2016 m. birželio 30 d., Ketvirtadienis

2016-06-29Darbuotojų viltis – Prezidentės veto naujam Darbo kodeksui

Nuoširdžiai tikime, kad Jūs pasinaudosite savo teise ir vetuosite Seime birželio 21 d. priimtą naująjį Darbo kodeksą, o naujas darbo santykių reguliavimas bus patvirtintas subalansavus visų šalių interesus ir teises.

2016-06-28Kam reikia akreditacijos į Pjongčange vyksiančias olimpines žaidynes?

Sveiki kolegos, gavome akreditacijų kvotas 2018-aisiais Pjongčange vyksiančioms olimpinėms žaidynėms. Lietuvai akreditacijų skirta labai nedaug. Prašau atsiusti prašymus iki liepos 4 d. (vyksiančių į žaidynes pavardžių nurodyti nebūtina, tik kiek akreditacijų reikės rašantiems ir kiek fotografuojantiems). Kaip visada į žaidynės važiuos LTOK fotografas, kuris nuotraukomis dalinsis su visais.

2016-06-15Futbolas subūrė daugiau negu šimtą žurnalistų

Jau devintus metus iš eilės Lietuvos žurnalistus suvienijo futbolas. Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) organizuotame Lietuvos žurnalistų futbolo čempionate Vilniuje rungtyniavo devynios komandos. Lietuvos futbolo federacijos stadione buvo žaidžiama pagal mažojo futbolo taisykles, vienerios rungtynės truko 20 minučių. Jau trečius metus iš eilės čempionu tapo LŽS sporto žurnalistų klubas „PRESS‘as“, kuris iškovojo visas aštuonias pergales ir artimiausius persekiotojus aplenkė net 9 taškais.

2016-06-14Žurnalistai kviečiami į seminarą Leipcige

Mieli žurnalistai, siūlome Jums dalyvauti puikiame Saksonijos žiniasklaidos rėmimo fondo organizuojamame seminare įvairių sričių žurnalistams iš Vidurio ir Rytų Europos, kuris vyks rugsėjo 12 – 23 d. Leipcige. Dalyvauti programoje gali ne vyresni nei 40 metų amžiaus vokiečių kalbą mokantys žurnalistai
archyvas (406)  
 

2016-06-29Bandymas ištirti jaunų žmonių žiniasklaidos raštingumą

Šiandien eidamas į darbą sustojau prie Vyriausybės esančio piketo. Raudona palapinė, grupė piketuojančių jaunuolių, ranka užrašyti lozungai… Teiraujuosi, iš kur jie, dėl ko nepatenkinti. Vieni sakosi esą studentai, kiti jau dirbantys, bet visus šiuos jaunuolius sujungė viena mintis: “Gyvenimas per brangus”. Jie nepatenkinti naujuoju Darbo kodeksu, brangstančiu pragyvenimu. Nudžiugau, išgirdęs aktyvią visuomeninę poziciją. Abejingų žiniasklaidai tarp piketuojančių nebuvo. Tačiau tai tik grupė jaunuolių, o ką mąsto visi? Tokiam atsakymui reikalingi rimti tyrimai. Džiugu, kad Šiaurės ministrų tarybos biuras inicijavo, o tyrimų bendrovė TNS LT įgyvendino kokybinį jaunimo medijų vartojimo įpročių tyrimą.

2016-06-12Vytautas Žeimantas: priešiška propaganda pati nenutils

Turbūt nesuklysiu pasakęs, kad dabar mes gyvename tokiame laike, kai viešai pasakytas žodis gal tapti ginklu, net ir labai pavojingu ginklu. Tai supranta ir tuo naudojasi tie, kam tai paranku, kas turėdamas toli siekiančių tikslų skleidžia mums priešišką propagandą, bando juodą paversti baltu, ar tiesiog siekia sukiršinti žmones.
archyvas (173)Naujienų prenumerata 
 

2016-06-26Tarptautinė Vilniaus užkrečiamųjų ligų savaitė kviečia žiniasklaidą

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kviečia žiniasklaidą dalyvauti unikaliame renginyje – Tarptautinėje Vilniaus užkrečiamųjų ligų savaitėje, kuri truks iki liepos 1 d. „Kviečiu dalyvauti ne tik medikus, bet ir žiniasklaidos atstovus, nes tai unikali galimybė susitikti su tarptautinių organizacijų atstovais ir visame pasaulyje žinomais užkrečiamųjų ligų specialistais. Aptarsime aktualias šiuo metu temas – šiuolaikines užkrečiamųjų ligų grėsmes Europoje ir pasaulyje, pabėgėlių sveikatos priežiūros problemas, atsparumą antibiotikams, infekcijų prevenciją, skiepais valdomas ligas ir kitus svarbius užkrečiamųjų ligų klausimus,“– sakė ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.
archyvas (1195)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-06-24Naujasis Darbo kodeksas padės kurti gerovės Lietuvą? Kaip žurnalistai tai turi vertinti

Lietuvoje (tą žinau iš savo patirties darbo redakcijose) dažnas darbdavys, kuriam sunku dirbti pelningai (dėl objektyvių ir ypač subjektyvių priežasčių), savo pelną uždirba atimdamas socialines garantijas iš samdomo darbuotojo, pagal nutylėjimą ar net ir atvirai liepdami dirbti daugiau nei numato įstatymai mokant mažiau nei numato įstatymai. Tai ypač gerai žino žurnalistai, kurie jau žino tą „liberalizavimą“ darbo santykių jau daugiau nei dvidešimt metų – daugybę metų vietoje darbo santykių jie buvo ir tebėra priversti dirbti pagal autorines sutartis (ilgą laiką net pagal žodines), verslo liudijimus ir kitas teisines formas, kurios iš esmės maskavo realius darbo santykius. dabar tie žmonės neturi nei teisės į normalias pensijas, neturėjo ir normalaus socialinio draudimo ligos atveju, vaiko auginimo atostogų metu.

2016-06-12Žiniasklaida – teisėsaugos akiratyje. Kaip turi elgtis redaktoriai ir žurnalistai?

Šiandien jau žinoma mažiausiai dvi dideles žiniasklaidos kompanijas, kurių vadovai ar esminius sprendimus priimantys asmenys minimi nusikaltimų tyrimuose – tai R. Kurlianskis ir G. Vainauskas. Viešai aptariant sudėtingus ir, matyt, labai rimtus nusikaltimus kol kas turime tik tarpinius teisinės sistemos rezultatus ir labai daug nepatikrintos informacijos viešoje erdvėje.
archyvas (100)  
 

2016-06-23"Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijoje" jau 1000 straipsnių, skirtų kolegų personalijoms! (1)

Džiugu, kad žavios Joninių dienos išvakarėse mano kompiuteris parodė gražų skaičių – 1000. Taip, jau paruošta "Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai" 1000 straipsnių, skirtų kolegų personalijoms. Mes pradėjome rimtą ir visiems reikalingą darbą, kuriame savo istoriją. „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedija" turi būti fundamentalus leidinys. Kitą panaši knyga nežinia kada pasirodys. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga pabaiga.

2016-06-20Žurnalistai išbandė naują traukinio maršrutą KAUNAS – BALSTOGĖ, kuris atveria įdomių kelionių galimybes

Birželio 18-oji įeis į Lietuvos transporto, ypač geležinkelių istoriją. Tadien iš Kauno geležinkelio stoties į Balstogę išvyko pirmieji keleiviai, panorę pasinaudoti naujuoju traukinio maršrutu KAUNAS – BALSTOGĖ. Kartu su jais kelionėn į Lenkiją išvyko ir didelė grupė Lietuvos žurnalistų, kuriuos pakvietė AB “Lietuvos geležinkeliai”.

2016-06-10Žurnalistai irgi žengė „Grūdo keliu“

Prisipažinsiu, su neslepiamu smalsumu priėmiau kvietimą surinkti grupę vilniečių žurnalistų, norinčių geriau suprasti ir pažinti dabartinio žemės ūkio problematiką. O proga tam pasitaikė puiki: įmonių grupė „KG Group“ su partneriais suorganizavo įspūdingą renginį, pavadintą dar įspūdingiau – „Grūdo kelias“.

2016-06-01Gera Aplinkos ministerijos iniciatyva – žurnalistų desantas į Telšius

Aplinkos ministerija parodė gerą iniciatyvą – pakvietė grupę žurnalistų keliauti į Telšius ir susipažinti su miesto teritorijos planavimu ir jo sprendinių įgyvendinimu. Kelione susidomėjo žurnalistai iš LRT radijo, “Valstiečių laikraščio”, “Lietuvos ryto”, “Lietuvos aido”, “Savaitės”, kitų leidinių.
archyvas (38)  
 

2016-06-07Kolegai Alfonsui Čepauskui suteiktas Tauragės rajono garbės piliečio vardas  (1)

Tauragėje vykusioje miesto šventėje, Tauragės rajono garbės piliečio vardas buvo suteiktas kūrybingam ir darbščiam dailininkui, grafikui, Lietuvos ekslibrisininkų klubo Garbės prezidentui, Lietuvos Dailininkų ir Lietuvos Žurnalistų sąjungų bei Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos nariui, daugelio parodų organizatoriui, Tauragės krašto patriotui Alfonsui Čepauskui.

2016-06-06LŽS narė Nijolė Steponkutė - Briuselyje išrinkta į Europos moterų lobi Valdybą (1)

LŽS Kelionių ir pramogų klubo viceprezidentė Nijolė Steponkutė birželio 5 d. Briuselyje išrinkta į Europos moterų lobi Valdybą atstovauti Tarptautinės moterų tarybos Europos Centrą.

2015-12-03“Lietuvos žinių” pasiūlymas LŽS nariams

Gerbiami Lietuvos žurnalistų sąjungos nariai, viliuosi, kad laikraščiai buvo ir yra Jūsų gyvenimo dalis. Seniausias Lietuvos dienraštis „Lietuvos žinios“ itin daug dėmesio skiria kultūrai, istorijai, valstybės socialinei ir politinei raidai. Džiaugiamės, kad čia vis dažniau kyla diskusijų šiais klausimais, kad čia galimybę išsakyti savo nuomonę randa įvairių pažiūrų žmonės. Negalime tiesiog padovanoti „Lietuvos žinių“ prenumeratos, bet Jums, kaip Žurnalistų sąjungos nariui, ją siūlome už specialią 78 Eur kainą* ir dovanojame „Lietuvos žinių“ išleistą Aro Lukšo knygą „Lietuvos istorijos mozaika“.
archyvas (278)Naujienų prenumerata 
 

2016-06-20Alytaus žurnalistai išrinko Metų žmogų

Birželio 17-ąją Lietuvos žurnalistų sąjungos Alytaus skyriaus sprendimu už sąžiningą, pasiaukojantį darbą ugdant miesto rankininkus ir juos vedant pergalių link, už išugdytą ne vieną gerų rankininkų kartą, už ilgai siektą ir ką tik pasiektą tikslą – tapti šalies čempionais 2016-ųjų Metų žmogaus titulas suteiktas ir auksine plunksna apdovanotas Alytaus rankinio komandos „Almeida – Stronglasas“ ilgametis vyriausiasis treneris Jonas Jonuška.
archyvas (151)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-06-08Gervių trimitacijos, daugiaaukščiai klifai, gandrų flirtai su žalčiais, - šimtai Palangos pasakų!

„O gražuole Palanga-a-a!..“ Palangos valiuta yra vertesnė už rublius ir dolerius, netgi jeigu juos sukryžmintum ir padvigubintum. Buvimas ar gyvenimas Palangoje yra savaiminė ponystė, nebe siekiamybė. Faktas, kaip blynas su mėsa. Faktas yra ir tai, kad net žemiškasis porcelianas – iš šieno dulkėm kvepiančio Palangos smėlio.

2016-06-03Už viso gyvenimo nuopelnus „Auksine gerve“ apdovanota montažo režisierė Izabelė Pinaitytė: „Aš niekada net tokių svajonių neturėjau“

Vilniuje įvyko jau 9-ieji Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“. Iškilmingos ceremonijos metu buvo apdovanoti geriausi praėjusių metų kino filmai, aktoriai, režisieriai bei kiti kino bendruomenės nariai. Šiemet „Auksine gerve“ už viso gyvenimo nuopelnus lietuviškam kinui buvo apdovanota montažo režisierė Izabelė Pinaitytė.
archyvas (105)  
 

2016-06-30Žurnalistų namuose - klubo "Fotografijos akademija" fotografijų paroda

Žurnalistų namuose (Jogailos. g 11, Vilnius)vyksta klubo "Fotografijos akademija" fotografijų paroda. Kviečiame apsilankyti!
archyvas (83)  
 

2016-06-20Prokuratūra pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl galimo šmeižto „Lietuvos ryto" žiniasklaidos priemonėse

Lietuvos bankas gavo Vilniaus apygardos prokuratūros pranešimą, kuriuo informuojama apie ikiteisminį tyrimą, pradėtą pagal Lietuvos banko ir Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktoriaus pareiškimus. Tyrimas pradėtas po to, kai į Generalinę prokuratūrą buvo kreiptasi prašant ištirti šmeižikiško pobūdžio žinių skleidimo faktus „Lietuvos ryto" žiniasklaidos priemonėse ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn kaltus asmenis. Prokuratūros pranešime rašoma, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 2 dalį (Šmeižimas).
archyvas (800)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-06-16Gedulo ir vilties dienos minėjimas „Leiskit į Tėvynę“ Merkinėje

Birželio 12 d. Gedulo ir vilties diena paminėta Merkinėje. Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje šv. Mišias už partizanus, politinius kalinius ir tremtinius aukojo Merkinės dekanato dekanas, dr. Robertas Rumšas. Merkinės kryžių kalnelyje vyko tradicinis minėjimas „Leiskit į Tėvynę", kurio metu veikė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui skirta Zino Jono Kazėno fotografijų paroda „Lietuva – laisvės šalis: 1988-1991“.
archyvas (96)  
 

2016-06-29Dusetų kraštiečių šventėje Zino Kazėno fotografijų paroda, Artūro Zuoko - kava

Restauruotoje miestelio aikštėje šalia Nepriklausomybės paminklo, ant kurio postamento stovi Lietuvos karžygys, kairėje rankoje laikantis vėliavą, o dešinėje – kardą, gražiai į vieną eilę buvo išrikiuoti šeši balti stendai su žurnalisto Zino Kazėno nuotraukomis, primenančiomis 1988-1991 metų laisvės dvasią. Susirinkusiųjų dėmesį patraukė žurnalistas ir politikas Artūras Zuokas, pasirodęs miestelio centre su jaunų žmonių komanda, pasipuošusia baltais marškinėliais, ant kurių užrašas „Už laimingą ir turtingą Lietuvą“.

2016-06-14Susitikimas su Lietuvos ir Vokietijos radijo žurnalistu, publicistu Leonu Stepanausku

Kalvarijos savivaldybės tarybos posėdžių salėje įvyko Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos organizuotas susitikimas su Lietuvos ir Vokietijos radijo žurnalistu, LŽS nariu, publicistu Leonu Stepanausku.

2016-06-02Gelgaudiškio dvaro rūmuose atidaryta žurnalisto Antano Andrijono knygų paroda (4)

Renginio „Pavasarinė mūza“ metu, Gelgaudiškio dvaro rūmuose atidaryta žurnalisto Antano Andrijono knygų paroda. Ją sudaro apie 70 knygų, kurios atspindi žurnalisto bibliografiją: autorinės knygos, kolektyviniai darbai, žurnalisto sudarytos knygos, kitų autorių knygos, kuriose spausdinami jo straipsniai ar nurodomos nuorodos į juos, cituojamos jų ištraukos, skelbiami autoriniai eilėraščiai ar atskiri jų posmai, pateikiamos žurnalistinės veiklos nuotraukos.
archyvas (283)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-06-19Nacionalinėje dailės galerijoje – Izraelio šiuolaikinio fotografo Sharono Ya‘ari paroda

Nacionalinėje dailės galerijoje pradėjo veikti Izraelio šiuolaikinio menininko Sharono Ya‘ari fotografijų paroda „Miškų ir laukų pozityvai“. Tai viena didžiausių autoriaus personalinių parodų Europoje ir pirmoji Lietuvoje. Paroda veiks iki rugsėjo 4 d.

2016-06-15Klubo "Fotografijos akademija" paroda Lietuvos žurnalistų sąjungos galerijoje

Klubas "Fotografijos akademija" rengia fotografijų parodą Lietuvos žurnalistų sąjungos galerijoje (Žurnalistų namuose). Adresas - Jogailos g 11, 3 aukštas, Vilnius. Parodos atidarymas įvyks birželio 16 dieną 17 val. Kviečiame apsilankyti!

2016-06-15Žurnalisto Vytauto Žemaičio fotoparoda apie Bakaloriškių kaimo tragediją

Jau antrus metus po Trakų rajono mokyklas ir bibliotekas keliauja Trakų ir Elektrėnų krašto laikraščio „Galvė“ fotoreporterio, produktyvaus žurnalisto Vytauto Žemaičio fotoparoda „Sudeginto kaimo aidai“, skirta Bakaloriškių kaimo tragedijai įamžinti. Tai kilnus, taurus V. Žemaičio darbas, turintis išliekamąją vertę.

2016-06-10Kraštietis Juozas Pocius „sugrįžo“ su fotografija (3)

Visą birželį Kretingos kultūros centre bus eksponuojama Vilniuje gyvenančio žurnalisto bei fotomenininko 68-erių Juozo Pociaus fotografikos paveikslų paroda „Reprodukcija“. Ši paroda – tai vienas iš iniciatyvių kraštiečių šiemet surengtos dovanos savajam miestui – meninio ciklo „Sugrįžimai“ – renginių.
archyvas (266)  
 

2016-06-20Naujame televizijos projekte – M. Starkaus ir V. Radzevičiaus kelionė po Lietuvą traktoriais

Jei televizijos žiūrovų paklaustumėte, kas yra populiariausi keliautojai Lietuvoje, dauguma nė nemirktelėję pasakytų: Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius. Pasaulį su įvairiausiais automobiliais išmaišęs charizmatiškasis duetas ryžosi naujam iššūkiui. Neseniai įgiję teisę vairuoti traktorių, žinomi vyrai leidosi į net draugus ir artimuosius apstulbinusią kelionę.

2016-06-20TNS LT: TV skaitmenizacija didina televizijos žiūrimą

Televizijos turinio žiūrėjimo mastai Lietuvoje auga, o TV žiūrėjimo per televizorių trukmė ilgėja - rodo rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės TNS LT atlikti tyrimai. Vidutinė vienam Lietuvos gyventojui tenkanti televizoriaus žiūrėjimo trukmė per dieną išaugo dešimčia minučių ir praėjusiais metais siekė 3 val. 34 min. To priežastis - intensyvi TV skaitmenizacija per pastaruosius keletą metų ir naujų techninių televizijos galimybių, tokių kaip atidėto TV žiūrėjimo, plitimas.
archyvas (421)  
 

2016-06-17LRT dramaturgijos konkurso „Kviečia radijo teatras“ nugalėtojas – Justas Tertelis

Paaiškėjo LRT ir asociacijos LATGA organizuojamas radijo dramaturgijos konkurso „Kviečia radijo teatras“, skirto Lietuvos radijo 90-mečiui, nugalėtojai. Daugiau kaip tris mėnesius vykusį konkursą laimėjo Justas Tertelis su pjese „CV arba kas aš esu?“.

2016-06-14Kauno „Žalgirio“ arenoje - įspūdingas LRT radijo 90-mečiui skirtas koncertas

Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyko įspūdingas LRT radijo 90-mečiui skirtas koncertas. Arenoje vienam vakarui buvo atgimusi prieš devynis dešimtmečius įkurta senoji radijo studija.
archyvas (123)  
 

2016-06-10Povilas Šimkavičius: diskusijos apie Lietuvas ir šimtmetį

Lietuvos kultūros taryba Energetikos ir technikos muziejuje gausiai subūrė kultūros ir meno kūrėjus bei organizacijų atstovus aptarti kultūros laukui aktualius klausimus.

2016-06-03VU biblioteka vasarą pasitinka įsimintinomis parodomis

2016-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs bibliotekų metais. Siekdama paminėti šį įvykį VU biblioteka pristatys net dvi įsimintinas parodas, skirtas mecenatystei ir bibliotekų istorijai. Tad jau birželio 8 d. 16 val. visi maloniai kviečiami atvykti į parodų Libri de libris („Knygos apie knygas“) ir Hinc itur ad astra: dovanotojų pėdsakais Vilniaus universiteto bibliotekoje atidarymą bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje.
archyvas (494)Naujienų prenumerata 
 

2016-06-28Mirė legendinė Lietuvos radijo diktorė Undinė Nasvytytė

Eidama 91-uosius, birželio 27 dieną mirė legendinė Lietuvos diktorė, aktorė, ilgametė LRT darbuotoja Undinė Nasvytytė. Atsisveikinimas ketvirtadienį, birželio 30 dieną, Vilniaus Šv. Ignoto bažnyčioje nuo 10 val., laidotuvės – 14 val. Antakalnio kapinėse.
archyvas (93)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" leidimas (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? (1)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite.

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1000 pavardžių  (17)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1000 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2016-06-14Trys žvaigždutės išleido naują knygą – Ados ir Kajetono Mataičių “Gyvenimo kartu paliktos žymės”

Leidykla “Trys žvaigždutės” išleido naują knygą – Ados ir Kajetono Mataičių “ Gyvenimo kartu paliktos žymės”. Autoriai aprašo apie savo šeimų šaknis, savo vaikystės, mokslo, darbo metus, keliones, bendro šeimyninio gyvenimo kasdienybes ir šventes.

2016-06-06Parengta pabėgėlių krizės apžvalga

Analitinių studijų centras "Newsader" pristatė naują savo darbą - analitinę apžvalgą "Pabėgėlių laikas: kaip atrodo globali krizė". Ją parengė autorių kolektyvas, kurį sudarė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Analitinės žurnalistikos magistrantūros programos studentai Augustinas Šulija, Justina Steiblytė, Jogintė Užusienytė ir Vida Kuzmickaitė. Mokslinis apžvalgos redaktorius - Analitinių studijų centro "Newsader" vadovas dr. Viktor Denisenko.
archyvas (255)  
 

2016-06-28Loreta Nikolenkienė: Tai bent reklama! (1)

Šią reklamą LŽS svetainei atsiuntė "Lietuvos aide" dirbanti kolegė Loreta Nikolenkienė.

2016-06-17Šiuolaikiškas gyvenimas, kaip vitrinoje...

Šį po internetą klajojantį pasakojimą mums atsiuntė kolega Jonas Paulaukas. Taigi "Šiuolaikiškas gyvenimas, kaip vitrinoje..."

2016-06-11Kolega Jonas Laurinavičius: epigramos

Kaišiadorietis kolega Jonas Laurinavičius siūlo keletą pamokančių epigramų.

2016-06-04Pasaka apie kirpėją (1)

Šią pasaką, o gal ir ne pasaką LŽS svetainei atsiuntė kolega kaunietis Vladimiras Beresniovas.
archyvas (162)  
 

2016-06-14POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija TAU PASIEKIAMOS GYVENIMO SĖKMĖS (4)

„Žinijos“ draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius) 2016 m. liepos 5 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija TAU PASIEKIAMOS GYVENIMO SĖKMĖS PASLAPTYS Lektoriai: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas, rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius
archyvas (304)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-06-19Bronius Čekanauskas: „Tiesa“ redakcijoje (9 dalis) (1)

Tęsiame žinomo sporto žurnalisto, žurnalo "Olimpinė panorama" redaktorius Broniaus Čekanausko prisiminimus apie savo darbą "Tiesos" laikraštyje.

2016-06-03Bronius Čekanauskas. „Tiesos“ redakcijoje (8 dalis) (1)

Tęsiame žinomo sporto žurnalisto, žurnalo "Olimpinė panorama" redaktorius Broniaus Čekanausko prisiminimus apie savo darbą "Tiesos" laikraštyje.

2016-06-03Neužmirštami Lietuvos maldininkų susitikimai su Šventuoju Tėvu jo gimtojoje Lenkijoje. Lietuvos radijo žurnalisto įspūdžiai

Kelionei į kaimyninę užsienio šalį išsiruošėme trise: Žurnalistų sąjungos referentė Z. Burokienė, savaitraščio „Kalba Vilnius“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas Juozas Varvuolis ir aš, pakviestas kaip Lietuvos radijo žinių korespondentas.
archyvas (27)  
 

2016-06-29Prieš pakeliant „ENEOS 1006 km lenktynių“ vėliavą

Vos trys savaitės beliko iki liepos 20-osios, kai Palangoje bus pakelta tarptautinių, didžiausių Baltijos šalyse „ENEOS 1006 km lenktynių“ vėliava. Tai bus septynioliktosios paeiliui renginio metraštyje maratoninės lenktynės, bemaž savaitei prikaustysiančios motorų gausmo išsiilgusių automobilių sporto gerbėjų, vasaros atostogų malonumus paplūdimyje mielai iškeičiančių į azarto kupinas varžytuves laikinojoje trasoje kurorto prieigose, dėmesį. Apie artėjančią didžiausią automobilių sporto fiestą ir pasirengimą jai, žiūrovų laukiančias naujoves, lenktynių dalyvius, jų techniką ir kai kurias kitas renginio peripetijas buvo kalbama antradienį Vilniuje įvykusioje spaudos konferencijoje, į kurią pakvietė lenktynes Palangoje nuo pat pirmųjų rengianti VšĮ „Promo events“.

2016-06-28Bekelės maratoną pasiryžę šturmuoti 22 ekipažai

„Birželio 30-osios 6 val. ryto prasidėsiantį tradicinį, jau šeštąjį varžybų istorijoje bekelės maratoną „4x4 perimetras“ pasirengę šturmuoti 22 ekipažai“, - pirmadienį įvykusioje lenktynių spaudos konferencijoje pranešė rekordines, ilgiausiai trunkančias automobilių sporto varžybas Lietuvoje – bekelės maratoną - rengiančios VšĮ „Bekelės fiesta“ vadovas Gediminas Grigaitis.

2016-06-17Bekelės fiesta ne daug kam regėtais keliais

Mažiau nei dvi savaitės beliko iki birželio 30-osios, kai bus duotas startas tradiciniam bekelės maratonui „4x4 perimetras“. Tai rekordinės, ilgiausiai trunkančios automobilių sporto varžybos Lietuvoje, kurias rengia VšĮ „Bekelės fiesta“ ir kurios bus jau šeštosios iš eilės nemenko susidomėjimo susilaukusio renginio istorijoje. Pirmasis visureigis iš Druskininkų kempingo startuos birželio 30-ąją 6 val. ryto, o pirmojo ekipažo lenktynių finiše tame pačiame Druskininkų kempinge laukiama liepos 2 d. apie 18 val.

2016-06-07Reklama su Arvydu Saboniu –ar bus ribojama olimpinių žaidynių metu?

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) kreipėsi į Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) dėl Arvydo Sabonio dalyvavimo prekybos tinklo „Lidl“ reklaminėje kampanijoje. 40-oji Olimpinės chartijos taisyklė draudžia olimpinių žaidynių dalyvių, trenerių ar kitų oficialių asmenų atvaizdo naudojimą ne olimpinių partnerių reklaminėse kampanijose žaidynių metu. Draudimas prasideda devynias dienas prieš žaidynių atidarymo ceremoniją, t.y. liepos 27 d. ir baigiasi praėjus trims dienoms po žaidynių uždarymo – rugpjūčio 24 d.
archyvas (155)Naujienų prenumerata 
 

2016-06-29Kolekciją Lietuvoje pristačiusi L. Dailidėnienė jos pristatyti vyks ir į Austriją

Neseniai mados mylėtojai rinkosi Vilniaus Neries krantinėje, kur dizainerė Laura Dailidėnienė ir jos prekės ženklas „Laura Daili“ surengė išskirtinį šou savo gerbėjams ir pristatė 2017 m. pavasario-vasaros kolekciją. „Pastarieji metai mums yra itin užimti ir darbingi, po kolekcijos pristatymo Lietuvoje, laukia pristatymas Austrijoje“, - po įspūdingo renginio ateities planais dalinosi kūrėja. Dizainerė ruošiasi savo kūrinius pristatyti Austrijos sostinėje, Vienos Operos Teatre.
archyvas (152)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-06-22Gediminas Griškevičius: jausmų vakuumas? Nenusiminkim: visi žurnalistai reikalingi

O gal ir nekvaili tie 200 kvadratinių metrų didumo dvariukų – kotedžų statytojai Palangos prieigose. Stato – turi už ką. Gal ir gausiašeimiai. Man tiek daug nereiktų. Ir ne tik man. Ir broliui, genetinį tėvo giminės smėlį Aukštaitijoje Ukmergėje ankstokai „pasirinkusiam“ redaktoriui ir publicistui Kęstučiui G. (1953 – 2014). Aš tik dabar suprantu Kęsto vengimą minios, užsisklendimą, jo natūros vienišumą.
archyvas (71)  
 

2016-06-03Ieškomas žurnalistas papildomam darbui

Ieškome žurnalisto papildomam darbui. Tel 8655 19501
archyvas (125)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media