2016 m. vasario 12 d., Penktadienis

2016-02-10LŽS ir NŽKA nariams: reikia sumokėti nario mokestį už 2016 metus

2016 metais LŽS nariai moka: stojamąjį mokestį – 7 eurus; narystės mokestį – 30 eurų; senjorai narystės mokestį – 15 eurų; jaunimas ( nariai iki 25 m. amžiaus) – 15 eurų. Mokestis už LŽS nario pažymėjimo pagaminimą – 1,5 euro. NŽKA stojamasis mokestis – 15 eurų, narystės – 6 eurai.

2016-01-21Apšaudyta laikraščio “Šalčios žinios” redakcija. Kas ir kodėl tai padarė? (3)

Šiandien, sausio 21 dienos rytą, į darbą atėję Šalčininkų rajono laikraščio “Šalčios žinios” redakcijos darbuotojai pamatė, kad jų redakcijos pastatas buvo apšaudytas. “Buvo paleisti aštuoni šūviai. Kulkos smigo į duris, langą, namo sieną. Viena rikošetavo nuo redakcijos kambario lubų. Buvo šaudyta iš kovinio pistoleto. Policija rado 8 kulkas, gilzių nerasta. Pagal šūvių trajektoriją galima daryti prielaidą, kad buvo šaudyta iš važiuojančios mašinos. Šalčininkų rajono policija ėmėsi tirti šį įvykį. Mes esame labai pasipiktinę tokiu barbarišku elgesiu. Tikimės, kad policija suras kaltininkus”, - sako laikraščio “Šalčios žinios” " įkūrėjas, savininkas ir redaktorius Vladimiras Kot.
archyvas (356)  
 

2016-02-04Kultūros ministro susitikimas su ESBO atstovais: Lietuvai reikia daugiau žiniasklaidos priemonių, kurios pasiektų tautines bendruomenes (1)

Kultūros ministerijoje vyko ministro Šarūno Biručio ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovų - ESBO žiniasklaidos laisvės atstove Dunja Mijatovič ir ESBO žiniasklaidos laisvės biuro atstovu iš Ukrainos Andrei Richter. Susitikime aptarti svarbiausi kovos su priešiška propaganda aspektai ir žurnalistikos iššūkiai.

2016-01-30Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centro kreipimasis „Dėl nacionalinio transliuotojo nepriklausomumo ir žodžio laisvės suvaržymų“

Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centro kreipimasis „Dėl nacionalinio transliuotojo nepriklausomumo ir žodžio laisvės suvaržymų“ Lietuvos Respublikos Prezidentei,Lietuvos Respublikos Seimo frakcijoms,Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui Lietuvos radijo ir televizijos komisijai, Lietuvos Nacionalinio radijo ir televizijos tarybai

2016-01-22Geriausias VU Komunikacijos fakulteto dėstytojas D. Jastramskis: dėstytojų įtaka – galimybė, o ne garantija

Geriausiu Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto (KF) dėstytoju išrinktas Žurnalistikos instituto direktorius docentas Deimantas Jastramskis. Žiniasklaidos lauką tiriantis mokslininkas studentus moko būti pilietiškus, tačiau žino, kad vertybinę poziciją vis dėlto jie renkasi patys.
archyvas (162)Naujienų prenumerata 
 

2016-02-10Naujas žaidėjas Lietuvos finansų rinkoje kviečia į spaudos konferenciją

Ar pavyks užgesinti šias „degančias“ paskolas? Ar įmanoma išgelbėti į skolas įkritusius žmones? Mes manome, kad taip. Ir žinome, kaip tai padaryti. Spaudos konferencija įvyks 2016-02-11, ketvirtadienį, 11:00 val. Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2, Vilnius).

2016-02-01Žurnalistų registracija į Vilniaus knygų mugę

Žiniasklaidos atstovus kviečiame registruotis į vasario 25-28 d. vyksiančią Vilniaus knygų mugę 2016. Registracija galima ir mugės metu – iki pat vasario 28 d. Neužsiregistravę į mugę patekti galės tik su bilietais. Visi, užsiregistravę iki vasario 18 d. ir gavę vardinį kvietimą, jį į spaudos akreditaciją galės pasikeisti jau Vilniaus knygų mugės spaudos konferencijos metu – vasario 18 d. Užsiregistravusius ir media centre dirbančius žurnalistus elektroniniu paštu kasdien informuosime apie Vilniaus knygų mugės aktualijas, galimus pasikeitimus, svarbiausius ateinančios dienos įvykius.
archyvas (1066)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-02-03Dainius Radzevičius: Kultūrai ir žiniasklaidai reikia investicinių programų (3)

Laikraštis “Lietuvos žinios” (2016 02 03) paskelbė žurnalistės Rasos Pakalkienės straipsnį “Kultūrai ir žiniasklaidai reikia investicinių programų”, kuriame pateikiama Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus nuomonė apie žiniasklaidos padėtį Lietuvoje. Skelbiame šią publikaciją patrumpinę.

2016-01-30Visuomenės informavimo etikos asociacijos viešas pareiškimas

Visuomenės informavimo etikos asociacija vasario 29 dieną kviečia viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų organizacijų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkimą, kuriame bus tvirtinamas Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksas. Susirinkimas vyks vasario 29 dieną, 13.00 valandą, adresu: J.Basanavičiaus g. 4B, Vilniuje (asociacijos LATGA posėdžių salėje).

2015-12-03“Lietuvos žinių” pasiūlymas LŽS nariams

Gerbiami Lietuvos žurnalistų sąjungos nariai, viliuosi, kad laikraščiai buvo ir yra Jūsų gyvenimo dalis. Seniausias Lietuvos dienraštis „Lietuvos žinios“ itin daug dėmesio skiria kultūrai, istorijai, valstybės socialinei ir politinei raidai. Džiaugiamės, kad čia vis dažniau kyla diskusijų šiais klausimais, kad čia galimybę išsakyti savo nuomonę randa įvairių pažiūrų žmonės. Negalime tiesiog padovanoti „Lietuvos žinių“ prenumeratos, bet Jums, kaip Žurnalistų sąjungos nariui, ją siūlome už specialią 78 Eur kainą* ir dovanojame „Lietuvos žinių“ išleistą Aro Lukšo knygą „Lietuvos istorijos mozaika“.
archyvas (262)Naujienų prenumerata 
 

2016-02-09Devintojo tarptautinio fotožurnalistikos festivalio „VILNIAUS FOTOGRAFIJOS RATAS“ fotografijų filmų ir apdovanojimų vakaras

Maloniai kviečiame Jus, į devintojo tarptautinio fotožurnalistikos festivalio „VILNIAUS FOTOGRAFIJOS RATAS“ fotografijų filmų ir apdovanojimų vakarą, kurio metu bus paskelbti ir apdovanoti šių metų festivalio konkursų nugalėtojai. Renginio metu pamatysite festivalio laureatų darbus, tarptautinių naujienų agentūrų geriausių metų nuotraukų rinkinius ir sukurtas fotografijų istorijas. Įėjimas laisvas.
archyvas (136)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-02-07Literatūriniai susižvalgymai žiemos Palangoje, kur jūros seminarija virsta... „Meilužių koplyčia“

Palangiškis kolega Gediminas Griškevičius: Literatūriniai susižvalgymai žiemos Palangoje, kur jūros seminarija virsta... „Meilužių koplyčia“

2016-02-04Ne vien vaikai išmetami į šulinį. Popierinės reformos kartu su jais (1)

Atidžiai skaičiau tą oficialų pranešimą. Kelis kartus. Norėjau sužinoti ir pajusti, ar galime laukti kokių nors realių pokyčių dėl to vaikų saugumo rizikos šeimose. O radau, kad pasak Prezidentės, pirmiausia būtina sutvarkyti teisinę bazę, kuri užtikrintų reikiamas paslaugas socialinės rizikos šeimoms ir kuo skubiau priimti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, kuris iki šiol stumdomas tarp Seimo komitetų. Ir kas?
archyvas (91)  
 

2016-02-11Jonas Vėlyvis: Nerami menininko siela ir sausa ekonomika

Rašyti atsiminimus apie anapilin išėjusį artimą žmogų rizikinga: labai greitai galima nukrypti į pernelyg dažnus sentimentalius nukrypimus arba berti ilgas statistines biografines skaičių ir faktų grandines. Ką tik pasirodžiusioje Eugenijos Vėlyvienės atsiminimų knygoje "Be Tavęs - su Tavimi" man atrodo to sėkmingai išvengta. Autorė per palyginti trumpą laiką surinko labai daug faktinės medžiagos, draugų, bendradarbių, visuomenės veikėjų prisiminimu apie savo vyrą, žinomą žurnalistą, rašytoją, poetą, mokslininką Joną Vėlyvį.

2016-01-30Česlovas Skaržinskas: Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras (1)

Kaskart namo palėpėje tik knygos ir įrišti laikraščiai bei žurnalai tyliai kalba sena ir nauja kalba apie mūsų praeitį, dabartį ir būsimus metus. Per kelerius metus įsirengiau ramią oazę. Kiek daug išminties sutilpo į ilgą ir plačią antrojo aukšto erdvę – knygos jaukiai sugulė į lentynas. O anksčiau jos krūvomis pūpsojo pirmajame namo aukšte, ūkiniame pastate ir dar kažkur
archyvas (26)  
 

2016-01-14Žurnalistų namuose - Lietuvos mokinių parlamento surengta paroda “13 Istorijų”

Ilgai galvojome, kaip galėtume paminėti Sausio 13 d. – Laisvės gynėjų dieną. Nusprendėme, jog ir mums patiems ir kitiems Lietuvos moksleiviams būtų įdomu apie šią dieną sužinoti šiek tiek daugiau. Taip, mes žinome istorijas žmonių, kurie stovėjo prie televizijos bokšto ar Seimo, esame matę dokumentinių filmų, susipažinę su faktais, tačiau yra daug žmonių, kurie tuo metu buvo kitame Lietuvos gale, bet taip pat visa tai išgyveno. Istorijų iš kito, netradicinio kampo – mes nežinojome, tad Lietuvos mokinių parlamento kultūros komiteto nariai ieškojo tokių žmonių – skirtingo amžiaus, iš skirtingų Lietuvos vietų su skirtingais prisiminimais. Iš šių istorijų išaugo paroda – 13 istorijų, dar negirdėtų, nutylėtų, tačiau lygiai tokių pat svarbių!
archyvas (72)  
 

2016-02-02Teismas: kritika privalo būti etiška ir neįžeidi  (1)

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė kaip nepagrįstą bendrovės „15min“ skundą Visuomenės informavimo etikos komisijai dėl sprendimo dalies, kuria internetinio dienraščio publikacija buvo įvertinta kaip pažeidžianti Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą, panaikinimo.

2016-01-30BNS vadovaus Tomas Balžekas

Naujienų agentūrą BNS Lietuvoje valdančios UAB „BNS“ vadovu nuo vasario 6 dienos paskirtas UAB „15min“ generalinis direktorius Tomas Balžekas. Jis užims abiejų bendrovių administracijos vadovo pareigas.
archyvas (783)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-02-11Atminimo vakaras, skirtas rašytojo Viktoro Miliūno 100-osioms gimimo metinėms

Vasario 12 d. 17 val. Rašytojų klube įvyks atminimo vakaras, skirtas rašytojo Viktoro Miliūno 100-osioms gimimo metinėms. Atsiminimais dalinsis Algimantas Baltakis, Kazys Saja, Viktoras Žakaitis, V. Miliūno sūnus Kęstutis V. Miliūnas. Apie kūrybą kalbės literatūros kritikas Stasys Lipskis. Rašytojo kūrybos ištraukas skaitys aktorė Aldona Vilutytė. Koncertuos violončelininkė Ramutė Kalnėnaitė, pianistė Jūratė Kaminskienė.

2016-01-26Tada... prieš 20 metų (3)

Prieš 20 metų Kultūros ministerijos Ryšių su užsienio tautiečiais skyrius (vadovas Audrys Antanaitis) buvo perduotas Regioninių problemų ir tautinių mažumų departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, kuriam vadovavo veiklusis direktorius Alfonsas Švelnys, žmogus pripažįstantis įvairias inovacijas ir pritariantis protingoms
archyvas (84)  
 

2016-02-07Alfonsas Kairys: Miniatiūrų pasaulyje

Kolega Alfonsas Kairys šį kartą atsiuntė pluoštelį naujų miniatiūrų.

2016-02-04Algio Juozo Kustos žurnalistikos dešimtmečiai ir penkiolika interviu su komentarais (2)

Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narys Algis Juozas Kusta išleido antrą savo publicistikos knygą. Ji vadinasi „Pagyvenkime kitaip. Pašnekesiai iš besikeičiančio laiko“. Knygą, kurioje pateikiama penkiolika įvairiu metu respublikos spaudoje publikuotų interviu, sudaro penki skyriai.

2016-01-22Tarp laikraščio „Lietuvos aidas“ 2015 metų geriausiųjų žurnalistų – du LŽS nariai: Alfonsas Kairys ir Vytautas Žeimantas (6)

Laikraštis „Lietuvos aidas“ (2015 12 29) paskelbė geriausius 2015 -ųjų metų žurnalistus. Tarp 8 geriausiųjų yra ir Lietuvos žurnalistų sąjungos Senjorų klubo nariai - Alfonsas Kairys ir Vytautas Žeimantas.
archyvas (275)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-02-01Fotografijų paroda „13 veidrodžių. Šiandienos vengrų fotografija”

2016 m. vasario 3 d. (trečiadienį) 18.00 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje kviečiame į fotografijų parodos „13 VEIDRODŽIŲ“ ŠIANDIENOS VENGRŲ FOTOGRAFIJA atidarymą ir susitikimą su kuratoriumi Mihály Surányi Parodą atidarys J.E Zoltán JANCSI, Vengrijos ambasadorius Lietuvoje

2016-01-28Žurnalas ,,Vyzdys“ foto/video 2015 ½ (1)

Žurnalo leidėjai pateikia patarimų, į ką pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį perkant veidrodinį skaitmeninį (DSLR) ir sisteminį (CSC) fotoaparatą. Publikuoja ir kitų patarimų, praturtinančių pažengusio fotografijos mylėtojo techninį išprusimą.

2016-01-25Atvėrus Lietuvos fotografijos ir kino lobyną - Juozo Kazlausko fotografijų paroda

2016 m. sausio 29 d. 16 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje įvyks vakaras, kurio metu bus atidaroma J. Kazlausko fotografijų paroda „Į Šiaurę!“. Sveikinimo žodį tars LMA Vrublevskių bibliotekos direktorius dr. Sigitas Narbutas, renginį ves fotografijos tyrinėtoja dr. Agnė Narušytė, kalbės fotografo kūrybinio palikimo tvarkytoja Dalia Kazlauskienė, mokslininkai prof. dr. Valentinas Baltrūnas ir doc. dr. Donatas Brandišauskas.
archyvas (245)  
 

2016-02-10LNK laidoje – išskirtiniai kadrai iš Druskininkuose esančio „Vijūnėlės“ dvaro (1)

Druskininkus ir toliau krečia skandalai – STT agentai dėl mero Ričardo Malinausko veiklos kaip specialųjį liudytoją jau apklausė Aplinkos ministrą Kęstutį Trečioką, po atostogų grįžęs premjeras Algirdas Butkevičius taip pat sulauks STT pareigūnų apsilankymo. Maža to, šalies vadovė Dalia Grybauskaitė spaudoje pareiškė, kad jos su Algirdu Butkevičiumi laukia rimtas pokalbis. Konservatorius, Druskininkų miesto Tarybos narys Vilius Semeška KK2 žurnalistams sakė, kad iš druskininkiečių buvo atimta parko dalis.

2016-02-10Ritai Miliūtei – 2016-ųjų Gailių klano premija (1)

LRT TELEVIZIJOS laidos „Teisė žinoti“ vedėja Rita Miliūtė – prestižinės Gailių klano premijos laureatė. Šių metų premija R. Miliūtei atiteko už, pasak teikėjų, visuomenės teisę žinoti. Apdovanojimas bus įteiktas kovo 8 dieną 18 val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Arsenalo g. 1, Vilnius).

2016-02-07M. Kavaliauskas prėmė naują televizijos iššūkį: į pergalę ves savo universiteto tautinių šokių kolektyvą

Prieš tris metus didžiausiame TV3 muzikiniame projekte „X Faktorius“ dalyvavęs dainininkas Martynas Kavaliauskas pergalės neišplėšė, tačiau muzika ir gerbėjai iš jo gyvenimo niekur nedingo iki šiol. Išvaizdus talentingas vaikinas sako, kad visada stengėsi išsiskirti originalumu, idėjomis, o dabar savo patirtį jis perduos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tautinių šokių ansamblio „Avevita“ nariams. 23-ejų metų M. Kavaliauskas, šio universiteto studentas, savo bendraamžius ves į pergalę didžiojoje TV3 televizijos premjeroje – tautinių šokių kovose „Kadagys“.

2016-02-04Muzikos apdovanojimai M.A.M.A. – žiūrimiausi per 5 metus

Tyrimų bendrovės TNS LT duomenimis, M.A.M.A. tiesioginė transliacija TV3 televizijos eteryje pritraukė 26,3 proc. žiūrovų, kai artimiausio konkurento tuo laiku rodyta programa – vos 18,8 proc. Įspūdingą ceremoniją pasižiūrėjo daugiau nei 852 000 žiūrovų.
archyvas (399)  
 

2016-02-10„Power Hit Radio“ bus girdima ir Šiauliuose

Artėjančią pasaulinę radijo dieną TV3 kanalų grupei priklausanti radijo stotis „Power Hit Radio“ pasitinka su naujais plėtros planais. Šią savaitę radijo stotis laimėjo Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) skelbtą radijo dažnių konkursą transliuoti Šiauliuose. „Power Hit Radio“ grojamus karščiausius šokių muzikos hitus šiauliečiai galės išgirsti įsijungę 89,7 MHz dažnį. Programa bus pradėta transliuoti iki gegužės 1 d.

2016-02-06LRT skelbia RADIJO 90-mečiui skirtą dramaturgijos konkursą

Lietuvos nacionalinis radijas ir Asociacija LATGA skelbia radijo dramaturgijos konkursą „Kviečia radijo teatras“, skirtą Lietuvos radijo 90-mečiui. Detali informaciją ir konkurso taisyklės – http://www.lrt.lt/konkursas.

2016-01-15Lietuvos radijo jubiliejui artėjant

Kadangi Lietuvos televizijomis esu gerokai nusivylęs (palankiausiai vertinu tik kultūros kanalą), radijas man, perkopusiam aštuonis dešimtmečius, yra itin artimas draugas. Klausau žinias, seku spaudos apžvalgas, laidas „Lietuvos diena“, „Kultūros savaitė“, „Gamta – visų manai“, „Kaip žmonės gyvena“ ir daugelį kitų. Tai štai besiartinančio jubiliejaus proga norėčiau papasakoti vieną epizodą iš seniai nutolusių metų, kai pirmą kartą keistokomis aplinkybėmis išgirdau radiją.
archyvas (110)  
 

2016-02-11Alvydo Šlepiko autorinis kūrybos vakaras su nauja knyga „Lietaus dievas ir kiti“

Vasario 24 d. 17.30 val. Rašytojų klube įvyks Alvydo Šlepiko autorinis kūrybos vakaras su nauja knyga „Lietaus dievas ir kiti“. Pokalbyje dalyvaus rašytojai Marius Burokas, Rimvydas Stankevičius.

2016-02-11Rašytojų klube - vakaras „Vyrai apie moterų literatūrą“

Vasario 17 d. 17.30 val. Rašytojų klube įvyks vakaras „Vyrai apie moterų literatūrą“ – Birutės Jonuškaitės knyga „Maranta“. Dalyvauja rašytojai Birutė Jonuškaitė, Alvydas Šlepikas, literatūrologas prof. Petras Bražėnas, literatūros kritikas Saulius Vasiliauskas, skaitovas Paulius Šironas. Rašytojų klube veikia dailininko Rimvydo Kepežinsko iliustracijų paroda Artūro Valionio knygai „Iš natų“.
archyvas (463)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? (1)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite.

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 660 pavardžių  (12)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 660 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2016-02-11Vaidos Marijos Knabikaitės romano „Homo festivus“ pristatymas

Vasario 22 d . 17.30 val. Rašytojų klube įvyks Vaidos Marijos Knabikaitės romano „Homo festivus“ pristatymas ir parodos „Žvaigždynų moterys“ atidarymas. Vakare dalyvaus knygos ir parodos autorė Marija Knabikaitė, literatūrologai dr. Gvidonas Bartkus, dr. Genovaitė Dručkutė, dr. Regimantas Tamošaitis, psichologas prof. Albinas Bagdonas.

2016-02-10Aleksandro Adamkovičiaus knygos “Lietuvos baltarusiai: vakar ir šiandien” sutiktuvės

Aleksandro Adamkovičiaus knygos “Lietuvos baltarusiai: vakar ir šiandien” sutiktuvės įvyks 2016 m. vasario 18 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1).

2016-01-16Jonas Laurinavičius: didelis pažinties laukas

Tai tapo gražia rašytojo, žurnalisto Jono Laurinavičiaus tradicija: besibaigiančius metus palydėti nauja knyga. Atsisveikinamas su 2014-aisiais ir tiesdamas ranką 2015-iesiems, skaitytojams padovanojo knygą „Knygnešių dalia“. Šio autoriaus ištikimi bičiuliai, laukdami 2016-ųjų, į rankas paėmė dar spaustuvės dažais kvepiančią apybraižų, ese rinktinę „Kaišiadorių krašto šviesuoliai“.
archyvas (232)  
 

2016-01-29Ipolitas Skridla: Paradoksai (2)

Naujas kolegos Ipolito Skridlos eilėraštis: Paradoksai
archyvas (145)  
 

2016-02-06„Žinijos“ draugijoje POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija PAVASARĮ PASIPUOŠKIME POZITYVUMU. (1)

„Žinijos“ draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius) 2016 m. kovo 1 d. 18 val.įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija PAVASARĮ PASIPUOŠKIME POZITYVUMU. Lektoriai: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas, rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius.
archyvas (292)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-02-11Vytautas Žukauskas - Sūduvos krašto metraštininkas

Daugeliui mūsų iš Suvalkijos kilusių fotografų Vytautas Žukauskas (1940-2016), buvo mokytojas ir draugas. Jis ilgametis rajoninio laikraščio ,,Naujasis kelias “ (dab. ,,Suvalkietis”) fotografas, TV Suvalkijos regiono ilgametis teležurnalistas, ,,Sūduvos” fotoklubo pirmininkas, mane jis paskatino rinktis žurnalistiką, fotografiją, už tai aš jam dėkingas. Kaip pedagogas iš kitų sovietmečio profesionalių vidurinės mokytojų jis išsiskyrė tuo, kad kiekviename jaunuolyje jis sugebėdavo pastebėti, jo gabumus, polinkius ir tarsi pakylėdamas, ragino lavinti savo polinkius, kūrybiškumą, siekti trokštamo tikslo.

2016-02-02Akcinės bendrovės "Rytas" parduotuvė

Šią akcinės bendrovės "Rytas" parduotuvės nuotrauką atsiuntė kolega Juozas Šalkauskas. "Rytas" platino ir lietuvišką spaudą.
archyvas (15)  
 

2016-01-11Žurnalistų paplūdimio tinklinio žiemos čempionatas

Vasario 13 dieną nuo 14 val. rengiamas Lietuvos sporto žurnalistų paplūdimio tinklinio žiemos čempionatas. Turnyras vyks Vilniaus uždarame aikštyne Žirmūnų g. 68 (tiesiai už Žirmūnų „McDdonalds“ - http://auksma.lt/uzdaras-aikstynas/kontaktai/ ) ant šildomo smėlio. Formatas - 3 prieš 3 (jei bus mažai norinčių dalyvauti komandų, galime pergalvoti į 2x2). Galima turėti 1 atsarginį (kad ir apsidraudimui traumų atveju). Tad formuokite komandas redakcijų, draugų ar free agentų principu ir registruokitės čia komentaruose arba el. pašto adresu lszfederacija@gmail.com iki vasario 1 dienos.
archyvas (149)Naujienų prenumerata 
 

2016-02-04Arturo Valiaugos nuotraukose – Kristijono Donelaičio ir Johanneso Bobrovskio dialogas

Galerijoje „Bildkultur“ Štutgarte (Vokietija)pradėjo veikti 2015 m. Balio Buračo premijos laureato Arturo Valiaugos personalinė fotografijų paroda. Pristatyti projektą, apjungiantį Kristijono Donelaičio „Metus“, Mažąją Lietuvą bei Kaliningrado sritį, menininką pakvietė galerijos vadovas Matthias Diringer. Menininko viešnagę remia LR kultūros ministerija.

2016-02-04JAV pristatoma nauja Rūtos Šepetys knyga „The Salt to the Sea“

Rašytoja Rūta Šepetys, tarptautinio pripažinimo sulaukusio bestselerio „Tarp pilkų debesų“ autorė, pradeda savo naujo istorinio romano „The Salt to the Sea“ („Druska jūrai“) pristatymų JAV skaitytojams ciklą.

2016-02-04Paryžiaus meno galerijoje - Šarūno Barto fotografijos

Paryžiaus meno galerijoje "Le Passage de Retz" (www.passagederetz.com) atidaryta režisieriaus Šarūno Barto fotografijų paroda “Few of Them”, dalyvaujant pačiam autoriui. Tai yra pirmoji kino režisieriaus fotografijų paroda, surengta užsienyje, kurią inspiravo Paryžiaus George Pompidou meno centre pristatoma Š. Barto kino retrospektyva, vyksianti š.m. vasario 5 – kovo 6 dienomis.
archyvas (147)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-01-30LATGA skirs stipendijas jauniesiems menininkams. Paraiškos priimamos iki vasario 15 dienos

Lietuvos autorių teisių gynimo asociacija (LATGA) antrus metus iš eilės skelbia konkursą jaunųjų menininkų stipendijoms gauti. Organizacija teiks 7 stipendijas metams, po 287 eurų per mėnesį. Paraiškas jaunųjų menininkų stipendijoms gauti gali teikti 18-35 metų amžiaus asmenys audiovizualinių menų, dailės, dramos, fotografijos, literatūros, muzikos, tarpdisciplininių menų srityse.
archyvas (121)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media