2014 m. rugpjucio 2 d., Šeštadienis

2014-08-012014 metų Antano Macijausko premija – biržiečiui žurnalistui Algirdui Vladislovui Butkevičiui

Rugpjūčio 2 d. , šeštadienį, 17.30 val. per Biržų miesto šventės „Sugrįžimai“ oficialų atidarymą (J. Janonio aikštėje) bus įteikta Antano Macijausko premija. Šiemet ji bus įteikta biržiečiui žurnalistui Algirdui Vladislovui Butkevičiui, kuris laimėjo Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ir Biržų rajono savivaldybės surengtą žurnalistų kūrybinį konkursą. Tokį sprendimą priėmė šešių asmenų konkurso vertinimo komisija, kuriai pirmininkavo Deimantas Jastramskis.

2014-07-28Palangoje vyks pirmasis Jaunųjų žurnalistų festivalis „Dramblys 2014”

Iniciatyvinė palangiškių jaunimo grupė užsimojo kurortą paversti ne tik vasaros, bet ir jaunųjų žurnalistų sostine. Rugpjūčio 22-24 dienomis stovyklavietėje „Trikampis” susirinks šimtas raštingiausių Lietuvos moksleivių, norinčių tapti garbingos, etiškos ir atsakingos žurnalistikos puoselėtojais. Trijų dienų festivalyje susirinks 14-29 metų jaunuoliai iš visos Lietuvos, kurie jau domisi žurnalistika, gerai valdo plunksną, planuoja studijuoti komunikacijos ar žurnalistikos mokslus arba jau yra spėję padirbėję visuomenės informavimo priemonėse.

2014-07-20Vilniaus apygardos teismas patenkino naujienų agentūros BNS redaktorių skundus

Liepos 17 dieną Vilniaus apygardos teismo teisėjas Pavelas Frolovas, išnagrinėjęs naujienų agentūros BNS darbuotojų skundus dėl jiems pritaikytų procesinės prievartos priemonių, iš dalies panaikino Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį ir priėmė naujus sprendimus.

2014-07-18Įamžinti unikalią Lietuvos gamtą kviečia P. Abukevičiaus premijos konkursas

Įamžinti unikalią Lietuvos gamtą ir tęsti žymaus kino režisieriaus ir operatoriaus, gyvosios gamtos dainiaus Petro Abukevičiaus tradicijas kviečia Petro Abukevičiaus premijos konkurso organizatoriai. Filmus konkursui galima pristatyti iki rugpjūčio 25 dienos į Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją (S.Konarskio g. 49, Vilnius), nurodant „Petro Abukevičiaus premijos konkursui".
archyvas (183)  
 

2014-07-20Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Visuomenės informavimo įstatymo ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisas  (2)

Liepos 18 dieną Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Visuomenės informavimo įstatymo ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisas. Šį pranešimą paskelbusi Lietuvos prezidento kanceliarija teigia, kad prezidentės inicijuotais įstatymų pakeitimais siekiama garantuoti žiniasklaidos laisvę, užtikrinti žmogaus teisių apsaugą ir sustiprinti demokratiją.

2014-07-16LRT Taryba nepritaria Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto nuomonei. Kodėl?  (3)

Dabartinės sudėties Seimas, atrodo, labai rūpinasi žiniasklaidos padėtimi Lietuvoje.Jis taisė ir toliau bando taisyti ar papildyti įvairius įstatymus, kurie sąlygoja žiniasklaidos veiklą. Aktyvus čia ir Seimo Informacinės visuomenės plėtros komitetas. Jis ką tik pritarė naujai Lietuvos radijo ir televizijos įstatymo 5 straipsnio redakcijai. Priėmus šią Įstatymo pataisą, LRT programas elektroninių ryšių tinklais perduoti galės tik strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinti įmonė – LRTC, o atsiskaitymo už paslaugą tvarka būtų sukurta vėliau. Ar čia viskas gerai?

2014-07-11Prezidentės inicijuotos įstatymų pataisos turėtų sustiprinti žiniasklaidą ir demokratiją  (2)

Vakar, liepos 10 dieną Lietuvos Seimas, apsvarstė kai kurias Visuomenės informavimo įstatymo ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisas. Svarstymo eiga parodė, kad daugeliui Seimo narių ši problema visiškai nerūpėjo. Seime, kaip žinia, yra 141 deputatas, o už Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIP-1210(2) balsavo tik 69 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 16 parlamentarų. 56 Seimo deputatai nebalsavo, jie, turbūt, sprendė rimtesnius dalykus.
archyvas (105)Naujienų prenumerata 
 

2014-07-28Teisėsaugos įtarimai TV3 televizijai buvo nepagrįsti (1)

Liepos 25 dieną Generalinė prokuratūra kukliai paskelbė naujieną, kad “Generalinė prokuratūra šiandien nutraukė ikiteisminį tyrimą, kuris buvo pradėtas kilus abejonėms dėl vienos uždarosios akcinės bendrovės, užsiimančios radijo ir televizijos bei kita veikla, finansinių operacijų teisėtumo”. Jei kalbėti trumpai, nutrauktas tyrimas dėl neva vykusių nusikaltimų, kuriuose neva dalyvavo ir TV3.

2014-07-01Savivalė Druskininkuose – vietinė valdžia draudžia net dalintis oficialia informacija apie jos darbą (2)

Kol Lietuvos ir pasaulio žurnalistai atidžiai stebi separatistų-teroristų veiklą Ukrainoje, Lietuvos teritorijoje kol kas mažokai pastebimas o centrinės valdžios net ignoruojamas jau sukurtas separatistinis režimas Druskininkų mieste. Ignoruodamas įstatymų normas ir net valdžios įstaigų sprendimus Druskininkų valdančiųjų elitas kuria savo demokratiją – pernai ėmėsi leisti propagandinį laikraštį, o visuomenei uždraudė net dalintis bet kokia informacija apie vietinės valdžios darbą be išankstinio Druskininkų valdžios leidimo.
archyvas (60)  
 

2014-07-10Kviečiu dalyvauti naujame projekte – Žurnalistų dainų knygos leidime (6)

Su kolegomis pasitaręs nutariau iš pradžių paruošti žurnalistų dainų knygą. Per visą Lietuvą yra daug pabirusių žurnalistų sukurtų dainų, jas išgirsi per televiziją, radiją, jos yra įvairių chorų, ir dainininkų repertuaruose. Į naująją knygą kviečiu visus kolegas žurnalistus, kam nesvetima poetinė kūryba, kurių eilėraščiai jau tapo dainomis. Esame atviri visiems, visų laukiame.
archyvas (26)  
 

2014-07-18ŽURNALISTŲ ETIKOS INSPEKTORIAUS TARNYBOS 2013 METŲ VEIKLOS ATASKAITA (1 dalis)

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos 2013 metų veiklos ataskaita yra labai didelės apimties. Mūsų svetainė, deja, dėl techninių priežaščių jos visos patalpinti negali. Todėl negalėjome įdėti ir diagramų, kurių ataskaitoje daug. Teko ataskaitos tekstą skelbti dalimis. Manau, kad tai rimtas dokumentas. Jis vertas žurnalistų dėmesio. Redaktorius

2014-07-17ŽURNALISTŲ ETIKOS INSPEKTORIAUS TARNYBOS 2013 METŲ VEIKLOS ATASKAITA (2 dalis)

ŽURNALISTŲ ETIKOS INSPEKTORIAUS TARNYBOS 2013 METŲ VEIKLOS ATASKAITOS 2 DALIS

2014-07-16ŽURNALISTŲ ETIKOS INSPEKTORIAUS TARNYBOS 2013 METŲ VEIKLOS ATASKAITA (3 DALIS)

ŽURNALISTŲ ETIKOS INSPEKTORIAUS TARNYBOS 2013 METŲ VEIKLOS ATASKAITOS 3 DALIS.
archyvas (160)Naujienų prenumerata 
 

2014-07-26Aktorei Ingai Jankauskaitei teisininkai padėjo apsiginti nuo tapatybės klastotojų socialiniame tinkle

Aktorė ir dainininkė Inga Jankauskaitė, padedama advokatų kontoros SORAINEN teisininkų, apgynė pažeistas teises dėl jos tapatybės pasisavinimo „Facebook“ socialiniame tinkle. Ingai Jankauskaitei į teisininkus teko kreiptis dėl trečiųjų asmenų sukurtos ir administruojamos klaidinančios paskyros socialiniame tinklapyje „Facebook“.

2014-07-24Vertėjui, poetui Antanui Gailiui paskirta valstybinė pensija

LR Vyriausybė liepos 22 dieną nutarė skirti pirmojo laipsnio valstybinę pensiją Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Antanui Gailiui.
archyvas (46)  
 

2014-07-25Ugdant spaudos fotografus. Fotografijos istorikui, pedagogui Virgilijui Juodakiui 80 (2)

Susirinkę į sostinės rotušę Vilniaus universiteto pedagogai ir buvę žurnalistikos studentai gražiai paminėjo savo kolegos ir mokytojo Virgilijaus Juodakio 80 metų gimtadienį. Pats jubilijatas į šventę atėjo guvus, geros nuotaikos. Nors iš prigimtiems būdamas kuklus ir nemėgdamas oficialių kalbų, jis šį renginį priėmė kaip pareigą palaikyti tradiciją, įvertinti nueitą kelią.

2014-07-2525 metų sukakties proga „Baltijos kelias“ atgims iš naujo

Virtualioje erdvėje ketvirtadienį prasidėjo interaktyvus projektas, kuris kviečia vėl susiburti tuos, kurie susikibę už rankų stovėjo „Baltijos kelyje“ prieš 25 metus. Nors prisiminimai apie „Baltijos kelią“ gyvi kiekviename iš mūsų, dabar galime juos išgyventi dar kartą. Iniciatyvos paskyroje Facebook.com/BaltijosKelias įkurta skaitmeninė archyvinių nuotraukų galerija, kurioje kiekvienas galės ne tik atgaivinti prisiminimus, bet ir pasidalinti jais – atsiųsti turimų nuotraukų iš „Baltijos kelio“. Visi paskyros lankytojai kviečiami ieškoti pažįstamų veidų – savo, artimųjų, draugų ar pažįstamų, žymėti juos, komentuoti, dalintis nuotraukomis ir prisiminimais.

2014-07-21Poetui, redaktoriui, spaudos darbuotojui Alfonsui Nykai-Niliūnui – 95-eri  (3)

Manau, kad retas, kuriam į rankas patenka Alfonso Nykos - Niliūno eilėraščių knygos, lieka abejingas. Gal būt tokių ir iš viso nėra. Ilgai Lietuvoje apie jį buvo mažai žinoma, nedaug kalbama. Nes jo poetinis talentas atsivėrė jau jam esant išeivijoje, užjūriuose. O sovietinei valdžiai tokie žmonės buvo nepriimtini, jų veikla, net kultūrinė, buvo ignoruojama.

2014-07-18Poeto Jono Aisčio jubiliejui – virtuali paroda

Minint poeto, eseisto Jono Aisčio (1904–1973) 110-ąsias gimimo metines, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė virtualią parodą. Lankytojai kviečiami susipažinti su poeto gyvenimo ir darbų apžvalga, kūriniais garso ir muzikos įrašuose, literatūra apie asmenį ir jo atminimo įamžinimą gimtinėje. Taip pat – išgirsti J. Aistį, skaitantį savo eiles, bei pasiklausyti žinomų aktorių skaitomų jo eilėraščių.
archyvas (34)  
 

2014-07-30Žiniasklaida ir verslas. Interesų konfliktas ar harmonija?

Žiniasklaida savo prigimtimi yra tarsi pasmerkta būti tarpininke tarp verslo ir visuomenės. Kita vertus, pati žiniasklaida yra verslas, nes ji siekia ne vien tik objektyviai perduoti informaciją, tačiau kartu ir užsidirbti. Tačiau šis verslas yra specifinis, nes gali daryti milžinišką įtaką bet kuriai kitai veiklai, visuomenės nuomonei ir valstybių ateičiai. O čia, anot specialistų, kyla pavojus, kai antras siekis nugali pirmąjį.

2014-07-30Žiniasklaidos priemonių valdymo neatsisako ir valdančiųjų, ir opozicijos atstovai

Tarp žiniasklaidos priemones valdančių politikų išlieka ir valdančiosios koalicijos, ir opozicijoje esančių partijų atstovai, rodo 2013-ųjų metų duomenys apie žiniasklaidos priemonių valdymą. Nevyriausybinės organizacijos „Transparency International” Lietuvos skyriaus (TILS) atnaujintoje elektroninėje svetainėje stirna.info pateikti duomenys rodo, kad 2013 metais, kaip ir prieš tai, laikraštį „Rinkos aikštė“ valdančių įmonių vienas iš savininkų buvo europarlamentaras Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas, dar turėjęs ir 51 proc. bendrovės „Interneto žinios“ (ji valdo 20 naujienų portalų) akcijų.

2014-07-24Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos 2014-07-14 posėdžio metu svarstyti klausimai ir priimti sprendimai (1)

Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos liepos 14 dienos posėdžio metu buvo apsvarstyti aktualūs klausimai ir priimti sprendimai.

2014-07-17Ryšių reguliavimo tarnyba per 2014 m. II ketvirtį gavo 112 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2014 m. II ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 112 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. Interneto naudotojai siuntė pranešimus apie rastą informaciją internete, susijusią su rasinės ar tautinės nesantaikos kurstymu, pornografija, vaikų seksualiniu išnaudojimu, taip pat apie neleistiną asmeninės informacijos skelbimą.
archyvas (686)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-08-01Startuoja žurnalistinių tyrimų konkursas. Tyrimų fondo vertė – 25 tūkst. litų

Jei troškote į dienos šviesą iškelti gilesnės analizės reikalaujančią temą, tačiau aplinkybės buvo nepalankios ar trūko kompetencijos – dabar turite progą tai padaryti. Siekdama skatinti aukštesnių standartų žurnalistiką, VšĮ „Nacionalinis socialinės integracijos institutas“, bendradarbiaudama su „Baltosiomis pirštinėmis“, kviečia dalyvauti žurnalistinių tyrimų konkurse. Čia žmogaus teisių ar korupcijos tematikos tyrimams skiriamas 25 tūkst. litų prizinis fondas.

2014-07-28Religines įvairoves atspindinti paroda vyksta į Telšius

Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centro (NRTIC) ir Lietuvos žurnalistų sąjungos ( LŽS) organizuotame fotografijų konkurse "Religinės įvairovės pažinimas ir sklaida Lietuvoje" išrinkti geriausi Lietuvoje spaudos fotografijų, susijusių su religinės įvairovės ir žmogaus teisių tematika, autoriai. Su jų darbais jau susipažino Vilkaviškio, Utenos ir Kauno gyventojai. Rugpjūčio 1 d., 15 val. fotografijų paroda atidaroma Telšių Menų inkubatoriuje, (Muziejaus g.29).

2014-07-25Kvietimas teikti paraiškas į tarptautinį Paryžiaus kino ir šiuolaikinio meno festivalį

Iki š.m. rugpjūčio 16 dienos Lietuvos menininkai ir organizacijos kviečiamos teikti paraiškas dalyvauti tarptautiniame naujojo kino ir šiuolaikinio meno festivalyje “Les Rencontres internationales”, kuris vyks 2014 m. gruodžio 1-7 d. Paryžiuje.

2014-07-11Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos konkursas

Ievos Simonaitytės premijai gali būti pristatomi visos šalies kūrėjai už viso gyvenimo kūrybinius nuopelnus arba dviejų pastarųjų metų sukurtus meniškai brandžius kūrinius, kuriuose literatūrinėmis priemonėmis atspindėta Klaipėdos krašto bei Mažosios Lietuvos dvasia. Pretendentus premijai gali pateikti fiziniai ir juridiniai asmenys iki 2014 m. gruodžio 1 d. Klaipėdos apskrities viešajai I.Simonaitytės bibliotekai (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda).
archyvas (205)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-07-30Palangoje duris atvers fotostudija po didžiausiu pasaulyje fotografiniu skėčiu

Visą ateinantį karštąjį savaitgalį Palangoje veiks fotostudija po didžiausiu pasaulyje fotografiniu skėčiu. 2014 m. rugpjūčio 1 d. 16 val. Kultūros bare KABLYS: JŪRA.KULTŪRA (S.Dariaus ir S.Girėno g. 13, Palanga) pristatomas projektas „Fotografiniai pasakojimai" ir atidaroma Lietuvos analoginės fotografijos asociacijos nuotraukų paroda. Renginio metu veiks fotoaparatų retrospektyvinė ekspozicija, klaskinė fotostudija ir juodai - balta fotolaboratorija

2014-07-28Geriausių nuotraukų autoriams – firminiai puodeliai (2)

Aplinkos ministerijos paskelbtam nuotraukų konkursui „Neatrasta Lietuvos vieta, kurią verta aplankyti“ savo fotografijas atsiuntė per 40 dalyvių. Jie vertinimo komisijai pateikė rimtą užduotį – iš atsiųstų daugiau kaip 120 nuotraukų atrinkti 8 geriausias ir labiausiai konkurso sąlygas atitinkančias.

2014-07-28Romo Juškelio fotografijų paroda „Tarp formos ir turinio. Marionetės“

2014 m. liepos 30 d., trečiadienį, 17.30 val. nuoširdžiai Jus kviečiame į Romo Juškelio fotografijų parodos atidarymą „Prospekto fotografijos galerijoje“ (Gedimino pr. 43, Vilnius).

2014-07-25Festivalis KAUNAS PHOTO

Liepos 30 d., trečiadienį, 17:30 Kauno fotografijos galerijoje (Vilniaus g. 2, Kaunas) vyks pirmosios Andrejs Strokins (Latvija) personalinės fotografijų parodos "Žmonės kopose" atidarymas, dalyvaujant autoriui. Pernai Andrejs Strokins tapo ketvirtojo tarptautinio konkurso KAUNAS PHOTO STAR 2013 nugalėtoju. Konkurso prizas - Kauno fotografijos galerijos pakvietimas surengti personalinę parodą, kurios įgyvendinimu pasirūpino festivalis KAUNAS PHOTO.
archyvas (116)  
 

2014-07-25LRT atvers vartus auksiniams Lietuvos protams

Jau šį rudenį naujajame LRT sezone Arūnas Valinskas žada pradėti su trenksmu, pristatydamas Lietuvoje dar neregėto mąsto intelektinio žaidimą, kurio nugalėtojas laimės kelionę aplink pasaulį. Staigmenos laukia ne tik tuos, kurie pasiryš dalyvauti ir varžytis dėl šio prizo, bet ir tiems kurie jį stebės. „Bus įdomu, gudru, šmaikštu ir, žinoma, azartiška! LRT eteryje vartus atvers nauji rūmai proto ir žinių karaliams“, – teigia TV eterio vilku vadinamas A. Valinskas.

2014-07-25Donatai Rinkevičienei – pagrindinis vaidmuo naujame LNK seriale

Penki sezonai Lenkijoje, trys milijonai žiūrovų kas savaitę ir tikri receptai, kurių laukia visa šalis. Visa tai – apie naująjį LNK serialą „Gyvenimo receptai“, kuris nuo naujojo LNK sezono bus kuriamas pagal tarptautinį scenarijų „Przepis na życie“. Tai - visiška naujiena Lietuvos rinkoje: žiūrovai seks ne tik meilės istorijos peripetijas, bet ir lauks pagrindinės herojės gaminamų patiekalų receptų.

2014-07-18Aktorė J. Zinkevičiūtė: „Nors karjera daroma visaip, šou verslas atviras talentingiems ir darbštiems“ (1)

Šį rudenį LRT televizija pradeda rodyti naują lietuvišką serialą ,,Meilė kaip mėnulis“, kurį kuria prodiuserių kompanijos „Videometra“ ir „Singing fish“. Serialo siužetas atskleis paslaptimis apipintą, žiūrovams nematomą televizijoje besisukančių žmonių gyvenimą. Vieną ryškiausių vaidmenų seriale kuria jaunosios kartos aktorė Justė Zinkevičiūtė.

2014-07-10Ukrainos drama – profesionalių ukrainiečių žurnalistų akimis per LRT

Lietuvos nacionalinis transliuotojas atveria naują autentiškų žinių apie Ukrainos kovą už pasirinkimo laisvę kanalą – LRT jau nuo liepos 14 d. pradeda rodyti ukrainiečių žurnalistų komandos parengtas naujienų laidas „Žinios. Ukraina“. Žinių laidas rusų kalba, kurias rengia plačiausią korespondentų tinklą šalyje turintis Ukrainos „5 kanalas“, rodys LRT KULTŪRA kasdien 11.30 ir 18 val.
archyvas (215)  
 

2014-07-3089,0 MHz – naujasis LRT radijo dažnis Vilniuje

Nuo rugpjūčio 1-osios, LRT radijas bus transliuojamas vienu – 89,0 MHz – dažniu. Vilniaus ir jo apylinkių gyventojai jau nuo birželio 1-osios galėjo įsitikinti naujo LRT radijo dažnio kokybe.

2014-07-04LRT radijas – oficialus 2014-ųjų Pasaulio krepšinio čempionato transliuotojas

Jau greitai Lietuva turės galimybę vėl užsidėti krepšinio karūną. Rugpjūčio 30-rugsėjo 14 dienomis Ispanijoje vyks Pasaulio krepšinio čempionatas, kuriame kovos ir Lietuvos rinktinė. Lietuvių kovas, kaip ir rungtynes dėl medalių tiesiogiai transliuos LRT radijas. Rungtynes iš Ispanijos komentuos daugelio geriausiu krepšinio komentatoriumi tituluojamas Linas Kunigėlis.
archyvas (58)  
 

2014-07-31Didėja lietuvos gyventojų pasitenkinimas kultūros paslaugų prieinamumu

Kultūros ministerijos užsakymu atlikto tyrimo „Gyventojų dalyvavimas kultūroje ir pasitenkinimas kultūros paslaugomis“ duomenimis, kultūros paslaugų prieinamumo pokytį Lietuvoje (remiantis kultūros paslaugų vartotojų vertinimu), visų tirtų kultūros sričių paslaugos suvokiamos kaip labiau prieinamos nei prieš metus.

2014-07-31Naisiai tampa kultūros, sveikos gyvensenos, naujų tradicijų ir švenčių pavyzdžiu

Naisiai paskelbti - 2015 metų Mažąja Lietuvos kultūros sostine. Naisiai - tai gyvenvietė, esanti Meškuičių seniūnijoje, 17 kilometrų atstumu nutolusi nuo Šiaulių ir tik 7 km iki visiems gerai žinomo Kryžių kalno. Joje gyvena per 550 žmonių. Šiandien Naisiai daugeliui labai gerai žinomi iš televizijos serialo „Naisių vasara", penktą kartą įvykusio festivalio visai šeimai „Naisių vasara", „Naisių vasaros teatro" spektaklių bei daugelio kitų čia vykstančių projektų. Šiemet vykęs festivalis visai šeimai „Naisių vasara" sukvietė jau penktus metus iš eilės, penktus gyvavimo metus jau skaičiuoja ir asociacija „Naisių bendruomenė", vienijanti ir jungianti per 330 Naisių ir aplinkinių kaimų ir žemių žmonių, atstovaujanti jų interesams, sprendžianti vietos problemas, organizuojanti įvairius renginius, vykdanti projektus ir visada kviečianti prisijungti. Apie turiningą veiklą pasakoja asociacijos „Naisių bendruomenė" pirmininkė Rita Žukauskienė.

2014-07-25„Druskininkų vasara su Čiurlioniu" kviečia į Čiurlionio studijų savaitę ir smuikininkų meistriškumo mokyklą

XII tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M.K. Čiurlioniu“ liepos mėnesio pabaigoje – rugpjūčio pradžioje tradiciškai pasiekia savo kulminaciją – kurorte vyks tradicinė M.K. Čiurlionio studijų savaitė ir jos kontekste rengiama tarptautinė konferencija „M.K. Čiurlionis ir pasaulis“, kurią lydės smuiko muzikos šventė bei smuikininkų meistriškumo mokykla.

2014-07-16Paroda „Tado Kosciuškos sukilimo 1794 m. dokumentai“

LMA Vrublevskių bibliotekos Tado Vrublevskio skaitykloje iki 2014 m. rugsėjo 12 d. veikia paroda „Tado Kosciuškos sukilimo 1794 m. dokumentai“, skirta 220 sukilimo metinėms.
archyvas (311)Naujienų prenumerata 
 

2014-07-25"Toksikologo užrašai" - daugybę gyvybių išgelbėjęs gydytojas dalijasi įžvalgomis ir patirtimi

Pristatoma knyga - Robertas Badaras, Danutė Jonušienė. Toksikologo užrašai. - Vilnius: Tyto alba, 2014. - 264 p. Viršelio dailininkė Asta Puikienė. Knyga atsirado iš žurnalistės Danutės Jonušienės pokalbių su Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovu Robertu Badaru. Daugybės žmonių gyvybę išgelbėjęs gydytojas toksikologas joje dalijasi savo įžvalgomis, patirtimi, pateikia naujausių mokslinių duomenų.

2014-07-25Filosofinė kolegos išpažintis

Sudėtingus kūrybinio ir gyvenimo kelio ieškojimus Aloyzas Vilkys aprašė neseniai išleistoje prisiminimų knygoje „AUDRINGO PASAULIO LAIPTAIS KOPTA Į VIRŠŪNES“. Knyga didelė – apie 500 puslapių, be autobiografinių, yra skyriai „Apie draugystę ir draugus, tikrus ir tariamus“, „Apie tikėjimą, kunigus, bažnyčią, pasaulio filosofiją ir ateizmą“, „Apie profesiją, darbą, politiką ir vertybes, atrastas epochos vėjams siaučiant“, „Apie pareigą, atliekamą užsimerkus prieš likimo tau ruošiamus smūgius“, „Apie išpažintį sau ir savo artimui dykumoje“.

2014-07-23Nauja Vainiaus Bako knyga – vėjas poeziją neša

Vėjyje besisupančiais pienių pūkais apsupta, naujai pasirodė Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos leista, Vainiaus Bako eiliuota knyga. „Kas vėjo – vėjui“ yra trečias Vainiaus Bako eilėraščių rinkinys. Tai mąslumo, jausmų šilumos, jaukumo kupinas eilėraščių rinkinys.
archyvas (124)  
 

2014-07-28Jonas Paulauskas apie tris dalykus žmogaus gyvenime (1)

Kolega žurnalistas Jonas Paulauskas atsiuntė mūsų svetainei trumpą filosofišką pamąstymą apie tris dalykus žmogaus gyvenime.

2014-07-25Virgilijus Juodakis - apie kandidatus į Seimą ir garsųjį telšiškį (3)

Naujos Virgilijaus Juodakio miniatiūros - apie kandidatus į Seimą ir garsųjį telšiškį

2014-07-22Linksma kompanija iš Žagarės vyšnių festivalio (2)

Šią smagią kompanija iš Žagarės vyšnių festivalio atsiuntė mūsų geras kolega Juozas Šalkauskas.

2014-07-18Ipolitas Skridla - Išeitis yra (4)

Eilėraščio autorius Ipolitas Skridla - yra LŽS narys. Jam suteiktas Lietuvos nusipelniusio žurnalisto garbės vardas. Pagal išsilavinimą ekonomistas, dirbo įvairų valstybinį, ūkinį darbą. Ilgą laiko tarpsnį buvo laikraščių ir žurnalų susivienijimo „Periodika“ direktorius. Rūpinosi respublikinių žurnalų, rajonų ir miestų laikraščių leidybiniais reikalais. Poezija domisi nuo mokyklos suolo. Yra išleidęs poezijos rinkinius „Dovana“, „Širdies virpesiai“, „Gyvenimo tarpsniai“, „O metai bėga...“. Jo eilėraščiai spausdinti lietuvių poetų meilės lyrikos antologijoje „Mudviejų vakaras“, žurnalistų poetų knygose „Šitas aidas toli girdis...“ ir "Sušvieki, saule", periodiniuose leidiniuose.
archyvas (61)  
 

2014-07-19Visuotinė enciklopedija – Lietuvos valstybingumo ir identiteto įtvirtinimas  (3)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su „Visuotinės lietuvių enciklopedijos" mokslinės redakcinės tarybos nariais ir leidėjais. Paskutinio – 25-ojo – enciklopedijos tomo išleidimo proga valstybės vadovė jiems įteikė padėkos raštus už prasmingą darbą įgyvendinant ilgametį mokslinį informacinį Lietuvos projektą.

2014-07-08„Pozityvistų klubo" susiėjimas-diskusija „LIKIMAS. GYVENIMAS. PAJAUTIMAI" (13)

Lietuvos „ŽINIJOS" draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius)2014 m. rugpjūčio 5 d.18 val. įvyks „Pozityvistų klubo" susiėjimas-diskusija „LIKIMAS. GYVENIMAS. PAJAUTIMAI" Lektoriai: „Pozityvistų klubo" steigėjas, rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius, psichologas Marius Šulčys
archyvas (190)Naujienų prenumerataRSS
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media