2015 m. balandžio 21 d., Antradienis

2015-04-18Žurnalistai kviečiami į muzikinio projekto „Dainų daina“ pusfinalių filmavimą

Pirmadienį ir antradienį, balandžio 20 ir 21 d. 18 val. LRT Didžiojoje studijoje – muzikinio projekto „Dainų daina“ pusfinalių įrašai. Maloniai kviečiame dalyvauti žiniasklaidą.

2015-04-09Pasirašyta pirmoji nepriklausomos Lietuvos žiniasklaidos istorijoje trišalė kolektyvinė sutartis (1)

Balandžio 3 dieną LŽS, UAB “Tauragės kurjeris” ir laikraščio “Tauragės kurjeris” profesinė sąjunga pasirašė pirmąją nepriklausomos Lietuvos žiniasklaidos istorijoje trišalę kolektyvinę sutartį. Tai simbolinis ir finalinis bendro projekto, skirto socialiniam dialogui stiprinti, akordas.

2015-03-27Patvirtinti nauji LŽS pirmininko pavaduotojai. (1)

LŽS Tarybos posėdyje patvirtinti keturi LŽS pirmininko pavaduotojai: Audrys Antanaitis – audrys@lzs.lt, 86520549; Rolandas Meiliūnas – info@paninfo.lt, 865391395; Audronė Nugaraitė – duonute@gmail.com, 862055425; Aldona Žemaitytė – Petrauskienė – aldaze@gmail.com, 861037318.
archyvas (263)  
 

2015-04-10Ar žurnalistams trūksta fantazijos?

Šiandien tapo geru tonu peikti lietuvišką žiniasklaidą. Daug priekaištų ji sulaukia dėl paviršutiniškumo (ypač daug tokiais dalykais kaltinami internetiniai portalai) bei neišradingumo. Deja, bet dažnai tai tikrai nėra vien tušti kaltinimai... Daug įdomių pastebėjimų galima padaryti, lyginant skirtingų geopolitinių erdvių žiniasklaidą. Patikslinsiu, kad šiame tekste noriu apsiriboti vien internetiniais informaciniais portalais, kaip lengviausiai pasiekiamais bei sparčiausiai besivystančiais.
archyvas (138)Naujienų prenumerata 
 

2015-04-20Žurnalistai kviečiami į plakatų konkurso „Saugok savo tapatybę!“ apdovanojimus

Lietuvos vartotojų institutas kviečia žiniasklaidos atstovus dalyvauti plakatų konkurso „Saugok savo tapatybę!“ apdovanojimų renginyje, kuris vyks 2015 m. balandžio 21 d. 11 val. Vilniuje, viešbutyje BEST WESTERN (Konstitucijos pr. 14). Renginio metu bus ne tik paskelbti plakatų konkurso rezultatai ir apdovanoti nugalėtojai, bet ir pristatyta tapatybės vagysčių problematika, aptarta asmens duomenų saugojimo socialiniuose tinkluose svarba ir kitos temos. Maloniai kviečiame!

2015-04-20Spaudos konferencija: DNB vaikų finansinio suvokimo tyrimo "Vaikai finansus mato kitaip" pristatymas

Mieli žurnalistai, kviečiame į kasdienius finansus pažvelgti vaikų akimis! Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus pristatysime balandžio 21 d. (antradienį), 10 val. vaikų restorane „Kuku Muku“ (Vokiečių g. 6, Vilnius). Būsime dėkingi, jeigu apie savo dalyvavimą iš anksto pranešite Jurgitai Gižaitei-Tulabienei el. paštu Jurgita@bvrg.lt arba tel. 8-640-15557.

2015-04-20Spaudos konferencija „Mūsų vėl bus trys milijonai. Ar mūsų valstybė gali remti motinas jau dabar?“

Seime balandžio 21 d. 9.30 val. įvyks frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ spaudos konferencija „Mūsų vėl bus trys milijonai. Ar mūsų valstybė gali remti motinas jau dabar?“ Dalyvaus Seimo nariai Stasys Brundza, Petras Gražulis, Valdas Vasiliauskas, televizijos laidų vedėja edukologė Laura Imbrasienė, daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ atstovė Jurgita Pocienė.

2015-04-19Lietuvos kultūros instituto spaudos konferencija

Balandžio 23 d., ketvirtadienį, 10:30 Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Baltojoje salėje vyks Lietuvos kultūros instituto spaudos konferencija. Jos metu LKI direktorė Aušrinė Žilinskienė, LRKM Tarptautinių ryšių ir Europos reikalų skyriaus vedėja Daiva Parulskienė bei Kultūros ministras Šarūnas Birutis pristatys Lietuvos kultūros instituto misiją bei prioritetinius projektus, numatomus jau netolimoje ateityje.
archyvas (802)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-04-20Žurnalistų žūtis ES – tragedija, o Ukrainoje – tik statistika? Karo efektas

Vakar (IV.19 – red.) Ukrainoje buvo laidojamas žurnalistas ir rašytojas Olesis Buzina, kurį balandžio 16 dieną Ukrainos sostinėje Kijeve nužudė du kaukėti banditai. Apie tai pranešė beveik visa Lietuvos žiniasklaida. ESBO atstovė žodžio laisvei Dunja Mijatovič primena Ukrainos valdžiai, kad būtina kuo rimčiau ištirti šį įvykį, o kaltininkus nubausti. O ir žurnalistų saugumas yra ne mažiau svarbus ne tik šiuo atveju, bet ir ateityje.

2015-04-05Apie Rusijos propagandą ir jos įtaką (ne)žinantiems istorijos

Šį savaitgalį turėjau labai keblią užduotį – parašyti trumpą ir aiškų komentarą, kuris paaiškintų Kazachstano žmonėms Lietuvos ir Latvijos piliečių “nacionalizmą, priešiškumą sovietiniam režimui ir net buvusį kolaboravimą su nacių SS pajėgomis Pasaulinio karo metu”. Tokią užduotį man suformulavo vienas žurnalistas, kuris draugiškame pokalbyje nustebo išgirdęs kitokią “Pabaltijo šalių” versiją apie tai, jog sovietinis režimas jiems yra okupacinis ir kova prieš šį režimą, kaip okupacinį, prasidėjo dar nepasibaigus II-ajam Pasauliniam karui.
archyvas (80)  
 

2015-04-20LŽS valdybos posėdis. Svarbūs kasdienos ir švenčių klausimai

Šiandien, 2015-ųjų balandžio 18-ąją, Vilniaus žurnalistų namuose buvo surengtas LŽS valdybos posėdis, kuriame dalyvavo ir svečiai – Pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas, taip pat Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų vadovė Inga Ruginienė. Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius pažymėjo, kad skirtingų šakinių profesinių sąjungų vadovus dabar jaudina tas pats klausimas – būsimasis Darbo kodeksas. Naujas socialinis modelis turėtų rūpėti ir visiems profesinių sąjungų nariams.

2015-04-18Lietuvos žurnalistų sąjunga kviečia dalyvauti parodoje - konkurse „Laisva spauda - laisvas aš!“

Lietuvos žurnalistų sąjunga kviečia dalyvauti parodoje - konkurse „Laisva spauda - laisvas aš!“, kuris skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Parodoje – konkurse kviečiami dalyvauti profesionalūs Lietuvos menininkai, Lietuvos aukštųjų mokyklų ir kolegijų, meno mokyklų studentai (studijuojantys ir baigę vizualinius menus), nepriklausantys menininkai bei tapantys žurnalistai. Meno kūrinius pristatyti adresu: Lietuvos žurnalistų sąjunga. Žurnalistų namai, Jogailos g. 11 (III a.), LT-01116, Vilnius Meno kūriniai bus registruojami iki gegužės 1 d. Dėl kūrinių priėmimo tartis iš anksto pasiskambinus į Lietuvos žurnalistų sąjungą.

2015-04-17LŽS Kelionių ir pramogų klubo nariai - Kipre

LŽS Kelionių ir pramogų klubo nariai G.Statinis, O.Nosevičienė ir K.Stalnionytė neseniai sugrįžo iš info turo po Kiprą. Tai labai įdomi sala visais aspektais, ji nuo seniausių laikų buvo Bizantijos ir Osmanų imperijų sferoje, čia nuo seno gyvena graikai ir turkai.

2015-04-12Įsibėgėja „ Lietuvos žiniasklaidos enciklopedija“ (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos” ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus. „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“ prieš keletą metų nutarė leisti Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija. Buvo paskirti ir trys redaktoriai-sudarytojai: Genovaitė Burneikienė, Vytas Urbonas ir Vytautas Žeimantas.
archyvas (220)Naujienų prenumerata 
 

2015-04-16Žurnalistų namuose žurnalisto Juozo Pociaus foto grafikos paveikslų paroda „Reprodukcija“ (2)

Žurnalistų namuose žurnalisto Juozo Pociaus foto grafikos paveikslų paroda „Reprodukcija“. Oficialus parodos atidarymas Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, Vilnius) balandžio 21 d., antradienį, 16 val. Kviečiame.
archyvas (56)  
 

2015-04-10Apdovanoti Geriausių 2014 m. radijo ir televizijos laidų konkurso „Pragiedruliai” nugalėtojai

Š. m. balandžio 9 d. Vilniaus rotušėje įvyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo apdovanoti Geriausių 2014 m. radijo ir televizijos laidų konkurso „Pragiedruliai” nugalėtojai. Tai jau tryliktas toks LRTK organizuotas konkursas, kuriuo siekiama paskatinti kokybinį radijo ir televizijos produkcijos augimą bei išaiškinti ir apdovanoti geriausių laidų kūrėjus.

2015-04-07R. Valatka: „Būtų gerai, jei mano karta šioje profesijoje dar sulauktų pensijos“ (1)

Šis mano pokalbis su Rimvydu Valatka vyko 2013 metų liepos 5 dieną. Minėtas interviu buvo paskelbtas almanache “Žurnalistika” 2013 metų pabaigoje. Tačiau daugelis Rimvydo Valatkos įžvalgų šiandien kaip niekada aktualūs. Ypač po to, kai jis paliko 15 min.lt redakciją

2015-03-24Izidorius Tamošaitis: žurnalistikos vertybių sargyboje (2)

Šio straipsnio autorius Izidorius Tamošaitis 1927 m. redagavo laikraštį „Lietuvis“, 1929–1938 m. - žurnalą „Vairas“, 1930–1935 m. tęstinį leidinį „Eranus“, rašė straipsnius filosofijos ir teologijos klausimais. 1937–1938 m. buvo Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas. Jo straipsnis "Vertybių sargyboje" paimtas iš almanacho “Pirmasis Lietuvos žurnalistų sąjungos metraštis 1934”. Jis parašytas prieš karą, tačiau, manau, bus įdomus ir šiandien. Mums pravartu žinoti ką beveik prie 80 metų veikė Lietuvos žurnalistai, apie ką galvojo, ko siekė.
archyvas (742)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-04-15Antanas Kubilius: merginos, ištekėjusios už užseniečio, epopėja

Tai ištrauka iš mano knygos „Žurnalistinės praeities vingiai". Tai pasakojimas apie senokus laikus, bet siužetas, manau, aktualus ir dabartiniam metui. Knyga išleista 2013 m. šimto egzempliorių nesiekiančiu tiražu. Antanas Kubilius

2015-04-15Keletas žodžių apie lietuviškos spaudos Argentinoje mohikaną Praną Ožinską (1)

Norėčiau parašyti kelis žodžius apie Argentinos lietuvių leidėją Praną Ožinską, kuris daugiau nei šešis dešimtmečius redagavo laikraštį „Argentinos lietuvių balsas“. Jis kilęs nuo Šiaulių, dar jaunuolis atsidūrė Argentinoje.

2015-04-04Ukmergietis kolega Julijonas Petronis: Kaimiečio ašara (1)

Ukmergietis kolega Jilijonas Petronis kelias dešimtis metų redagavo Ukmergės rajoninį laikraštį "Gimtoji žemė". Šįą nuotrauką LŽS svetainei jis atsiuntė su prierašu: "Šiose spintose kelių dešimčių metų "Gimtosios žemės" komplektai. Būnant pensijoje yra į ką pažiūrėti". Skelbiame pluoštelį naujų jo eilėraščių.
archyvas (246)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-04-19Fotografijų paroda "Mėlyna"

V. Gončaruk fotografijose sustabdytas vėjo pustomas smėlis ar vandens raibuliavimas nuotraukas papuošė pačios gamtos sukurtų formų raštais, kurie įvairiomis variacijomis pasikartodami skirtinguose darbuose juos jungia į vieningą ciklą, autorės pavadintą “Mėlyna". Tačiau sekant fotografės kūrybos gairėmis, patenkama ne į ilgesingus melsvus tolius, bet dar kartą atrandamas šalia esančio pasaulio žavesys, atsiskleidžiantis spalvingose, ritmingomis natūros formomis alsuojančiose fotografijose, suskaidžiusiose realybę į daugelį fragmentiško grožio atvaizdų. Paroda vyksta nuo 2015 metų balandžio 18 d. Kauno įvairių tautų kultūrų centre Šv. Gertrūdos g. 58

2015-04-11Europos socialistai kviečia dalyvauti fotografijų konkurse „Gyvenimas kartu“

Konkursu „Gyvenimas kartu“ kūrybinę veiklą pradedantiems ir pripažintiems fotografams siūloma fotografijoje užfiksuoti pagrindines Europos Sąjungos vertybes, t. y., - vienybę įvairovėje. Idėjų savo darbams dalyviai galės pasisemti iš „įkvėpimo debesies“, kurį jie ras iniciatyvos interneto svetainėje bit.ly/living-together. Konkursas vyks iki 2015 m. liepos 15 d.; jame dalyvauti gali visi 18 metų sulaukę ir vyresni Europos gyventojai. Šiais metais pirmą kartą konkurse gali dalyvauti ir profesionalūs fotografai.

2015-04-08Skelbiamas nuotraukų konkursas

Vaikai, norintys dalyvauti konkurse, turėtų tapti saugaus eismo reporteriais ir padaryti nuotrauką, atspindinčią vaikų saugos keliuose temą. Pasibaigus konkursui bus apdovanoti I-III vietų laimėtojai, kuriuos išrinks Centro direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Komisija nuotraukas vertins atsižvelgdama į jų atitiktį temai, nuotraukų antrąjį planą ir jo sąsajas su vaikų saugos keliuose tema, techninę nuotraukų kokybę, idėją, originalumą, meniškumą. Nuotrauką “numylėtinę" išrinks socialinio tinklalapio “Facebook" vartotojai. Visos nuotraukos gegužės 11 d. bus paskelbtos Centro “Facebook" paskyroje ir jos lankytojai balsuodami iki gegužės 15 d. išrinks nuotrauką “numylėtinę". Nugalėtojai bus apdovanoti konkurso rėmėjų įsteigtais prizais
archyvas (201)  
 

2015-04-16LNK ir „TV namai“ atsiriboja nuo insinuacijų dėl laidos „Valanda su Rūta“  (1)

UAB „Laisvas ir nepriklausomas kanalas“ ir prodiuserių kompanija „TV namai“, rengianti pokalbių laidą „Valanda su Rūta“, atsiriboja nuo Norvegijos televizijos NRK pateiktos informacijos apie spalio 16-osios laidą „Valanda su Rūta“. LNK ir „Valandos su Rūta“ kūrėjai pabrėžia, kad NRK televizijos rodyto reportažo autoriai tendencingai iškreipė laidos turinį.

2015-04-10Stabdomos rusiško kanalo „RTR Planeta“ transliacijos

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) trečiadienį trims mėnesiams uždraudė retransliuoti visą rusiško kanalo „RTR Planeta“ programą. Sprendimas įsigalioja balandžio 13 dieną, jam nebereikės teismo sankcijų. Kaip teigiama LRTK išvadose, „RTR Planeta“ savo laidose kurstė karą ir neapykantą bei pakartotinai pažeidė Visuomenės informavimo įstatymą.
archyvas (326)  
 

2015-04-11Radijo laidos, laimėjusios „Pragiedrulių” konkursą

Š. m. balandžio 9 d. Vilniaus rotušėje įvyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo apdovanoti Geriausių 2014 m. radijo ir televizijos laidų konkurso „Pragiedruliai" nugalėtojai.

2015-04-0912 įdomiausių faktų apie radiją: nuo sraigių lenktynių iki R. Petrausko prie pulto

Šokių muzikos hitų radijo stoties „Power Hit Radio“ 12-asis gimtadienis – jau šį penktadienį, balandžio 10 dieną, visus muzikos aistruolius pakvies į sostinės klubą „Exit“. Ypatinga proga „stogą kels“ septyni didžėjai – svečias iš Švedijos Jeremy Olanderis, Power‘io merginos – Emma ir Raminta bei Artas, Ignas, Green ir Grand Canyon. 12 metų gyvuojanti radijo stotis – ypač dinamiška ir nuolat stebinanti savo klausytojus. Artėjančio gimtadienio proga „Power Hit Radio“ komanda atskleidžia 12 įdomiausių faktų iš savo istorijos.
archyvas (86)  
 

2015-04-20Paroda, skirtą jubiliejinei Lietuvos dainų šventei „Čia – mano namai“

Lietuvos liaudies kultūros centras ir Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija maloniai kviečia Jus į parodą, skirtą jubiliejinei Lietuvos dainų šventei „Čia – mano namai“. Parodos atidarymas vyks š. m. balandžio 22 d. (trečiadienį) 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius). Renginyje dalyvaus Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė Marija Drėmaitė, Lietuvos liaudies kultūros centro ir Dainų šventės direktorius Saulius Liausa, Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktorius Dalius Žižys, šventės fotografai – Martynas Vidzbelis ir Artūras Moisiejenko. Kviečiame dalyvauti!

2015-04-14Birštone susitikimas su rašytojais Vytautu Bubniu, Elena Kurklietyte, literatūrologu prof. Petru Bražėnu

Balandžio 23 d. 17 val. Birštono savivaldybės viešojoje bibliotekoje /S. Dariaus ir S. Girėno g. 12, Birštonas/ įvyks susitikimas su rašytojais Vytautu Bubniu, Elena Kurklietyte, literatūrologu prof. Petru Bražėnu.
archyvas (401)Naujienų prenumerata 
 

2015-04-15Juozas Stepšys: tiesos sakymo našta arba apie Povilo Masilionio satyras ir jį patį

Kritikui, į knygų rinką palydinčiam šią naują (berods, šeštą) Povilo Masilionio kūrybos knygą (kaip ir būsimam skaitytojui), dera turėti galvoje satyros žanro paskirtį. Kitaip – kils daug klausimų. Tarp jų ir klausimas: „Kodėl taip piktai?“ Iš karto pabandysiu atsakyti į pastarąjį: knygoje pateikiami tekstai išties pikti, nes tai – satyros. O satyra – blogio pavidalų, ydų aštrus, piktas pajuokimas, jų beprasmiškumo pabrėžimas. Satyros, skirtingai nuo humoro, sukeliamas juokas yra negailestingas, geliantis. Tokios buvo, pavyzdžiui, Vinco Kudirkos satyros, Teofilio Tilvyčio epigramų poema „Artojėliai“ ar jo tarybinių metų antiklerikalinė poema „Šikšnosparniai“. Negailestinga, gelianti yra ir P. Masilionio satyra, kuri dar yra ir politinė satyra.

2015-04-14Doloresos Kazragytės knygos „...Be pabaigos...“ pristatymas

Balandžio 22 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks Doloresos Kazragytės autobiografinės eseistikos knygos „...Be pabaigos...“ pristatymas. Dalyvauja: knygos autorė, aktorė Doloresa Kazragytė, poetas Robertas Keturakis, aktorius, režisierius Petras Venslovas. Renginio vedėja – leidyklos „Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė. Rašytojų klube veikia dailininkės Laimos Dzigaitės darbų paroda.

2015-04-13Pozityvistų klubo susiėjimas-diskusija “Su manimi tau bus gera” (3)

Žinijos“ draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius) 2015 m. gegužės 5 d. 18 val. įvyks Jeronimo Lauciaus knygos „Neišeik iš savo gyvenimo. Išeik iš gyvenimų tų žmonių, kurie Tau blogi“ prezentacija.
archyvas (187)  
 

2015-04-08Jonas Visockas - kelios minklės iš žurnalistų daržo  (5)

Kolega Jonas Visockas - kelios minklės iš žurnalistų daržo

2015-04-08Apolinaras Juodpusis: Miniatiūros (2)

Apolinaras Juodpusis: Miniatiūros

2015-04-08Povilas Lapeikis: politinės epigramos (2)

Povilas Lapeikis: naujas politinių epigramų žiupsnelis

2015-03-25Ipolitas Skridla - Posmelis alui (3)

Šį kartą kolega Ipolitas Skridla nutarė pakalbėti apie alų...
archyvas (104)  
 

2015-04-15Žurnalistai kviečiami į sveikatingumo stovyklą „Kuršių žemės glėbyje"

2015 m. birželio 1-7 dienomis, Žmogaus pažinimo centras VAISKA, kartu su informaciniu rėmėju Sveikatos žurnalistų asociacija, kviečia į kasmetinę – poilsinę sveikatingumo stovyklą žurnalistams ir visuomenei Šventojoje (Kuršių takas 18, „Vytauto sodyba”).

2015-03-31Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Pameistrių fotonovelės (1)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Pameistrių fotonovelės (22-oji prisiminimų dalis)
archyvas (48)  
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media