2015 m. lapkricio 27 d., Penktadienis

2015-11-24Tarptautinė konferencija “Žiniasklaidos ir žurnalistikos perspektyvos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje”

Tarptautinė konferencija “Žiniasklaidos ir žurnalistikos perspektyvos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje” Data: 2015 m. Lapkričio 27-28 dienos Vieta: Nacionalinė dailės galerija, Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius Renginio kalbos: lietuvių, anglų, rusų Registruokitės - info@lzs.lt

2015-11-23Žurnalistai kviečiami į pasitarimą-diskusiją dėl kuriamo Visuomenės informavimo etikos kodekso

Gerbiamieji kolegos, Visuomenės informavimo etikos asociacija kviečia į pasitarimą-diskusiją dėl kuriamo Visuomenės informavimo etikos kodekso. Asociacijos suburta darbo grupė, kuriai vadovauja VDU profesorė A.Nugaraitė, iš suinteresuotųjų organizacijų yra surinkusi pirmines pastabas dėl Kodekso. Diskusija vyks gruodžio 1 dieną, 13 valandą, Asociacijos LATGA salėje. Asociacijos adresas: Basanavičiaus 4B , Vilnius. Maloniai prašome pranešti apie dalyvavimą el. paštu: kodeksas@etikoskomisija.lt arba telefonu: (5) 2608 288 iki lapkričio 30 dienos 13 val.

2015-11-06Žurnalistai kviečiami į konkursus "Taikliausias šūvis" ir "Metų kornišonas"

Kasmet Lietuvos žurnalistų sąjungos Vilniaus skyrius rengia konkursus "Taikliausias šūvis" ir "Metų kornišonas". Konkurso "Taikliausias šūvis" laureatais tampa radijo, televizijos, interneto ar spaudos žurnalistas, tais metais savo darbais pataikęs į svarbiausių įvykių bei aktualijų šerdį. Konkurso "Metų kornišonas" prizas (žaliasis agurkėlis) iškeliauja pas labiausiai „prašovusius“ kolegas.

2015-10-01Skelbiamas tradicinis konkursas žurnalistams „Žmogus ir aplinka“

Aplinkos ministerija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga skelbia tradicinį kūrybinį konkursą žurnalistams „Žmogus ir aplinka“. Konkursinius darbus galima pateikti iki gruodžio 4 dienos. Šio konkurso tikslas – skatinti žurnalistų kūrybiškumą ir profesionalumą supažindinant visuomenę su aplinkos sektoriaus (aplinkos apsaugos, statybos ir būsto plėtros) aktualijomis, problemomis ir jų sprendimo būdais, ugdant sąmoningą šalies gyventojų požiūrį į aplinką. Prizinis fondas – tūkstantis penki šimtai eurų. Darbus reikia pristatyti Lietuvos žurnalistų sąjungai iki gruodžio 4 d. užklijuotame nepermatomame voke adresu: konkursui „Žmogus ir aplinka“, Lietuvos žurnalistų sąjunga, Jogailos g. 11, LT-01116, Vilnius.
archyvas (328)  
 

2015-11-10Regioninė spauda – pasiekimai ir trūkumai plėtojant dialogą su skaitytojais. Tema plėtojama (1)

Mūsų LŽS internetiname laikraštyje besitęsiančią diskusiją apie regioninės spaudos ateitį pasiūliau pratęsti Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorei, Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos valdybos pirmininko pavaduotojai Vilijai Butkuvienei. Tačiau kolegė Vilija pasiūlė netikėtą variantą.

2015-11-04Regioninė spauda – pasiekimai ir trūkumai plėtojant dialogą su skaitytojais. Temą toliau plėtojame (1)

Man regis, periodinė laikraštinė spauda pernelyg anksti marinama. Dar 1990 metais, pirmą kartą lankydamiesi kelių laikraščių redakcijose Švedijoje, girdėjome: po penkerių, gal po dešimties metų laikraštinė (popierinė) spauda išnyks, viskas persikels į internetą. Tokios prognozės tiesiog šokiravo, juolab kad tuo metu Lietuvoje nei internetinio tinklo, nei skaitmeninių fotoaparatų dar net nebuvome matę. Didžiausi to meto leidybos technikos stebuklai buvo teletaipas ir pranešimų gaviklis.

2015-11-02Regioninė spauda – pasiekimai ir trūkumai plėtojant dialogą su skaitytojais. Tema plėtojama (1)

LŽS internetinė svetainė toliau plėtoja šią svarbią temą. Mums svarbu, ką apie tai mano patys regioninės spaudos atstovai. Į LŽS svetainės klausimus atsako Biržų rajono laikraščio „Biržiečių žodis” redaktorė Janina BAGDONIENĖ.

2015-10-31Regioninė spauda – pasiekimai ir trūkumai plėtojant dialogą su skaitytojais (1)

Lietuvoje išliko platus regioninės spaudos tinklas. Beveik visuose rajonuose, savivaldybėse leidžiami 2-3 laikraščiai. Atsiranda ir balsų, kad internetas, naujosios technologijos nurungs spausdintus laikraščius. Jų ateityje neliks. O ką apie tai mano patys regioninės spaudos atstovai? Į www.lzs.lt redaktoriaus Vytauto Žeimanto klausimus atsako Vilkaviškio krašto laikraščio „Santaka“ redaktorė Dangyra APANAVIČIENĖ.
archyvas (154)Naujienų prenumerata 
 

2015-11-26Spaudos konferencija „Skurdo iššūkiai Lietuvos visuomenėje“

Seime lapkričio 27 d. 9.30 val. įvyks Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narės dr. Giedrės Purvaneckienės spaudos konferencija „Skurdo iššūkiai Lietuvos visuomenėje“. Dalyvaus „Lietuvos Carito“ l. e. p. generalinė direktorė Deimantė Bukeikaitė, vyskupas Kęstutis Kėvalas, Lietuvos socialinių tyrimo centro atstovas prof. Boguslavas Gruževskis.

2015-11-24Žurnalistai kviečiami į EXPO 2015 baigiamąjį renginį

Gerbiami žurnalistai, maloniai kviečiame gruodžio 2 d., trečiadienį, 15 val. į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų (Katedros a. 4, Vilnius) Didžiąją renesanso salę, kur pasidžiaugsime puikiu Lietuvos pristatymu pasaulinėje parodoje „EXPO 2015“ Milane, prisiminsime gražiausias akimirkas ir padėkosime vieni kitiems už kartu pasiektus rezultatus.
archyvas (1009)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-11-18Vidmantė Jasukaitytė: NUORODA (1)

Internetu iš Signatarų klubo gavau nuorodą :KARAS 2020 (https://youtu.be/SGK9CzsEWcw). Peržiūrėjau ir visiems siūlau tą padaryti. Prisipažinsiu, mane sukrėtė. Ne todėl, kad kalbama tiesa, kurią seniai suvokiau, bet todėl, kad tiek daug kartų girdėjau video medžiagoje demaskuojamų „trolių“ trolinimus iš mūsų piliečių lūpų, kuriuos jie perdavinėjo kaip savo nuosavą nuomonę apie valstybę, vadovavimą jai. Tiesiog žmonės per ilgai gyveno tokios suklastotos informacijos erdvėje, kur blogis buvo didinamas, išpučiamas, o gėris sumažinamas arba nutylimas. Ir nejučiomis buvo sutapatintos nuosavos mintys su įpirštomis.
archyvas (211)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-11-25Turime dar du naujus NŽKA narius

Mieli kolegos, šiandien atėjo Kultūros ministerijos patvirtinimas, kad turime du naujus meno kūrėjus, kurie yra ir NŽKA nariai – tai Ginas Dabašinskas ir Jolanta Beniušytė. Patvirtinmo raštai yra Žurnalistų namuose. Sveikiname kolegas ir mūsų organizaciją su sėkminga plėtra.

2015-11-12Ar iš tiesų žurnalistai pernelyg spaudžia socdemus? Manau, kad per mažai

Tad šiandien yra man akivaizdus tik vienas faktas – mūsų žiniasklaida ir žurnalistai dar pernelyg mažai kritikuoja valdžią. Juk situacija iš esmės nesikeičia – nepakeičiami susikompromitavę politikai, o patys keistis jei jau nenori ir nerodo jokio noro tai daryti.
archyvas (88)  
 

2015-11-24Kūrybinio konkurso žurnalistams „Žmogaus teisės Lietuvoje 2015“ nuostatai

Konkursą organizuoja Lietuvos žurnalistų sąjunga, Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija ir Lietuvos advokatų taryba. Konkurso tikslas – įvertinti konkursui pateiktus darbus, išrinkti geriausių metų darbų autorius ir redakcijas, skatinti žiniasklaidą ginti žmogaus teises šviečiant visuomenę teisės klausimais, viešinant probleminius žmogaus teisių klausimus. Konkursui pateikiami darbai, kurie buvo paskelbti nuo 2015 m. sausio 1 d. iki 2015 m. lapkričio 15 d.

2015-11-07Neformalus žurnalistų tinklas Garbingesnės žiniasklaidos iniciatyva skelbia žurnalistinių darbų konkursą

Siekdamas paskatinti Lietuvos žurnalistus išsamiau ir įdomiau rašyti apie šiuo metu vykstančias derybas dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės tarp ES ir JAV (angl. TTIP) neformalus žurnalistų tinklas Garbingesnės žiniasklaidos iniciatyva (gzi.lt) skelbia žurnalistinių darbų konkursą. Konkurso organizatoriai kviečia rajoninės, regioninės ir nacionalinės žiniasklaidos žurnalistus bei nepriklausomus autorius pasidomėti laisvosios prekybos tema, derybų turiniu, eiga, galimu poveikiu įvairioms visuomenės gyvenimo sritims ir savo darbais prisidėti prie informuotos diskusijos visuomenėje.
archyvas (254)Naujienų prenumerata 
 

2015-11-26LŽS Vilniaus skyriaus nariai žingsniavo Mykolo Kleopo Oginskio gyvenimo pėdsakais

LŽS Vilniaus skyriaus aktyvistai susirinko į Pokalbių klubo organizuotą vakarą „Mykolo Kleopo Oginskio gyvenimo pėdsakais“. Savo įspūdžius ir nuotraukas iš kelionės šio žymaus politiko, diplomato ir kompozitoriaus gyvenimo takais pristatė žurnalistas, Vilniaus universiteto bibliotekos Adomo Mickevičiaus muziejaus vedėjas Rimantas Šalna, beje, šiemet parengęs ir knygą apie M. K. Oginskio gyvenimo peripetijas, apie šio politiko ir diplomato muzikinį palikimą kalbėjo dr. Marija Ivinska.

2015-11-02Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ataskaitinė rinkiminė konferencija. NŽKA pirmininku vėl išrinktas Dainius Radzevičius  (2)

2015 m. spalio 30 dieną Kultūros ministerijos Baltojoje salėje įvyko Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ataskaitinė rinkiminė konferencija. Balsų dauguma NŽKA pirmininku vėl išrinktas Dainius Radzevičius. Į naująją NŽKA valdybą buvo vienbalsiai išrinkti Danutė Jokubėnienė, Zinas Kazėnas, Povilas Sigitas Krivickas, Vidas Mačiulis, Dainius Radzevičius, Gerimantas Statinis, Aida Vėželienė, Vytautas Žeimantas, Aldona Žemaitytė – Petrauskienė.
archyvas (127)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-11-25Stasį Makaraitį menant: dailininko darbų kataloge ir žurnalistų portretai (2)

Stasys Leonas Makaraitis sėkmingai susidorojo su nelengvomis užduotimis darant tokio pobūdžio darbus ir praturtino medalių kolekciją virtuoziškais darbais. Šiame katalogo skyriuje atspausdinti ir žurnalistams D. Radzevičiui, S. Pleskui, V. Žeimantui, J. Vėlyviui, V. Vaitkui, J. Stasinui, I.Skridlai, A. Čaikovskiui, A. Vaidilai sukurti medaliai. Taip pat čia rasime Žurnalistų sąjungos užsakytus medalius ir su Juozo Tumo Vaižganto, Antano Macijausko portretais. Šiuos medalius LŽS ir NŽKA pirmininkas įteikia kartu su kasmetinėmis piniginėmis premijomis atitinkamų vardinių premijų laureatams. Prabilus apie žurnalistų medalius, reikia pasidžiaugti vienu esmingu pokyčiu – žurnalistai tampa lygiaverčiai kultūros, meno žmonių lygmenyje.

2015-11-16Kolega Apolinaras Juodpusis: Apie plunksnos brolius ir seseris (1)

Norėčiau prisiminti ir tuo prisiminimu pagerbti lietuvių kalbos ir literatūros mokytojus, kurie įvairiu metu moksleiviams skiepijo meilę gimtajai kalbai, rašybai, ugdė mumyse pirmuosius kūrybos pradmenis.
archyvas (86)  
 

2015-11-24Žurnalistų namuose - kolegės Loretos Jastramskienės naujausios knygos „Įpėdiniai“ sutiktuvės

LŽS Vilniaus skyriaus Pokalbių klubas kviečia į žurnalistės ir rašytojos Loretos Jastramskienės naujausios knygos, novelių romano „Įpėdiniai“ sutiktuvės. Vakaras vyks gruodžio 3 d. (ketvirtadienį) 18 val. Žurnalistų namuose.

2015-11-16Vidmantė Jasukaitytė: „Gyvenimą ir gamtą myliu iki ašarų“  (1)

Š.m. lapkričio 13 d. Žurnalistų namuose vyko ypatingas šurmulys į kurį susirinko garbingi Lietuvos asmenys, žinomi visuomenės veikėjai, žurnalistai, dailininkai, poezijos bei muzikos gerbėjai. Rašytojos Vidmantės Jasukaitytės kūrybos vakaras „Tekstas, garsas, vaizdas... Mintis, muzika, spalva...“ nepaliko nei vieno abejingo.

2015-11-16Žurnalistų namuose tapytojos Kunigundos Dineikaitės paroda "Vasaros romansai"

Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11) pradėjo veikti garsios šiuolaikinės lietuvių menininkės, tapytojos Kunigundos Dineikaitės paroda "Vasaros romansai".
archyvas (65)  
 

2015-11-26Kada už publikuotą nuotrauką galite gauti baudą?

„Jeigu iš Jūsų vagia, esate kažko vertas“, — sako profesionalūs fotografai. Tačiau retas asmuo, radęs savo kūrinį, klaidžiojantį internete be jo žinios, apsidžiaugia. Neretai kūrėjų pretenzijų nesuvokia ir nuotrauką išplatinę asmenys. Tuo tarpu teisininkai įspėja – kiekvienas kadro platinimas be autoriaus žinios ar leidimo, pasisavinusiam gresia pinigine bauda.

2015-11-24Kaune – seminaras regioninei žiniasklaidai

Lapkričio 20 – 21 –ąją dienomis Kaune, „Best Western Santaka“ viešbučio konferencijų salėse, vyko seminaras regioninei žiniasklaidai.

2015-11-10Žurnalistų dėmesiui - priimami prašymai akreditacijai Vyriausybėje 2016 metams

Žiniasklaidos atstovus, norinčius gauti nuolatinę akreditaciją Vyriausybėje 2016 metams, kviečiame susipažinti su akreditavimo taisyklėmis ir užpildyti elektroninę prašymo formą Vyriausybės tinklalapyje adresu http://lrvk.lrv.lt/lt/paslaugos/zurnalistu-akreditacija. Atkreipiame dėmesį, kad tinklalapyje pateiktą anketą reikia užpildyti ne vėliau kaip iki 2015 metų gruodžio 1 dienos įskaitytinai.
archyvas (769)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-11-25Vakaras, skirtas poeto Vaidoto Spudo 80-osioms gimimo metinėms

Lapkričio 30 d. 17.30 val. Rašytojų klube įvyks vakaras, skirtas poeto Vaidoto Spudo 80-osioms gimimo metinėms. Vakare bus pristatyta knyga „Aš mėlyna jauna pušis... /Vaidoto Spudo dienoraščiai, laiškai, eilės ir prisiminimai apie jį/.

2015-11-15Sveikiname kolegą, Akmenės rajono laikraščio “Vienybė” redaktorių Leopoldą Rozgą – su 70-mečiu! (4)

Šį lapkritį mūsų geram bičiuliui, aktyviam LŽS nariui, Akmenės rajono laikraščio “Vienybė” redaktoriui Leopoldui Rozgai sukanka 70 metų.
archyvas (76)  
 

2015-11-25Lietuvos nacionaliniame muziejuje – Raimondo Paknio fotografijų paroda „Išlikęs laikas. Medinių bažnyčių interjerai“

2015 m. lapkričio 26 d. 17.30 val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Arsenalo g. 1, atidaroma Raimondo Paknio fotografijų paroda „Išlikęs laikas. Medinių bažnyčių interjerai“. Paroda veiks iki 2016 m. sausio 27 d.

2015-11-14Sauliaus Saladūno fotografijų paroda „PLOKŠTUMOS“

Lapkričio 17 d., antradienį, 17.30 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma Sauliaus Saladūno fotografijų paroda „Plokštumos”. Atidaryme dalyvaus autorius. Paroda bus eksponuojama iki gruodžio 5 dienos.

2015-11-13Genricho Puško fotoparoda - Tautinių bendrijų namuose (1)

Kviečiame Jus į Lietuvos žurnalistų sąjungos nario GENRICHO PUŠKO fotoparodą, kurios atidarymas įvyks Tautinių bendrijų namuose (Raugyklos 25) lapkričio 27 d. 17 val. G. Puško paroda veiks iki gruodžio 17 d.

2015-10-15Artūro Morozovo fotografijų paroda “Vijna” (Karas Ukrainoje)

Kauno miesto muziejaus rūsio galerijoje atidaroma Artūro Morozovo fotografijų paroda “Vijna”. Tai pasakojimas apie karą Ukrainoje, kurį kaunietis fotožurnalistas fiksavo nuo sukilimo Kijevo Maidane iki karinių veiksmų šalies Donbaso regione 2014-2015 metais.
archyvas (236)  
 

2015-11-18Giedrius Drukteinis įvertino skandalingąjį Druskininkų mero kvietimą

STT pradėtas tyrimas dėl Druskininkų „Aqua“ parko veiklos nesustabdė miesto vadovų ir toliau kviesti politikus nemokamai pasilepinti SPA paslaugomis. Praėjusią savaitę Seimo nariai buvo šokiruoti – gavo kvietimus apsilankyti miesto šventėje bei laiką praleisti ir skandalingame „Aqua“ parke. Meras Ričardas Malinauskas mano, kad tai puiki kurorto reklama. Tačiau politikos elito ekspertas Giedrius Drukteinis pašiurpo pamatęs Malinausko pakvietimą. „Atrodo kaimietiškai, nes kam reikalingi šitie 1980 metų karpiniai? Popierius prašmatnus ir, matyt, apmokėtas iš mokesčių mokėtojų kišenės. O žmogui, kuris rašė tuos kvietimus, tai reikėtų irgi kaligrafijos meno pasimokyti. Yra tokie kursai“, - laidoje KK2 praėjusį pirmadienio vakarą per LNK val. kalbėjo G. Drukteinis.

2015-11-17Igną Krupavičių „Labo ryto” vedėjo kėdėje keičia Richardas Jonaitis

Jau lapkričio 24-ąją LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjas Ignas Krupavičius papildys Lietuvos kariuomenės savanorių gretas. Žiniasklaidai surengtuose kareiviškuose pusryčiuose laidos vedėjo kėdę jis užleido Richardui Jonaičiui.

2015-11-17Po daugybės metų į televiziją sugrįžęs A. Kėleris: „Esu tik aktorius ir nenoriu būti niekuo daugiau“

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorius, režisierius, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas bei Auksinio scenos kryžiaus kavalierius Albinas Kėleris bemaž po dešimties metų pertraukos grįžo į televizijos eterį. Daugiau nei septyniasdešimt vaidmenų teatre sukūrusį aktorių žiūrovai mato pirmadieniais-ketvirtadieniais 19.30 val. populiariame TV3 seriale „Tobula kopija“.

2015-10-15Antrą kartą skelbiamas socialinio verslo idėjų konkursas „Talentas keisti“

Žiūrimiausia televizija Lietuvoje TV3 kartu su tarptautine nepelno organizacija „Reach for Change“ skelbia jau antrąjį socialinių inovacijų konkursą „Talentas keisti“. Visi, žinantys, kaip kurti geresnį pasaulį vaikams, jau nuo spalio 15 dienos, visą mėnesį kviečiami pristatyti savo idėjas – teikti paraiškas internete, adresu www.tv3.lt/talentaskeisti. Konkurso laimėtojui bus padedama įgyvendinti jo socialinio verslo idėją, suteikiant finansinę, ekspertinę ir viešinimo paramą.
archyvas (382)  
 

2015-11-05"Pokalbiai su Audriu Antanaičiu“: Kodėl valstybė neapgina vartotojų teisių? (audio)  (1)

Alkas.lt pradeda skelbti naują žurnalisto ir Alkas.lt redaktoriaus Audrio Antanaičio autorinį radijo laidų ciklą „Pokalbiai su Audriu Antanaičiu“. Ši laida tai pirmoji kregždė pranešanti, kad jau ne už kalnų ta diena, kuomet Alkas.lt portale pasigirs šiuo metu kuriamo „Alko radijo“ šaukiniai. Pirmoje savo laidoje A. Antanaitis kalbasi su – Lietuvos nacionalinės vartotojų konfederacijos tarybos nariu Mykolu Okulič Kazarinu apie Lietuvos valstybės vaidmenį ginant vartotojų teises.
archyvas (103)  
 

2015-11-25Kalbos vakaras "Pasisveikinimas su Tėvyne“

Gruodžio 4 d. 18.30 val. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje (Aušros Vartų g. 5, Vilnius) įvyks kalbos vakaras „Proteggere le nostre frontiere“, arba Pasisveikinimas su Tėvyne“, skirtas Mykolo Kleopo Oginskio metams. Vakare bus įteikta 2015 m. Kalbos premija.

2015-11-25Rašytojų klube - vokalinės muzikos koncertas „Rudens serenados“

Gruodžio 1 d. 17.30 val. Rašytojų klube įvyks vokalinės muzikos koncertas „Rudens serenados“. Programą atliks solistas Andrius Apšega (baritonas), VDU Muzikos akademijos studentės: Sandra Lebrikaitė (sopranas, lekt. Birutės Sodaitytės kl.), Kamilė Sutkaitytė (fortepijonas, lekt. Beatos Andriuškevičienės akompanimento kl.), Živilė Kudirkaitė (fortepijonas, lekt. Šviesės Čepliauskaitės akompanimento kl.) Programoje skambės W. A. Mozarto, P. Čaikovskio, A. Catalani, R. Strausso, E. Griego, J. Karnavičiaus, V. Barkausko ir kt. kūriniai.

2015-11-05Kretingoje Dvaro menų festivalis „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“

Spalio pabaigoje į Kretingą sugrįžo pernai pagimdyta ir visoje šalyje ryškiai sužibusi nauja miesto kultūrinė tradicija – Kretingos dvaro festivalis „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“. Ligi pat Kalėdų besitęsiantys įvairūs festivalio renginiai bus skirti Kretingos muziejaus 80 metų jubiliejui. Įdomu pastebėti, jog svarbiausius festivalio renginius veda krašietis, mūsų kolega žurnalistas Juozas Pocius ir aktorė Virginija Kochanskytė.

2015-11-03Tarptautinis pleneras, skirtas M. K. Čiurlionio 140 metinėms (1)

Druskininkuose įvyko tarptautinis pleneras, skirtas M. K. Čiurlionio 140 metinėms. Dalyvavo menininkai iš įvairų šalių. Iš Latvijos - Maija Jakoviča, Valerijus Baida ir Sabine Jaundaldere, iš Izraelio - Ella ir Barisas Karavanovai, iš Baltarusijos -Olga Shcherbinska, iš Lenkijos - Kristina Vantuch ir Anna Greszczinska – Novinska. Lietuvą plenere atovavo vilniečiai dailininkai Ieva Bunokaitė, Genovaitė Skrubulienė ir Ričardas Šileika. Pleneras vyko dešimt dienų. Menininkai kūrė, kiekvienas savitam stiliuje. Paskutinę plenero dieną buvo surengta paroda Druskininkų gyventojams ir jų svečiams.
archyvas (449)Naujienų prenumerata 
 

2015-11-15Išėjo kolega Osvaldas Aleksa (1)

Vilniuje lapkričio 14 dieną mirė mūsų kolega, redaktorius, vertėjas, LŽS ir NŽKA narys Osvaldas Aleksa.
archyvas (83)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" leidimas (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? (1)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite.

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau 480 pavardžių  (10)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra 480 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2015-11-25Poetas Dainius Gintalas skaitys kūrinius iš būsimos knygos

Gruodžio 2 d. 17.30 val. Rašytojų klube įvyks skaitymai iš ciklo „Iš būsimų knygų rankraščių“. Poetas Dainius Gintalas skaito kūrinius iš būsimos knygos. Rašytojų klube veikia dailininkės Giedrės Bulotaitės tapybos paroda. Paroda veiks iki gruodžio 4 d.

2015-11-14Danutės Kalinauskaitės novelių knygos „Skersvėjų namai“ pristatymas

Lapkričio 25 d. 17.30 val. Rašytojų klube įvyks Danutės Kalinauskaitės novelių knygos „Skersvėjų namai“ pristatymas. Kartu su autore Danute Kalinauskaite dalyvauja rašytojai Andrius Jakučiūnas, Giedrė Kazlauskaitė, Alvydas Šlepikas, literatūrologė Jūratė Sprindytė. Nuo lapkričio 20 d. Rašytojų klube veiks Giedrės Bulotaitės tapybos paroda.

2015-11-05Įdomi knyga apie Lietuvos kelių muziejų (1)

Neseniai pasirodė leidykloje Ex Arte parengta ir išleista knyga „Lietuvos kelių muziejus“, kuri skirta šio muziejaus 20-mečiui. Knygai tekstus parašė 4 autoriai – žurnalistas, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ir LŽS narys Antanas Andrijonas, kelininkas veteranas Zigmantas Michnevičius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto doc. Gražvydas Paliulis ir Lietuvos kelių muziejaus direktorius Juozas Stepankevičius.
archyvas (220)  
 

2015-11-12 Juozas Elekšis: 9 mirtini moterų teiginiai

Šiuos 9 mirtinus moterų teiginius mums atsiuntė kolega Juozas Elekšis.

2015-11-02Kaišiadorietis kolega Jonas Laurinavičius - epigramos (1)

Kaišiadorietis kolega Jonas Laurinavičius atsiuntė naują pluoštelį epigramų.

2015-10-31Linksmesnė skiltis prieš Vėlines („Pegasas ir Begazas“) (1)

Palangiškio kolegos Gedimino Griškevičiaus "Linksmesnė skiltis prieš Vėlines arba „Pegasas ir Begazas“.
archyvas (135)  
 

2015-11-25Gudų kultūros draugija Lietuvoje, Asociacija „Kryvija“, „Vilnijos“ draugija kviečia pažymėti Slucko sukilimo 95-ąsias metinės

Gudų kultūros draugija Lietuvoje, Asociacija „Kryvija“, „Vilnijos“ draugija kviečia pažymėti Slucko sukilimo 95-ąsias metinės. Programoje: Baltarusijos ir Lietuvos atstovai kalbės apie kovų istoriją už savo šalių nepriklausomybę. Koncertuos bardas Aleksejus Halič. Data: 2015m. lapkričio 29 d. Pradžia: 14-00 val. Vieta: Raugyklos g.25 (Tautinių mažumų namai), Vilnius Kviečiame šią dieną būti kartu su mumis.

2015-11-06POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija POZITYVIOJI (NE)MISTIKA IR (NE)TIKROVĖ (4)

„Žinijos“ draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius) 2015 m. gruodžio 1 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija POZITYVIOJI (NE)MISTIKA IR (NE)TIKROVĖ. Lektoriai: rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius, klinikinis psichologas Marius Šulčys. Diskusijoje dalyvauja: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas, humanistas Algimantas Piliponis ir kt.
archyvas (285)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-10-31Gražus ir prasmingas iškilaus Amerikos lietuvio, žymaus žurnalisto Edvardo Šulaičio jubiliejinis gimtadienis (1)

Ilgametis bei įvairiapusis JAV lietuvių žurnalistas, populiarių knygų apie sportą autorius, didžiulis kūno kultūros ir sporto entuziastas bei propaguotojas, įvairių renginių organizatorius, sporto klubų įkūrėjas, vadovas bei mecenatas, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino kavalierius ,bei kitų svarbių valstybinių organizacijų ir visuomeninių įstaigų įvertinimo regalijų savininkas, JAV Lietuvių žurnalistų sąjungos prezidentas Edvardas Šulaitis š. m. spalio 15 d. artimų žmonių, gerų bičiulių, kolegų būryje švenčia savo 85-rių metų jubiliejinį gimtadienį.
archyvas (11)  
 

2015-10-29„Žurnalistų regatą“ laimėjo LNK komanda

Kauno mariose finišavo tradicinė „Žurnalistų regata“ Paskutiniojo trečiojo etapo abu plaukimus laimėjo kapitono Raimondo Šiugždinio vedama jachta „Arabela-AG Baltic” ir regatos naujokė LNK įgula. Antrieji pirmojo plaukimo finišo liniją kirto „Verslo žinių“ komanda su jachta „Raganosis-Eltel“ (kapitonas Saulius Pajarskas). Iš kart po jų finišavo LRT komanda su jachta „Barta“, vadovaujama kapitono Simono Steponavičiaus.
archyvas (143)Naujienų prenumerata 
 

2015-11-25Lisabonoje atidaryta Zenono Nekrošiaus ir Virgilijaus Usinavičiaus fotografijų paroda „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988–1991 metais“

2015 m. lapkričio 24 d. Europos Komisijos atstovybėje Lisabonoje (Europos namai) buvo atidaryta fotografų Zenono Nekrošiaus ir Virgilijaus Usinavičiaus paroda „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988–1991 metais“.
archyvas (146)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-11-06Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Reinkarnacija

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis :Reinkarnacija. (37-oji prisimimimų ir pamąstymų dalis).
archyvas (64)  
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media