2014 m. spalio 1 d., Treciadienis

2014-09-30Žurnalistai kviečiami prie apskrito stalo „Žodžio laisvės ribų kriminalizavimas Lietuvoje: Laimėjimai ir pralaimėjimai žmogaus teisių srityje“ (1)

Spalio 11 dieną 9 val. Seime Konstitucijos salėje rengiamas apskritas stalas, kurio tema - „Žodžio laisvės ribų kriminalizavimas Lietuvoje: Laimėjimai ir pralaimėjimai žmogaus teisių srityje". Tokio renginio iniciatoriai yra Seimo Žmogaus teisių komitetas, Lietuvos žurnalistikos centras,Lietuvos žurnalistų sąjunga, Lietuvos žurnalistų draugija, Žmogaus teisių stebėjimo institutas.

2014-09-24Artėja permainos Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos veikloje (1)

Rugsėjo 24 d. Seime po pateikimo buvo pritarta projektui, kuriuo atsiveria naujos galimybės pakeisti iš esmės Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos veiklą. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje šiam projektui pritarta. Greitai gali būti jau jis galutinai patvirtintas. Šio įstatymo projektą pridedame.

2014-09-23Antanas Račis: “Lietuviškoji visuotinė enciklopedija”: Lietuviškas langas į pasaulio žiniją (1)

„Visuotinė lietuvių enciklopedija“ – itin didelės apimties originalus iliustruotas mokslinis informacinis leidinys. Iš jos tomų būsimos kartos mokysis pažinti pasaulį, šis leidinys jiems liudys mūsų mokslo ir kultūros lygį, visuomenės brandą. VLE yra ne tik informacijos šaltinis ir universali savišvietos priemonė, bet ir tautos raiškos forma – enciklopedijos išleidimas parodo tautos intelektinį potencialą.

2014-09-11Lietuvos žurnalistų sąjungos pranešimas spaudai. Valstybės įstaigos turėtų pirkti etiškos žiniasklaidos paslaugas  (2)

LŽS nuomone, toks Aplinkos ministerijai pavaldžios įstaigos vadovo elgesys akivaizdžiai parodo teisinį nihilizmą ir vadovo požiūrį į valstybės lėšų panaudijimą. Minėto konkurso komisijos posėdis, kuriame atplėšiami elektroninių pasiūlymų vokai, turėjo vykti rugsėjo 8 dieną. Todėl LŽS tikisi, kad aplinkos ministras organizuos tarnybinį patikrinimą dėl jo pavaldume esančios įstaigos vadovo veiksmų rengiant minėtą viešajį konkursą, o apie rezultatus bus informuota visuomenė.
archyvas (203)  
 

2014-09-26Lietuvos intelektualų atviras laiškas: Dėl mūsų šalies vertybių būklės (1)

Daugelio žmonių atmintyje yra įsirėžęs laikas, kai prasidėjo Lietuvos išsilaisvinimas iš totalitarinės valstybės gniaužtų. Jis reiškė ne tik išsiveržimą iš represinės sistemos, bet ir priartėjimą prie laisvojo pasaulio, kuris tada atrodė daug teisingesnis, humaniškesnis, protingesnis ir darnesnis. Dėl to visi jutome ypatingą entuziazmą ir moralinį pakilimą. Tačiau gana greitai mus apėmė nerimas. Valdymui nebuvome pasirengę, o gundymų labai daug. Išlaisvintos griaunamosios jėgos pasirodė nepalyginamai stipresnės už kuriamąsias, sužadintas egoizmas įžūlesnis už norą sugyventi, aistringas troškimas atkeršyti stipresnis už sveiką protą ir demokratinius bendravimo įgūdžius. Padėtį šalyje kontroliuoti sekėsi sunkiai. Stigo ne tik patirties ir išminties, bet neretai ir geros valios.

2014-09-25Juozo Tumo-Vaižganto premijos laureatas Vytautas Bagdonas: “Kai kurių laikraščių vien dėl tokios rašliavos net nesinori imti į rankas” (3)

Šių metų Juozo Tumo-Vaižganto premija buvo įteikta anykštėnui žurnalistui Vytautui Bagdonui. Tą proga jis sutiko duoti intervių LŽS internetinio laikraščio redaktoriui Vytautui Žeimantui.

2014-09-24Apie “Spaudos rūmus”, tapusius verslo centru, popierinę spaudą ir dar kai ką  (3)

Mūsų Spaudos rūmus, net nustebau, jau dabar vadina oficialiai verslo centru "Spaudos rūmai”.

2014-09-18Albertas Skurvydas: Kodėl aš nebeskaitau laikraščių- ar aš toks vienas? (7)

Prieš penkerius metus nustojau skaityti laikraščius. Tiesą pasakius, iki tol labai mėgau juos skaityti ir net nesupratau kodėl mano visas "protas" ir "širdis" pradėjo neigti šį poreikį. Tik vėliau (maždaug po 3 metų) pradėjau suvoktii tikrąsias priežastis, kuriomis noriu su Jumis ir pasidalinti. Tuo labiau, kad net ir dabar dažnai pagalvoju, ar yra normalu, kad mano nei protas, nei "širdis" visiškai netrokšta informacijos iš laikraščių. Iš karto noriu pasakyti, kad aš labai domiuosi, kas vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, bet dabar kažkaip faktus renkuosi labai atsargiai, kritiškai ir su dideliu jų tikrumo abejonės laipsniu. Dar noriu pridurti, kad prieš nieką nesu nusistatęs (tuo labiau prieš žurnalistus), bet pati "širdis" kažkaip diktuoja elgtis kitaip nei anksčiau. Nežinau, ar Jums tai yra buvę, o gal ir yra?
archyvas (112)Naujienų prenumerata 
 

2014-10-01Spaudos konferencija: 1 000 000 like‘ų Lietuvai ir nė vienos kačiuko nuotraukos

Spaudos konferencija įvyks spalio 2 d., ketvirtadienį 10 val. VGTU Kūrybinių industrijų laboratorijoje (Trakų g. 1, Vilnius). Joje dalyvaus: Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos vadovė dr. Raimonda Balnienė, Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos vyriausioji specialistė Akvilė Vanagaitė, Skaitmeninės komunikacijos agentūros vadovas „The Chocolate“ vadovas Tomas Nemura. Moderatorius Aidas Puklevičius

2014-09-30Seimo nario Stasio Brundzos spaudos konferencija „Keliuose smulkmenų nebūna“

Seime spalio 1 d., trečiadienį, 12.30 val. įvyks Seimo nario Stasio Brundzos spaudos konferencija „Keliuose smulkmenų nebūna“.

2014-09-24Kviečiame žiniasklaidos atstovus į konferenciją

Kviečiame žiniasklaidos atstovus į 2 – ąją Nacionalinę užkrečiamųjų ligų konferenciją, kuri vyks š.m. spalio 2 d. (ketvirtadienis), 10.00 val., Lietuvos Respublikos Vyriausybės konferencijų salėje, Gedimino pr. 11, Vilniuje. Konferencijos metu sužinosite: kiek kainuoja užkrečiamosios ligos? Su kokiu gripu susidursime šiemet? Kokios ligos grasina mūsų keliautojams? Kokios užkrečiamos ligos dažniausiai registruojamos vaikų tarpe?
archyvas (572)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-09-26Gera žinia – Druskininkuose propagandos bus daugiau (1)

Senokai žiniasklaidos rinkoje nebuvo gerų naujienų. Ypač laikraštinės spaudos pasaulyje. Tačiau „malonia“ išimtimi galime vadinti kol kas tik Druskininkuose leidžiamą propagandinį laikraštį „Mano Druskininkai“, kuris bus leidžiamas dar didesniais kiekiais. Nors įstatymai Lietuvoje draudžia leisti tokius leidinius, o Žurnalistų etikos inspektorius jau seniai liepė uždaryti tokį kvazimodinį leidinį, tačiau Druskininkų valdžia gyvena lyg Luhansko ar Donecko separatistai-teroristai, t.y. pagal savo sukurtas taisykles.
archyvas (65)  
 

2014-09-27Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas valstybinei Jono Basanavičiaus premijai gauti

Kultūros ministerija priima paraiškas Valstybinei Jono Basanavičiaus premijai už reikšmingus pastarųjų penkerių metų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių lietuvių darbus, susijusius su etninės kultūros tradicijų plėtojimu, puoselėjimu, ugdymu ir tyrinėjimu, taip pat kūrybinę ir mokslinę veiklą etninės kultūros srityje, gauti. Pretendentus premijai gauti gali siūlyti fiziniai asmenys, mokslo ir kultūros institucijos, kūrybinės sąjungos, nevyriausybinės organizacijos.

2014-09-26Žurnalistų etikos inspektorės tarnyba pateikė ekspertų išvadą dėl nepilnamečiams žalingos informacijos Lietuvos gėjų lygos socilinės reklamos vaizdo klipe

Š. m. rugpjūčio 20 d. Lietuvos gėjų lyga (LGL) kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą, prašydama pateikti išvadą dėl klipo atitikimo Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatoms. Į žurnalistų etikos inspektorius LGL kreipėsi po to, kai 46 sekundžių trukmės vaizdo klipą transliuoti atsisakė kai kurie transliuotojai.

2014-09-10Lietuvos žurnalistai kviečiami tobulėti į profesionalų mokymus

Tarptautinis judėjimas „Media4change” rudenį pasitinka su mokymais žurnalistams. Net 5 kartus vyksiantys mokymai „Neapykantos kalba žiniasklaidos lūpomis: teisiniai, etiniai ir sociologiniai aspektai” skirti žiniasklaidos profesionalams kvies praplėsti akiratį kartu su plačia ekspertų komanda. Spalio 3-4 d. Mokymai vyks Palangoje. Registracija iki Rugsėjo 24d Spalio 10-11 d. Mokymai vyks Vilniuje. Registracija iki Spalio 3d. Lapkričio 7-8 d. Mokymai vyks Palangoje. Registracija iki Spalio 5 d. Lapkričio 14-15 d. Mokymai vyks Vilniuje. Registracija iki Lapkričio 5 d Lapkričio 28-29 d. Mokymai vyks Vilniuje. Registracija iki Lapkričio 5 d.
archyvas (172)Naujienų prenumerata 
 

2014-09-25Pavojaus varpai Lietuvos žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai (4)

2014 m. rugsėjo 4 d. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (LGKT) pranešė ištyrusi LR Seimo narės Marijos Aušrinės Pavilionienės skundą dėl Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos (ŽEIT) ekspertų grupės išvados, kurioje pateikiamas knygos „Gintarinė širdis“ vertinimas. Primename, Kultūros ministerijos lėšomis Lietuvos edukologijos universiteto leidykla išleido Dangvydės knygą vaikams „Gintarinė širdis“. Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, vertindama šios knygos turinį, nustatė, jog pasakos, pateikiančios tos pačios lyties asmenų santykius kaip normalius ir savaime suprantamus, vaiko trapiai pasaulėžiūrai yra kenksmingos, todėl daro neigiamą poveikį asmenims iki 14 metų. Vadovaudamasi LR Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymu, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba rekomendavo minėtos knygos platinimą sustabdyti.

2014-09-22Kaip Rusijos žiniasklaida pristato Lietuvą ir jos turizmo potencialą

Ypatingas dėmesys Rusijos žiniasklaidai – toks yra šių metų Valstybinio turizmo departamento (toliau – VTD) kompleksinės rinkodaros veiklų Rusijoje ypatumas. VTD kvietimu šiemet Lietuvą jau aplankė per 100 Rusijos nacionalinės ir vietinės žiniasklaidos atstovų. Jiems buvo organizuoti pažintiniai turai, kurių metupristatyta Lietuvos turizmo infrastruktūra ir lankytini objektai: miestai, kurortai ir kurortinės teritorijos, SPA centrai, kaimo turizmo sodybos, kultūrinio, aktyvaus ir kulinarinio turizmo galimybės Lietuvoje.

2014-09-15Nevaldoma „monstrų“ minia arba „Į kokį pasaulį paleidžiame vaikus?“ (3)

Prieš 60 metų (1954 m.) pradėjau lankyti Vilkijos rajono Čekiškės vidurinę mokyklą. Tik ketvirtis amžiaus Laiko delnuos, vaizdajuostė tarp 1989–2014 metų, o pokyčių tiek, kad ir šimtmečiui užtektų. Daug gražaus, prasmingo, vertingo, patriotiško, bet... Tas „bet“ ir priminė man „Lietuvos žvejo“ („Rybak Litvy“) redakcijoje atsakingojo sekretoriaus kabinete tada kelis kartus pakartotą laikraščio fotokorespondento, jūreivystėje bene labiausiai populiaraus ir šiandien, prisimenamo sarkastiško poeto Vytauto Brenciaus klausimą: „O gal tu žinai, Gediminai, į KOKĮ PASAULĮ paleidžiam vaikus?“
archyvas (55)  
 

2014-09-04Žurnalistų namuose Apolinaro Juodpusio meninės fotografijos paroda “Portretai ir peizažai” (3)

Žurnalistų namuose pradėjo veikti įdomi Apolinaro Juodpusio meninės fotografijos paroda “Portretai ir peizažai”. Ji skirta autoriaus 80-mečio sukakčiai. Š. m. rugsėjo 13 dieną jam sukanka 80 metų.

2014-09-04Bronius Slavinskas ir jo filmas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės radiniai“ (3)

Lietuvos žurnalistų sąjungos Senjorų klubo nariai šį kartą rinkosi į Žurnalistų namus. Čia įvyko įdomus renginys, kurio pagrindiniu herojumi šį kartą buvo Senjorų klubo narys, žinomas televizijos ir kino dokumentininkas Bronius Slavinskas. Šį kartą kolegos susirinko norėdami pamatyti niekam nerodytą jo prieš dešimt metų sukurtą filmą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės radiniai“.
archyvas (41)  
 

2014-09-26Žurnalisto Apolinaro Juodpusio meninė fotografija

Žurnalistų namuose veikia Apolinaro Juodpusio meninės fotografijos paroda „Portretai ir peizažai“, surengta jos autoriaus aštuoniasdešimties metų jubiliejaus proga. Tai retrospektyvinė paroda, apimanti ne vieną kūrybinį dešimtmetį.

2014-09-09“Gimtajam Rokiškiui” 70 metų. Sukakties proga linkėjimai „Gimtajam Rokiškiui“ (1)

“Gimtajam Rokiškiui” 70 metų. Sukakties proga linkėjimai „Gimtajam Rokiškiui“.
archyvas (45)  
 

2014-09-30Žurnalas “Pozicija” apie šeimos politiką ir mirties kultūra

Mirties kultūra kelia koją į Lietuvą... Šeimos politikos žlugimas ir seksualinės politikos iššūkis... 106 LR Seimo nariai siekia apginti santuoką ir šeimą... Tai 622 –ojo „Pozicijos“ numerio rubrikos.

2014-09-26Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos 2014-09-22 posėdžio metu svarstyti klausimai ir priimti sprendimai

Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos 2014 m. rugsėjo 22 d. posėdžio metu svarstyti klausimai ir priimti sprendimai.
archyvas (700)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-09-26Vida Žukauskaitė-Gasparavičienė: "Esu Ignalinos rajono laikraščio „Nauja vaga“ žurnalistė"

Esu Ignalinos rajono laikraščio „Nauja vaga“ žurnalistė. Ten pat ir tą patį darbą dirbu jau kone trisdešimt metų... Esu tarybinio universitetinio paskyrimo į darbą pavyzdys. Gal net – savotiškas reliktas. Taigi mano darbinei biografijai surašyti devynių jaučių odos nereikia. Net vieno – per akis. Ir gerai: tegu tie jaučiai laisvai ganosi žalioje pievoje. Darbas redakcijoje kupinas įtampos, nerimo, nuolatinio skubėjimo, paženklintas atsakomybe prieš žmogų, žodį. Tad eiliavimas man tėra kaip smagi dovana, kviečianti pokalbiui su savimi, leidžianti daryti klaidas: nepaisyti datų, įvykių sekos, iškreipti tikrovę ar tiesiog ją sugalvoti. Poete savęs vadinti nedrįsčiau: kaip tuomet vadintume Maironį, Vincą Mykolaitį – Putiną,` Justiną Marcinkevičių? Kūryba, kaip viešnia – nekviesta ateina, nevaryta išeina. Tik šita – vis su lauktuvėmis. Tai kaip gali tokios nepriimti? Tas netikėtas lauktuves vis dėjau į stalčių. O čia ėmė ir išbyrėjo šis tas... Jei kam bent eilutė tiks ir patiks – džiaugsiuos drauge.

2014-09-24Žurnalisto, dailininko ir keliautojo Alfonso Čepausko retro tapybos paroda “Dykumose ir oazėse”

Gariūnų verslo parko B korpuso antrame aukšte 2014 09 24 atidaryta žurnalisto, dailininko ir keliautojo Alfonso Čepausko retro tapybos paroda “Dykumose ir oazėse”. Ekspozicijoje aplankytų Kaukazo, Vidurinės Azijos ir kitų kraštų gamta, žmonių darbai, buitis, senoji architektūra. Ekspoziciją papildo apmesti eskizai iš kelionių po Europos ir kitas šalis.

2014-09-21Apolinaras Juodpusis - Miniatiūros iš natūros (3 žiupsnelis)

Naujas kolegos Apolinaro Juodpusio žiupsnelis miniatiūrų iš natūros

2014-09-09Kolegos Alfonso Nako laiškas iš tolimojo Sunny Hills miesto (1)

Gerbiamas ir mielas „Sušvieski, saule“ knygos Redaktoriau, Knygą gavęs, norėjau tuoj Jums parašyti. Bet kadangi esu sunkus ligonis vėžininkas, užtrukau „Sušvieski, saule“ knygą skaitinėdamas. Ačiū Jums, kad tapau „Sušvieski, saule“ bendradarbiu ir vieno egzemplioriaus savininku.
archyvas (214)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-10-013. Nida foto 2014: Nuo „Portfolio peržiūrų“ iki „Nida OFF“ vakarų

Nidos tarptautiniame fotomenininkų seminare yra ypač laukiamos „Portfolio peržiūros“. Jos rengiamos tarp paskaitų. Susidaro graži proga jauniesiems autoriams savo darbus parodyti seminaro svečiams ir lektoriams bei sulaukti profesionalių vertinimų.

2014-09-30Ričardo Dailidės paroda „Trys žingsniai“

Spalio 1 d. (trečiadienį) 17 val. Lietuvos „Žinijos“ draugijos parodų salėje Vilniuje (Vilniaus g.22) šiaulietis fotomenininkas Ričardas DAILIDĖ atidarys savo personalinę parodą „TRYS ŽINGSNIAI“, sudarytą iš ciklų „Skrydis į Nemirtingumą“ (1967– ), „Gyvenimas džiaze“ (1980– ), „Su cenzūros ženklu“(1962–1988).

2014-09-252. Nida foto 2014: Teorija ir praktika: nuo Lietuvos iki Ispanijos

Antroji tarptautinio seminaro Nidoje „Fotografų susitikimai“ diena prasidėjo humanitarinių mokslų daktaro Tomo Pabedinsko paskaita „Fotografija ir bendruomenė: komunikacijos link“.

2014-09-24Julius Vaicekauskas. Fotografijos

Juliaus Vaicekausko paroda "Fotografijos" vyks 2014 09 24 – 2014 10 11 Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4, Vilnius.)
archyvas (140)  
 

2014-10-01Per TV3 spalį – 14 filmų premjerų, tarp jų – šiemet kine pasirodęs „Šefas ant ratų. Virtuvė Los Andžele“

Žiūrimiausia televizija TV3 ištisus metus savo žiūrovams dovanoja naujausius, kritikų ir kino mėgėjų labiausiai vertinamus, neišdildomas emocijas garantuojančius filmus. Šį spalį TV3 eteryje bus parodyti net 54 filmai.

2014-09-30Vyrai, nevarkite! Daina Bilevičiūtė jums neturi laiko – dalyvauja muzikiniame BTV šou

„Muzikinėje kaukėje” Dainos Bilevičiūtės pasirodymą žiūrovai išvys jau šį šeštadienį 19 val. per BTV. Daina virs Didžiosios Britanijos scenos žvaigžde Adele.

2014-09-30Paaiškėjo, apie ką svajoja penkiasdešimtmetį perkopę lietuviai

Pirmoji „Svajonę turiu“ laida – jau šį ketvirtadienį, iš karto po „Panoramos“, 21.15 val. Projekto žiūrovai ne tik išvys, kaip išsipildo vyresnio amžiaus gyventojų troškimai, bet ir mėgausis populiariąja estrados klasika bei pokalbiais su įdomiais ir garsiais žmonėmis.

2014-09-25Atsinaujinusi BTV pirmadienį pradeda naująjį sezoną su realybės serialu „Naktis ir diena. Vilnius“, „Afigiena mokytoja“ ir kultiniais serialais

Žiūrimiausia LNK kanalų grupė atnaujina antrą pagal populiarumą grupės televiziją BTV. Didžiausias pasikeitimas žiūrovų laukia geriausio laiko, vadinamojoje prime time programoje. BTV siūlo stiprius vakarus su televizija aktyviam ir jaunatviškam žmogui. Vakaro programą atidaro šiemet sukurtas serialas „Afigiena mokytoja“, vėliau – naujas sensacingas realybės serialas „Naktis ir diena. Vilnius“, tada nepralenkiamieji „Farai“, geras vakaro filmas, o programą baigia kultinis, apdovanojimais apipiltas išskirtinis serialas.
archyvas (248)  
 

2014-09-20Marijos radijas yra nuostabus naujosios evangelizacijos įrankis

Marijos radijas yra nuostabus naujosios evangelizacijos įrankis, tarnaujantis Gerosios Naujienos skelbimui visame pasaulyje. Tai katalikiška radijo stotis, kviečianti į atsivertimą, vienijanti Dievo ieškančius ir jau Jį sutikusius žmones. Marijos radijas transliacijas pradėjo 2004 m. rugpjūčio 30 d. Kaune. Po mėnesio buvo įjungti siųstuvai Klaipėdoje ir Šiauliuose. 2005 m. birželio 29 programa pradėta transliuoti Vilniaus mieste ir apylinkėje. Gavęs licencijas Kaune, Šiauliuose ir Klaipėdoje, Marijos radijas 2005 m. pavasarį tapo tarptautinės Marijos radijo asociacijos (World Family of Radio Maria) nariu.
archyvas (62)  
 

2014-09-30Įsteigta Šarūno Šimulyno žodžio ir vizualaus meno premija

Naujas įvykis kultūriniame gyvenime; įsteigta Šarūno Šimulyno žodžio ir vizualaus meno premija, kuri bus skiriama keliaplaniams kūrėjams, dirbantiems dailės ir literatūros srityse. Pirmosios 2014 m Šarūno Šimulyno žodžio ir vizualaus meno premijos laureatu tapo tapytojas, juvelyras, poetas GVIDAS LATAKAS.

2014-09-25Almos Lapinskienės monografijos „Atėjęs Vilniun: rašytojas ir publicistas Rapolas Mackonis“ pristatymas

Spalio 2 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks literatūrologės dr. Almos Lapinskienės monografijos „Atėjęs Vilniun: rašytojas ir publicistas Rapolas Mackonis“ pristatymas. Vakare dalyvaus knygos autorė Alma Lapinskienė, R. Mackonio dukra, rašytoja Birutė Mackonytė, literatūrologai dr. Elena Baliutytė, prof. Petras Bražėnas, aktorius Jurgis Damaševičius.

2014-09-25Pirmieji skaitymai iš ciklo „Būsimų knygų puslapiai“

Rugsėjo 30 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks pirmieji skaitymai iš ciklo „Būsimų knygų puslapiai“: Liutauras Degėsys skaito fragmentus iš knygos rankraščio „Romanas. Dvi istorijos apie vieną meilę“. Rašytojų klube veikia Sigito Birgelio fotografijų paroda „Jotvos pakrašty“. Paroda veiks iki spalio 3 d.
archyvas (329)Naujienų prenumerata 
 

2014-09-22Jeronimas Laucius: “Jei Tau pasaulis šaltas – sušildyk jį” (4)

Jei Tau pasaulis šaltas – sušildyk jį. Šie iš kažkur pasiekę žodžiai mane, kaip žmogų, rašytoją, kaip pozityvistą, prieš porą metų ir paskatino atrasti kelią į Vilniaus miesto psichikos sveikatos centrą, visuomenėje žinomu Vasaros 5 vardu, kur aš buvau suprastas ir priimtas žinomo gydytojo psichoterapeuto, kelių knygų autoriaus Aleksandro Alekseičiko. Man buvo sudaryta galimybė dalyvauti jo gydymo darbuose, vedamuose grupiniuose užsiėmimuose, seminaruose. Aš galėjau (ir galiu) ne tik aktyviai dalyvauti, bet ir bendrauti, kalbėtis su besigydančiaisiais, kaupti medžiagą knygoms, kurios galėtų visiems skaitytojams padėti geriau pažinti tuos kelius, ilgainiui nuvedančius link depresijos, geriau suprasti savo paties dvasinę būseną, atidžiau elgtis su pačiomis didžiausiomis gamtos, Kūrėjo mums duotomis dovanomis – savo dvasia, siela, jausmais, mintimis.

2014-09-18„Žaliasis slėpinys“ – širdimi parašyta knyga apie miškus

Artėjančios Miškininkų dienos proga Ukmergės miškų urėdijoje buvo pristatyta ką tik išleista knyga „Žaliasis slėpinys“, nuotraukomis ir meniniais tekstais pasakojanti apie šios urėdijos prižiūrimą neįkainojamą turtą – slėpiningus miškus, nusidriekusius nuo Vilniaus paribio Kernavės link, palei Nerį, Šventosios slėniais ligi pat Lėno. Jos autoriai – žinomas gamtos fotografas Jonas Danauskas ir jau kelis dešimtmečius su miškininkais draugaujanti žurnalistė Aldona Kvedarienė.
archyvas (136)  
 

2014-09-18Ipolitas Skridla - Mąstysenos (2)

Eilėraščio autorius Ipolitas Skridla - yra LŽS narys. Jam suteiktas Lietuvos nusipelniusio žurnalisto garbės vardas. Pagal išsilavinimą ekonomistas, dirbo įvairų valstybinį, ūkinį darbą. Ilgą laiko tarpsnį buvo laikraščių ir žurnalų susivienijimo „Periodika“ direktorius. Rūpinosi respublikinių žurnalų, rajonų ir miestų laikraščių leidybiniais reikalais. Poezija domisi nuo mokyklos suolo. Yra išleidęs poezijos rinkinius „Dovana“, „Širdies virpesiai“, „Gyvenimo tarpsniai“, „O metai bėga...“. Jo eilėraščiai spausdinti lietuvių poetų meilės lyrikos antologijoje „Mudviejų vakaras“, žurnalistų poetų knygose „Šitas aidas toli girdis...“ ir Sušvieski, saule“, periodiniuose leidiniuose.

2014-09-04Virgilijus Juodakis – Apie bitininkystę ir logikos pinkles (2)

Vieną pavasario dieną trečiakursis Vladas Kasperavičius paklausė manęs ar negalėčiau kurį rytą atsirasti savo sode kaip galima anksčiau. Kuriuo tikslu – tylėjo, tik prisimerkęs lyg tai šypsojosi. Žinoma, suintrigavo. Sutarėmė dieną be didesnio vargo.
archyvas (70)  
 

2014-09-30Kvietimas į seminarą "Kaip atsekti po Lietuvos kaimynines valstybes keliaujančius politikų pinigus?"

Gerbiamieji, spalio 3 d. “Transparency International” Lietuvos skyrius kviečia į atvirą diskusiją-seminarą „Kaip atsekti po Lietuvos kaimynines valstybes keliaujančius politikų pinigus?“, kurį ves antikorupcijos ekspertė iš Rusijos Jelena Panfilova. Seminaro metu Jelena Panfilova supažindis auditoriją su pagrindiniais veikėjais, dalyvaujančiais pinigų nuslėpimo machinacijose bei būdais, leidžiančiais atsekti tikruosius įmonių savininkus.

2014-09-26Žurnalistai kviečiami į parodos „Rua da Alegria“ atidarymą

Mieli bičiuliai, maloniai kviečiame į parodos „Rua da Alegria“ (aut. Vilma Samulionytė ir Sugar Magnolija Wilson) atidarymą, kuris vyks š. m. spalio 1 d. (trečiadienį) 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius). Projektas „Rua da Alegria“ buvo pradėtas UNESCO/ Aschberg fondo remiamos meno rezidencijos metu Itaparikos saloje Brazilijoje.

2014-09-18Andrius Tapinas: „Bibliotekos nebėra tik knygų išdavimo vieta“

Prie Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką“ prisijungia vis daugiau žinomų žmonių. Sostinės Pilaitės mikrorajono viešosios bibliotekos globėju tapo TV laidų prodiuseris ir vedėjas Andrius Tapinas. Į pirmąjį susitikimą su A. Tapinu susirinko vietos bendruomenės nariai, Lietuvos Nacionalinės bibliotekos ir Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos atstovai.

2014-09-04„POZITYVISTŲ KLUBO“ susiėjimas-diskusija (8)

Lietuvos „ŽINIJOS“ draugijoje(Vilniaus g. 22, Vilnius)2014 m. spalio 7 d. 18 val. įvyks „POZITYVISTŲ KLUBO“ susiėjimas-diskusija POZITYVIOJI HOMOTERAPIJA: adresai ir laiškai. Rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius SILVA METODO PRAKTINIS TAIKYMAS: biologinis grįžtamasis ryšis. Psichologas Marius Šulčys.
archyvas (203)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-09-24Molėtų aerodrome skraidė jaunimo sukurti bepiločiai orlaiviai ir palydovai

Jau antrąjį kartą Lietuvos kosmoso asociacija rengia mokomųjų palydovų CanSat (CS), raketų ir bepiločių orlaivių (BPO) konkursą. Molėtų aerodrome įvyko pirmieji, bandomieji kvalifikaciniai skrydžiai.

2014-09-22„Geriausias Lietuvos vairuotojo 2014“ laurai – vilniečiui Dominykui Daniui

Kauno „Žalgirio“ arenoje šurmuliuojančioje parodoje „Kauno automobilių dienos“ finišavo tryliktus metus paeiliui surengtas konkursas „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2014“. Konkursą „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2014“ surengė Lietuvos žurnalistų autoklubas kartu su partneriais - Susisiekimo ministerija, „Toyota“, „Regitra“, Automobilių kelių direkcija, „Altu“ ir kitais.
archyvas (113)Naujienų prenumerata 
 

2014-09-27K. Donelaitis skambėjo Armėnijos nacionalinėje galerijoje

Minint Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines, Armėnijos Nacionalinėje galerijoje įvyko literatūros ir muzikos vakaras. Į jį atvyko Armėnijos kultūros ministrė, parlamentarai, diplomatinio korpuso ir Armėnijos kultūros veikėjai, menininkai ir Lietuvos bičiuliai.

2014-09-27Andriaus Jakučiūno tekstai pristatomi ES atstovybėje Berlyne

Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijoje, bendradarbiaudama su Europos Sąjungos atstovybe Vokietijoje ir Europos kultūros institutų tinklu EUNIC, 2014 m. spalio 1 d. ES atstovybeje Berlyne rengia žinomo lietuvių rašytojo Andriaus Jakučiūno romano „Tėvynė" pristatymą. Vakarą, kuriame dalyvaus A. Jakučiūno tekstų vertėjas į vokiečių kalbą Markus Roduner, moderuos žinomas vokiečių literatūros kritikas, „Literaturwerkstatt Berlin" (Berlyno Literatūrinių dirbtuvių) vadovas – dr. Thomas Wohlfahrt.
archyvas (113)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-09-30Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Pradžią davė dėdė Karlas

Docentas Virgilijus Juodakis: Pradžią davė dėdė Karlas (Šeštoji prisiminimų dalis)

2014-09-11Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Ekskursija (penktoji prisiminimų dalis) (1)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis - penktoji prisiminimų dalis.
archyvas (31)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media