2014 m. gruodžio 21 d., Sekmadienis

2014-12-14Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija: Kolegos, nesivelkime į rinkimų kampanijas

Kaskart prieš rinkimus, ypač savivaldybių tarybų, Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija sulaukia klausimų dėl žurnalistų įtraukimo (įsitraukimo) į rinkimų kampanijas, dalyvavimo partijų sąrašuose, atviro simpatijų ar antipatijų demonstravimo partijoms ir kandidatams.

2014-12-09Iki metų pabaigos pratęsiamas konkursas regioninės ir vietinės spaudos žurnalistams – “Verslo iniciatyva “Perskaičiuok sąžiningai” – mūsų regione”

Lietuvos žurnalistų sąjunga iki š.m. gruodžio 31 d. pratęsia konkursą regioninės ir vietinės spaudos žurnalistams "Verslo iniciatyva „Perskaičiuota sąžiningai". Jo tikslas - skatinti viešąją diskusiją euro įvedimo tema. Paraiškas konkursui gali teikti visi žurnalistai, kurių autoriniai darbai, atitinkantys konkurso tikslus, buvo paskelbti vietinės ir regioninės spaudos leidiniuose nuo 2014 m. spalio 1 d. iki 2014 m. gruodžio 31 dienos. Konkurso nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti ne vėliau kaip 2015 m. sausio mėn. 16 dieną.

2014-12-08LŽS Tarybos posėdis - 2015 m. sausio 24 dieną

LŽS Valdybos posėdyje, vykusiame 2014 m. gruodžio 6 dieną, buvo nutarta surengti LŽS Tarybos posėdį 2015 m. sausio 24 dieną, 11 val. Posėdis vyks Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, Vilnius). Patikslinta darbotvarkė bus paskelbta LŽS svetainėje.

2014-11-23Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku ketvirtai kadencijai perrinktas Dainius Radzevičius (5)

Šeštadienį (lapkričio 22 dieną) Vilniaus Rotušėje vykęs XVI-asis Lietuvos žurnalistų sąjungos suvažiavimas organizacijos vadovu perrinko Dainių Radzevičių. Jis LŽS vadovaus ketvirtą kadenciją. LŽS pirmininkas renkamas 4 metams. Į LŽS pirmininkus taip pat pretendavo sąjungos vicepirmininkas sporto žurnalistas Tautvydas Vencevičius.Per slaptą balsavimą už D. Radzevičių balsavo 123 delegatai, už T. Vencevičių - 28. 38 metų D.Radzevičius Lietuvos žurnalistų sąjungai vadovauja nuo 2003 metų gruodžio.
archyvas (226)  
 

2014-12-16Viktoras Denisenko: Ar Lietuvai reikalingas kokybiškas dienraštis?

Ne taip seniai įsivėliau į polemiką su vienu iš savo draugų apie kokybišką žiniasklaidą ir jos poreikį mūsų šalyje. Minėtas draugas yra mano buvęs kursiokas Vilniaus universiteto Žurnalistikos institute, žmogus dirbęs tiek žiniasklaidoje, tiek ryšių su visuomene sferoje, tad mūsų dialogas šia tema, sakyčiau, buvo kiek rimtesnis, nei abstraktūs pasvaičiojimai ir tuščias dūsavimas dėl pagrindinės mūsų darbo sferos ateities. Kiek prislopindamas intrigą iškarto parašysiu, kad prie kokios nors vieningos išvados mes taip ir nepriėjom...

2014-12-14Viktoras Trofimišinas: Užsakomoji žurnalistika – profesijos diskreditavimas

Mokamų žurnalistų paslaugų reklamavimas (svetainėje zurnalistupaslaugos.lt), kaip ir vadinamoji užsakomoji žurnalistika neturi nieko bendra su profesionaliąja žurnalistika, klaidina visuomenę.

2014-12-09Bronius Matelis: Regiono žiniasklaidos vadžias perėmę politikai lengvai jų neatsisakys (3)

Jeigu taip rimtai pasižiūrėjus, tai Seimo nariai tiesiog dar nėra tinkamai pasirengę atiduoti dalį žurnalistų ir leidėjų bėdų į pačios žiniasklaidos rankas. Teigiu tai neturėdamas kokių nors kėslų juos įžeisti ir pažeminti – tiesiog toks valstybės brandos kelias, esame dar jo pradžioje ir viso iš karto, per vieną dieną, nužingsniuoti niekam neleista
archyvas (125)Naujienų prenumerata 
 

2014-11-25Pagaliau žurnalistų ir leidėjų savitvarka reformuota iš esmės (3)

Šiandien (lapkričio 25 d. – red.) Seimas priėmė Visuomenės informavimo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-1243(5), kurios įteisina naujai kuriamą Visuomenės informavimo etikos asociaciją – tikrą žurnalistų ir leidėjų savitvarkos organizaciją. Naujos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos įsigalioja jau nuo kitų metų sausio 1 dienos. Todėl šiandien veikianti Žurnalistų ir leidėjų organizacija turės būti pertvarkyta į naują komisiją, kurią įpareigotos steigti Lietuvos žurnalistų sąjunga, Lietuvos žurnalistų draugija, Interneto žiniasklaidos asociacija, Lietuvos radijo ir televizijos asociacija, Regioninių televizijų asociacija, Lietuvos kabelinės televizijos asociacija, Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija.
archyvas (71)  
 

2014-12-18Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininko kadencija bus ilgesnė

Seimas patikslino Visuomenės informavimo įstatymo 47 straipsnį (įstatymo projektas Nr. XIIP-1633(2), pailgindamas Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininko ir jo pavaduotojo kadenciją nuo dvejų iki ketverių metų.

2014-12-15Kultūros ministerija skelbia dokumentų priėmimą knygos meno konkursui

Lietuvos kultūros ministerija, siekdama išrinkti geriausias meninio apipavidalinimo ir poligrafinio atlikimo Lietuvos leidyklų 2014 metais išleistas knygas, skelbia knygos meno konkursą. Teikti knygas konkursui turi teisę visi Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka įregistruoti juridiniai asmenys, vykdantys leidybinę ir spausdinimo veiklą, taip pat knygų autoriai ir dailininkai.

2014-12-14Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos 2014-12-01 posėdžio metu svarstyti klausimai ir priimti sprendimai

Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos 2014-12-01 posėdžio metu svarstė įvairius klausimus ir priėmė sprendimus.

2014-12-05Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba lapkričio mėnesį gavo 16 skundų

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba lapkričio mėnesį gavo 16 skundų.
archyvas (195)Naujienų prenumerata 
 

2014-12-15Eteris buduliams tik padės bujoti (3)

Lietuvą turi naują herojų. „Naująją interneto sensaciją", kaip entuziastingai skelbiama viešojoje erdvėje. Tiems, kas nematė ir negirdėjo, pristatau: toji „sensacija" — 23 metų vaikinas iš Lazdijų, pasirodęs televizijos laidoje, pablevyzgojęs apie savo žygdarbius, palaidęs keiksmažodžių, pateikęs savo supratimą ir požiūrį į gyvenimą. Kad ir neilgą, bet turiningą: nuo trylikos metų turi reikalų su policija, už vairavimą būnant neblaiviam, pasipriešinimą pareigūnams ir kitus pažeidimus baustas 19 kartų. Toks visai nieko egzempliorius.

2014-12-15Jau veikia Lietuvos kultūros institutas

Tarptautinių kultūros programų centras keičia administracinę struktūrą ir pavadinimą – Lietuvos kultūros sklaida užsienyje besirūpinanti biudžetinė įstaiga, kurios steigėja yra LR kultūros ministerija, oficialiai tapo Lietuvos kultūros institutu. „Lietuvos kultūros institutas – tinkamesnis, aiškus ir svarus pavadinimas šalies kultūrą užsienyje pristatančiai įstaigai, – teigia jos direktorė Aušrinė Žilinskienė. - Šis pavadinimas – stoja į vieną gretą su užsienio kultūros institutais ir pabrėžia Lietuvos vardą bei jos šalies kultūros svarbą“.
archyvas (70)  
 

2014-12-18Prieš Kalėdas jaunieji žurnalistai kūrė nebenaudojamos elektronikos gyvenimo scenarijus

Žurnalistų namuose buvo apdovanoti šio konkurso išradingiausi rašytojai - būsimieji Lietuvos žurnalistai. EPA ir Lietuvos žurnalistų sąjungos bendromis jėgomis pirmąsyk organizuotas konkursas sulaukė šešiasdešimt įvairiausių moksleivių rašinių, susijusių su aplinkosaugos tema. Renginyje buvo pagerbti penkiolika žurnalisto gyslelę turinčių moksleivių iš Kauno, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių, Tauragės ir Vilkaviškio.
archyvas (52)  
 

2014-12-20Sukanka 20 metų, kai Vilniaus istoriniam centrui suteiktas UNESCO pasaulio paveldo statusas

Prieš 20 metų, 1994 m. gruodžio 17 dieną, 18-osios UNESCO Pasaulio paveldo komiteto sesijos Tailande metu Vilniaus istorinis centras buvo įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šis statusas reiškia, kad vietovė turi išskirtinę visuotinę vertę ir yra unikali pasauliniu mastu.

2014-12-20Kitąmet bus minimos Mykolo Kleopo Oginskio 250-osios gimimo metinės

Siekdama deramai paminėti iškilaus valstybės ir visuomenės veikėjo, diplomato, kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio atminimą, Vyriausybė patvirtino jo 250-ųjų gimimo metinių minėjimo veiksmų planą.
archyvas (55)  
 

2014-12-20LRT taryba patvirtino LRT įstatų pakeitimus

Gruodžio 15 dieną posėdžiavusi LRT taryba patvirtino VšĮ Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatų pakeitimus, parengtus atsižvelgiant į 2015-ųjų sausio 1 d. įsigaliojančius LRT įstatymo pakeitimus, dėl kurių LRT eteryje neliks komercinės reklamos. Įstatai bus pateikti Juridinių asmenų registrui.

2014-12-16Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyrius (3)

Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyrius šiuo metu vienija 55 narius ne tik iš Klaipėdos, bet ir Kretingos, Gargždų, Palangos, Vilniaus, Jungtinės Karalystės, Ispanijos... Net ir išvykę svetur mūsų nariai nori būti LŽS gretose, pagal galimybes dalyvauja skyriaus veikloje, moka nario mokestį. Skyriaus narių amžius siekia nuo 23 iki 85 metų amžiaus. Senjorai žurnalistai turi neformalų savo klubą skyriaus sudėtyje.

2014-12-14Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas: nesąžininga „Vakaro žinių“ kritika BAB banko „Snoras“ administratoriaus N. H. Kuperio atžvilgiu peržengė saviraiškos laisvės ribas

2014 m. gruodžio 11 d. nutartimi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas baigė spręsti ginčą tarp UAB „Naujasis aitvaras“ (leidžiančios laikraštį „Vakaro žinios“) ir žurnalistų etikos inspektoriaus, kilusį dėl jo 2013-11-08 sprendimo, priimto išnagrinėjus BAB banko „Snoras“ bankroto administratoriaus N. H. Kuperio (N. H. Cooper) skundą dėl šališkos informacijos apie jį skleidimo „Vakaro žiniose“.

2014-12-14Finansų ministerija - prieš mažesnius mokesčius neetiškai spaudai  (1)

Finansų ministerija nepritaria siūlymui, kad profesinės etikos nesilaikantiems laikraščiams ir žurnalams galiotų lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas. Vyriausybės išvados projektą parengusi Finansų ministerija teigia, kad profesinės etikos nesilaikančių leidėjų veiklos netikslinga remti mokestine lengvata.
archyvas (716)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-12-16Jų širdys liko Tėvynėje... (2)

Margaspalviais žiedais išsiskleidęs birželis sutiko puikiuose Tyzenhauzo rūmuose surengtą dailininkės Reginos Matuzonytės-Ingelevičienės parodą. Pernai Vilniuje, Radvilų rūmuose, veikusi dailininkės paroda šiemet atkeliavo į jos jaunystės miestą Rokiškį.

2014-12-11Naujas kolegos Alfonso Čepausko kūrybos albumas “Kūryba ir kita pusė” (3)

Dienos šviesą išvydo naujas kolegos Alfonso Čepausko kūrybos albumas “Kūryba ir kita pusė”. Jis išleistas solidžiai, gausiai iliustruotas spalvotomis ir juodai baltomis iliustracijomis: kolegos Alfonso kūrinių, jo ilgo ir labai turiningo gyvenimo akimirkų nuotraukomis. Juk ne juokas – kolega Alfonsas šį albumą išleido savo 85 – mečio proga. Tai informacija ir tiems, kurie prieš XVI- ąjį LŽS suvažiavimą bandė išstumti senjorus iš LŽS gyvenimo, nes, anot jų, iš senių nėra naudos, jie tik trukdo progresui, naujovių diegimui. Tokiems kritikams galiu pasiūlyti – pasivykite solidžiai į devintą dešimtį įėjusį kolegą Alfonsą, kuris sugebėjo ne tik išleisti rimtą meno albumą, bet ir jubiliejaus proga surengti keletą savo kūrybos parodų Vilniuje, Tauragėje ir Skaudvilėje. Ir visur, beje, garsino ir Lietuvos žurnalistų sąjungą.

2014-11-25Kolegos Alberto Vaidilos paroda “Žurnalistų portretai” – Vilniaus Rotušėje (5)

Šį kartą Lietuvos žurnalistų sąjungos suvažiavimo dalyvius pasitiko maloni staigmena. Vilniaus Rotušėje kolega Albertas Vaidila surengė parodą “Žurnalistų portretai”. Tai jau antroji kolegos Alberto paroda, skirta vien tik žurnalistų portretams. Pirmoji vyko šiemet pavasarį Žurnalistų namuose ir susilaukė daug palankių atsiliepimų.

2014-11-13Konkursas regioninės ir vietinės spaudos žurnalistams – “Verslo iniciatyva “Perskaičiuota sąžiningai” – mūsų regione”

Lietuvos žurnalistų sąjunga skelbia regioninės ir vietinės spaudos žurnalistams konkursą "Verslo iniciatyva „Perskaičiuota sąžiningai“. Jo tikslas - skatinti viešąją diskusiją euro įvedimo tema. Paraiškas konkursui gali teikti visi žurnalistai, kurių autoriniai darbai, atitinkantys konkurso tikslus, buvo paskelbti vietinės ir regioninės spaudos leidiniuose nuo 2014 m. spalio 1 d. iki 2014 m. gruodžio 31 dienos.
archyvas (228)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-12-20Paroda SLINKTYS - „Prospekto“ fotografijos galerijoje

2014 m. gruodžio 22 d. (PIRMADIENĮ) 17.30 val. maloniai kviečiame į parodos „Slinktys“ atidarymą „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vlnius). Parodos dalyviai: Žygimantas Augustinas, Jonas Gasiūnas, Kęstutis Grigaliūnas, Algis Griškevičius, Evaldas Jansas, Agnė Jonkutė, Eglė Karpavičiūtė, Jolanta Kyzikaitė, Rolandas Marčius, Audrius Puipa, Marija Teresė Rožanskaitė, kuratoriai: Gytis Skudžinskas ir Vilma Samulionytė.

2014-12-15Londone - paroda apie emigraciją „Iš tavo dienoraščių”

Gruodžio mėnesį „The Depot" galerijoje Londone vyko paroda „Iš tavo dienoraščių” (angl. „From Your Diary"). Tai dviejų jaunųjų menininkių – lietuvės Agnės Ritos Kučinskaitės ir italės Giulia Parlato bendras projektas emigracijos tema. Keturiolikos fotografijų parodą lydi emigravusiųjų patirčių dokumentacija.

2014-12-14Fotografijų konkurso„Debiutas“ lareatai

Lietuvos fotomenininkų sąjungos „Prospekto“ fotografijos galerijoje vyko konkurso–parodos „Debiutas“ laureatų apdovanojimo ceremonija bei katalogo pristatymas. Šių metų pirmos vietos nugalėtojai Ievai Baltaduonytei buvo įteiktas fotoaparatas SONY A5100. Nugalėtojos nuotraukų serijos tema „Migracijos“. Migracija yra dalykas, kurį pati autorė yra patyrusi. Tai jauna lietuvaitė, baigusi fotografijos studijas Airijoje. Apskiritmu įrėminti portretai jaunų moterų, palikusių Lietuvą ir gyvenančių Airijoje papildomi keturiais kvadratiniais natiurmortais, vaizduojančiais objektus, kurie sieja šias moteris su Lietuva.
archyvas (168)  
 

2014-12-20Atskleista nacionalinės „Eurovizijos“ vertinimo komisija

Lietuva pradeda nacionalinės „Eurovizijos“ maratoną: LRT Didžiojoje studijoje prasidejo pirmieji atrankos filmavimai. Su „Eurovizija” susijusi informacija iki šiandienos buvo kruopščiai slepiama. Daug kalbų sukėlė nacionalinės atrankos vedėjos rinkimai – pirmą kartą portalo LRT.lt lankytojai patys išrinko porą Arūnui Valinskui. „Eurovizijos” gerbėjai nusprendė, kad, kaip ir praėjusiais metais, nacionalinę atranką vesti turi dainininkė Simona Nainė.

2014-12-20Per LNK – pirmą kartą Lietuvoje visa „Hario Poterio“ saga

Po itin sėkmingo rudens ir žiemos sezono LNK dėkoja savo ištikimiausiems žiūrovams už meilę ir dovanoja ypatingą šventinę programą „Superkalėdos“. Šv. Kučių vakarą ketvirtus metus iš eilės žiūrovai išvys jau tradicine tampančia šventinę laidą „Valanda su Rūta. Kūčios“. Specialiai papuoštoje studijoje vakarą kartu su laidos vedėja Rūta Mikelkevičiūte pradės trys dominikonų vienuoliai - broliai Pijus, Bernardas ir Lietuvoje gyvenantis prancūzas MarcAntuanas.

2014-12-16Per BTV - dokumentinių novelių filmas ,,Atėjo... Sabas“

Artėjančių švenčių proga BTV kanalas dovanoja legendinio žurnalisto Vido Mačiulio dokumentinių novelių filmą apie legendinį krepšininką Arvydą Sabonį. Filme kalbės net jo kardiologas.

2014-12-16TV3 „Naujametinėje keitykloje“ Ugnius Kiguolis prisipažins kiek turi milijonų

Gruodžio 31-ąją, paskutinę metų naktį, TV3 televizijos eteryje veiks „Naujametinė keitykla“. Šventinė transliacija subūrė daugybę žvaigždžių. Vieni iš „Naujametinės keityklos“ svečių – verslininkas Ugnius Kiguolis ir „Šok su manimi“ dalyvė Monika Šalčiūtė.
archyvas (286)  
 

2014-12-16"Laisvoji banga" - apie profesines sąjungas Lietuvoje

Gruodžio 15 dieną radijo stoties "Laisvoji banga" laidoje "Vektorius" (Vedėjas Audrys Antanaitis) buvo šnekama apie profesines sąjungas Lietuvoje, apie jų galimybes ir pareigas. Laidoje dalyvavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Laidos įrašą galima klausytios štai čia http://www.laisvojibanga.lt/vektorius-2014-12-15/

2014-12-04Vilniaus kraštas ir jo gyventojai – LRT radijo dokumentikos cikle „Pietryčių Lietuva“

Kuo šiandien gyvena Vilniaus kraštas – Turgeliai, Šalčininkai, Dieveniškės, Jašiūnai, Maišiagala, Adutiškis, Kackonys, Jurgeliškė ir kiti pietryčių Lietuvos miesteliai, nuo sostinės nedaug tenutolę, bet daugeliui – visiška terra incognita? Radijo bangomis juos aplankyti padės pasakojimų ciklas „Pietryčių Lietuva“, kurį visą gruodžio mėnesį transliuos LRT radijas. Pasakojimų kviečiame klausytis antradieniais „Ryto garsuose“ 9.30 val. , „Lietuvos dienoje“ 14.30 val. ir sekmadienį po 11 val. žinių.
archyvas (72)  
 

2014-12-17Kolegos Juozo Šalkausko kalėdinių kaklaraiščių paroda Vilniaus savivaldybėje (1)

Vakar (gruodžio 16 dieną) Vilniaus Savivaldybėje įvyko kolegos Juozo Šalkausko kalėdinių kaklaraiščių parodos atidarymas. Parodos lankytojai dabar turi gerą progą susipažinti su dalimi gausios ir garsios kaklaraiščių kolekcijos, kurią yra surinkęs kolega Juozas Šalkauskas.

2014-12-09LMTA Dainavimo katedros doc. Aušros Stasiūnaitės ir jos mokinių koncertas „Šventes pasitinkant“.

Gruodžio 22 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks LMTA Dainavimo katedros doc. Aušros Stasiūnaitės ir jos mokinių koncertas „Šventes pasitinkant“. Dalyvauja: Agnė Buškevičiūtė, Vaiva Datenytė, Rasa Dzimidaitė, Elzita Girčytė, Polina Glušniova, Skaistė Gorobecaitė, Rasa Murauskaitė ir Joana Stanelytė. Pianistė Nijolė Baranauskaitė. Programoje skambės lietuvių ir užsienio autorių vokaliniai kūriniai. Rašytojų klube veikia dailininko Arvydo Kašausko tapybos paroda.
archyvas (362)Naujienų prenumerata 
 

2014-12-20Povilas Lapeikis: antras žiupsnelis politinių epigramų

Povilas Lapeikis: antras žiupsnelis politinių epigramų, skirtų Birutei Vėsaitei, Linui Linkevičiui ir Algirdui Butkevičiui.

2014-12-14Ipolitas Skridla: Kas ką valdo (3)

Eilėraščio autorius Ipolitas Skridla - yra LŽS narys. Jam suteiktas Lietuvos nusipelniusio žurnalisto garbės vardas. Pagal išsilavinimą ekonomistas, dirbo įvairų valstybinį, ūkinį darbą. Ilgą laiko tarpsnį buvo laikraščių ir žurnalų susivienijimo „Periodika“ direktorius. Rūpinosi respublikinių žurnalų, rajonų ir miestų laikraščių leidybiniais reikalais. Poezija domisi nuo mokyklos suolo. Yra išleidęs poezijos rinkinius „Dovana“, „Širdies virpesiai“, „Gyvenimo tarpsniai“, „O metai bėga...“. Jo eilėraščiai spausdinti lietuvių poetų meilės lyrikos antologijoje „Mudviejų vakaras“, žurnalistų poetų knygoje „Šitas aidas toli girdis...“ ir „Sušvieski, saule“, periodiniuose leidiniuose.

2014-11-26Vytautas Leščinskas: epigramos (2)

Žurnalisto ir rašytojo Vytauto Leščinsko epigramos - mįslės. Kas jas įmins pirmas?
archyvas (84)  
 

2014-12-16Klaipėdos žurnalistai – gerumo akcijose (2)

Klaipėdos kalėdiniuose šventiniuose renginiuose centrinėje miesto Teatro aikštėje dalyvauja ir uostamiesčio žurnalistai. Vieną savaitgalį Maltos ordino aktyvistai, pasitelkę į pagalbą Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos skyriaus narius, prie Taravos Anikės paminklo susirinkusius žmones vaišino sriuba, pyragaičiais, medumi. Maltiečių drabužiais apsirengusių savanorių raginami klaipėdiečiai dosniai aukojo – visos surinktos labdaros lėšos bus skirtos vienišiems, ligų kankinamiems garbaus amžiaus žmonėms.

2014-12-14Vertinimo komisija ant pjedestalo užkėlė „Nissan Qashqai” (1)

Tiesiogine LRT televizijos transliacija iš sostinės „Litexpo“ rūmų šeštadienio vakarą baigėsi Lietuvos žurnalistų autoklubo jau aštuonioliktus metus paeiliui surengtas tradicinis konkursas „Metų automobilis 2015“. Susumavus vertinimo komisijos narių balsus, atiduotus už kiekvieną į finalinį septynetuką patekusį automobilį, paaiškėjo pagrindinės nominacijos laimėtojas. Pelnęs 48 balus šiemet triumfavo iki kito konkurso karaliaus karūną paveržęs japoniškas „Nissan Qashqai” automobilis.

2014-12-09Pozitivystų klubo susiėjimas KAM PILDOSI GYVENIMO STEBUKLAI (6)

ŽINIJOS draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius) 2015 m. sausio 6 d. 17.30 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas KAM PILDOSI GYVENIMO STEBUKLAI. Lektoriai: rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius ir psichologas Marius Šulčys. Koncertuoja Karoliniškių muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai. Įėjimas laisvas.
archyvas (227)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-12-18Olimpinė čempionė aplankė vėžiu sergančius vaikus

Olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė Rūta Meilutytė į Lietuvą grįžo ne tik varžytis Lietuvos plaukimo čempionate. Septyniolikmetė plaukikė aplankė Santariškių klinikose gydomus vėžiu sergančius vaikus.
archyvas (119)Naujienų prenumerata 
 

2014-12-20Lietuvos šiuolaikinio šokio festivalis sužavėjo Berlyno publiką

Pasibaigė Lietuvos šokio informacijos centro ir Lietuvos Respublikos kultūros atašato Vokietijoje organizuojamas šiuolaikinio šokio festivalis „Litauen tanzt contemporary“ (liet. Lietuva šoka šiuolaikinį), Vokietijos sostinėje vykęs jau trečius metus.

2014-12-20Guseve vyko Kaliningrado srities vaikų lietuviškų dainų festivalis

Guseve (Gumbinė) įvyko tradicinis, 13-sis, vaikų lietuviškų dainų festivalis ,,Skambėk, skambėk, lietuviška dainele“. Jame dalyvavo daugiau kaip 300 Kaliningrado srities švietimo įstaigose lietuvių kalbą ir etnokultūrą besimokančių moksleivių.

2014-12-10Garsinių eksperimentų ir performansų menininko Armanto Gečiausko (Arma Agharta) turas Jungtinėje Karalystėje (1)

Garsinių eksperimentų ir performansų menininkas Arma Agharta iki gruodžio 31 d. savo kūrybą pristato Jungtinėje Karalystėje. Menininko turnė sąraše – net aštuoni miestai: Linkolnas, Lydsas, Liverpulis, Midlsbro, Salfordas, Birminhemas, Londonas ir Pajūrio Soutendas. Programoje - performatyvi eksperimentine muzika atliekama modifikuoto balso, objektu, senu sintezatorium ir vintažinės technikos pagalba. Turą iš dalies remia Lietuvos kultūros institutas.
archyvas (127)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-12-10 Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: „JAU ESI DOC.“ (3)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: „JAU ESI DOC.“ (tryliktoji prisiminimų dalis)

2014-12-02Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Profesinės sąjungos lankose (4)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Profesinės sąjungos lankose (dvyliktoji prisiminimų dalis)

2014-11-17Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Kolektyvinė gynyba  (5)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Kolektyvinė gynyba (vienoliktoji prisiminimų dalis)

2014-11-04Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Kieta plazma ir auksas (4)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Kieta plazma ir auksas (dešimtoji prisiminimų dalis)
archyvas (36)  
 

2014-12-16Lietuvos Respublikos prokuratūra ieško komunikacijos srities specialistų Klaipėdoje ir Šiauliuose (1)

Laba diena. Lietuvos Respublikos prokuratūra ieško komunikacijos srities specialistų Klaipėdoje ir Šiauliuose.
archyvas (114)Naujienų prenumerataRSS
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media