2017 m. sausio 17 d., Antradienis

2017-01-17Sausio 21 dieną - Lietuvos žurnalistų sąjungos valdybos posėdis

2017 m. sausio 21 d. Žurnalistų namuose įvyks Lietuvos žurnalistų sąjungos valdybos posėdis.

2017-01-10Praktinis seminaras: Profesinė individuali žurnalisto veikla 2017-aisias metais. Mokesčiai, socialinės garantijos ir kiti pokyčiai

Mieli LŽS ir NŽKA nariai, atsižvelgdami į svarbias, šiemet įsigaliojusias naujoves socialinių garantijų ir mokesčių srityje, organizuojame praktinį seminarą sausio 20 dieną 10 val. Žurnalistų namuose. Vietų skaičius ribotas. Prioritetas dalyvauti suteikiamas LŽS ir NŽKA nariams. Bus geriausi VMI ir SODRA specialistai.

2016-12-20Prezidentė vetavo žodžio laisvę ribojančias pataisas

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Civilinio kodekso pataisas dėl viešų asmenų įžeidimo. Šios pataisos smarkiai apribojo žodžio laisvę, blogino žiniasklaidos padėtį, kenkė šalies tarptautinei reputacijai, įteisino cenzūrą ir atvėrė kelią visų piliečių persekiojimui už kritiką. Tokį sprendimą Prezidentė priėmė po konsultacijų su teisininkais, žiniasklaidos savivaldos institucijų atstovais bei žurnalistais.
archyvas (462)  
 

2016-12-29Petro Abukevičiaus vardo premijos laureatė Dalia Juočerytė: dabartinėje žiniasklaidoje pasigendu atsakomybės (1)

1998 metais Aplinkos ir Kultūros ministerijos, bendradarbiaudamos su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, įsteigė P. Abukevičiaus, žymaus režisieriaus ir operatoriaus, vardo premiją, kurios tikslas – skatinti videofilmų ar kino filmų apie Lietuvos gamtą ir gamtos apsaugą kūrimą. Šiemet šį garbinga premija buvo paskirta žinomai televizijos ir aplinkosaugos žurnalistei Daliai Juočerytei. Ta proga laureatę šnekina LŽS internetinio laikraščio redaktorius Vytautas Žeimantas.

2016-12-19Regioninė spauda – pasiekimai ir trūkumai plėtojant dialogą su skaitytojais

Ukmergės rajono laikraštyje išdirbau kelias dešimtys metų. Ir prie įvairių valdžių. Dabar dažnai savęs klausiame, ar išliks regioniniai laikraščiai? Turint omenyje tai, kad Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį išnyko beveik kas trečias laikraštis, piešti visos regioninės spaudos ateitį vien rožinėmis spalvomis būtų per daug optimistiška. Juolab dabar valdžia remia tik tokią regioninę spaudą, kuri jos nepeikia, nekritikuoja, o tik giria ir liaupsina.
archyvas (189)Naujienų prenumerata 
 

2017-01-17Spaudos konferencija „Ar būsime saugūs po JAV prezidento D. Trampo inauguracijos?“

Seime sausio 18 d., trečiadienį, 9.30 val. įvyks Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos (LSDP) seniūno pavaduotojo, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nario, buvusio krašto apsaugos ministro Juozo Oleko spaudos konferencija „Ar būsime saugūs po JAV prezidento D. Trampo inauguracijos?“.

2017-01-16Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos spaudos konferencija „Politikos aktualijos“

Seime sausio 17 d., antradienį, 9.30 val. įvyks Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos spaudos konferencija „Politikos aktualijos“. Dalyvaus frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

2017-01-16LTOK spaudos konferencija dėl olimpinių žaidynių transliacijų teisių

Sausio 17 d. (antradienį) 12.00 val. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) rengia spaudos konferenciją, skirtą 2018 m. Pjongčango žiemos ir 2020 m. Tokijo vasaros olimpinių žaidynių transliacijų teisėms. Spaudos konferencijoje dalyvaus LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Lietuvos olimpinio fondo direktorius Vitalijus Vasiliauskas, žiemos sporto šakų olimpiečius atstovaus olimpinė čempionė Vida Vencienė, vasaros – krepšininkas Antanas Kavaliauskas. Maloniai kviečiame žurnalistus dalyvauti.

2017-01-13Žurnalistai kviečiami akredituotis į Lietuvos pramogų pasaulio apdovanojimus "Žmonės 2017".

Sveiki, kviečiu žurnalistus akredituotis į Lietuvos pramogų pasaulio apdovanojimus "Žmonės 2017". Laukiu prašymų iki pirmadienio 12 val. Renginys bus transliuojamas sausio 22 dieną tiesiogiai iš "Compensa" koncertų salės. Svečiai kviečiami rinktis 18.30. Tiesioginės transliacijos pradžia 19.30 val.
archyvas (1340)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-01-16Česlovas Skaržinskas: geriausios metų vaikams ar suaugusiems knygos rinkimai - tikras farsas

Geriausios metų vaikams ar suaugusiems knygos rinkimai - tikras farsas! Jau tokio konkurso pradžioje pateikiamas savotiškas akibrokštas: skaitytojams ar žiūrovams rinktis tik, pavyzdžiui, iš 5 kažkieno atrinktų knygų. Kokiais kriterijais vadovautasi atrenkant knygas, kas jas atrinko – konkurso dalyviai ir nesužino. Pasižiūriu į kažkieno konkursui atrinktas knygas – ir dažnai nejaukiai pasijuntu.

2017-01-12LRTK svarstė laidų „Atspėk dainą“ turinį

Sausio 11 dieną Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) svarstė televizijos programoje „LRT TELEVIZIJA“ sausio 6 d. transliuotą muzikinę laidą „Atspėk dainą“, kurios metu aktorė Asta Baukutė demonstravo Hitlerį šlovinantį pasveikinimo gestą.

2016-12-23Socialiniai tinklai keičia tradicinę žiniasklaidą: metai „Linkedin“, arba KAS KĄ skaito?  (1)

Jau metus esu aktyvus „Linkedin“ vartotojas, deja, per juos taip ir nesuradau laiko padaryti įdomesnių įžvalgų ar apibendrinimų. Nors žinau, kad yra žmonių, kam tai įdomu. Atsiprašau, mano kaltė. Keiskimės. Kadangi pats mėgstu studijuoti panašias kitų žmonių patirtis, esu skaitęs ne vieno „Linkedin“ vartotojo pastebėjimus, nesikartosiu su patarimais. Veikiau bandysiu apžvelgti tai, kas buvo įdomu ir naudinga.
archyvas (236)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-10-20Pateikiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“ (8)

Šuo metu straipsnių apie žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus jau yra paruošta net 1430. Tai daug, tačiau ne visi kolegos, kurie galėtų patekti į enciklopedija, atsiuntė apie savę informaciją. Kai kas dar skambina, teiraujasi, ar jie gali tikėtis patekti į leidinį. Todėl, norėdami paspartinti šios informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir spaudos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“. Jei jame rasite save – rašykite mums, jei rasite kolegą – praneškite jam šią gerą naujieną. Mūsų laukia rimtas ir visiems reikalingas darbas. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga pabaiga.
archyvas (44)  
 

2017-01-15Ričardas Grigas: Gal žinote pavardes žmonių, kurie yra šioje nuotraukoje? (1)

Sveiki, gal kas žinote pavardes tų žmonių kurie dešinėje kadro, tryse. Norėtųsi po fotografija tiksliai parašyti jų pavardes. Nuotrauka daryta po to, kai sovietų kariuomenė okupavo Lietuvos televiziją. Kairėje nuotraukos yra okupuotos TV komendantas Kiseliovas, dešinėje - mūsų derybininkai: Algirdas Kaušpėdas ir kiti – kas jie?. Dėkoju už bet kokią žinią. Ją galite paskelbti komentaruose.

2017-01-12Paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Tarp apdovanotųjų - žurnalistas Jonas Laimonas Tapinas

Šiais metais premijos skirtos muzikologui Edmundui Gedgaudui, grafikei Danutei Gražienei, rašytojui Vincui Ramučiui Gudaičiui, muziejininkei, menotyrininkei Lolitai Jablonskienei, menotyrininkui Virginijui Kinčinaičiui, architektui Arūnui Eduardui Paslaičiui, kino operatoriui Viktorui Radzevičiui, tapytojai Nomedai Saukienei, poetui Rimvydui Stankevičiui, baleto ir dailės istorikui Helmutui Šabasevičiui, žurnalistui, rašytojui Jonui Laimonui Tapinui ir tautodailininkui Vytautui Valiušiui.

2017-01-11Parama lenkų-lietuvių kultūros projektams 2018 m.

Lenkijos institutas Vilniuje informuoja, kad Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerija pradėjo paramos prašymų projektams Ministro programoje Lenkų kultūros sklaida užsienyje 2018 priėmimą.

2017-01-09Vilniaus universitete vyksta registracija į viešųjų ryšių, kūrybos vadybos, viešosios komunikacijos ir žurnalistikos profesinius mokymus

Vilniaus universitete vyksta registracija į viešųjų ryšių, kūrybos vadybos, viešosios komunikacijos ir žurnalistikos profesinius mokymus, kurie vyks nuo 2017 m. vasario 24 d. Studijos vyks penktadieniais 16.00-19.30 val. ir šeštadieniais 10.00-13.30 val., Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto patalpose ( Maironio g. 7, Vilnius). Registracija į mokymus jau vyksta – iki š.m. vasario 20 d.
archyvas (296)Naujienų prenumerata 
 

2017-01-17Sausio 21 dioeną - Lietuvos žurnalistų sąjungos valdybos posėdis

Sausio 21 dieną Žurnalistų namuose įvyks Lietuvos žurnalistų sąjungos valdybos posėdis.

2016-12-28Kolegai Ipolitui Skridlai - medalis “Už nuopelnus žurnalistikai” (1)

Šį kartą Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, paėmęs susirinkimo vadeles į savo rankas, paskelbė gerą žinią: LŽS Senjorų klubo pirmininkas Ipolitas Skridla apdovanojamas medaliu “Už nuopelnus žurnalistikai”.
archyvas (168)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-01-17Algis Kusta: Jie gynė laisvąją spaudą

Ėjom su Vincu Vyrukaičiu Laisvės prospektu Vilniuje nuo Šeškinės iki Spaudos rūmų ir kalbėjomės apie 1991 metų balandį. Anų dienų Sąjūdžio žmogus, parlamento gynėjas, sekė man kone detektyvines laisvės kovų istorijas.

2017-01-16Ir šiandien ištylėjom, nors rūpėjo visais decibelais išrėkt: „Karaliene, man-da-giau!“

Mes, lietuviai, nuo amžių nesame „pyragiško“ charakterio bendrija – „per amžių amžius!“ Žinoma, tobulos „smaguomenės“ niekur nerasi, bet lietuvių, būkim atviri, daug kur šalinasi, nes grubumu, nemandagumu, net agresyviu chamizmu išsiskiriame iš daugelio kitų tautų.

2017-01-09Jonas Paulauskas: Sveiki, sulaukę Trijų karalių!!!

Štai ir atėjo jie – trys išminčiai: Kasparas, Merkelis ir Baltazaras į mūsų šalį. Skelbti apie Kristaus užgimimą. O kartu su jais mūsuosna pagaliau atėjo ir tikroji žiema – su sniegu, pūgomis, šalčiu. Viskas, kaip ir turi būti. Tokia žiema, kokią mes matėme savo vaikystėje prieš Naujuosius Metus. Nes pastaruoju metu mes Vilniuje tokią žiemą regėdavome tik “Vilniaus energijos” sąskaitose už šildymą.

2016-12-25Į dailę - žurnalisto žvilgsniu

„Aviacijos pasaulio“ redaktorė Vilma Jankienė jau antrus metų organizuoja dailininkų darbų pristatymus, kuriuos vadina meno degustacijomis. Pasak Vilmos, būtent ši veikla padėjo jai atrasti gyvenimo džiaugsmą, o kai žurnalo leidyba atrodė įstrigusi, padėjo rasti naujų sprendimų ir jėgų dirbti iš peties.
archyvas (116)  
 

2017-01-16Česlovas Skaržinskas: šviesūs ir blankūs atspindžiai žurnalistikoje

Aną dieną itin sudomino Lietuvos žurnalistų sąjungos svetainėje esantis kvietimas į diskusiją Kiek žurnalistikos yra likę Lietuvos žiniasklaidoje? Intriguojanti tema. Jau mažiausiai prieš dešimtį metų mūsų visuomenei buvo aktualus šis reikalas. Ypač pastaraisiais metais. Kai spauda ėmė nykti nuo nepakeliamų mokesčių ir kitų priežasčių. Kai daugelis spausdinių, interneto laikraščių tapo ne visuomenės informuotoja, o tam tikros nuomonės formuotoja.

2016-12-21Grumtynėse dėl spaudos laisvės Šakių rajono „Laikraštis „Valsčius“ nėra vienišas

LŽS Vilniaus skyriaus kasmetinio, nuo 2004 m. organizuojamo „Taikliausio šūvio“ konkurso laureatu šiemet pripažintas Šakių rajono „Laikraštis „Valsčius“. Kuklus prizas – suvenyrinė kulka įteikta laikraščio vyriausiajai redaktorei ir leidėjai Giedrimei Didžiapetrienei už ryžtingas pastangas nepasiduoti rajono politikų ir verslo atstovų spaudimui, grumtis dėl spaudos laisvės.
archyvas (41)  
 

2017-01-10Praktinis seminaras: Profesinė individuali žurnalisto veikla 2017-aisias metais. Mokesčiai, socialinės garantijos ir kiti pokyčiai

Mieli LŽS ir NŽKA nariai, atsižvelgdami į svarbias, šiemet įsigaliojusias naujoves socialinių garantijų ir mokesčių srityje, organizuojame praktinį seminarą sausio 20 dieną 10 val. Žurnalistų namuose. Vietų skaičius ribotas. Prioritetas dalyvauti suteikiamas LŽS ir NŽKA nariams. Bus geriausi VMI ir SODRA specialistai.
archyvas (95)  
 

2017-01-05Laikraštis "Kaišiadorių aidai": žvilgsnis į tai, kas buvo ir yra

Kaišiadorių rajone jau daug metų eina laikraštis „Kaišiadorių aidai“. Jo egzistavimo kelią primena neseniai išleista knyga „Kaišiadorių aidams“ –70“. Jos autorius – 25 metus laikraščiui vadovavęs žurnalistas, rašytojas ir poetas Jonas Laurinavičius.

2017-01-03R. Sadauskas-Kvietkevičius: „Čia yra dalis auditorijos, kurie vartoja dviejų rūšių propagandą vienu metu“ (1)

Druskininkų autobusų stoties antrajame aukšte kukliai, tačiau erdviai įsikūrę net dvi žiniasklaidos priemonės – Kurorto radijas ir laikraštis „Druskininkų naujienos“. Artėjant 2016-ųjų metų pabaigai, vieną pirmadienio rytą su abiejų žiniasklaidos priemonių vyriausiuoju redaktoriumi Romu Sadausku-Kvietkevičiumi kalbamės apie tai, kas svarbiausia bet kuriam žurnalistui – galimybę sąžiningai dirbti savo darbą ir gauti sąžiningą atlygį už tą veiklą.

2016-12-23Naujos tendencijos žiniasklaidoje: laikraščių Lietuvoje vis mažėja. O žurnalų?

Sparčiai plintant Lietuvoje internetinei žiniasklaidai, kasmet mažėja popierinių periodinių leidinių, ypač laikraščių. Atgimimo sąjūdžio metais ir po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo įsteigtų laikraščių skaičius labai sparčiai augęs, ėmė mažėti nuo 1995 m. Kaip rodo „Lietuvos spaudos statistika“, 1990 m. Lietuvoje ėjo 324 laikraščiai, o 1995 m. – net 477. Tačiau 2000 m. jau buvo leidžiamas 361 laikraštis, 2005 m. – 325, 2010 – 276, o 2015 – tik 222 įvairių tipų laikraščiai. Jų skaičius bei tiražai ir toliau nuolat mažėja. Tuo tarpu žurnalinių leidinių skaičius per visą 25 metų laikotarpį tik didėjo.

2016-12-20Regioninė spauda: kelti žurnalisto profesinį lygį

Labai svarbu žurnalistų profesionalumo lygis. Geram laikraščiui reikia įvairių specialybių žmonių, mokančių rašyti. Reikia išmanančių žemės ūkį, ekonomiką, teisę, kitką. O kur tokių žmonių rasi rajone? Todėl ir tenka regionuose dirbantiems žurnalistams rašyti apie viską, o čia, suprantama, atsiranda ir paviršutiniškumas, net klaidos.
archyvas (823)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-01-17Poetės Gynės Dineikaitės jubiliejinis kūrybos vakaras

Sausio 25 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks poetės Gynės Dineikaitės jubiliejinis kūrybos vakaras. Dalyvaus rašytojos Vidmantė Jasukaitytė, Birutė Jonuškaitė, Zita Mažeikaitė. Dainuos Sigutė Trimakaitė, poetės kūrybą skaitys aktorė Dalia Michelevičiūtė. Vakarą ves literatūrologas dr. Vilius Gužauskas. Nuo sausio 19 d. Rašytojų klube veiks dailininkės Marijos Mačiuikienės jubiliejinė tapybos paroda.

2017-01-17Dailininkės Marijos Mačiuikienės jubiliejinės tapybos parodos atidarymas

Sausio 19 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks dailininkės Marijos Mačiuikienės jubiliejinės tapybos parodos atidarymas. Atidaryme dalyvaus parodos autorė Marija Mačiuikienė, dailininkė Elena Voverienė, redaktorė Nijolė Kvaraciejūtė.
archyvas (114)  
 

2017-01-05Žurnalistas Aloyzas Vilkys: filosofinė ir gyvenimiška išpažintis – į knygą

Kolega Aloyzas Vilkys ką tik mus paliko, išėjo Analipin. O dar visai neseniai, 2014 metų pabaigoje Naujojoje Akmenėje gyvenęs 81 metų Aloyzas Vilkys, išleido knygą „Audringo pasaulio laiptais kopta į viršūnes“. Jos nėra knygynuose, jai nebuvo organizuojamos sutiktuvės. Pats autorius to nesiekė. Kodėl rašė knygą, jai paskirdamas beveik visas santaupas?
archyvas (300)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-01-12Ritos Stankevičiūtės-Kazakevičienės fotografijų paroda AQUEOUS

Nuo 2017 m. sausio 12 dienos Lietuvos spaudos fotografų klubas pristato fotožurnalistės Ritos Stankevičiūtės-Kazakevičienės fotografijų parodą AQUEOUS. Paroda eksponuojama Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) iki sausio 30 dienos, o vėliau tęs kelionę po Lietuvą bei užsienio šalis. Kartu su didelio formato, specialaus paruošimo fotografijų paroda yra išleistas ir katalogas.

2016-12-28„Prospekto“ fotografijos galerijoje fotografijos konkurso paroda „Debiutas“

Šių metų parodos dalyviai bei konkurso laimėtojai: Valentyn Odnoviun (I vieta), Inga Navickaitė (II vieta), Guilherme Bergamini (III vieta), Lukas Šiupšinskas, Eglė Strackaitė-Kalendra, Domantas Pipas, Vidmantas Minkštimas, Eimis Šeršniovas, Aurelija Karaliūnaitė, Justas Gulbinovičius.
archyvas (296)  
 

2017-01-17LRT išdalino tradicinius „Oskarus“ – „Auksines bites“

Pirmadienio vakarą (sausio 16 d.) jau šešioliktą kartą buvo išdalintos nacionalinio transliuotojo „Auksinės bitės“. Darbščiausiems LRT darbuotojams atiteko keturiolika skulptoriaus Romualdo Kvinto autorinių darbų.

2016-12-19Naujos gyvenimo būdo laidos „Raudonas kilimas“ vedėja tapo Vaida Skaisgirė

Iš karto po naujųjų metų, sausio 1-osios vakarą, TV3 eteryje pasirodys nauja gyvenimo būdo laida „Raudonas kilimas“, kurios vedėja tapo prodiuserių kompanijos „Videometra“ komunikacijos vadovė Vaida Skaisgirė. Daugiau nei prieš metus televizijos eteryje kaip projektų ir laidų vedėja debiutavusi moteris po kelių mėnesių pertraukos vėl stojo prieš televizijos kameras. „Gyvenimas – neišsemiamas temų šaltinis“, – įsitikinusi naują gyvenimo būdo laidą vesianti moteris.

2016-12-08„TV3 eteryje – nauja gyvenimo būdo laida „Raudonas kilimas“

Naujuosius metus TV3 televizija pasitiks su viena už kitą įspūdingesnėmis ir įdomesnėmis laidomis bei projektais. Jau sausio mėnesį į žiūrimiausios televizijos eterį po pertraukos grįš klasika tapęs ir visų žiūrovų pamėgtas žanras – gyvenimo būdo laida. Profesionali naujosios laidos „Raudonas kilimas“ komanda žada, kad kiekvieną savaitę žiūrovų lauks atviri ir nuoširdūs pokalbiai su Lietuvos ir užsienio garsenybėmis bei reportažai iš ryškiausių savaitės renginių.
archyvas (456)  
 

2016-12-282016-ųjų LRT RADIJO Metų žmogus – Marius Ivaškevičius

LRT RADIJAS 2016-ųjų Metų žmogaus vardą skiria prozininkui, dramaturgui bei režisieriui Mariui Ivaškevičiui. Jis įvertinamas už pilietinę iniciatyvą – Atminties maršą Molėtuose.
archyvas (135)  
 

2017-01-07Atsiveria Humanistikos regykla prie Baltijos jūros

2017 m. sausio 11 d. (trečiadienį) 16.00 val. Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje (Vilnius, Žygimantų g. 1) atidaroma Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto (BRIAI) darbuotojų mokslinių darbų paroda „Humanistikos regykla prie Baltijos jūros“, skirta Instituto 25 metų veiklai pažymėti. Paroda veiks iki 2017 m. vasario 3 d.
archyvas (520)Naujienų prenumerata 
 

2017-01-08Vengrijoje mirė garsus lietuvių keliautojas, fotografas ir poetas Paulius Normantas

2017 metų sausio 7 dieną Vengrijoje, Nyredhazos mieste po sunkios ligos mirė LŽS narys, garsus lietuvių keliautojas, fotografas ir poetas Paulius Romualdas Normantas.
archyvas (111)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? (1)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite.

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1430 pavardžių  (19)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1430 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2017-01-17Eugenijaus Ignatavičiaus autorinis kūrybos vakaras su nauju romanu „Baltieji stulpai“

Sausio 23 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks Eugenijaus Ignatavičiaus autorinis kūrybos vakaras su nauju romanu „Baltieji stulpai“. Dalyvaus rašytojai Eugenijus Ignatavičius, Romas Sadauskas, literatūrologas prof. Petras Bražėnas, literatūros kritikė Janina Riškutė. Vakare matysime ištrauką iš spektaklio „Nuosprendis - metamorfozė“ (režisierius Paulius Ignatavičius). Koncertuos Morta Kačionaitė (klarnetas), Kristupas Kačionas (obojus), Jūratė Kuodytė (fortepijonas).

2017-01-16Žingeidiems – naujas tautotyros žinių rinkinys

TPD kartu su LK Vilniaus įgulos Karininkų ramove ir Tėviškės pažinimo paramos fondu surengė konferenciją „Gyvosios istorinės atminties pulsas“, skirtą Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui ir „Tautotyros metraščio“ VI tomo sutiktuvėms. TPD valdybos pirmininkas ir šio leidinio vyr. redaktorius žurnalistas Jonas Laurinavičius, istorikė dr. Nastazija Kairiūkštytė, edukologas dr. Jonas Dautaras, publicistė ir literatė Alvyra Grėbliūnienė, šio leidinio sumanytojas kultūros istorikas dr. Kazys Račkauskas bei kiti pranešėjai pasidžiaugė, kad ilgai lauktas leidinys, tiesa, pavėluotai pasirodė.

2016-12-29Virgilijus Juodakis: KU-KA-RIE-KŪ !!!.... SU NAUJAISIAIS !!! (1)

"Būkit sveikučiai, gyvenkit turtingai, už paramą mano knygai “Tarp žmonių Prisiminimai” dėkoju širdingai. Knyga jus pasieks 2017 metais. Beje, tai pirmas atvejis VU praktikoje, kai buvę studentai išsireikalavo, finansavo ir išleido buvusio dėstytojo atsiminimus," - rašo kolega Virgilijus Juodakis. .

2016-12-19Juozas Elekšis ir Vilimas Malinauskas: "Laumės pirtyje"

Kolega Juozas Elekšis kartu su kompozitoriumi Vilimu Malinausku išleido naują knygą - dviejų veiksmų operetę "Laumės pirtyje". Jos keli kupletai jau pristatyti televizijos laidoje "Duokim garo".
archyvas (288)  
 

2017-01-15Jonas Paulauskas: sveiki sulaukę senųjų Naujųjų Metų! (1)

Štai ir sulaukėme paskutinės praėjusių metų šventės - senųjų Naujųjų Metų. Tiesa, ne visi ją` švenčia, bet jei pasikviestumėt bet ką į svečius, pasodintumėе prie šventinio stalo, ir dar įpiltumėt ko nors, garantuoju - švęstų VISI! Taigi, ir anekdotai, skirti abiejų Naujųjų metų sutikimui

2017-01-12-aRzebaidžianietis. Na, pagal AR-ZE-baidžanas (1)

Šią istoriją papasakojo ŠIAULIŲ KRAŠTO žurnalistė Rita Žadeikytė.

2017-01-07Kolega Julijonas Petronis: blaivybės žaidimai (1)

Ukmergiškis kolega Julijonas Petronis į LŽS svetainę atsiuntė žiupsnelį satyrinių kupletų, pavadinęs juos „Blaivybės žaidimais“.

2017-01-05Kolega Povilas Sigitas Krivickas - eilėraštis, skirtas Ramūnui Karbauskiui (22)

Kolega Povilas Sigitas Krivickas atsiuntė eilėraštį NEDINGSIU, skirtą Ramūnui Karbauskiui.
archyvas (184)  
 

2017-01-07POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija MINČIŲ KLINIKA: MISTIKA BE MISTIKOS (15)

„Žinijos“ draugijoje (Kalvarijų g. 2, Vilnius) 2017 m. vasario 7 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija MINČIŲ KLINIKA: MISTIKA BE MISTIKOS. Lektoriai: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas, rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius.
archyvas (318)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-01-17Romualdas Čėsna, Aukščiausioji Taryba - dienos ir naktys (4 dalis)

Tęsiame kolegos Romualdo Čėsnos prisiminimus "Aukščiausioji Taryba - dienos ir naktys"

2016-12-29Bronius Nainys tikėjo ir siekė, kad lietuvybė svetur turi išlikti  (1)

"Skaudi žinia apie iškilaus JAV lietuvių visuomenės veikėjo, žurnalo „Pasaulio lietuvis“ ilgamečio redaktoriaus B. Nainiaus mirtį. Prisiminiau, 1995 metais dariau su juo interviu savaitraščiui „Gimtasis kraštas“. Tuomet jam buvo 75 metai. Atrodė žvalus, kupinas jėgų ir naujų sumanymų. Mūsų pokalbis sukosi apie labiausiai B. Nainiui, tuomečiam Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) pirmininkui, rūpimus lietuvybės išsaugojimo svetur reikalus. Manydamas, kad tai yra aktualu ir dabar, drįstu priminti tą (kiek sutrumpintą) pokalbį. Tai būtų lyg ir in memoria tam kilniam žmogui," - rašo kolega Algis Kusta.
archyvas (43)  
 

2017-01-10Jonas Laurinavičius: žurnalistas ir gamtosauga (1)

Iš Trakų rajono Onuškio seniūnijos Pajautų kaimo kilęs žinomas žurnalistas Jonas Laurinavičius – nuoširdus gamtos bičiulis, aplinkosaugos, aplinkotvarkos, miškininkystės klausimais paskelbęs daug straipsnių, fotoreportažų, interviu. Manau, kad mūsų pokalbis su J. Laurinavičiumi bus įdomus ir LŽS svetainės skaitytojams.

2016-12-21Henrikas Vaitiekūnas: žurnalistika nėra mokslas, menas. Tai yra gyvenimo būdas. Jis man tinka ir patinka (2)

Daugeliui Lietuvos žmonių Henrikas Vaitiekūnas pažįstamas iš televizijos ekrano. Jį vadina televizijos žurnalistu. Kaip jis pats teigia, televizijai atidavė, o aš sakyčiau, paaukojo 30 metų. Tie žmonės teisūs, vadindami H. Vaitiekūną televizininku. Tačiau nemažai žmonių poną Henriką pažįsta ir kaip itin gabų spaudos atstovą. Juk jo žurnalistinio darbo biografija prasidėjo būtent spaudoje: Komjaunimo tiesos, Valstiečių laikraščio, provincijos laikraščių redakcijose.
archyvas (73)  
 

2017-01-16INFO TV ieško žurnalistų

INFO TV ieško žurnalistų (ne studentų). Darbas su mikrofonu, lietuviškomis ir užsienio aktualijomis. CV laukiame zinios@infodiena.tv arba inga@infodiena.tv
archyvas (131)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media