2014 m. lapkricio 25 d., Antradienis

2014-11-23Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku ketvirtai kadencijai perrinktas Dainius Radzevičius (4)

Šeštadienį (lapkričio 22 dieną) Vilniaus Rotušėje vykęs XVI-asis Lietuvos žurnalistų sąjungos suvažiavimas organizacijos vadovu perrinko Dainių Radzevičių. Jis LŽS vadovaus ketvirtą kadenciją. LŽS pirmininkas renkamas 4 metams. Į LŽS pirmininkus taip pat pretendavo sąjungos vicepirmininkas sporto žurnalistas Tautvydas Vencevičius.Per slaptą balsavimą už D. Radzevičių balsavo 123 delegatai, už T. Vencevičių - 28. 38 metų D.Radzevičius Lietuvos žurnalistų sąjungai vadovauja nuo 2003 metų gruodžio.

2014-11-21Lietuvos žurnalistų sąjungos pranešimas spaudai: “Žurnalistų suvažiavime – dėmesys valdžios bandymams spausti nepriklausomą žiniasklaidą”. Skelbiame ir suvažiavimui siūlomų rezoliucijų projektus

Lapkričio 22 dieną Vilniaus Rotušėje į ataskaitinį rinkiminį suvažiavimą rinksis ir aktualiausias žurnalistikos problemas nagrinės per du šimtus Lietuvos žurnalistų sąjungos delegatų iš visos Lietuvos. Į renginį pakviesti aukščiausi šalies vadovai, Kultūros ministerijos, kitų žurnalistus ar žiniasklaidos priemones vienijančių organizacijų atstovai. Į renginį planuoja atvykti ir Ukrainos žurnalistų atstovas.

2014-10-26Žurnalistų dėmesiui – priimami prašymai akreditacijai Vyriausybėje 2015 metams

Žiniasklaidos atstovus, norinčius gauti nuolatinę akreditaciją Vyriausybėje 2015 metams, kviečiame pildyti elektroninę prašymo formą Vyriausybės tinklapyje adresu http://www.lrv.lt/lt/naudinga-informacija/zurnalistu-akreditacija. Atkreipiame dėmesį, kad tinklalapyje pateiktą anketą reikia užpildyti iki 2014 metų gruodžio 1 dienos imtinai.
archyvas (221)  
 

2014-11-16Valstybinė Jono Basanavičiaus premija paskirta filosofui Vaclovui Bagdonavičiui. Sveikiname! (2)

LR Vyriausybė lapkričio 12 d. posėdyje nutarė 2014 m. Valstybinę Jono Basanavičiaus premiją skirti Vaclovui Bagdonavičiui už reikšmingiausius darbus ugdant tautinę savimonę, Vydūno idėjų skleidimą ir įprasminimą bei Mažosios Lietuvos kultūros paveldo įamžinimą ir sklaidą. Premija laureatui bus įteikiama lapkričio 20 d. 15 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus salėje.

2014-11-14Rusiškų televizijų kurstytojiškų ir klaidinančių laidų retransliavimą bus galima sustabdyti (3)

Prisipažinsiu, kad su dideliu nekantrumu laukiau vieno Lietuvos vyriausiojo teismo administracijos teismo sprendimo. Man rūpėjo ar šio teismo teisėjų kolegija paliks galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartį, kuria buvo atmestas bendrovės „Nubo.tv" skundas dėl laikino Rusijoje kurtų televizijos kanalo „NTV Mir Lithuania" laidų retransliavimo sustabdymo Lietuvoje.
archyvas (120)Naujienų prenumerata 
 

2014-11-24JAV ambasada ir asociacija „Investors’ Forum“ kviečia žiniasklaidos atstovus į tarptautinę konferenciją

Gerbiamieji, JAV ambasada ir asociacija „Investors’ Forum“ kviečia žiniasklaidos atstovus į lapkričio 25 dieną įvyksiančią tarptautinę konferenciją apie Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (JAV ir ES laisvosios prekybos) sutarties atveriamas galimybes Lietuvos, ES ir JAV ekonomikai. Tai bene pirmoji Lietuvoje vyksianti vieša diskusija apie transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės sutartį, ekspertų įvardijamą kaip itin svarbią pasaulio ekonomikai, kurioje dalyvaus JAV ir Lietuvos pareigūnai, nepriklausomų studijų centrų bei verslo atstovai, užsienio šalių ambasadoriai. Konferencija vyks lapkričio 25 d., viešbutyje „Kempinski“. Pradžia – 11:45.

2014-11-24Spaudos konferencija: daugiabučių namų ir statinių priežiūros specialistai skambina pavojaus varpais

Gerbiami žiniasklaidos atstovai, daugiabučių namų ir statinių priežiūros specialistai skambina pavojaus varpais - pačiame Kauno centre yra šimtai balkonų ir dešimtys daugiabučių namų, kurie gali bet kada nugriūti. Nepaisant galimų nelaimių ir tragiškų pasekmių, didžioji dauguma prastos būklės namų savininkų į specialistų perspėjimus numoja ranka ir kategoriškai atsisako remontuoti savo daugiabučius. Kviečiame Jus į spaudos konferenciją, kurios metu įvairių sričių specialistai ir miesto valdžios atstovai atskleis tikrąjį problemos mastą ir plačiau papasakos apie kylančias grėsmes bei galimus problemos sprendimo būdus. Spaudos konferencija įvyks lapkričio 26 dieną, trečiadienį, 9:30 valandą, prie daugiabučio namo K. Donelaičio g. 78, Kaune.

2014-11-24Renginys ir spaudos konferencija: 2014 - ieji - daugiabučių renovacijos lūžio metai

Š.m. lapkričio 25 d. 13 val. LDK Valdovų rūmuose (Katedros a. 4, Vilnius) įvyks visų šalies savivaldybių merų metinis susitikimas, kuriame bus aptarti 2014 m. renovacijos rezultatai, proceso eiga bei nubrėžtos strateginės kryptys tolimesniam šalies energinio efektyvumo didinimui ir savivaldos indėliui jame. 14.30 min. LR ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius ir Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas atsakys į žiniasklaidos klausimus.

2014-11-24Spaudos konferencija, skirta akcijos „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“ atidarymui

Seime lapkričio 25 d. 9.30 val. įvyks Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos ir Žmogaus teisių komiteto narės Dalios Kuodytės spaudos konferencija, skirta akcijos „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“ atidarymui. Dalyvaus akcijos organizatorė, asociacijos „Kauno moterų draugija“ direktorė Daiva Baranauskienė, Seimo narė Ona Valiukevičiūtė, Vilniaus moterų namų-krizių centro direktorė Lilija Vasiliauskienė, Tauragės moters užimtumo ir informacijos centro direktorė Nijolė Meilutienė.
archyvas (649)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-11-21Politikos moralistai ir fariziejai nenori laisvos ir etiškos spaudos. Ir to neslepia (1)

Šiandien (lapkričio 20 d. – red.) Seime dar kartą įvyko politinis tragikomedijos spektaklis, kuriame didesnioji dalis tautos rinktų atstovų neslėpdami pripažino – jie nenori laisvos ir socialiai atsakingos žurnalistikos ir žiniasklaidos. Jie nenori, kad profesionalūs žurnalistai ir socialiai atsakinga žiniasklaidos verslo dalis užsiimtų savitvarka ir pagaliau principingai vertintų tas žiniasklaidos priemones ir jų darbuotojus, kurie dirba neetiškai, parsiduoda valdžiai ar korumpuotoms struktūroms, manipuliuoja informacija ir nesąžiningai informuoja žmones.

2014-11-21Akcija „Šou be šešėlių“ parodė, kad šou gyvena šešėlyje. Ačiū VMI (1)

Valstybinė mokesčių inspekcija padarė naują atradimą – stebėdami garsių pramogų pasaulio atstovų finansus pamatė, kad kas penkto atlikėjo oficialiai deklaruojamos pajamos yra netgi mažesnės nei statistinis šalies vidurkis. Kitaip tariant, arba jie yra visiški ubagai, arba… sukčiai. Gaila tik sąrašas nebuvo paviešintas.
archyvas (69)  
 

2014-11-21Žurnalistų vieno eilėraščio knyga “Sušvieski, saule” sulaukė trečiojo leidimo (2)

Šiandien iš spaustuvės atvežiau dar 25 knygas. Užsakydamas jas maniau, kad dabar tai tikrai visų poreikiai bus patenkinti. Tačiau kolegė iš Vilkaviškio Birutė Kalvaitytė - Pavlovienė paprašė net dešimt knygų. Prašo knygų kauniečiai Petras Žemkauskas ir Vladimiras Beresniovas, Alfredas Girdziušas iš Lentvario… O dar planuoju žiupsnelį knygų nunešti rytoj į LŽS suvažiavimą, kuriame kolegos Jeronimo Lauciaus ir jo “Žvaigždutės” redakcijos moterų dėka veiks visuomeninis žurnalistų knygų knygynėlis. Ar neprisieis ketvirtą kartą kreiptis į spaustuvę? Jei reikės nepasididžiuosiu

2014-11-11“Žurnalistų dainų knyga” įsibėgėja ir laukia naujų autorių (3)

Noriu informuoti gerbiamus kolegas žurnalistus, kad naujas projektas – “Žurnalistų dainų knyga” jau įsibėgėja. Džiugu, kad šį kvietimą jau daug kas išgirdo. Savo kūrybos dainas atsiuntė palangiškis Gediminas Griškevičius, biržietis Algirdas Vladislovas Butkevičius, vilnietis Ipolitas Skridla, kiti. Tačiau jaučiu, kad autorių šioje knygoje gali būti ir daugiau.
archyvas (27)  
 

2014-11-18Asociacija LATGA: Stipendijų jauniesiems menininkams konkursas 2015 m.

Asociacija LATGA, savo veiklos dvidešimt penkmečio proga su Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos parama, skelbia konkursą jaunųjų menininkų stipendijoms gauti. Paraiškas jaunųjų menininkų stipendijoms gauti gali teikti asmenys nuo 18 iki 35 metų amžiaus. Bus teikiamos 6 stipendijos, 12 mėnesių, po 305 € šių sričių jauniesiems menininkams: audiovizualinių menų, dailės, dramos, fotografijos, literatūros, muzikos.

2014-11-06Kultūros ministerija skelbia konkursą Premijai už tarpkultūrinio dialogo skatinimą gauti

Siekdama skatinti įvairių tautinių grupių tarpkultūrinį dialogą, kitų kultūrų pažinimą bei domėjimąsi jomis ir ugdyti nepakantumą tautinei diskriminacijai, etninei neapykantai, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija skelbia konkursą Premijai už tarpkultūrinio dialogo skatinimą gauti. Į 2013 m. lapkričio 29 d. Kultūros ministro įsakymu Nr. ĮV-824 įsteigtą Premiją gali pretenduoti straipsnio, radijo arba televizijos laidos, skatinančios tarpkultūrinį dialogą autorius, savo darbą publikavęs Lietuvos arba užsienio visuomenės informavimo priemonėse. Konkursui pateikti darbai turi būti viešinti nuo einamųjų metų sausio 1 d. iki lapkričio 30 d. Norinčiųjų dalyvauti konkurse paraiškos priimamos iki 2014 metų gruodžio 1 d.

2014-11-06LŽS Senjorų klubas nutarė rekomenduoti LŽS XVI suvažiavimui vėl išrinkti Dainių Radzevičių LŽS pirmininku

Lapkričio 5 dieną į tradicinį susirinkimą suėję LŽS Senjorų klubo nariai sprendė daug aktualių klausimų. Buvo išrinkti LŽS XVI suvažiavimo delegatai. Už kelių metų LŽS mokesčių nemokėjimą iš klubo narių buvo nutarta išbraukti 35 žurnalistus. LŽS Senjorų klubas nutarė rekomenduoti LŽS XVI suvažiavimui vėl išrinkti Dainių Radzevičių LŽS pirmininku

2014-11-04Darbai konkursui „Žmogus ir aplinka“ – iki gruodžio 4 dienos

Aplinkos ministerija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga skelbia tradicinį kūrybinį konkursą žurnalistams „Žmogus ir aplinka“. Jam darbus galima pateikti iki š. m. gruodžio 4 dienos. Konkurso tikslas – skatinti žurnalistų kūrybiškumą ir profesionalumą supažindinant visuomenę su aplinkos sektoriaus (aplinkos apsaugos, statybos ir būsto plėtros) aktualijomis, problemomis ir jų sprendimo būdais, ugdant sąmoningą šalies gyventojų požiūrį į aplinką. Prizinis fondas – penki tūkstančiai litų.
archyvas (186)Naujienų prenumerata 
 

2014-11-18Žurnalistė Goda Ferensienė: "Kai jiems akys uždulkėjo, akinius jie užsidėjo" (2)

Kas mums iš to, kad iškovota laisvė – be atsakomybės? Nebeliko asmeninės atsakomybės, jausmo už padarytas klaidas.

2014-11-14Žurnalistų varžybos „Challenging the Best"

Kiekvieną dieną varžotės naujienomis - tikslumas ir greitis yra jūsų darbo sinonimai. Tačiau šiandien „Huawei" kviečia mesti iššūkį geriausiems, t.y. visų pirma mesti iššūkį patiems sau bei savo kolegoms. Susitikime lazerių labirinto aikštelėje ir išsiaiškinkime, kuris tiksliausias ir greičiausias! Taigi, kviečiame žurnalistų varžyboms „Challenging the Best" lapkričio 20 d. 18 val. Laser Tag klube „MEGAZONE" Goštauto g. 12, Vilnius. Registruokitės iki lapkričio 18 d. el. paštu egle.silkauskaite@novamedia.lt ar telefonu +370 640 56080.

2014-11-11Lietuvos nevyriausybinių organizacijų kreipimasis į Lietuvos akademinę bendruomenę

Maloniai prašome Jus aktyviai įsijungti į svarbiausių visuomenės vystymo krypčių nustatymo ir NVO tarybos sudarymo darbo grupės veiklą, kuria siekiama teikti atitinkamas LR Nevyriausybinių organizacijų įstatymo pataisas ir siekti bendro sutarimo dėl NVO tarybos sudarymo kriterijų bei atstovavimo joje tvarkos nustatymo. Būtume dėkingi, jeigu Jūs aktyviai įsijungtumėte į šią pilietinę akciją ir konferencijoje pateiktumėte rekomendacijas dėl svarbiausių visuomenės raidos krypčių, NVO tarybos atstovų atrankos principų ir sudarymo tvarkos. (Pageidaujama pranešimo trukmė – ne daugiau kaip 10 min.). Konferencijos laikas ir vieta: 2014 m. lapkričio 27 d., 17.00 val. Lietuvos Mokslų Akademija, Mažoji salė

2014-11-10Žurnalistų išvyka į žirgyną: pasaga neša laimę tik darbštiesiems (3)

Žemės ūkio ministerijos kvietimas aplankyti vos porą metų gyvuojantį jojimo centrą „Žirgas“, esantį Vilniaus rajone, Dūkštų seniūnijoje, Pūstelninkų kaime, suintrigavo Lietuvos žurnalistų sąjungos narius. Kelionės tikslas - ne tik pasigrožėti žirgais, pasidžiaugti jų šeimininkų sporto pasiekimais, tačiau ir susipažinti su Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos priemonių gerosios praktikos pavyzdžiais.
archyvas (64)  
 

2014-11-17Žurnalistų namuose: “Nieko apie žmogų be žmogaus – žurnalistų ir jautrių grupių diskusija”

Artėjant tarptautinei tolerancijos dienai „Media4change“ judėjimas ir Nacionalinis socialinės integracijos institutas surengė Žurnalistų namuose diskusiją „Žiniasklaida stigmatizuojamų visuomenės grupių kontekste: atspindi ar kuria tikrovę“. Pagrindiniai diskusijos dalyviai buvo Lrytas.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Arūnas Ivaškevičius, „Lietuvos žinių“ vyr. redaktorius Ramūnas Terleckas, Vilniaus universiteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Marija Jakubauskienė, besidominti neįgaliųjų integracija, Tolerantiško jaunimo asociacijos vadovė Jūratė Juškaitė, Romų integracijos namų vadovė Božena Karvelienė.

2014-11-17Žurnalistų namuose - Vakaras Donelaičio pėdsakais (1)

Baigiantis 300-tiesiems Kristijono Donelaičio jubiliejaus metams pastebėta, kad daugiausia dėmesio susilaukia jo literatūrinė kūryba. Žinoma, pervertinti jo literatūrinius ir lietuviškumo palaikymo nuopelnus sunku. Tačiau mažokai kalbama apie Poeto asmenybę. Apie tai kaip jis kūrė, apie tai kaip K. Donelaitis yra įamžintas tarptautiniu mastu. Ir, net keista, visai nedaug dėmesio tenka K. Donelaičio žemei - Nadruvai. Raginimų lankyti G. Donelaitį ten kur jis kažkada gyveno vis dar pasigendama. Visa tai paskatino LŽS esperantininkų žurnalistų klubą Žurnalistų namuose surengti vakarą Kristijono Donelaičio pėdsakais.

2014-10-31Kaip žurnalistai atspindi religinę įvairovę  (6)

Spaudos fotografijų parodos „Religinė įvairovė Lietuvoje“, kuri surengta Žurnalistų namuose, suorganizavimas yra vienas iš Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centro (NRTIC) bei Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) projekto „Religinės įvairovės pažinimas ir sklaida Lietuvoje“ projekto renginių. Projekto tikslas, koordinatorės Rasos Liškauskaitė teigimu, supažindinti visuomenę su Lietuvos religine įvairove, informuoti ją apie žmogaus teisių, ypač teisės į religijos laisvę, svarbą. Vienas svarbiausių uždavinių siekiant minėto tikslo, sudominti ir paskatinti žurnalistus gilintis į religijų problematiką, gvildenti ją žiniasklaidoje. Reikia pažymėti, kad vykdant šį projektą 2013 – 2014 metais (toks numatytas projekto įgyvendinimo laikas) surengti du Lietuvos religijų tematika konkursai: vienas – straipsnių, kitas - fotografijų.
archyvas (46)  
 

2014-11-24Šiaurės vėjas atpūtė į Lietuvą naują žurnalą N WIND

Lietuvoje pradėtas leisti naujas miesto žurnalas N WIND apie kūrybišką verslą ir kultūrą Lietuvoje ir kitose Šiaurės Europos šalyse. Mėnesinio žurnalo pirmas numeris pasirodė spalį. 7000 egzempliorių tiražas nemokamai platinamas didžiųjų Lietuvos miestų kavinėse, parduotuvėse ir verslo įstaigose, o internete galima skaityti ir anglišką versiją.

2014-11-18Ryšių su visuomene specialistai išrinko naują Tarybą (3)

Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos (LRVS) nariai Visuotiniame susirinkime išrinko naują Tarybą 2015-2017 metų kadencijai.

2014-11-17,,Europos lietuvis“ arba prieš dvidešimt metų

Šį kartą Europos lietuvis - kabutėse, nes tai laikraščio, išleisto prieš 20 metų ir skirto lietuvybei puoselėti užsienyje, 20 numeris (1994 m. rugsėjo 10-16 d.). Apie ką rašyta?
archyvas (712)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-11-13Konkursas regioninės ir vietinės spaudos žurnalistams – “Verslo iniciatyva “Perskaičiuota sąžiningai” – mūsų regione”

Lietuvos žurnalistų sąjunga skelbia regioninės ir vietinės spaudos žurnalistams konkursą "Verslo iniciatyva „Perskaičiuota sąžiningai“. Jo tikslas - skatinti viešąją diskusiją euro įvedimo tema. Paraiškas konkursui gali teikti visi žurnalistai, kurių autoriniai darbai, atitinkantys konkurso tikslus, buvo paskelbti vietinės ir regioninės spaudos leidiniuose nuo 2014 m. spalio 1 d. iki 2014 m. gruodžio 10 dienos.

2014-11-13LŽS Vilniaus skyrius tradiciniai konkursai “Taikliausias šūvis” ir “Metų kornišonas”

Kasmet LŽS Vilniaus skyrius rengia konkursus "Taikliausias šūvis" ir "Metų kornišonas". Konkurso "Taikliausias šūvis" laureatais tampa radijo, televizijos, interneto ar spaudos žurnalistas, tais metais savo darbais pataikęs į svarbiausių įvykių bei aktualijų šerdį. Konkurso "Metų kornišonas" prizas (žaliasis agurkėlis) iškeliauja pas labiausiai „susimovusius“ kolegas. Būkite aktyvus! Siūlykite savo ir kolegų darbus! Laureatai bus apdovanojami metiniame Vilniaus skyriaus renginyje, kuris vyks gruodžio 17 d. 17 val. 30 min. A. Mickevičiaus muziejuje (Bernardinų g.11).

2014-11-02Vėlinių išvakarėse A.Mickevičiaus muziejuje skambėjo žurnalistų eilės

LŽS Vilniaus skyriaus Pokalbių klubas surengė žurnalistų poetų kūrybos vakarą „Poezija tarp dainos ir maldos“. Pokalbių klubo koordinatorė Aldona Armalė pristatė vakaro dalyvius – žurnalistus poetus Jadvygą Godunavičienę, Alvydą Valentą, Algį Kustą. Visi jie yra ką tik išleistos žurnalistų poezijos knygos “Sušvieski, saule” bendraautoriai. Be to išleidę po kelias poezijos, kai kurie ir prozos knygas.
archyvas (226)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-11-24Vito Luckaus atminimo renginius vainikavo jo vardo fotografijos centras Šiauliuose

Lapkričio 21 dieną Šiauliuose atidarytas rekonstruotas Fotografijos muziejus ir jame įsteigtas Vito Luckaus vardo fotografijos centras vainikavo fotografo Vito Luckaus memorialinių renginių ciklą „Karai ir taikos“. Dalyvaujant kultūros ministrui Šarūnui Biručiui, Vito Luckaus kūrybos palikimą išsaugojusiai Tatjanai Luckienei-Aldag, Šiaulių „Aušros" muziejaus vadovams, pasirašytas ketinimų protokolas ir Vito Luckaus fotografijos centro steigimo dokumentai. Nuo 2015-ųjų pradėsiantis veikti V. Luckaus fotografijos centras vykdys lietuvių moderniosios fotografijos meno tyrimus ir sklaidą.

2014-11-23Tauragės krašto muziejuje – žurnalisto Juozo Šalkausko fotoparoda

Tauragės krašto muziejuje lapkričio 27 dieną 17 val. bus atidaryta Juozo Šalkausko fotoparoda. Joje dvi temos. Viena japoniška –“Sakurų paunksmėje”, kita poetinė – “Mūzų pavilioti. Poezijos pavasariai”

2014-11-18Vytauto V. Stanionio meno albumo sėkmė Paryžiaus fotografijos mugėje

Lietuvos fotomenininko Vytauto V. Stanionio knyga „Nuotraukos dokumentams“ buvo apdovanota tarptautinio konkurso „Fotografijos metų knyga 2014“ specialiuoju prizu. Vytauto V. Stanionio albumą kūrusi komanda: dizaineris Tomas Mrazauskas, leidėjas Gintaras Česonis (Kauno fotografijos galerija), nuotraukų redaktorius Raimundas Austinskas bei gamybos vadovai Regimantas Trinkūnas ir Mindaugas Šveikauskas (spaustuvė „Kopa“, Kaunas).

2014-11-18Kultūros ministerijos Balio Buračo fotografijos meno premija skirta fotomenininkui Gintarui Česoniui

Kultūros ministerijos Balio Buračo fotografijos meno premija skirta fotomenininkui Gintarui Česoniui. Premija skiriama Lietuvos fotografijos kūrėjams už reikšmingiausią kūrinį ar kūrinių ciklą, kuriame analizuojamos, dokumentuojamos ar interpretuojamos Lietuvos kultūros temos ir objektai. Premija Gintarui Česoniui skirta už Kauno, Kauno tarpukario architektūros, Lietuvos miestelių fotografijų ciklus.
archyvas (160)  
 

2014-11-24Amerikiečio milijonieriaus akiratyje – TV3 šokių projektas „Šok su manimi“

Visai netrukus šeštadienio vakarai TV3 eteryje bus dar patrauklesni: jau gruodžio 6 dieną sugrįžta laukiamiausias, atsinaujinęs didysis projektas „Šok su manimi“. Ant projekto parketo suksis įspūdingos profesionalių šokėjų ir šalies žvaigždžių poros. Negana to, „Šok su manimi“ sužavėjo milijonierių iš Kalifornijos – pažinčių svetainės „Matchmillion.com“ įkūrėją Aaroną Perezą.

2014-11-13LRT skirtas įspėjimas už reklamos ir rėmimo transliavimo pažeidimus

Lietuvos radijo ir televizijos komisija nustatė, kad televizijos programos „LRT televizija" laidoje „Tautos balsas" (2014-09-22) buvo transliuojama paslėpta reklama bei nesilaikoma reikalavimų programų rėmimui.

2014-11-11Lauros Imbrasienės rankose – dar viena laida

„Esu žmona, mama ir socialiai atsakinga valstybės pilietė, todėl man visada rūpi, kaip gyvena Lietuvos žmonės”, - teigia naujo televizijos žurnalo „Arčiau mūsų” vedėja Laura Imbrasienė. Pasak jos, nauja socialinių aktualijų laida yra puiki galimybė pasigilinti į esamą žmonių padėtį ir pagalvoti apie problemų sprendimus.
archyvas (273)  
 

2014-11-13Vilniuje bus transliuojama nauja radijo programa „ EASY FM

Trečiadienį, lapkričio 12 d., Lietuvos radijo ir televizijos komisija susumavo rugsėjo 24 d. paskelbto konkurso transliuoti radijo programą Vilniuje 101,5 MHz dažniu rezultatus. Konkurso nugalėtoju iš keturių dalyvių nuspręsta pripažinti UAB „Žinių radijas" su radijo programa „EASY FM". Tai visiškai nauja UAB „Žinių radijo" rengiama muzikinio-informacinio pobūdžio programa. Ją Vilniuje planuojama pradėti transliuoti ne vėliau kaip per mėnesį nuo licencijos gavimo.
archyvas (71)  
 

2014-11-19LRT galerijoje – aktoriaus Juozo Budraičio paroda „Sienos ir žmonės“

LRT parodų galerijoje pradėjo veikti kino legendos Juozo Budraičio fotografijų paroda „Sienos ir žmonės“. Juozas Budraitis – aktorius, diplomatas ir fotografas – publikai pristato apšepusio Vilniaus senamiesčio vaizdus ir tuos, be kurių šio miesto sienos „nealsuotų“, – Vilniaus legendas: dailininkus, poetus, aktorius, bendraminčius ir kolegas.

2014-11-19Mokslų akademijoje visuomenei pristatomas anglakalbis enciklopedinis žinynas apie Mažąją Lietuvą „Concise Encyclopaedia of Lithuania Minor“

„Concise Encyclopaedia of Lithuania Minor“ pristatymas visuomenei vyks 2014 m. lapkričio 25 dieną Lietuvos mokslų akademijos Mažojoje salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius). Pradžia 16 val. Renginio vedėjas LMA viceprezidentas profesorius humanitarinių mokslų habilituotas daktaras Domas Kaunas. Dalyvaus: Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis, humanitarinių mokslų daktaras Vaclovas Bagdonavičius, istorikė humanitarinių mokslų habilituota daktarė Ingė Lukšaitė, Kultūros ministerijos Regionų skyriaus vedėja kraštotyrininkė Irena Seliukaitė, vertėja Diana Bartkutė-Barnard.
archyvas (350)Naujienų prenumerata 
 

2014-11-13Išėjo mūsų geras bičiulis dailininkas Stasys Leonas Makaraitis (2)

2014 m. lapkričio 10 dieną netekome gero mūsų bičiulio, dailininko Stasio Leono Makaraičio. Išėjo jis staiga, dar prieš savaitę su juo telefonu aptarinėjome kūrybinius planus. Jis kartu su kolega žurnalistu Juozu Stasinu planavo sukurti ukmergiečio, žinomo gamtosaugininko Viktoro Bergo bareljefą ir jį padovanoti Ukmergės kraštotyros muziejui. Nespėjo…

2014-11-10Sidnėjuje mirė žurnalistas, sporto veikėjas Antanas Laukaitis  (2)

Lapkričio 5 d. eidamas 88-uosius metus Sidnėjuje mirė žinomas Australijos lietuvių žurnalistas, iškilus išeivijos sporto veikėjas, Lietuvos atašė Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse Antanas Laukaitis.
archyvas (48)Naujienų prenumerata 
 

2014-11-24Kristijono Donelaičio „Metai“ – italų kalba

Italijos mieste Pizoje italų kalba pristatyta Kristijono Donelaičio poema „Metai“. Prieš keletą savaičių Italijoje pasirodžiusį K. Donelaičio poemos „Metų“ vertimą „Le Stagioni“ publikai pristatė jos vertėjas, Pizos universiteto doktorantas Adriano Cerri. K. Donelaičio „Metų“ pristatyme taip pat dalyvavo baltistas prof. Pietro U. Dini, žurnalistas Luca Scognamiglio. K. Donelaičio „Metų“ ištraukas skaitė Emilija Macytė.

2014-11-21Knygos “Įsikūrę prie Nemuno" sutiktuvės

Gruodžio 5 d., penktadienį, 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje IV a. fojė (Radastų g. 2) vyks knygos “Įsikūrę prie Nemuno" sutiktuvės. KAVB Kultūros renginių ir leidybos grupės parengtas albumas leidžia pažvelgti į 22 panemunės miestų ir miestelių praeitį.
archyvas (151)  
 

2014-11-23Ipolitas Skridla: Kiaulystės metai

Eilėraščio autorius Ipolitas Skridla - yra LŽS narys. Jam suteiktas Lietuvos nusipelniusio žurnalisto garbės vardas. Pagal išsilavinimą ekonomistas, dirbo įvairų valstybinį, ūkinį darbą. Ilgą laiko tarpsnį buvo laikraščių ir žurnalų susivienijimo „Periodika“ direktorius. Rūpinosi respublikinių žurnalų, rajonų ir miestų laikraščių leidybiniais reikalais. Poezija domisi nuo mokyklos suolo. Yra išleidęs poezijos rinkinius „Dovana“, „Širdies virpesiai“, „Gyvenimo tarpsniai“, „O metai bėga...“. Jo eilėraščiai spausdinti lietuvių poetų meilės lyrikos antologijoje „Mudviejų vakaras“, žurnalistų poetų knygoje „Šitas aidas toli girdis...“ ir „Sušvieski, saule“, periodiniuose leidiniuose.

2014-11-23Žurnalistas Povilas Lapeikis: epigramos mūsų politikams

Žurnalistas Povilas Lapeikis: epigramos mūsų politikams Rimantui Vaitkui,Gintarui Steponavičiui, Valdemarui Tomaševskiui ir Loretai Graužinienei.

2014-11-19Šį linksmą moterišką rašinėlį mums atsiuntė kolega Juozas Elekšis

Tik vyrams įtikti neįmanoma!!! Jeigu jo nemyli, stengiasi tave užkariauti. Jeigu jį dievini-palieka. Jeigu pasidaliji su juo problemomis, dūsauja, kad vargini. Jeigu nepasakoji, įsižeidžia, kad nepasitiki. Jei atsisakai su juo mylėtis,pareiškia, kad susiradai meilužį. Jei pasiūlai pati, pagalvoja, kad būtinai ko nors paprašysi. Jeigu jį įskaudini, esi žiauri. Jei taip pasielgia jis, paaiškėja, kad tu per daug jautriai reaguoji. Jeigu sulaužai pažadą , tavim negalima pasitikėti. Jeigu jis sulaužo savąjį, pasirodo, buvo priverstas taip padaryti. Jeigu bariesi, sako, kad elgiesi, kaip ragana. Jeigu jis šaukia ant tavęs, tai tik todėl, kad tavim rūpinasi. Jeigu elgiesi su juo gražiai, jis sako, kad kažką prisidirbai, jei ne - pareiškia, kad neįmanoma su tavim gyventi. Jeigu ginčijiesi su juo, išvadina užsispyrėle. Jeigu tyli, nutaria, kad per kvaila. Jeigu duotum paskaityti šį aprašymą vyrams, jie prisiektų, kad tai netiesa. Jeigu neduotum, sakytų, kad esi egoistė..

2014-11-14Vytautas Leščinskas: ĮŽYMUS ASMUO

Nors Trinkuškis iki šiol neatgavo nė vieno sugedusio televizoriaus, neveikiančių šaldytuvų bei dar nespėjusių sugesti karučių, vis tiek policijai jis jaučiasi esąs dėkingas. Už sudarytą galimybę pamatyti įžymų asmenį, įstengusį nuo gerai saugomos Seimo buveinės nukrapštyti ir parduoti vario plokštę su visa jos tauria heraldika bei prasminga simbolika.
archyvas (80)  
 

2014-11-10ŽINIJOS draugijoje POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas HOMOTERAPIJA. MĄSTYMAS – TAI DIALOGAS, MUZIKOS TERAPIJA (7)

ŽINIJOS draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius) 2014 m. gruodžio 2 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas HOMOTERAPIJA. MĄSTYMAS – TAI DIALOGAS MUZIKOS TERAPIJA Lektoriai: rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius psichologas Marius Šulčys
archyvas (219)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-10-272014 metų „Žurnalistų regatą“ laimėjo  (3)

2014 metų nugalėtojas paaiškėjo po trečiojo paskutiniojo varžybų etapo Kauno mariose. „Žurnalistų regatą“ laimėjo "Verslo žinių" komanda. Antrąją vietą metinėje įskaitoje laimėjo "Delfi", o trečią - žurnalo “Vėjo!3″ komanda.
archyvas (118)Naujienų prenumerata 
 

2014-11-24Jubiliejinėje Paryžiaus vaikų knygų mugėje – ir lietuviai

Lapkričio pabaigoje Paryžiuje vyksiančioje jubiliejinėje, 30-joje, vaikų ir jaunimo knygų mugėje pirmą kartą bus pristatytos ir lietuviškos knygos vaikams. Mugės metu bus galima susipažinti su Lietuvos knygų iliustracija, susitikti su iliustruotojais Sigute Chlebinskaite ir Karoliu Strautnieku, kurie ves dvejas kūrybines dirbtuves.

2014-11-18Berlyno Humboldtų universitete atidarytas Lituanistikos studijų centras

Vokietijos sostinėje Berlyne studentai jau gali studijuoti lituanistiką: 2014 m. rudens semestro pradžioje Berlyno Humboldtų universiteto vokiečių kalbos ir lingvistikos institute duris atvėrė Lituanistikos studijų centras, kuriame, finansuojant LR švietimo ir mokslo ministerijai, įsteigta Lietuvių kalbos docentūra.

2014-11-16Lietuvos ir Baltarusijos kultūros ministrai tarėsi dėl tolesnio bendradarbiavimo planų

Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis su Baltarusijos kultūros ministru Borisu Svetlovu lapkričio 14 dieną Minske sutarė pratęsti abiejų šalių Kultūros ministerijų bendradarbiavimo programą 2015-2016 m., aptarė Lietuvos kultūros pristatymo Baltarusijoje planus.
archyvas (122)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-11-17Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Kolektyvinė gynyba  (1)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Kolektyvinė gynyba (vienoliktoji prisiminimų dalis)

2014-11-04Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Kieta plazma ir auksas (2)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Kieta plazma ir auksas (dešimtoji prisiminimų dalis)

2014-10-28Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Paviliojo televizija  (3)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: "Pavilojo televizija" (devintoji prisiminimų dalis)
archyvas (35)  
 

2014-11-10"Tauragės žinios" ieško žurnalisto (2)

„Tauragės žinių" redakcija ieško žurnalisto, norinčio dirbti laikraštyje.

2014-10-31Vilniaus Gedimino technikos universitetui reikia žurnalisto

Sveiki, VGTU vėl plečia viešosios komunikacijos direkcijos komandą ir ieško žurnalisto. Gal pasidalintumėte skelbimu savo svetainėje? http://www.vgtu.lt/skelbimai/vgtu-iesko-zurnalisto_1
archyvas (112)Naujienų prenumerataRSS
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media