prisidėti prie šalies ekonominės gerovės siekimo ir tikina, kad laukimas veikiant kada nors subrandins visuomenę ir žiniasklaidą.
archyvas (21)  
 

2014-04-10Žurnalistų namuose – jubiliejinė kolegos Alberto Vaidilos paroda „Žurnalistų portretai“  (4)

Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11) atidaryta Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Lietuvos dailininkų sąjungos nario Alberto Vaidilos kompiuterinės tapybos ir grafikos paroda „Žurnalistų portretai". Pažymėtina, kad tai pirmoji kompiuterine technika sukurtų portretų paroda ne tik mūsų žurnalistikos istorijoje, bet ir Lietuvos parodinėje veikloje. Ta proga paprašėme kolegą Albertą Vaidilą duoti interviu LŽS svetainei.
archyvas (24)  
 

2014-03-23Kolegai Albertui Vaidilai – 70 metų. Sveikiname! (2)

„Dirbant Šiaulių miesto laikraštyje korespondentu, Šiaulių pedagoginio instituto dėstytoju, imantis teptuko, skulptoriaus kalto ar bandant nuveikti kitus darbus, teko daugiausia bendrauti su kultūros darbininkais: rašytojais, žurnalistais, dailininkais, aktoriais... Rašiau apie kultūros ir meno problemas, talentingus žmones, jų darbus ir į respublikos žurnalus, laikraščius. Esu paskelbęs daugiau kaip 200 straipsnių, skaičiau pranešimus mokslinėse konferencijose profesinės dailės, architektūros, tautodailės temomis. Kai kurie pranešimai skelbti įvairiuose leidiniuose. Šie keli pastarieji dešimtmečiai, kuriuos pragyvenau Vilniuje, padėjo man priartėti prie profesinio meno, etninės liaudies kultūros, praplėsti filosofinį akiratį,“ – sako kolega Albertas.
archyvas (25)  
 

2014-04-21Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos 2014 m. balandžio 14 dienos posėdžio darbotvarkė

Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija balandžio 14 dieną svartė Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 71 str. nuostatų taikymą dienraščio “Respublika” ir interneto portalo respublika.lt redakcijų atžvilgiu ir kitus klausimus.

2014-04-08Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos 2014 m kovo 31 d. posėdžio metu svarstyti klausimai ir priimti sprendimai

Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija 2014 m kovo 31 d. posėdžio metu svarstyti įvairius žiniasklaidos klausimus ir priėmė atitinkamus sprendimus.

2013-12-02LG tyrimas: žiūrėdami televizorių lietuviai valgo ir naršo internete  (2)

Didžioji dauguma lietuvių bežiūrėdami televizorių mėgsta tuo pačiu metu valgyti (62 proc.) ir naršyti internete (48 proc.). Tokius duomenis atskleidė „LG Electronics“ (LG) ir „Mindshare“ tyrimas Baltijos šalyse. Trečia populiariausia veikla žiūrint televizorių yra namų tvarkymas, taip darantys teigia 40 proc. lietuvių. Mažiausiai dalis jų, 13 proc., nurodė tuo pačiu metu žiūrintys televizorių ir besimokantys pamokoms ar paskaitoms.
archyvas (663)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-04-10Geriausių žiniasklaidos darbų užkrečiamųjų ligų temomis konkursas

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kviečia žiniasklaidos atstovus dalyvauti konkurse. Užkrečiamųjų ligų temomis rašantys, garso ir vaizdo reportažus rengiantys žurnalistai savo darbus įvertinimui kviečiami pateikti iki š.m. lapkričio 20 d. Vaikų sveikatai 2014 metais - ypatingas dėmesys, todėl kviečiame žurnalistus rašyti vaikų infekcinių ligų ir imunoprofilaktikos temomis. Konkurso temos: vaikų infekcinės ligos ir skiepai; hepatitų aktualijos; socialiniai ir ekonominiai ŽIV/AIDS aspektai; jaunimas ir lytiškai plintančių infekcijų rizika; nešvarių rankų ligos; mikrobų atsparumas vaistams.

2014-03-25LRT kviečia dalyvauti antrajame vaizdo klipų konkurse KLIPVID

Lietuvos nacionalinis transliuotojas LRT kviečia dalyvauti jau antrajame vaizdo klipų konkurse KLIPVID. Kaip ir pernai, konkurso prizinis fondas – 10 tūkst. litų. Konkurse kviečiami dalyvauti profesionalūs muzikantai, jauni talentingi dainų autoriai, videomenininkai. Neišskiriant nė vieno konkretaus populiariosios muzikos stiliaus, konkurso dalyviams suteikiama laisvė atskleisti kūrybinius sumanymus savitai, profesionaliai ir šiuolaikiškai.
archyvas (191)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-04-21Mindaugo Kavaliausko fotografijų paroda „Travel'Air"

2014 m. balandžio 22 d., antradienį, 17.30 val. Lietuvos fotomenininkų sąjungos „Prospekto fotografijos galerijoje" Vilniuje (Gedimino pr. 43) vyks Mindaugo Kavaliauskofotografijų parodos „Travel' AIR" atidarymas. Paroda veiks iki gegužės 17 d. 2014 m. balandžio 30 d. (trečiadienį) 17.30 val. fotografijos mylėtojai bus pakviesti į fotoalbumo "Travel' AIR” pristatymą vyksiantį „Prospekto fotografijos galerijoje".

2014-04-02Kas nėra fotografija? – Nacionalinėje dailės galerijoje diskusijos ir paskaitos apie fotografiją

Nacionalinėje dailės galerijoje balandžio 3 d., ketvirtadienį, prasideda paskaitų ir pokalbių ciklas ,,Kas nėra fotografija?", kuriame kviečiame kartu aptarti esminius fotografijos medijos pokyčius ir jos specifiškumą, varomuosius kaitos veiksnius bei sąvokas, kurias permąstyti skatina nauja fotografijos kultūrinė padėtis.
archyvas (89)  
 

2014-04-15„Emigrantuose“ – lietuvių istorijos iš už Atlanto

Žiūrovų pamėgta laida „Emigrantai“, pasakojanti apie išvykusių lietuvių gyvenimą užsienyje, skersai išilgai išmaišė Europą ir naujų istorijų nutarė semtis dar toliau – už Atlanto. „Emigrantų“ komanda – žurnalistas Orijus Gasanovas ir operatorius Skirmantas Jankauskas – neseniai apsilankė daugelio lietuvių svajonių mieste Niujorke. Žiūrovams jau montuojami „Emigrantų“ reportažai apie galingiausiame pasaulio mieste įsikūrusius lietuvius. Pasaulinio lygio manekenė Oksana Gedroit kvies į prabanga tviskančius apartamentus dangoraižyje su vaizdu į Laisvės statulą. Tomas Raskevičius pasakos apie didžiausią homoseksualių žmonių koloniją Niujorke ir savo emigracijos priežastį – netradicinę seksualinę orientaciją.

2014-04-14„Nuo... Iki...“: neįgalus lietuvis pirmasis pasaulyje gavo mintimis valdomą ranką

Balandžio 14 dieną LNK laidoje „Nuo... Iki...“ buvo parodyta išskirtinė istorija: trečdalis milijono už mintimis valdomą ranką – tiek pasiryžę sumokėti Martyno Girulio iš Mociškių kaimo tėvai, kad jų sūnus iš neįgalaus taptų mokančiu savimi pasirūpinti.

2014-04-04Penktadieniais per LRT – lietuviškų filmų premjeros

Pasibaigus „Kino pavasariui“, gero kinematografo estafetę iš festivalio perima LRT. Visą balandį penktadienio vakarais LRT televizija kvies į lietuviško kino premjeras. Bus parodyti išskirtinio kritikų ir žiūrovų dėmesio sulaukę pastarojo meto lietuvių sukurti vaidybiniai filmai – „Aurora“, „Kolekcionierė“, „Narcizas“, „Emigrantai“.
archyvas (181)  
 

2014-04-21Seime – Lietuvos radijo mėgėjų paroda

Balandžio 22 d., antradienį, 14 val. Vitražo galerijoje (Seimo I rūmai) bus pristatyta Lietuvos radijo mėgėjų draugijos paroda. Parodą atvers Seimo nariai Valerijus Simulik, Linas Balsys ir Lietuvos radijo mėgėjų draugijos prezidentas Rolandas Mikalauskas. Parodoje apžvelgiama Lietuvos istorija radijo mėgėjų veikloje, taip pat dabartinė Lietuvos radijo mėgėjų draugijos veikla. Radijo mėgėjų veikla apima ryšių užmezgimą su tolimais ir artimais radijo mėgėjais, dalyvavimą varžybose, radijo aparatūros tobulinimą, radijo bangų sklidimo sąlygų tyrinėjimą ir kt.

2014-04-17LRT radijo teatre – premjera: monospektaklis „Išminties knyga, arba Ekleziastas“

Šv. Velykų dieną LRT radijo teatras kviečia į premjerą – Vytauto Rumšo monospektaklį pagal Senąjį Testamentą „Išminties knyga, arba Ekleziastas“. Tai Išminčiaus filosofinių apmąstymų knyga: „Miglų migla! Viskas migla... Įgijau daug išminties, daugiau už visus prieš mane gyvenusius Jeruzalėje. Tačiau kai ėmiau širdimi pažinti išmanymo prigimtį ir kvailybę bei puikybę, supratau, kad ir tai tik vėjų vaikymasis. Juk su didele išmintimi ateina ir daug rūpesčių. Juo daugiau žinai, juo daugiau kankiniesi“.

2014-03-29„Vieno aktoriaus teatro“ projektai vėl radijo eteryje

Trečiadieniais, kas antrą savaitę, tuo pačiu metu radijo stoties „Laisvoji banga“ programoje transliuojamas Teatro metams skirtas ,,Vieno aktoriaus teatro" rengiamas radijo projektas „Teatralų tralai traukia...“. Dabar trečiadieniais (laidos kartojamos sekmadieniais) skamba ir ,,Vieno aktoriaus teatro" rengiama laida „Kultūros pasažai“. Laidos redaktorė ir vedėja Nijolė Jačėnienė.

2014-03-25Radijo laidos vedėjams sunkiai sekėsi raminti Žemės referendumo organizatorių

„Šitiek prakentėjome, iškęsime ir dar. Tačiau manau, kad atsiranda vis daugiau žmonių, kuriems verda ir kraujas, ir protas. Tai veda prie neprognozuojamų dalykų"— radijo „Laisvoji banga" aktualių pokalbių laidai „Vox Populi" sakė vienas Žemės referendumo organizatorių, ūkininkas Pranciškus Šliužas. Diskutuojant apie tai, kad referedumas nebegalės būti surengtas gegužės 25 d. kartu su Europos Parlamento rinkimais ir galimu antruoju Prezidento rinkimų turu, tiesioginiame eteryje pašnekovas aršiai kritikavo anksčiau jo pasisakiusius Seimo narius Remigijų Šimašių ir Stasį Šedbarą: „Kai po Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdžio stovėjau balkone, gailėjausi nesurinkęs visų savo vištų kiaušinių ir neapmėtęs visų konservatorių ir liberastų. Eilinį kartą buvau sukrėstas tokio tyčiojimosi iš žmogaus valios. Galvojame apie akcijas, kaip galėtume pasityčioti iš čia šnekėjusių politikų", — niekinančiu epitetu Seimo narių atžvilgiu savo planus dėstyti baigė P. Šliužas.
archyvas (40)  
 

2014-04-16Paroda „Eugeniusz Kazimirowski. Vilnius–Balstogė“skirta Jono Pauliaus II kanonizacijai ir Gailestingojo Jėzaus paveikslo „Jėzau, pasitikiu Tavimi“ nutapymo 80-osioms metinėms

Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje (Maironio g. 10) balandžio 24 d. 18 val. atidaroma paroda „Eugeniusz Kazimirowski. Vilnius–Balstogė“, skirta Jono Pauliaus II kanonizacijai ir Gailestingojo Jėzaus paveikslo „Jėzau, pasitikiu Tavimi“ nutapymo 80-osioms metinėms.
archyvas (285)Naujienų prenumerata 
 

2014-04-02Atsisveikinant su Aušra Radzevičiūte

Aušros laukė bent pora kelionių į jos mylimą Kaukazą, tas darbo pasiūlymas, mūsų mokyklėlė... Aiškų aiškiausiai atsisveikinome iki pirmadienio ir... Pirmadienį sužinojau, kad ją rado sukniubusią prie įjungto kompiuterio, nepabaigto straipsnio...
archyvas (37)Naujienų prenumerata 
 

2014-04-15Prano penktadienis (1)

Vyko konkursas, kurio esmė, lavinti lietuvių kalbą ir prisiminti seniai nevartotus žodžius. Uždavinys: parašyti kūrinį, kurio visi žodžiai prasidėtų viena raide. Čia vienas iš šio konkurso rašinių, kurį atsiuntė kolega Juozas Šalkauskas.

2014-04-10Svetlana Žadeikienė: PASAKA APIE BOBULĮ IR DZIEDULĮ (1)

Menkutėj pirkutėj Prieg ūžuolo seno Dziedulis su bobu Laimyngai gyveno.

2014-04-08Du požiūriai į gyvenimą (2)

Šią iliustraciją atsiuntė kolega Juozas Šalkauskas. Iliustracija daug ką pasako. O, svarbiausia, ji atskleidžia du požiūrius į tą pačią situaciją. Juk panašiai būna ir mūsų žurnalistų šeimoje. Du žurnalistai žiūri ir rašo apie tą patį dalyką, tik vienas mato gėles ir žiedus, o kitas jų nemato.

2014-04-03Iplotas Skridla -apie litą ir eurą (3)

Eilėraščio autorius Ipolitas Skridla - yra LŽS narys. Jam suteiktas Lietuvos nusipelniusio žurnalisto garbės vardas. Pagal išsilavinimą ekonomistas, dirbo įvairų valstybinį, ūkinį darbą. Ilgą laiko tarpsnį buvo laikraščių ir žurnalų susivienijimo „Periodika“ direktorius. Rūpinosi respublikinių žurnalų, rajonų ir miestų laikraščių leidybiniais reikalais. Poezija domisi nuo mokyklos suolo. Yra išleidęs poezijos rinkinius „Dovana“, „Širdies virpesiai“, „Gyvenimo tarpsniai“, „O metai bėga...“. Jo eilėraščiai spausdinti lietuvių poetų meilės lyrikos antologijoje „Mudviejų vakaras“, žurnalistų poetų knygoje „Šitas aidas toli girdis...“, periodiniuose leidiniuose.
archyvas (48)  
 

2014-04-15Jono Basanavičiaus gimtinėje paminėsime Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno sukaktį

Balandžio 26 d. 12 val. Jono Basanavičiaus gimtinėje (Gimtinės g. 17, Ožkabaliai, Bartninkų sen., Vilkaviškio r.) rengiama Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno 25-ųjų metinių paminėjimo šventė. Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne bus pasodintas pirmasis dvidešimt penkių ąžuolų guotas Atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio giraitėje.

2014-04-15Šeimą gins intelektualai

Seime buvo surengta konferencija „Ar Seimas apgins šeima? Ją surengė Lietuvos intelektualai talkinant Seimo nariams ir Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centrui. Konferencijoje dalyvavo ir jai pirmininkavo teisės filosofas, profesorius Saulius Arlauskas, violončelininkė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė Silvija Sondeckienė, filosofas, humanitarinių mokslų daktaras, Lietuvos kultūros kongreso tarybos pirmininkas, Nepartinio demokratinio judėjimo pirmininkas Krescencijus Stoškus, Lietuvos kultūros politikos instituto direktorius Antanas Staponkus ir Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas, žurnalistas teisininkas Vytautas Budnikas

2014-04-14Lietuvos žurnalistų autoklubas: gegužę paaiškės „Lietuvos komercinis automobilis 2014“

Lietuvos žurnalistų autoklubo rengiami tradiciniai „Metų automobilio“ konkursai puikiai žinomi šalyje. „Metų automobilio“ konkursuose iki šiol varžėsi tik lengvieji automobiliai bei visureigiai ir buvo tarsi pamiršti lengvieji komerciniai, kurie kasmet įgyja vis didesnį populiarumą. „Nuo šių metų padėtis kardinaliai keičiasi, nes mažiau nei po mėnesio, gegužės 9-ąją, „Litexpo“ parodų centre bus nominuotas pirmasis „Lietuvos komercinis automobilis 2014“, - sako šių projektų koordinatorius, Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas Valdas Valiukevičius. – Tikimės, jog ir naujasis, jau įsibėgėjantis konkursas taps tradicinis ir toks pat populiarus, kaip ir kiekvieną rudenį vykstantys „Metų automobilio“ rinkimai“.

2014-03-29Skelbiamas Šv. Jeronimo premijos konkursas

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) kartu su LR kultūros ministerija rengiasi skirti Šv. Jeronimo premiją grožinės ir humanitarinės lietuvių literatūros vertėjui už profesionaliai ir meniškai į užsienio kalbą išverstus kūrinius, už lietuvių literatūros populiarinimą užsienyje. Premijos tikslas – įvertinti ir skatinti lietuvių literatūros vertėjo darbą ir indėlį į tarptautinius kultūros mainus, Lietuvos kultūros sklaidą užsienyje, patrauklaus Lietuvos įvaizdžio kūrimą.
archyvas (173)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-04-18Žurnalistai ruošiasi raliui

„Gegužės 30-ąją Panevėžyje startuosiantis XIX tarptautinis Press ralis bus kompaktiškiausias iš visų, vykusių per pastarąjį dešimtmetį, - sako šio projekto koordinatorius, ralį rengiančio Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas Valdas Valiukevičius. – Varžybų dalyviams per dvi dienas teks įveikti bendrą 260 kilometrų, iš kurių beveik pusšimtį sudaro greičio ruožai ir kitos specialiosios rungtys, distanciją“.

2014-04-061000 km lenktynes puošia rekordai

Lygiai 100 dienų beliko iki tarptautinių 1000 km lenktynių, pagrįstai tituluojamų kaip didžiausia automobilių sporto šventė Baltijos šalyse. Šiemet jos bus neeilinės, 15-osios jų istorijoje. Nors tai dar ne akademinis jubiliejus, tačiau pirmoji ženklesnė sukaktis brangi bei įsimintina ne tik lenktynių organizatoriams, bet ir daugumai varžybose dalyvavusių sportininkų ir žiūrovų. Todėl į šiemetines, liepos 16-19 dienomis Palangoje vyksiančias 15-ąsias 1000 km lenktynes kviečianti jų rengėja, bendrovė „Promo Events“, tiek sportininkams, tiek žiūrovams pažadėjo tokią šventę, kokios dar nėra buvę.

2014-04-04Žurnalistams informacija apie Minske įvyksiantį pasaulio ledo ritulio čempionatą

Baltarusijos ambasada Lietuvoje pateikė LŽS svetainei naujausią informaciją apie Minske įvyksiantį pasaulio ledo ritulio čempionatą. Ji rusų kalboje. Jei kam nors kils klausimų dėl vertimo, kreipkitės į mane. Padėsiu išversti. Vytautas Žeimantas www.lzs.lt redaktorius

2014-03-24Kviečiame dalyvauti tradiciniuose žurnalistų turnyruose

Sporto žurnalistų klubas „PRESS‘as“ šiais metais organizuoja jau tradicinėmis tapusias žurnalistų sporto varžybas: Balandžio 5 dieną vyks Lietuvos žurnalistų krepšinio čempionatas. Balandžio 26 dieną vyks Lietuvos žurnalistų futbolo čempionatas. Gegužės 30 d. – birželio 1 d. vyks tarptautinis žurnalistų futbolo turnyras.
archyvas (91)Naujienų prenumerata 
 

2014-04-21Filmas ,,Lošėjas‘‘ Paryžiuje pelnė kelis apdovanojimus

Paskelbti Europos autorinio kino festivalio ,,Europa apie Europą‘‘ (L‘Europe autour de l‘Europe), vykusio Paryžiuje, nugalėtojai. Igno Jonyno filmas ,,Lošėjas‘‘ (scenarijaus autorius Kristupas Sabolius) festivalyje pelnė net du apdovanojimus – pagrindinio prizo ,,Prix sauvage" specialų paminėjimą (žiuri pirmininkas K.Zanussi) ir jaunųjų profesionalų prizo ,,Prix Luna" diplomą.

2014-04-14Niujorke pristatomas restauruotas Lietuvos kino paveldas

Balandyje Niujorke vykstančiame kino festivalyje „Panorama Europe“ pristatoma lietuviškų dokumentinių filmų programa „Kino inkliuzai“. Lietuviški filmai buvo parodyti „Nacionalinėje Bohemijos salėje“ (Bohemian National Hall) ir „Judančio vaizdo muziejuje“ (Museum of the Moving Image).

2014-04-08Latvijoje irgi sustabdytas „RTR Planeta“ programų retransliavimas

Neseniai Lietuvoje teismo sprendimu buvo sustabdytas Rusijosje veikinačios televizijos „RTR Planeta“ programų retransliavimas. Dabar ir Latvijos nacionalinė elektroninių visuomenės informavimo priemonių taryba nusprendė trim mėnesiams stabdyti rusiško kanalo „RTR Planeta“ transliacijas.
archyvas (89)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-04-01Žurnalas „Mokslas ir technika" ieško neetatinių autorių

Siūlomas darbas žurnalistams UAB „Mokslas ir technika“ ieško neetatinių autorių rengti publikacijas mėnesiniam mokslo ir technologijų žurnalui visoje Lietuvoje.
archyvas (111)Naujienų prenumerataRSS
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media