2014 m. spalio 21 d., Antradienis

2014-10-20Seime naikinama paskutinė žiniasklaidos savitvarkos organizacija

Lietuvos žiniasklaidos ir žurnalistų bendruomenė ragina Seimo frakcijas labai atidžiai įvertinti praėjusią savaitę preliminariai patvirtintą parlamentarų Vilijos Aleknaitės Abramikienės ir Jurgio Razmos siūlymą į Visuomenės informavimo etikos asociacijos steigėjus priverstinai įtraukti Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferenciją.

2014-10-20Kviečiame dalyvauti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje „TELEVIZIJA IR RADIJAS: ŠIANDIENOS IŠŠŪKIAI

Kviečiame dalyvauti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje „TELEVIZIJA IR RADIJAS: ŠIANDIENOS IŠŠŪKIAI". Ji vyks spalio 29 d. 10 val. LR Seimo konferencijų salėje (III rūmai) Registracija iki spalio 25 d. būtina el. paštu: birute.kersiene@rtk.lt

2014-10-09Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos pareiškimas (1)

Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija atkreipia dėmesį, kad š. m. spalio 7 d. Lietuvos Respublikos Seimas antrą kartą nepriėmė svarstyti siūlymo neleisti bankų ir savivaldybių įsteigtoms bendrovėms ar įstaigoms turėti žiniasklaidos priemonių. Esame įsitikinę, kad šios pataisos būtų leidusios išvengti paslėptos politinės reklamos, nedeklaruojamos paramos savivaldybių švietimo įstaigų leidžiamiems laikraščiams. Be abejonės, tokia pataisa būtų sudariusi skaidresnę aplinką spaudos žiniasklaidos rinkoje, garantavusi sąžiningesnę konkurenciją bei demokratijos principų, o ne tik vietos valdančiųjų koalicijų ambicijų, įtvirtinimą vietos savivaldoje.

2014-09-24Artėja permainos Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos veikloje (2)

Rugsėjo 24 d. Seime po pateikimo buvo pritarta projektui, kuriuo atsiveria naujos galimybės pakeisti iš esmės Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos veiklą. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje šiam projektui pritarta. Greitai gali būti jau jis galutinai patvirtintas. Šio įstatymo projektą pridedame.
archyvas (210)  
 

2014-09-26Lietuvos intelektualų atviras laiškas: Dėl mūsų šalies vertybių būklės (5)

Daugelio žmonių atmintyje yra įsirėžęs laikas, kai prasidėjo Lietuvos išsilaisvinimas iš totalitarinės valstybės gniaužtų. Jis reiškė ne tik išsiveržimą iš represinės sistemos, bet ir priartėjimą prie laisvojo pasaulio, kuris tada atrodė daug teisingesnis, humaniškesnis, protingesnis ir darnesnis. Dėl to visi jutome ypatingą entuziazmą ir moralinį pakilimą. Tačiau gana greitai mus apėmė nerimas. Valdymui nebuvome pasirengę, o gundymų labai daug. Išlaisvintos griaunamosios jėgos pasirodė nepalyginamai stipresnės už kuriamąsias, sužadintas egoizmas įžūlesnis už norą sugyventi, aistringas troškimas atkeršyti stipresnis už sveiką protą ir demokratinius bendravimo įgūdžius. Padėtį šalyje kontroliuoti sekėsi sunkiai. Stigo ne tik patirties ir išminties, bet neretai ir geros valios.

2014-09-25Juozo Tumo-Vaižganto premijos laureatas Vytautas Bagdonas: “Kai kurių laikraščių vien dėl tokios rašliavos net nesinori imti į rankas” (6)

Šių metų Juozo Tumo-Vaižganto premija buvo įteikta anykštėnui žurnalistui Vytautui Bagdonui. Tą proga jis sutiko duoti intervių LŽS internetinio laikraščio redaktoriui Vytautui Žeimantui.
archyvas (114)Naujienų prenumerata 
 

2014-10-20Spaudos konferencija, kurioje bus pristatyta Lietuvos radijo ir televizijos komisijos organizuojama tarptautinė konferencija „TELEVIZIJA IR RADIJAS: ŠIANDIENOS IŠŠŪKIAI

Seime spalio 29 d. 9.30 val. įvyks spaudos konferencija, kurioje bus pristatyta Lietuvos radijo ir televizijos komisijos organizuojama tarptautinė konferencija „TELEVIZIJA IR RADIJAS: ŠIANDIENOS IŠŠŪKIAI“. Dalyvaus LRTK pirmininkas Edmundas Vaitekūnas, kiti.
archyvas (595)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-10-05Karą kurstanti Rusijos partinė spauda platinama ir oro uoste (2)

Prieš porą dienų teko skristi per Maskvą į Kazachstano pietinę sostinę Almatą. Oro uoste radau nemokamai platinamus du laikraščius. Vienas jų – Rusijoje ir toli už jos ribų gerai žinomo politiko Vladimiro Žirinovskio partijos laikraštis “LDPR”. Jame atvirai tyčiojamasi iš Ukrainos, Baltijos šalių ir kitų valstybių bei atvirai raginama kariauti plečiant Rusijos teritoriją.

2014-09-26Gera žinia – Druskininkuose propagandos bus daugiau (3)

Senokai žiniasklaidos rinkoje nebuvo gerų naujienų. Ypač laikraštinės spaudos pasaulyje. Tačiau „malonia“ išimtimi galime vadinti kol kas tik Druskininkuose leidžiamą propagandinį laikraštį „Mano Druskininkai“, kuris bus leidžiamas dar didesniais kiekiais. Nors įstatymai Lietuvoje draudžia leisti tokius leidinius, o Žurnalistų etikos inspektorius jau seniai liepė uždaryti tokį kvazimodinį leidinį, tačiau Druskininkų valdžia gyvena lyg Luhansko ar Donecko separatistai-teroristai, t.y. pagal savo sukurtas taisykles.
archyvas (65)  
 

2014-10-18Tradicijos užtikrina tęstinumą

Šiemet aukštas valstybinis apdovanojimas – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius – prisegtas aktyviai kraštotyrininkei, kultūrologei, regionų paveldo, Lietuvos etnokultūros puoselėtojai, Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėjai Irenai SELIUKAITEI. Su ką tik pagerbta valstybinės Jono Basanavičiaus premijos laureate prisėdome pasikalbėti apie tradicijų reikšmę mūsų gyvenime, ko reikėtų, kad tokie renginiai kaip Dainų šventės ne tik trumpam sužadintų teigiamas emocijas, suburtų mus draugėn ir leistų pasijusti vieni kitiems bičiuliais, broliais, o ugdytų tikrąją vienybę ir tarpusavio brolybę, pagarbą?

2014-10-13Startuoja plakatų konkursas „Saugok savo tapatybę!“  (1)

Lietuvos vartotojų institutas kviečia 14-21 m. jaunimą dalyvauti plakatų konkurse „Saugok savo tapatybę!“. Konkurso tikslas – paskatinti jaunuolius kūrybiškais vizualiniais sprendimais atkreipti visuomenės dėmesį į šiandien vis aktualesnę tapatybės vagysčių problemą. Plakatus konkursui siųsti galima iki 2014 m. gruodžio 12 d. Konkurso laimėtojų laukia vertingi prizai.

2014-10-122014 metų Jono Vileišio premija - Ritai Žadeikytei („Šiaulių kraštas“), Kaziui Kazakevičiui („Lietuvos žinios“) ir Alvydui Ziabkui (Palangos tiltas) (1)

Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, Vilnius) įvyko Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos kūrybinio konkurso Jono Vileišio premijai gauti vertinimo komisijos posėdis. Vertinimo komisijos nariai: Angelė Adomaitienė, Lina Belevičienė, Vidas Mačiulis, Audronė Nugaraitė (komisijos pirmininkė), Simona Žadvidaitė ir Aldona Žemaitytė – Petrauskienė apsvarstė konkursui pateiktus spaudos darbus. Jų buvo aštuoniolika.

2014-10-05Vyriausybė patvirtino lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo personalinę sudėtį (1)

Lietuvos Respublikos Vyriausybė spalio 3 dienos posėdyje nutarė paskirti Gintautę Žemaitytę į Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narius ir atšaukti Stanislav Vidtmann iš Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narių. Lietuvos kultūros taryba yra įstaiga prie Kultūros ministerijos, kurios paskirtis – pagal kompetenciją įgyvendinti valstybės politiką kultūros ministrui pavestose valdymo srityse, išskyrus valstybės politikos įgyvendinimą, pavestą Lietuvos kino centrui prie Kultūros ministerijos.
archyvas (178)Naujienų prenumerata 
 

2014-10-16Klampi demokratijos pergalė

Spalio 13 d. Konstitucinis Teismas (KT) patenkino nepartinių piliečių skundą dėl Europos Parlamento rinkimų įstatymo, kurio nuostatos diskriminuoja nepartinius piliečius. Priminsime, kad pernai grupė piliečių, tarp kurių ir šio straipsnio autorius, dėl to kreipėsi į Lietuvos Vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT). Mat EP rinkimų įstatymu lig šiol buvo leista rinkimuose kelti į Europos Parlamentą ne tik politinių partijų, bet ir nepartinių piliečių kandidatus. Tačiau pastarieji galėjo tai padaryti tik pasirašę jungtinės veiklos sutartis ir susibūrę į visuomeninį rinkimų komitetą, kurį įregistruoja Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

2014-10-10Kodėl Latvijoje demografijos problemos daug aštresnės negu Lietuvoje (2)

Žurnalistai turėtų žinoti ne tik tas problemas, kurias 2014 metais atskleidė Latvijos Seimo rinkimai, bet ir priežastis tas problemas pagimdžiusias. Okupantas visame Pabalytyje vykdė vienodą „tautų maišymo“ politiką, stengdamasis į šias respublikas atkelti kaip galint daugiau gyventojų iš šalies gilumos, tuo pačiu „atskiesti“ šių respublikų nacionalinę sudėtį, iš kurios sklido didesnis ar mažesnis pasipriešinimas okupantų valdžiai. Kyla klausimas, kodėl okupanto inicijuota „tautų maišymo“ politika Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje buvo vienoda, tuo tarpu rezultatai tapo skirtingi?
archyvas (61)  
 

2014-10-13Žurnalistų namuose fotografijų paroda „Religinė įvairovė Lietuvoje“

Spalio 15 d., trečiadienį, 11.00 val.Vilniuje, Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11) atidaroma fotografijų paroda „Religinė įvairovė Lietuvoje“ .
archyvas (43)  
 

2014-10-19Vytauto Kasiulio dailės muziejuje atidaroma žymaus lietuvių grafiko Telesforo Valiaus gimimo šimtmečio paroda

Vytauto Kasiulio dailės muziejuje (A. Goštauto g. 1, Vilnius) pradėjo veikti žymaus lietuvių grafiko Telesforo Valiaus (1914-1977) gimimo šimtmečiui skirtą parodą (veiks iki 2015 m. sausio 18 d.).

2014-10-16Sveikiname kolegą Kazimierą Šiaulį su gražia sukaktimi

Sveikiname kolegą, žinomą Lietuvos žurnalistą, publicistą, muzikos kritiką, estrados ir masinių renginių režisierių Kazimierą Šiaulį su gražia sukaktimi – spalio 30 dieną jam sukanka 70 metų.

2014-10-10Rašytojo Rolando Rastausko sukaktuvinis vakaras su nauja esė knyga „Lengvoji atletika“

Spalio 23 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks rašytojo Rolando Rastausko sukaktuvinis vakaras su nauja esė knyga „Lengvoji atletika“. Renginys, iš ciklo „Kūrybos atodangos“. Dalyvauja Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas rašytojas Rolandas Rastauskas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas rašytojas Kęstutis Navakas, knygos redaktorius Valentinas Sventickas, Dimitrijus Golovanovas (fortepijonas), Arkadijus Gotesmanas (perkusija), Aurelija Maknytė (video).

2014-09-26Žurnalisto Apolinaro Juodpusio meninė fotografija (2)

Žurnalistų namuose veikia Apolinaro Juodpusio meninės fotografijos paroda „Portretai ir peizažai“, surengta jos autoriaus aštuoniasdešimties metų jubiliejaus proga. Tai retrospektyvinė paroda, apimanti ne vieną kūrybinį dešimtmetį.
archyvas (49)  
 

2014-10-20Sėkmingai vykdomas projektas "ŽURNALISTŲ, JŲ ATSTOVŲ IR DARBDAVIŲ SOCIALINIO DIALOGO SKATINIMAS"

UAB „Tauragės kurjeris“ kartu su partneriais Lietuvos žurnalistų sąjunga, VšĮ „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“, Lietuvos radijo ir televizijos centro darbuotojų profesinė sąjunga, UAB „Vienybės redakcija“ ir UAB „Gimtasis Rokiškis“ sėkmingai įgyvendina projektą ŽURNALISTŲ, JŲ ATSTOVŲ IR DARBDAVIŲ SOCIALINIO DIALOGO SKATINIMAS, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

2014-10-20Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas skelbia Geriausio žurnalistinio straipsnio konkursą

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas skelbia Geriausio žurnalistinio straipsnio, susijusio su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo keliama žala vaikų sveikatai ir skatinančio rinktis sveiką gyvenimo būdą be psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, konkursą. Konkurso dalyviai turi pateikti Straipsnius, paskelbtus nuo 2014 m. sausio 1 d. iki 2014 m. lapkričio 14 d. lietuvių kalba specializuotose ir populiariosiose visuomenės informavimo priemonėse. Straipsniai Konkursui siunčiami iki 2014 m. lapkričio 14 d. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui el. paštu: konkursas@ntakd.lt.

2014-10-13Kvietimas teikti mokslinius straipsnius

Žurnalistikai ir žiniasklaidos studijoms skirtas mokslo darbų žurnalas „Žurnalistikos tyrimai“ skelbia kvietimą teikti mokslinius straipsnius specialiam rinkiniui „Žurnalistika ir žiniasklaida: atstovavimo ir tarpininkavimo funkcijų analizė”. Mokslinių straipsnių rinkinys bus išleistas 2014 m. gruodį (numerio metai 2014).

2014-10-08Senjorų klube – apie ne tik senjorams rūpimus dalykus

Spalio pradžioje į tradicinį mėnesinį LŽS Senjorų klubo susirinkimą atėję senjorai žurnalistai turėjo progą antrą kartą susitikti su verslininku ir politiku UAB STRATEGIJA generaliniu direktoriumi Egidijumi Gaidamavičiumi
archyvas (703)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-10-13Tauragės kultūros rūmuose - LŽS nario ir dailininko Alfonso Čepausko paroda -fotokoliažų ciklas „Kelionių miražai“

Dailininko ir žurnalisto Alfonso Čepausko įvairialypė kūryba keliauja po Lietuvą. Fotokoliažų ciklas „Kelionių miražai“ pabuvojęs Vilniuje, mėnesį Skaudvilės seniūnijos salėje (dailininko gimtinėje), spalio 15 d. 16 val. atidaromas Tauragės Kultūros rūmuose.

2014-10-13Geriausių žiniasklaidos darbų užkrečiamųjų ligų temomis konkursas

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kviečia žiniasklaidos atstovus dalyvauti konkurse. Užkrečiamųjų ligų temomis rašantys, garso ir vaizdo reportažus rengiantys žurnalistai savo darbus įvertinimui kviečiami pateikti iki š.m. lapkričio 20 d.

2014-10-09 Žurnalistų poezijos vakaras Adomo Mickevičiaus muziejuje

LŽS Vilniaus skyriaus Pokalbių klubas rengia žurnalistų poetų kūrybos vakarą „Poezija tarp dainos ir maldos“. Savo eiles skaitys jau po keletą knygų išleidę poetai Jadvyga Godunavičienė, Ipolitas Sridla, Alvydas Valenta, Algis Kusta. Naują knygą apie Adomą Mickevičių pristatys šio poeto gyvenimo ir kūrybos tyrinėtojas, žurnalistas, Vilniaus universiteto bibliotekos A.Mickevičiaus muziejaus vedėjas Rimantas Šalna. Žurnalistų kūrybos vakaras „Poezija tarp dainos ir maldos“ vyks spalio 29 d. (trečiadienį) 17.30 val. A.Mickevičiaus muziejuje, Bernardinų g. 11.

2014-10-05Žurnalisto ir rašytojo Vytauto Leščinsko žvilgsnis į netolimą ateitį (2)

Atrodo, galime jau pasidžiaugti, kad ATGYJA MŪSŲ LITERATŪRINĖ FANTASTIKA. Ir šiaip negausi lietuvių literatūrinė fantastika, iki šiol iš esmės tiesiog merdėjusi, dabar, atrodo, atsigauna. Tai tarsi patvirtina viena po kitos išleistos to paties autoriaus - žinomo žurnalisto ir rašytojo Vytauto Leščinsko - knygos „Daktaras Lorencas" ir „Paskutinis eksperimentas".
archyvas (219)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-10-19Vilniaus ir Berlyno nuotraukos – Europos fotografijos festivalyje Berlyne

Šią savaitę Berlyne prasideda šeštasis Europos fotografijos mėnuo. Mėnesiui Berlynas pavirs fotografijos entuziastų meka: skirtingose miesto vietose bus surengta 130 parodų, 250 renginių, juose dalyvaus 500 fotografų. Tai pats didžiausias fotografijos festivalis Vokietijoje. Pirmą kartą dalyvauti festivalyje buvo atrinkti ir lietuvių fotomenininkai Renatas Neverbickas ir Ramūnas Danisevičius su paroda “Vilnius-Berlynas. Susitikimai”.

2014-10-16Fotografijų paroda „Miniatiūros?“ - „Prospekto fotografijos galerijoje“

2014 m. spalio 17 d. (penktadienį) 17.00 val. įvyks fotografijų parodos „Miniatiūros?“ atidarymas „Prospekto fotografijos galerijoje“ (Gedimino pr. 43, Vilnius). Parodos autoriai: Vytautas Balčytis, Joana Deltuvaitė, Arūnas Kulikauskas, Algimantas Kunčius, Algirdas Šeškus, Ričardas Šileika, Remigijus Treigys, Gintautas Trimakas Parodos kuratorius Gytis Skudžinskas

2014-10-14Donato Stankevičiaus fotografijų paroda „Reselling” (Perpardavimas)

2014 m. spalio spalio 15 – 31 dienomis „Vilniaus“ fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžiosios g. 19),Vilnius) vyks Donato Stankevičiaus fotografijų paroda „Reselling” (Perpardavimas)
archyvas (149)  
 

2014-10-16Filmuojant laidą gydytojui A. Unikauskui teko gelbėti garbingo amžiaus žiūrovę

Trečiadieniais, nauju laiku, 19.30 val., TV3 eteryje – medicinos pokalbių šou „Kvieskite daktarą!“ Gydytojas Alvydas Unikauskas ir jo kolega Justinas Jankevičius ir vėl gvildens aktualiausias medicinos temas ir žiūrovų sveikatos problemas.
archyvas (260)  
 

2014-10-03Beata Tiškevič ir Richardas Jonaitis – naujoje LRT radijo laidoje „Paraštės“

Beatos Tiškevič-Hasanovos gerbėjai galės ilgiau mėgautis aktorės ir laidų vedėjos talentu. Nuo šio sekmadienio ją bus galima matyti ne tik per televiziją, bet ir girdėti per radiją. Kiekvieną sekmadienio vakarą pasibaigus LRT televizijos laidai „Mėnulio fazė“, kurią Beata veda su Andriumi Rožicku, aktorė „persikels“ į LRT radijo laidą „Paraštės“, kur jos partneris bus laidos autorius Richardas Jonaitis. „Paraščių“ premjera – jau šį sekmadienį 22 val.

2014-10-03Į LRT radijo eterį sugrįžta laida apie aplinkosaugą „Vienkartinė planeta“

Nuo pirmadienio, spalio 6 dienos į LRT radijo eterį sugrįžta laida „Vienkartinė planeta“. Žurnalistės Vaidos Pilibaitytės rengiamoje laidoje bus analizuojami globalūs aplinkos pokyčiai ir jų priežastys, pasekmės, požiūriai bei idėjos, skatinančios susimąstyti, kaip tai veikia mus ir visuomenę, kurioje gyvename.
archyvas (63)  
 

2014-10-10Poeto Vlado Vaitkevičiaus ir fotografės Birutės Kairaitytės-Vaitkevičienės kūrybos vakaras

Spalio 22 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks poeto Vlado Vaitkevičiaus ir fotografės Birutės Kairaitytės-Vaitkevičienės kūrybos vakaras. Vakare bus atidaryta Birutės Kairaitytės-Vaitkevičienės fotografijų paroda. Dalyvaus poetas Vladas Vaitkevičius, fotografė Birutė Kairaitytė-Vaitkevičienė, rašytojai Viktoras Rudžianskas, Liudas Gustainis, Algimantas Lyva, knygos leidėjas, „Naujosios Romuvos“ vyriausiasis redaktorius dr. Andrius Konickis, knygų redaktoriai Danguolė Kapočienė ir muziejininkas, poetas Alfas Pakėnas, aktorius Petras Venslovas, bardas Aleksandras Ravve.

2014-09-30Įsteigta Šarūno Šimulyno žodžio ir vizualaus meno premija (1)

Naujas įvykis kultūriniame gyvenime; įsteigta Šarūno Šimulyno žodžio ir vizualaus meno premija, kuri bus skiriama keliaplaniams kūrėjams, dirbantiems dailės ir literatūros srityse. Pirmosios 2014 m Šarūno Šimulyno žodžio ir vizualaus meno premijos laureatu tapo tapytojas, juvelyras, poetas GVIDAS LATAKAS.
archyvas (337)Naujienų prenumerata 
 

2014-10-19Briuselyje – susitikimas su prof. Egidijumi Aleksandravičiumi

Briuselyje, Lietuvos Nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje, istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius pristatė savo naujausią knygą „Karklo diegas. Lietuvių Pasaulio istorija“ bei bendravo su gausiai susirinkusiais renginio svečiais.
archyvas (144)  
 

2014-10-14Petras Žemkauskas - satyriniai eilėraščiai (2)

Petras Žemkauskas gimė 1928 m. spalio 6 d. Raseinių rajono Gruzdiškės kaime. Gruzdiškės Garbės pilietis. Baigė Raseinių gimnaziją, Vilniaus valstybinį pedagoginį institutą. Du dešimtmečius dirbo pedagoginį darbą, kitus du - žurnalistas rajono laikraštyje, išėjęs į pensiją - du dešimtmečius ūkininkavo. Yra LŽS narys. Gyvena Kaune.

2014-10-11Virgilijus Juodakis: MOTYVACIJA DIRBTI (3)

Tą rudenį būsimų žurnalistų studentiška talka bulves kasė Dzūkijoje. Netoli Palūšės aerodromo. Vagos ilgų ilgiausios, o dangus kasdien varvino skystus lietučius. Lygiai tiek, kad sugadintų darbinę nuotaiką ir gerokai sodrėkintų rūbus. Ne tik studentai, bet ir ūkio žmonės tokiomis dienomis į darbus nesiveržė. Ypač sunku išsijudinti būdavo ryte. Betgi nekrutėsi – ne tik bulvių, bet ir jokio uždarbio neturėsi. Tiek to – kišenes prisikimšti šlamančių niekas nesitikėjo. Betgi sarmata buvo per dieną neužsidirbti tiek, kiek pravalgome. Ką daryti? Kaip rytais išjudinti iškrutinti talkininkus?

2014-10-06Vytautas Leščinskas: PYPKUTĖ (2)

Bet, kaip sakydavo Antikoj romėnai, kas neleidžiama jaučiui, tas galima Jupiteriui. Tuo labiau, jei jis ne koks ten eilinis, galima sakyt, menkareikšmis jupiteriokas, o net labai stambus jupiteris. Kaip antai toks vienas Seimo narys, savo laiku buvęs net premjeru, su amžina savo pypkute.
archyvas (73)  
 

2014-10-18Apskritojo stalo diskusija “Neužbaigta piliakalnių byla: platesnės interpretacijos ir sprendimų paieškos”

Maloniai kviečiame Jus 2014 m. spalio 21 d. (antradienį) 16.30 val. dalyvauti apskritojo stalo diskusijoje “Neužbaigta piliakalnių byla: platesnės interpretacijos ir sprendimų paieškos”, kuri vyks Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3., Vilnius).

2014-10-14Prasideda jubiliejinė akcija „Metų knygos rinkimai“  (1)

Jau dešimtą kartą skaitytojai kviečiami išrinkti Metų knygas keturiose kategorijose: suaugusiųjų, poezijos, paauglių ir vaikų. Ekspertų komisijos iš viso atrinko dvidešimt knygų, po penkias kiekvienoje kategorijoje. Akcijoje dalyvaujančios knygos yra parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių ir išleistos nuo 2013 m. rugsėjo 1 dienos iki 2014 m. rugpjūčio 31 dienos. Knygų suaugusiems ir poezijos knygų penketukus šiemet atrinko komisija, kurią sudarė nuolat literatūros procesus analizuojantys literatai ir kritikai: rašytojas Andrius Jakučiūnas, poetai, vertėjai ir kritikai Marius Burokas, Laimantas Jonušys ir Aušra Kaziliūnaitė.

2014-10-08POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas GYVENIMO HOMOTERAPIJA. HOMOTERAPINĖS PRATYBOS (5)

ŽINIJOS draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius) 2014 m. lapkričio 4 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas GYVENIMO HOMOTERAPIJA. HOMOTERAPINĖS PRATYBOS Lektoriai: rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius ir psichologas Marius Šulčys.
archyvas (209)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-10-20Sezoną VKL Įmonių lygoje „Press'as“ pradėjo užtikrinta pergale

Martynas Juocevičius kaip išprotėjęs laidė tritaškius, Augustas Četkauskas žudė varžovus greitose atakose, o LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius it žvėris grūmėsi su varžovų aukštaūgiais baudos aikštelėje. Lietuvos žurnalistų sąjungos komanda „Press'as“ pergale Grigiškėse pradėjo 2014-15 metų VKL Įmonių lygos sezoną. „Glasma Service“ komanda įveikta rezultatu 78:51 (21:14, 28:7, 17:16, 12:14).

2014-10-10Lietuvos žurnalistai užkėlė kartelę nacionalinei rinktinei

Prieš 2016 m. Europos futbolo čempionato atrankos turnyro rungtynes tarp nacionalinių Lietuvos ir Estijos rinktinių, jėgas futbolo aikštėje išmėgino ir šių šalių sporto žurnalistai. „Fanų“ stadione vykusiose rungtynėse triumfavo Lietuvos atstovai, kolegas iš Estijos įveikę rezultatu 3:1. Lietuvos sporto žurnalistų klubo „PRESS‘as“ gretose pasižymėjo Gintautas Dulskas, Rytis Davidovičius ir Paulius Petravičius.

2014-09-24Molėtų aerodrome skraidė jaunimo sukurti bepiločiai orlaiviai ir palydovai

Jau antrąjį kartą Lietuvos kosmoso asociacija rengia mokomųjų palydovų CanSat (CS), raketų ir bepiločių orlaivių (BPO) konkursą. Molėtų aerodrome įvyko pirmieji, bandomieji kvalifikaciniai skrydžiai.

2014-09-22„Geriausias Lietuvos vairuotojo 2014“ laurai – vilniečiui Dominykui Daniui

Kauno „Žalgirio“ arenoje šurmuliuojančioje parodoje „Kauno automobilių dienos“ finišavo tryliktus metus paeiliui surengtas konkursas „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2014“. Konkursą „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2014“ surengė Lietuvos žurnalistų autoklubas kartu su partneriais - Susisiekimo ministerija, „Toyota“, „Regitra“, Automobilių kelių direkcija, „Altu“ ir kitais.
archyvas (113)Naujienų prenumerata 
 

2014-10-05Kristijonui Donelaičiui skirta paroda Helsinkyje

Helsinkio universiteto bibliotekoje (Kaisa House) atidaryta paroda „Lietuvos Homeras”, skirta Kristijono Donelaičio 300– osioms gimimo metinėms paminėti. Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto specialiai užsienio žiūrovui parengta paroda (kuratorius Gytis Vaškelis) patraukliai atskleidžia istorinį Donelaičio kūrinių gimimo kontekstą, Donelaičio asmenybę, jo įprasmininmą meno kūriniuose, taip pat ir šiuolaikiniame mene. Modernus ir profesionalus parodos sprendimas organiškai pritiko skandinaviškam bibliotekos, kuri atidaryta tik prieš keletą metų, interjerui.
archyvas (117)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-10-09Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: "Universitas vilnensis"  (1)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: "Universitas vilnensis" (Aštuntoji prisiminimų dalis)

2014-10-03Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: “Pasirašyk, Virgilijušai. taip reikia, bus geriau”  (2)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: “Pasirašyk, Virgilijušai. taip reikia, bus geriau” (septintoji prisiminimų dalis)

2014-09-30Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Pradžią davė dėdė Karlas (1)

Docentas Virgilijus Juodakis: Pradžią davė dėdė Karlas (Šeštoji prisiminimų dalis)
archyvas (32)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media