2015 m. rugpjucio 4 d., Antradienis

2015-07-302015 metų Antano Macijausko premija - Virginijui Savukynui

Vertinimo komisija nutarė 2015 metų Antano Macijausko premiją ir 579,24 EUR (du tūkstančius Lt) piniginį prizą skirti Virginijui Savukynui už istorine tematika visuomenę šviečiantį laidų ciklą „Istorijos detektyvai“ ir žurnalistines iniciatyvas, ugdančias pilietinį patriotizmą.

2015-07-24Kultūros ministerijos Garbės ženklas "Nešk savo šviesą ir tikėk" įteiktas žurnalistei prof. Audronei Nugaraitei  (1)

Liepos 23 dieną Kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanota žurnalistė, LŽS pirmininko pavaduotoja, Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Audronė Nugaraitė. Aukščiausią Kultūros ministerijos apdovanojimą už demokratinės ir atviros Lietuvos visuomenės, už pilietinio solidarumo, asmens ir visuomenės santykių darnos stiprinimą A. Nugaraitei įteikė kultūros ministras Šarūnas Birutis.

2015-07-18Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui vadovauja Gintaras Songaila  (1)

Nuo liepos 17 d. Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) direktoriaus pareigas pradėjo eiti Gintaras Songaila.
archyvas (294)  
 

2015-06-13Kaip užtikrinti žurnalistų saugumą? (2)

Lietuvos iniciatyva Jungtinių Tautų Saugumo Taryba priėmė rezoliuciją, kuria paragino užtikrinti žurnalistų saugumą ginkluotuose konfliktuose. Lietuva galėjo iniciuoti šią rezoliuciją, nes tuo metu pirmininkavo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai. Džiugu ir tai, kad šis dokumentas buvo priimtas vienbalsiai.
archyvas (148)Naujienų prenumerata 
 

2015-07-06Algimantas Zolubas: Galimas interesų konfliktas (4)

Šį komentarą mūsų svetainei atsiuntė Algimantas Zolubas, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos leidinio „Varpas“ redaktorius, aktyvus Lietuvos ir užsienio lietuvių spaudos bendradarbis.
archyvas (206)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-07-21Baudžiamoji teisė tapo humaniškesnė. O mes patys?

Seimas birželio pabaigoje priėmė sprendimą humanizuoti Lietuvos baudžiamąją teisę ir nutarė atsisakyti dviejų baudžiamojo kodekso straipsnių – dėl įžeidimo (155 str.) ir valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens įžeidimo (290 str.). Liepos 10 dieną šalies Prezidentei pasirašius šiuos įstatymus jau galime konstatuoti, kad Lietuva žengė svarbų žingsnį žodžio laisvės garantavimo srityje.
archyvas (86)  
 

2015-06-06LŽS svetainėje nauja rubrika - „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedija (3)

LŽS internetinė svetainė pasipildė nauja rubrika - „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedija". Šį, manau, fundamentalų leidinį prieš keletą metų nutarė išleisti Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija. Jau matau, kad ji tampa ne eiline rubrika. Mes iš jos tikimės labai daug. Joje ne tik skelbiame aktualiausią informaciją apie pasiruošimą leisti „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją", bet ir aiškiname kaip ji bus sudaryta, kokie reikalavimai bus keliami enciklopedijoje skelbiamiems straipsniams. Mes tikimės, kad naujoji rubrika paskatins ir Jūsų, gerbiamieji kolegos, aktyvumą. Juk enciklopediją užpildys straipsniai, kuriuos teks mums su Jumis parašyti. Šiuo metu jau yra paruošta apie 300 straipsnių, skirtų kolegų personalijoms.
archyvas (33)  
 

2015-08-04Šiemet "Vaižgantinės" - rugsėjo 19 dieną

Laba diena, gerbiamieji žurnalistai, rašytojai, Lietuvai pagražinti draugijos nariai ir visi kiti geri žmonės, norime iš anksto Jus informuoti, kad šiųmetinis respublikinis renginys- "Vaižgantinės" Juozo Tumo-Vaižganto gimtajame Malaišių kaime ( Anykščių rajono Svėdasų seniūnija) vyks rugsėjo 19 d., šeštadienį. Tikslią valandą ir renginio išsamesnę programą atsiųsime vėliau. Dabar iš anksto tiktai pranešame "Vaižgantinių" datą, kad žinotumėte ir galėtumėte atitinkamai planuoti savo veiklą.

2015-07-29Britų reguliuotojas įvertino „NTV Mir Lithuania“ laidas

Š. m. liepos mėn. Jungtinės Karalystės audiovizualinės žiniasklaidos reguliuotojas OFCOM savo leidžiamame buklete „Ofcom Broadcast Bulletin“ pateikė Lietuvoje retransliuojamos televizijos programos „NTV Mir Lithuania“ kai kurių laidų turinio vertinimą. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) prašymu atlikęs šios programos laidų išsamų tyrimą, britų reguliuotojas priėmė sprendimą, kad šią programą rengiantis ir transliuojantis jo licencijuotas televizijos transliuotojas „Baltic Media Alliance Ltd.“ dokumentinėje aktualijų laidoje „Profesija reporteris“ ir dviejose žinių laidose „Šiandien“ pažeidė britų Transliuotojų kodeksą dėl šališkai pateiktos informacijos apie padėtį Ukrainoje.
archyvas (242)Naujienų prenumerata 
 

2015-08-01Virginijus Savukynas: “Jeigu nori pasiekti auditoriją, stereotipai turi būti sulaužyti”

Žurnalistas Virginijus Savukynas už televizijos laidas “Istorijos detektyvai” ir žurnalistines iniciatyvas 2014 metais buvo įvertintas prestižine Antano Macijausko premija. Ta proga kolega Virginijus dalinasi savo mintimis apie Biržų krašto išskirtinumą, lietuvių tapatybės sąsajas su istorinėmis asmenybėmis bei prieš 20 metų vykusius savo kūrybinius ieškojimus A. Macijausko gimtajame krašte.

2015-07-30Juozas Stasinas: liepos mėnuo „Tėviškės gamtoje“  (2)

Liepos mėnesio „Tėviškės gamta“ (7(313) numeris) skaitytojus pasiekė atnešdama nemažai reikalingos ir įdomios informacijos apie žmonių elgesį miškuose grybavimo bei uogavimo metu, apie mūsų šalies žuvininkystės specialistų pastebėjimus žuvų migracijoje, supažindindama su spalvingais sumedėjusiais svyruokliniais augalais ir iškiliais žmonėmis, kurie savo gyvenimą paskyrė gamtai ir nuėjo ilgą jos pažinimo kelią. Žodžiu, kaip visuomet, taip ir šį kartą „Tėviškės gamta“ be politikų rietenų, be nusibodusio politikavimo. Jos puslapiai dvelkia vasaros nuotaika, joje dominuoja lengvi, įdomūs pasiskaitymai apie senosios baltų religijos šventvietes, mistinius akmenis ar ugnies sieną.
archyvas (758)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-07-24Mūsų Aldona (2)

Medumi kvepianti liepa baigiasi solidžiu žurnalistės Aldonos Žemaitytės-Petrauskienės jubiliejumi.
archyvas (68)  
 

2015-08-03Jonas Vėlyvis ir jo romanas „Neleisk mūsų gundyti“

JAV lietuvių laikraštis „Lietuvių balsas“, kurį redagavo Vytautas Radžius, surengė literatūrinį konkursą. Į jį, kaip žinoma, 1999 metais atsiliepė daug gerai plunksną valdančių ir šią temą išmanančių žmonių. Tai buvo slaptas konkursas - autorių pavardes buvo galima sužinoti tik susumavus konkurso rezultatus. Niekas nežinojo ir kas yra politinio istorinio romano „Neleisk mūsų gundyti“ autorius. Bet autoritetinga komisija, kurią sudarė rašytojai Vytautas Volertas, Valentinas Sventickas, Danutė Bindokienė, Stasė Petersonienė ir Eugenijus Ignatavičius, gyvenantys JAV ir Lietuvoje, gana greitai atsirinko ir pirmajai premijai, kurios mecenatas Jonas Adomavičius, M.D., pasiūlė romaną „Neleisk mūsų gundyti“. Šio kūrinio autorius pasirodė esąs vilnietis Jonas Vėlyvis.

2015-07-29Kolega Vytautas Juozas Leščinskas: Pradžioje buvo karas...

Mūsų LŽS internetinio laikraščio skaitytojai turbūt jau atkreipė dėmėsį į kolegos Vytauto Leščinsko publikacijas. Kolegą Vytautą žinau jau seniai. Manau, kad ir Jums, gerbiamieji skaitytojai, bus įdomu sužinoti apie kolegą ir jo kūrybą kiek daugiau. Todėl ir paprašiau jo plačiau prisistatyti. Ačiū, kad sutiko. Vytautas Žeimantas

2015-07-14Kolega Kazimieras Pūras: haiku Vilniui

Už naktinį „blūdinėjimą" skirta mokytojo bausmė įžiebė manyje meilę poezijai ir Vilniui, kuris vėliau lemties dėka tapo asmeninio gyvenimo ir kūrybinės veiklos savastimi. To paliudijimas - keturiasdešimties metų žurnalistinis darbas Lietuvos radijo ir televizijos redakcijose bei senjorystės amžiuje išleistos knygos, tarp kurių kelios skirtos eilėraščiams: „Saulėlydžių kloniuos" (1996), vaikams „Kur žiojėja smegduobėlės" (2001) ir „Dienų palydos" (2011). To paliudijimas - ir pluoštelis trieilių posmų Gedimino miestui, sukurtų po septyniasdešimt penkerių metų nuo anos įsimintinos „poezijos pamokos". O Atgimimo dainius man ir šiandien yra Maironis, vienas iškiliausių Lietuvos poetų.

2015-06-30Trečiajame vaizdo klipų konkurse KLIPVID – dvi naujienos

LRT kviečia dalyvauti jau trečiame vaizdo klipų konkurse KLIPVID. Šiemet prizinis konkurso fondas gerokai išaugęs –5000 EUR. Nugalėtojas gaus 2500 EUR, antrosios vietos laimėtojui teks 1500 EUR, trečiosios – 1000 EUR. Išaugo ne tik prizinis fondas, bet ir klipams kurti skirtas laikas – šiemet bus vertinami nuo 2014 08 30 iki 2015 08 30 kurti muzikiniai vaizdo klipai.
archyvas (258)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-08-04Vytauto Pletkaus fotografijų paroda „GYVENTA“

Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžiosios g. 19), Vilnius) pradėjo veikti Vytauto Pletkaus fotografijų paroda „Gyventa“.

2015-07-23Fotografijos konkursas „Viešnagė Jono Basanavičiaus gimtinėje ir Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne“

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Jono Basanavičiaus gimtinė skelbia jau tradicija tapusį fotografijos konkursą profesionalams ir mėgėjams „Viešnagė Jono Basanavičiaus gimtinėje ir Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne“. Konkurso tikslas yra paskatinti visuomenę domėtis krašto istorija ir kultūros paveldu bei populiarinti Jono Basanavičiaus gimtinės sodybą ir Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną.

2015-07-16Alfonso Budvyčio paroda „Iškalbinga tyla“

„Prospekto" fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) veikia Alfonso Budvyčio (1949-2003) fotografijų paroda „Iškalbinga tyla".
archyvas (223)  
 

2015-07-29Atskleista, kokiam projektui naujajame TV3 sezone diriguos A. Valinskas

„Juokas iki ašarų ir pro ašaras!“ – sako pramogų pasaulio senbuvis, prodiuseris, televizijos laidų vedėjas Arūnas Valinskas, pristatydamas naujausią savo projektą „Svogūnų Lietuva“. Šią premjerą žiūrovai išvys TV3 rudens sezone jau rugsėjį. Nuo šiol svogūnai Lietuvoje bus dalinami ne vieną kartą per metus, o kiekvieną savaitę.

2015-07-28Pasaulio plaukimo čempionatas tiesiogiai iš Kazanės – per LRT

Geriausi Lietuvos ir stipriausi planetos plaukikai jau šią savaitę renkasi Kazanėje (Rusija), kur rugpjūčio 2-9 dienomis vyks Pasaulio plaukimo čempionatas. Varžybas tiesiogiai transliuos LRT televizija ir portalas LRT.lt. Pasaulio čempionate dalyvaus visi pajėgiausi Lietuvos plaukikai: Rūta Meilutytė, Giedrius Titenis, Danas Rapšys, Povilas Strazdas, Simonas Bilis, Tadas Duškinas, Mindaugas Sadauskas.

2015-07-27Rūta grįžta į eterį

Po trumpų vasaros atostogų į dvidešimtąjį gimtadienį pasitinkančios LNK televizijos eterį grįžta žiūrimiausia laida „Valanda su Rūta“. Jau kitą savaitę, sekmadienį, rugpjūčio 9-ąją, 20.30 val. vasarinė „Valandos su Rūta“ studija pražys rekordine gėlių jūra, o laidos vedėja Rūta Mikelkevičiūtė pakvies pakalbėti pačiomis įvairiausiomis temomis – nuo smagių nuotykių kelionėse iki skaudžių išpažinčių. Laidos palies pačias įvairiausias emocijas ir atsakys į netikėčiausius klausimus: kodėl Andriui Mamontovui išvyka į Šiaurės Korėją yra labiausiai pribloškusi kelionė, kur nuveda meilė ir kokius gyvenimo pokyčius ji lemia.

2015-07-24Akvilina Ubartaitė tęsia karjerą televizijoje – vaidins naujame seriale

Modelis, aktorė ir didžėja Akvilina Ubartaitė – ne ta, kuri užsibūna tame pačiame pasaulio krašte, o jos grafikas – visada užimtas. Tiesa, gražuolė mielai priima pasiūlymus gimtinėje. Naujausia jos veikla – vaidyba naujajame televizijos seriale. TV3 rudens sezone mergina pasirodys komiškame seriale „Bruto ir Neto“, kur atliks baro vadybininkės Rugilės, pakliuvusios į meilės trikampį, vaidmenį.
archyvas (354)  
 

2015-07-14LRT radijo teatre – premjera: Vaivos Grainytės pjesė „Nuo ašies“

Radijo teatre ­– premjera. Lietuvos radijo ir Asociacijos LATGA organizuoto radijo dramaturgijos konkurso „Kviečia radijo teatras“, skirto „Teatrų metams“ II vietos laureatės Vaivos Grainytės pjesė „Nuo ašies“. Režisierė Saulė Norkutė, garso režisierius Vladas Dieninis, garso operatorius Ramūnas Jasutis. Vaidina aktoriai Gabrielė Malinauskaitė ir Vidmantas Fijalkauskas.
archyvas (94)  
 

2015-08-03LRT galerijoje – Petro Lincevičiaus paroda „Tapyba iš istorijos“

Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje galerijoje veikia „ArtVilnius‘15“ jaunojo menininko, tapytojo Petro Lincevičiaus kūrinių paroda „Tapyba iš istorijos“. LRT galerijoje eksponuojami naujausi dailininko kūriniai, sukurti per pastaruosius ketverius metus. Parodą sudaro dviejų kūrybinių projektų – „Kita laikrodžio pusė“ ir „Namukas laikui/Ryto nebus“ – dalys.

2015-08-03Klaipėdoje karikatūrų paroda “Fiesta baltų burių mieste”

“Klaipėdos galerijoje” Bažnyčių g. 6 veikia Nacionalinės karikatūristų asociacijos “Humor sapiens” paroda“Fiesta baltų burių mieste”. Nacionalinė karikatūristų asociacija „Humor sapiens“ kartu su ‘Klaipėdos galerija” kviečia visus paniurėlius, linksmuolius ir skeptikus į parodą. Parodoje lankytojai išvys karikatūrų fiestą, šmaikščius karikatūristų piešinius jūrinių tradicijų, ir baltų burių romantizmo tema.

2015-08-03Įdomioji biblioteka: ypatingos, niekada dar viešai nerodytos knygos

Vilniaus universiteto bibliotekos šventiniai metai – 445-ieji – prasidėjo nuo parodos „Bibliotheca curiosa“ atidarymo P. Smuglevičiaus salėje. Pavadinimas „Bibliotheca curiosa“ (Įdomioji biblioteka) nurodo parodoje eksponuojamų XV–XIX a knygų ypatingumą savo turiniu, išvaizda ar kokiomis nors kitomis savybėmis, dėl kurių jos iki šiol niekada nebuvo rodomos visuomenei.

2015-08-02Onos Kreivytės – Naruševičienės jubiliejinė personalinė keramikos darbų parodą „Šviesos siekiai“

Ši jubiliejinė personalinė keramikos darbų paroda „Šviesos siekiai“ skirta paminėti autorės 80-ąjį jubiliejų. Šiai parodai išrinkti tarptautiniuose keramikos konkursuose apdovanoti darbai iš Lietuvos dailės muziejaus kolekcijos, kūrybinio gyvenimo svarbesnių etapų ir sukurti nauji darbai. Tai Lietuvos keramikos modernizacijos istorija perteikta per individualią prizmę. Paroda „Šviesos siekiai” išryškina svarbiausius Onos Kreivytės-Naruševičienės kūrybos etapus ir daugiabriaunį santykį su lietuviškosios keramikos ir skulptūros mokykla, kurios tradicijos savitai transformuojamos, atveriant kelią formos modernizacijai.
archyvas (422)Naujienų prenumerata 
 

2015-07-21Išėjo Anapilin kolega Stanislovas Pleskus (3)

Vilniuje liepos 21 dieną, eidamas 87 metus, staiga mirė žinomas žurnalistas, LŽS Tarybos, LŽS Valdybos narys, ilgametis LŽS Senjorų klubo pirmininkas Stanislovas Pleskus.
archyvas (76)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimas (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? (1)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite.

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau 320 pavardžių  (2)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra 320 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2015-07-27Lankstinukas skirtas Vaižganto premijos laureatams

Asociacija Vaižgantiečių klubas „Pragiedrulys“ parengė, o UAB „Utenos Indra“ šią vasarą išleido gausiai iliustruotą, informatyvų lankstinuką „Svėdasų krašte pagerbiami „deimančiukai“ - Vaižganto premijos laureatai“. Iki šiol visa informacija apie Vaižganto premijos laureatus buvo „išblaškyta“ po interneto svetaines, laikraščių ir žurnalų puslapius, enciklopedinius žinynus, tačiau susistemintų duomenų vienoje vietoje surasti būdavo keblu. Būtent šis lankstinukas tą problemą ir išsprendė.
archyvas (199)  
 

2015-07-31PETRAS PŪKELIS: PLUNKSNOS BROLIAI: Nuotaika (2)

Petro Pūkelio slapyvardžiu pasirašinėdavo žurnalistas, rašytojas, redaktorius Jonas Šimkus. Šį eilėraštį sukūrė 1934 metais, dirbdamas “Lietuvos žinių” laikraštyje.

2015-07-23Ipolitas Skridla: apie Žaliojo tilto skulptūras (9)

Šį kartą kolega Ipolitas Skridla išreiškė savo požiūrį į Žaliojo tilto skulptūrų nuėmimą.

2015-07-07Kolega Vytautas LEŠČINSKAS: žiupsnelis naujų epigramų (1)

Kolega Vytautas LEŠČINSKAS atsiuntė žiupsnelį naujų epigramų.

2015-06-30Rolandas Vizgirda: Sparnuotos mokytojų frazės (3)

Mūsų bičiulis Rolandas Vizgirda atsiuntė dar vieną pluoštelį sparnuotų mokytojų frazių.
archyvas (120)  
 

2015-07-30Žemaitijos nacionaliniame parke – originalus turistinis maršrutas (1)

Žemaitijos nacionalinio parko lankytojai gali išbandyti unikalią paslaugą – gamtos lobių paiešką. Trasa, įsikūrusi visai greta gausiai lankomo turistinio objekto – Šaltojo karo muziejaus – kvies netradiciškai susipažinti su Plokštinės miško istorijomis ir paslaptimis.
archyvas (269)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-07-29Vincas Kemežys: Žurnalistų sąjunga ir užsienis. 1934 metai (1)

"Jei iš įstaigų Lietuvos ryšiams su užsieniu pirmoje eilėje atstovauja Užsienių Reikalų Ministerija, tai iš organizacijų, būdami visiškai kuklūs, tą garbę turime pripažinti Žurnalistų Sąjungai," - 1934 metais teigė žurnalistas Vincas Kemežis.

2015-07-11Antanas Bružas: Apie žurnalistų medžiaginę būklę (1)

Šis žinomo prieškario žurnalisto Antano Bružo straipsnis paimtas "Pirmojo Lietuvos žurnalistų sąjungos metraščio", išleisto Kaune 1934 metais. Kalba netaisyta.
archyvas (4)  
 

2015-07-28Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: KELIOS TAISYKLĖS NOSINĖJE (2)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: KELIOS TAISYKLĖS NOSINĖJE. (31-oji prisiminimų dalis).

2015-07-15Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: pas antrąją mamą (1)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: pas antrąją mamą. (Trisdešimtoji prisiminimų dalis).

2015-07-09Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Viešnagė pas dėdę Vladą (2)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Viešnagė pas dėdę Vladą. (29-oji prisiminimų dalis)
archyvas (56)  
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media