2015 m. liepos 5 d., Sekmadienis

2015-06-24Pratęstas terminas pateikti darbus Antano Macijausko premijai gauti

Lietuvos žurnalistų sąjunga, Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija pratęsia terminą pateikti darbus ir kandidatų pavardes Antano Macijausko premijai gauti iki liepos 22 dienos. Primename, kad A.Macijausko premija kasmet skiriama už "geriausius žurnalistikos darbus (straipsnius, publikacijas, televizijos ir radijo laidas paskelbtas visuomenės informavimo priemonėse per kalendorinius metus) arba iniciatyvas (įvykdytas per kalendorinius metus), ugdančias pilietinį patriotizmą, nacionalinio pasididžiavimo jausmą, meilę valstybinei kalbai ir nacionalinei kultūrai".
archyvas (291)  
 

2015-07-02LRTK laikinai nesvarstys „NTV Mir Lithuania“ retransliavimo stabdymo

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK), vykdydama programų stebėseną nustatė, kad per vienus metus Jungtinės Karalystės audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų reguliuotojo – OFCOM licencijuoto transliuotojo „BMA Ltd.“ Rusijos Federacijoje gaminamoje programoje „NTV Mir Lithuania“ buvo padaryti keli pažeidimai. Jos laidoje „Norkino sąrašas“ buvo skleidžiama informacija, pažeidžianti Visuomenės informavimo įstatymo ir Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos nuostatas.

2015-06-15Ar RsV užgožia žurnalistiką?

Ryšiai su visuomene (RsV) ir žurnalistika yra kaip brolis ir sesuo. Turi panašumų, bet iš esmės yra skirtingi. Toks panašumas leidžia ir specialistams, besidarbuojantiems vienoje iš šių sričių, be didesnio vargo pereiti dirbti iš žurnalistikos į RsV, ar iš RsV į žurnalistiką. Tiesą sakant, dažniau vis gi tenka girdėti apie žurnalistus, kurie persikvalifikuoja į ryšių su visuomene specialistus...

2015-06-13Kaip užtikrinti žurnalistų saugumą? (1)

Lietuvos iniciatyva Jungtinių Tautų Saugumo Taryba priėmė rezoliuciją, kuria paragino užtikrinti žurnalistų saugumą ginkluotuose konfliktuose. Lietuva galėjo iniciuoti šią rezoliuciją, nes tuo metu pirmininkavo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai. Džiugu ir tai, kad šis dokumentas buvo priimtas vienbalsiai.
archyvas (145)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-20Intelektualai smerkia G.Kirkilo ir I.Šiaulienės įstatymo projektą (1)

Birželio 17 d. Lietuvos intelektualai pasmerkė G.Kirkilo ir I.Šiaulienės įstatymo projektą dėl vardų ir pavardžių rašybos asmens dokumentuose nelietuviškais lotyniško pagrindo rašmenimis Įstatymo projekto autoriai, tenkindami tam tikrų vidaus bei užsienio valstybių politinių jėgų interesus, vildamiesi konstitucinės lietuvių kalbos apsaugos pažeidimu sustiprinti Lietuvos valstybės suverenitetą ir sustiprinti savo partinę galią, daro politinę žalą valstybei – įteisina kalbos normų ignoravimą, rodo nesiskaitymą su pilietinės visuomenės lūkesčiais ir žemina Lietuvos valstybės orumą.

2015-06-17Antanas Stanevičius: spaudos laisvė – kaip dūmelis virš vigvamo, ji įmanoma tik tarpuvaldžiu (1)

Žurnalistikos klasikas Albertas Laurinčiukas buvo parašęs tokią knygą: Laisvė– kaip dūmelis virš vigvamo. Spaudos laisvė Lietuvoje, šalyje, iš kurios pabėgo trečdalis gyventojų, o pabėgtų ir daugiau, jei tik pajėgtų pabėgti, labia efemeriškas dalykas.
archyvas (204)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-06-19Tema diskusijai: Koks turi būti turinio rinkodaros ir žurnalistikos ryšys?

Jau keleri metai Lietuvos medijose bujoja reiškinys, kuris vadinamas Turinio rinkodara. Toks turinys vadinamas kokybiniu turiniu, tačiau ta kokybė nėra tolygi kokybiškai žurnalistikai.
archyvas (85)  
 

2015-06-06LŽS svetainėje nauja rubrika - „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedija" (3)

Nuo šiol LŽS internetinė svetainė pasipildo nauja rubrika - „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedija". Šį, manau, fundamentalų leidinį prieš keletą metų nutarė išleisti Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija. Manau, kad tai bus ne eilinė rubrika. Mes iš jos tikimės labai daug. Joje ne tik skelbsime aktualiausią informaciją apie pasiruošimą leisti „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją", bet ir aiškinsime kaip ji bus sudaryta, kokie reikalavimai bus keliami enciklopedijoje skelbiamiems straipsniams. Mes tikimės, kad naujoji rubrika paskatins ir Jūsų, gerbiamieji kolegos, aktyvumą. Juk enciklopediją užpildys straipsniai, kuriuos teks mums su Jumis parašyti.
archyvas (33)  
 

2015-07-02Seminarai žurnalistams Vokietijoje

Paraiškas teikti gali žurnalistės ir žurnalistai iš Vidurio ir Rytų Europos, kurie paraiškos teikimo dieną yra ne vyresni nei 40 metų. Sąlygos: patirtis žiniasklaidoje ir geros vokiečių kalbos žinios. Kelionės, maitinimo ir apgyvendinimo išlaidas padengs Saksonijos žiniasklaidos švietimo fondas. Daugiau informacijos apie programą ir dalyvavimo sąlygas rasite internete adresu www.ssm-seminar.de. Paraiškas galite teikti iki 2015 m. rugpjūčio 14 d.

2015-06-25Juozas Stasinas: Vizualinės informacijos gamtosaugos ženklų sistema – svarbi visuomenės ekologinio švietimo priemonė (3)

Mintis sukurti Lietuvoje Vizualinės informacijos gamtosaugos ženklų sistemą gimė šių eilučių autoriui apie 80 -uosius praėjusio šimtmečio metus, kuomet dirbau Lietuvos gamtos apsaugos draugijos Respublikinės tarybos pirmininko pavaduotoju. Iškeltai idėjai pritarė ir po Lietuvos gamtos apsaugos draugijos vėliava besiburiantys mokslininkai, gamtosaugininkai, saugomų gamtinių teritorijų darbuotojai, miškininkai. Pripažinę idėjos svarbą gamtosaugai, nedelsiant kibome į darbą Vizualinės informacijos gamtosaugos ženklų sistemai sukurti.

2015-06-20Visuomenės informavimo etikos komisijos 2015 m. birželio 22 d. posėdžio darbotvarkė

Visuomenės informavimo etikos komisijos 2015 m. birželio 22 d. posėdžio darbotvarkėje - septyni skundai.
archyvas (237)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-22Kolega Albertas Vaidila apie erotiką, kibernetines įžvalgas ir žurnalistų portretų albumą (4)

Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, Vilnius) atvėrė duris dailininko ir žurnalisto Alberto Vaidilos autorinė paroda “Erotinės vizijos”. Oficialus parodos atidarymas įvyks liepos 1 d. (trečiadienį) 11 val. Neįprasta tematika sukurti darbai jau dabar kelia nemažą susidomėjimą, todėl, manau, kad ir mūsų svetainės skaitytojams bus įdomu sužinoti kiek daugiau apie šią parodą ir jos kūrėją.

2015-06-12Adolfo Užos grafikos paroda, skirta Gedulo ir vilties dienai (1)

Adolfo Užos grafikos paroda, skirta Gedulo ir vilties dienai pradėjo veikti Žurnalistų namuose. Oficialus parodos atidarymas įvyks liepos 1 d. (trečiadienį) 11 val.
archyvas (60)  
 

2015-07-02Juozas Stasinas: Ką man primena senolis ąžuolas „Tėviškės gamtoje“ (2)

Palydėjome į praeitį pirmąjį šių metų vasaros mėnesį - birželį. Kuo jis žavėjo žmones ir kuo jis svarbus „Tėviškės gamtos“ skaitytojams?

2015-06-30Vyriausiasis savaitraščio „Veidas" redaktorius - Rimvydas Valatka

Akcininkai taip pat paskyrė naują leidyklos vadovą ir savaitraščio „Veidas" vyr. redaktorių. Buvo nuspręsta, kad šias pareigas eis ilgametę redaktoriaus ir žurnalisto patirtį turintis Rimvydas Valatka.
archyvas (754)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-06-30Trečiajame vaizdo klipų konkurse KLIPVID – dvi naujienos

LRT kviečia dalyvauti jau trečiame vaizdo klipų konkurse KLIPVID. Šiemet prizinis konkurso fondas gerokai išaugęs –5000 EUR. Nugalėtojas gaus 2500 EUR, antrosios vietos laimėtojui teks 1500 EUR, trečiosios – 1000 EUR. Išaugo ne tik prizinis fondas, bet ir klipams kurti skirtas laikas – šiemet bus vertinami nuo 2014 08 30 iki 2015 08 30 kurti muzikiniai vaizdo klipai.

2015-06-13Dvi įspūdingos Laimos Lingytės premjeros  (2)

Šiuos metus Lietuvos televizija pradėjo dvejomis įspūdingomis premjeromis: dokumentiniais filmais „Briliantinis tenoras“ ir „Teatro mūzos belaisvis“. Abiejų filmų kūrėja Laima Lingytė dar kartą įrodė, kad Lietuvos kultūrinėje erdvėje subrendo ir vaisingai veikia savitas kūrybinis talentas.
archyvas (257)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-07-04Fotokonkursas „Pasaulis tavo akimis“! Laimėk kelionę!

Galbūt esi savanoriavęs/-usi ar keliavęs/-usi po pasaulį ir tau teko matyti, kuo gyvena žmonės vis dar skurstančiose pasaulio dalyse? Asociacija „NNVBO platforma“, vienijanti vystomojo bendradarbiavimo organizacijas iš Lietuvos, ir viešąja įstaiga „Europos namai“ kartu su informaciniu partneriu 15min.lt kviečia dalyvauti fotografijų konkurse „Pasaulis tavo akimis“.

2015-07-04Mindaugo Gabrėno fotografijų paroda „Back to the City“

2015 m. liepos 8 d. (trečiadienį) 17.30 val. „Vilniaus“ fotografijos galerijoje kviečiame į Mindaugo Gabrėno fotografijų parodos „Back to the City“ atidarymą.

2015-04-11Europos socialistai kviečia dalyvauti fotografijų konkurse „Gyvenimas kartu“

Konkursu „Gyvenimas kartu“ kūrybinę veiklą pradedantiems ir pripažintiems fotografams siūloma fotografijoje užfiksuoti pagrindines Europos Sąjungos vertybes, t. y., - vienybę įvairovėje. Idėjų savo darbams dalyviai galės pasisemti iš „įkvėpimo debesies“, kurį jie ras iniciatyvos interneto svetainėje bit.ly/living-together. Konkursas vyks iki 2015 m. liepos 15 d.; jame dalyvauti gali visi 18 metų sulaukę ir vyresni Europos gyventojai. Šiais metais pirmą kartą konkurse gali dalyvauti ir profesionalūs fotografai.
archyvas (218)  
 

2015-07-04TV3 eteryje – nauja komedija su Š. Banevičiumi, J. Griciumi ir A. Baukute

Nors vasara dar nė neįpusėjo, TV3 televizija jau ruošiasi rudens sezonui. Rugsėjį TV3 savo žiūrovus stebins netikėtomis premjeromis. Tarp jų – ir naujas, komiškas, kriminalinis serialas „Bruto ir Neto“, kuriame pirmais smuikais grieš žinomi šalies aktoriai, tokie kaip Šarūnas Banevičius, Jonas Gricius, Asta Baukutė ir kiti.

2015-06-30Edvardas Žičkus iš prabangaus kruizo atsidūrė areštinėje

Beveik tris savaites keliavęs po Pietryčių Aziją laidos „Gyvenimas“ vedėjas Edvardas Žičkus iš kelionės parsivežė ne tik daugiau nei 60 valandų filmuotos medžiagos naujam LRT projektui „Kruizas. Azija“, bet ir nepamirštamos patirties.

2015-06-30Aktorius P. Tamolė: „Vyrai buvo išsiaiškinę, kas yra moterų laimė, bet per tą laiką jos persigalvojo“

Aktorių, šiuolaikinio šokio atlikėją Paulių Tamolę televizijos žiūrovai vis išvysdavo įvairiuose serialuose. Po trumpos pertraukos jaunasis aktorius vėl sugrįžo į televizijos eterį – jis tęsia savo darbą TV3 žiūrovų pamėgtame seriale „Moterų laimė“.

2015-06-27Dar vienas pokytis „Lietuvos balse“ – nauja reporterė Agnė Juškėnaitė

Trečiojo LNK muzikinio projekto „Lietuvas balsas“ mokytojas Arūnas Valinskas neklydo išpranašavęs sezono atradimu tituluotai Agnei Juškėnaitei vedėjos karjerą. Šiemet talentinga mergina stoja ant scenos su mikrofonu ne kaip atlikėja, o kaip muzikinio projekto reporterė.
archyvas (346)  
 

2015-06-24LRT tiesiogiai transliuos Lietuvos himno giedojimo iškilmes iš Palangos

Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, Palangoje per visą Basanavičiaus gatvę iki pat tilto pabaigos nusidrieks rekordinė 1 kilometro ilgio Lietuvos vėliava. Lygiai devintą vakare, tūkstančiai susirinkusių žmonių, rankose laikydami įspūdingo dydžio trispalvę, kartu su lietuviais visame pasaulyje giedos Lietuvos himną – „Tautišką giesmę“. Pagrindinį kasmetinės tradicijos „Tautiška giesmė aplink pasaulį renginį“ renginį tiesiogiai transliuos Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.
archyvas (92)  
 

2015-07-03Anapilin išėjo mūsų kolega Mamertas Krapauskas

Ingalinoje 2015 metų liepos 2 dieną mirė žinomas Ignalinos krašto žurnalistas, ilgametis Ignalinos rajono laikraščio redaktorius, LŽS narys Mamertas Krapauskas.

2015-06-29Mirė kolega Mykolas Bernatavičius (2)

Vilniuje po sunkios ligos mirė mūsų kolega, LŽS narys Mykolas Bernatavičius.
archyvas (71)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimas (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? (1)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite.

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas  (2)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau apie 200 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2015-06-30Rolandas Vizgirda: Sparnuotos mokytojų frazės

Mūsų bičiulis Rolandas Vizgirda atsiuntė dar vieną pluoštelį sparnuotų mokytojų frazių.

2015-06-30Kolega Jonas Laurinavičius - epigramos

Kaišiadorietis kolega Jonas Laurinavičius atsiuntė naują pluoštelį epigramų.

2015-06-16Kolega Jonas Paulauskas: naujas pluoštas anekdotų (3)

Dėl įvykių savo gyvenime kaitos kurį laiką nedalyvavau jūsų “lenciūgėlyje”. Nuoširdžiai dėkoju, kad kai kurie jūsų nepamiršo manęs, ir vis atsiųsdavo įdomių dalykėlių bet štai vėl grįžtu į jūsų ratą, ir: štai pagaliau ir sulaukėm vidurvasario ! Kodėl taip sakau? O todėl, kad mūsų prognozininkai prognozuoja, kad šiemet tikrą vasarą turėsim tik birželyje, nes jis bus karštesnis, nei kasmet. O liepą ir rugpjūtį mus laukia tradiciniai lietūs ir vėjai…Yra tokia mįslė: Kokioj šaly žmonės 9 mėnesius laukia vasaros, o po to – 3 mėnesius laukia šilumos? Teisingai, mūsų Lietuvoj... Todėl kol dar šilta, jūsų dėmesiui vėl siūlau pluoštelį anekdotų.
archyvas (117)  
 

2015-07-02Paroda VERA DESIGNATIO LITUAE

maloniai kviečiame Jus į naujos parodos – VERA DESIGNATIO LITUAE – atidarymo renginį ateinantį antradienį, liepos 7 d. 14 val. galerijoje “Kunstkamera” (Ligoninės g.2, Vilnius). Parodoje pristatomi svarbiausi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų respublikos žemėlapiai (originalai).

2015-06-05„Žinijos“ draugijoje Pozityvistų klubo susiėjimas-diskusija PSICHOLOGINĖ SAVIPAGALBA (12)

„Žinijos“ draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius) 2015 m. liepos 7 d. 18 val. įvyks Pozityvistų klubo susiėjimas-diskusija PSICHOLOGINĖ SAVIPAGALBA. Lektoriai: rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius ir psichologas Marius Šulčys. Diskusijoje dalyvauja: prof. Artūras Bautrėnas, humanistas Algimantas Piliponis ir kt.
archyvas (267)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-07-02Jonas Laurinavičius: Zenonas Lapinskas, buvęs mūsų laikraščio redaktorius... (1)

Jaučiu pareigą parašyti apie Zenoną Lapinską, Kaišiadorių rajono laikraščio redaktorių, nes niekas kitas to padaryti nebegali: visi kūrybiniai darbuotojai, kurie su juo dirbo – jau išėję į Amžinybę... Taigi...

2015-06-10Vincas Kemežys: A. A. dr. Juozas Purickis (2)

Tokį žmogų kaip dr. J. Purickį, kurio asmuo įkūnijo darbštumą ir kuklumą, galėjo duoti tik šiaudinė Lietuvos pastogė. Dr. Purickis gimė neturtingoje ūkininko šeimoje Pokrovo vienkiemyje, Stakliškių parapijoje, 1883 m. gruodžio 12 d. Nedaug kam anais laikais tekdavo laimė džiaugtis aukštesniuoju mokslu, ir dr. Purickio — politiko, žurnalisto, ekonomisto, visuomenininko gal ir nebūtume turėję, jei ne jo tėvų troškimas matyti savo sūnų sunkiajame kunigo pašaukime.
archyvas (2)  
 

2015-06-19Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: …ten pradžiugs krūtinė, atgaivins jausmus... (2)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: …ten pradžiugs krūtinė, atgaivins jausmus... (28-oji prisiminimų dalis)

2015-06-15Docentas, daktaras Virgilijus Juodakis: Pirmasis uždarbis ir druska  (1)

Docentas, daktaras Virgilijus Juodakis: Pirmasis uždarbis ir druska. (27-oji prisiminimų dalis).
archyvas (54)  
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media