2016 m. gegužes 1 d., Sekmadienis

2016-04-30Gegužės 7 d. 11 val. Antakalnio kapinėse pagerbkime kolegų atminimą

Minėdami Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną nepamirštame ir mūsų kolegų, anapilin išėjusių žurnalistų. Kviečiame prisijungti prie mūsų, žurnalistų dienų organizatorių, ir gegužės 7 d. (šeštadienį), 11 val. susitikti Antakalnio kapinėse ir pagerbti kolegų atminimą.

2016-04-26Gerbiami plunksnos sesės ir broliai, švęskime SPAUDOS DIENĄ KITAIP. Susipažinkite su aviacijos pasauliu iš arti

Žurnalo „Aviacijos pasaulis“ redakcija ir Lietuvos aeroklubas kviečia Spaudos dieną švęsti KITAIP. Tradiciškai kviečiame visus žurnalistus į aerodromą! Kiekvienas galės paskraidyti. Šį kartą jūsų maloniai lauks Pociūnų aerodromas, Lietuvos sklandytojų lopšys. Išvykimas – gegužės 6 d. 11.00 val. iš Centrinės universalinės parduotuvės (CUP) automobilių aikštelės nuo upės pusės (organizatorių transportu). Vykstantiems savo transportu – pridedamas žemėlapis. Dalyvių registracija:Iki gegužės 3 dienos el.p. vilma@aviacijospasaulis.lt, info@aeroclub.lt arba telefonu +370 616 19201 (Vilma Jankienė), +370 629 11655 (Tadas Klimavičius).

2016-04-26Žurnalistų dėmesiui – yra galimybė teikti paraiškas Europos Parlamento dotacijai

Gerbiami žurnalistai, jau galima teikti paraiškas Europos Parlamento dotacijoms žiniasklaidos (interneto, radijo bei TV) srityje. Jei norite tapti Europos Parlamento informaciniu partneriu 2016-2019 metams, paraišką turite pateikti iki gegužės 31 d. vakaro, todėl nedelskite.

2016-04-25LTOK apdovanojimai - 21 laureatui. Tarp jų ir 5 žurnalistams. Sveikiname! (2)

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė išdalino net 21 apdovanojimą sportui nusipelniusiems žmonėms – gimtadienius ir garbingus jubiliejus atšventusiems buvusiems sportininkams, olimpiečiams, nusipelniusiems treneriams, sporto organizatoriams, sporto organizacijų vadovams ir penkiems sporto žiniasklaidos atstovams
archyvas (380)  
 

2016-04-26Žodžio laisvę ribojančiam įstatymui – Prezidentės Dalios Grybauskaitės veto (2)

Balandžio 26 dieną Prezidentės spaudos tarnyba informavo mus, kad Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Baudžiamojo kodekso pataisas, kurios varžo žodžio laisvę, pamina pamatinius demokratijos principus ir sukuria prielaidas nepagrįstam žurnalistų baudžiamajam persekiojimui. Kažkodėl šios pataisos Seime buvo priimamos labai skubotai, visuomenei net nespėjus gerai susigaudyti, kas vyksta.

2016-04-21Savižudybės ir žiniasklaida: kaip iš didelio rašto neišeiti iš krašto  (1)

Žiniasklaidos poveikis mūsų sveikatai akivaizdus: kartais gana portalų antraštes peržvelgti ar TV reportažą pasižiūrėti, ir jau susinervini. Žinojimas sveikatos neprideda, tik ar žiniasklaida kalta dėl to, kas vyksta pasaulyje ar mūsų kieme? Kad Lietuvoje savižudybė yra kasdienybė? Tačiau šiandien žinoma ir tai, kad neatsakingai parengtos žinios kai kuriems iš mūsų gali kainuoti gyvybę, tapti postūmiu pabaigti šį gyvenimą. Todėl žurnalistai privalo paisyti tam tikrų informavimo apie savižudybės įvykį taisyklių. Jau daugiau mėnuo kaip veikia naujasis Visuomenės informavimo etikos kodeksas, papildytas konkretesnėmis rekomendacijomis, aiškesnės ir ribos, kurių šiukštu nedera peržengti rašant apie šiuo skaudžius įvykius.

2016-04-20Teismuose – daugiau viešumo ir atvirumo. To reikia siekti visiems (3)

Balandžio 19 dieną Prezidentės spaudos tarnyba informavo žiniasklaidą, kad Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui Teismų įstatymo ir susijusių įstatymų pataisas, kuriomis siekiama didesnio teismų atvirumo. Teikiamų projektų rengimą inicijavo Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, jiems pritarė ir Teisėjų taryba. Įstatymų projektuose siūloma įtvirtinti galimybę transliuoti, filmuoti ar fotografuoti teismo sprendimo paskelbimą, daryti jo garso ar vaizdo įrašą, jei tai būtina visuomenės informavimo, mokslo ar mokymo tikslais.

2016-04-19Apie slaptus ofšorus, slaptus teismus ir slaptumą mėgstančius politikus

Su korupcija kovojančios organizacijos „Transparency International“ atstovai ir žurnalistai 2013 metų pavasarį iš skirtingų teismų pabandė gauti juos dominančius viešai paskelbtus nuosprendžius. Pasirodo, dokumentai, kurie vadovaujantis Teismų įstatymu ir Teisėjų tarybos sprendimu turi būti prieinami visuomenei, saugomi kaip pasakų herojams užrakintos princesės – po devyniais užraktais, aukštoje pilyje. Norėdami susipažinti su viešo nuosprendžio motyvais kolegos privalėjo gauti raštišką teisėjo leidimą, vykti į specialias patalpas, o viešai skelbto nuosprendžio negalima buvo net nukopijuoti. Jau tuomet „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) specialistai teigė, kad tokia tvarka kelia didelį nerimą. Taip mažinamas teismų sistemos skaidrumas ir ribojama visuomenės teisė gauti viešą informaciją.
archyvas (165)Naujienų prenumerata 
 

2016-04-29Spaudos konferencija: pristatoma Šiauliuose įvyksianti Olimpinė diena

Gerbiami žurnalistai, gegužės 3 d., antradienį., 11 val. kviečiame jus į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto būstinę Olimpiečių g. 15, Vilniuje. Čia pristatysime jau gegužės 28 d. Šiauliuose įvyksiančią Olimpinę dieną. Spaudos konferencijoje dalyvaus LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Tautinio Olimpinio Fondo direktorius Vitalijus Vasiliauskas, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Kūno kultūros ir sporto vedėjas Gintaras Jasiūnas.
archyvas (1139)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-04-30Kadagiai, pasiviję jūrą arba Salys Šemerys apie Lietuvos iškiliuosius – poetą Maironį ir Palangos burmistrą Joną Šliūpą

Palangiškis kolega Gediminas Griškevičius atsiuntė "Kitų minčių" - Kadagiai, pasiviję jūrą arba Salys Šemerys apie Lietuvos iškiliuosius – poetą Maironį ir Palangos burmistrą Joną Šliūpą.
archyvas (223)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-04-20Spaudos laisvės Lietuvoje – tai mažiau, tai daugiau. Norime ir bijome?

Šiandien gerai žinoma tarptautinė organizacija Reporteriai be sienų (Reporters Without Borders) paskelbė savo kasmetinį darytą tyrimą apie žiniasklaidos laisvę Pasaulyje. Bendra išvada nėra džiuginanti – valdžios ir privačių interesų spaudžiamos redakcijos ir žurnalistai vadinamajame informacijos amžiuje turi iš principo mažiau laisvės. Lietuva pagal tą tyrimą priklauso laisvų šalių kategorijai, nors formaliai kartu su Estija smuktelėjo reitinge keturiomis pozicijomis žemyn.

2016-04-15Seimas tyliai nusprendė įvesti naujas bausmes už rimtų problemų viešinimą (1)

Vakar (IV. 14) Seimas pasigyrė, kad įtvirtino atsakomybę už teismo bylos medžiagos atskleidimą. Tačiau Seimo pranešime spaudai nutylima apie tikrąsias tokios „atsakomybės“ pasekmes – siekiama „prevenciškai“ gąsdinti bausmėmis viešai skaudžias problemas viešinančius žurnalistus ir jų informacijos šaltinius. Jau dabar aiški, kad tos pataisos tyliai negalės būti įgyvendinamos. Galima tik retoriškai klausti, kodėl apie pensijų didinimą politikai šaukia garsiai, o apie naujų kriminalinių bausmių įvedimą jokio pasigyrimo? Taip kaip formaliai skambėjo Seimo pranešimas.

2016-04-13Internete melas, kad “LRT Lituanica” korespondentas D. Radzevičius kalbino D. Trampą

Rusakalbiai „troliai“ ir jų valdomi portalai jau kelias dienas intensyviai platina gana populiarią žinutę, neva aš esu LRT Lituanica korespondentas ir kovo pradžioje ėmiau interviu iš kandidato į JAV prezidentus Donaldo Trampo. Išskirtinis faktas yra ne pats interviu ir jo išgalvotas autorius, o tai, jog tokiame melagingame pranešime D. Trampui įdedamos išgalvotos frazės apie Baltijos šalių perkėlimą į Afriką.
archyvas (97)  
 

2016-04-23Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo parama nacionaliniam ir regioniniam radijui ir televizijai

Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas 2016 metų 4 programos - Nacionalinių radijo ir televizijų ir 5 programos- Regioninių radijo ir televizijų- REZULTATAI

2016-04-13Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo 2016 metų parama nacionalinei periodinei spaudai ir regioninei spaudai

Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas 2016 metų 2 programos - Nacionalinės periodinės spaudos ir 3 programos (Regioninė spauda) REZULTATAI

2016-04-08Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo 2016 metų parama interneto žiniasklaidai

Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas 2016 metų 6 programos (Interneto žiniasklaida) REZULTATAI

2016-04-08Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo 2016 metų parama periodiniams kultūros ir meno leidiniams

Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas 2016 metų 1 programos (periodiniai kultūros ir meno leidiniai) REZULTATAI
archyvas (269)Naujienų prenumerata 
 

2016-04-22Senjorų klubo narių susirinkimas gegužę įvyks Seimo rūmuose

Gerbiamieji Senjorų klubo nariai, tradicinis mėnesio pirmojo trečiadienio susirinkimas gegužės 4 dieną 11 val. įvyks ne Teatro sąjungos salėje, o Seimo rūmuose. Renkamės gegužės 4 dieną 11 val. prie Seimo II rūmų. Į Seimą galima įeiti pagal iš anksto paruošta sąrašą. Šiuo metu šiame sąraše yra 35 žmonės. Specialūs Seimo darbuotojai surengs mums ekskursiją po Seimą, atsakys į iškilusius klausimus. Dėmesio! Visi lankytojai į Seimą patenka pateikę asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

2016-04-15LŽS Senjorų klube - Seimo narys Aleksandras Zeltinis

Tradicinis, kiekvieną pirmąjį mėnesio trečiadienį vykstantis LŽS Senjorų klubo susirinkimas šį kartą vyko pasikvietus LR Seimo narį, Švietimo, mokslo, kultūros ir Europos reikalų komitetų narį Aleksandrą Zeltinį, su žmona Simin Wieghard- Zeltinis, “Vokietijos-Lietuvos draugystės vartai” labdaros draugijos (Hamburgas) prezidente. Susirinkimą vedė Senjorų klubo pirmininkas Ipolitas Skridla.
archyvas (140)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-04-22Česlovas Skaržinskas: Iš žurnalisto dienoraščio  (1)

Šį kartą kolega Česlovas Skaržinskas atsiuntė žiupsnelį minčių iš savo žurnalistinio dienoraščio.

2016-04-14Malonios pažintys Lietuvos žurnalistų sąjungoje (1)

Apie vieną pažintį norėčiau pakalbėti plačiau, nes ji siejama su Lietuvos atgimimo laikotarpiu ir tuometinių institucijų bei pavienių asmenų rūpesčiu lietuviais bei jų vaikais, gyvenančiais už Lietuvos ribų, o ypač su laiškais, kuriuos mūsų šeimai parašė tuometinės Švietimo ministerijos Mokyklų valdybos inspektorius, kraštietis, dabar LŽS Senjorų klubo pirmininko pirmasis pavaduotojas Alfonsas Kairys.

2016-04-12Algis Kusta: Holokaustas ir du susitikimai (1)

Dabar, kai spaudoje, interneto portaluose, socialiniuose tinkluose verda diskusijos dėl Rūtos Vanagaitės knygos „Mūsiškiai", o iš tikrųjų - pažiūrų ir požiūrių priešprieša, prisiminiau du savo žurnalistinės veiklos susitikimus ir pokalbius panašia - holokausto - tema.

2016-04-07Jonas Mačiukevičius: „Mes – tos pačios šeimos nariai“ (2)

Rašytoją Joną Mačiukevičių įpratę pristatyti paprastai: prozininkas, poetas, publicistas. O dažnai – ir Lietuvos žmonių su negalia sąjungos įkūrėjas, šios organizacijos laikraščio Bičiulystė steigėjas. Jis prisidėjo ir prie Lietuvos televizijos laidos Bėdų turgus pirmtakės Svetimo skausmo nebūna atsiradimo, įvairios kitos pilietinės veiklos. Kad ir būdamas garbaus amžiaus (sukako 77-eri) J. Mačiukevičius neleidžia atšipti plunksnai. Randasi naujų kūrinių, neatsisako arti ir publicistikos dirvonų. Populiarus rašytojas kurį laiką buvo Valstiečių laikraščio bendradarbis – Maestro kaimui skirto leidinio skaitytojams rašė apie kaimo nūdieną, iškilių Lietuvos žmonių gyvenimą. Paprašėme daugiau kaip 40-ties knygų autorių, periodinės spaudos bičiulį atskleisti savo kūrybos virtuvę, pasidalyti mintimis apie mūsų praeitį ir nūdieną, naujus iššūkius.
archyvas (97)  
 

2016-04-22Baltarusijos, Latvijos, Ukrainos lietuviai skaitė lietuviškai, o dabar?  (1)

Kolega Alfonsas Kairys domisi ką Baltarusijos, Latvijos ir Ukrainos lietuviai skaitė lietuviškai, ir ar ką nors skaito dabar?

2016-04-21Viktoras Denisenko apie Rusijos periodinės spaudos požiūrį į Baltijos šalis (1)

LŽS Tarybos narys, LŽS Vilniaus skyriaus narys Viktoras Denisenko šių metų vasario mėnesį apgynė mokslinę disertaciją tema „Rusijos periodinės spaudos požiūris į Baltijos šalis geopolitinių pokyčių kontekste (1991–2009)“, išanalizavęs to laikotarpio populiariausius Rusijos periodinės spaudos leidinius („Argumenty į fakty“, „Komsomolskaja pravda“ ir „Izvestija). Kolegos, kuriam vadovavo Žurnalistikos instituto prof. dr. Žygintas Pečiulis, tyrimas rodo, kaip kito Rusijos požiūris į Baltijos šalis. Autorius priėjo išvados, kad į Baltijos šalis periodinė Rusijos spauda žvelgia kaip į geopolitiškai vientisą regioną, atskiros Lietuvos, Latvijos ir Estijos temos pateikiamos kaip integralios vaizdinio dalys. Rusijos periodinėje spaudoje Baltijos šalių aktualijoms skiriamas nuolatinis dėmesys, bet kompleksiškai formuojamas negatyvus požiūris į šį regioną.

2016-04-18Dainius Ručinskas: apie žurnalistines antis ir “anteles”

Sovietiniais laikais Lietuvoje veikė vienintelė valstybinė žinių agentūra -Elta. Iš jos teletaipais buvo perduodama svarbi vyriausybinė informacija su šifru “A” visiems laikraščiams, radijui, televizijai. Ja skelbti be pakeitimų privalėjo skelbti visi spaudiniai. Daug ekonominės informacijos apie šalies pramonės, žemės ūkio pasiekimus Elta perduodavo specialiais ryšių kanalais i Maskvos sąjunginę informacinę agentūrą TASS’ą.
archyvas (33)  
 

2016-04-20Liudvikas Gediminas Rėza – Žurnalistų namuose

Š.m. balandžio 19 d. Žurnalistų namų svetainėje LŽS ir Mažosios Lietuvos reikalų tarybos (MLRT) narių Vytauto Šilo ir dr. Algirdo Matulevičiaus pakviestas susirinko būrys Mažosios Lietuvos bičiulių. Jiems buvo pristatytas iliustruotas muzikologės, Mažosios Lietuvos reikalų tarybos narės Irenos Skomskienės straipsnių rinkinys “Dainų ir kovų keleivis”, skirtas XIX a. Mažosios Lietuvos raštijos bei dvasinių vertybių puoselėtojo prof. Liudviko Gedimino Rėzos atminimui.

2016-04-13Žurnalistų namuose Klaipėdos marinistikos žurnalistų desantas

Tądien Vilniuje, Žurnalistų namuose pasklido tikros jūros kvapai. Lietuvos marinistikos žurnalistų klubo „Marinus" nariai iš Klaipėdos atvežė ne tik gaivų jūros pulsą, bet ir gerą, kūrybingą nuotaiką, įdomių jūros pasakojimų bei didoką pluoštą klubo išleistų knygų.

2016-04-08Albertas Vaidila: tapybos ir grafikos paroda „Kūno kalba“  (1)

Praėjus Velykų šventėms, kartu su atbundančia gamta į Žurnalistų namus atkeliavo kolegos Alberto Vaidilos tapybos ir grafikos paroda „Kūno kalba“. Tai septintoji A. Vaidilos autorinė paroda, kuri skirta moters kūno grožio paslapčių ieškojimui dailėje.
archyvas (79)  
 

2016-04-26LRT kviečia rinkti „Kalbos grynuolį”

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija jau devintus metus renka „Kalbos grynuolį“. Šiemet bus kreipiamas dėmesys į LRT RADIJO ir LRT TELEVIZIJOS informacinių laidų vedėjų ir žurnalistų kalbą. Siekiama pažvelgti, kokia yra populiariausių laidų žurnalistų kalba, ar ji taisyklinga, žodinga, aiški, kokia yra tartis. Pasak idėjos autorės ir rinkimų koordinatorės Linos Smolskienės, svarbu pasižiūrėti, ar žurnalistų leksiką galima laikyti prestižine, kokią įtaką jiems daro anglų kalba, kaip žurnalistai sugeba tiesioginiame eteryje susidoroti su iškilusiais kalbos sunkumais, ar moka kirčiuoti, kai po ranka nėra žodyno, ekspromtu sudaryti rišlius, žodingus, įtaigius klausimus.

2016-04-20LRT tarybos pirmininku perrinktas Žygintas Pečiulis

LRT tarybos pirmininku antrai kadencijai išrinktas Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto profesorius Žygintas Pečiulis. Antradienį vykusiame LRT tarybos posėdyje už jo kandidatūrą balsavo 9 iš 10 dalyvavusių narių, vienas susilaikė. Tarybos pirmininko kadencija trunka trejus metus.
archyvas (790)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-04-21Priežasties ir pasekmės nusakymas. „Žaliojo pasaulio“ 1000-ajį numerį į gyvenimo vieškelį palydėjus (2)

2016 m. balandžio 15-osios, saulėtojo penktadienio, diena pleveno vakaro link, kai ėjau Vilniuje, Žvejų gatvele, palei besiraivančius Neries upės vandenis, į savaitraščio „Žaliasis pasaulis“ 1000-ojo numerio paminėjimui skirtąjį vakarą...
archyvas (91)  
 

2016-04-08Julijonas Petronis: Č I A - L I E T U V A

Naujas ukmergiečio kolegos Julijono Petronio eilėraštis "Č I A - L I E T U V A".

2016-04-07Alfonsas Pipiras: ilgais gyvenimo keliais su žurnalistika

Daugelį metų žurnalistu dirbęs Alfonsas Pipiras išleido atsiminimų knygą “Audringo gyvenimo akimirkos”. Prisipažinsiu, kad paėmęs šia memuarų knygą į rankas pagalvojau, ar autorius, kaip daugelis tokio žanro rašytojų nenuėjo lengviausiu keliu - sausokai vardijo biografinius faktus, bėrė skaičių virtines. Džiaugiuosi, kad šioje knygoje taip nėra. Joje labai sodria kalba aprašomos A. Pipiro ir jo artimųjų gyvenimų peripetijos.
archyvas (281)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-04-11Vytauto Daraškevičiaus fotografijų paroda „SAULĖS RATU“

2016 m. balandžio 13 d. (trečiadienį) 17.30 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje įvyks Vytauto Daraškevičiaus fotografijų parodos „SAULĖS RATU“ atidarymas. Dalyvaus apeiginio folkloro grupė „Kūlgrinda“.
archyvas (258)  
 

2016-04-30Režisierius S. Račkys: „Esu pats paklusniausias aktorius Lietuvoje“

Dažniausiai už kadro dirbantis režisierius ir aktorius Sigitas Račkys trumpam sugrįžo prie vaidybos ir atliko epizodinį vaidmenį TV3 televizijos komiškame seriale „Nuovada“. Pastaruosius tris metus nemažai laiko Latvijoje praleidžiantis ir ten latviškąją serialo „Moterys meluoja geriau“ versiją režisuojantis vyras tikina į darbą einantis kaip į šventę. Todėl ir „Nuovados“ kūrėjų patikėto intriguojančio nusikaltėlio vaidmens ėmėsi entuziastingai.

2016-04-18TV3 Žinių komandoje nauja vedėja - Audrė Kudabienė

Nuo šiol su TV3 televizijos Žinių žiūrovais sveikinsis ne tik puikiai pažįstami laidos komandos nariai, bet ir nauja jų kolegė – Audrė Kudabienė. Septyniolikos metų patirtį turinti žurnalistė eteryje pavaduos šeimos pagausėjimo laukiančią Renatą Šakalytę-Jakovlevą ir sūnų auginančią Kristina Aleknaitę.
archyvas (412)  
 

2016-04-29LRT RADIJAS sekmadienį kviečia klausytis gamtos koncerto

Gegužės 1 d. pasaulyje minima Tarptautinė aušros choro diena, kai gamtos mylėtojai visame pasaulyje keliasi paryčiais pasimėgauti pavasarinėmis paukščių giesmėmis. Ta proga šį sekmadienį 7.05 val. LRT RADIJAS kviečia klausytis tiesioginės transliacijos iš Cuskinny pelkių gamtos rezervato pietinėje Airijos pakrantėje.

2016-04-05Kazimieras Pūras: kaip aš dirbau Lietuvos radijuje (1)

LŽS Senjorų klubo narys Kazimieras Pūras savo darbinę karjerą pradėjęs Lietuvos radijuje, kuris šių metų birželį pažymės savo 90-ąsias medines, teigia su savo pirmuoju darbdaviu esą bendraamžiai, tačiau riktelėjęs jis Kiemėnuose aštuoniom savaitėm anksčiau, negu Petras Babickas prabilęs į Lietuvą iš Kauno radiofono. Pluoštelis kolegos prisiminimų iš septynerių metų darbuotės radijuje.

2016-02-06LRT skelbia RADIJO 90-mečiui skirtą dramaturgijos konkursą

Lietuvos nacionalinis radijas ir Asociacija LATGA skelbia radijo dramaturgijos konkursą „Kviečia radijo teatras“, skirtą Lietuvos radijo 90-mečiui. Detali informaciją ir konkurso taisyklės – http://www.lrt.lt/konkursas.
archyvas (118)  
 

2016-04-26Naisiuose įteiktos Nacionalinio vaikų literatūros konkurso premijos

Nacionalinis vaikų literatūros konkursas skelbtas jau trečius metus iš eilės. Oficiali naujųjų laureatų apdovanojimo šventė vyko balandžio 23 d. Naisiuose. Renginyje dalyvavo per 200 svečių iš visos Lietuvos. Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurio steigėjai – Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, Nacionalinį vaikų literatūros konkursą rengia kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi (pirmininkas Kęstutis Urba) ir Lietuvos rašytojų sąjunga (pirmininkas Antanas Jonynas). Nacionalinio vaikų literatūros konkurso komisijos pirmininkas – Kęstutis Urba.

2016-04-22Fragmentus iš būsimos knygos skaito Renata Šerelytė

Gegužės 3 d. 17.30 val. Rašytojų klube įvyks skaitymai iš ciklo „Iš būsimų knygų rankraščių“. Fragmentus iš būsimos knygos skaito Renata Šerelytė. Rašytojų klube veikia Alio Balbieriaus fotografijų paroda „Ledo inkliuzai“.

2016-04-18Alberto Vaidilos tapybos ir grafikos paroda ”Erotinės vizijos -2” (1)

Nuo balandžio 20 dienos Vilniaus karininkų “Ramovėje” (Pamėnkalnio g. 13, Vilnius) pradėjo veikti žurnalisto ir dailininko Alberto Vaidilos tapybos ir grafikos paroda ”Erotinės vizijos -2”. .

2016-04-17Paaiškėjo „Sidabrinė gervė“ nominantai: daugiausiai dėmesio susilaukė Š. Barto ir M. Kvedaravičiaus filmai

Iki devintųjų Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ likus šiek tiek daugiau nei mėnesiui, apdovanojimus organizuojanti Lietuvių kino akademija (LiKA) žiniasklaidos atstovams surengė spaudos konferenciją. „LRT Opus Ore“ studijoje buvo paskelbti visi nominantai, kurie 2016 m. pretenduoja gauti šią prestižinę statulėlę.
archyvas (483)Naujienų prenumerata 
 

2016-04-30Mirė kolega Vytautas Kaltenis

Su giliu liūdesiu širdyje turiu pranešti, kad Vilniuje balandžio 29 dieną mirė kolega, žurnalistas, kraštotyrininkas, LŽS ir NŽKA narys, Mažosios Lietuvos kultūros tyrėjas ir puoselėtojas Vytautas Kaltenis. Lietuvos žurnalistų ir enciklopedininkų šeimos neteko darbštaus ir kūrybingo kolegos, gero ir jautraus bičiulio. Atsisveikinimas su velioniu balandžio 30 d. nuo 16 val. šarvojimo salėje prie Antakalnio universitetinės ligoninės. Karstas išnešamas gegužės 1 d. 13 val. Bus laidojamas Karveliškių kapinėse.

2016-04-16Mirė žurnalistė ir poetė Marytė Kontrimaitė

Balandžio 16 dieną Vilniuje mirė žurnalistė, poetė ir vertėja Marytė Kontrimaitė. Lietuvos žurnalistų ir rašytojų šeimos neteko kūrybingos kolegės, geros draugės ir bičiulės. Reiškiame nuoširdžią užuojautą kolegės Marytės giminėms ir artimiesiems. Su veliuone bus galima atsisveikinti balandžio 18 dieną, pirmadienį nuo 13 val. laidojimo salėje, esančioje prie Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Antakalnio filialo (buvusi scec. ligoninė) - Antakalnio g. 124. Vėliau ji bus kremuojama. Atsisveikimimas Šv. Jonų bažnyčios koplyčioje antradienį nuo 10 val. Šv. Mišios ten pat, 12 val. Karstas išnešamas 15 val. Laidotuvės Antakalnio kapinėse.
archyvas (91)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? (1)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite.

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 900 pavardžių  (15)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 900 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2016-04-28Władysławo TATARKIEWICZIAUS knygos APIE LAIMĘ sutiktuvės

2016 m. gegužės 5 d. (ketvirtadienį) 17.00 val. Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) įvyks Władysławo TATARKIEWICZIAUS knygos APIE LAIMĘ sutiktuvės ir diskusija ”Laimės fenomenas bei jos apraiškos lietuvių kultūroje ir šiuolaikinėje Lietuvoje”. Dalyvauja: Mykolo Romerio universiteto rektorius doc. Algirdas MONKEVIČIUS, Vilniaus universiteto prof. Albinas BAGDONAS, Vilniaus universiteto doc. Bronė STUNDŽIENĖ. Renginio vedėjas – Darbo ir socialinių tyrimų instituto direktorius prof. Boguslavas GRUŽEVSKIS.

2016-04-13Pradedamas rengti ryšių su visuomene terminų žodynas

Pradedamas rengti pirmasis Lietuvoje aiškinamasis ryšių su visuomene terminų žodynas, kuriuo siekiama susisteminti ir suvienodinti šios srities terminiją. Žodyną rengia Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos (LRVS) suburta darbo grupė, laimėjusi Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) skelbtą konkursą. Planuojama, kad žodynas visuomenei bus pristatytas 2018 metais.
archyvas (247)  
 

2016-04-30Gediminas Griškevičius: „Korektoriau, taisyk klaidas!”

Šį kartą palangiškis kolega Gediminas Griškevičius toliau tiesia savo Inernetinį tiltą „Palanga – Vilnius“ ir skiria jį Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai.

2016-04-21Benjamino Gorbulskio “Autobiografija” (1)

Šiomis dienomis iš rankų į rankas keliauja Benjamino Gorbulskio autobiografija. Mat neseniai minėjome maestro 85-ąjį gimtadienį. Visko gali būti, kad biografiją parašė humoro nestokojantys jo draugai. Bet, turint omenyje B. Gorbulskio būdą ir izraelietišką humoro jausmą, visko gali būti, kad ją gal ir visai rimta proga jis galėjo kadaise pasirašyti ir pats. Humoro maestro tikrai nestokojo, šalia jo humoras liejosi per kraštus. Prie jo staliuko “Neringos” kavinėje visada sklido juokas. Šį rašinį mums atsiuntė kolega Jonas Paulauskas.

2016-04-09Labas! Šiandien penktadienis? (1)

Labas! Šiandien penktadienis? Visą savaitę nieko nenuveikiau ?

2016-04-04Čimbiras Bimbiras: Tiekos tiek... (2 dalis) (1)

Čimbiras BIMBIRAS šį kartą kabina „tvarkiečius“ ir „lenkų rinkimų akcijos “ginklanešius.
archyvas (155)  
 

2016-04-27Maloniai kviečiame į „Atsisveikinimo su Martenicomis ir Marcišorais“ renginį

VšĮ LDK centras organizuoja renginį „Atsisveikinimas su Martenicomis ir Marcišorais“. Renginys vyks 2016 m. gegužės 4 d. 12.00 val. Vilniaus Č. Sugiharos sakurų parke Upės gatvėje(netoli kulptūros „Pirmosios kregždės“)

2016-04-15Žinijos“ draugijoje -POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija PALAIMINTIEJI SAVIMI (5)

„Žinijos“ draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius) 2016 m. gegužės 3 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija PALAIMINTIEJI SAVIMI Lektoriai: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas, rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius.
archyvas (301)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-04-30Bronius Čekanauskas: „Tiesos“ redakcijoje (5 dalis)

Tęsiame žinomo sporto žurnalisto, žurnalo "Olimpinė panorama" redaktorius Broniaus Čekanausko prisiminimus apie savo darbą "Tiesos" laikraštyje.

2016-04-23Bronius Čekanauskas: “Tiesos redakcijoje (4 dalis) (5)

Tęsiame žinomo sporto žurnalisto, žurnalo "Olimpinė panorama" redaktorius Broniaus Čekanausko prisiminimus apie savo darbą "Tiesos" laikraštyje.

2016-04-09Bronius Čekanauskas: “Tiesos” redakcijoje (3 dalis) (3)

Tęsiame žinomo sporto žurnalisto, žurnalo "Olimpinė panorama" redaktorius Broniaus Čekanausko prisiminimus apie savo darbą "Tiesos" laikraštyje.

2016-03-08Vytautas Juozas Bieliauskas ir “Aidų” žurnalas  (1)

V. Bieliauskas suvaidino išskirtinį vaidmenį steigiant ir leidžiant “Aidus” Vokietijoje. Prisimindamas pradžių pradžią teigia: „Mes nebuvome profesionalai, pasiruošę tokiam spaudos darbui. Darėme, kaip sugebėjome ir kaip sąlygos leido. O dabar galime tik džiaugtis, kad pasėtos sėklos liko gyvos ir kad "Aidai" dabar tebegyvuoja Lietuvoje.“
archyvas (21)  
 

2016-04-30I-oji mokslinė konferencija ,,Pasaulio lietuvių sporto istorija ir ateities vizija“

I Mokslinė konferencija ,,Pasaulio lietuvių sporto istorija ir ateities vizija“ rengiama pirmą kartą Lietuvos istorijoje 2016 m. gegužės 20 d. Lietuvos sporto universitete, Kaune. Šią mokslinę konferenciją rengia trys organizacijos: Pasaulio lietuvių sporto asociacija, Lietuvos sporto universitetas, Lietuvos olimpinė akademija.

2016-04-2111 įdomybių apie 2016 m. olimpinių žaidynių ugnį

Balandžio 21 dieną 12 val. Graikijoje, Senovės Olimpijoje suliepsnojo Rio de Žaneiro žaidynių ugnis. Nuo saulės spindulių vaidilutės uždegė olimpinį deglą, simbolizuojantį taiką, vienybę ir draugystę. Septynias dienas olimpinė ugnis keliaus po Graikiją ir balandžio 27 d. Atėnuose bus perduoda Rio de Žaneirui. Braziliją deglas pasieks gegužės 3 d. ir kelionę baigs Rio de Žaneire rugpjūčio 5 d., kuomet olimpinė ugnis suliepsnos žaidynių atidarymo ceremonijoje, „Maracana“ stadione. Vienuolika įdomių faktų apie Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių ugnies kelionę.

2016-04-07Atkurtoms olimpinėms žaidynėms – 120 metų

Lygiai prieš 120 metų Atėnų Panathinaikos stadione Graikijos karalius Georgas I paskelbė žaidynių pradžią, nuskambėjo olimpinis himnas ir prasidėjo pirmasis olimpiados keturmetis.
archyvas (151)Naujienų prenumerata 
 

2016-04-08Žurnalistas Ukmergėje parduoda namą, sodą ir garažą

LŽS narys Julijonas Petronis Ukmergėje parduoda savo trijų kambarių butą Dukstynos mikrorajone mūrinio penkiaaukščio namo trečiame aukšte,sodą priemiestinėje Dukstynėlės bendrijoje su mūriniu namu ir arti namų esanti mūrinį garažą. Jis ketina persikelti arčiau LŽS Senjorų klubo, kurio veikloje labai aktyviai dalyvauja. Vienam viską perkant, galima išsimokėtinai. Kreiptis telefonu 860363363.
archyvas (123)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media