2015 m. gruodžio 1 d., Antradienis

2015-11-30Kūrybinio konkurso žurnalistams „Žmogaus teisės Lietuvoje 2015" nuostatai

Konkursą organizuoja Lietuvos žurnalistų sąjunga, Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija ir Lietuvos advokatų taryba. Konkurso tikslas - įvertinti konkursui pateiktus darbus, išrinkti geriausių metų darbų autorius ir redakcijas, skatinti žiniasklaidą ginti žmogaus teises šviečiant visuomenę teisės klausimais, viešinant probleminius žmogaus teisių klausimus. Konkurso sąlygos:Konkurse gali dalyvauti žiniasklaidos priemonių žurnalistai, publicistinių laidų kūrėjai, redakcijos; Konkursui pateikiami darbai, kurie buvo paskelbti nuo 2015 m. sausio 1 d. iki 2015 m. lapkričio 15 d.

2015-11-30Visuomenės informavimo etikos asociacijos neeilinis visuotinis narių susirinkimas

Vadovaujantis Visuomenės informavimo etikos asociacijos (toliau – VIEA) įstatų 23 p., VIEA direktoriaus iniciatyva 2015-12-01 yra šaukiamas VIEA neeilinis visuotinis narių susirinkimas. Susirinkimo data ir laikas – 2015 m. gruodžio 1 d. 11.00 val. Susirinkimo vieta – J.Basanavičiaus g. 4B, Vilnius (asociacijos LATGA posėdžių salė).

2015-11-30LŽS Senjorų klubui - 25 metai. Sveikiname! (1)

Geriami senjorai! Klubo narių susirinkimas įvyks š. m. gruodžio 2 dieną, 11 val. Teatro sąjungos salėje švęsime klubo įkūrimo 25 - metį. Laikykimės gražių lietuviškų tradicijų.

2015-11-23Žurnalistai kviečiami į pasitarimą-diskusiją dėl kuriamo Visuomenės informavimo etikos kodekso

Gerbiamieji kolegos, Visuomenės informavimo etikos asociacija kviečia į pasitarimą-diskusiją dėl kuriamo Visuomenės informavimo etikos kodekso. Asociacijos suburta darbo grupė, kuriai vadovauja VDU profesorė A.Nugaraitė, iš suinteresuotųjų organizacijų yra surinkusi pirmines pastabas dėl Kodekso. Diskusija vyks gruodžio 1 dieną, 13 valandą, Asociacijos LATGA salėje. Asociacijos adresas: Basanavičiaus 4B , Vilnius. Maloniai prašome pranešti apie dalyvavimą el. paštu: kodeksas@etikoskomisija.lt arba telefonu: (5) 2608 288 iki lapkričio 30 dienos 13 val.
archyvas (329)  
 

2015-12-01Baltijos šalių žurnalistai – apie regioninę spaudą, medijų raštingumą, žurnalistikos ateitį…

Paskutinį rudens savaitgalį Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, įvyko tarptautinė konferencija „Žiniasklaidos ir žurnalistikos perspektyvos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje“, kurią organizavo Kultūros ministerija, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Friedricho Eberto fondas. Trijų šalių žurnalistai aktyviai ir įdomiai diskutavo aktualiomis temomis: apie žiniasklaidos verslo situaciją ir aktualijas Baltijos šalyse, pokyčius žurnalistikoje ir iššūkius žurnalistų profesinėms sąjungoms, informacinį saugumą ir žiniasklaidos raštingumą, žiniasklaidos teisinio reguliavimo ypatumus ir savireguliaciją Baltijos šalyse.

2015-11-10Regioninė spauda – pasiekimai ir trūkumai plėtojant dialogą su skaitytojais. Tema plėtojama (1)

Mūsų LŽS internetiname laikraštyje besitęsiančią diskusiją apie regioninės spaudos ateitį pasiūliau pratęsti Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorei, Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos valdybos pirmininko pavaduotojai Vilijai Butkuvienei. Tačiau kolegė Vilija pasiūlė netikėtą variantą.

2015-11-04Regioninė spauda – pasiekimai ir trūkumai plėtojant dialogą su skaitytojais. Temą toliau plėtojame (1)

Man regis, periodinė laikraštinė spauda pernelyg anksti marinama. Dar 1990 metais, pirmą kartą lankydamiesi kelių laikraščių redakcijose Švedijoje, girdėjome: po penkerių, gal po dešimties metų laikraštinė (popierinė) spauda išnyks, viskas persikels į internetą. Tokios prognozės tiesiog šokiravo, juolab kad tuo metu Lietuvoje nei internetinio tinklo, nei skaitmeninių fotoaparatų dar net nebuvome matę. Didžiausi to meto leidybos technikos stebuklai buvo teletaipas ir pranešimų gaviklis.

2015-11-02Regioninė spauda – pasiekimai ir trūkumai plėtojant dialogą su skaitytojais. Tema plėtojama (1)

LŽS internetinė svetainė toliau plėtoja šią svarbią temą. Mums svarbu, ką apie tai mano patys regioninės spaudos atstovai. Į LŽS svetainės klausimus atsako Biržų rajono laikraščio „Biržiečių žodis” redaktorė Janina BAGDONIENĖ.
archyvas (155)Naujienų prenumerata 
 

2015-11-30Žiniasklaidos atstovai kviečiami apžiūrėti naujas Vilniaus rajono apylinkės teismo patalpas

Daug metų avarinės būklės patalpose veikęs Vilniaus rajono apylinkės teismas lapkričio pabaigoje persikėlė į naujas modernias patalpas Vilniaus Pašilaičių mikrorajone. Gruodžio 1 d. 12 val. šias patalpas apžiūrėti kviečiami žiniasklaidos atstovai.

2015-11-30Lietuvos sporto bendruomenės atstovų spaudos konferencija

Pagrįstą nerimą keliančią situaciją spaudos konferencijoje pristatys Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis, Lietuvos dviračių federacijos prezidentas Romualdas Bakutis, Lietuvos karate kiokušin federacijos prezidentas Romas Vitkauskas, teisinį situacijos vertinimą pateiks advokatas Laimonas Pivoras. Laikas: gruodžio 1 d., 11:30 val. Vieta: BNS konferencijų salėje (Jogailos g. 9 / A. Smetonos g. 1, Vilnius) Lauksime dalyvaujant.

2015-11-30"Kalnapilio-Tauro grupės" spaudos pusryčiai

Gruodžio 1 d., antradienį, 11 val. žiniasklaidos atstovai kviečiami į „Dine“ restoraną (Gedimino pr. 35, Vilnius) papusryčiauti su „Kalnapilio-Tauro grupės“ vadovu Marijumi Kirstuku, kuris pristatys 9 mėnesių bendrovės finansinius rezultatus ir artimiausius planus.

2015-11-30Spaudos konferencija „Apie Seimo priimtą galimų teroristų globos įstatymą“

Seime gruodžio 1 d. 9.30 val. įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos ir Seimo nario Audriaus Nako spaudos konferencija „Apie Seimo priimtą galimų teroristų globos įstatymą“.
archyvas (1010)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-11-18Vidmantė Jasukaitytė: NUORODA (1)

Internetu iš Signatarų klubo gavau nuorodą :KARAS 2020 (https://youtu.be/SGK9CzsEWcw). Peržiūrėjau ir visiems siūlau tą padaryti. Prisipažinsiu, mane sukrėtė. Ne todėl, kad kalbama tiesa, kurią seniai suvokiau, bet todėl, kad tiek daug kartų girdėjau video medžiagoje demaskuojamų „trolių“ trolinimus iš mūsų piliečių lūpų, kuriuos jie perdavinėjo kaip savo nuosavą nuomonę apie valstybę, vadovavimą jai. Tiesiog žmonės per ilgai gyveno tokios suklastotos informacijos erdvėje, kur blogis buvo didinamas, išpučiamas, o gėris sumažinamas arba nutylimas. Ir nejučiomis buvo sutapatintos nuosavos mintys su įpirštomis.
archyvas (211)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-11-25Turime dar du naujus NŽKA narius

Mieli kolegos, šiandien atėjo Kultūros ministerijos patvirtinimas, kad turime du naujus meno kūrėjus, kurie yra ir NŽKA nariai – tai Ginas Dabašinskas ir Jolanta Beniušytė. Patvirtinmo raštai yra Žurnalistų namuose. Sveikiname kolegas ir mūsų organizaciją su sėkminga plėtra.

2015-11-12Ar iš tiesų žurnalistai pernelyg spaudžia socdemus? Manau, kad per mažai

Tad šiandien yra man akivaizdus tik vienas faktas – mūsų žiniasklaida ir žurnalistai dar pernelyg mažai kritikuoja valdžią. Juk situacija iš esmės nesikeičia – nepakeičiami susikompromitavę politikai, o patys keistis jei jau nenori ir nerodo jokio noro tai daryti.
archyvas (88)  
 

2015-11-24Kūrybinio konkurso žurnalistams „Žmogaus teisės Lietuvoje 2015“ nuostatai

Konkursą organizuoja Lietuvos žurnalistų sąjunga, Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija ir Lietuvos advokatų taryba. Konkurso tikslas – įvertinti konkursui pateiktus darbus, išrinkti geriausių metų darbų autorius ir redakcijas, skatinti žiniasklaidą ginti žmogaus teises šviečiant visuomenę teisės klausimais, viešinant probleminius žmogaus teisių klausimus. Konkursui pateikiami darbai, kurie buvo paskelbti nuo 2015 m. sausio 1 d. iki 2015 m. lapkričio 15 d.

2015-11-07Neformalus žurnalistų tinklas Garbingesnės žiniasklaidos iniciatyva skelbia žurnalistinių darbų konkursą

Siekdamas paskatinti Lietuvos žurnalistus išsamiau ir įdomiau rašyti apie šiuo metu vykstančias derybas dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės tarp ES ir JAV (angl. TTIP) neformalus žurnalistų tinklas Garbingesnės žiniasklaidos iniciatyva (gzi.lt) skelbia žurnalistinių darbų konkursą. Konkurso organizatoriai kviečia rajoninės, regioninės ir nacionalinės žiniasklaidos žurnalistus bei nepriklausomus autorius pasidomėti laisvosios prekybos tema, derybų turiniu, eiga, galimu poveikiu įvairioms visuomenės gyvenimo sritims ir savo darbais prisidėti prie informuotos diskusijos visuomenėje.
archyvas (254)Naujienų prenumerata 
 

2015-11-30„PRESS‘o“ jubiliejus – su futbolu ir garsenybėmis

Lietuvos žurnalistų sąjungos sporto klubas „PRESS’as” savo 10 metų jubiliejų šventė futbolo aikštėje. LFF stadione žurnalistai susitiko su „Prelegentų” komanda. Pažiūrėti kamuolį spardančių garsenybių susirinko ne tik būrys futbolo sirgalių, bet ir šalies sporto vadovai.

2015-11-26LŽS Vilniaus skyriaus nariai žingsniavo Mykolo Kleopo Oginskio gyvenimo pėdsakais

LŽS Vilniaus skyriaus aktyvistai susirinko į Pokalbių klubo organizuotą vakarą „Mykolo Kleopo Oginskio gyvenimo pėdsakais“. Savo įspūdžius ir nuotraukas iš kelionės šio žymaus politiko, diplomato ir kompozitoriaus gyvenimo takais pristatė žurnalistas, Vilniaus universiteto bibliotekos Adomo Mickevičiaus muziejaus vedėjas Rimantas Šalna, beje, šiemet parengęs ir knygą apie M. K. Oginskio gyvenimo peripetijas, apie šio politiko ir diplomato muzikinį palikimą kalbėjo dr. Marija Ivinska.

2015-11-02Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ataskaitinė rinkiminė konferencija. NŽKA pirmininku vėl išrinktas Dainius Radzevičius  (2)

2015 m. spalio 30 dieną Kultūros ministerijos Baltojoje salėje įvyko Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ataskaitinė rinkiminė konferencija. Balsų dauguma NŽKA pirmininku vėl išrinktas Dainius Radzevičius. Į naująją NŽKA valdybą buvo vienbalsiai išrinkti Danutė Jokubėnienė, Zinas Kazėnas, Povilas Sigitas Krivickas, Vidas Mačiulis, Dainius Radzevičius, Gerimantas Statinis, Aida Vėželienė, Vytautas Žeimantas, Aldona Žemaitytė – Petrauskienė.
archyvas (127)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-11-25Stasį Makaraitį menant: dailininko darbų kataloge ir žurnalistų portretai (2)

Stasys Leonas Makaraitis sėkmingai susidorojo su nelengvomis užduotimis darant tokio pobūdžio darbus ir praturtino medalių kolekciją virtuoziškais darbais. Šiame katalogo skyriuje atspausdinti ir žurnalistams D. Radzevičiui, S. Pleskui, V. Žeimantui, J. Vėlyviui, V. Vaitkui, J. Stasinui, I.Skridlai, A. Čaikovskiui, A. Vaidilai sukurti medaliai. Taip pat čia rasime Žurnalistų sąjungos užsakytus medalius ir su Juozo Tumo Vaižganto, Antano Macijausko portretais. Šiuos medalius LŽS ir NŽKA pirmininkas įteikia kartu su kasmetinėmis piniginėmis premijomis atitinkamų vardinių premijų laureatams. Prabilus apie žurnalistų medalius, reikia pasidžiaugti vienu esmingu pokyčiu – žurnalistai tampa lygiaverčiai kultūros, meno žmonių lygmenyje.

2015-11-16Kolega Apolinaras Juodpusis: Apie plunksnos brolius ir seseris (1)

Norėčiau prisiminti ir tuo prisiminimu pagerbti lietuvių kalbos ir literatūros mokytojus, kurie įvairiu metu moksleiviams skiepijo meilę gimtajai kalbai, rašybai, ugdė mumyse pirmuosius kūrybos pradmenis.
archyvas (86)  
 

2015-11-24Žurnalistų namuose - kolegės Loretos Jastramskienės naujausios knygos „Įpėdiniai“ sutiktuvės

LŽS Vilniaus skyriaus Pokalbių klubas kviečia į žurnalistės ir rašytojos Loretos Jastramskienės naujausios knygos, novelių romano „Įpėdiniai“ sutiktuvės. Vakaras vyks gruodžio 3 d. (ketvirtadienį) 18 val. Žurnalistų namuose.

2015-11-16Vidmantė Jasukaitytė: „Gyvenimą ir gamtą myliu iki ašarų“  (1)

Š.m. lapkričio 13 d. Žurnalistų namuose vyko ypatingas šurmulys į kurį susirinko garbingi Lietuvos asmenys, žinomi visuomenės veikėjai, žurnalistai, dailininkai, poezijos bei muzikos gerbėjai. Rašytojos Vidmantės Jasukaitytės kūrybos vakaras „Tekstas, garsas, vaizdas... Mintis, muzika, spalva...“ nepaliko nei vieno abejingo.

2015-11-16Žurnalistų namuose tapytojos Kunigundos Dineikaitės paroda "Vasaros romansai"

Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11) pradėjo veikti garsios šiuolaikinės lietuvių menininkės, tapytojos Kunigundos Dineikaitės paroda "Vasaros romansai".
archyvas (65)  
 

2015-11-26Kada už publikuotą nuotrauką galite gauti baudą?

„Jeigu iš Jūsų vagia, esate kažko vertas“, — sako profesionalūs fotografai. Tačiau retas asmuo, radęs savo kūrinį, klaidžiojantį internete be jo žinios, apsidžiaugia. Neretai kūrėjų pretenzijų nesuvokia ir nuotrauką išplatinę asmenys. Tuo tarpu teisininkai įspėja – kiekvienas kadro platinimas be autoriaus žinios ar leidimo, pasisavinusiam gresia pinigine bauda.

2015-11-24Kaune – seminaras regioninei žiniasklaidai

Lapkričio 20 – 21 –ąją dienomis Kaune, „Best Western Santaka“ viešbučio konferencijų salėse, vyko seminaras regioninei žiniasklaidai.
archyvas (770)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-11-15Sveikiname kolegą, Akmenės rajono laikraščio “Vienybė” redaktorių Leopoldą Rozgą – su 70-mečiu! (5)

Šį lapkritį mūsų geram bičiuliui, aktyviam LŽS nariui, Akmenės rajono laikraščio “Vienybė” redaktoriui Leopoldui Rozgai sukanka 70 metų.
archyvas (77)  
 

2015-11-25Lietuvos nacionaliniame muziejuje – Raimondo Paknio fotografijų paroda „Išlikęs laikas. Medinių bažnyčių interjerai“

2015 m. lapkričio 26 d. 17.30 val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Arsenalo g. 1, atidaroma Raimondo Paknio fotografijų paroda „Išlikęs laikas. Medinių bažnyčių interjerai“. Paroda veiks iki 2016 m. sausio 27 d.

2015-11-14Sauliaus Saladūno fotografijų paroda „PLOKŠTUMOS“

Lapkričio 17 d., antradienį, 17.30 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma Sauliaus Saladūno fotografijų paroda „Plokštumos”. Atidaryme dalyvaus autorius. Paroda bus eksponuojama iki gruodžio 5 dienos.

2015-11-13Genricho Puško fotoparoda - Tautinių bendrijų namuose (1)

Kviečiame Jus į Lietuvos žurnalistų sąjungos nario GENRICHO PUŠKO fotoparodą, kurios atidarymas įvyks Tautinių bendrijų namuose (Raugyklos 25) lapkričio 27 d. 17 val. G. Puško paroda veiks iki gruodžio 17 d.
archyvas (237)  
 

2015-11-05"Pokalbiai su Audriu Antanaičiu“: Kodėl valstybė neapgina vartotojų teisių? (audio)  (2)

Alkas.lt pradeda skelbti naują žurnalisto ir Alkas.lt redaktoriaus Audrio Antanaičio autorinį radijo laidų ciklą „Pokalbiai su Audriu Antanaičiu“. Ši laida tai pirmoji kregždė pranešanti, kad jau ne už kalnų ta diena, kuomet Alkas.lt portale pasigirs šiuo metu kuriamo „Alko radijo“ šaukiniai. Pirmoje savo laidoje A. Antanaitis kalbasi su – Lietuvos nacionalinės vartotojų konfederacijos tarybos nariu Mykolu Okulič Kazarinu apie Lietuvos valstybės vaidmenį ginant vartotojų teises.
archyvas (103)  
 

2015-11-25Kalbos vakaras "Pasisveikinimas su Tėvyne“

Gruodžio 4 d. 18.30 val. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje (Aušros Vartų g. 5, Vilnius) įvyks kalbos vakaras „Proteggere le nostre frontiere“, arba Pasisveikinimas su Tėvyne“, skirtas Mykolo Kleopo Oginskio metams. Vakare bus įteikta 2015 m. Kalbos premija.

2015-11-25Rašytojų klube - vokalinės muzikos koncertas „Rudens serenados“

Gruodžio 1 d. 17.30 val. Rašytojų klube įvyks vokalinės muzikos koncertas „Rudens serenados“. Programą atliks solistas Andrius Apšega (baritonas), VDU Muzikos akademijos studentės: Sandra Lebrikaitė (sopranas, lekt. Birutės Sodaitytės kl.), Kamilė Sutkaitytė (fortepijonas, lekt. Beatos Andriuškevičienės akompanimento kl.), Živilė Kudirkaitė (fortepijonas, lekt. Šviesės Čepliauskaitės akompanimento kl.) Programoje skambės W. A. Mozarto, P. Čaikovskio, A. Catalani, R. Strausso, E. Griego, J. Karnavičiaus, V. Barkausko ir kt. kūriniai.

2015-11-05Kretingoje Dvaro menų festivalis „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“

Spalio pabaigoje į Kretingą sugrįžo pernai pagimdyta ir visoje šalyje ryškiai sužibusi nauja miesto kultūrinė tradicija – Kretingos dvaro festivalis „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“. Ligi pat Kalėdų besitęsiantys įvairūs festivalio renginiai bus skirti Kretingos muziejaus 80 metų jubiliejui. Įdomu pastebėti, jog svarbiausius festivalio renginius veda krašietis, mūsų kolega žurnalistas Juozas Pocius ir aktorė Virginija Kochanskytė.

2015-11-03Tarptautinis pleneras, skirtas M. K. Čiurlionio 140 metinėms (1)

Druskininkuose įvyko tarptautinis pleneras, skirtas M. K. Čiurlionio 140 metinėms. Dalyvavo menininkai iš įvairų šalių. Iš Latvijos - Maija Jakoviča, Valerijus Baida ir Sabine Jaundaldere, iš Izraelio - Ella ir Barisas Karavanovai, iš Baltarusijos -Olga Shcherbinska, iš Lenkijos - Kristina Vantuch ir Anna Greszczinska – Novinska. Lietuvą plenere atovavo vilniečiai dailininkai Ieva Bunokaitė, Genovaitė Skrubulienė ir Ričardas Šileika. Pleneras vyko dešimt dienų. Menininkai kūrė, kiekvienas savitam stiliuje. Paskutinę plenero dieną buvo surengta paroda Druskininkų gyventojams ir jų svečiams.
archyvas (449)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" leidimas (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? (1)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite.

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau 490 pavardžių  (10)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra 490 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2015-11-25Poetas Dainius Gintalas skaitys kūrinius iš būsimos knygos

Gruodžio 2 d. 17.30 val. Rašytojų klube įvyks skaitymai iš ciklo „Iš būsimų knygų rankraščių“. Poetas Dainius Gintalas skaito kūrinius iš būsimos knygos. Rašytojų klube veikia dailininkės Giedrės Bulotaitės tapybos paroda. Paroda veiks iki gruodžio 4 d.

2015-11-14Danutės Kalinauskaitės novelių knygos „Skersvėjų namai“ pristatymas

Lapkričio 25 d. 17.30 val. Rašytojų klube įvyks Danutės Kalinauskaitės novelių knygos „Skersvėjų namai“ pristatymas. Kartu su autore Danute Kalinauskaite dalyvauja rašytojai Andrius Jakučiūnas, Giedrė Kazlauskaitė, Alvydas Šlepikas, literatūrologė Jūratė Sprindytė. Nuo lapkričio 20 d. Rašytojų klube veiks Giedrės Bulotaitės tapybos paroda.

2015-11-05Įdomi knyga apie Lietuvos kelių muziejų (1)

Neseniai pasirodė leidykloje Ex Arte parengta ir išleista knyga „Lietuvos kelių muziejus“, kuri skirta šio muziejaus 20-mečiui. Knygai tekstus parašė 4 autoriai – žurnalistas, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ir LŽS narys Antanas Andrijonas, kelininkas veteranas Zigmantas Michnevičius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto doc. Gražvydas Paliulis ir Lietuvos kelių muziejaus direktorius Juozas Stepankevičius.
archyvas (220)  
 

2015-11-28Kolega Juozas Šalkauskas: naujo rekordo kaltininkas

Sunkiausias kaklaraištis – 1,36 kg svorio, 56 cm ilgio – nukaldintas joniškiečio kalvio Jono Gvozdo ir 2015 metais Joniškio rajono Kirnaičių kaimo bendruomenės padovanotas vilniečiui, kaklaraiščių kolekcininkui, žurnalistui Juozui Šalkauskui. Šis kaklaraištis jau pateko į Lietuvos rekordų knygą.

2015-11-12 Juozas Elekšis: 9 mirtini moterų teiginiai (1)

Šiuos 9 mirtinus moterų teiginius mums atsiuntė kolega Juozas Elekšis.

2015-11-02Kaišiadorietis kolega Jonas Laurinavičius - epigramos (1)

Kaišiadorietis kolega Jonas Laurinavičius atsiuntė naują pluoštelį epigramų.
archyvas (136)  
 

2015-11-06POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija POZITYVIOJI (NE)MISTIKA IR (NE)TIKROVĖ (5)

„Žinijos“ draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius) 2015 m. gruodžio 1 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija POZITYVIOJI (NE)MISTIKA IR (NE)TIKROVĖ. Lektoriai: rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius, klinikinis psichologas Marius Šulčys. Diskusijoje dalyvauja: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas, humanistas Algimantas Piliponis ir kt.
archyvas (286)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-11-28Kijevas: buvęs žalgirietis G. Chižniakas dalijo blokus Lietuvos žurnalistams

Tarptautiniame krepšinio turnyre "Budivelnyk" 70-mečio taurei laimėti Kijeve antradienį iškilmingai paminėta ir Lietuvos kariuomenės 97-ųjų atkūrimo metinių diena. Ir paminėta ji geriausiomis lietuviškomis tradicijomis - krepšinio varžybomis.
archyvas (144)Naujienų prenumerata 
 

2015-11-25Lisabonoje atidaryta Zenono Nekrošiaus ir Virgilijaus Usinavičiaus fotografijų paroda „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988–1991 metais“

2015 m. lapkričio 24 d. Europos Komisijos atstovybėje Lisabonoje (Europos namai) buvo atidaryta fotografų Zenono Nekrošiaus ir Virgilijaus Usinavičiaus paroda „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988–1991 metais“.
archyvas (146)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-11-28Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: BUVO, YRA IR BUS

Virgilijus Juodakis: BUVO,YRA IR BUS (38-oji prisimimimų ir pamąstymų dalis. Šį kartą - eiliuotoji).

2015-11-06Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Reinkarnacija

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis :Reinkarnacija. (37-oji prisimimimų ir pamąstymų dalis).
archyvas (64)  
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media