2015 m. kovo 27 d., Penktadienis

2015-03-17Konkursas žurnalistams „Investicijų vieta - Lietuva“

Šio konkurso tikslas – įvertinti profesionaliausius, originaliausius ir aktualiausius žurnalistų kūrybinius darbus (radijo laidos, televizijos laidos ir straipsniai), kuriais analizuojama, tiriama ar skatinama diskusija apie Lietuvos investicinę aplinką, gerąją ir blogąją privačių investicijų patirtį skirtinguose šalies regionuose. Konkursui gali būti pateikti darbai, kurie susiję su šiomis temomis: Savivaldybių vaidmuo pritraukiant ir išlaikant privačias investicijas; Teisinė aplinka ir jos vaidmuo skatinant investicijas; Politiniai sprendimai ir jų įtaka investicijoms; Kitos temos, analizuojančios visuomenei aktualius investicijų Lietuvoje klausimus regionuose. Konkurso apdovanojimus steigia asociacija „Investors‘ Forum“.

2015-02-26Investuotojų forumas kviečia teikti paraiškas tradiciniams metų apdovanojimams. Apdovanojimai laukia ir žurnalistų

Didžiausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijanti asociacija „Investors‘ Forum“ kviečia teikti paraiškas asociacijos metų apdovanojimams ir įvertinti labiausiai prie šalies investicinio klimato gerinimo prisidėjusias įmones, organizacijas bei žiniasklaidos atstovus. „Investors‘ Forum“ jau ketvirtus metus tradiciškai išrinks bei paskelbs Lietuvos 2014 metų investuotoją, kurį apdovanos už pažangą ir indėlį į Lietuvos ūkio plėtrą bei kuriamas darbo vietas. Atsakingos įmonės apdovanojimas bus skirtas už indėlį kuriant skaidrius verslo santykius šalyje ir atsakingo verslo principų taikymą, socialinių vertybių kūrimą bei puoselėjimą, rūpestį darbuotojais ir aplinka. Asociacija taip pat paskelbs Metų sprendimą verslo aplinkai gerinti ir Metų verslo žurnalistą. Kategorijos Investicijų vieta - Lietuva apdovanojimui asociacija kviečia nominuoti regioninės žiniasklaidos atstovus, kurie per praėjusius metus labiausiai prisidėjo prie objektyvios verslo investicijų patirties sklaidos šalies regionuose.
archyvas (255)  
 

2015-02-19Lietuva ir spaudos laisvės spalvos

Kiekvienais metais tarptautinė organizacija „Reporteriai be sienų“ skelbia žemėlapį, kuriame atvaizduojama spaudos laisvės situacija pasaulyje. Šiais metais minėtas žemėlapis paskelbtas visai neseniai. Kaip ir ankščiau, jį įdomu nagrinėti – pirmiausiai žiūrint į Lietuvos poziciją, po to – pasižvalgant aplinkui...
archyvas (137)Naujienų prenumerata 
 

2015-03-26Spaudos konferencija „Antrasis Lietuvos narystės NATO dešimtmetis: kas lems sėkmingos mūsų istorijos tęsinį?“

Seime kovo 27 d. 10 val. įvyks Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko prof. Benedikto Juodkos ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Artūro Paulausko spaudos konferencija „Antrasis Lietuvos narystės NATO dešimtmetis: kas lems sėkmingos mūsų istorijos tęsinį?“. Dalyvaus krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

2015-03-26Spaudos konferencija: Bendruomeninė revoliucija – mitas ar tikrovė?

Kviečiame Jus penktadienį, kovo 27 d., 10.00 val. BNS spaudos konferencijų centre dalyvauti spaudos konferencijoje „Bendruomeninė revoliucija – mitas ar tikrovė?“. Konferencijoje bus aptariamos šios temos: Ko galima pasimokyti iš bendruomenių organizatorių – metodo, suburiančio tūkstantines žmonių grupes. Barako Obamos sėkmė Jungtinių Amerikos Valstijų spaudoje neretai gretinama su jo įgyta patirtimi bendruomenių organizavimo darbe. Tačiau koks tai metodas? Kokie jo sėkmingo taikymo pavyzdžiai Europoje – būtent apie tai kalbės spaudos konferencijoje dalyvausiantis svečias iš Vokietijos - Paul Cromwell.

2015-03-26Teisėjų tarybos vadovybė žiniasklaidos atstovus kviečia į susitikimą

Š. m. kovo 27 d. 12.00 val. Teisėjų tarybos vadovai žiniasklaidos atstovus kviečia į susitikimą pokalbiui prie kavos. Apie savo dalyvavimą prašome pranešti iš anksto tel.: 85 251 4120 arba el. paštu: komunikacija@teismai.lt Susitikimo vieta: Nacionalinė teismų administracija, II salė (L. Sapiegos g. 15, Vilnius).
archyvas (775)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-03-17Teismas: Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos sprendimas dėl „Lietuvos ryto“ publikacijos – neteisėtas  (1)

Vilniaus apygardos administracinis teismas panaikino Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos sprendimo dalį, kuria buvo pripažinta, kad dienraštis „Lietuvos rytas“ publikacijoje apie „Snoro“ banko laikinąjį administratorių Simoną Vincentą Freakley pažeidė Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą.

2015-03-04Skelbiami 2014-ųjų metų „Auksinių scenos kryžių“ pretendentai

Už 2014-ųjų metų geriausius Lietuvos teatrų scenos darbus premijomis ir atminimo ženklais kovo 27 d. tradiciškai Tarptautinės teatro dienos proga bus apdovanoti geriausi šalies teatro menininkai. Pagal Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijavimo nuostatus pretendentus Auksinių scenos kryžių premijoms turėjo teisę siūlyti profesionalūs teatrai, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Valstybės teatrų asociacija, Scenos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos teatro sąjunga, Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos muzikų sąjunga, Šiuolaikinio šokio asociacija, fiziniai asmenys.
archyvas (192)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-03-11Ar žurnalistams reikia atsakymų į klausimus? O gal pakanka tik klausinėti? (1)

Šį rytą (kovo 6 d. – red.) turėjau labai įdomų pokalbį su vienu rajoninio laikraščio redaktoriumi. Mat, vykstančios politinės savivaldos rinkimų kautynės įtraukia ir spaudą. O pokalbis buvo labai paprastas – Lietuvos žurnalistų sąjunga gavo skundą iš to rajono mero (jau buvusio) dėl neetiškai besielgiančio minėto redaktoriaus laikraščio. Neva platinama netiesa apie savivaldybę ir dar vengiama paneigti netiesą.
archyvas (78)  
 

2015-03-26Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininku paskirtas E. Vaitiekūnas, pirmininko pavaduotoju – J. Korenka

Seimas, vadovaudamasis Visuomenės informavimo įstatymu, nutarė ketverių metų laikotarpiui Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininku skirti Edmundą Vaitekūną, pirmininko pavaduotoju – Joną Korenką (Seimo nutarimo projektas Nr. XIIP-2860).

2015-03-02„Sidabrinės gervės“ sugrįžta: LiKA kviečia teikti paraiškas Lietuvos kino apdovanojimams

Pavasaris Lietuvoje jau nebeįsivaizduojamas be kino elitą suburiančių prestižinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“. 8-uosius metus ceremoniją rengianti, apdovanojimų steigėja ir teikėja „Lietuvių kino akademija“ (LiKA) pradeda sparnuotą šių metų „Sidabrinės gervės“ kelionę ir kviečia kino kūrėjus teikti paraiškas.
archyvas (216)Naujienų prenumerata 
 

2015-03-17Žurnalistų namuose – Aurelijos Arlauskienės fotografijos paroda

Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, Vilnius) pradėjo veikti žurnalistės Aurelijos Arlauskienės fotografijų paroda „Paulavos respublikos atšvaitai“. Joje eksponuojama kelios dešimtys nuotraukų, kuriose - buvusios Paulavos respublikos didybės blyksniai. Kviečiame apsilankyti.

2015-03-04Žurnalistų namuose – nauja erdvė parodoms rengti (1)

“Kolegos džiaugėsi galimybę viešai pademonstruoti savo kūrinius Žurnalistų namuose. Tačiau platesniems užmojams truko ekspozicinės erdvės. Į tai reikėjo atsižvelgti. Todėl teko ir salę pritaikyti parodų rengimui, - sako LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius. – Dabar ir ant salės sienų galima eksponuoti fotografijas, kitus kūrinius. Kolegoms sudarėme sąlygas rengti didesnės apimties parodas. Bus galima vienu metu eksponuoti ir dviejų autorių parodas – vieną salėje, kitą koridoriuje”.

2015-02-27Žurnalistų namuose Alberto Vaidilos tapybos ir grafikos darbų paroda „MOTERYS IR GĖLĖS“ (6)

"Šią penktąją autorinę parodą pavadinau „Moterys ir gėlės“ ne atsitiktinai. Tai nėra tik proga parodyti savo darbus, o kur kas daugiau. Pavadinkim tai noru prisiliesti prie stebuklo", - sako Albertas Vaidila. Oficialus parodos atidarymas kovo 6 d., penktadienį, 15 val. Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11)
archyvas (53)  
 

2015-03-25Julijonas Butėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Kovo 24 dieną sukako 100 metų, kai Dovydų kaime, Joniškėlio valsčiuje, Biržų apskrityje, gimė žurnalistas ir laisvės kovotojas Julijonas Būtėnas.
archyvas (64)  
 

2015-03-24Izidorius Tamošaitis: Vertybių sargyboje (1)

Šio straipsnio autorius Izidorius Tamošaitis 1927 m. redagavo laikraštį „Lietuvis“, 1929–1938 m. - žurnalą „Vairas“, 1930–1935 m. tęstinį leidinį „Eranus“, rašė straipsnius filosofijos ir teologijos klausimais. 1937–1938 m. buvo Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas. Jo straipsnis "Vertybių sargyboje" paimtas iš almanacho “Pirmasis Lietuvos žurnalistų sąjungos metraštis 1934”. Jis parašytas prieš karą, tačiau, manau, bus įdomus ir šiandien. Mums pravartu žinoti ką beveik prie 80 metų veikė Lietuvos žurnalistai, apie ką galvojo, ko siekė.

2015-03-20"Gimtinės" leidyklos 25-mečio aruodai

Tautinio išsivadavimo bangoms įsisiūbuojant, 1988 m. ėmiau ieškoti galimybių leisti žurnalą ar laikraštį, kuris skelbtų paveldo tyrinėjimo ir puoselėjimo savanorių atradimus, telktų ir skatintų entuziastus. Sumanymą pavyko įgyvendinti: 1989 m. gegužę pradėjau leisti naujovišką etnokultūros krypties laikraštį Gimtinė.

2015-03-17Europos Parlamento apklausa: lietuviai pirmenybę teikia televizijai (2)

2014 m. lapkritį ir gruodį atlikta Eurobarometro apklausa parodė, jog televizija išlieka populiariausia žiniasklaidos priemonė tiek Lietuvoje, tiek visoje ES. Lietuvoje net 90 proc. žmonių dažniausiai naujienas sužino iš televizijos (ES vidurkis – 86 proc.). 69 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų teigė žiūrintys TV3 žinias televizoriuje, o 5 proc. – internetu. Nedaug nuo šių skaičių atsilieka LNK žinios (atitinkamai 68 ir 2 proc.). Akivaizdu, jog internetu žiūrėti televiziją Lietuvoje dar nepopuliaru.
archyvas (735)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-03-13Tykusis poezijos karalystės piligrimas (2)

Baigiantis 2014 metams leidykla „Gairės“ išleido Vaclovo Paulausko knygą „Su poezija per pasaulį“. Išleido praėjus pusmečiui po autoriaus mirties. Tai unikali poezijos antologija: joje esama 1570 poetų iš visų žemynų – 171 šalies. Nuo seniausių laikų iki šių dienų. Arti trijų tūkstančių eilėraščių vertimai ir poetų biografijų komentarai. Didelio formato 720 puslapių knyga sveria 1,8 kg. Visais atžvilgiais galinti pretenduoti į rekordų knygą.

2015-03-11Ipolitas Skridla: Nuoskauda (7)

Ipolitas Skridla: Nuoskauda. Šį kartą kolega Ipolitas Skridla bando atkreipti mūsų dėmesį į gimtosios kalbos svarbą, jos puoselėjimą.

2015-03-10Raseiniškė kolega Kristina Bendžiūtė - Eilėraščiai (4)

Būna, sėdžiu kokiam nuobodžiam renginy, o iš tribūnos delegatas pasmukusiais reitingais apie šviesų rytojų postringauja – žiovauti ar nosį krapštyti nepadoru, tai oriai išsitraukiu plunksnakotį ir pakramtydama dantiraščiu ketureilį išsunkiu (pasitaiko ir didesnių apimčių). Paskui draugams rodau, o šie tik galvomis linguoja. Štai dabar keletą tokių užrašų, iš darbo maldaknygės ištrauktų, paleidau į viešumą pasiganyti.

2015-03-08Kolega Albertas Vaidila: moterys ir gėles kitaip (3)

Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, Vilnius) dailininkas ir žurnalistas Albertas Vaidila surengė savo penktąją autorinę tapybos ir grafikos darbų parodą „Moterys ir gėlės“. Šia proga kalbinu kolegą Albertą Vaidilą.
archyvas (242)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-03-26Antano Sutkaus fotografijų paroda “People's Diary" Greifsvalde

Žinomoje Vokietijos fotografijos galerijoje “Galerie STP” pristatoma Lietuvos fotografija. Pristatyti savo darbus Greifsvalde buvo pakviestas Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Antanas Sutkus - vienas žymiausių mūsų regiono fotografų, pirmosios lietuvių menininkų kartos lyderis, 7-tąjį XX amžiaus dešimtmetį kartu su kolegomis padėjęs lietuvių fotografijos mokyklos pagrindus. Menininkas, kurio užfiksuoti kasdienybės vaizdai lyginami su legendinių meistrų - prancūzo H. Cartier-Bressono ir vengro A. Kerteszo - darbais, Greifsvalde pristato savo daugiau nei 50. metų kuriamą nesibaigiantį fotografijų ciklą apie Lietuvos žmones “People's Diary".

2015-03-24Panevežio fotografijos galerijoje - geriausi šalies spaudos fotografų kadrai

Kovo 25 dieną 17 val. Panevėžio fotografijos galerijoje bus atidaryta paroda “Lietuvos spaudos fotografija 2014" ir pristatytas spaudos fotografijos albumas. Panevėžiečiai parodoje galės pamatyti jau tryliktą kartą Lietuvoje surengto nacionalinio konkurso “Lietuvos spaudos fotografija" vienerių metų geriausius šalies spaudos fotografų darbus, kuriuos įvertino autoritetinga tarptautinė komisija.

2015-03-17Valentino Juraičio fotografija: studentų bendrabutis Vilniaus unversitete (4)

Vilniaus universiteto Studentų atsotvybė Filosofijos falultete, leidžianti ir laikraštėlį ,,Bursų kiemas“ rengia ir studentų šventes. Štai Filosofijos fakultete šventė ,,Fiesta Personae“ rengiama jau dešimti metai. Šalia kitų renginių falulteto patalpose veikia ir fotoparoda apie studentų gyvenimą bendrabučiuose prieš trisdešimt metų.Studentų gyvenimas bedrabutyje buvo savitas visais laikais. Net ir tuomet , kai bendrabutis XVII a. vadinosi ,,bursos“. Pastarosios autorius Valentinas Juraitis - fotografas, žurnalo ,,Vyzdys foto/video'' leidėjas, keleto fotografijos knygų autorius, baigęs Vilniaus universitete žurnalistikos studijas.

2015-03-01Žinomas fotomenininkas Donatas Stankevičius naujų fotografijos talentų ieškos KTU

Donatas Stankevičius – šiuolaikinis menininkas, savo kūryboje fotografiją apjungiantis su skirtingomis medijų rūšimis. Video menas, garsas, fotoinstaliacijos, stulbinančio formato vaizdai – tik nedidelė dalis to, kas apibūdina šį Lietuvoje ir užsienyje parodas rengiantį kūrėją. Savo patirtimi ir žiniomis nuo šiol žinomas menininkas dalinsis su studentais – vasarį D. Stankevičius tapo „KTU-FOTO studijos“ meno vadovu.
archyvas (194)  
 

2015-03-24Režisierė Inesa Kurklietytė: aktoriui paprašyti dublerio – ne lygis

„Tai buvo lyg pasiūlymas išplaukti į jūrą pusmečiui. Išties, gavusi pirmąsias „Juodų kačių" serijas, negalėjau atsitraukti nuo scenarijaus skaitymo. Buvo įdomu, kas toliau. Smalsumas nugalėjo. Visuomet įdomu ir atsakinga imtis ilgametražio darbo - ilgos distancijos“, – pasakoja naujojo LNK serialo „Juodos katės“ viena iš režisierių Inesa Kurklietytė. Kūrėjos dokumentiniai filmai vis pildo apdovanojimų kraitį tarptautiniuose festivaliuose. O pati Inesa sakosi esanti iš tų režisierių, kuriems nėra blogų žanrų. Filmuojant serialą yra daug vietos profesionalumui, intuicijai, meninėms paieškoms augti. Serialas rodomas pirmadieniais-ketvirtadieniais

2015-03-23Dvigubą vaidmenį gavusi S. Daukšaitė-Petrulėnė: „Mūsų su sese ryšys – labai tvirtas“

Kovo 23 dieną 21.00 val. TV3 eteryje – premjera – detektyvinis įtempto siužeto serialas „Tobula kopija“. „Žiūrovų teismui pateikiame intriguojančią aštraus siužeto dramą apie dvynes, kurios netikėtai ims gyventi vieną gyvenimą. Tai iš tiesų įdomus, neretai keblius klausimus iškeliantis serialas“, – intriguoja prodiuserių kompanijos „Videometra“ komunikacijos vadovė Vaida Skaisgirė.

2015-03-16„Pasmerktų“ žvaigždė D. Petkevičius: „Po debiuto seriale džiaugiausi kiekvienu, kuris mane atpažindavo“

Kino ir teatro pasaulyje besisukantys aktoriai neretai patenka į komiškas situacijas, kai gerbėjai juos tapatina su įkūnytais personažais – juos gatvėje sutikę praeiviai tikisi išvysti tokius pat gražius ar piktus, išsiskiriančiais tam tikrais charakterio bruožais, kaip televizijos ekranuose. Teatro, kino ir televizijos aktoriui Dariui Petkevičiui dažnai tenka blogiečio vaidmenys – ne išimtis ir naujas detektyvinis, gyvenimiškų dramų pilnas TV3 serialas „Tobula kopija“, kurį žiūrovai išvys jau kovo 23 dieną.

2015-03-12TV3 filme „Puolusių angelų miestas“ vaidinanti A. Lasytė – šiuolaikinė Pelenė?

TV3 žiūrovai išvydo pirmąją naujo daugiaserijinio televizijos filmo „Puolusių angelų miestas“ seriją. Premjera itin patiko kultinės TV3 serialų epopėjos „Nemyli“, „Svetimi“, „Pasmerkti“ gerbėjams. Čia ne tik jausmų dramos, o ir itin daug intrigų, kovos dėl valdžios, turtų, įtakos, aštraus santykio aiškinimosi. Vieną pagrindinių vaidmenų – Brigitos vaidmenį – „Puolusių angelų mieste“ atliekanti aktorė ir dainininkė Aistė Lasytė sako, kad sutiko vaidinti sudominta naujojo televizijos filmo formato ir idėjos. „Davė darbo, tad pamaniau, kad būtų įdomu čia padirbėti, ko nors paieškoti, pagalvoti“, – sako šypsodamasi ji.
archyvas (317)  
 

2015-03-03LRT radijas transliuos švedų dokumentikos ciklą apie Sirijos pabėgėlius

LRT radijas šį sekmadienį pradeda transliuoti Švedijos radijo tiriamosios dokumentikos ciklą apie Sirijos pabėgėlius „Europos tvirtovė“. Šio radijo žurnalistai bendradarbiaudami su kitais Europos visuomeniniais transliuotojais 2014 m. stebėjo daugiau kaip 70-ties Sirijos pabėgėlių kelią.

2015-02-27LRT radijuje – nauja užsienio naujienų laida „Pasaulio laikas”

LRT radijas sekmadienį, po 12 val. žinių, kviečia klausytis naujos užsienio naujienų laidos „Pasaulio laikas”. Laidoje – svarbiausių savaitės tarptautinių naujienų analizė, vertinimai įvykių, kurie ne mažiau svarbūs, tačiau liko nepastebėti naujienų sraute, pokalbiai su korespondentais ir ekspertais iš įvairių Žemės rutulio taškų, mokslo, meno ar gamtos tarptautinės naujienos. Laidą rengs ir ves Indrė Anskaitytė ir Vita Ličytė
archyvas (83)  
 

2015-03-25LMTA prof. Irenos Laurušienės studentų koncertas „Juokai – nerimta...“

Balandžio 1 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks LMTA prof. Irenos Laurušienės studentų koncertas „Juokai – nerimta...“. Dainuos Milda Drėjerytė (sopranas), Marija Bacytė (mecosopranas) Sigita Petrauskaitė (mecosopranas), Karolina Macytė (mecosopranas), Povilas Butkus (baritonas-bosas). Akomponuos Virginija Blotnienė ir Giedrė Muralytė-Eriksonė. Koncertą ves prof. Rita Aleknaitė-Bieliauskienė.
archyvas (392)Naujienų prenumerata 
 

2015-03-26Mirė kolega Alfredas Girdziušas

2015 m. kovo 18 dieną mirė žurnalistas, fotomenininkas Alfredas Girdziušas, pastaraisiais metais gyvenęs Lentvaryje.

2015-03-23Anapilin išėjo kolega Vytautas Barauskas (2)

Ši liūdna žinia pasiekė vakar, kovo 22 dieną. Po ilgos ir sunkios ligos mus paliko kolega Vytautas Barauskas.
archyvas (61)Naujienų prenumerata 
 

2015-03-18,,Tarp Vilnelės ir Neries“

Taip pavadinta Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos Vilniaus skyriaus knyga bus sutikta š.m. balandžio 2 d., 17 val., Vilniaus mokytojų namų svetainėje. Knyga almanachas - tai bemaž 40 Vilniaus rajone - ir net tik jame - gyvenančių poetų, prozaikų kūryba. Joje greta meilės Tėvynei, savajam kraštui, apstu jaunyste alsuojančių prisiminimų, skaudžių tremties motyvų...

2015-03-16Vilniaus Rotušėje Jurgio Vanago knygos „Primirštas Antakalnis“ pristatymas

Vilniaus Rotušėje (Didžioji g. 31, Vilnius) kovo 17 d. 18 val. įvyks Jurgio Vanago knygos „Primirštas Antakalnis“ pristatymas Dalyvauja: Autorius Jurgis Vanagas „Žuvėdros“ leidyklos vadovas, rašytojas Stasys Lipskis Lietuvos katalikų akademijos akademikas daktaras Napalys Kitkauskas Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorė Jūratė Jurevičienė Vakarą ves ir knygos ištraukas skaitys Juozas Šalkauskas
archyvas (182)  
 

2015-03-25Ipolitas Skridla - Posmelis alui

Šį kartą kolega Ipolitas Skridla nutarė pakalbėti apie alų...

2015-03-21Kolegės Loretos Nikolenkienės reklama  (2)

Šią rūkymo reklamą (ar antireklamą) mums atsiuntė kolegė Loreta Nikolenkienė, dirbanti "Lietuvos aide".

2015-03-16Kolega Vytautas Leščinskas: epigramos (2)

Kolega Vytautas Leščinskas: naujos epigramos

2015-03-04Julijonas Petronis: Buvo laikai, buvo galai (7)

Julijonas Petronis: Buvo laikai, buvo galai. Tai satyrinis eilėraštis su didelę potekste.
archyvas (101)  
 

2015-03-17POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija ALTERNATYVŪS POZITYVUMO ŠALTINIAI (3)

„Žinijos“ draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius)2015 m. balandžio 7 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija ALTERNATYVŪS POZITYVUMO ŠALTINIAI Lektoriai: rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius ir psichologas Marius Šulčys Koncertuoja Karoliniškių muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai Įėjimas laisvas

2015-03-12Paroda literatei Pranciškai Uršulei Radvilienei

Iki balandžio 28 d. LMA Vrublevskių bibliotekos Tado Vrublevskio skaitykloje veikia paroda, skirta paminėti literatei Pranciškai Uršulei Radvilienei (1705–1753). Parodos autorė – bibliotekos darbuotoja Dalia Bikauskienė. Pranciška Uršulė Radvilienė (1705–1753) – rašytoja, dramaturgė, kūrusi lenkų ir prancūzų kalbomis. Kunigaikštienė, kilusi iš didikų Višnioveckių. Kultūros tyrėjai labiausiai pabrėžia šios moters indėlį propaguojant ir atnaujinant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos teatrinį gyvenimą, puoselėjant rūmų teatrą Nesvyžiuje.
archyvas (248)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-03-04Graco miestas kviečia užsienio rašytojus

Graco (Austrija) miestas kviečia užsienio rašytojus, poetus, dramaturgus siųsti paraiškas metų stipendijai „Graco miesto rašytojas“ gauti. Stipendiją laimėjęs autorius nuo 2015 m. rugsėjo mėn. iki 2016 rugpjūčio mėn. gyvens rašytojų rezidencijoje, jam bus skiriama mėnesinė 1100 eurų stipendija.

2015-03-02Lietuvių režisierės trumpametražis filmas pristatytas JAV ir Nigerijos žiūrovams

Lietuvių režisierės Lukrecijos Vaupšaitės – Sisters V – trumpametražis filmas „Emocinė policija“ toliau sėkmingai keliauja po pasaulį. Londone gyvenančios kūrėjos filmas sausio 28 d. parodytas Vašingtone, Eurochannel programoje „From women with love: through the eyes of women“. Tai buvo išskirtinis renginys, kuriame pristatyti atrinkti Europos režisierių trumpametražiai filmai moterų tema. Sausio pabaigoje 13 min. trukmės „Emocinė policija“ taip pat rodyta Prancūzų institute Nigerijoje. Anot šios peržiūros organizatorių, renginio žiūrovai supažindinti su naujausiais jaunųjų talentų darbais iš Europos.
archyvas (136)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-03-20Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Fotoreporterių gildija (1)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Fotoreporterių gildija. (21-oji prisiminimų dalis)

2015-03-13 Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: leidinio fotožurnalistinė koncepcija (1)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: leidinio fotožurnalistinė koncepcija (20-oji prisiminimų dalis)

2015-03-03Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: o kas toliau po žanrų sistemos? (3)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: o kas toliau po žanrų sistemos? (19-oji prisiminimų dalis)
archyvas (45)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media