2014 m. lapkricio 28 d., Penktadienis

2014-11-23Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku ketvirtai kadencijai perrinktas Dainius Radzevičius (5)

Šeštadienį (lapkričio 22 dieną) Vilniaus Rotušėje vykęs XVI-asis Lietuvos žurnalistų sąjungos suvažiavimas organizacijos vadovu perrinko Dainių Radzevičių. Jis LŽS vadovaus ketvirtą kadenciją. LŽS pirmininkas renkamas 4 metams. Į LŽS pirmininkus taip pat pretendavo sąjungos vicepirmininkas sporto žurnalistas Tautvydas Vencevičius.Per slaptą balsavimą už D. Radzevičių balsavo 123 delegatai, už T. Vencevičių - 28. 38 metų D.Radzevičius Lietuvos žurnalistų sąjungai vadovauja nuo 2003 metų gruodžio.

2014-11-21Lietuvos žurnalistų sąjungos pranešimas spaudai: “Žurnalistų suvažiavime – dėmesys valdžios bandymams spausti nepriklausomą žiniasklaidą”. Skelbiame ir suvažiavimui siūlomų rezoliucijų projektus

Lapkričio 22 dieną Vilniaus Rotušėje į ataskaitinį rinkiminį suvažiavimą rinksis ir aktualiausias žurnalistikos problemas nagrinės per du šimtus Lietuvos žurnalistų sąjungos delegatų iš visos Lietuvos. Į renginį pakviesti aukščiausi šalies vadovai, Kultūros ministerijos, kitų žurnalistus ar žiniasklaidos priemones vienijančių organizacijų atstovai. Į renginį planuoja atvykti ir Ukrainos žurnalistų atstovas.

2014-10-26Žurnalistų dėmesiui – priimami prašymai akreditacijai Vyriausybėje 2015 metams

Žiniasklaidos atstovus, norinčius gauti nuolatinę akreditaciją Vyriausybėje 2015 metams, kviečiame pildyti elektroninę prašymo formą Vyriausybės tinklapyje adresu http://www.lrv.lt/lt/naudinga-informacija/zurnalistu-akreditacija. Atkreipiame dėmesį, kad tinklalapyje pateiktą anketą reikia užpildyti iki 2014 metų gruodžio 1 dienos imtinai.
archyvas (221)  
 

2014-11-16Valstybinė Jono Basanavičiaus premija paskirta filosofui Vaclovui Bagdonavičiui. Sveikiname! (2)

LR Vyriausybė lapkričio 12 d. posėdyje nutarė 2014 m. Valstybinę Jono Basanavičiaus premiją skirti Vaclovui Bagdonavičiui už reikšmingiausius darbus ugdant tautinę savimonę, Vydūno idėjų skleidimą ir įprasminimą bei Mažosios Lietuvos kultūros paveldo įamžinimą ir sklaidą. Premija laureatui bus įteikiama lapkričio 20 d. 15 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus salėje.

2014-11-14Rusiškų televizijų kurstytojiškų ir klaidinančių laidų retransliavimą bus galima sustabdyti (3)

Prisipažinsiu, kad su dideliu nekantrumu laukiau vieno Lietuvos vyriausiojo teismo administracijos teismo sprendimo. Man rūpėjo ar šio teismo teisėjų kolegija paliks galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartį, kuria buvo atmestas bendrovės „Nubo.tv" skundas dėl laikino Rusijoje kurtų televizijos kanalo „NTV Mir Lithuania" laidų retransliavimo sustabdymo Lietuvoje.
archyvas (120)Naujienų prenumerata 
 

2014-11-27Valstybinis turizmo departamentas: Turistų pusryčiai žiniasklaidai

Pusryčiai žiniasklaidos atstovams vyks lapkričio 28 d. 10.00 val. Valstybiniame turizmo departamente, 09 salėje (Gedimino pr. 38/ Vasario 16-osios g. 2 , I aukštas, Vilnius). Maloniai kviečiame dalyvauti. Numatoma trukmė – 1 val.
archyvas (653)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-11-25Pagaliau žurnalistų ir leidėjų savitvarka reformuota iš esmės (2)

Šiandien (lapkričio 25 d. – red.) Seimas priėmė Visuomenės informavimo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-1243(5), kurios įteisina naujai kuriamą Visuomenės informavimo etikos asociaciją – tikrą žurnalistų ir leidėjų savitvarkos organizaciją. Naujos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos įsigalioja jau nuo kitų metų sausio 1 dienos. Todėl šiandien veikianti Žurnalistų ir leidėjų organizacija turės būti pertvarkyta į naują komisiją, kurią įpareigotos steigti Lietuvos žurnalistų sąjunga, Lietuvos žurnalistų draugija, Interneto žiniasklaidos asociacija, Lietuvos radijo ir televizijos asociacija, Regioninių televizijų asociacija, Lietuvos kabelinės televizijos asociacija, Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija.

2014-11-21Politikos moralistai ir fariziejai nenori laisvos ir etiškos spaudos. Ir to neslepia (1)

Šiandien (lapkričio 20 d. – red.) Seime dar kartą įvyko politinis tragikomedijos spektaklis, kuriame didesnioji dalis tautos rinktų atstovų neslėpdami pripažino – jie nenori laisvos ir socialiai atsakingos žurnalistikos ir žiniasklaidos. Jie nenori, kad profesionalūs žurnalistai ir socialiai atsakinga žiniasklaidos verslo dalis užsiimtų savitvarka ir pagaliau principingai vertintų tas žiniasklaidos priemones ir jų darbuotojus, kurie dirba neetiškai, parsiduoda valdžiai ar korumpuotoms struktūroms, manipuliuoja informacija ir nesąžiningai informuoja žmones.

2014-11-21Akcija „Šou be šešėlių“ parodė, kad šou gyvena šešėlyje. Ačiū VMI (2)

Valstybinė mokesčių inspekcija padarė naują atradimą – stebėdami garsių pramogų pasaulio atstovų finansus pamatė, kad kas penkto atlikėjo oficialiai deklaruojamos pajamos yra netgi mažesnės nei statistinis šalies vidurkis. Kitaip tariant, arba jie yra visiški ubagai, arba… sukčiai. Gaila tik sąrašas nebuvo paviešintas.
archyvas (69)  
 

2014-11-25Seimas pritarė XVI-ojo Lietuvos žurnalistų sąjungos suvažiavimo rezoliucijai! (3)

Gerbiamieji kolegos, skubu Jums pranešti, kad šiandien (2014 11 25) Lietuvos Seimas priėmė Visuomenės informavimo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-1243(5), pertvarkant Žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją, įtvirtinant jos teisinį statusą ir tuo pačiu užtikrinant jos veiklos teisinius pagrindus. Tai mūsų žurnalistinei šeimai yra labai svarbus ir aktualus nutarimas. Juolab būtent dėl to dar šį šeštadienį Vilniaus Rotušėje vykusiame XVI-ame LŽS suvažiavime kunkuliavo aistros, buvo skelbiami argumentai už ir prieš.

2014-11-21Žurnalistų vieno eilėraščio knyga “Sušvieski, saule” sulaukė trečiojo leidimo (2)

Šiandien iš spaustuvės atvežiau dar 25 knygas. Užsakydamas jas maniau, kad dabar tai tikrai visų poreikiai bus patenkinti. Tačiau kolegė iš Vilkaviškio Birutė Kalvaitytė - Pavlovienė paprašė net dešimt knygų. Prašo knygų kauniečiai Petras Žemkauskas ir Vladimiras Beresniovas, Alfredas Girdziušas iš Lentvario… O dar planuoju žiupsnelį knygų nunešti rytoj į LŽS suvažiavimą, kuriame kolegos Jeronimo Lauciaus ir jo “Žvaigždutės” redakcijos moterų dėka veiks visuomeninis žurnalistų knygų knygynėlis. Ar neprisieis ketvirtą kartą kreiptis į spaustuvę? Jei reikės nepasididžiuosiu

2014-11-11“Žurnalistų dainų knyga” įsibėgėja ir laukia naujų autorių (3)

Noriu informuoti gerbiamus kolegas žurnalistus, kad naujas projektas – “Žurnalistų dainų knyga” jau įsibėgėja. Džiugu, kad šį kvietimą jau daug kas išgirdo. Savo kūrybos dainas atsiuntė palangiškis Gediminas Griškevičius, biržietis Algirdas Vladislovas Butkevičius, vilniečiai Ipolitas Skridla, Laimutė Vasiliauskaitė-Rožukienė, Vytenis Rožukas, kiti. Tačiau jaučiu, kad autorių šioje knygoje gali būti ir daugiau.
archyvas (27)  
 

2014-11-20Seimo Pirmininko pavaduotojo K. Komskio pranešimas: „Dėl žurnalistų akreditavimo tvarkos – diskusija bus tęsiama“ (1)

Pastaruoju metu žiniasklaidoje buvo iškelti tiek visuomenei, tiek žurnalistų bendruomenei ir Lietuvos Respublikos Seimui aktualūs klausimai dėl žiniasklaidos atstovų akreditavimo Seime tvarkos aprašo, kurio pasiūlymus esu pateikęs Seimo kanceliarijai ir dėl kurių esu sulaukęs prieštaringų vertinimų. Siekdamas išsamiau paaiškinti šių pasiūlymų esmę ir aplinkybes, norėčiau patikslinti, kaip ši iniciatyva kilo, kokie buvo jos tikslai ir kt.

2014-11-18Asociacija LATGA: Stipendijų jauniesiems menininkams konkursas 2015 m.

Asociacija LATGA, savo veiklos dvidešimt penkmečio proga su Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos parama, skelbia konkursą jaunųjų menininkų stipendijoms gauti. Paraiškas jaunųjų menininkų stipendijoms gauti gali teikti asmenys nuo 18 iki 35 metų amžiaus. Bus teikiamos 6 stipendijos, 12 mėnesių, po 305 € šių sričių jauniesiems menininkams: audiovizualinių menų, dailės, dramos, fotografijos, literatūros, muzikos.

2014-11-06Kultūros ministerija skelbia konkursą Premijai už tarpkultūrinio dialogo skatinimą gauti

Siekdama skatinti įvairių tautinių grupių tarpkultūrinį dialogą, kitų kultūrų pažinimą bei domėjimąsi jomis ir ugdyti nepakantumą tautinei diskriminacijai, etninei neapykantai, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija skelbia konkursą Premijai už tarpkultūrinio dialogo skatinimą gauti. Į 2013 m. lapkričio 29 d. Kultūros ministro įsakymu Nr. ĮV-824 įsteigtą Premiją gali pretenduoti straipsnio, radijo arba televizijos laidos, skatinančios tarpkultūrinį dialogą autorius, savo darbą publikavęs Lietuvos arba užsienio visuomenės informavimo priemonėse. Konkursui pateikti darbai turi būti viešinti nuo einamųjų metų sausio 1 d. iki lapkričio 30 d. Norinčiųjų dalyvauti konkurse paraiškos priimamos iki 2014 metų gruodžio 1 d.

2014-11-04Darbai konkursui „Žmogus ir aplinka“ – iki gruodžio 4 dienos

Aplinkos ministerija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga skelbia tradicinį kūrybinį konkursą žurnalistams „Žmogus ir aplinka“. Jam darbus galima pateikti iki š. m. gruodžio 4 dienos. Konkurso tikslas – skatinti žurnalistų kūrybiškumą ir profesionalumą supažindinant visuomenę su aplinkos sektoriaus (aplinkos apsaugos, statybos ir būsto plėtros) aktualijomis, problemomis ir jų sprendimo būdais, ugdant sąmoningą šalies gyventojų požiūrį į aplinką. Prizinis fondas – penki tūkstančiai litų.
archyvas (187)Naujienų prenumerata 
 

2014-11-27Kaip Leninas nusivertė... Žurnalistų suvažiavime (1)

Ramus šiemetinio lapkričio šeštadienio rytas. Senojoje Vilniaus rotušėje prasideda šešioliktasis LŽS suvažiavimas.(...) O man tuomet prisiminė kitas žurnalistų suvažiavimas, vykęs visiškai kitaip…

2014-11-18Žurnalistė Goda Ferensienė: "Kai jiems akys uždulkėjo, akinius jie užsidėjo" (3)

Kas mums iš to, kad iškovota laisvė – be atsakomybės? Nebeliko asmeninės atsakomybės, jausmo už padarytas klaidas.

2014-11-11Lietuvos nevyriausybinių organizacijų kreipimasis į Lietuvos akademinę bendruomenę

Maloniai prašome Jus aktyviai įsijungti į svarbiausių visuomenės vystymo krypčių nustatymo ir NVO tarybos sudarymo darbo grupės veiklą, kuria siekiama teikti atitinkamas LR Nevyriausybinių organizacijų įstatymo pataisas ir siekti bendro sutarimo dėl NVO tarybos sudarymo kriterijų bei atstovavimo joje tvarkos nustatymo. Būtume dėkingi, jeigu Jūs aktyviai įsijungtumėte į šią pilietinę akciją ir konferencijoje pateiktumėte rekomendacijas dėl svarbiausių visuomenės raidos krypčių, NVO tarybos atstovų atrankos principų ir sudarymo tvarkos. (Pageidaujama pranešimo trukmė – ne daugiau kaip 10 min.). Konferencijos laikas ir vieta: 2014 m. lapkričio 27 d., 17.00 val. Lietuvos Mokslų Akademija, Mažoji salė

2014-11-10Žurnalistų išvyka į žirgyną: pasaga neša laimę tik darbštiesiems (3)

Žemės ūkio ministerijos kvietimas aplankyti vos porą metų gyvuojantį jojimo centrą „Žirgas“, esantį Vilniaus rajone, Dūkštų seniūnijoje, Pūstelninkų kaime, suintrigavo Lietuvos žurnalistų sąjungos narius. Kelionės tikslas - ne tik pasigrožėti žirgais, pasidžiaugti jų šeimininkų sporto pasiekimais, tačiau ir susipažinti su Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos priemonių gerosios praktikos pavyzdžiais.
archyvas (65)  
 

2014-11-17Žurnalistų namuose: “Nieko apie žmogų be žmogaus – žurnalistų ir jautrių grupių diskusija” (1)

Artėjant tarptautinei tolerancijos dienai „Media4change“ judėjimas ir Nacionalinis socialinės integracijos institutas surengė Žurnalistų namuose diskusiją „Žiniasklaida stigmatizuojamų visuomenės grupių kontekste: atspindi ar kuria tikrovę“. Pagrindiniai diskusijos dalyviai buvo Lrytas.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Arūnas Ivaškevičius, „Lietuvos žinių“ vyr. redaktorius Ramūnas Terleckas, Vilniaus universiteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Marija Jakubauskienė, besidominti neįgaliųjų integracija, Tolerantiško jaunimo asociacijos vadovė Jūratė Juškaitė, Romų integracijos namų vadovė Božena Karvelienė.

2014-11-17Žurnalistų namuose - Vakaras Donelaičio pėdsakais (1)

Baigiantis 300-tiesiems Kristijono Donelaičio jubiliejaus metams pastebėta, kad daugiausia dėmesio susilaukia jo literatūrinė kūryba. Žinoma, pervertinti jo literatūrinius ir lietuviškumo palaikymo nuopelnus sunku. Tačiau mažokai kalbama apie Poeto asmenybę. Apie tai kaip jis kūrė, apie tai kaip K. Donelaitis yra įamžintas tarptautiniu mastu. Ir, net keista, visai nedaug dėmesio tenka K. Donelaičio žemei - Nadruvai. Raginimų lankyti G. Donelaitį ten kur jis kažkada gyveno vis dar pasigendama. Visa tai paskatino LŽS esperantininkų žurnalistų klubą Žurnalistų namuose surengti vakarą Kristijono Donelaičio pėdsakais.

2014-10-31Kaip žurnalistai atspindi religinę įvairovę  (6)

Spaudos fotografijų parodos „Religinė įvairovė Lietuvoje“, kuri surengta Žurnalistų namuose, suorganizavimas yra vienas iš Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centro (NRTIC) bei Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) projekto „Religinės įvairovės pažinimas ir sklaida Lietuvoje“ projekto renginių. Projekto tikslas, koordinatorės Rasos Liškauskaitė teigimu, supažindinti visuomenę su Lietuvos religine įvairove, informuoti ją apie žmogaus teisių, ypač teisės į religijos laisvę, svarbą. Vienas svarbiausių uždavinių siekiant minėto tikslo, sudominti ir paskatinti žurnalistus gilintis į religijų problematiką, gvildenti ją žiniasklaidoje. Reikia pažymėti, kad vykdant šį projektą 2013 – 2014 metais (toks numatytas projekto įgyvendinimo laikas) surengti du Lietuvos religijų tematika konkursai: vienas – straipsnių, kitas - fotografijų.
archyvas (46)  
 

2014-11-26 Darbštusis lapkritis „Tėviškės gamtoje”: straipsniai, komentarai, mokslinės įžvalgos (5)

Skaitytojus jau pasiekė mėnraščio „Tėviškės gamta” 11(305) numeris. Jis primena, kad netruks ateiti ir dvyliktasis šių metų numeris, o su juo ir šv. Kalėdos bei Naujieji metai. O kol didysis rudens darbštuolis lapkritis baigia numesti paskutiniuosius pageltusius lapus, prie šilto židinio paskaitykime jau trečią dešimtmetį įpusėjusią „Tėviškės gamtą”.

2014-11-24Šiaurės vėjas atpūtė į Lietuvą naują žurnalą N WIND

Lietuvoje pradėtas leisti naujas miesto žurnalas N WIND apie kūrybišką verslą ir kultūrą Lietuvoje ir kitose Šiaurės Europos šalyse. Mėnesinio žurnalo pirmas numeris pasirodė spalį. 7000 egzempliorių tiražas nemokamai platinamas didžiųjų Lietuvos miestų kavinėse, parduotuvėse ir verslo įstaigose, o internete galima skaityti ir anglišką versiją.

2014-11-18Ryšių su visuomene specialistai išrinko naują Tarybą (3)

Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos (LRVS) nariai Visuotiniame susirinkime išrinko naują Tarybą 2015-2017 metų kadencijai.

2014-11-17,,Europos lietuvis“ arba prieš dvidešimt metų

Šį kartą Europos lietuvis - kabutėse, nes tai laikraščio, išleisto prieš 20 metų ir skirto lietuvybei puoselėti užsienyje, 20 numeris (1994 m. rugsėjo 10-16 d.). Apie ką rašyta?
archyvas (712)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-11-25Kolegos Alberto Vaidilos paroda “Žurnalistų portretai” – Vilniaus Rotušėje (3)

Šį kartą Lietuvos žurnalistų sąjungos suvažiavimo dalyvius pasitiko maloni staigmena. Vilniaus Rotušėje kolega Albertas Vaidila surengė parodą “Žurnalistų portretai”. Tai jau antroji kolegos Alberto paroda, skirta vien tik žurnalistų portretams. Pirmoji vyko šiemet pavasarį Žurnalistų namuose ir susilaukė daug palankių atsiliepimų.

2014-11-13Konkursas regioninės ir vietinės spaudos žurnalistams – “Verslo iniciatyva “Perskaičiuota sąžiningai” – mūsų regione”

Lietuvos žurnalistų sąjunga skelbia regioninės ir vietinės spaudos žurnalistams konkursą "Verslo iniciatyva „Perskaičiuota sąžiningai“. Jo tikslas - skatinti viešąją diskusiją euro įvedimo tema. Paraiškas konkursui gali teikti visi žurnalistai, kurių autoriniai darbai, atitinkantys konkurso tikslus, buvo paskelbti vietinės ir regioninės spaudos leidiniuose nuo 2014 m. spalio 1 d. iki 2014 m. gruodžio 10 dienos.

2014-11-13LŽS Vilniaus skyrius tradiciniai konkursai “Taikliausias šūvis” ir “Metų kornišonas”

Kasmet LŽS Vilniaus skyrius rengia konkursus "Taikliausias šūvis" ir "Metų kornišonas". Konkurso "Taikliausias šūvis" laureatais tampa radijo, televizijos, interneto ar spaudos žurnalistas, tais metais savo darbais pataikęs į svarbiausių įvykių bei aktualijų šerdį. Konkurso "Metų kornišonas" prizas (žaliasis agurkėlis) iškeliauja pas labiausiai „susimovusius“ kolegas. Būkite aktyvus! Siūlykite savo ir kolegų darbus! Laureatai bus apdovanojami metiniame Vilniaus skyriaus renginyje, kuris vyks gruodžio 17 d. 17 val. 30 min. A. Mickevičiaus muziejuje (Bernardinų g.11).

2014-11-02Vėlinių išvakarėse A.Mickevičiaus muziejuje skambėjo žurnalistų eilės

LŽS Vilniaus skyriaus Pokalbių klubas surengė žurnalistų poetų kūrybos vakarą „Poezija tarp dainos ir maldos“. Pokalbių klubo koordinatorė Aldona Armalė pristatė vakaro dalyvius – žurnalistus poetus Jadvygą Godunavičienę, Alvydą Valentą, Algį Kustą. Visi jie yra ką tik išleistos žurnalistų poezijos knygos “Sušvieski, saule” bendraautoriai. Be to išleidę po kelias poezijos, kai kurie ir prozos knygas.
archyvas (226)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-11-24Vito Luckaus atminimo renginius vainikavo jo vardo fotografijos centras Šiauliuose

Lapkričio 21 dieną Šiauliuose atidarytas rekonstruotas Fotografijos muziejus ir jame įsteigtas Vito Luckaus vardo fotografijos centras vainikavo fotografo Vito Luckaus memorialinių renginių ciklą „Karai ir taikos“. Dalyvaujant kultūros ministrui Šarūnui Biručiui, Vito Luckaus kūrybos palikimą išsaugojusiai Tatjanai Luckienei-Aldag, Šiaulių „Aušros" muziejaus vadovams, pasirašytas ketinimų protokolas ir Vito Luckaus fotografijos centro steigimo dokumentai. Nuo 2015-ųjų pradėsiantis veikti V. Luckaus fotografijos centras vykdys lietuvių moderniosios fotografijos meno tyrimus ir sklaidą.

2014-11-23Tauragės krašto muziejuje – žurnalisto Juozo Šalkausko fotoparoda  (1)

Tauragės krašto muziejuje lapkričio 27 dieną 17 val. bus atidaryta Juozo Šalkausko fotoparoda. Joje dvi temos. Viena japoniška –“Sakurų paunksmėje”, kita poetinė – “Mūzų pavilioti. Poezijos pavasariai”

2014-11-18Vytauto V. Stanionio meno albumo sėkmė Paryžiaus fotografijos mugėje

Lietuvos fotomenininko Vytauto V. Stanionio knyga „Nuotraukos dokumentams“ buvo apdovanota tarptautinio konkurso „Fotografijos metų knyga 2014“ specialiuoju prizu. Vytauto V. Stanionio albumą kūrusi komanda: dizaineris Tomas Mrazauskas, leidėjas Gintaras Česonis (Kauno fotografijos galerija), nuotraukų redaktorius Raimundas Austinskas bei gamybos vadovai Regimantas Trinkūnas ir Mindaugas Šveikauskas (spaustuvė „Kopa“, Kaunas).

2014-11-18Kultūros ministerijos Balio Buračo fotografijos meno premija skirta fotomenininkui Gintarui Česoniui

Kultūros ministerijos Balio Buračo fotografijos meno premija skirta fotomenininkui Gintarui Česoniui. Premija skiriama Lietuvos fotografijos kūrėjams už reikšmingiausią kūrinį ar kūrinių ciklą, kuriame analizuojamos, dokumentuojamos ar interpretuojamos Lietuvos kultūros temos ir objektai. Premija Gintarui Česoniui skirta už Kauno, Kauno tarpukario architektūros, Lietuvos miestelių fotografijų ciklus.
archyvas (160)  
 

2014-11-27UAB „Transteleservis“ skirtas įspėjimas

Lietuvos radijo ir televizijos komisija, kontroliuodama, kaip retransliuotojai laikosi licencijos sąlygų, patikrinimo metu nustatė, kad Visagine veikianti uždaroji akcinė bendrovė „Transteleservis“ š. m. spalio 15 d. kabelinės televizijos tinklais retransliavo tris televizijos programas, kurios nėra įtrauktos į licencijoje nustatytą retransliuojamų televizijos programų sąrašą. Tuo UAB „Transteleservis“ pažeidė licencijos Nr. LP388 reikalavimus, todėl Komisija už šį pažeidimą lapkričio 26 d. paskyrė UAB „Transteleservis“ įspėjimą.

2014-11-27Pasaulio plaukimo čempionatas Dohoje – tiesiogiai per LRT

Geriausia Lietuvos sportininke pripažinta Rūta Meilutytė kraunasi lagaminus skrydžiui į Katarą, kurio sostinėje Dohoje gruodžio 3-7 dienomis vyks Pasaulio plaukimo čempionatas trumpajame 25 m baseine. Dėl 46 medalių komplektų varžysis 900 plaukikų. Kaip čempionate seksis 17-metei olimpinei, pasaulio ir Europos čempionei ir kitiems čempionate dalyvaujantiems Lietuvos plaukikams Giedriui Titeniui, Danui Rapšiui, Mindaugui Sadauskui, Tadui Duškinui ir Povilui Strazdui, galės sekti LRT žiūrovai ir portalo skaitytojai.

2014-11-25„Gyvenimas“: vedybos Uzbekistane – gerai paskaičiuotas dviejų giminių susitarimas

Penki šimtai svečių ir trys dienos linksmybių, kuriems jaunųjų šeimos taupė ilgus metus. Taip Uzbekistane atrodo svarbiausia šios šalies žmonių gyvenime šventė – vestuvės. Tiesa, vakariečio akį jos neretai stebina ne tik savo spalvingumu, bet ir iš šimtmečių atėjusiomis tradicijomis. Net devyniasdešimt procentų santuokų čia įvyksta ne iš didelės jaunuolių meilės, o dėl tėvų valios. „Tai gerai apgalvotas ir paskaičiuotas dviejų giminių susitarimas“, – sako tik ką iš kelionės po Uzbekistaną grįžęs LRT laidos „Gyvenimas“ kūrėjas Edvardas Žičkus.

2014-11-24Amerikiečio milijonieriaus akiratyje – TV3 šokių projektas „Šok su manimi“

Visai netrukus šeštadienio vakarai TV3 eteryje bus dar patrauklesni: jau gruodžio 6 dieną sugrįžta laukiamiausias, atsinaujinęs didysis projektas „Šok su manimi“. Ant projekto parketo suksis įspūdingos profesionalių šokėjų ir šalies žvaigždžių poros. Negana to, „Šok su manimi“ sužavėjo milijonierių iš Kalifornijos – pažinčių svetainės „Matchmillion.com“ įkūrėją Aaroną Perezą.
archyvas (274)  
 

2014-11-13Vilniuje bus transliuojama nauja radijo programa „ EASY FM

Trečiadienį, lapkričio 12 d., Lietuvos radijo ir televizijos komisija susumavo rugsėjo 24 d. paskelbto konkurso transliuoti radijo programą Vilniuje 101,5 MHz dažniu rezultatus. Konkurso nugalėtoju iš keturių dalyvių nuspręsta pripažinti UAB „Žinių radijas" su radijo programa „EASY FM". Tai visiškai nauja UAB „Žinių radijo" rengiama muzikinio-informacinio pobūdžio programa. Ją Vilniuje planuojama pradėti transliuoti ne vėliau kaip per mėnesį nuo licencijos gavimo.
archyvas (71)  
 

2014-11-26Paroda "Evaldas Pauza & Vytautas Umbrasas: skulptūros retrospektyva"

LDS Šv. Jono gatvės galerijoje 2014 m. gruodžio 3 d., 17 val. atidaroma žinomų Kauno skulptorių Evaldo Pauzos ir Vytauto Umbraso darbų paroda – “Evaldas Pauza & Vytautas Umbrasas: skulptūros retrospektyva”.

2014-11-26Aretos Didžionienės tapybos paroda "Transformacija"

Maloniai kviečiame Jus į Aretos Didžionienės tapybos parodos « Transformacija », skirtos Vilniaus istorinio senamiesčio įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą 20-mečiui, atidarymą, kuris įvyks š. m. gruodžio 3 d. (trečiadienį) 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11 Vilnius).

2014-11-25Susitikimas su literatūrologu dr. Kęstučiu Urba ir vertėju Viltaru Alksnėnu

Gruodžio 4 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks susitikimas su literatūrologu dr. Kęstučiu Urba ir vertėju Viltaru Alksnėnu. Dalyvauja skaitovės Violeta Mickevičiūtė, Irena Plaušinaitytė ir aktorius Vaidotas Žitkus. Vakarą veda literatūrologė dr. Loreta Jakonytė. Rašytojų klube veikia dailininko Arvydo Kašausko tapybos paroda

2014-11-19LRT galerijoje – aktoriaus Juozo Budraičio paroda „Sienos ir žmonės“

LRT parodų galerijoje pradėjo veikti kino legendos Juozo Budraičio fotografijų paroda „Sienos ir žmonės“. Juozas Budraitis – aktorius, diplomatas ir fotografas – publikai pristato apšepusio Vilniaus senamiesčio vaizdus ir tuos, be kurių šio miesto sienos „nealsuotų“, – Vilniaus legendas: dailininkus, poetus, aktorius, bendraminčius ir kolegas.
archyvas (352)Naujienų prenumerata 
 

2014-11-13Išėjo mūsų geras bičiulis dailininkas Stasys Leonas Makaraitis (2)

2014 m. lapkričio 10 dieną netekome gero mūsų bičiulio, dailininko Stasio Leono Makaraičio. Išėjo jis staiga, dar prieš savaitę su juo telefonu aptarinėjome kūrybinius planus. Jis kartu su kolega žurnalistu Juozu Stasinu planavo sukurti ukmergiečio, žinomo gamtosaugininko Viktoro Bergo bareljefą ir jį padovanoti Ukmergės kraštotyros muziejui. Nespėjo…

2014-11-10Sidnėjuje mirė žurnalistas, sporto veikėjas Antanas Laukaitis  (2)

Lapkričio 5 d. eidamas 88-uosius metus Sidnėjuje mirė žinomas Australijos lietuvių žurnalistas, iškilus išeivijos sporto veikėjas, Lietuvos atašė Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse Antanas Laukaitis.
archyvas (48)Naujienų prenumerata 
 

2014-11-27Legendinė LRT laida “Būtovės slėpiniai" atgimsta knygos pavidalu

Laida ,,Būtovės slėpiniai" nacionalinės Lietuvos televizijos eteryje rodyta vienuolika metų (1993-2004). Laidos sumanymas - apie Lietuvos istoriją pasakoti gyvos diskusijos forma - virto savitu kultūriniu ir istoriografiniu reiškiniu, o aistringos istorikų Edvardo Gudavičiaus ir Alfredo Bumblausko polemikos, svarstant pačius svarbiausius Lietuvos istorijos klausimus, greitai sulaukė ne tik praeities tyrinėtojų, bet ir visuomenės pripažinimo - 1998 m. laidos kūrėjai buvo apdovanoti Nacionaline premija. Šiandien pagal pirmąjį “Būtovės slėpinių" laidų ciklą leidykla “Alma littera" pristato knygą “Būtovės slėpiniai: nuo Netimero iki...". Knygą sudarė ir redagavo doc. Aurimas Švedas.

2014-11-25Tomo Vaisetos pirmos prozos knygos “Paukščių miegas" pristatymas

Gruodžio 2 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks Tomo Vaisetos pirmos prozos knygos “Paukščių miegas" pristatymas. Renginys iš ciklo “Salvete, juvenes". Dalyvauja rašytojai Tomas Vaiseta, Mindaugas Nastaravičius, Arnas Ališauskas, Andrius Jakučiūnas. Nuo lapkričio 26 d. Rašytojų klube veiks dailininko Arvydo Kašausko tapybos paroda

2014-11-25Poetų grupės “Svetimi" naujos poezijos antologijos “Svetimi po 20" pristatymas

Lapkričio 28 d. 17 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks poetų grupės “Svetimi" naujos poezijos antologijos “Svetimi po 20" pristatymas. Vakare dalyvaus poetai Dainius Dirgėla, Evaldas Ignatavičius, Liutauras Leščinskas, Alvydas Šlepikas, Donatas Valančiauskas. Poetus kalbins antologijos leidėjas Vilius Gužauskas. Rašytojų klube veiks dailininko Arvydo Kašausko tapybos paroda

2014-11-24Kristijono Donelaičio „Metai“ – italų kalba

Italijos mieste Pizoje italų kalba pristatyta Kristijono Donelaičio poema „Metai“. Prieš keletą savaičių Italijoje pasirodžiusį K. Donelaičio poemos „Metų“ vertimą „Le Stagioni“ publikai pristatė jos vertėjas, Pizos universiteto doktorantas Adriano Cerri. K. Donelaičio „Metų“ pristatyme taip pat dalyvavo baltistas prof. Pietro U. Dini, žurnalistas Luca Scognamiglio. K. Donelaičio „Metų“ ištraukas skaitė Emilija Macytė.
archyvas (151)  
 

2014-11-26Vytautas Leščinskas: epigramos (1)

Žurnalisto ir rašytojo Vytauto Leščinsko epigramos - mįslės. Kas jas įmins pirmas?

2014-11-23Ipolitas Skridla: Kiaulystės metai (1)

Eilėraščio autorius Ipolitas Skridla - yra LŽS narys. Jam suteiktas Lietuvos nusipelniusio žurnalisto garbės vardas. Pagal išsilavinimą ekonomistas, dirbo įvairų valstybinį, ūkinį darbą. Ilgą laiko tarpsnį buvo laikraščių ir žurnalų susivienijimo „Periodika“ direktorius. Rūpinosi respublikinių žurnalų, rajonų ir miestų laikraščių leidybiniais reikalais. Poezija domisi nuo mokyklos suolo. Yra išleidęs poezijos rinkinius „Dovana“, „Širdies virpesiai“, „Gyvenimo tarpsniai“, „O metai bėga...“. Jo eilėraščiai spausdinti lietuvių poetų meilės lyrikos antologijoje „Mudviejų vakaras“, žurnalistų poetų knygoje „Šitas aidas toli girdis...“ ir „Sušvieski, saule“, periodiniuose leidiniuose.

2014-11-23Žurnalistas Povilas Lapeikis: epigramos mūsų politikams (2)

Žurnalistas Povilas Lapeikis: epigramos mūsų politikams Rimantui Vaitkui,Gintarui Steponavičiui, Valdemarui Tomaševskiui ir Loretai Graužinienei.

2014-11-19Šį linksmą moterišką rašinėlį mums atsiuntė kolega Juozas Elekšis (1)

Tik vyrams įtikti neįmanoma!!! Jeigu jo nemyli, stengiasi tave užkariauti. Jeigu jį dievini-palieka. Jeigu pasidaliji su juo problemomis, dūsauja, kad vargini. Jeigu nepasakoji, įsižeidžia, kad nepasitiki. Jei atsisakai su juo mylėtis,pareiškia, kad susiradai meilužį. Jei pasiūlai pati, pagalvoja, kad būtinai ko nors paprašysi. Jeigu jį įskaudini, esi žiauri. Jei taip pasielgia jis, paaiškėja, kad tu per daug jautriai reaguoji. Jeigu sulaužai pažadą , tavim negalima pasitikėti. Jeigu jis sulaužo savąjį, pasirodo, buvo priverstas taip padaryti. Jeigu bariesi, sako, kad elgiesi, kaip ragana. Jeigu jis šaukia ant tavęs, tai tik todėl, kad tavim rūpinasi. Jeigu elgiesi su juo gražiai, jis sako, kad kažką prisidirbai, jei ne - pareiškia, kad neįmanoma su tavim gyventi. Jeigu ginčijiesi su juo, išvadina užsispyrėle. Jeigu tyli, nutaria, kad per kvaila. Jeigu duotum paskaityti šį aprašymą vyrams, jie prisiektų, kad tai netiesa. Jeigu neduotum, sakytų, kad esi egoistė..
archyvas (81)  
 

2014-11-27Humoro šventė "Juokis - 2014" Jonavoje ir Ukmergėje

Lapkričio 29 d., šeštadienį, 14 val. Jonavos kultūros centre, o 18 val. Ukmergės kultūros centre vyks humoro šventė “JUOKIS - 2014" . Naujas programas rodys keturi humoro kolektyvai iš Aukštijos, Suvalkijos ir Žemaitijos. Dalyvaus svečiai iš Šiaulių ir Vilniaus.

2014-11-25Kybartuose ir Vilkaviškyje - renginiai iš ciklo “Donelaičio skaitymai"

Gruodžio 3 d. 11 val. Kybartų K. Donelaičio gimnazijoje /J. Basanavičiaus g. 72, Kybartai, Vilkaviškio r./ ir 15 val. Vilkaviškio r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje /Sodų g. 1, Vilkaviškis/ įvyks renginiai iš ciklo “Donelaičio skaitymai". Dalyvauja aktorius Petras Venslovas, literatūrologas dr. Regimantas Tamošaitis. Liudviko Rėzos dainas atliks Gediminas Žilys.

2014-11-25Zarasų ir Mažeikių rajonuose - literatūros renginiai iš ciklo “Salvete, juvenes"

Lapkričio 26 d. 13 val. Dusetų K. Būgos bibliotekoje /Vytauto g. 56, Dusetos/ ir 17 val. Zarasų viešojoje bibliotekoje / D. Bukonto 20, Zarasai/ įvyks literatūros renginiai iš ciklo “Salvete, juvenes". Dalyvauja Jurgita Jasponytė, knygos redaktorius, poetas Aidas Marčėnas, poetai Marius Burokas ir Donatas Petrošius. Gruodžio 1 d. 14 val. Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriuje / Tilto g. 20, Viekšniai, Mažeikių r./ ir 17 val. Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centre /Naftininkų g.11, Mažeikiai/ įvyks renginiai iš ciklo “Salvete, juvenes". Programoje dalyvauja poetas, dainų autorius ir atlikėjas Domantas Razauskas, poetas Aivaras Veiknys.

2014-11-10ŽINIJOS draugijoje POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas HOMOTERAPIJA. MĄSTYMAS – TAI DIALOGAS, MUZIKOS TERAPIJA (9)

ŽINIJOS draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius) 2014 m. gruodžio 2 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas HOMOTERAPIJA. MĄSTYMAS – TAI DIALOGAS MUZIKOS TERAPIJA Lektoriai: rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius psichologas Marius Šulčys
archyvas (219)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-11-24Jubiliejinėje Paryžiaus vaikų knygų mugėje – ir lietuviai

Lapkričio pabaigoje Paryžiuje vyksiančioje jubiliejinėje, 30-joje, vaikų ir jaunimo knygų mugėje pirmą kartą bus pristatytos ir lietuviškos knygos vaikams. Mugės metu bus galima susipažinti su Lietuvos knygų iliustracija, susitikti su iliustruotojais Sigute Chlebinskaite ir Karoliu Strautnieku, kurie ves dvejas kūrybines dirbtuves.

2014-11-18Berlyno Humboldtų universitete atidarytas Lituanistikos studijų centras

Vokietijos sostinėje Berlyne studentai jau gali studijuoti lituanistiką: 2014 m. rudens semestro pradžioje Berlyno Humboldtų universiteto vokiečių kalbos ir lingvistikos institute duris atvėrė Lituanistikos studijų centras, kuriame, finansuojant LR švietimo ir mokslo ministerijai, įsteigta Lietuvių kalbos docentūra.

2014-11-16Lietuvos ir Baltarusijos kultūros ministrai tarėsi dėl tolesnio bendradarbiavimo planų

Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis su Baltarusijos kultūros ministru Borisu Svetlovu lapkričio 14 dieną Minske sutarė pratęsti abiejų šalių Kultūros ministerijų bendradarbiavimo programą 2015-2016 m., aptarė Lietuvos kultūros pristatymo Baltarusijoje planus.
archyvas (122)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-11-17Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Kolektyvinė gynyba  (2)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Kolektyvinė gynyba (vienoliktoji prisiminimų dalis)

2014-11-04Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Kieta plazma ir auksas (3)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Kieta plazma ir auksas (dešimtoji prisiminimų dalis)
archyvas (36)  
 

2014-11-10"Tauragės žinios" ieško žurnalisto (2)

„Tauragės žinių" redakcija ieško žurnalisto, norinčio dirbti laikraštyje.

2014-10-31Vilniaus Gedimino technikos universitetui reikia žurnalisto

Sveiki, VGTU vėl plečia viešosios komunikacijos direkcijos komandą ir ieško žurnalisto. Gal pasidalintumėte skelbimu savo svetainėje? http://www.vgtu.lt/skelbimai/vgtu-iesko-zurnalisto_1
archyvas (112)Naujienų prenumerataRSS
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media