2015 m. balandžio 26 d., Sekmadienis

2015-04-23Sekmadienį kviečiame žurnalistus į "Lietuvos supermiesto" paskutinę tiesioginę laidą

Sekmadienį kviečiame žurnalistus į "Lietuvos supermiesto" paskutinę tiesioginę laidą Data: balandžio 26 diena. Laikas: Sekmadienis, 19.30 val. Vieta – Teatro arena (Olimpiečių g. 3) Dalyvauja: Inga Jankauskaitė, Jonas Nainys, Rolandas Mackevičius, Asta Baukutė, Rolandas Vilkončius, Giedrius Drukteinis, Česlovas Gabalis, Aistė Smilgevičiūtė, Mantas Stonkus, Indrė Stonkuvienė, Giedrius Savickas, Aistė Smilgevičiūtė, Stasys Povilaitis, Asta Pilypaitė, Vaida Genytė, “Pop Ladies”, “ŽUvėdra” , “Electronic I” ir kt.

2015-04-09Pasirašyta pirmoji nepriklausomos Lietuvos žiniasklaidos istorijoje trišalė kolektyvinė sutartis (1)

Balandžio 3 dieną LŽS, UAB “Tauragės kurjeris” ir laikraščio “Tauragės kurjeris” profesinė sąjunga pasirašė pirmąją nepriklausomos Lietuvos žiniasklaidos istorijoje trišalę kolektyvinę sutartį. Tai simbolinis ir finalinis bendro projekto, skirto socialiniam dialogui stiprinti, akordas.
archyvas (266)  
 

2015-04-23Seimas turėtų uždrausti savivaldybių mokslo ir mokymo įstaigoms leisti periodinius leidinius (2)

Mano nuomone, žurnalistinė visuomenė turėtų aktyviau išreikšti savo nuomonę dėl savivaldybių laikraščių uždarymo. Leisti savivaldybių merams pataikaujančią propagandą už valdiškus pinigus yra neleistina. Seimas turėtų uždrausti savivaldybių mokslo ir mokymo įstaigoms leisti periodinius leidinius.

2015-04-10Ar žurnalistams trūksta fantazijos?

Šiandien tapo geru tonu peikti lietuvišką žiniasklaidą. Daug priekaištų ji sulaukia dėl paviršutiniškumo (ypač daug tokiais dalykais kaltinami internetiniai portalai) bei neišradingumo. Deja, bet dažnai tai tikrai nėra vien tušti kaltinimai... Daug įdomių pastebėjimų galima padaryti, lyginant skirtingų geopolitinių erdvių žiniasklaidą. Patikslinsiu, kad šiame tekste noriu apsiriboti vien internetiniais informaciniais portalais, kaip lengviausiai pasiekiamais bei sparčiausiai besivystančiais.
archyvas (138)Naujienų prenumerata 
 

2015-04-25Spaudos konferencija „Kodėl persekiojama kultūrinė žiniasklaida, o Krymo užgobimą remiantys politikai globojami“

Seime balandžio 27 d. 9 val. įvyks Seimo nario Naglio Puteikio spaudos konferencija „Kodėl persekiojama kultūrinė žiniasklaida, o Krymo užgobimą remiantys politikai globojami“. Dalyvaus etnoastronomas, portalo „Alkas.lt“ vyriausiasis redaktorius Jonas Vaiškūnas, prof. dr. Tomas Krilavičius ir politikas Gintaras Songaila.
archyvas (812)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-04-22Bendrovė „Cgates“ pagrįstai nubausta už klaidinantį informacijos neatskleidimą

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs administracinę bylą pagal telekomunikacijų paslaugų bendrovės „Cgates“ skundą Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (VVTAT) dėl sprendimo nubausti bendrovę 3 000 litų bauda panaikinimo, atmetė pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.
archyvas (196)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-04-20Žurnalistų žūtis ES – tragedija, o Ukrainoje – tik statistika? Karo efektas

Vakar (IV.19 – red.) Ukrainoje buvo laidojamas žurnalistas ir rašytojas Olesis Buzina, kurį balandžio 16 dieną Ukrainos sostinėje Kijeve nužudė du kaukėti banditai. Apie tai pranešė beveik visa Lietuvos žiniasklaida. ESBO atstovė žodžio laisvei Dunja Mijatovič primena Ukrainos valdžiai, kad būtina kuo rimčiau ištirti šį įvykį, o kaltininkus nubausti. O ir žurnalistų saugumas yra ne mažiau svarbus ne tik šiuo atveju, bet ir ateityje.
archyvas (81)  
 

2015-04-20LŽS valdybos posėdis. Svarbūs kasdienos ir švenčių klausimai

Šiandien, 2015-ųjų balandžio 18-ąją, Vilniaus žurnalistų namuose buvo surengtas LŽS valdybos posėdis, kuriame dalyvavo ir svečiai – Pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas, taip pat Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų vadovė Inga Ruginienė. Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius pažymėjo, kad skirtingų šakinių profesinių sąjungų vadovus dabar jaudina tas pats klausimas – būsimasis Darbo kodeksas. Naujas socialinis modelis turėtų rūpėti ir visiems profesinių sąjungų nariams.

2015-04-18Lietuvos žurnalistų sąjunga kviečia dalyvauti parodoje - konkurse „Laisva spauda - laisvas aš!“

Lietuvos žurnalistų sąjunga kviečia dalyvauti parodoje - konkurse „Laisva spauda - laisvas aš!“, kuris skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Parodoje – konkurse kviečiami dalyvauti profesionalūs Lietuvos menininkai, Lietuvos aukštųjų mokyklų ir kolegijų, meno mokyklų studentai (studijuojantys ir baigę vizualinius menus), nepriklausantys menininkai bei tapantys žurnalistai. Meno kūrinius pristatyti adresu: Lietuvos žurnalistų sąjunga. Žurnalistų namai, Jogailos g. 11 (III a.), LT-01116, Vilnius Meno kūriniai bus registruojami iki gegužės 1 d. Dėl kūrinių priėmimo tartis iš anksto pasiskambinus į Lietuvos žurnalistų sąjungą.

2015-04-17LŽS Kelionių ir pramogų klubo nariai - Kipre

LŽS Kelionių ir pramogų klubo nariai G.Statinis, O.Nosevičienė ir K.Stalnionytė neseniai sugrįžo iš info turo po Kiprą. Tai labai įdomi sala visais aspektais, ji nuo seniausių laikų buvo Bizantijos ir Osmanų imperijų sferoje, čia nuo seno gyvena graikai ir turkai.

2015-04-12Įsibėgėja „ Lietuvos žiniasklaidos enciklopedija“ (4)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos” ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus. „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“ prieš keletą metų nutarė leisti Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija. Buvo paskirti ir trys redaktoriai-sudarytojai: Genovaitė Burneikienė, Vytas Urbonas ir Vytautas Žeimantas.
archyvas (220)Naujienų prenumerata 
 

2015-04-16Žurnalistų namuose žurnalisto Juozo Pociaus foto grafikos paveikslų paroda „Reprodukcija“ (3)

Žurnalistų namuose žurnalisto Juozo Pociaus foto grafikos paveikslų paroda „Reprodukcija“. Oficialus parodos atidarymas Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, Vilnius) balandžio 21 d., antradienį, 16 val. Kviečiame.
archyvas (56)  
 

2015-04-25Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas 2015 metų II etapo REZULTATAI

Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas 2015 metų II etapo REZULTATAI

2015-04-23Tarptautinė mokslinė konferencija „Žiniasklaidos ir politikos sąveika Baltijos šalyse“

Gerbiamieji žurnalistai, maloniai kviečiame Jus dalyvauti tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Žiniasklaidos ir politikos sąveika Baltijos šalyse“, kuri vyks 2015 metų gegužės 7–8 dienomis Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete. Mokslininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Lenkijos ir Didžiosios Britanijos universitetų konferencijoje nagrinės žiniasklaidos politikos, propagandos, informacinių karų, politikos komunikacijos ir tiriamosios žurnalistikos problemas. Renginio pradžia – gegužės 7 d. 9 val., vieta – Spaudos teatro auditorija (Saulėtekio al. 9).

2015-04-23Atskleisti „Sidabrinės gervės“ dominantai

Trečiadienį LRT klube atskleistas aštuntųjų kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2015“ nominacijų sąrašas: daugiausia kartų jame minimi filmai „Sangailė", „Meistras ir Tatjana“ ir „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“. Nugalėtojai paaiškės Lietuvos kino apdovanojimų iškilmėse, kurias gegužės 30 dieną tiesiogiai iš LRT Didžiosios studijos transliuos LRT televizija. Nominacijas paskelbė „Sidabrinių gervių“ komisijos pirmininkė, viena iš LiKA (Lietuvių kino akademijos) steigėjų ir Tarybos pirmininkė, humanitarinių mokslų daktarė Gražina Arlickaitė. Taip pat konferencijoje dalyvavo „Sidabrinės gervės“ laureatė ir Komisijos narė, režisierė Giedrė Beinoriūtė bei Lietuvių kino akademijos direktorė Lina Buzelytė.

2015-04-07R. Valatka: „Būtų gerai, jei mano karta šioje profesijoje dar sulauktų pensijos“ (1)

Šis mano pokalbis su Rimvydu Valatka vyko 2013 metų liepos 5 dieną. Minėtas interviu buvo paskelbtas almanache “Žurnalistika” 2013 metų pabaigoje. Tačiau daugelis Rimvydo Valatkos įžvalgų šiandien kaip niekada aktualūs. Ypač po to, kai jis paliko 15 min.lt redakciją
archyvas (744)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-04-22Ipolitas Skridla sveikina kolegas su pavasariu (4)

Koelgos, bičiūliai, noriu pasveikinti Jus su pavasariu. Siunčiu keletą pavasarinių posmų Iki pasimatymo. Ipolitas Skrida

2015-04-15Antanas Kubilius: merginos, ištekėjusios už užseniečio, epopėja (1)

Tai ištrauka iš mano knygos „Žurnalistinės praeities vingiai". Tai pasakojimas apie senokus laikus, bet siužetas, manau, aktualus ir dabartiniam metui. Knyga išleista 2013 m. šimto egzempliorių nesiekiančiu tiražu. Antanas Kubilius

2015-04-15Keletas žodžių apie lietuviškos spaudos Argentinoje mohikaną Praną Ožinską (2)

Norėčiau parašyti kelis žodžius apie Argentinos lietuvių leidėją Praną Ožinską, kuris daugiau nei šešis dešimtmečius redagavo laikraštį „Argentinos lietuvių balsas“. Jis kilęs nuo Šiaulių, dar jaunuolis atsidūrė Argentinoje.
archyvas (247)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-04-25Filadelfijos meno knygų mugėje - lietuviški leidiniai

Ši mugė suteikia JAV ekspertams susipažinti su pripažintų knygos dailininkų Gyčio Skudžinsko, Tomo Mrazausko ir kitų autoriniu braižu ir įdomiais knygos apipavidalinimo sprendimais. Kolekciją sudaro Lietuvos fotografijos mokyklos autorių kūrybą atspindinčios rinktinės, Romualdo Požerskio, Vito Luckaus, Romualdo Rakausko, Algimanto Šeškaus, Ramūno Danisevičiaus ir kitų autorių monografijos bei albumai.

2015-04-21Fotomenininko Roberto Misiukonio paroda

Panevėžio fotografijos galerijoje veikia kauniečio fotomenininko Roberto Misiukonio paroda “JAI arba Gyvenimo verpetas".

2015-04-11Europos socialistai kviečia dalyvauti fotografijų konkurse „Gyvenimas kartu“

Konkursu „Gyvenimas kartu“ kūrybinę veiklą pradedantiems ir pripažintiems fotografams siūloma fotografijoje užfiksuoti pagrindines Europos Sąjungos vertybes, t. y., - vienybę įvairovėje. Idėjų savo darbams dalyviai galės pasisemti iš „įkvėpimo debesies“, kurį jie ras iniciatyvos interneto svetainėje bit.ly/living-together. Konkursas vyks iki 2015 m. liepos 15 d.; jame dalyvauti gali visi 18 metų sulaukę ir vyresni Europos gyventojai. Šiais metais pirmą kartą konkurse gali dalyvauti ir profesionalūs fotografai.

2015-04-08Skelbiamas nuotraukų konkursas

Vaikai, norintys dalyvauti konkurse, turėtų tapti saugaus eismo reporteriais ir padaryti nuotrauką, atspindinčią vaikų saugos keliuose temą. Pasibaigus konkursui bus apdovanoti I-III vietų laimėtojai, kuriuos išrinks Centro direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Komisija nuotraukas vertins atsižvelgdama į jų atitiktį temai, nuotraukų antrąjį planą ir jo sąsajas su vaikų saugos keliuose tema, techninę nuotraukų kokybę, idėją, originalumą, meniškumą. Nuotrauką “numylėtinę" išrinks socialinio tinklalapio “Facebook" vartotojai. Visos nuotraukos gegužės 11 d. bus paskelbtos Centro “Facebook" paskyroje ir jos lankytojai balsuodami iki gegužės 15 d. išrinks nuotrauką “numylėtinę". Nugalėtojai bus apdovanoti konkurso rėmėjų įsteigtais prizais
archyvas (202)  
 

2015-04-23TV6 kanalas transliuos istorines pirmąsias Europos žaidynes

Lietuvos olimpinis fondas (LOF) pasirašė sutartį su UAB „Tele-3“ dėl pirmų Europos žaidynių transliacijos teisių. Birželio 12–28 d. Azerbaidžano sostinėje Baku vyksiančias Europos žaidynes transliuos kanalas TV6.
archyvas (328)  
 

2015-04-23Žinių radijui – 15 metų

Per 15 gyvavimo metų Žinių radijas tapo žiniasklaidos priemone, operatyviausiai ir objektyviausiai informuojančia apie politikos, ekonomikos, socialinio gyvenimo įvykius, kultūros ir sporto aktualijas.

2015-04-11Radijo laidos, laimėjusios „Pragiedrulių” konkursą

Š. m. balandžio 9 d. Vilniaus rotušėje įvyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo apdovanoti Geriausių 2014 m. radijo ir televizijos laidų konkurso „Pragiedruliai" nugalėtojai.

2015-04-0912 įdomiausių faktų apie radiją: nuo sraigių lenktynių iki R. Petrausko prie pulto

Šokių muzikos hitų radijo stoties „Power Hit Radio“ 12-asis gimtadienis – jau šį penktadienį, balandžio 10 dieną, visus muzikos aistruolius pakvies į sostinės klubą „Exit“. Ypatinga proga „stogą kels“ septyni didžėjai – svečias iš Švedijos Jeremy Olanderis, Power‘io merginos – Emma ir Raminta bei Artas, Ignas, Green ir Grand Canyon. 12 metų gyvuojanti radijo stotis – ypač dinamiška ir nuolat stebinanti savo klausytojus. Artėjančio gimtadienio proga „Power Hit Radio“ komanda atskleidžia 12 įdomiausių faktų iš savo istorijos.
archyvas (86)  
 

2015-04-24Alfonso Čepausko paroda “Ekslibrisai + mažoji grafika+ akmens miniatiūra”

LŽS ir LDS nario Alfonso Čepausko parodos “Ekslibrisai + mažoji grafika+ akmens miniatiūra” atidarymas įvyks balandžio 28 d. 12 val. Gariūnų verslo parko “B” korpuso antrame aukšte.

2015-04-21Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje

Balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose šurmuliuos jubiliejinė 15-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šių metų tema – „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“. Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į bibliotekų vaidmenį mažinant informacinę atskirtį ir ugdant informacinio raštingumo gebėjimus.
archyvas (403)Naujienų prenumerata 
 

2015-04-24Donato Petrošiaus esė knygos „Kaip negalima gyventi“ pristatymas

Gegužės 4 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks Donato Petrošiaus esė knygos „Kaip negalima gyventi“ pristatymas. Dalyvauja rašytojai Donatas Petrošius, Marius Burokas, literatūrologas dr. Rimantas Kmita. Nuo balandžio 27 d. Rašytojų klube veiks knygų iliustruotojos Gražinos Pašakarnienės darbų paroda „Poezijos slėpiniai“.

2015-04-24Poetės Nijolės Blaževičiūtės knygos „Vienatvės valandą“ pristatymas

Balandžio 27 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks poetės Nijolės Blaževičiūtės knygos „Vienatvės valandą“ pristatymas. Kartu bus atidaryta knygos iliustruotojos Gražinos Pašakarnienės darbų paroda „Poezijos slėpiniai“. Vakare dalyvaus knygų iliustruotoja Gražina Pašakarnienė, rašytojai Liudas Gustainis, Vladas Vaitkevičius, filosofas, poetas Jonas Balčius, žurnalistas Juozas Girdvainis, aktorė Liucija Zorūbaitė, kompozitorius Anatolijus Lapinskas.

2015-04-15Juozas Stepšys: tiesos sakymo našta arba apie Povilo Masilionio satyras ir jį patį

Kritikui, į knygų rinką palydinčiam šią naują (berods, šeštą) Povilo Masilionio kūrybos knygą (kaip ir būsimam skaitytojui), dera turėti galvoje satyros žanro paskirtį. Kitaip – kils daug klausimų. Tarp jų ir klausimas: „Kodėl taip piktai?“ Iš karto pabandysiu atsakyti į pastarąjį: knygoje pateikiami tekstai išties pikti, nes tai – satyros. O satyra – blogio pavidalų, ydų aštrus, piktas pajuokimas, jų beprasmiškumo pabrėžimas. Satyros, skirtingai nuo humoro, sukeliamas juokas yra negailestingas, geliantis. Tokios buvo, pavyzdžiui, Vinco Kudirkos satyros, Teofilio Tilvyčio epigramų poema „Artojėliai“ ar jo tarybinių metų antiklerikalinė poema „Šikšnosparniai“. Negailestinga, gelianti yra ir P. Masilionio satyra, kuri dar yra ir politinė satyra.

2015-04-13Pozityvistų klubo susiėjimas-diskusija “Su manimi tau bus gera” (7)

Žinijos“ draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius) 2015 m. gegužės 5 d. 18 val. įvyks Jeronimo Lauciaus knygos „Neišeik iš savo gyvenimo. Išeik iš gyvenimų tų žmonių, kurie Tau blogi“ prezentacija.
archyvas (188)  
 

2015-04-25Rolandas Vizgirda: žiupsnelis anekdotų (2)

Šį žiupsnelį anekdotų atsiunte mūsų geras kolega Rolandas Vizgirda.

2015-04-24Povilas Masilionis: Biznio abėcėlė (3)

Povilas Masilionis: Biznio abėcėlė arba Nacionalinis verslas išsovietintoje Lietuvoje.

2015-04-08Jonas Visockas - kelios minklės iš žurnalistų daržo  (5)

Kolega Jonas Visockas - kelios minklės iš žurnalistų daržo

2015-04-08Apolinaras Juodpusis: Miniatiūros (3)

Apolinaras Juodpusis: Miniatiūros
archyvas (106)  
 

2015-04-23Signatarų Namai kviečia į konferenciją

Maloniai kviečiame Jus į konferenciją “Lietuvos Tarybos narių, nepriklausomos valstybės –Lietuvos Respublikos – kūrėjų sukaktys 2015 m.: kun. Vladui Mironui – 135, Jonui Smilgevičiui – 145, Aleksandrui Stulginskiui – 130”, kuri vyks 2015 m. balandžio 29 d., trečiadienį, Signatarų namų salėje (Pilies g. 26, Vilnius). Pradžia 17 val.
archyvas (255)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-04-21Lietuviški akcentai Helsinkyje vykstančiuose renginiuose

Balandžio 21 d. Suomijos sostinėje prasidedančiame tradiciniame Europos kino festivalyje bus parodyta lietuvių režisierės Linos Pliopytės optimistinė dokumentika – filmas “Amžinai stilingos” (2014).

2015-04-21Lietuvos šiuolaikinės poezijos antologija pristatyta JAV Kongreso bibliotekoje Vašingtone

JAV Kongreso bibliotekoje Vašingtone įvyko Lietuvos šiuolaikinės poezijos antologijos „How the Earth Carries Us. New Poets from Lithuania“ pristatymas. Antologiją pristatė Kongreso bibliotekos Poezijos ir literatūros centro direktorius Robert Casper ir antologijos vertėjas Rimas Uzgiris. Eiles skaitė jaunieji Lietuvos poetai – Ilzė Butkutė, Giedrė Kazlauskaitė ir Marius Burokas.
archyvas (140)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-04-21Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: politika ir medicina (1)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: politika ir medicina (23-oji prisiminimų dalis)

2015-04-15Žurnalistai kviečiami į sveikatingumo stovyklą „Kuršių žemės glėbyje"

2015 m. birželio 1-7 dienomis, Žmogaus pažinimo centras VAISKA, kartu su informaciniu rėmėju Sveikatos žurnalistų asociacija, kviečia į kasmetinę – poilsinę sveikatingumo stovyklą žurnalistams ir visuomenei Šventojoje (Kuršių takas 18, „Vytauto sodyba”).

2015-03-31Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Pameistrių fotonovelės (1)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Pameistrių fotonovelės (22-oji prisiminimų dalis)
archyvas (48)  
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media