2016 m. spalio 26 d., Treciadienis

2016-10-24Žurnalistai kviečiami į daugiaserijinio filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ pristatymą

Jau pirmadienį LRT TELEVIZIJA pradeda rodyti istorinį daugiaserijinį filmą „Laisvės kaina. Savanoriai“, pasakosiantį apie Nepriklausomybės akto pasirašymą ir jo aplinkybes. Premjeros dieną, spalio 31-ąją, 18.30 val. kulinarinėje studijoje „Čiop čiop“ (Žvejų 2, Vilnius) įvyks filmo pristatymo vakaras. Maloniai kviečiame žurnalistus dalyvauti.

2016-10-17Seminaras regioninės žiniasklaidos žurnalistams lapkričio 11–12 d. Kaune

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje š. m. lapkričio 11–12 d. organizuoja seminarą Kaune, į kurį kviečia atvykti regioninės žiniasklaidos žurnalistus ir redaktorius. Registracija į seminarą vyksta iki spalio 20 d. el. paštu Anele.Ausiejute@ec.europa.eu. Registruojantis prašome nurodyti savo mobiliojo telefono numerį, žiniasklaidos priemonę, kurioje dirbate, ir savo pareigas.

2016-10-11Ar žurnalistai nori mokytis, kaip reikia dirbti “karštuose taškuose”, nestandartinėse situacijose?  (2)

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija kreipėsi I Lietuvos kariuomenės vadą generolą leitenantą Joną Vytautą Žuką su įdomiu pasiūlymu surengti mokymus žurnalistams, vykstantiems dirbti į “karštuosius taškus”. Pritardamas šiam pasiūlymui, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas pasiteiravo ir Lietuvos žurnalistų sąjungos, ką ji mano šiuo klausimu.

2016-10-09Skelbiamas tradicinis konkursas žurnalistams „Žmogus ir aplinka“

Aplinkos ministerija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga skelbia tradicinį kūrybinį konkursą žurnalistams „Žmogus ir aplinka“. Konkursinius darbus reikia pateikti iki gruodžio 4 dienos. Šio konkurso tikslas – skatinti žurnalistų kūrybiškumą ir profesionalumą supažindinant visuomenę su aplinkos sektoriaus (aplinkos apsaugos, statybos ir būsto plėtros) aktualijomis, problemomis ir jų sprendimo būdais, ugdant sąmoningą šalies gyventojų požiūrį į aplinką. Prizinis fondas – tūkstantis penki šimtai eurų.
archyvas (439)  
 

2016-10-21Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisijos pareiškimas „Dėl žurnalistų dalyvavimo rinkimų agitacijoje“

Viešojoje erdvėje kilus diskusijoms dėl žurnalistų atvirai reiškiamos nuomonės vieno ar kito kandidato naudai rinkimų kampanijų metu, taip pat žurnalistų dalyvavimo rinkimų kampanijoje, Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija – žurnalistų profesinio susivienijimo savitvarkos institucija – primena Visuomenės informavimo etikos kodekso nuostatą – žurnalistinė veikla ir dalyvavimas politinėje veikloje yra nesuderinami.

2016-10-14Sociologai teigia, kad LRT – patikimiausia ir objektyviausia žiniasklaidos grupė (2)

Televizijos auditorijos tyrimai rodo, kad Lietuvai svarbių įvykių metu žiūrovai renkasi LRT, iš 7 Lietuvos žiniasklaidos grupių LRT labiausiai puoselėja kultūrą ir ugdo žiūrovus, yra patikimiausia ir objektyviausia. Tai atskleidžia neseniai Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ šalies gyventojų apklausa apie Lietuvos žiniasklaidos priemones.

2016-10-11Seimo pirmininkei L. Graužinienei – žurnalistų padėka už žodžio laisvės gynimą (1)

Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius įteikė padėką už asmeninę iniciatyvą ir paramą dekriminalizuojant žodžio laisvę Lietuvoje.
archyvas (179)Naujienų prenumerata 
 

2016-10-26Spaudos konferencija: „Pusryčiai su Fortum“

Laba diena, spalio 27 d. 9 val. norime pakviesti Jus į „Pusryčius su Fortum“. Renginio tema – „Žiedinės ekonomikos pavyzdžiai Klaipėdoje“.
archyvas (1280)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-10-16Krescensijus Stoškus. Mes gąsdinami savo Tėvyne (2)

Apie tautą ištikusią dilemą – susitaikymą ar priešinimąsi emigracijai, galimas išeitis iš susidariusios kritinės padėties žurnalo „Pozicija“ redaktorius, žurnalistas VYTAUTAS BUDNIKAS kalbina filosofą, humanitarinių mokslų daktarą, Lietuvos kultūros kongreso tarybos pirmininką KRESCENCIJŲ STOŠKŲ.

2016-10-16Algimantas Zolubas:Kad juos kur perkūnas! (2)

Šiuos „linkėjimus“ siunčiu Delfi.lt redakcijai, Vaikų teisių apsaugos tarnybai, ŠMM-jai, Lygių galimybių kontrolierei ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai už ištisinį, nevaržomą ir nekontroliuojamą lytinio gyvenimo viešinimą, skatinimą, propagavimą žiniasklaidoje per visas 24 valandas paroje su beveik pornografiniais paveikslėliais ir nešvankiomis antraštėmis. Panašu, kad ši redakcija išgyvena sekso badą, nes masturbuojasi tokiais rašinėliais ir paveikslėliais.
archyvas (229)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-10-25Tas begalinis politikų noras viešintis… Visur ir visada. Ir dar bet kaip

Kartais man kyla natūralus klausimas, kodėl politikai lenda į tokias erdves ir tokia forma, jog mažų mažiausiai burnoje jauti kartų prieskonį. Štai yra toks žurnalas „Rambynas“.

2016-10-21Ar tiesa gali būti monopolizuota ir amžina? Kai taip nutinka, tiesos nebelieka

Šiandien (10.20 – red.) kolega Vladimiras Laučius portale delfi.lt viešai klausė, kas yra svarbiau – tiesa ar nešališkumas? Panašu, kad klausimas buvo skirtas vertinantiems žurnalistus ir jų elgesį. Šių dviejų sąvokų teorinis prieštaravimas pasirinktas, matyt, ne be reikalo.

2016-10-20Ar etiška žurnalistui agituoti už konkretų politiką? Manau, kad nevertėtų (1)

Kolega Edmundas Jakilaitis savo Facebook profilyje pasidalino nuotrauka ir įrašu apie jo vakarinius pasivaikščiojimus su viena kandidate į Seimą vienoje rinkimų apygardoje. Jis neslepia, kad nors ir mažai pažįsta šią politikę, bet agituoja žmones balsuoti už ją tik dėl vienos priežasties – kad nepatektų į Seimą kitas kandidatas. Šį komentarą mane paskatino parašyti jau senokai skaitytas ir bemaž prieš dešimtmetį rašytas komentaras apie žurnalistų santykį su politiniais rinkimai, balsavimu rinkimuose bei parama politikams.

2016-10-18Spaudos laisvės egzaminą sunkiai laiko ir pati spauda. Tauragės atvejis

Šiandien (10.18 – red.) perskaičiau kolegų iš „Tauragės kurjerio“ straipsnį apie tai, kad „Tauragės žinių“ redakciją žurnalistė paliko dėl cenzūros. Prisipažinsiu, kad šis atvejis dar kartą labai nuvylė, nes dar 2012 metų gruodį būtent šis leidinys skambiai paskelbė savo veiklos pradžią. Sveikinau juos su tuo. Savo pagrindiniu principu buvo deklaruota žurnalistika be cenzūros. Tai negi ir vėl tik deklaracijos svarbios?
archyvas (105)  
 

2016-10-20Pateikiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“ (2)

Šuo metu straipsnių apie žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus jau yra paruošta net 1240. Tai daug, tačiau ne visi kolegos, kurie galėtų patekti į enciklopedija, atsiuntė apie savę informaciją. Kai kas dar skambina, teiraujasi, ar jie gali tikėtis patekti į leidinį. Todėl, norėdami paspartinti šios informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir spaudos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“. Jei jame rasite save – rašykite mums, jei rasite kolegą – praneškite jam šią gerą naujieną. Mūsų laukia rimtas ir visiems reikalingas darbas. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga pabaiga.
archyvas (44)  
 

2016-10-24Kūrybinio konkurso žurnalistams „Žmogaus teisės Lietuvoje 2016“ nuostatai

Konkurse gali dalyvauti žiniasklaidos priemonių žurnalistai, publicistinių laidų kūrėjai, redakcijos; Konkursui pateikiami darbai, kurie buvo paskelbti nuo 2016 m. sausio 1 d. iki 2016 m. lapkričio 25 d.; Darbų teikėjai pristatydami konkursui savo darbus, privalo raštu pateikti autoriaus vardą, pavardę, darbovietę, kontaktinius duomenis, nurodyti straipsnio/pranešimo/laidos ar reportažo publikavimo/transliacijos datą, pavadinimą, leidinį, stotį; Darbai skaitmenine forma turi būti teikiami iki 2016 m. lapkričio 25 d. siunčiant paštu arba pristatomi tiesiogiai į Žurnalistų namus (Jogailos gatvė 11, Vilnius) arba siunčiami elektroniniu paštu info@lzs.lt.

2016-10-21Žurnalistų dėmesiui: „Kinija+16“ susitikimas šiemet vyks Rygoje, skelbiama akreditacija

Penktasis Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos valstybių (formatu 16+1) vyriausybių vadovų susitikimas ir verslo forumas vyks lapkričio 5 dieną Rygoje. Žiniasklaidos atstovai, ketinantys vykti į Latvijos sostinę ir informuoti apie vyriausybių vadovų susitikimą ir (ar) verslo forumą, yra prašomi registruotis internetu: http://ceec-china-latvia.org/ (abiem renginiams reikalingos specialios akreditacijos). Registracija vyks iki spalio 31 dienos ir pratęsiama nebus.

2016-10-12Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia konkursą Premijai už tarpkultūrinio dialogo skatinimą gauti

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, siekdamas paskatinti įvairių tautybių Lietuvos gyventojų tarpkultūrinį dialogą, pasikeitimą gerąja patirtimi bei kultūriniu paveldu, tęsia 2007 m. Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės pradėtą tradiciją apdovanoti asmenis, labiausiai prisidėjusius prie tautinės tolerancijos, tarpkultūrinio dialogo skatinimo visuomenės informavimo priemonėse. Konkursiniai darbai turi būti siunčiama adresu Raugyklos g. 25, 01140 Vilnius. Ant voko būtina nurodyti „Tautinių mažumų departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės". Pašto žymeklyje nurodyta data turi būti ne vėlesnė nei 2016 m. lapkričio 3 d. Informacija teikiama Departamento Tautinių mažumų politikos analizės ir informacijos skyriuje, telefonais (8 5) 219 48 29, (8 5) 219 48 37 arba elektroniniu paštu info@tmde.lt.

2016-09-27Skelbiamas pretendentų Vyriausybės kultūros ir meno premijai gauti sąrašas. Tarp jų yra ir žurnalistų

Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną ir ypatingus šios srities nuopelnus. Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 premijų. Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 m. Nuo 2008 m. premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių. Premijos gali būti skiriamos pavieniams pretendentams arba pretendentų kolektyvui. Premija, skiriama kolektyvui, paskirstoma po lygiai kiekvienam šio kolektyvo nariui. Pakartotinai siūlyti pretendentą galima praėjus 5 metams po premijos skyrimo.
archyvas (285)Naujienų prenumerata 
 

2016-10-11Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su LŽS Senjorų klubo nariais

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius susitiko su Lietuvos žurnalistų sąjungos Senjorų klubo nariais. Susitikimas vyko Vilniaus Savivaldybės Kolegijų salėje, 20 aukšte, belaukdami mero, iš didžiulio balkono galėjome pasigrožėti senuoju Vilniumi. Susitikimą vedė LŽS senjorų klubo pirmininkas Ipolitas Skridla.

2016-10-02Lietuvos žurnalistų sąjungoje – 16 naujų narių

Lietuvos žurnalistų sąjungos valdybos (spalio I dienos) posėdyje į LŽS buvo priimta 16 naujų narių. LŽS Kauno skyrius pasipildė 10 naujų narių, Vilniaus skyrius ir Senjorų klubas – po du, Spaudos fotografijos ir Esperantininkų klubai – po vieną narį.
archyvas (161)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-10-11Svečio įspūdis: „Palanga. Švelnus ilgesys į širdį, į atmintį smelkias“

Kodėl palangiškes – darbštuoles moteris prisiminiau dar Žolinių išvakarėse skindamas sveikatingąsias gražuoles erškėtruožes? Aistringai žydi, aistringai ir gydo, visai žiemai stiprina Imunijos sistemas, atsparumą... visaligėms. Stipresnės už cheminius vaistus, sintetiką. Tokios ir palangiškės. Jos nežino vasaros poilsio, nemato jūros anei saulės smėlynuose, tarp atostogautojų, nes nėr kada, nors pasiusk. reikia vytis kasdieninės duonos plutą. Antai, 7 valandą ryto, ėjau tarp Prokuratūros ir Kęstučio gatvės. Lėbautojai paliko chaosą, net dėžė apversta. Palangiškė pasilenkus renka, renka, renka, renka, - kam pasaka, kam nuovargis, skuba, prakaitas...
archyvas (111)  
 

2016-10-24Gydytojas iš Ukrainos apie padėtį Kryme ir alternatyvius gydymo būdus

Žurnalistų namuose viešėjo privataus medicinos centro Kryme direktorius, gydytojas akupunktūristas ir homeopatas, turintis kelias specializacijas Genadijus Letučij. Svečias kalbėjo apie įvairius šiuolaikinius ir senuosius diagnostikos bei sveikatos atstatymo būdus. Pasak G. Letučij, šiuos derinant galima įveikti ir neišgydomomis laikomas ligas, pvz., išsėtinę sklerozę, pagerinti vėžiu sergančiųjų gyvenimo kokybę.

2016-10-12Žurnalistų namuose - Arūno Sartanavičiaus fotografijos paroda  (2)

Maloniai kviečiame aplankyti Arūno Sartanavičiaus fotografijos parodą "Dinamiškasis Azerbaidžianas", kuri vyksta Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, Vilnius). Parodos atidarymas įvyko spalio 18 dieną.
archyvas (87)  
 

2016-10-26Tikrina spaudai taikomą PVM lengvatą

Kultūros ministerija inicijavo tyrimą, kokį poveikį šalies finansams turi šiuo metu taikomas lengvatinis PVM tarifas žiniasklaidai. Marius Gurskas, Kultūros ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vadovas, “Verslo žinioms” aiškina, kad šio tyrimo ėmėsi atsižvelgdami į Valstybės kontrolės audito išvadas ir finansų ministro pavedimą, kuriuo skatinamas atidesnis tokių išimčių stebėjimas.

2016-10-25Skuodo rajono laikraštis „Mūsų žodis“ atsiprašo dėl klaidos Audronės Pitrėnienės varde

Informuojame, kad dėl Skuodo rajono laikraštyje „Mūsų žodis“ Nr. 81 išspausdintame LR Seimo narės, švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės tekste padarytos korektūros klaidos – neteisingai užrašyto Audronės Pitrėnienės vardo, buvo gautas oficialus valdybos pirmininkės-redaktorės Dalios Zabitienės atsiprašymas.

2016-10-22Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka.

2016-10-04Po „sprogimo“ leidžiame Šakiuose naują laikraštį

Rugsėjo 30 dieną buvęs Šakių rajono laikraščio „Valsčius“ kūrybinis kolektyvas išleido naują leidinį - „Laikraštį „Valsčius“. Laikraštį rengia kol kas iš namų ir be jokio atlygio visas senasis redakcijos kolektyvas. „Laikraštis „Valsčius“ atsitiesė su nauja jėga, tačiau vedinas tų pačių idėjų, kokios buvo puoselėjamos ir prieš 25-erius metus.
archyvas (811)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-10-16Prasmingai paminėta Vydūno palaikų perlaidojimo 25-mečio sukaktis (1)

Vilkiškiuose, Bitėnuose, Rambyne įvyko renginiai, skirti Vydūno palaikų perlaidojimo 25-mečio sukakties paminėjimui. Jį surengė Vydūno draugija ir Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus.

2016-10-12Kaip Mažosios Lietuvos intelektualas Gottfriedas Ostermeyeris sukritikuoja Hallės universiteto profesorių Hansą Eriką Thunmanną (skirta 300-osioms G. Ostermeyerio gimimo metinėms)

2016 m. minime prūsų ir lietuvių mitologijos tyrėjo, pirmojo religinės lietuvių literatūros istoriko, taip pat jos kūrėjo, poezijos teoretiko ir kritiko, religinių raštų vertėjo, lietuvių raštijos ugdytojo, kunigo 300-ąjį gimtadienį. Dvejais metais vyresnis Kristijonas Donelaitis susitikdavo, kai jiedu studijavo teologiją Karaliaučiaus universitete Knypavos saloje Priegliuje, tobulino lietuvių kalbos žinias lietuvių kalbos seminare prie universiteto (dr. L. Citavičiūtė apie šį seminarą yra parašiusi išsamią monografiją). Mano tyrimų tema – apie G. Ostermeyerį kaip Prūsos bei Mažosios (Prūsų) Lietuvos etnogenetiką, etnologą ir istoriką.
archyvas (103)  
 

2016-10-24Žurnalisto Jono Laurinavičiaus „sugrįžimai“ į tėviškę

Dusmenų (Trakų r.) kultūros centre vyko žurnalisto ir rašytojo Jono Laurinavičiaus naujos knygos „Sugrįžimai“ sutiktuvės. Pasak autoriaus, be galo glaudžios sąsajos su gimtosiomis apylinkėmis ir buvo postūmis parašyti šią knygą.
archyvas (290)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-10-14Fotografijos paroda iš JAV “Filadelfijos gatvės: 1970–1985 /Streets of Philadelphia: 1970–1985

Lietuvos fotomenininkų sąjunga kartu su „The Print Center“ (Filadelfija, Pensilvanija, JAV) maloniai kviečia į parodos „Filadelfijos gatvės: 1970–1985 / Streets of Philadelphia: 1970–1985” atidarymą „Prospekto galerijoje“ (Gedimino pr. 43, Vilnius) spalio 18 d. (antradienį) 17.30 val.
archyvas (287)  
 

2016-10-21Technikos apdovanojimų vedėjais tapo V. Rumšas ir I. Kavaliauskaitė: kalbam daug, bet visada į temą

Tradicija tapę Nacionaliniai technikos apdovanojimai „Tech Top 2016” įgavo pagreitį – vykstant visuotiniam vartotojų balsavimui ir artėjant svarbiam ekspertų komisijos susitikimui, išaiškėjo ir šių metų apdovanojimų vedėjai. Televizijos eteryje dar nematytame duete, techniškiausią metų šou ves aktorius Vytautas Rumšas bei žavioji Indrė Kavaliauskaitė.

2016-10-14Beata Nicholson kvies BTV žiūrovus į kulinarines keliones po Lietuvą

„Jei keliauti – tai tik ragaujant!“ - įsitikinusi žurnalistė ir kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson. Išskirtinį TV projektą „Keliauk ir ragauk. Lietuva“ pristatanti kulinarė sako, kad kiekvienais metais vis daugiau lietuvių nepaisant sezonų kaitos išsiruošia pakeliauti po savo šalį, tad naujasis laidų ciklas pasiūlys idėjų, kaip keliones po Lietuvą paįvairinti netikėtais kulinariniais atradimais.

2016-10-12Didysis išbandymas T. Vaškevičiūtės aktorystės kelyje – suvaidinti Lietuvos žvalgybos legendą

Jau netrukus televizijos ekranus pasieks ilgai laukta premjera – istorinis serialas „Laisvės kaina. Savanoriai“. Kostiuminėje dramoje vienas pagrindinių vaidmenų patikėtas talentingai jaunosios kartos aktorei Tomai Vaškevičiūtei. Aktorė prisipažįsta, kad jai teko didelis iššūkis atlikti vienos labiausiai Lietuvos istorijai nusipelniusios moters – žvalgės Marcelės Kubiliūtės – vaidmenį. Lietuvai šnipinėjusi M. Kubiliūtė yra vienintelė moteris, apdovanota visais aukščiausiais Lietuvos ordinais.

2016-10-12LRT skelbia 2017-ųjų „Eurovizijos“ nacionalinę atranką

Gera žinia Lietuvos atlikėjams ir dainų autoriams: LRT skelbia 2017-ųjų „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos pradžią. Pretendentai dalyvauti atrankoje į žiūrimiausią pasaulyje dainų konkursą gali registruotis jau dabar adresu eurovizija@lrt.lt. Paraiškų laukiama iki gruodžio 1 dienos.
archyvas (442)  
 

2016-10-26Per LRT RADIJĄ – BBC koncertas „In memoriam David Bowie“

Mirusiųjų pagerbimo dienos išvakarėse, spalio 30-ąją, LRT RADIJAS kviečia prisiminti šiemet užgesusį muzikos genijų Davidą Bowie. Šį sekmadienį 18.10 val. kviečiame klausytis BBC parengtos transliacijos „In memoriam David Bowie“.
archyvas (131)  
 

2016-10-21Rašytojai - Šilutės, Prienų ir Skuodo rajonuose

Rašytojai lankysis Šilutės r. Kintų bibliotekoje,Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje,Prienų r. savivaldybės globos namuose ir Jiezno vaikų globos namuose, Skuodo savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje, Ylakių bibliotekoje, Mosėdžio parapijos vaikų globos namuose, Barstyčių vaikų globos namuose.
archyvas (506)Naujienų prenumerata 
 

2016-10-26Sunkią Salomėjai valandą – žurnalistų klubas „A“ kartu su ja  (1)

Salomėją Pranaitienę, LRT „Panoramos“ žurnalistę ir ištikimą aplinkosauginio žurnalistų klubo „A“ narę, sunkią netekties valandą, išlydint Anapilin brangiausią žmogų – Mamą, iš visos širdies užjaučia klubo bendražygiai.

2016-10-25Išėjo Anapilin ilgametė „Panoramos“ žurnalistė Aurelija Malakauskaitė (1)

Eidama 62-uosius po sunkios ligos mirė ilgametė „Panoramos“ žurnalistė Aurelija Malakauskaitė. Ji gimė Kelmėje, 1955 m. rugsėjo 24 d. Viliaus universitete įsigijo žurnalistės specialybę. Lietuvos žurnalistų sąjungos narė nuo 1990 metų. „Liūdime netekę A.Malakauskaitės, be kurios sunku įsivaizduoti LRT TELEVIZIJĄ ir „Panoramą“. Netekome ne tik pavyzdinio profesionalo ir kolegos. Netekome gyvo sidabro, kuriam kito bėdos ir džiaugsmai rūpėjo labiausiai, o savo rūpesčiai – paskiausiai. Mums ji visada čia, šalia, Naujienų tarnyboje“, – sako LRT naujienų tarnybos vadovas Audrius Matonis.

2016-10-21Mirė grafikas, dizaineris, meno redaktorius Valerijonas Vytautas Jucys  (1)

Vilniuje spalio 21 dieną mirė grafikas, dizaineris, meno redaktorius Valerijonas Vytautas Jucys. Jis gimė 1930 m. gruodžio 18 dieną Skuodo rajono Truikinų kaime. 1963 metais baigė Lietuvos dailės institutą. Beveik trisdešimt metų atidavė periodinei spaudai: nuo 1962 m. ik 1990 metų buvo žurnalo “Tarybinė moteris” (vėliau “Moteris”) meno redaktorius.

2016-10-17Ir išėjo Žmogus… Palydint Anapilin leidėją ir spaustuvininką Alfonsą Pivoriūną (1)

Amžinybėn išlydėjome ir aštuoniasdešimt pirmus gyvenimo metus pradėjusį Alfonsą Pivoriūną, kurio tvarkomoje leidykloje spausdinome žurnalus ir laikraščius, kuriems mes, žurnalistai, Lemties buvome pašaukti atiduoti savo jaunystės metus.
archyvas (101)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" leidimas (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? (1)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite.

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1270 pavardžių  (17)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1270 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2016-10-26Kviečiame dalyvauti Metų knygos rinkimuose

Kviečiame dalyvauti Metų knygos rinkimuose ir balsuoti http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/index.php?-1913277943 už mūsų kolegos Selemono Paltanavičiaus knygą vaikams „Maži ežiuko sapnai“.

2016-10-21Rašytojų klube - skaitymai iš ciklo „Iš būsimų knygų rankraščių“

Spalio 26 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks skaitymai iš ciklo „Iš būsimų knygų rankraščių“. Fragmentus iš būsimos knygos skaitys rašytojas Gytis Norvilas. Rašytojų klube veikia poeto ir fotografo Eugenijaus Ališankos fotografijų paroda „Tanakos keliu“.
archyvas (274)  
 

2016-10-11Vytautas Leščinskas: miniatiūra, atsiradusi užėjus į bažnyčią (1)

Sveikas, Vytautai. Siunčiu miniatiūrą, staiga atsiradusią sekant neeilinio įvykio, taip sakant, karštais pėdsakais... Vytautas Leščinskas
archyvas (176)  
 

2016-10-20Vieša paskaita apie Arnionių dvaro koplyčių istoriją

2016 m. spalio 27 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje, Žygimantų g. 1, vyks menotyrininkės Aistės Bimbirytės – Mackevičienės vieša paskaita „Arnionių dvaro koplyčių pėdsakais“, atskleisianti dar vieną iki šiol nepažintą Lietuvos dvarų kultūros puslapį.

2016-10-12POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija MINČIŲ KLINIKA: VIENATVĖS IR VIENIŠUMO KELIAIS (4)

„Žinijos“ draugijoje (Kalvarijų g. 2, Vilnius) 2016 m. lapkričio 8 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija MINČIŲ KLINIKA: VIENATVĖS IR VIENIŠUMO KELIAIS. Lektoriai: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas,rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius.
archyvas (312)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-09-28Bronius Čekanauskas, „Tiesos“ redakcijoje (16 dalis) (2)

Baigiame žinomo sporto žurnalisto, žurnalo "Olimpinė panorama" redaktorius Broniaus Čekanausko prisiminimus apie savo darbą "Tiesos" laikraštyje.
archyvas (38)  
 

2016-10-20Spalio 19 d. įvykusio Lietuvos sporto žurnalistų federacijos prezidiumo posėdžio pagrindiniai sprendimai.

Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimus surengti 2016 m. gruodžio 13 d. 14 val. jau tradicinėje vietoje - „Artis“ viešbučio konferencijų centre. Naujos kadencijos LSŽF vadovybės rinkimus surengti 2017 m. sausio 28 d. Tvarka ir kiti terminai bus patvirtinti gruodžio mėnesį (po Metų apdovanojimų).
archyvas (161)Naujienų prenumerata 
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media