2014 m. rugsejo 19 d., Penktadienis

2014-09-11Lietuvos žurnalistų sąjungos pranešimas spaudai. Valstybės įstaigos turėtų pirkti etiškos žiniasklaidos paslaugas  (1)

LŽS nuomone, toks Aplinkos ministerijai pavaldžios įstaigos vadovo elgesys akivaizdžiai parodo teisinį nihilizmą ir vadovo požiūrį į valstybės lėšų panaudijimą. Minėto konkurso komisijos posėdis, kuriame atplėšiami elektroninių pasiūlymų vokai, turėjo vykti rugsėjo 8 dieną. Todėl LŽS tikisi, kad aplinkos ministras organizuos tarnybinį patikrinimą dėl jo pavaldume esančios įstaigos vadovo veiksmų rengiant minėtą viešajį konkursą, o apie rezultatus bus informuota visuomenė.

2014-09-09Anykštėnui žurnalistui Vytautui Bagdonui - Juozo Tumo Vaižganto premija

Vilniaus žurnalistų namuose rugsėjo aštuntąją posėdžiavusi žurnalistų ir rašytojų komisija 2014-ųjų Juozo Tumo Vaižganto premiją paskyrė Vytautui Bagdonui už albumą „Vaižgantinių šviesa virš Malaišių” ir už ilgametę Vaižgantiškos tradicijos sklaidą.

2014-08-29Priminimas dėl LŽS nario mokesčio

Norime priminti visiems Lietuvos žurnalistų sąjungos nariams, kad nario mokestį už 2014 metus reikėjo sumokėti iki š.m. liepos 1 d. Taip pat norime paraginti visus, kas dar nėra susimokėjęs nario mokesčio už šiuos, praėjusius ar ankstesnius metus - susimokėti jį ir taip panaikinti įsiskolinimą. Primename, kad iki 2012 metų LŽS nario mokestis buvo 60 Lt (senjorams 5 Lt). Nuo 2012 metų nario mokestis - 100 Lt (senjorams 50 Lt). Nario mokestį galima sumokėti LŽS būstinėje adresu Jogailos g. 11 (III a.), Vilnius, arba internetiniu banko pavedimu.
archyvas (201)  
 

2014-09-18Albertas Skurvydas: Kodėl aš nebeskaitau laikraščių- ar aš toks vienas? (1)

Prieš penkerius metus nustojau skaityti laikraščius. Tiesą pasakius, iki tol labai mėgau juos skaityti ir net nesupratau kodėl mano visas "protas" ir "širdis" pradėjo neigti šį poreikį. Tik vėliau (maždaug po 3 metų) pradėjau suvoktii tikrąsias priežastis, kuriomis noriu su Jumis ir pasidalinti. Tuo labiau, kad net ir dabar dažnai pagalvoju, ar yra normalu, kad mano nei protas, nei "širdis" visiškai netrokšta informacijos iš laikraščių. Iš karto noriu pasakyti, kad aš labai domiuosi, kas vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, bet dabar kažkaip faktus renkuosi labai atsargiai, kritiškai ir su dideliu jų tikrumo abejonės laipsniu. Dar noriu pridurti, kad prieš nieką nesu nusistatęs (tuo labiau prieš žurnalistus), bet pati "širdis" kažkaip diktuoja elgtis kitaip nei anksčiau. Nežinau, ar Jums tai yra buvę, o gal ir yra?

2014-09-15Jaunieji žurnalistai: žiniasklaida nėra purvasklaida

Rugpjūčio pabaigoje Palanga buvo tapusi ne vien vasaros, bet ir jaunųjų žurnalistų sostine. Čia aktyvių Palangos jaunųjų žurnalistų iniciatyva įvyko tris dienas trukęs festivalis „Dramblys“, į kurį iš visos Lietuvos suvažiavo norintieji tapti garbingos, etiškos ir atsakingos žurnalistikos puoselėtojais.

2014-08-20Lietuvoje ruošiamas planas kaip kovoti su jai priešiška propaganda. Ar jis bus efektyvus? (2)

Nemažai Lietuvą ir jos sąjungininkus juodinančios informacijos patenka ir per įvairius kabelinės televizijos kanalus. Anksčiau, kai gyvenome palyginus ramiame politiniame klimate, tokių išsišokimų būdavo reta, dabar jų labai padaugėjo, vartojama dezinformaciją, net akivaizdūs klastojimai. Su tokia situacija, suprantama, negalima taikstytis. Džiugu, kad rugpjūčio 18 dieną į savo pirmąjį posėdį susirinko Kultūros ministro Šarūno Biručio vadovaujama Transliavimo ir retransliavimo veiklos teisinio reglamento tobulinimo darbo grupė

2014-08-15 A. Macijausko premijos laureatas A. V. Butkevičius: „Džiaugiuosi spaudos laisve“  (4)

Šiemet Antano Macijausko premija buvo įteikta biržiečiui žurnalistui Algirdui Vladislovui Butkevičiui. Tą proga paprašėme kolegos duoti inteviu LŽS svetainei.
archyvas (109)Naujienų prenumerata 
 

2014-09-18Žurnalistai kviečiami prie Aplinkos ministerijos inicijuotos akcijos „Geriamasis vanduo iš čiaupo nemokamai!” informacinės palapinės

Mieli žurnalistai, penktadienį, rugsėjo 19 dieną, 12-16 val., V.Kudirkos aikštėje (Vilnius) sustos po Lietuvos didžiuosius miestus keliavusi Aplinkos ministerijos inicijuotos akcijos „Geriamasis vanduo iš čiaupo nemokamai!” informacinė palapinė. 14.30-15 val., numatoma, dalyvaus ir Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė, Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos (LVTA) prezidentas Bronius Miežutavičius, UAB „Vilniaus vandenys“ laboratorijos atstovai. Atstovai galės atsakyti į žurnalistų klausimus, apibendrinti akcijos eigą (Vilnius – penktoji ir paskutinė akcijos stotelė), papasakoti, su kokiais mitais apie vandenį vis dar tenka susidurti.
archyvas (560)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-08-21Lietuvos gėjų lyga sako: “Keisk!”. Mano pasiūlymas – tik negadinkit keisdami! (1)

Šiandien daug kartų atidžiai tyrinėjau Lietuvos gėjų lygos pagamintą ir Youtube kanale patalpiną reklamą su šūkiu “Keisk!”. Šią reklamą, jei ji nebus tinkamai pataisyta, atsisakė transliuoti televizija TV3 ir Lietuvos ryto televizija. Rašoma, kad LNK televizija kol kas dar neišsakė savo konkrečių pastabų. O mano subjektyvios pastabos tokios – auditorijai, kuriai skirtas šis klipas, toks turinys sukeltų išimtinai neigiamas emocijas apie homoseksualus ir padidintų priešiškumą jiems.
archyvas (64)  
 

2014-09-10Lietuvos žurnalistai kviečiami tobulėti į profesionalų mokymus

Tarptautinis judėjimas „Media4change” rudenį pasitinka su mokymais žurnalistams. Net 5 kartus vyksiantys mokymai „Neapykantos kalba žiniasklaidos lūpomis: teisiniai, etiniai ir sociologiniai aspektai” skirti žiniasklaidos profesionalams kvies praplėsti akiratį kartu su plačia ekspertų komanda. Spalio 3-4 d. Mokymai vyks Palangoje. Registracija iki Rugsėjo 24d Spalio 10-11 d. Mokymai vyks Vilniuje. Registracija iki Spalio 3d. Lapkričio 7-8 d. Mokymai vyks Palangoje. Registracija iki Spalio 5 d. Lapkričio 14-15 d. Mokymai vyks Vilniuje. Registracija iki Lapkričio 5 d Lapkričio 28-29 d. Mokymai vyks Vilniuje. Registracija iki Lapkričio 5 d.

2014-09-01Skelbiamas dokumentų priėmimas Balio Buračo premijai gauti

Kultūros ministerija skelbia dokumentų priėmimą Balio Buračo premijai gauti. Premija skiriama Lietuvos meninės fotografijos kūrėjams už reikšmingiausią kūrinį ar kūrinių ciklą, kuriame analizuojamos, dokumentuojamos ar interpretuojamos Lietuvos kultūros temos ir objektai. Kasmet skiriama 1 premija, kuri yra 40 bazinių socialinių išmokų dydžio (5200 Lt).

2014-08-29 Iki susitikimo tradicinėse “Vaižgantinėse” !

Nuoširdžiai visus kviečiame į tradicinę respublikinę šventę, skirtą lietuvių literatūros klasiko, visuomenės veikėjo kanauninko Juozo Tumo- Vaižganto 145-osioms gimimo metinėms , vyksiančią 2014 m. rugsėjo 20 dieną, šeštadienį, nuo 13 val. Anykščių rajono Svėdasų seniūnijos Malaišių kaime - Vaižganto gimtinėje
archyvas (168)Naujienų prenumerata 
 

2014-09-15Nevaldoma „monstrų“ minia arba „Į kokį pasaulį paleidžiame vaikus?“ (1)

Prieš 60 metų (1954 m.) pradėjau lankyti Vilkijos rajono Čekiškės vidurinę mokyklą. Tik ketvirtis amžiaus Laiko delnuos, vaizdajuostė tarp 1989–2014 metų, o pokyčių tiek, kad ir šimtmečiui užtektų. Daug gražaus, prasmingo, vertingo, patriotiško, bet... Tas „bet“ ir priminė man „Lietuvos žvejo“ („Rybak Litvy“) redakcijoje atsakingojo sekretoriaus kabinete tada kelis kartus pakartotą laikraščio fotokorespondento, jūreivystėje bene labiausiai populiaraus ir šiandien, prisimenamo sarkastiško poeto Vytauto Brenciaus klausimą: „O gal tu žinai, Gediminai, į KOKĮ PASAULĮ paleidžiam vaikus?“

2014-09-11Alfonsas Kairys - Miniatiūros (1)

Lietuvos žurnalistų sąjungos narys Alfonsas Kairys siūlo skaitytojų dėmesiui keletą miniatiūrų.

2014-09-04Goda Ferensienė : „Tu, žmogau, mažumu pasikakink“ (3)

Man knieti štai koks klausimas: kodėl Atgimimo laikais žadėjome už laisvę paaukoti viską, o dabar žadame viską išparduoti: žemę, kultūrą, net šeimą.

2014-08-24Lietuvoje kuriama animacinė dokumentika apie J.Zauerveiną

Valdą Bičkutę, šiųmetinę Sidabrinės gervės savininkę Anastasiją Marčenkaitę ir kitus aktorius išvysime animacinių herojų amplua. Šių metų rugpjūtyje Vilniuje pradėta filmuoti bendra lietuvių, lenkų ir biografinė dokumentinė drama, kuri vėliau virs animaciniu filmu - „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas". Tai pasakojimas apie ryškią istorinę asmenybę - Jurgį Zauerveiną, žymų 19 a. sorbų kilmės poliglotą, filosofijos daktarą.
archyvas (52)  
 

2014-09-04Žurnalistų namuose Apolinaro Juodpusio meninės fotografijos paroda “Portretai ir peizažai” (3)

Žurnalistų namuose pradėjo veikti įdomi Apolinaro Juodpusio meninės fotografijos paroda “Portretai ir peizažai”. Ji skirta autoriaus 80-mečio sukakčiai. Š. m. rugsėjo 13 dieną jam sukanka 80 metų.

2014-09-04Bronius Slavinskas ir jo filmas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės radiniai“ (2)

Lietuvos žurnalistų sąjungos Senjorų klubo nariai šį kartą rinkosi į Žurnalistų namus. Čia įvyko įdomus renginys, kurio pagrindiniu herojumi šį kartą buvo Senjorų klubo narys, žinomas televizijos ir kino dokumentininkas Bronius Slavinskas. Šį kartą kolegos susirinko norėdami pamatyti niekam nerodytą jo prieš dešimt metų sukurtą filmą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės radiniai“.
archyvas (41)  
 

2014-09-19Susitikimas su žurnalistikos istoriku ir teoretiku docentu Broniumi Raguočiu 85-mečio proga

Rugsėjo 23 dieną (antradienį)11.30 val. VU KF Žurnalistikos instituto „Vilniaus balso“ salėje (Maironio g. 7, Vilnius) vyks susitikimas su žurnalistikos istoriku ir teoretiku docentu Broniumi Raguočiu 85-mečio proga. Organizatoriai maloniai prašo dalyvavimą patvirtinti el. paštu info@kf.vu.lt arba tel. 8686 85 452.

2014-09-12Vakaras, skirtas rašytojo Leonido Jacinevičiaus 70-osioms gimimo metinėms

Rugsėjo 19 d. 17 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks vakaras, skirtas rašytojo Leonido Jacinevičiaus 70-osioms gimimo metinėms. Vakare dalyvaus literatūrologė, habil. dr. Jūratė Sprindytė, rašytojai Algimantas Bučys, Romas Gudaitis, Saulius Šaltenis, Rimantas Šavelis. Leonido Jacinevičiaus kūrinių ištraukas skaitys aktorius Algimantas Butvilas. Vakarą ves Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas.

2014-09-09“Gimtajam Rokiškiui” 70 metų. Sukakties proga linkėjimai „Gimtajam Rokiškiui“ (1)

“Gimtajam Rokiškiui” 70 metų. Sukakties proga linkėjimai „Gimtajam Rokiškiui“.

2014-09-09“Gimtajam Rokiškiui” 70 metų: Visų mūsų šventė tebūnie startas ateities darbams

Mielieji, gerbiamieji mūsų skaitytojai, šiandien rankose jūs laikote 100-ąjį šių metų „Gimtojo Rokiškio“ numerį. Dėl kažkada įveltos klaidos, deja, negalime pasakyti, kurį rajoninio laikraščio numerį išleidome. Manome, šis skaičius artėja prie dešimties tūkstančių. Tai per 70 redakcijos metų sukurtas, sukauptas ir su Jumis pasidalintas turtas.
archyvas (41)  
 

2014-09-18Aplinkos ministerijos nuomonė dėl BETA viešinimo paslaugų konkursų

Aplinkos ministerija palankiai vertina Lietuvos žurnalistų sąjungos išplatintą pranešimą spaudai „Valstybės įstaigos turėtų pirkti etiškos žiniasklaidos paslaugas“, palaiko jame išsakytą nuomonę, jog valstybės institucijos privalo atsakingai rengti viešuosius konkursus dėl viešinimo paslaugų pirkimo ir atsakingai naudoti mokesčių mokėtojų pinigus. Vadovaudamasi šiomis nuostatomis, Aplinkos ministerija pažymi, kad VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) organizuojamų viešųjų pirkimų konkursų, susijusių su visuomenės informavimu apie Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, pirkimo sąlygos rengiamos vadovaujantis LR Viešųjų pirkimų įstatymu ir kitais teisės aktais.

2014-09-13UAB "Lietuvos ryto" teisinis profesinės etikos reikalavimų paaiškinimas (1)

Pastaruoju metu žinasklaidoje pasirodė pranešimų dėl galimybės viešųjų pirkimų konkursuose dalyvauti visuomenės informavimo priemonėms,pažeidusioms profesinės etikos reikalavimus. Pavyzdžiui, interneto portale 15min.lt 2014 m. rugsėjo 10 d. pasirodė publikacija „Valstybės įstaigos turėtų pirkti tik etiškos žiniasklaidos paslaugas“, kurioje nurodomas konkretus VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros skelbtas konkursas, kuris įvardijamas „kaip neskaidriai vykdomas“, kadangi jame leidžiama dalyvauti visuomenės informavimo priemonėms, priskirtoms neetiškoms visuomenės informavimo priemonėms. Kadangi akivaizdu, kad ši publikacija tiesiogiai nukreipta į UAB „Lietuvos rytas“,dalyvaujančią minėtame konkurse, UAB „Lietuvos rytas“ privalo informuoti visuomenę ir perkančiąsias organizacijas apie teisinį šios situacijos vertinimą.

2014-09-02Apie lietuvišką naftą, linaraučio talką ir pagarbą miškui (1)

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, susirūpinęs dėl naftos gavybos mažėjimo, sako, kad „Mažėjanti naftos gavyba iš jau eksploatuojamų telkinių, nepaisant investicijų į naujus tyrimus ir gręžinius, rodo būtinybę skelbti naujus naftos darbų plotų licencijų konkursus“.
archyvas (695)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-09-09Kolegos Alfonso Nako laiškas iš tolimojo Sunny Hills miesto (1)

Gerbiamas ir mielas „Sušvieski, saule“ knygos Redaktoriau, Knygą gavęs, norėjau tuoj Jums parašyti. Bet kadangi esu sunkus ligonis vėžininkas, užtrukau „Sušvieski, saule“ knygą skaitinėdamas. Ačiū Jums, kad tapau „Sušvieski, saule“ bendradarbiu ir vieno egzemplioriaus savininku.

2014-09-09"Palangos tilto" laikraštis apie žurnalistų poezijos knygą "Sušvieski, saule"

Laikraštis "palangos tiltas" š. m. rupjūčio 29 dieną pasklebė Nijolės Kasmauskaitės straipsnį "Lietuvos žurnalistų sąjungos narių poezijos rinktinėje – palangiškio Gedimino Griškevičiaus kūryba". Perspausdiname šį straipsnį.

2014-09-02Jadvyga Godunavičienė - Eilėraščiai (1)

Su literatūra, jos kūrėjais, dailininkai, aktoriais, muzikais, įvairių kultūros sričių žmonėmis daug teko bendrauti dirbant Vilniaus laikraštyje „Vakarinės naujienos“. Tie trys dešimtmečiai - didžiulė gyvenimo dovana, atlygis už patirtas likimo skriaudas.
archyvas (213)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-09-13Fotografijų paroda “Religinės įvairovės pažinimas Lietuvoje” pasieks Šiaulius

Fotografijų paroda “Religinės įvairovės pažinimas Lietuvoje” pasieks Šiaulius Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centro (NRTIC) ir Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) organizuotame fotografijų konkurse "Religinės įvairovės pažinimas ir sklaida Lietuvoje" išrinkti geriausi Lietuvoje spaudos fotografijų, susijusių su religinės įvairovės ir žmogaus teisių tematika, autoriai. Su jų darbais jau susipažino Vilkaviškio, Utenos, Kauno, Alytus, Telšių, Rokiškio ir Klaipėdos krašto gyventojai. Rugsėjo 18 d. (ketvirtadienį), 17.00 val. fotografijų paroda atidaroma Šiaulių kultūros centre (Aušros al. 31).

2014-09-11Vaclovas Straukas: pamario, jaunystės motyvai

Vaclovas Straukas yra vyriausiais amžiumi mūsų fotomenenininkas, savo kūryba daug prisidėjęs ugdant vadinajają lietuviškąją fotografijos mokyklą. Jis - patriarchas, –pernai pažymėjo garbingą jubiliejų – devyniasdešimtmetį.

2014-09-05Fotomenininkai kviečiami teikti projektus tarptautiniam fotografijos festivaliui Jungtinėje Karalystėje

Iki spalio 1 dienos Tarptautinis fotografijos festivalis „Format“ kviečia fotomenininkus teikti projektus konkursui tema – „Įrodymas“ (angl. k. evidence).

2014-06-21Signataro Jono Basanavičiaus gimtinė kviečia dalyvauti fotografijos konkurse

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Jono Basanavičiaus gimtinė skelbia tradicinį fotografijos konkursą „Viešnagė Jono Basanavičiaus gimtinėje ir Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne“. Konkurse kviečiame dalyvauti mėgėjus ir profesionalus, darbai bus vertinami atskirose grupėse. Konkurso dalyviai pateikia ne daugiau kaip penkias fotografijas, sukurtas nuo 2013 m. lapkričio iki 2014 m. spalio Jono Basanavičiaus gimtinėje. Fotografijas kompiuterinėje laikmenoje prašome siųsti adresu: Gimtinės g. 17, Ožkabalių I k., Bartninkų sen., Vilkaviškio r. sav., arba el. paštu: j.basanaviciaus.gimtine@lnm.lt su nuoroda – Fotografijos konkursui.
archyvas (134)  
 

2014-09-17Seriale ,,Meilė kaip mėnulis“ – netradiciniai stiliaus ir įvaizdžio kūrimo sprendimai

Visame pasaulyje mada ir įvaizdžio kūrimas televizijos ir kino industrijoje užima itin reikšmingą vietą. Panašu, ši tendencija tampa vis svarbesnė ir Lietuvoje. Naujausio lietuviško LRT serialo „Meilė kaip mėnulis“ stilių bei įvaizdį kurianti dizainerė Marina Žuravliova neslepia, jog projekte aktorių įvaizdžiui skiriama daug dėmesio.

2014-09-17Akylūs žiūrovai iš ispanų išplėšė mylimo serialo finalą

Daugiaserijinis ispanų filmas „Velvet“, LNK žiūrovus nukėlęs į 6-ojo dešimtmečio Madridą, aukštosios mados, haute couture, aukso amžių, buvo vienas populiariausių šios vasaros serialų. Nenuostabu: populiariojo ispanų TV kanalo „Antena 3” užsakymu sukama juosta ne tik intriguojanti, bet ir prabangi: vienos „Velvet“ serijos biudžetas – pusė milijono eurų. Tačiau pasibaigus pirmajam trylikos serijų serialo sezonui per LNK, žiūrovai atakavo televiziją laiškais: kur dingo jų mylimo serialo finalas?

2014-09-17TV3 laidos vedėju tapęs V. Baumila žada specialių reportažų iš savo viešnagės Amerikoje

Žiūrimiausios televizijos TV3 eteryje rugsėjo 16 d. įvyko premjera. Nuo šiol antradienio vakarais įžymybių naujienų laida „VIP“ pasakos įdomiausias istorijas iš pramogų pasaulio, žinomų ar tiesiog laimingų žmonių gyvenimo. Improvizuotoje kiekvieną kartą vis kitoje studijoje laidos vedėjai akis į akį susitiks su tais, kurie nori ir gali pasidalinti savo išskirtine istorija. „VIP“ vedėjai – du nauji TV3 eterio veidai – Vaidas Baumila ir Eglė Kernagytė-Dambrauskė žada gerą pozityvių naujienų užtaisą.

2014-09-12Aktoriai M. Čižauskas ir A. Vilutytė puolė vienas kitam į glėbį

Jaunasis kino bei teatro aktorius Marius Čižauskas, puikiai žinomas iš kino filmo „Moterys meluoja geriau. Kristina“ bei didelio populiarumo sulaukusio internetinio serialo „Serialas“, šiuo metu vaidina jau nuo pirmosios serijos žiūrovų simpatijas pavergusiame žiūrimiausios televizijos TV3 komiškame medicinos seriale „Rezidentai“. Pirmadieniais–ketvirtadieniais 21.00 val. žiūrovai pasineria į ligoninėje keliamą šurmulį ir humoristines situacijas. Visa tai dėl pagrindinių herojų – keturių neseniai studijas baigusių medikų, kurie atvyksta dirbti į kliniką.
archyvas (239)  
 

2014-09-17Kviečiama į Vaclovo Krutinio parodos “Skulptūros ir narstiniai” atidarymą

Rugsėjo 24 d. 17 val. Šv.Jono gatvės galerijoje atidaroma prieš metus Anapilin išėjusio vieno žinomiausių Lietuvos skulptorių Vaclovo Krutinio skulptūros paroda. Šiais metai skulptoriui būtų suėję 66 metai.

2014-09-12Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, rašytojo Aido Marčėno kūrybos vakarai Šilutės rajone

Rugsėjo 23 d. 12 val. Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje (Pergalės aikštė 1, Žemaičių Naumiestis, Šilutės r.) įvyks Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, rašytojo Aido Marčėno kūrybos valanda, iš ciklo „Kūrybos atodangos“. Rugsėjo 23 d. 14 val. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (Tilžės g. 10, Šilutė). Įvyks Rudens lygiadienio skaitymai: „Rašau, kad prisiminčiau“ – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, rašytojo Aido Marčėno kūrybos versmė. Dalyvauja rašytojas Aidas Marčėnas, literatūros kritikas Valentinas Sventickas.

2014-09-12Rašytojo Sigito Birgelio autorinis kūrybos vakaras ir Jurgitos Stankauskaitės knygos „Sigito Birgelio poezijos kraštovaizdis“ pristatymas

Rugsėjo 22 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks rašytojo Sigito Birgelio autorinis kūrybos vakaras ir Jurgitos Stankauskaitės knygos „Sigito Birgelio poezijos kraštovaizdis“ pristatymas. Vakare bus atidaryta Sigito Birgelio fotografijų paroda „Jotvos pakrašty“, parodyti keli trumpametražiai poeto sukurti videofilmai. Programoje dalyvaus rašytojas Sigitas Birgelis, knygos autorė Jurgita Stankauskaitė, literatūrologė prof. Viktorija Daujotytė, poetas Mykolas Karčiauskas. Dainas Sigito Birgelio tekstais atliks solistas Danielius Sadauskas, akompanuos pianistas Justinas Brūzga. Renginį ves poetas, vertėjas Vladas Braziūnas.

2014-09-02Eksponuojamos restauruotos seniausios teatro afišos

2014 m. rugsėjo 3 d. 17 val. Vilniaus rotušėje atidaroma LMA Vrublevskių bibliotekos paroda „Senosios teatro afišos“. Bibliotekoje saugomos teatro afišos apima kultūriškai ir geografiškai įvairų laikotarpį nuo XVIII a. pabaigos iki XX a. vidurio. Per tą laiką Vilniaus miesto teatras keliskart keitė pasirodymų vietą, nuolat kito aktorių trupės sudėtis, šalį krėtė sukilimai, o šie išprovokuodavo vis griežtesnius politinius teatro suvaržymus. Senosios afišos – tarsi to laikmečio veidrodis ne tik atspindintis teatro repertuarą, bet punktyrine linija žymintis istorinius įvykius.
archyvas (322)Naujienų prenumerata 
 

2014-09-19Atsisveikiname su kolega B. Slavinsku

Šiandien, rugsėjo 19 dieną po sunkios ligos mirė LŽS ir NŽKA narys, Lietuvos televizijos ir kino dokumentininkas, kultūros paveldo metraštininkas, redaktorius Bronius Slavinskas.

2014-09-17Mirė žurnalistė Neringa Jonušaitė

Rugsėjo 16 dieną po sunkios ligos mirė žinoma kultūros ir meno kritikė, žurnalistė, Lietuvos žurnalistų sąjungos narė, straipsnių apie meną, kiną, teatrą, televiziją, kultūros įvykius autorė Neringa Jonušaitė.

2014-09-10Mus paliko kolega ir bičiulis Jonas Vėlyvis (9)

Mirė Jonas… Šie žodžiai, išgirsti telefono ragelyje, trenkė tarsi žaibas iš giedro dangaus. Dar prieš dvi dienas kalbėjau telefonu su Jonu. Jis ką tik buvo grįžęs iš ligoninės, džiaugėsi, kad ištrūko iš daktarų globos, nedarė operacijos, sakė, kad bus chemoterapijos kursas. Atsisveikinome, sakydami vienas kitam “Iki pasimatymo”. Vėžys pasirodė klastingesnis. Jis Joną pasiglemžė antradienį, rugsėjo 9 dieną.
archyvas (42)Naujienų prenumerata 
 

2014-09-18„Žaliasis slėpinys“ – širdimi parašyta knyga apie miškus

Artėjančios Miškininkų dienos proga Ukmergės miškų urėdijoje buvo pristatyta ką tik išleista knyga „Žaliasis slėpinys“, nuotraukomis ir meniniais tekstais pasakojanti apie šios urėdijos prižiūrimą neįkainojamą turtą – slėpiningus miškus, nusidriekusius nuo Vilniaus paribio Kernavės link, palei Nerį, Šventosios slėniais ligi pat Lėno. Jos autoriai – žinomas gamtos fotografas Jonas Danauskas ir jau kelis dešimtmečius su miškininkais draugaujanti žurnalistė Aldona Kvedarienė.

2014-09-18Vytauto Stankaus autorinis kūrybos vakaras su nauja eilėraščių knyga „Iš veidrodžio, už“

Rugsėjo 26 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks Vytauto Stankaus autorinis kūrybos vakaras su nauja eilėraščių knyga „Iš veidrodžio, už“. Renginys iš ciklo „Salvete, juvenes“. Vakare dalyvauja knygos autorius Vytautas Stankus, Domantas Razauskas, Paulius Rūkas, Simas Butavičius.

2014-09-15LMA Vrublevskių bibliotekoje pristatoma knyga apie Paulavos respubliką

Per 1794 metų sukilimą uniformuota, šautuvais ir patrankomis ginkluota Paulavos valstiečių milicija didvyriškai pasipriešino Rusijos agresoriams. Apie visa tai pasakojama pirmąkart lietuvių kalba išleistoje knygoje POVILAS KSAVEĘRAS BŽOSTOVSKIS. PAULAVOS RESPUBLIKA. Knygos sudarytoja Aurelija Arlauskienė, straipsnių autorės A.Arlauskienė, Lucija Jurgelevič, Ramunė Šmigelskytė-Stukienė. LMA Vrublevskių biblioteka ir Lietuvos žurnalistų sąjungos Pokalbių klubas kviečia rugsėjo 25 d. 17.30 val. į susitikimą su žurnaliste Aurelija Arlauskiene ir istorike, humanitarinių mokslų daktare Ramune Šmigelskyte-Stukiene. Renginyje dalyvaus Šalčininkų Jono Sniadeckio gimnazijos moksleiviai, Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos auklėtiniai. Renginio metu muzikos kūrinius atliks Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos auklėtiniai.

2014-09-12Rašytojo Prano Treinio romano „Meilės pasaga“ pristatymas

Rugsėjo 24 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks rašytojo Prano Treinio romano „Meilės pasaga“ pristatymas. Vakare dalyvaus knygos autorius Pranas Treinys, literatūrologas dr. Algimantas Bučys, literatūros kritikas, knygos leidėjas Stasys Lipskis. Ištraukas iš naujojo romano skaitys Juozas Šalkauskas. Vakarą veda literatūrologas prof. Petras Bražėnas.
archyvas (132)  
 

2014-09-18Ipolitas Skridla - Mąstysenos

Eilėraščio autorius Ipolitas Skridla - yra LŽS narys. Jam suteiktas Lietuvos nusipelniusio žurnalisto garbės vardas. Pagal išsilavinimą ekonomistas, dirbo įvairų valstybinį, ūkinį darbą. Ilgą laiko tarpsnį buvo laikraščių ir žurnalų susivienijimo „Periodika“ direktorius. Rūpinosi respublikinių žurnalų, rajonų ir miestų laikraščių leidybiniais reikalais. Poezija domisi nuo mokyklos suolo. Yra išleidęs poezijos rinkinius „Dovana“, „Širdies virpesiai“, „Gyvenimo tarpsniai“, „O metai bėga...“. Jo eilėraščiai spausdinti lietuvių poetų meilės lyrikos antologijoje „Mudviejų vakaras“, žurnalistų poetų knygose „Šitas aidas toli girdis...“ ir Sušvieski, saule“, periodiniuose leidiniuose.

2014-09-04Virgilijus Juodakis – Apie bitininkystę ir logikos pinkles

Vieną pavasario dieną trečiakursis Vladas Kasperavičius paklausė manęs ar negalėčiau kurį rytą atsirasti savo sode kaip galima anksčiau. Kuriuo tikslu – tylėjo, tik prisimerkęs lyg tai šypsojosi. Žinoma, suintrigavo. Sutarėmė dieną be didesnio vargo.

2014-08-30Arnoldas Čaikovskis. Humoreska „ĮTIK KAD NORI“

Atrodo tik vakar mūsų pasaulį paliko kolega Arnoldas Čaikovskis (1937-2010). Per 30 savo darbo metų jis triūsė laikraščių ir žurnalų redakcijose. Dešimt iš jų dirbome kartu „Tiesos" laikraštyje. Jis buvo produktyvus žurnalistas, rašė įdomius reportažus, apybraižas. O kai, anot jo, gyvenimas apkarsdavo, imdavosi satyros žanro. Rašydavo humoreskas, groteskus, feljetonus, pamfletus. Ši humoreska paimta ir jo humoro ir satyros knygos „Kas pyksta", tam ragai dygsta" (1999).
archyvas (69)  
 

2014-09-18Dailininkes ir rašytojos Sigutės Ach susitikimai Pakruojo ir Radviliškio rajonuose

Rugsėjo 24 d. 12 val. Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje (Vytauto Didžiojo gatvė 41, Pakruojis) įvyks susitikimas su dailininke ir rašytoja Sigute Ach „Sparnuotai ir nerimtai“. Rugsėjo 24 d. 15.30 val. Radviliškio vaikų globos namuose „Nykštukas“ (Vasario 16-osios g. 13, Radviliškis) įvyks kūrybos valanda su dailininke ir rašytoja Sigute Ach, iš ciklo „Atverstos knygos puslapiai“.

2014-09-18Andrius Tapinas: „Bibliotekos nebėra tik knygų išdavimo vieta“

Prie Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką“ prisijungia vis daugiau žinomų žmonių. Sostinės Pilaitės mikrorajono viešosios bibliotekos globėju tapo TV laidų prodiuseris ir vedėjas Andrius Tapinas. Į pirmąjį susitikimą su A. Tapinu susirinko vietos bendruomenės nariai, Lietuvos Nacionalinės bibliotekos ir Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos atstovai.

2014-09-18Lietuvos centrinio valstybės archyvo paroda „Romain Gary ir jo šeima archyviniuose dokumentuose“

Mieli bičiuliai, maloniai Jus informuojame, kad š. m. rugsėjo 22 d., pirmadienį, 17. 30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) bus atidaroma Lietuvos centrinio valstybės archyvo paroda „Romain Gary ir jo šeima archyviniuose dokumentuose“.

2014-09-04„POZITYVISTŲ KLUBO“ susiėjimas-diskusija (3)

Lietuvos „ŽINIJOS“ draugijoje(Vilniaus g. 22, Vilnius)2014 m. spalio 7 d. 18 val. įvyks „POZITYVISTŲ KLUBO“ susiėjimas-diskusija POZITYVIOJI HOMOTERAPIJA: adresai ir laiškai. Rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius SILVA METODO PRAKTINIS TAIKYMAS: biologinis grįžtamasis ryšis. Psichologas Marius Šulčys.
archyvas (200)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-09-19Suomijos auditorijai pristatomas režisieriaus I. Jonyno filmas „Lošėjas“

Prasidedajusiame 27-jame Helsinkio tarptautiniame kino festivalyje „Meilė ir anarchija“ (suom. Rakkautta ir Anarkiaa) pristatomas Igno Jonyno filmas “Lošėjas“ („The Gambler“). „Lošėjas“ bus rodomas „Angelic Nighmares“ filmų grupėje kaip pagrindinis šios grupės filmas. Festivalio metu numatytos trys filmo peržiūros, vienoje iš jų dalyvaus režisierius Ignas Jonynas.

2014-09-17Kviečia į tarptautinę mainų parodą VILNIUS-BERLYNAS

2014 m. rugsėjo 18 d., 19 val. Berlyne Kunstverein Tiergarten Galerie Nord atidaroma tarptautinė mainų mažosios plastikos, objektų, instaliacijų paroda VILNIUS-BERLYNAS. Parodos dalyviai – Berlyno ir Vilniaus dailininkai. Lietuvą atstovauja skulptoriai iš Vilniaus: Kazys Venclovas, Gediminas Piekuras, Rytas Jonas Belevičius, Marius Zavadskis, Mindaugas Junčys, Arvydas Ališanka.

2014-09-15Lietuvos dizaineriai - Londono dizaino festivalyje

Prasidėjusiame Londono dizaino festivalyje kaip niekada anksčiau itin ryškūs lietuviško dizaino akcentai: festivalio metu pristatomi jaunųjų dizainerių darbai „pop up“ parodoje, Lietuvos dizaino forumas dalyvauja mugėje „Design 100%“, taip pat Londono menų universitete (UAL) bus pristatytas geriausių iliustracijų leidinys, kuriame įtraukta Stasio Eidrigevičiaus kūryba.

2014-09-05Aktorė Elzė Gudavičiūtė kuria vaidmenį spektaklyje „DIE SELBSTANZEIGE" Berlyne

2014 metų rugsėjyje lietuvių teatro ir kino aktorė Elzė Gudavičiūtė vaidins garsioje „Berlyno Schlosspark" teatro scenoje. Ji vaidins šio teatro spektaklyje „Die Selbstanzeige“.
archyvas (109)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-09-11Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Ekskursija (penktoji prisiminimų dalis)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis - penktoji prisiminimų dalis.

2014-08-26Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: "Atsisakiau advokato" ir "Cigaretės “Prima” (trečioji ir ketvirtoji prisiminimų dalis)

Aukščiausiojo teismo posėdis mano bylai nagrinėti buvo paskirtas 1957 m. gagužės mėn. 6 dieną. Taigi nuo balandžio pabaigos, kai man buvo pateikta keturiais aukštais parašais vizuota kaltinamoji išvada, turėjau pakankamai laiko atsigauti nuo tardymų makalynės ir galėjau ramiai spėlioti kuo visa tai baigsis. Ne tik spėliojau, bet ir dėliojau galvoje mintis, kaip turėčiau gintis aiškindamasis dėl vienų ar kitų kaltinimų.
archyvas (30)  
 

2014-09-04Rasti akiniai (1)

Po LŽS Senjorų klubo susitikimo Teatro sąjungos salėje (2014 09 03) rasti akiniai. Kreiptis į Almonę Baltrūnienę (Žurnalistų namai)Tel. 2122805.
archyvas (112)Naujienų prenumerataRSS
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media