2014 m. liepos 23 d., Treciadienis

2014-07-20Vilniaus apygardos teismas patenkino naujienų agentūros BNS redaktorių skundus

Liepos 17 dieną Vilniaus apygardos teismo teisėjas Pavelas Frolovas, išnagrinėjęs naujienų agentūros BNS darbuotojų skundus dėl jiems pritaikytų procesinės prievartos priemonių, iš dalies panaikino Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį ir priėmė naujus sprendimus.

2014-07-19LNK žvaigždžių drago karalius – Rolandas Vilkončius

Nors šiemetinės 1000 km lenktynės jubiliejinės, jau 15-osios jų istorijoje, tačiau LNK žvaigždžių dragas jose vietos rado tik šeštą kartą. Įvairiais metais drago trasose pergales yra šventę Karina Krysko, Daiva Tamošiūnaitė, Tomas Ališauskas, Rolandas Vilkončius ir Kristina Navickaitė - Tina. Tad vienu pagrindinių favoritu šiemet pagrįstai laikytas Rolandas, kuriam tokios varžytuvės buvo jau antrosios, o likusiems jo kolegoms - LNK žinių vedėjai Agnei Zacharevičienei, būsimai Zvonkų porai – Katažinai ir Deivydui, TV laidų vedėjai Gintarei Gurevičiūtei ir prieš startą Ievą Stasiulevičiūtę pakeitusiam Viktorui Jakovlevui bei būsimo LNK superšou „Norim dar“ vedėjams Jonui Nainiui ir Rolandui Mackevičiui tai buvo pirmasis šūvis.

2014-07-18Įamžinti unikalią Lietuvos gamtą kviečia P. Abukevičiaus premijos konkursas

Įamžinti unikalią Lietuvos gamtą ir tęsti žymaus kino režisieriaus ir operatoriaus, gyvosios gamtos dainiaus Petro Abukevičiaus tradicijas kviečia Petro Abukevičiaus premijos konkurso organizatoriai. Filmus konkursui galima pristatyti iki rugpjūčio 25 dienos į Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją (S.Konarskio g. 49, Vilnius), nurodant „Petro Abukevičiaus premijos konkursui".

2014-07-17Priimami organizacijų siūlymai apdovanoti kultūros mecenatus garbės ženklais „Metų mecenatas“

Kultūros ministerija priima organizacijų siūlymus apdovanoti kultūros mecenatus Kultūros ministerijos garbės ženklais „Metų mecenatas“. Šie ženklai yra skirti pagerbti aktyviausius Lietuvos kultūros ar meno mecenatus.
archyvas (181)  
 

2014-07-20Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Visuomenės informavimo įstatymo ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisas  (1)

Liepos 18 dieną Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Visuomenės informavimo įstatymo ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisas. Šį pranešimą paskelbusi Lietuvos prezidento kanceliarija teigia, kad prezidentės inicijuotais įstatymų pakeitimais siekiama garantuoti žiniasklaidos laisvę, užtikrinti žmogaus teisių apsaugą ir sustiprinti demokratiją.

2014-07-16LRT Taryba nepritaria Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto nuomonei. Kodėl?  (2)

Dabartinės sudėties Seimas, atrodo, labai rūpinasi žiniasklaidos padėtimi Lietuvoje.Jis taisė ir toliau bando taisyti ar papildyti įvairius įstatymus, kurie sąlygoja žiniasklaidos veiklą. Aktyvus čia ir Seimo Informacinės visuomenės plėtros komitetas. Jis ką tik pritarė naujai Lietuvos radijo ir televizijos įstatymo 5 straipsnio redakcijai. Priėmus šią Įstatymo pataisą, LRT programas elektroninių ryšių tinklais perduoti galės tik strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinti įmonė – LRTC, o atsiskaitymo už paslaugą tvarka būtų sukurta vėliau. Ar čia viskas gerai?

2014-07-11Prezidentės inicijuotos įstatymų pataisos turėtų sustiprinti žiniasklaidą ir demokratiją  (2)

Vakar, liepos 10 dieną Lietuvos Seimas, apsvarstė kai kurias Visuomenės informavimo įstatymo ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisas. Svarstymo eiga parodė, kad daugeliui Seimo narių ši problema visiškai nerūpėjo. Seime, kaip žinia, yra 141 deputatas, o už Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIP-1210(2) balsavo tik 69 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 16 parlamentarų. 56 Seimo deputatai nebalsavo, jie, turbūt, sprendė rimtesnius dalykus.

2014-06-29Aktualios knygų leidybos problemos ir PVM mokestis (5)

Dabar jau dažnas labiau patyręs žurnalistas imasi leisti ir savas, autorines knygas, ar sudarinėja ir leidžia knygas su kitų kolegų parašytais tekstais. Nemažai žurnalistų tiesiogiai dirba knygų leidybos versle. Todėl mums, žurnalistams yra aktualu, kokia politinė, ekonominė, finansinė politika yra knygų leidybos versle, kokie čia vyksta pokyčiai. Ir ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungoje, nes dabar ir iš ten ateina įvairios naujovės. Todėl buvo įdomu stebėti neseniai Vilniuje kelias dienas vykusią Europos leidėjų federacijos (Federation of European Publishers, FEP) generalinę asamblėją, kuri čia buvo surengta Lietuvos leidėjų asociacijos kvietimu.
archyvas (104)Naujienų prenumerata 
 

2014-07-22Briuselyje Ministras Pirmininkas A.Butkevičius dalyvaus spaudos konferencijoje, vyksiančioje po Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos

12:30 val. Vyriausybės vadovas A. Butkevičius dalyvaus spaudos konferencijoje, vyksiančioje po Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos. 13:00 val. Ministro Pirmininko interviu Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai.

2014-07-22Kvietimas žiniasklaidai į istorinės sutarties tarp Kalėjimų departamento ir pareigūnų profesinių sąjungų pasirašymą

Liepos 23-ąją, 10.00 val., Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos įvyks istorinis įvykis ne tik Lietuvos pataisos įstaigose dirbantiems žmonėms, bet ir visai šalies teisėsaugai. Kalėjimų departamento direktorius Artūras Norkevičius, Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas (ITĮPS) Tomas Vaitkunskas ir Probacijos tarnybų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Mindaugas Stankus pasirašys bausmių vykdymo sistemos šakos kolektyvinę sutartį.
archyvas (509)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-07-01Savivalė Druskininkuose – vietinė valdžia draudžia net dalintis oficialia informacija apie jos darbą (2)

Kol Lietuvos ir pasaulio žurnalistai atidžiai stebi separatistų-teroristų veiklą Ukrainoje, Lietuvos teritorijoje kol kas mažokai pastebimas o centrinės valdžios net ignoruojamas jau sukurtas separatistinis režimas Druskininkų mieste. Ignoruodamas įstatymų normas ir net valdžios įstaigų sprendimus Druskininkų valdančiųjų elitas kuria savo demokratiją – pernai ėmėsi leisti propagandinį laikraštį, o visuomenei uždraudė net dalintis bet kokia informacija apie vietinės valdžios darbą be išankstinio Druskininkų valdžios leidimo.
archyvas (60)  
 

2014-07-10Kviečiu dalyvauti naujame projekte – Žurnalistų dainų knygos leidime (4)

Su kolegomis pasitaręs nutariau iš pradžių paruošti žurnalistų dainų knygą. Per visą Lietuvą yra daug pabirusių žurnalistų sukurtų dainų, jas išgirsi per televiziją, radiją, jos yra įvairių chorų, ir dainininkų repertuaruose. Į naująją knygą kviečiu visus kolegas žurnalistus, kam nesvetima poetinė kūryba, kurių eilėraščiai jau tapo dainomis. Esame atviri visiems, visų laukiame.
archyvas (26)  
 

2014-07-18ŽURNALISTŲ ETIKOS INSPEKTORIAUS TARNYBOS 2013 METŲ VEIKLOS ATASKAITA (1 dalis)

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos 2013 metų veiklos ataskaita yra labai didelės apimties. Mūsų svetainė, deja, dėl techninių priežaščių jos visos patalpinti negali. Todėl negalėjome įdėti ir diagramų, kurių ataskaitoje daug. Teko ataskaitos tekstą skelbti dalimis. Manau, kad tai rimtas dokumentas. Jis vertas žurnalistų dėmesio. Redaktorius

2014-07-17ŽURNALISTŲ ETIKOS INSPEKTORIAUS TARNYBOS 2013 METŲ VEIKLOS ATASKAITA (2 dalis)

ŽURNALISTŲ ETIKOS INSPEKTORIAUS TARNYBOS 2013 METŲ VEIKLOS ATASKAITOS 2 DALIS

2014-07-16ŽURNALISTŲ ETIKOS INSPEKTORIAUS TARNYBOS 2013 METŲ VEIKLOS ATASKAITA (3 DALIS)

ŽURNALISTŲ ETIKOS INSPEKTORIAUS TARNYBOS 2013 METŲ VEIKLOS ATASKAITOS 3 DALIS.

2014-07-15ŽURNALISTŲ ETIKOS INSPEKTORIAUS TARNYBOS 2013 METŲ VEIKLOS ATASKAITA (4 DALIS - PABAIGA)

ŽURNALISTŲ ETIKOS INSPEKTORIAUS TARNYBOS 2013 METŲ VEIKLOS ATASKAITOS 4 DALIS - PABAIGA.
archyvas (157)Naujienų prenumerata 
 

2014-07-20Italų žiniasklaida rodo išskirtinį dėmesį naujam Arūno Matelio filmui

Į pabaigą artėjant A.Matelio naujo dokumentinio filmo ,,Gladiatoriai. Kita planeta” pirmajam filmavimo etapui neslopsta Italijos žiniasklaidos dėmesys. Kaip juokauja A.Matelis: “nei vienas mano filmas ar jų iškovoti prizai nesukėlė Italijoje tiek susidomėjimo ir dėmesio, kiek ką tik pradėtas naujas darbas”. Pirmojo etapo filmavimai prasidėjo Šiaurės Airijoje kartu su vienu didžiausiu sporto įvykiu dviračių sporto pasaulyje - “Giro d’Italia“ lenktynėmis. “...Praėjus net 40-imčiai metų po filmo „Žvaigždės ir vandens nešėjai“ (angl. „Stars and Watercarriers”) pasirodymo, Giro d’Italia didvyriai vėl bus įamžinti kino juostoje filmo ,,Gladiatoriai. Kita planeta” dėka“ - džiaugsmingai rašė vienas iš seniausių Italijos laikraščių ,,Il Gazzettino‘‘.

2014-07-11Paskirstytas ir išmokėtas autorinis atlyginimas už knygų ir kitų leidinių panaudą bibliotekose už 2013 metus

Asociacija LATGA pateikė Kultūros ministerijai autorinio atlyginimo paskirstymo už knygų ir kitų leidinių panaudą bibliotekose ataskaitą už 2013 metus. Pagal pateiktą ataskaitą matyti, kad dažniausiai 2013 m. Lietuvos bibliotekų skaitytojams buvo išduodami rašytojos Irenos Buivydaitės-Kupčinskienės kūriniai. Kiti populiarūs grožinės literatūros kūrinių autoriai: Elena De Strozzi, Vytautas Račickas, Vytautas Ažušilis, Daiva Vaitkevičiūtė, Vytautas V. Landsbergis, Jurga Ivanauskaitė, Justinas Marcinkevičius, Sigitas Parulskis, Romualdas Granauskas, Sigitas Geda.
archyvas (44)  
 

2014-06-28Žurnalistų namuose - naujas žurnalistų poetinis žodis, knyga “Sušvieski, saule” (6)

Žurnalistų namuose įvyko antrosios žurnalistų poezijos knygos “Sušvieski, saule” pristatymas. Šį kartą susirinko tikrai gausus būrys kolegų – poezijos mėgėjų, jie vos sutilpo salėje, pritrūko net kėdžių. Naujoji knyga išleista Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos iniciatyva. Ji skiriama Lietuvos žurnalistų sąjungos 85-mečiui.
archyvas (38)  
 

2014-07-21Poetui, redaktoriui, spaudos darbuotojui Alfonsui Nykai-Niliūnui – 95-eri  (1)

Manau, kad retas, kuriam į rankas patenka Alfonso Nykos - Niliūno eilėraščių knygos, lieka abejingas. Gal būt tokių ir iš viso nėra. Ilgai Lietuvoje apie jį buvo mažai žinoma, nedaug kalbama. Nes jo poetinis talentas atsivėrė jau jam esant išeivijoje, užjūriuose. O sovietinei valdžiai tokie žmonės buvo nepriimtini, jų veikla, net kultūrinė, buvo ignoruojama.

2014-07-18Poeto Jono Aisčio jubiliejui – virtuali paroda

Minint poeto, eseisto Jono Aisčio (1904–1973) 110-ąsias gimimo metines, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė virtualią parodą. Lankytojai kviečiami susipažinti su poeto gyvenimo ir darbų apžvalga, kūriniais garso ir muzikos įrašuose, literatūra apie asmenį ir jo atminimo įamžinimą gimtinėje. Taip pat – išgirsti J. Aistį, skaitantį savo eiles, bei pasiklausyti žinomų aktorių skaitomų jo eilėraščių.
archyvas (34)  
 

2014-07-17Ryšių reguliavimo tarnyba per 2014 m. II ketvirtį gavo 112 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2014 m. II ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 112 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. Interneto naudotojai siuntė pranešimus apie rastą informaciją internete, susijusią su rasinės ar tautinės nesantaikos kurstymu, pornografija, vaikų seksualiniu išnaudojimu, taip pat apie neleistiną asmeninės informacijos skelbimą.

2014-07-05Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija. 2014-06-30 posėdžio metu svarstyti klausimai ir priimti sprendimai (2)

Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija š.m. birželio 30 dieną įvykusio posėdžio metu apsvarstė įvairius su žiniasklaida surištus klausimus ir priėmė atitinkamus sprendimus.

2014-07-05Žurnalistų etikos inspektorės tarnyba birželio mėnesį gavo 16 skundų (2)

Žurnalistų etikos inspektorės tarnyba birželio mėnesį gavo 16 skundų.

2013-12-02LG tyrimas: žiūrėdami televizorių lietuviai valgo ir naršo internete  (5)

Didžioji dauguma lietuvių bežiūrėdami televizorių mėgsta tuo pačiu metu valgyti (62 proc.) ir naršyti internete (48 proc.). Tokius duomenis atskleidė „LG Electronics“ (LG) ir „Mindshare“ tyrimas Baltijos šalyse. Trečia populiariausia veikla žiūrint televizorių yra namų tvarkymas, taip darantys teigia 40 proc. lietuvių. Mažiausiai dalis jų, 13 proc., nurodė tuo pačiu metu žiūrintys televizorių ir besimokantys pamokoms ar paskaitoms.
archyvas (683)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-07-11Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos konkursas

Ievos Simonaitytės premijai gali būti pristatomi visos šalies kūrėjai už viso gyvenimo kūrybinius nuopelnus arba dviejų pastarųjų metų sukurtus meniškai brandžius kūrinius, kuriuose literatūrinėmis priemonėmis atspindėta Klaipėdos krašto bei Mažosios Lietuvos dvasia. Pretendentus premijai gali pateikti fiziniai ir juridiniai asmenys iki 2014 m. gruodžio 1 d. Klaipėdos apskrities viešajai I.Simonaitytės bibliotekai (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda).

2014-06-27Žurnalistai kviečiami įsijungti į pilaitiškių poezijos maratoną  (2)

nuo birželio 1-osios iki rugsėjo 1-osios pilaitiškiai ir jų bičiuliai, lankomi Poezijos mūzos, kviečiami dalyvauti ir vasaros Poezijos maratono atkarpoje po sparnuota rubrika: „ANT ŠILKINIŲ VASAROS SPARNŲ“ (eiles, miniatiūras, o kas nori ir savo atvaizdėlius, kurie bus patalpinami šiame Pilaitės bendruomenės tinklaraštyje, siųskite šiuo adresu: angele.sarlauskiene@gmail.com). Po tokios poetinės vasaros maratono atkarpos turėtų sekti dar dvi: skirtos rudeniui ir žiemai. Jūsų atsiųstą visiems metų laikams tinkančią kūrybą išleisime prieš šv. Kalėdas knygele, o ją, susibėgus į būrį, pristatysime prie kakalio šilto, jei ne Martyno Mažvydo progimnazijoje, tai Pilaitės bibliotekoje." Labai lauksime žurnalistų kūrybos.

2014-06-24Skelbiamas antrasis Nacionalinis vaikų literatūros konkursas 2014 (1)

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus", kurio steigėjai yra Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, kurios pirmininkas yra Kęstutis Urba, Lietuvos Rašytojų sąjunga, kurios pirmininkas yra Antanas Jonynas skelbia antrąjį Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2014.
archyvas (203)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-07-21Juodkrantėje atidaroma vilniečio fotografo Gintauto Trimako paroda “Išėjimai"

2014 m. liepos 25 d., penktadienį, 17 val. Miniatiūrų muziejuje (L. Rėzos g. 3, Juodkrantė) atidaroma vilniečio fotografo Gintauto Trimako paroda トIšėjimai" (veiks iki rugsėjo 14 d.). Pirmą kartą eksponuojamose fotografijose - originalus Neringos pajūrio vaizdų archyvas.

2014-07-19Sigito Baltramaičio fotografijų paroda „Vilniaus senamiestis ir jo gyventojai“

2014 m. liepos 22 d., antradienį, 17.30 val. maloniai Jus kviečiame į Sigito Baltramaičio fotografijų parodos „Vilniaus senamiestis ir jo gyventojai“ atidarymą Lietuvos fotomenininkų sąjungos „Vilniaus“ fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžiosios g. 19),Vilnius).

2014-07-07Paroda „Kolegos“ „Prospekto“ fotografijos galerijoje

Lietuvos fotomenininkų sąjunga Jus maloniai kviečia į parodos „Kolegos“ atidarymą, kuris įvyks šių metų liepos 8 d. (antradienį) 15 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius).Paroda veiks iki 2014 m. liepos mėn. 26 d.

2014-06-21Signataro Jono Basanavičiaus gimtinė kviečia dalyvauti fotografijos konkurse

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Jono Basanavičiaus gimtinė skelbia tradicinį fotografijos konkursą „Viešnagė Jono Basanavičiaus gimtinėje ir Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne“. Konkurse kviečiame dalyvauti mėgėjus ir profesionalus, darbai bus vertinami atskirose grupėse. Konkurso dalyviai pateikia ne daugiau kaip penkias fotografijas, sukurtas nuo 2013 m. lapkričio iki 2014 m. spalio Jono Basanavičiaus gimtinėje. Fotografijas kompiuterinėje laikmenoje prašome siųsti adresu: Gimtinės g. 17, Ožkabalių I k., Bartninkų sen., Vilkaviškio r. sav., arba el. paštu: j.basanaviciaus.gimtine@lnm.lt su nuoroda – Fotografijos konkursui.
archyvas (114)  
 

2014-07-18Aktorė J. Zinkevičiūtė: „Nors karjera daroma visaip, šou verslas atviras talentingiems ir darbštiems“ (1)

Šį rudenį LRT televizija pradeda rodyti naują lietuvišką serialą ,,Meilė kaip mėnulis“, kurį kuria prodiuserių kompanijos „Videometra“ ir „Singing fish“. Serialo siužetas atskleis paslaptimis apipintą, žiūrovams nematomą televizijoje besisukančių žmonių gyvenimą. Vieną ryškiausių vaidmenų seriale kuria jaunosios kartos aktorė Justė Zinkevičiūtė.

2014-07-14Pirmasis „Norim dar! – su Radistais“ filmavimas truks 7 valandas ir 342 kilometrus

Laukiamiausias, geidžiamiausias ir, be jokios abejonės, prašmatniausias visų laikų pramoginis šou Lietuvoje „Norim dar! – su Radistais“ jau po poros mėnesių LNK eteryje pažers galybę prizų, šmaikščių situacijų, nepakartojamų šou numerių ir staigmenų žiūrovams! Pirmasis šio pramoginio šou epizodas bus filmuojamas net 7 valandas ir 342 kilometrus - „Norim dar! – su Radistais“ mobili filmavimo studija jau šį ketvirtadienį darbą pradės Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Palangoje.

2014-07-10Ukrainos drama – profesionalių ukrainiečių žurnalistų akimis per LRT

Lietuvos nacionalinis transliuotojas atveria naują autentiškų žinių apie Ukrainos kovą už pasirinkimo laisvę kanalą – LRT jau nuo liepos 14 d. pradeda rodyti ukrainiečių žurnalistų komandos parengtas naujienų laidas „Žinios. Ukraina“. Žinių laidas rusų kalba, kurias rengia plačiausią korespondentų tinklą šalyje turintis Ukrainos „5 kanalas“, rodys LRT KULTŪRA kasdien 11.30 ir 18 val.
archyvas (214)  
 

2014-07-04LRT radijas – oficialus 2014-ųjų Pasaulio krepšinio čempionato transliuotojas

Jau greitai Lietuva turės galimybę vėl užsidėti krepšinio karūną. Rugpjūčio 30-rugsėjo 14 dienomis Ispanijoje vyks Pasaulio krepšinio čempionatas, kuriame kovos ir Lietuvos rinktinė. Lietuvių kovas, kaip ir rungtynes dėl medalių tiesiogiai transliuos LRT radijas. Rungtynes iš Ispanijos komentuos daugelio geriausiu krepšinio komentatoriumi tituluojamas Linas Kunigėlis.

2014-07-01LRT Opus keliasi į pajūrį

Kasdien darbo dienomis laida „LRT Opus vasara“ nuo 16 iki 19 val. transliuos tiesiogiai iš Palangos, Vytauto g. 39a įsikūrusios kultūros erdvės „I love Palanga“. Laidos vedėjas Richardas Jonaitis kalbins eterio vertus palangiškius, kurorto svečius, į pajūrį atvykstančius menininkus, muzikantus. Kultūros pievele vadinamoje erdvėje vyks kūrybinės dirbtuvės, muzikiniai susitikimai, vakariniai kino seansai.

2014-06-27Šeštadienį LRT radijas transliuos iš Kauno

Šeštadienį LRT radijas transliuos iš Kauno LRT radijas tęsia vasaros keliones po Lietuvą. Šeštadienį kilnojamoji LRT radijo stotis aplankys Kauną – 90-metį švenčiančios Dainų šventės lopšį. Speciali LRT radijo transliacija iš Kauno, kuriame prasideda jubiliejinė Dainų šventė, vyks birželio 28 d. nuo 9 iki 11 val. ir 12.10 val. iki 15 val. Transliaciją pradės „Kultūros savaitė“. Laidos vedėjos Gailutė Jankauskienė ir Raminta Jonykaitė su svečiais diskutuos apie tautines tradicijas, tapatumą šiandien, jų tęstinumą ir kaitą. Klausytojų laukia ir pokalbis ne tik apie šventes, bet ir ne mažiau įdomią, įvairią Kauno kasdienybę, Kauno, kaip aukštojo mokslo miesto, aktualijas.
archyvas (56)  
 

2014-07-20Tarptautiniame Lago filmų festivalyje – lietuviškų trumpametražių filmų programa

Iki liepos 26 d. Šiaurės Italijos Veneto regiono mieste Revine Lago vykstančiame 10-ajame tarptautiniame trumpojo metražo filmų festivalyje „Lago Film Fest“ bus pristatyta išsami per pastaruosius trejerius metus sukurtų Lietuvos trumpametražių filmų programa „Lithuanian Euro Vision“. Lietuviškų filmų programą sudaro 3 vaidybiniai, 4 animacijos bei vienas dokumentinis trumpametražis filmas. Programoje - režisierių Oksanos Burajos, Kristinos Sereikaitės, Lino Mikutos, Urtės Budinaitės, Redos Bartkutės, Dovilės Šarutytės, Skirmantos Jakaitės, Ievos Miškinytės ir Andriaus Paškevičiaus filmai.

2014-07-20Kultūros ministras Š. Birutis: „Misija Sibiras'14" simbolizuoja ir mūsų tautos stiprybę vienybėje

Pasaulio lietuvių vienybės dieną, iš Vilniaus geležinkelio stoties išvyko traukinys su šešiolika ekspedicijos „Misija Sibiras‘14“ dalyvių. Dvyliktą kartą vyksiančiai ekspedicijai pasiryžusių jaunų žmonių kilnus tikslas - Rusijos Federacijos Krasnojarsko krašte daugiau nei pusę amžiaus niekieno nelankytų ir sparčiai nuo žemės paviršiaus nykstančių lietuvių kapinaičių tvarkymas, čia tebegyvenančių tautiečių paieška.

2014-07-16Paroda „Tado Kosciuškos sukilimo 1794 m. dokumentai“

LMA Vrublevskių bibliotekos Tado Vrublevskio skaitykloje iki 2014 m. rugsėjo 12 d. veikia paroda „Tado Kosciuškos sukilimo 1794 m. dokumentai“, skirta 220 sukilimo metinėms.

2014-07-05Ovidijaus Talijūno (Ovis) kaligrafijos paroda "Aikhu Jausmas"

Ovidijaus Talijūno (Ovis) kaligrafijos parodos "Aikhu Jausmas" atidarymas įvyks 2014-07-08, antradienį, 18 val. LDS Galerijoje ARKA (Aušros Vartų g. 7, Vilnius). OVIDIJUS TALIJŪNAS {Ovis}- beveik 20 metų kuriantis grafikos dizaineris, dailininkas-apipavidalintojas, šriftų kūrėjas, Lietuvos grafinio dizaino asociacijos narys (LGDA), gimė 1970.01.02 Vilniuje.
archyvas (308)Naujienų prenumerata 
 

2014-07-18Buitinė būtinė Pauliaus Norvilos poezija

Paulius Norvila (g. 1985) - jaunas poetas, 2006 m. debiutavęs knyga “Septyni metų laikai", 2012 m. išleidęs antrą eilėraščių rinkinį “Kortų traukimas tėra tik dalis ritualo", iš karto sulaukė nemažo skaitytojų bei kritikų dėmesio. Poetas Tomas Venclova, susipažinęs su debiutanto kūryba, pasakė: “Talentas neginčijamas. Dėl kai kurių eilučių tiesiog aiktelėdavau". Šiemet poetas pristato jau trečiąją savo knygą “Buitinė", kurią išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

2014-07-16Vilniaus paveikslų galerijoje pristatoma rašytojo, teologo, dailininko ir pedagogo Kęstučio Trimako paskutinioji knyga

Lietuvos dailės muziejus liepos 17 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečia į Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) rengiamą Lietuvos ir išeivijos rašytojo, mokslininko ir pedagogo kunigo Kęstučio Trimako Lietuvoje išleistos paskutinės jo knygos „Mano pasaulėjautos kelionė“ pristatymą.
archyvas (122)  
 

2014-07-22Linksma kompanija iš Žagarės vyšnių festivalio

Šią smagią kompanija iš Žagarės vyšnių festivalio atsiuntė mūsų geras kolega Juozas Šalkauskas.

2014-07-18Ipolitas Skridla - Išeitis yra (1)

Eilėraščio autorius Ipolitas Skridla - yra LŽS narys. Jam suteiktas Lietuvos nusipelniusio žurnalisto garbės vardas. Pagal išsilavinimą ekonomistas, dirbo įvairų valstybinį, ūkinį darbą. Ilgą laiko tarpsnį buvo laikraščių ir žurnalų susivienijimo „Periodika“ direktorius. Rūpinosi respublikinių žurnalų, rajonų ir miestų laikraščių leidybiniais reikalais. Poezija domisi nuo mokyklos suolo. Yra išleidęs poezijos rinkinius „Dovana“, „Širdies virpesiai“, „Gyvenimo tarpsniai“, „O metai bėga...“. Jo eilėraščiai spausdinti lietuvių poetų meilės lyrikos antologijoje „Mudviejų vakaras“, žurnalistų poetų knygose „Šitas aidas toli girdis...“ ir "Sušvieki, saule", periodiniuose leidiniuose.

2014-06-24Virgilijus Juodakis - keletas miniatiūrų (5)

Kolega Virgilijus Juodakis apie korektūros klaidas, rusiškus dokumentus ir Alberto Laurinčiuko pravardę.
archyvas (60)  
 

2014-07-19Visuotinė enciklopedija – Lietuvos valstybingumo ir identiteto įtvirtinimas

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su „Visuotinės lietuvių enciklopedijos" mokslinės redakcinės tarybos nariais ir leidėjais. Paskutinio – 25-ojo – enciklopedijos tomo išleidimo proga valstybės vadovė jiems įteikė padėkos raštus už prasmingą darbą įgyvendinant ilgametį mokslinį informacinį Lietuvos projektą.

2014-07-09AB „Lietuvos geležinkeliai“ dovanoja visiems Lietuvos gyventojams unikalią galimybę lietuvišką kiną pamatyti tiesiog ant lagaminų, stoties keleivių salėje (1)

AB „Lietuvos geležinkeliai“ švęsdami savo veiklos 95-erių metų jubiliejų dovanoja visiems Lietuvos gyventojams unikalią galimybę lietuvišką kiną pamatyti tiesiog ant lagaminų, stoties keleivių salėje.

2014-07-08„Pozityvistų klubo" susiėjimas-diskusija „LIKIMAS. GYVENIMAS. PAJAUTIMAI" (9)

Lietuvos „ŽINIJOS" draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius)2014 m. rugpjūčio 5 d.18 val. įvyks „Pozityvistų klubo" susiėjimas-diskusija „LIKIMAS. GYVENIMAS. PAJAUTIMAI" Lektoriai: „Pozityvistų klubo" steigėjas, rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius, psichologas Marius Šulčys

2014-06-25Tautinis kostiumas – graži ir nesenstanti mada (1)

Liepos 1 d. 16 val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Naujajame arsenale, Arsenalo g. 1) atidaroma paroda „Tautinis kostiumas – graži ir nesenstanti mada“.
archyvas (187)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-07-201000 km lenktynėse - „Liqui Moly Racing Team Lithuania“ pergalė

Penkioliktosios tarptautinės 1000 km lenktynės finišavo nuo jų pradžios prabėgus 8 val. 29 min. 01,851 sek., lenktynių lyderiams spėjus apsukti 303 ratus iš 373 privalomų, kurie ir sudaro 1000 km distanciją. Teisėjų ir komisarų kolegijos sprendimu lenktynės sustabdytos anksčiau joms skirto laiko limito, nes po įvykusios masinės avarijos, kurioje niekas nenukentėjo, neįmanoma buvo greitai atstatyti sugadintų trasos atitvarų, kurie tokiu atveju keltų grėsmę tiek patiems sportininkams, tiek žiūrovams.
archyvas (107)Naujienų prenumerata 
 

2014-07-17LNK televiziją su naujuoju sezonu sveikina net Turkijoje

LNK žinių tarnybos filmavimo grupė neteko žado, kai pagrindinėje Turkijos kurorto Marmario aikštėje fontanas užgrojo Marijono Mikutavičiaus „Tris milijonus“, pasirodė Lietuvos ir Turkijos vėliavos, o vėliau – LNK televizijos logotipas.

2014-07-13Europos poezijos šventėje Paryžiuje skambėjo lietuviškas sonetas

Pažymint Italijos pirmininkavimo ES Tarybai pradžią, Italijos kultūros institutas Paryžiuje surengė Europos poezijos šventę. Paryžiaus miesto širdyje esančiuose įspūdingo architektūrinio grožio rūmuose buvo pristatyta visų 28 Europos Sąjungos valstybių poezijos kūriniai. Lietuvai šioje šventėje atstovavo žymaus lietuvių autoriaus, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Vlado Braziūno sonetas.

2014-07-05Po pasisekimo Varšuvoje Vytauto V. Stanionio paroda „Nuotraukos dokumentams“ - jau Vroclave

Vroclave, Žemutinės Silezijos fotografijos centro galerijoje „Domek Romanski“ pradėjo veikti lietuvių fotomenininko Vytauto V. Stanionio fotografijų paroda „Nuotraukos dokumentams. Seirijai. 1946“. Parodoje eksponuojama 40 dvigubų portretų. „Nuotraukos dokumentams“ - tai atspaudai iš vienos 1946 m. autoriaus tėvo, Vytauto Stanionio darytų fotografijų pasams juostelės.

2014-07-03Varšuvoje pradėjo veikti paroda „Senoji lietuvių liaudies sakralinė skulptūra“

Valstybiniame etnografijos muziejuje Varšuvoje atidaryta paroda „Senoji lietuvių liaudies sakralinė skulptūra“. Kuratorės Violetos Juškutės parengta paroda, kuria itin susidomėjo Valstybinis etnografijos muziejus Varšuvoje, supažindina Varšuvos gyventojus ir vasaros metu į Varšuvą gausiai atvykstančius užsienio turistus su XIX – XX a. pradžia datuojama viena išraiškingiausių tradicinės lietuvių liaudies dailės šakų - sakraline skulptūra.
archyvas (98)Naujienų prenumerataRSS
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media