2016 m. liepos 31 d., Sekmadienis

2016-07-07Kolegai Rolandui Barysui - ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Komandoro kryžius!

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Liepos 6-osios – Valstybės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai apdovanojo “Verslo žinių” redaktorių Rolandą Barysą ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Komandoro kryžiumi. Nuoširdžiai sveikiname kolegą!
archyvas (410)  
 

2016-07-25Europos autoriai stoja į kovą su interneto milžinais. O lietuviai? (2)

Kūrėjai negali būti patenkinti, kai jų kūryba internete skelbiama be jų žinios, o už tai dar ir honorarai nueina nežinia kur. Tačiau, atrodo, kūrėjų kantrybė jau baigiasi. Per 1000 Europos įvairių šalių kūrėjų, tarp kurių yra ir Pedro Almodóvaras, Charles Aznavouras, Andrea Bocelli, Danielis Burenas, Ennio Morricone, bei kitos įžymybės parašė ir pasirašė bendrą atvirą laišką, kurį nusiuntė Europos Komisijai. Laiške kūrėjai ragina politikus imtis reikiamų veiksmų užtikrinant teisingą atlygį autoriams už jų kūrinių viešą skelbimą internetinėje erdvėje.
archyvas (175)Naujienų prenumerata 
 

2016-07-22Mečislovas Zasčiurinskas: Nulinės darbo sutartys – nulinė gyvenimo kokybė

Socialdemokratas A. Butkevičius teigia, kad nulinės darbo sutartys padės pritraukti investicijų ir padės išvengti atlyginimų „vokeliuose“. J.E. Prezidentė D. Grybauskaitė savo dekrete pažymi, kad „nenustatytos apimties darbo sutartys sukuria papildomas prielaidas piktnaudžiavimui slepiant tikrąsias darbo apimtis ir šešėlinio darbo masto augimui“. Tenka pripažinti, kad mūsų valstybėje, siekiant teigiamų permainų dažnai mėgstama ne pasinaudoti gerąja kitų šalių patirtimi, o norima sugalvoti, kaip manoma, vis kažką kitokio, įdomesnio ir, dažniausiai, deja, nereikalingo ar net žalingo.
archyvas (224)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-06-24Naujasis Darbo kodeksas padės kurti gerovės Lietuvą? Kaip žurnalistai tai turi vertinti

Lietuvoje (tą žinau iš savo patirties darbo redakcijose) dažnas darbdavys, kuriam sunku dirbti pelningai (dėl objektyvių ir ypač subjektyvių priežasčių), savo pelną uždirba atimdamas socialines garantijas iš samdomo darbuotojo, pagal nutylėjimą ar net ir atvirai liepdami dirbti daugiau nei numato įstatymai mokant mažiau nei numato įstatymai. Tai ypač gerai žino žurnalistai, kurie jau žino tą „liberalizavimą“ darbo santykių jau daugiau nei dvidešimt metų – daugybę metų vietoje darbo santykių jie buvo ir tebėra priversti dirbti pagal autorines sutartis (ilgą laiką net pagal žodines), verslo liudijimus ir kitas teisines formas, kurios iš esmės maskavo realius darbo santykius. dabar tie žmonės neturi nei teisės į normalias pensijas, neturėjo ir normalaus socialinio draudimo ligos atveju, vaiko auginimo atostogų metu.
archyvas (101)  
 

2016-07-13Priminimas dėl LŽS nario mokesčio

Primename gerb. kolegoms, kad nuo 2015 m. sausio 1 dienos, įsigalioja tokia LŽS nario mokesčio mokėjimo tvarka: Tikriesiems nariams metinis mokestis - 30 eurų; Jaunimui iki 25 metų - 15 eurų; Senjorams - 15 eurų; Naujai priimtiems nariams stojamasis mokestis - 7 eurai; Už naują LŽS nario pažymėjimą - 1,5 euro; Mokestis mokamas iki gruodžio 31 d. einamųjų metų.

2016-07-11Prezidentė D. Grybauskaitė paskyrė Ryšių reguliavimo tarnybos direktorių. Juo tapo Feliksas Dobrovolskis

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucijos 84 straipsnio 10 punktu, Elektroninių ryšių įstatymo 7 straipsnio 1 dalimi ir atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus teikimą, paskyrė Feliksą Dobrovolskį Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) direktoriumi.

2015-12-03“Lietuvos žinių” pasiūlymas LŽS nariams

Gerbiami Lietuvos žurnalistų sąjungos nariai, viliuosi, kad laikraščiai buvo ir yra Jūsų gyvenimo dalis. Seniausias Lietuvos dienraštis „Lietuvos žinios“ itin daug dėmesio skiria kultūrai, istorijai, valstybės socialinei ir politinei raidai. Džiaugiamės, kad čia vis dažniau kyla diskusijų šiais klausimais, kad čia galimybę išsakyti savo nuomonę randa įvairių pažiūrų žmonės. Negalime tiesiog padovanoti „Lietuvos žinių“ prenumeratos, bet Jums, kaip Žurnalistų sąjungos nariui, ją siūlome už specialią 78 Eur kainą* ir dovanojame „Lietuvos žinių“ išleistą Aro Lukšo knygą „Lietuvos istorijos mozaika“.
archyvas (279)Naujienų prenumerata 
 

2016-07-16Kapitalizmas? Jis įžūlesnis, negu Sosnovskio barščiai, kurių vengia net... bitės

Juokais esu išsitaręs, jog tarp žurnalistų esu „Paskutinis tarybinis“ arba „Nepartinis komunistas“, kuriam, vos pramokus skaityti, be katalikiškų „10-ies Dievo įsakymų“ Čekiškės bažnyčioje, nuo 1954 metų vidurinėje mokykloje už Lašišos upelio natūraliai pedagogiškai buvo „įskiepyta“ tik tarybinė mąstysena, gyvensena ir idėjos.
archyvas (107)  
 

2016-07-09Ką skaitė Mažosios Lietuvos lietuviai XX amžiaus pabaigoje ir ar skaito dabar  (1)

Karaliaučiaus krašto mylėtojų laikraštyje (taip skelbia paantraštė) “Donelaičio žemė” (redaktorius Steponas Lukoševičius) apstu rašinių iš Karaliaučiaus krašto istorijos, kultūros. “Naujasis varpas” (redaktorius Sigitas Šamborskis) aprašo Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės, atskirų jos draugijų gyvenimą, žvilgsniu nukrypsta ir į Lietuvą.
archyvas (35)  
 

2016-07-23Kunigas Robertas Grigas: apie pogrindinės spaudos leidėjus, kūrybą ir dabartinę žiniasklaidą

Laikraštis „XXI amžius“ “ (2016 07 15, nr. 28) išleido platų ir įdomų pokalbį su pogrindinę kunigų seminariją baigusiu kunigu Robertu GRIGU, ilgamečiu „Lietuvos Caritas“ generaliniu direktoriumi, dabar Kauno Arkikatedros Bazilikos vikaru ir Kauno klinikų kapelionu. Dalis interviu buvo apie pogrindinės spaudos leidėjus, kūrybą ir dabartinę žiniasklaidą. Manau, kad tai sudomins ir LŽS svetainės skaitytojus. Spausdiname sutrumpinę.
archyvas (802)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-07-11Kolegai Stasiui Lipskiui – tik 75–eri. Sveikiname! (4)

Mūsų geras bičiulis ir kolega Lipskis Stasys dabar švenčia gražią sukaktį. Kolega Stasys praktiškai visą gyvenimą paskyrė žurnalistikai, literatūrai, kūrybai. Per ilgus darbo ir kūrybos metus daug nuveikta: beveik kelios dešimtys parašytų autorinių knygų, kino scenarijų, daug išleistų kitų autorių kūrinių, pelnytai tapo rašytoju, jam suteiktas Lietuvos meno kūrėjo statusas.
archyvas (97)  
 

2016-07-22Populiariausios knygos, 2015 m. skaitytos šalies bibliotekose. Tarp populiariausių autorių – ir žurnalistai

Asociacija LATGA Kultūros ministerijai neseniai pateikė autorinio atlyginimo paskirstymo už knygų ir kitų leidinių panaudą bibliotekose 2015 metų ataskaitą. Iš jos matyti, kad 2015 m. iš lietuvių autorių daugiausia skaitytos vaikų ir paauglių rašytojo (ir žurnalisto - red.) Vytauto Račicko knygos. Iš mokslinės literatūros autorių populiariausia Viktorija Daujotytė. 2015 m. daugiausia skaitytojams išduotas lietuviškos grožinės literatūros kūrinys – Roko Flick knyga „Ema, pastoriaus dukra“.

2016-07-19Alfonso Čepausko dailės galerija – jau veikia

Skaudvilėje pradėjo veikti Alfonso Čepausko dailės galerija. Nuolatinėje galerijos ekspozicijoje eksponuojama lakštinė ir mažoji grafika, iliustracijos ir ekslibrisai, kamerinės medžio ir mažosios metalo bei miniatiūrinė akmens skulptūros, eskizai, tapyba ir kitokie meno žanrai, autoriniai, personalinių parodų ir kiti leidiniai. Alfonsas Čepauskas yra Lietuvos dailininkų, Lietuvos žurnalistų, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narys
archyvas (287)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-07-16Kultūros ministerijoje atidaryta Eglės Senapėdienės fotografijų paroda „Atgarsiai. Senųjų Rytprūsių palikimas“

Kultūros ministerijos Židinio galerijoje atidaryta istorikės, žurnalistės, redaktorės dr. Eglės Senapėdienės fotografijų paroda „Atgarsiai. Senųjų Rytprūsių palikimas“. Keliasdešimtyje spalvotų nuotraukų užfiksuoti Karaliaučiaus krašto kultūros ir istorijos paveldo objektai, glaudžiai susiję su lituanistika, lietuvių raštijos bei kultūros istorija ir asmenybėmis.

2016-07-11Prospekto ir Vilniaus fotografijos galerijose pristatoma Šiaulių fotografijos muziejaus fotografijos kolekcija

Liepos 15 d. (penktadienį) Vilniaus fotografijos (Stiklių g. 4) bei Prospekto (Gedimino pr. 43) galerijose atsidaro Šiaulių Fotografijos muziejaus meninės fotografijos rinkinio paroda „Kolekcija“, kurioje XX a. 5–9 dešimtmečių Lietuvos fotografijos raidą reprezentuoja beveik aštuoniasdešimties mūsų šalies autorių kūriniai.Parodos veikimo laikas: „Prospekto“ ir Vilniaus fotografijos galerijoje liepos 15 – rugpjūčio 20 d.
archyvas (271)  
 

2016-07-21Viceministro žmona Evita Jonauskė siekia tapti KK2 vedėja: „Neigiami komentarai žeidžia ne mane, o mano artimuosius“ (1)

25 metų Evita Jonauskė – viena iš 16 merginų, kuri jau rugpjūčio pabaigoje gali tapti naująja KK2 vedėja. Kinijoje mokslus krimtusi ir modeliu dirbusi Evita sakė, kad televizija – jos svajonė, o jos norą tapti KK2 vedėja palaiko tiek jos mama, tiek vyras Linas.

2016-07-21Į LNK eterį grįžtanti Asta Stašaitytė - Masalskienė: „Televizija yra ta vieta, kurioje aš turiu būti“ (1)

Po pertraukos į populiarios pokalbių laidos „Yra, kaip yra“ vedėjos poziciją grįžta visų mylima Asta Stašaitytė – Masalskienė, kurią LNK eteryje laikinai pavadavo Aušra Kilkuvienė. Asta jau nusifilmavo naujojo sezono klipe, kuriame jai atiteko nuotaikingas taksistės vaidmuo.

2016-07-16Simona Burbaitė apie norą vesti KK2: „Negalėjau praleisti tokios progos“

Simona Burbaitė bei dar 15 merginų toliau varžosi, kuri taps naująja infošou KK2 vedėja. S. Burbaitė pirmoji turės galimybę išbandyti savo jėgas vedant laidą su Tomu Ališausku.

2016-07-07„Naisių vasara. Sugrįžimas“ žvaigždės pražydo lietuviškame sode surengtoje fotosesijoje  (1)

TV3 eteryje – ypatingai atsinaujinęs serialas „Naisių vasara. Sugrįžimas“. Pirmadieniais-ketvirtadieniais 19.30 val. žiūrovų laukia ne tik intriguojantis siužetas, bet ir atsinaujinusi serialo aktorių komanda, kuri įsiamžino romantiškoje, vasara dvelkiančioje fotosesijoje.
archyvas (424)  
 

2016-07-29Per LRT radiją – „Coldplay“ koncertas

Vasara – ne tik festivalių, bet ir koncertų metas. Šiltuoju metų laiku didžiosios koncertinės arenos rengia įspūdingus pasaulinio garso atlikėjų pasirodymus, kurių Europoje šią vasarą apstu. Tiems, kas neturi laiko ir galimybių nuvykti į Londoną, Paryžių ar kitur, LRT radijas dovanoja galimybę drauge su daugiatūkstantine Europos muzikos gerbėjų minia mėgautis vienos geriausių britų roko grupių „Coldplay“ pasaulinio turo „A Head Full of Dreams“ koncerto akimirkomis. Pasaulį užkariavusių rokerių iš Didžiosios Britanijos „Coldplay“ pasirodymas, kupinas geros muzikos ir įspūdingų šou elementų, per LRT radiją bus transliuojamas liepos 31 d. po 18.00 val. žinių.
archyvas (125)  
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" leidimas (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? (1)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite.

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1110 pavardžių  (17)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1110 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2016-07-25Išleista knyga, skirta rašytojo ir žurnalisto Leono Peleckio-Kaktavičiaus jubiliejui (3)

Dienos šviesą išvydo nauja knyga, skirta rašytojo ir žurnalisto Leono Peleckio-Kaktavičiaus jubiliejui – “Apie Leoną Peleckį-Kaktavičių”.

2016-07-13„Mažosios Lietuvos enciklopedinio žinyno” redakcinėje kolegijoje – net trys LŽS nariai (1)

Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras kartu su Šiaurės Amerikoje veikiančiu Mažosios Lietuvos fondu išleido “Mažosios Lietuvos enciklopedinį žinyną”, kurio redakcinėje kolegijoje sėkmingai darbavosi net trys LŽS nariai: Antanas Račis, Algirdas Matulevičius ir Vytautas Kaltenis.
archyvas (257)  
 

2016-07-25Gediminas Griškevičius: Palinkėjimai kolegoms (1)

Gediminas Griškevičius iš Palangos šį kartą siunčia palinkėjimus kolegoms

2016-07-23Kolega Jonas Paulauskas: tiesiog vidurvasario anekdotai...

Kolega Jonas Paulauskas, siųsdamas į LŽS svetainę šiuos akendotus, parašė: "tai tiesiog vidurvasario anekdotai..."

2016-07-21Vytautas Leščinskas: BANDITO LITUANO

Sveikas, Vytautai. Siunčiu čia tokią parodiją (pagal įžymiąją rusišką humoristinę dainą "My bandito, gangsterito", sukurtą kino filmui "Kapitono Vrungelio nuotykiai". Ši parodija irgi gali būti dainuojama, taigi gal galima pasiūlyti įdėti į žurnalistų dainų knygą? Be to, ko gera, tiktų ir skyreliui "Pasijuokime kartu". Geros vasariškos nuotaikos! VYTAYTAS LEŠČINSKAS
archyvas (166)  
 

2016-07-19Pozityvistų klubo susiėjimas-diskusija BENDRAVIMAS KAIP TERAPIJA (6)

Žinijos“ draugijoje(Vilniaus g. 22, Vilnius)2016 m. rugpjūčio 2 d.18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija BENDRAVIMAS KAIP TERAPIJA. Lektoriai: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas,rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius.
archyvas (305)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-07-23Bronius Čekanauskas: „Tiesos“ redakcijoje (12 dalis) (3)

Tęsiame žinomo sporto žurnalisto, žurnalo "Olimpinė panorama" redaktorius Broniaus Čekanausko prisiminimus apie savo darbą "Tiesos" laikraštyje.

2016-07-13Bronius Čekanauskas. „Tiesos“ redakcijoje (11 dalis) (2)

Tęsiame žinomo sporto žurnalisto, žurnalo "Olimpinė panorama" redaktorius Broniaus Čekanausko prisiminimus apie savo darbą "Tiesos" laikraštyje.

2016-07-02Bronius Čekanauskas. „Tiesos“ redakcijoje (10 dalis) (3)

Tęsiame žinomo sporto žurnalisto, žurnalo "Olimpinė panorama" redaktorius Broniaus Čekanausko prisiminimus apie savo darbą "Tiesos" laikraštyje.
archyvas (30)  
 

2016-07-22Vilniaus centriniame pašte - paroda „Lietuva olimpiniu keliu“

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė dalyvavo parodos „Lietuva olimpiniu keliu“ atidaryme. LTOK prezidentė padėkojo Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos nariams už tai, kad Vilniaus centriniame pašte surengtoje parodoje kolekcininkai visuomenei pristatė įdomius savo kolekcijų eksponatus. Jono Načiūno, Rimanto Džiauto ir Kęstučio Skerio filatelinės parodos stenduose – pašto ženklai ir suvenyriniai vokai, kuriuose įamžinti Lietuvos olimpiečiai, olimpiadų ženkliukai, pieštukai ir kita olimpinių žaidynių simbolika.
archyvas (159)Naujienų prenumerata 
 

2016-07-22Naujas „Keymono“ albumas „Laiko kapsulė“ pristatytas Londone

Londono menų centre „Rich Mix“ koncertavo grupė „Keymono“. Tai – festivalio „Encore! Euro 2016”, švenčiančio Europos futbolo čempionatą, dalis. „Keymono“ Londono publikai pristatė savo naująjį albumą – „Laiko kapsulė“ („Time capsule“).

2016-07-22Lietuvių menininko Das Vegas filmas – FILE meno parodoje San Paule

17-ajame FILE elektroninio meno festivalyje San Paule (Brazilija) buvo parodytas lietuvių menininko Das Vegas videofilmas.

2016-07-22Lietuvos Nacionalinio dramos teatro spektaklis prestižiniame Avinjono festivalyje

Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis Thomaso Bernhardo „Didvyrių aikštė“, kurį režisavo garsus lenkų režisierius ir dailininkas Krystianas Lupa, buvo pristatytas viename garsiausių pasaulyje teatro festivalių pietų Prancūzijoje Avinjono mieste.

2016-07-16Lietuviško filmo „Amžinai kartu“ pasaulinė premjera – Karlovy Varų kino festivalyje

Prestižiniame A klasės Karlovy Varų kino festivalyje Čekijoje įvyko pasaulinė naujo lietuviško filmo „Amžinai kartu“ premjera. Jaunosios lietuvių kino kartos režisierės Linos Lužytės filmas „Amžinai kartu“ kartu su kitais vienuolika filmų dalyvauja konkursinėje „East of the West“ programoje.
archyvas (153)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-07-27Reikalingas žurnalistas ar žurnalistė, kuri nuolatos rašytų straipsnius aktualiomis temomis apie žemės ūkį (1)

Laba diena, mūsų vienam klientui reikalingas žurnalistas ar žurnalistė, kuri nuolatos rašytų straipsnius aktualiomis temomis apie žemės ūkį.
archyvas (126)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media