2016 m. gruodžio 9 d., Penktadienis

2016-12-02Žiniasklaidos atstovus kviečiame į „X Faktoriaus“ tiesioginę transliaciją

Mieli žiniasklaidos atstovai, kviečiame Jus į populiariausio TV3 muzikinio projekto „X Faktorius“ tiesioginę transliaciją! Lauksime Jūsų studijoje ARTETA šį sekmadienį, gruodžio 4 dieną, Tarandės g. 34, Vilnius. Tiesioginės transliacijos pradžia – 19.30 val. Atvykite bent 15 min. prieš. Labai prašome patvirtinti savo dalyvavimą el. paštu sandra@tvmanija.lt, nes visi bilietai į projektą yra išparduoti!

2016-12-02Žurnalistai kviečiami į Užsienio reikalų ministerijoje vykstančią diskusiją „Žodžio laisvės svarba užtikrinant žmogaus teises“

Žmogaus teisių dienos proga, maloniai kviečiame žurnalistus šių metų gruodžio 9 d. (penktadienį), 8 val. (ne 9 val. kaip buvo anksčiau skelbta)atvykti į LR Užsienio reikalų ministeriją ir sudalyvauti organizuojamoje diskusijoje, tema „Žodžio laisvės svarba užtikrinant žmogaus teises“. Norėtume priminti, kad norint patekti į LR Užsienio reikalų ministeriją visi asmenys turi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
archyvas (449)  
 

2016-12-06Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisijos kreipimasis: “Kritika turi būti profesionali”

Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija, atsiliepdama į diskusijas viešojoje erdvėje dėl 2016-11-15 LRT televizijos laidos „Dėmesio centre“ ir gavusi pil. Z. I ir pil. L. I. prašymus įvertinti šią laidą visuomenės informavimo ir žurnalistų profesinės etikos požiūriu, susipažino su laidos turiniu ir kreipiasi į kolegas, primindama pagrindinę žurnalisto pareigą – gerbti tiesą ir visuomenės teisę į tiesą, kurių užtikrinimas įmanomas laikantis žurnalistų profesinės etikos standartų.

2016-12-01Tautinių mažumų departamento renginyje – apie geresnę dabartį ir pakantumą skirtybėms ir apdovanojimus žurnalistams

„Nėra nieko pastovesnio už kintamą“ – šie žodžiai istorijos tėkmėje neprarado savo vertės, nes ir modernioje šių dienų visuomenėje mąstymo, pasaulėžiūros ir atvirumo kitoms kultūroms nuostatos nuolat kinta, tačiau tik nuo mūsų noro ir pastangų atsiverti kitokiam pažinimui priklauso rytdienos istorijos tėkmė. Nuolat nesikeičiančiame šių dienų pasaulyje tolerancija tampa vis svarbesne, taiką ir skirtingų tautų savastį padedančia išsaugoti sąlyga. Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės sukvietė tautinių bendrijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus, departamento rengtų konkursų dalyvius ir laureatus, žurnalistus į iškilmingą renginį, skirtą Tolerancijos dienai.
archyvas (184)Naujienų prenumerata 
 

2016-12-09Spaudos konferencija „JAV ir Lietuvos strateginės partnerystės stiprinimas“

Seime gruodžio 12 d. 10 val. įvyks Seimo Pirmininko pavaduotojo, Europos reikalų komiteto pirmininko Gedimino Kirkilo, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojo, Užsienio reikalų komiteto nario Mindaugo Puidoko ir Užsienio reikalų komiteto nario, Tarpparlamentinių ryšių su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis grupės pirmininko Emanuelio Zingerio spaudos konferencija „JAV ir Lietuvos strateginės partnerystės stiprinimas“.

2016-12-08Naujausio režisieriaus P. Ignatavičiaus darbo „Europiečiai“ pristatymas žurnalistams

Kviečiame žiniasklaidos atstovus į spaudos konferenciją, kurioje skambės Islamo kraštų melodijos, scenoje bus rodomi TV debatai pabėgėlių tema, visa tai bus galima filmuoti ir fotografuoti. Laukiame Jūsų 2016-12-09, penktadienį, 11:00 val. Vilniaus mažajame teatre, Gedimino pr.22., kur pristatysime naujausią režisieriaus P.Ignatavičiaus darbą „Europiečiai“ .

2016-12-08Žurnalistai kviečiami į verslo ginčų indekso pristatymą

Norėdami supažindinti su naujausiomis verslo bylinėjimosi tendencijomis, maloniai kviečiame Jus į gruodžio 9 d., penktadienį, 10 val. organizuojamą verslo ginčų indekso pristatymą. Renginio vieta: Advokatų kontora JUREX (T. Kosciuškos g. 24, Vilnius)
archyvas (1319)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-12-08Kolegos Apolinaro Juodpusio replika: Laikraštis pasmirdo... (1)

Daugelį metų prenumeruoju ir skaitau „Lietuvos rytą“. Dažniausiai pradedu nuo antro ar trečio puslapių, kur spausdinami šmaikštūs, kartais aštroki publicisto Aido Puklevičiaus, rašytojo Sigito Parulskio ir kitų autorių rašiniai. Itin patinka diplomato ir politikos analitiko Mečio Laurinkaus pastabos „Be kaukės“. Bet štai 2016 m. gruodžio 6-osios antras „Lietuvos ryto“ puslapis... pasmirdo!

2016-12-04Pasipriešinimas neturi nutrūkti nė vieną akimirką

Deja, 26-aisias Lietuvos nepriklausomybės metais žmonės ir vėl pasigenda teisingumo: Lietuva dar nesukūrė geros teisinės sistemos – iki šiol neturime nei teismo tarėjų instituto, nei teismuose visuomenės atstovų, todėl visuomenė negali kontroliuoti teismų. Šalies rinkimų sistema nėra demokratiška – dominuoja politinių partijų ir pažeidžiamos nepartinių asmenų teisės, piliečiai neturi realios savivaldos. Beveik trečdalis visuomenės gyvena skurde, vyrauja didžiulė socialinė atskirtis – pagal nelygybę matuojantį GINI koeficientą Lietuva lygintina su Lotynų Amerikos šalimis, todėl per tuos 26-erius Nepriklausomybės metus valstybė neteko trečdalio savo gyventojų (beveik milijono piliečių).

2016-11-10Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas: Viešas kreipimasis dėl politinės kultūros nuosmukio ir patyčių kulto viešoje erdvėje

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas atsiuntė Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkui Dainiui Radzevičiui VIEŠĄ KREIPIMASĮ DĖL POLITINĖS KULTŪROS NUOSMUKIO IR PATYČIŲ KULTO VIEŠOJE ERDVĖJE
archyvas (233)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-10-20Pateikiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“ (8)

Šuo metu straipsnių apie žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus jau yra paruošta net 1330. Tai daug, tačiau ne visi kolegos, kurie galėtų patekti į enciklopedija, atsiuntė apie savę informaciją. Kai kas dar skambina, teiraujasi, ar jie gali tikėtis patekti į leidinį. Todėl, norėdami paspartinti šios informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir spaudos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“. Jei jame rasite save – rašykite mums, jei rasite kolegą – praneškite jam šią gerą naujieną. Mūsų laukia rimtas ir visiems reikalingas darbas. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga pabaiga.
archyvas (44)  
 

2016-12-09Kursai Miunchene vokiškai kalbantiems žurnalistams

Jauni žurnalistai iš Lietuvos kviečiami dalyvauti Miunchene Katalikiškos žurnalistų mokyklos organizuojamuose trijų savaičių kursuose, kurie rengiami nuo 2017 07 16 iki 08 04. Į kursus kviečiami jauni vokiškai kalbantys žurnalistai iš Vidurio ir Rytų Europos. Šiuose mokymuose žurnalistai galės pagilinti savo profesines žinias apie žurnalistikos žanrus, tyrimo metodus. Jeigu sudomino ši galimybė, savo anketą atsiųskite iki 2017 02 15.

2016-11-02Lietuvos kultūros taryba: Medijų ir informacinio raštingumo skatinimo projektai

Lietuvos kultūros taryba kviečia rengti medijų ir informacinio raštingumo skatinimo projektus.

2016-07-13Priminimas dėl LŽS nario mokesčio (1)

Primename gerb. kolegoms, kad nuo 2015 m. sausio 1 dienos, įsigalioja tokia LŽS nario mokesčio mokėjimo tvarka: Tikriesiems nariams metinis mokestis - 30 eurų; Jaunimui iki 25 metų - 15 eurų; Senjorams - 15 eurų; Naujai priimtiems nariams stojamasis mokestis - 7 eurai; Už naują LŽS nario pažymėjimą - 1,5 euro; Mokestis mokamas iki gruodžio 31 d. einamųjų metų.

2015-12-03“Lietuvos žinių” pasiūlymas LŽS nariams

Gerbiami Lietuvos žurnalistų sąjungos nariai, viliuosi, kad laikraščiai buvo ir yra Jūsų gyvenimo dalis. Seniausias Lietuvos dienraštis „Lietuvos žinios“ itin daug dėmesio skiria kultūrai, istorijai, valstybės socialinei ir politinei raidai. Džiaugiamės, kad čia vis dažniau kyla diskusijų šiais klausimais, kad čia galimybę išsakyti savo nuomonę randa įvairių pažiūrų žmonės. Negalime tiesiog padovanoti „Lietuvos žinių“ prenumeratos, bet Jums, kaip Žurnalistų sąjungos nariui, ją siūlome už specialią 78 Eur kainą* ir dovanojame „Lietuvos žinių“ išleistą Aro Lukšo knygą „Lietuvos istorijos mozaika“.
archyvas (291)Naujienų prenumerata 
 

2016-12-08 Kviečiame į LŽS Vilniaus skyrius tradicinį kalėdinį susitikimą ir kasmet rengiamų konkursų "Taikliausias šūvis" bei "Metų kornišonas" nugalėtojų apdovanojimą

Maloniai kviečiame į LŽS Vilniaus skyrius tradicinį kalėdinį susitikimą ir kasmet rengiamų konkursų "Taikliausias šūvis" bei "Metų kornišonas" nugalėtojų apdovanojimą. Iškilmingas vakarėlis įvyks gruodžio 15 d. 17.30 val. tradicinėje vietoje – Adomo Mickevičiaus muziejuje (Bernardinų g. 11).

2016-12-01LŽS senjorai su sostinės meru – prie kavos puodelio

Prie puodelio kavos Vilniaus meras bendravo su Lietuvos žurnalistų sąjungos Senjorų klubo atstovais, domėjosi jų veikla, išklausė jų pasiūlymų ir pageidavimų.

2016-11-10LŽS Senjorų klubo susirinkimas su Vėlinių nuotaika ir naujomis knygomis (1)

Tradicinis, kasmėnesinis LŽS Senjorų klubo susirinkimas lapkrityje įvyko Vėlinių nuotaikoje. Klubo pirmininkas Ipolitas Skridla pastatė Teatrų sąjungos salės scenoje didelę žvakę ir pakvietė kolegas Gerdą Gudjurgienę ir Kazį Kilčauską ją uždegti. Po to tylos minute buvo pagerbti visi Anapilin išėję kolegos žurnalistai.
archyvas (164)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-11-20Palanga – likimo honoraras, čia kiekvienas turim savą „Dainų dvarą“

Palangiškis kolega Gediminas Griškevičius toliau "stato" inernetinį tiltą „Palanga - Vilnius".
archyvas (112)  
 

2016-12-09Kolega Alvydas Valenta: manęs nedomina vien informacijos gaudymas, pateikimas nepasvėrus

Žurnalistasir poetas Alvydas Valenta, jau ketvirtį amžiaus dirbantis Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos žurnalo „Mūsų žodis“ redakcijoje, šiemet išleido knygą „Prikelti atmintį: Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga 1996-2015 m.“. Penkias poezijos knygas ir romaną išleidęs kolega sudarė keletą knygų akliesiems aktualiomis temomis. Paskutinioji, kuri yra enciklopedinis leidinys, stebina netradiciniu pasakojimo būdu, faktografijos ir emocionalumo derme, parodytu tų metų įvykiuose dalyvaujančiu žmogumi, puikiomis nuotraukomis. Tad su A. Valenta nutarėme pasvarstyti, ar galima įdomiai parašyti organizacijos metraštį, kokie iššūkiai kyla ėmusis tokios užduoties, kokie iššūkiai laukia žurnalistų.

2016-12-01Naujas Airijos lietuviams skirtas portalas  (1)

Neseniai pradėjo veiklą Airijos lietuviams skirta internetinė naujienų svetainė „Airijos Diena“ – www.adiena.lt
archyvas (38)  
 

2016-11-22Kolega Gediminas Griškevičius padovanojo savo knygų Žurnalistų namų bibliotekai

Palangiškis kolega Gediminas Griškevičius Žurnalistų namų bibliotekai padovanojo dvi šiemet išleistas savo knygas: "Mirę ir moterys, dar - jūra" ir "Maišto jūra. Vėjožvalgos". Ačiū kolegai.

2016-11-21Kolega Apolinaras Juodpusis padovanojo savo knygų Žurnalistų namų bibliotekai

LŽS Senjorų klubo narys Apolinaras Juodpusis Žurnalistų namų bibliotekai padovanojo dvi savo knygas: "Stasė Niūnievaitė" ir "Buvo rašyta, fotografuota, piešta". Ačiū kolegai.
archyvas (91)  
 

2016-12-08Svarstytas klausimas dėl administracinės atsakomybės taikymo LRT

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostatomis, už pakartotinus Visuomenės informavimo įstatyme ir jo įgyvendinamuosiuose teisės aktuose nustatytų reikalavimų rėmimo pranešimams pažeidimus, padarytus televizijos programos „LRT TELEVIZIJA“ laidose „Auksinis balsas“ Lietuvos radijo ir televizijos komisija š. m. gruodžio 7 d. posėdyje nusprendė VšĮ „LIETUVOS NACIONALINIS RADIJAS IR TELEVIZIJA“ surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolą. LRTK nustatė, kad minėtos programos laidose „Auksinis balsas“ kavos „Aroma Gold“ rėmimo pranešimai ne kartą ženkliai viršijo teisės aktuose nustatytą leistiną jų transliavimo laiką. Administracinio teisės pažeidimo bylą LRTK numato svarstyti š. m. gruodžio 21 d.

2016-11-17Sustabdytas televizijos programos „RTR Planeta“ retransliavimas

Lapkričio 16 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) priėmė sprendimą 3 mėn. sustabdyti televizijos programos „RTR Planeta“ retransliavimą Lietuvos Respublikos teritorijoje dėl šioje programoje besikartojančių Europos Sąjungos Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos ir Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo pažeidimų.
archyvas (818)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-12-04Žurnalistui ir poetui Ipolitui Skridlai – 80! (3)

Pasitinkant gražią kolegos Ipolito sukaktį, jis už svarų indėlį stiprinant ir puoselėjant žurnalistų bendruomenę bei žurnalistų solidarumą ir už pastangas stiprinant LŽS veiklą buvo apdovanotas medaliu “Už nuopelnus žurnalistikai”. Palinkėkime nenuilstančiam kolegai kūrybinės sėkmės.

2016-12-02Renginys, skirtas rašytojo Antano Masionio 75-osioms gimimo metinėms

Gruodžio 12 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks renginys, skirtas rašytojo Antano Masionio 75-osioms gimimo metinėms. Dalyvauja literatūrologė prof. Viktorija Daujotytė, studijų draugai: literatūrologas prof. Petras Bražėnas, filosofas prof. Vacys Bagdonavičius, dramaturgas, vertėjas Antanas Gudelis, tautosakininkė dr. Lilija Kudirkienė. Rašytojo kūrybą skaitys aktorė Aldona Vilutytė. Dainuos liaudies dainų atlikėjos Jurga Česnienė, Liongina Gudelienė, Rolanda Valenčiūtė. Vakarą ves rašytojas Romas Gudaitis. Rašytojų klube veikia dailininko Mindaugo Lukošaičio piešinių paroda „Kompozicijos“. Paroda veiks iki gruodžio 14 d.

2016-11-13Žurnalistui darbas brangesnis už žmoną ir vaikus

Prie svetainėje paskelbto LRT.lt žurnalistės Vilijos Andrulevičiūtės interviu su Algimantu Čekuoliu norėčiau pridurti ir savo trigrašį. Yra taip, kad mano žurnalistiniai keliai buvo susiėję (laimei) su A. Čekuolio žurnalistine veikla, kai jis redagavo „Gimtąjį kraštą“.

2016-11-10Algimantas Čekuolis: žvakutes ant torto pūčiau 80 kartų – nusibodo

Svajonių turėti yra būtina, LRT.lt tvirtina 85 metų jubiliejų ketvirtadienį švenčiantis televizijos laidų vedėjas, žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis. Jis sako, kad svajonės jį dažniausiai aplanko naktį, o štai galvoti norą, pučiant žvakutes ant gimtadienio torto, A. Čekuolio teigimu, nusibodo po 80-ojo gimtadienio.
archyvas (108)  
 

2016-12-07Jonas Laurinavičius: per visą gyvenimą - su žurnalisto bloknotu (1)

2016 metai kolegai Jonui Laurinavičiui išskirtiniai, ypatingi. Šį rudenį sukako 50 metų kai jis dirba žurnalistu ir 25-eri metai, kai redaguoja „Kaišiadorių aidų“ laikraštį. Ta proga žurnalistas, rašytojas, redaktorius, leidėjas JONAS LAURINAVIČIUS atsako į Lietuvos žurnalistų sąjungos internetinio laikraščio redaktoriaus VYTAUTO ŽEIMANTO klausimus.

2016-12-05Kolegos Alfonso Kairio knygos pristatymas Tautinių bendrijų namuose

Vėsų gruodžio vakarą į Tautinių bendrijų namus rinkomės išskirtine proga: Lietuvos žurnalistų sąjungos Tarybos narys, LŽS Senjorų klubo pirmininko pirmasis pavaduotojas Alfonsas Kairys kolegoms, bendraminčiams, pristatė savo naują knygą „Saulė visiems viena“. Knyga – straipsnių, interviu rinkinys - skirta tautinėms mažumoms, gyvenančioms ne tik čia, su mumis, Lietuvoje (romai, gruzinai, rusai, azerbaidžaniečiai, kiti), bet ir lietuviams, kaip tautinei mažumai, gyvenantiems Karaliaučiuje, Maskvoje, Gruzijoje, Kryme, Jakutske, Krasnojarske).

2016-11-24Elektrėnuose kolegos Juozo Šalkausko fotografijos paroda "Sakurų paunksmėje"

Elektrėnų viešosios bibliotekos salėje nuo lakričio 25 dienos pradėjo veikti kolegos Juozo Šalkausko fotografijos paroda "Sakurų paunksmėje". Parodos atiaryme dalyvavo japoniojs ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda.

2016-11-10Kolegos Algimanto Valentino Indriūno knyga “Atsakingos demokratijos valstybės kūrimas” – vaisingas pokalbis apie tikrąją demokratiją

Ką tik dienos šviesą išvydo nauja LŽS nario, docento, daktaro Algimanto Valentino Indriūno knyga “Atsakingos demokratijos valstybės kūrimas”. Ši knyga – tai plėtotė tos pačios temos, kurią autorius gvildeno 2014 metais išleistoje monografijoje “Atsakingos demokratijos valstybė”.
archyvas (295)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-12-09Mindaugo Meškausko fotografijų paroda „Amžinas atvaizdas“

Lietuvos spaudos fotografų klubas kviečia į žinomo televizijos režisieriaus Mindaugo Meškausko fotografijų, sukurtų šlapio kolodijaus procesu, parodos „Amžinas atvaizdas“ atidarymą, vyksiantį 2016 m. gruodžio 12 dieną 18.00 val. Vilniaus rotušėje. Paroda eksponuojama Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31., Vilnius) iki 2016.12.31.

2016-12-02Parodos „Sartų fotovasara 2016 / fotografijos poetiškumas, poezijos fotografiškumas“ pristatymas

Gruodžio 15 d. 18.00 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks parodos „Sartų fotovasara 2016 / fotografijos poetiškumas, poezijos fotografiškumas“ pristatymas ir poetiniai „Žiemos skaitymai“. Dalyvauja parodos autoriai poetai Alis Balbierius, Dainius Dirgėla, Dainius Gintalas, Gytis Norvilas, Ričardas Šileika.

2016-11-26Atsinaujinusi Galerija 555 kviečia aplankyti menininkės Lilijos Valatkienės parodą „(Iš)likimas“ (4)

Lilijos Valatkienės parodą „(Iš)likimas“ - tai grožio ir meno, kultūrinio simbolizmo ir istorinių žinių santykis. Parodą galima apžiūrėti kasdien 10 - 20 val. iki gruodžio 11 dienos. Galerija 555, įsikūrusi viešbutyje eLOFT Hotel (Ševčenkos g. 16, Vilnius).

2016-11-24SetP Stanikas paroda URAGANAS THERESA

Gruodžio 1 d. (ketvirtadienį) 18.00 val., Prospekto fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma SetP Stanikas paroda URAGANAS THERESA. Atidarymo metu bus pristatytas parodos katalogas. Parodą bus galima aplankyti iki gruodžio 23 d.
archyvas (291)  
 

2016-12-09LNK eteryje startuos naujas projektas – nacionalinis muzikinis antrininkų konkursas „Mes – vieno kraujo“

Po Naujųjų LNK eteryje startuos naujas projektas – nacionalinis muzikinis antrininkų konkursas „Mes – vieno kraujo“. Konkurso kūrybinė komanda jau dabar skelbia dalyvių atrankos pradžią ir laukia visų, kurie tiki, kad gali įsikūnyti į kurią nors Lietuvos ar pasaulinę scenos žvaigždę, kurie nebijo scenos ir kurie trokšta dainuoti. Dalyvių anketas jau dabar galite rasti ir pildyti čia: http://lnk.alfa.lt/mes-vieno-kraujo

2016-12-08„TV3 eteryje – nauja gyvenimo būdo laida „Raudonas kilimas“

Naujuosius metus TV3 televizija pasitiks su viena už kitą įspūdingesnėmis ir įdomesnėmis laidomis bei projektais. Jau sausio mėnesį į žiūrimiausios televizijos eterį po pertraukos grįš klasika tapęs ir visų žiūrovų pamėgtas žanras – gyvenimo būdo laida. Profesionali naujosios laidos „Raudonas kilimas“ komanda žada, kad kiekvieną savaitę žiūrovų lauks atviri ir nuoširdūs pokalbiai su Lietuvos ir užsienio garsenybėmis bei reportažai iš ryškiausių savaitės renginių.

2016-12-06Į eterį grįžtantis projektas „Lietuvos talentai“ ieško žmonių, kuriais Lietuva didžiuotųsi

Jei susigundėte dalyvauti projekte ir savo talentą parodyti visai šaliai, reikia tiesiog užpildyti projekto dalyvio anketą. Ją galima rasti čia: http://www.tv3.lt/lietuvostalentai. Pasirodyti projekte gali ir cirko artistai, ir hip-hopo šokėjai, balerinos ar kardų rijikai. Svarbiausia – nebijoti užklupsiančios šlovės ir žinomumo.

2016-12-01Aurelija Razmarataitė-Žakaitienė grįžta televiziją projekte „Lietuvos patriotai“

Dešimtmetį žinias vedusi Aurelija Razamarataitė-Žakaitienė grįžta į televiziją visiškai naujame amplua: jau sausio 5 dieną LRT eteryje startuos nauja viktorina „Lietuvos patriotai“, prie kurios vairo žiūrovai išvys senokai matytą Aureliją.
archyvas (448)  
 

2016-12-08Juliaus Juzeliūno 100-mečiui – eseistikos ciklas per LRT KLASIKĄ

Nuo gruodžio 6-osios radijo stotis LRT KLASIKA pradeda transliuoti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, kompozitoriaus ir eseisto Šarūno Nako laidų ciklą „Juzeliūno pasaulis“, skirtą garsaus lietuvių kompozitoriaus 100-mečiui paminėti.
archyvas (132)  
 

2016-12-02Fragmentus iš būsimos knygos skaitys rašytojas Marius Burokas

Gruodžio 13 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks skaitymai iš ciklo „Iš būsimų knygų rankraščių“. Fragmentus iš būsimos knygos skaitys rašytojas Marius Burokas. Rašytojų klube veikia dailininko Mindaugo Lukošaičio piešinių paroda „Kompozicijos“. Paroda veiks iki gruodžio 14 d.

2016-12-02Spektaklis-kalbos vakaras „...jeigu ne Tėvynė, iš kurios gavote vardą...“

Gruodžio 8 d. 18.30 val. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose /Katedros a. 4, Vilnius/ įvyks politinės istorijos spektaklis-kalbos vakaras „...jeigu ne Tėvynė, iš kurios gavote vardą...“, iškilmingas renginys dedikuojamas Petrui Skargai (1536 – 1612) pamokslininkui, Universiteto rektoriui, valdovų patarėjui paminėti. Renginyje bus įteikta 2016-ųjų Kalbos premija. (Renginys nemokamas, tačiau prašome iš anksto registruotis tinklalapyje www.valdovurumai.lt/registracija).
archyvas (516)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" leidimas (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? (1)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite.

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1330 pavardžių  (19)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1330 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2016-11-26Romualdo Tupčiausko knyga "Vytautai" – žvilgsnis ne tik į praeitį (1)

Lietuvos technikos bibliotekos salėje buvo gražiai pristatyta kolegos Romualdo Tupčiausko knyga "Vytautai". Pristatyme dalyvavęs knygos autorius, renginį vedęs Lietuvos technikos bibliotekos direktorius Kazimieras Mickevičius, kiti kalbėjo apie šios knygos atsiradimo priežastis, Vytauto vardo svarbą Lietuviai ir lietuviams.

2016-11-25Naujoje knygoje - Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos 20-metis

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungoje pristatyta LŽS Vilniaus skyriaus nario Alvydo Valentos sudaryta knyga „Prikelti atmintį: Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga 1996-2015 m.“ Susitikime Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos pirmininkas Sigitas Armonas ir jo pavaduotoja Ramunė Balčikonienė akcentavo, kad šis leidinys, pratęsiantis V.V. Toločkos pasakojimą „Lietuvos aklųjų organizuotos veiklos 70-metis: faktai ir datos“, nuosekliai, metai po metų atskleidžia organizacijos veiklą.
archyvas (285)  
 

2016-12-05Romualdas Čėsna, Aukščiausioji Taryba - dienos ir naktys (2 dalis)

Tęsiame kolegos Romualdo Čėsnos prisiminimus "Aukščiausioji Taryba - dienos ir naktys"

2016-11-23Romualdas Čėsna: Aukščiausioji Taryba - dienos ir naktys  (1)

Pradedame spausdinti žinomo žurnalisto Romualdo Čėsnos prisiminimus, kai jis lemtingomis, jau istorinėmis tapusiomis 1990-ųjų kovo dienomis kartu su kolega žurnalistu Jonu Bagdanskiu dirbo Lietuvos telegramų agentūros ELTA korespondentais Lietuvos Respublikos Aukščiausiojoje Taryboje.

2016-11-13Vilių Chadzevičių giedrai prisimenant

Anapilin iškeliavo Vilhelmas Chadzevičius (1932 – 2016). Sunku prie Jo rašyti žodelį „buvo“, bet su likimu nepasiginčysi. O Vilius buvo tikrai giedros ir linksmos sielos žmogus. Kad ir kokias pareigas eitų.
archyvas (39)  
 

2016-12-02Režisieriaus Lino Mikutos filmas „Šaltos ausys‘‘ rodomas tarptautiniame dokumentinio kino festivalyje Florencijoje

Galimybę pamatyti ir įvertinti Lino Mikutos dokumentinį filmą turėjo ir Italijos žiūrovai. „Šaltos ausys‘‘ buvo parodytas „Festival dei Popoli“ (liet. „Žmonių festivalyje‘‘) kino teatre La Compagnia, Via Cavour 50/R, Florencijoje, Italijoje. Filmą pristatys ir su žiūrovais susitiks režisierius Linas Mikuta ir prodiuserė Jurga Gluskinienė.

2016-12-02Lietuvos fotografas M. Kavaliauskas dalyvauja tarptautiniame festivalyje Kijeve

Tarptautinis fotografijos festivalis ,,KievFotoCom“ prasidėjo Lietuvos fotomenininko Mindaugo Kavaliausko paroda ,,Travel‘AIR“. Kijevo galerijoje ,,RA“ žinomas Lietuvos menininkas, parodų kuratorius, organizatorius bei edukologas pristatė savo darbų ciklą, skirtą kelionėms lėktuvu. Ši paroda jau buvo demonstruota Lietuvoje, Belgijoje ir Naujoje Zelandijoje.

2016-12-02Sigutė Chlebinskaitė – „Viva Literatura!“ festivalyje Berlyne

Berlyne vyko antrasis tarptautinis festivalis „Viva literatura!“, pristatantis Vidurio ir Rytų Europos iliustruotą literatūrą vaikams, kuriame dalyvavo knygų dailininkė, Knygų Šalies kūrybinės studijos „Tu gali sukurti knygą“ įkvėpėja Sigutė Chlebinskaitė.
archyvas (158)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-12-06Lietuvos jūrų muziejaus Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriui reikia darbuotojo

Lietuvos jūrų muziejaus Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriui reikia darbuotojo. Darbas Klaipėdoje. Gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką prašome siųsti el. paštu n.puteikiene@muziejus.lt

2016-11-15Politinė organizacija ieško viešųjų ryšių specialisto (2)

Politinė organizacija ieško viešųjų ryšių specialisto. Reikalavimai: iniciatyvumas, kokybiškas pranešimų spaudai rengimas, gebėjimas greitai ir kūrybiškai kurti tekstus įvairiomis temomis (nuo ekonomikos iki aplinkosaugos), domėjimasis politinėmis aktualijomis, anglų kalba. Privalumas: panašaus darbo patirtis. Darbas pilnu etatu. Dėl detalesnės informacijos rašyti, o taip pat CV ir motyvacinius laiškus siųsti PR.specialist.is.needed.ASAP@gmail.com
archyvas (129)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media