2014 m. rugsejo 2 d., Antradienis

2014-08-29Priminimas dėl LŽS nario mokesčio

Norime priminti visiems Lietuvos žurnalistų sąjungos nariams, kad nario mokestį už 2014 metus reikėjo sumokėti iki š.m. liepos 1 d. Taip pat norime paraginti visus, kas dar nėra susimokėjęs nario mokesčio už šiuos, praėjusius ar ankstesnius metus - susimokėti jį ir taip panaikinti įsiskolinimą. Primename, kad iki 2012 metų LŽS nario mokestis buvo 60 Lt (senjorams 5 Lt). Nuo 2012 metų nario mokestis - 100 Lt (senjorams 50 Lt). Nario mokestį galima sumokėti LŽS būstinėje adresu Jogailos g. 11 (III a.), Vilnius, arba internetiniu banko pavedimu.

2014-08-28LŽS pranešimas spaudai: „Neteisėtas BNS žurnalistų sekimas turi būti tinkamai ištirtas ir įvertintas“

Lietuvos žurnalistų sąjungos Valdyba ragina Seimo Žmogaus teisių komitetą ir už neteisėtą naujienų agentūros BNS darbuotojų sekimą atsakingas teisėsaugos institucijas tinkamai įvertinti teismų sprendimus, kuriais buvo pripažinti ir patvirtinti masiniai BNS darbuotojų teisių pažeidimai.

2014-08-26Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas 2015 metų konkursas

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo Taryba skelbia kultūrinių ir šviečiamųjų spaudos, radijo ir televizijos, interneto žiniasklaidos projektų, kuriems per Fondą gali būti suteikta valstybės dalinė finansinė parama 2015 m., konkursą.

2014-08-13Ginčai dėl darbo sutarčių ir „honorarų“ sprendžiami operatyviai

Dalis žurnalistų Lietuvoje vis dar dirba redakcijose turėdami darbo sutartis ir greta jų pasirašytas arba tik žodžiu sudarytas autorines sutartis. Kai kada ši autorinė sutartis yra net įrašyta į darbo sutartį kaip garantija, kad žurnalistas greta atlyginimo gaus dar ir honorarą. Tačiau tokia situacija sukuria teisinį dualizmą – kol nėra ginčo, ir darbdaviui, ir žurnalistui gali atrodyti, jog viskas yra tvarkoje. Tačiau atėjus sunkmečiui ir prasidėjus atlyginimų mažinimui ar mažinant darbo apimtis (pvz., sumažintas laikraščio periodiškumas) darbdavys tikisi sutaupyti ir darbuotojo sąskaita. Kai kada tai daroma labai brutualiai pažeidžiant įstatymą - vienašališkai sumažinamas atlyginimas arba taip vadinamas honoraras.
archyvas (194)  
 

2014-09-01Žurnalistiniai pamąstymai vasarą pamiškės pievoje: Gamtą išsaugos ne tūkstantinės baudos, o žmogaus kultūra (1)

Per penkiasdešimt mano darbo gamtosaugoje metų daug matyta, rengta ir dalyvauta įvairiose akcijose, reiduose ar brakonierių gaudynėse. Todėl drąsiai galiu pasakyti, kad vien tik didindami baudas, vaizdžiai tariant, mosikuodami vien tik „baudų kardais“, nepasieksime užsibrėžtų tikslų. Tik sveiku protu ir gyvenimo patirtimi pamatuotos bausmės, derinamos su visuomenės, piliečių nuoširdžiu bendradarbiavimu, kviečiant saugoti gamtą ir neteršti aplinkos, su įstatymų plačiu ir išsamiu išaiškinimu, su giliu gamtos pažinimu bei aktyviu visuomenės skatinimu grąžinti gyvenamąją vietovę, gimtąjį kraštą, duos gerų vaisių ne tik aplinkosaugoje, bet ir ugdant visuomenės kultūrą plačiąja prasme.

2014-08-20Lietuvoje ruošiamas planas kaip kovoti su jai priešiška propaganda. Ar jis bus efektyvus?

Nemažai Lietuvą ir jos sąjungininkus juodinančios informacijos patenka ir per įvairius kabelinės televizijos kanalus. Anksčiau, kai gyvenome palyginus ramiame politiniame klimate, tokių išsišokimų būdavo reta, dabar jų labai padaugėjo, vartojama dezinformaciją, net akivaizdūs klastojimai. Su tokia situacija, suprantama, negalima taikstytis. Džiugu, kad rugpjūčio 18 dieną į savo pirmąjį posėdį susirinko Kultūros ministro Šarūno Biručio vadovaujama Transliavimo ir retransliavimo veiklos teisinio reglamento tobulinimo darbo grupė

2014-08-15 A. Macijausko premijos laureatas A. V. Butkevičius: „Džiaugiuosi spaudos laisve“  (2)

Šiemet Antano Macijausko premija buvo įteikta biržiečiui žurnalistui Algirdui Vladislovui Butkevičiui. Tą proga paprašėme kolegos duoti inteviu LŽS svetainei.
archyvas (108)Naujienų prenumerata 
 

2014-09-02Spaudos konferencija: VšĮ „Mes Darom“ ir Žaliosios politikos institutas pasirašo bendradarbiavimo sutartį: pirmasis bendras projektas – „Išsaugokime Neringą“

Rugsėjo 3 dieną (trečiadienį) 11 val. naujienų agentūros BNS spaudos konferencijų salėje (Jogailos g. 9/ A. Smetonos g. 1) dvi aplinkosauginės organizacijos VšĮ „Mes Darom“ ir VšĮ „Žaliosios politikos institutas“, sujungdamos savo patirtį visuomeninėje, savanoriškoje veikloje, žinias ir ekspertinę nuomonę aplinkosaugos srityje, pasirašys bendradarbiavimo sutartį. Pirmasis „Mes Darom“ ir Žaliosios politikos instituto bendras projektas – iniciatyva „Išsaugokime Neringą“.

2014-09-01Spaudos konferencija „Liekame vieni prie skylančios geldos. Ir Ukraina taip pat?“

Seime Rugsėjo 2 d., antradienį, 10.30 val. įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Liekame vieni prie skylančios geldos. Ir Ukraina taip pat?“
archyvas (538)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-08-03Juos žudė už tai, kad jie buvo romai

Kasmet, nuo 2009 m. rugpjūčio 2 d., Pasaulio romai (o jų, manoma, vien tik Europos valstybėse yra apie 12 milijonų. Rumunija, Egiptas, Ispanija, Bulgarija, Slovakija, JAV, Meksika, Brazilija ir Argentina – valstybės, kuriose jų gyvena daugiau nei po milijoną. Gausių čigonų grupių sutiktumėm buvusiose Jugoslavijos valstybėse, Čekijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Italijoje, Moldovoje bei Turkijoje. Įvairiais duomenimis, Lietuvoje romų priskaičiuotumėm apie 2100) mini Tarptautinę romų holokausto dieną (2009 m. birželio 29 d. Europos Tarybos nutarimu rugpjūčio 2-oji paskelbta Tarptautine romų holokausto aukų atminimo diena), kai prievarta iš šio pasaulio, kankinant, badu marinant, nuodingomis dujomis troškinant, šaudant bei kariant tik Lietuvoje sunaikinta per 500 romų (manoma, Antrojo Pasaulinio karo pabaigoje išgyvenusių romų skaičius sudarė tik 20-30% nuo jų skaičiaus karo pradžioje. Beveik 80% buvo nužudyta, o tai sudaro beveik pusę milijono žmonių).
archyvas (186)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-08-21Lietuvos gėjų lyga sako: “Keisk!”. Mano pasiūlymas – tik negadinkit keisdami!

Šiandien daug kartų atidžiai tyrinėjau Lietuvos gėjų lygos pagamintą ir Youtube kanale patalpiną reklamą su šūkiu “Keisk!”. Šią reklamą, jei ji nebus tinkamai pataisyta, atsisakė transliuoti televizija TV3 ir Lietuvos ryto televizija. Rašoma, kad LNK televizija kol kas dar neišsakė savo konkrečių pastabų. O mano subjektyvios pastabos tokios – auditorijai, kuriai skirtas šis klipas, toks turinys sukeltų išimtinai neigiamas emocijas apie homoseksualus ir padidintų priešiškumą jiems.

2014-08-06Privaloma matematika ir (ne)adekvačios ambicijos

Nuo vakar (liepos 4 d. - red.) su dideliu malonumu stebiu trilerį, kuris jau vakar buvo labai skambiai pavadintas “D. Pavalkis smogė iš pasalų: įteisintas privalomas matematikos egzaminas”. Šiandien klausiausi antros trilerio dalies per Žinių radiją laidoje “Pozicija”. Jei būčiau žiūrėjęs tokį trilerį per televiziją, sakyčiau, kad scenarijus silpnas, vaidyba – šiaip sau, o režisierius nevertas net B kategorijos filmo vardo.
archyvas (63)  
 

2014-09-01Skelbiamas dokumentų priėmimas Balio Buračo premijai gauti

Kultūros ministerija skelbia dokumentų priėmimą Balio Buračo premijai gauti. Premija skiriama Lietuvos meninės fotografijos kūrėjams už reikšmingiausią kūrinį ar kūrinių ciklą, kuriame analizuojamos, dokumentuojamos ar interpretuojamos Lietuvos kultūros temos ir objektai. Kasmet skiriama 1 premija, kuri yra 40 bazinių socialinių išmokų dydžio (5200 Lt).

2014-08-29 Iki susitikimo tradicinėse “Vaižgantinėse” !

Nuoširdžiai visus kviečiame į tradicinę respublikinę šventę, skirtą lietuvių literatūros klasiko, visuomenės veikėjo kanauninko Juozo Tumo- Vaižganto 145-osioms gimimo metinėms , vyksiančią 2014 m. rugsėjo 20 dieną, šeštadienį, nuo 13 val. Anykščių rajono Svėdasų seniūnijos Malaišių kaime - Vaižganto gimtinėje

2014-08-29Žurnalistų ugdymo programa kviečia į atranką!

Esi pasirengęs išsiskirti originaliais darbais? Suteiki sau šansą padirbėti su profesionalais, kurie žino, kad etiška + skaitoma= MISIJA įmanoma! Iki rugsėjo 17 dienos spėjusių užpildyti atrankos anketą bei patekusių tarp atrinktų laukia žurnalistų ugdymo programos iššūkiai.

2014-08-20Žurnalistų Esperantida Lietuvoje

Turime LŽS Esperantininkų žurnalistų klubą ir neoficialią Lietuvos esperantininkų žurnalistų draugiją. Jos ir sukvietė nemažą būrį esperantininkų (patyrusių ir pradedančių) į 2014 m. vykusį 7-ąjį Lietuvos esperantininkų žurnalistų seminarą Aukštadvaryje. Dalyviai – profesionalai ir mėgėjai, tie kurie ką nors publikuoja esperantiškoje ar lietuviškoje spaudoje. Visus dalyvius subūrė polinkis žurnalistikai ir esperanto kalbai.
archyvas (166)Naujienų prenumerata 
 

2014-08-24Lietuvoje kuriama animacinė dokumentika apie J.Zauerveiną

Valdą Bičkutę, šiųmetinę Sidabrinės gervės savininkę Anastasiją Marčenkaitę ir kitus aktorius išvysime animacinių herojų amplua. Šių metų rugpjūtyje Vilniuje pradėta filmuoti bendra lietuvių, lenkų ir biografinė dokumentinė drama, kuri vėliau virs animaciniu filmu - „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas". Tai pasakojimas apie ryškią istorinę asmenybę - Jurgį Zauerveiną, žymų 19 a. sorbų kilmės poliglotą, filosofijos daktarą.
archyvas (52)  
 

2014-09-01Mažosios Lietuvos fenomenas ir Donelaitis. Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms

Lietuvoje, Karaliaučiaus krašte (Kaliningrado srityje), gal ir kitose šalyse vyksta iškilmingi minėjimai, Donelaitianos šventės, skirtos lietuvių grožinės literatūros klasiko ir kunigo Kristijono Donelaičio jubiliejui. Žydams švenčiausioji vieta yra Jeruzalė, arabams – Meka, mums, lietuviams, – Donelaičio žemė, ne tik Tolminkiemis, bet ir visa Mažoji Lietuva.
archyvas (39)  
 

2014-08-21Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos 2014-08-04 posėdžio metu svarstyti klausimai ir priimti sprendimai

Kadangi posėdyje dalyvavo tik 7 Komisijos nariai, t.y. nebuvo kvorumo, buvo nuspręsta apsvarstyti visus darbotvarkėje numatytus klausimus, išklausyti posėdžio svečius, o balsuoti ir sprendimus priimti artimiausio posėdžio metu.

2014-08-14Rugsėjį startuoja dvylika televizijos, radijo ir interneto europrojektų

Siekiant kuo platesnės informacijos apie eurą ir jo įvedimo aspektus sklaidos, nuo rugsėjo įvairiose žiniasklaidos priemonėse bus įgyvendinami dvylika informacinių projektų. Žiniasklaidos priemonės atrinktos konkurso būdu. Vykdant projektus trijuose nacionaliniuose televizijos kanaluose (LTV, LNK, TV3), keturiose radijo stotyse (Žinių radijas, Lietuvos radijas, „Pūkas“, M-1), trijuose interneto portaluose (delfi.lt, 15min.lt, balsas.lt) siekiama, kad daugumą Lietuvos gyventojų pasiektų informacija, kokie pasikeitimai laukia, įvedus eurą, ekspertų patarimai, kaip išvengti nesklandumų, tvarkant asmeninius finansus, kiti gyventojams ir verslui rūpimi, su euro įvedimu susiję, klausimai.
archyvas (691)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-09-02Jadvyga Godunavičienė - Eilėraščiai

Su literatūra, jos kūrėjais, dailininkai, aktoriais, muzikais, įvairių kultūros sričių žmonėmis daug teko bendrauti dirbant Vilniaus laikraštyje „Vakarinės naujienos“. Tie trys dešimtmečiai - didžiulė gyvenimo dovana, atlygis už patirtas likimo skriaudas.

2014-08-26Julijonas Petronis - Eilėraščiai

Ukmergiečiui kolegai Julijonui Petroniui jau per 80 metų. Aštuoniolikos sulaukęs, jis jau tapo profesionaliu žurnalistu, o 1952 metais jau tapo Ukmergės rajono laikraščio redaktoriaus pavaduotoju. 1966 m. po aukštųjų mokslų Vilniuje vėl sugrįžo į gimtąją Ukmergę ir iki 1990 metų dirbo rajoninio laikraščio redaktoriumi. Išėjęs į pensiją atsidėjo vien literatūrinei kūrybai.

2014-08-20Apie Karaliaučiaus kraštą kitaip

Neseniai leidykla „Žemės trauka“ 1000 egzempliorių tiražu išleido žurnalisto Valentino Juraičio kelionių gidą „Karaliaučiaus kraštas“. Kiekviena nauja knyga apie Mažąją Lietuvą sukelia pagrįstą jos bičiulių susidomėjimą. V. Juraičio kelionių gidas išėjo kaip Kristijono Donelaičio 300 metų sukakčiai skirta knyga ir turėtų paskatinti lietuvius lankytis Donelaičio žemėje.
archyvas (211)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-09-02Fotomenininko, poeto ALBINO KULIEŠIO fotodarbų paroda „Kūrėjų veidai"

Kauno menininkų namuose (V.Putvinskio g. 56) Parodų salėje, iki rugsėjo 19 d. veiks fotomenininko, poeto Albino Kuliešio fotodarbų paroda „Kūrėjų veidai".

2014-09-01Frederiko Grimaud (Prancūzija) fotografijų paroda „Athinganos. Ūsuoti vyrai”

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir Prancūzų institutas Lietuvoje maloniai kviečia Jus į Frederiko Grimaud (Prancūzija) fotografijų parodos „Athinganos. Ūsuoti vyrai“ atidarymą, kuris įvyks š.m. rugsėjo 3 d. (trečiadienį) 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11 Vilnius).

2014-08-28Fotografijų paroda “Religinės įvairovės pažinimas Lietuvoje” keliauja į Girulius

Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centro (NRTIC) ir Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) organizuotame fotografijų konkurse "Religinės įvairovės pažinimas ir sklaida Lietuvoje" išrinkti geriausi Lietuvoje spaudos fotografijų, susijusių su religinės įvairovės ir žmogaus teisių tematika, autoriai. Su jų darbais jau susipažino Vilkaviškio, Utenos, Kauno, Alytus, Telšių ir Rokiškio gyventojai. Rugsėjo 5 d., 17.00 val. fotografijų paroda atidaroma Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Girulių filiale (Šlaito g. 10 a.).

2014-08-18Vilniaus Šanchajaus kontrastai - fotografijos parodoje

Klubo “Fotokablys" entuziastai užfiksuotus Šanchajumi vadinamo Šnipiškių dalies vaizdus sudėjo į vieną fotoistoriją. O nuotraukų parodą “Rasta Šanchajuje" pristato kitame unikaliame Lietuvos sostinės rajone - Užupyje. Fotografijos eksponuojamos ant Vilnios upės akmeninės krantinės.
archyvas (127)  
 

2014-08-29Kultinio serialo „Pasmerkti 3“ filmavimo aikštelėje aktoriui V. Kupšiui tenka šlubuoti

Jau rugsėjo 1 dieną žiūrimiausia televizija TV3 pradeda naująjį rudens sezoną „Gera kartu!“. Tą pačią dieną į eterį grįžta ir žiūrovų pamilti kultinės trilogijos „Nemylimi. Svetimi. Pasmerkti“ aktoriai. Pirmadieniais-ketvirtadieniais 20.30 val. eteryje – žiūrimiausias lietuviškas serialas „Pasmerkti 3“. Kaip tik dėl naujo sezono premjeros, mafijozą Makarą seriale vaidinantis aktorius Vytautas Kupšys filmavimo aikštelėje jau kurį laiką šlubuoja. Herojaus patirta negalia aktoriaus nevargina, bet tai, kaip jo herojus elgiasi su moterimis, patį Vytautą verčia raudonuoti.

2014-08-28TV3 naujam projektui suvienijo talentingų aktorių trijulę: A. Bružą, M. Nedzinską ir B. Latėną

Žiūrimiausia televizija TV3 į naująjį sezoną nuo rugsėjo 1 dienos žengia su šūkiu „Gera kartu!“, o žiūrovus kviečia patogiai įsitaisyti ant sofos ir išsirinkti mėgstamiausias programas. Ypatinga rudens sezono naujiena, virtusi tikru egzaminu įžymybėms – projektas „Aš – kino žvaigždė“ rugsėjį atskleis, į kokią netikėtą avantiūrą pasinėrė daugybė žinomų žmonių, laidos kūrybinei grupei juos pakvietus į filmo aktorių atranką.

2014-08-28BTV: Sūnus užsimojo prieš žinomą virtuvės šefą

Daugelis moterų svajoja apie skaniai gaminantį vyrą, sugebantį patiekti ne tik šventinę vakarienę, bet ir greitai sukurpti eilinės dienos pietus iš likučių šaldytuve. Svajokite atsargiai, nes svajonės pildos su kaupu -šį sezoną televizija BTV pasiūlys net du profesionalius šefus – gerai žiūrovams ir gurmanams pažįstamą Robertą Ščesnavičių, kuris džiugins klasikiniais pasaulio virtuvės šedevrais bei jo sūnų, ambicingą, jauną virėją Tomą Ščesnavičių, kuriam žinios ir intuicija leidžia receptus kurti akimirksniu, o idėjas įgyvendinti paprastai ir greitai.

2014-08-28Vytautas Rumšas LRT eteryje pildys svajones

Tarp gausybės naujojo LRT sezono naujienų – projektas „Svajonę turiu“. Muzikos ir pokalbių, o svarbiausia – svajonių pildymo šou ves Vytautas Rumšas jaunesnysis. „Įdomu pažiūrėti ir sužinoti, kokios yra žmonių svajonės, ir parodyti, kad mes kartais nurašome žmones, kurie dar turi svajonių – ir ne bet kokių“, – sako žinomas aktorius.
archyvas (226)  
 

2014-08-12LRT.lt stiprina naujienų rusų kalba skiltį

Nuo šiol LRT.lt skiltyje „Naujienos rusų kalba“ bus galima rasti ne tik LRT Radijo žurnalistų skaitomas žinias, bet ir pagal užsienio žiniasklaidos publikacijas parengtas naujienas ir analizes. Rugpjūtį rusišką LRT.lt skiltį praturtino bendradarbiavimas su Ukrainos leidiniu „Тиждень“ („Tižden“), radijo stotimis „Cвобода“ („Svoboda“), „Голос Америки“ („Golos Ameriki“) ir „Эхо Москвы“ („Echo Moskvy“).
archyvas (61)  
 

2014-09-02Eksponuojamos restauruotos seniausios teatro afišos

2014 m. rugsėjo 3 d. 17 val. Vilniaus rotušėje atidaroma LMA Vrublevskių bibliotekos paroda „Senosios teatro afišos“. Bibliotekoje saugomos teatro afišos apima kultūriškai ir geografiškai įvairų laikotarpį nuo XVIII a. pabaigos iki XX a. vidurio. Per tą laiką Vilniaus miesto teatras keliskart keitė pasirodymų vietą, nuolat kito aktorių trupės sudėtis, šalį krėtė sukilimai, o šie išprovokuodavo vis griežtesnius politinius teatro suvaržymus. Senosios afišos – tarsi to laikmečio veidrodis ne tik atspindintis teatro repertuarą, bet punktyrine linija žymintis istorinius įvykius.

2014-08-28Sūduvos mėgėjų teatrų festivalis „Atžalynas“ Jono Basanavičiaus gimtinėje

Rugsėjo 6 d. 13 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Jono Basanavičiaus gimtinėje (Gimtinės g. 17, Ožkabalių I k., Bartninkų sen., Vilkaviškio r.) rengiamas Sūduvos mėgėjų teatrų festivalis „Atžalynas“.

2014-08-16Kviečiame į Šarūno Šimulyno parodos ir memorialinio kambario atidarymą

Galerija ARSTTERA ir Šv. Jono gatvės galerija 2014 m. rugpjūčio 18 d. 19 val. kviečia į Veliuoną Jurbarko raj. prisiminti dailininką, rašytoją Šarūną Šimulyną ir jo kūrybą. Šiais metais dailininkui būtų sukakę 75-eri. Šarūnas Šimulynas gimė ir augo Veliuonoje. Čia gyvenantys rašytojai Violeta Šoblinskaitė ir Gasparas Aleksa pakvietė Šv. Jono gatvės galeriją surengti grafikos darbų parodą ir padėti įrengti autoriaus memorialinį kambarį.
archyvas (319)Naujienų prenumerata 
 

2014-09-01Mirė „Dainų dainelės“ iniciatorius L. V. Visockis

Užgeso buvusio LRT darbuotojo Lauryno Virgilijaus Visockio gyvybė (g. 1934.08.10). L. V. Visockis Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje 1973–1974 m. dirbo televizijos muzikos redakcijos vyriausiuoju redaktoriumi. Su velioniu atsisveikinti galima rugsėjo 2 d., antradienį nuo 15.00 val. iki 19.00 val. ir trečiadienį nuo 10.00 iki 14.00 val. Laidojama Rokantiškių kapinėse.
archyvas (39)Naujienų prenumerata 
 

2014-08-20Nauja knyga apie egzodo pedagogę

Lietuvos edukologijos universiteto Edukacinių tyrimų instituto vyresnysis mokslo darbuotojas doc. dr. Jonas Dautaras parengė ir išleido mokslinį darbą „Sofija Jonynienė: pedagogė, lietuvybės puoselėtoja Jungtinėse Amerikos Valstijose“.

2014-08-14Žurnalisto Valentino Juraičio knyga gidas ,,Karaliaučiaus kraštas” K. Donelaičio 300 m. jubiliejui

Šalies knygynuose pasirodė žurnalisto, fotografo Valentino Juraičio kelionių gidas ,,Karaliaučiaus kraštas”. Kiekviena nauja knyga apie Mažają Lietuvą sukelia pagrįstą jos bičiulių susidomėjimą, turėtų paskatinti lankytis Donelaičio žemėje. Autorius pabandė perkelti Mažosios Lietuvos atmintį į dabartinį kontekstą, kelionių gidas yra gausiai iliustruotas geros kokybės nuotraukomis,tekste glaustai pateikta daug faktinės informacijos apie prūsų gentis, lietuvių raštijos pradininkus, lietuvininkus, įvairių laikmečių karvedžius, įvykius. Tai turėtų patraukti potencialų skaitytoją ir skatinti kelionei,- pažymėjo Mažosios Lietuvos Reikalų Tarybos pirmininkas Vytautas Šilas.
archyvas (128)  
 

2014-09-02Koks atlyginimas - tokia ir jūra

Šią įdomią nuotrauką su sentencija į LŽS svetainę atsiuntė mūsų kolega Juozas Šalkauskas.

2014-08-30Arnoldas Čaikovskis. Humoreska „ĮTIK KAD NORI“

Atrodo tik vakar mūsų pasaulį paliko kolega Arnoldas Čaikovskis (1937-2010). Per 30 savo darbo metų jis triūsė laikraščių ir žurnalų redakcijose. Dešimt iš jų dirbome kartu „Tiesos" laikraštyje. Jis buvo produktyvus žurnalistas, rašė įdomius reportažus, apybraižas. O kai, anot jo, gyvenimas apkarsdavo, imdavosi satyros žanro. Rašydavo humoreskas, groteskus, feljetonus, pamfletus. Ši humoreska paimta ir jo humoro ir satyros knygos „Kas pyksta", tam ragai dygsta" (1999).

2014-08-19Apolinaras Juodpusis: Miniatiūros iš natūros (Antras žiupsnelis)

Apolinaras Juodpusis: Miniatiūros iš natūros - antras žiupsnelis. Apie būvusius redaktorius ir dar kai ką.
archyvas (66)  
 

2014-08-25Rugsėjį – geriausiojo vairuotojo paieškos

Rugsėjo 6-ąją prasideda tradicinis konkursas „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2014“, kuris jau tryliktą rudenį paeiliui paskatins vairuotojus atnaujinti žinias, pasitikrinti įgūdžius. Šiemet pirmą kartą „Geriausias Lietuvos vairuotojas“ paaiškės Kaune. Rugsėjo 20 d. 14 val. prie „Žalgirio“ arenos vyks paskutiniojo, trečiojo etapo batalijos, o jau kitą dieną nuo pat 9 val. ryto dėl nugalėtojų laurų čia varžysis konkurso finalistai.

2014-08-11Kvietimas į„Pozityvistų klubo" susiėjimą-diskusiją "Pozityviosios savivertės galia. Silva metodas " (7)

Lietuvos „ŽINIJOS" draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius) 2014 m. rugsėjo 2 d., 18 val. įvyks „Pozityvistų klubo" susiėjimas-diskusija “Pozityviosios savivertės galia. Silva metodas”. Lektoriai: „Pozityvistų klubo" steigėjas, rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius, psichologas Marius Šulčys
archyvas (197)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-08-20Penki lietuviški filmai bus rodomi Švedijoje

Rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais Švedijoje, Stokholme ir Örebro mieste vyks penkių lietuviškų filmų pristatymai.
archyvas (106)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-08-26Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: "Atsisakiau advokato" ir "Cigaretės “Prima” (trečioji ir ketvirtoji prisiminimų dalis)

Aukščiausiojo teismo posėdis mano bylai nagrinėti buvo paskirtas 1957 m. gagužės mėn. 6 dieną. Taigi nuo balandžio pabaigos, kai man buvo pateikta keturiais aukštais parašais vizuota kaltinamoji išvada, turėjau pakankamai laiko atsigauti nuo tardymų makalynės ir galėjau ramiai spėlioti kuo visa tai baigsis. Ne tik spėliojau, bet ir dėliojau galvoje mintis, kaip turėčiau gintis aiškindamasis dėl vienų ar kitų kaltinimų.

2014-08-16Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Nuo vasario iki gegužės komjaunimo darbą pratęsė KGB (Antroji prisiminimų dalis)

Tęsiame docento daktaro Virgilijaus Juodakio prisiminimų publikavomą. Antroji dalis - Nuo vasario iki gegužės komjaunimo darbą pratęsė KGB

2014-08-14Docentas daktaras Virgilijus Juodakis - Konserva (1)

Mielas Vytautai, po jubiliejaus ir po Tavo ir Valentino Juraičio pagiriamųjų odžių dažnai susilaukiu paskatinimų pasipasakoti už ką buvau pasodintas į KGB ir nuteistas per Chruščiovo atolydį. Ne man spręsti, tinka ar netinka skelbti, bet ant popieriaus išguldžiau sulesiotus dokumentus, kurie atsako už ką buvau pasodintas. Po pirmos dalies KONSERVA (studentiškas slengas), baigiu panašiai išguldyti antrą dalį - kaip dalykai klostėsi KGB tardymuose. Po to bus trečia - Aukščiausiojo teismo posėdis ir ketvirta - pasivažinėjimas link Uralo. Sugrįžimas ir t.t. Taigi – pirmyn! Virgilijus Juodakis
archyvas (28)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media