2014 m. spalio 23 d., Ketvirtadienis

2014-10-21Praktinis seminaras „Žurnalistika – 2014: rinkos tyrimai, žurnalistiniai tyrimai ir profesiniai standartai...“

PRAKTINIS SEMINARAS „Žurnalistika – 2014: rinkos tyrimai, žurnalistiniai tyrimai ir profesiniai standartai...“ Data: 2014 m. spalio 24-25 d. Vieta: Žurnalistų namai, Jogailos g. 11, Vilnius. Seminaro rengėjai: Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Friedricho Eberto fondas.

2014-10-20Seime naikinama paskutinė žiniasklaidos savitvarkos organizacija

Lietuvos žiniasklaidos ir žurnalistų bendruomenė ragina Seimo frakcijas labai atidžiai įvertinti praėjusią savaitę preliminariai patvirtintą parlamentarų Vilijos Aleknaitės Abramikienės ir Jurgio Razmos siūlymą į Visuomenės informavimo etikos asociacijos steigėjus priverstinai įtraukti Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferenciją.

2014-10-20Kviečiame dalyvauti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje „TELEVIZIJA IR RADIJAS: ŠIANDIENOS IŠŠŪKIAI

Kviečiame dalyvauti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje „TELEVIZIJA IR RADIJAS: ŠIANDIENOS IŠŠŪKIAI". Ji vyks spalio 29 d. 10 val. LR Seimo konferencijų salėje (III rūmai) Registracija iki spalio 25 d. būtina el. paštu: birute.kersiene@rtk.lt

2014-10-09Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos pareiškimas (1)

Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija atkreipia dėmesį, kad š. m. spalio 7 d. Lietuvos Respublikos Seimas antrą kartą nepriėmė svarstyti siūlymo neleisti bankų ir savivaldybių įsteigtoms bendrovėms ar įstaigoms turėti žiniasklaidos priemonių. Esame įsitikinę, kad šios pataisos būtų leidusios išvengti paslėptos politinės reklamos, nedeklaruojamos paramos savivaldybių švietimo įstaigų leidžiamiems laikraščiams. Be abejonės, tokia pataisa būtų sudariusi skaidresnę aplinką spaudos žiniasklaidos rinkoje, garantavusi sąžiningesnę konkurenciją bei demokratijos principų, o ne tik vietos valdančiųjų koalicijų ambicijų, įtvirtinimą vietos savivaldoje.
archyvas (210)  
 

2014-09-26Lietuvos intelektualų atviras laiškas: Dėl mūsų šalies vertybių būklės (5)

Daugelio žmonių atmintyje yra įsirėžęs laikas, kai prasidėjo Lietuvos išsilaisvinimas iš totalitarinės valstybės gniaužtų. Jis reiškė ne tik išsiveržimą iš represinės sistemos, bet ir priartėjimą prie laisvojo pasaulio, kuris tada atrodė daug teisingesnis, humaniškesnis, protingesnis ir darnesnis. Dėl to visi jutome ypatingą entuziazmą ir moralinį pakilimą. Tačiau gana greitai mus apėmė nerimas. Valdymui nebuvome pasirengę, o gundymų labai daug. Išlaisvintos griaunamosios jėgos pasirodė nepalyginamai stipresnės už kuriamąsias, sužadintas egoizmas įžūlesnis už norą sugyventi, aistringas troškimas atkeršyti stipresnis už sveiką protą ir demokratinius bendravimo įgūdžius. Padėtį šalyje kontroliuoti sekėsi sunkiai. Stigo ne tik patirties ir išminties, bet neretai ir geros valios.

2014-09-25Juozo Tumo-Vaižganto premijos laureatas Vytautas Bagdonas: “Kai kurių laikraščių vien dėl tokios rašliavos net nesinori imti į rankas” (6)

Šių metų Juozo Tumo-Vaižganto premija buvo įteikta anykštėnui žurnalistui Vytautui Bagdonui. Tą proga jis sutiko duoti intervių LŽS internetinio laikraščio redaktoriui Vytautui Žeimantui.
archyvas (114)Naujienų prenumerata 
 

2014-10-22Spaudos konferencija tema „Augalinės mitybos iššūkiai šiuolaikinei medicinai“

Spalio 23 d., ketvirtadienį, 10.00 val. naujienų agentūros BNS spaudos konferencijų salėje adresu Jogailos g. 9/1, Vilnius, rengiama spaudos konferencija tema „Augalinės mitybos iššūkiai šiuolaikinei medicinai“.

2014-10-22Spaudos konferencija „Ar Lietuvos valstybė pajėgi padėti Garliavos mergaitei?“

Seime spalio 23 d. 11 val. įvyks Seimo nario prof. Povilo Gylio spaudos konferencija „Ar Lietuvos valstybė pajėgi padėti Garliavos mergaitei?“ Dalyvaus Seimo narys Vytautas Antanas Matulevičius, Seimo narys Jonas Varkala ir Audronė Skučienė.

2014-10-22Spaudos konferencija „Policijos rėmėjai – saugesnė ir solidaresnė visuomenė“

Seime spalio 23 d. 10.30 val. įvyks Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos nario Aleksandro Zeltinio spaudos konferencija „Policijos rėmėjai – saugesnė ir solidaresnė visuomenė“. Dalyvaus Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla; Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Viešosios policijos valdybos Veiklos organizavimo ir prevencijos skyriaus Nepilnamečių ir apylinkės inspektorių poskyrio vyriausiasis specialistas Gytis Milašius; Policijos rėmėjai – Arnoldas Žiaubieris ir Vidmantas Paškevičius.

2014-10-22Spaudos konferencija „Kvartalinė renovacija – energetinio efektyvumo link“

Seime spalio 23 d. 10 val. įvyks Seimo Pirmininko pavaduotojo, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos nario Algirdo Syso spaudos konferencija „Kvartalinė renovacija – energetinio efektyvumo link“. Dalyvaus Ministro Pirmininko patarėja Jūratė Juozaitienė, Birštono miesto merė Nijolė Dirginčienė ir Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta.
archyvas (598)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-10-22Jei katalikų vyskupai prižiūrės žurnalistų etiką, tai gal žurnalistai galėtų kunigus prižiūrėti?

Jei Seimo valia bus galutinai patvirtinta ir Prezidentės, tai Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etiką turėtų prižiūrėti Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferencijos atstovai. Manau, kad tai absurdas. O ką mano apie tai kiti?

2014-10-05Karą kurstanti Rusijos partinė spauda platinama ir oro uoste (2)

Prieš porą dienų teko skristi per Maskvą į Kazachstano pietinę sostinę Almatą. Oro uoste radau nemokamai platinamus du laikraščius. Vienas jų – Rusijoje ir toli už jos ribų gerai žinomo politiko Vladimiro Žirinovskio partijos laikraštis “LDPR”. Jame atvirai tyčiojamasi iš Ukrainos, Baltijos šalių ir kitų valstybių bei atvirai raginama kariauti plečiant Rusijos teritoriją.

2014-09-26Gera žinia – Druskininkuose propagandos bus daugiau (3)

Senokai žiniasklaidos rinkoje nebuvo gerų naujienų. Ypač laikraštinės spaudos pasaulyje. Tačiau „malonia“ išimtimi galime vadinti kol kas tik Druskininkuose leidžiamą propagandinį laikraštį „Mano Druskininkai“, kuris bus leidžiamas dar didesniais kiekiais. Nors įstatymai Lietuvoje draudžia leisti tokius leidinius, o Žurnalistų etikos inspektorius jau seniai liepė uždaryti tokį kvazimodinį leidinį, tačiau Druskininkų valdžia gyvena lyg Luhansko ar Donecko separatistai-teroristai, t.y. pagal savo sukurtas taisykles.
archyvas (65)  
 

2014-10-22Kultūros ministerija skelbia dokumentų priėmimą ministerijos įsteigtoms 2014 metų premijoms gauti

Pretendentus premijoms siūlyti iki 2014 m. lapkričio 15 d. Dokumentų, kuriuos reikia pateikti kartu su pasiūlymais, sąrašus rasite premijų nuostatuose.

2014-10-18Tradicijos užtikrina tęstinumą

Šiemet aukštas valstybinis apdovanojimas – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius – prisegtas aktyviai kraštotyrininkei, kultūrologei, regionų paveldo, Lietuvos etnokultūros puoselėtojai, Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėjai Irenai SELIUKAITEI. Su ką tik pagerbta valstybinės Jono Basanavičiaus premijos laureate prisėdome pasikalbėti apie tradicijų reikšmę mūsų gyvenime, ko reikėtų, kad tokie renginiai kaip Dainų šventės ne tik trumpam sužadintų teigiamas emocijas, suburtų mus draugėn ir leistų pasijusti vieni kitiems bičiuliais, broliais, o ugdytų tikrąją vienybę ir tarpusavio brolybę, pagarbą?

2014-10-13Startuoja plakatų konkursas „Saugok savo tapatybę!“  (1)

Lietuvos vartotojų institutas kviečia 14-21 m. jaunimą dalyvauti plakatų konkurse „Saugok savo tapatybę!“. Konkurso tikslas – paskatinti jaunuolius kūrybiškais vizualiniais sprendimais atkreipti visuomenės dėmesį į šiandien vis aktualesnę tapatybės vagysčių problemą. Plakatus konkursui siųsti galima iki 2014 m. gruodžio 12 d. Konkurso laimėtojų laukia vertingi prizai.

2014-10-122014 metų Jono Vileišio premija - Ritai Žadeikytei („Šiaulių kraštas“), Kaziui Kazakevičiui („Lietuvos žinios“) ir Alvydui Ziabkui (Palangos tiltas) (1)

Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, Vilnius) įvyko Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos kūrybinio konkurso Jono Vileišio premijai gauti vertinimo komisijos posėdis. Vertinimo komisijos nariai: Angelė Adomaitienė, Lina Belevičienė, Vidas Mačiulis, Audronė Nugaraitė (komisijos pirmininkė), Simona Žadvidaitė ir Aldona Žemaitytė – Petrauskienė apsvarstė konkursui pateiktus spaudos darbus. Jų buvo aštuoniolika.
archyvas (178)Naujienų prenumerata 
 

2014-10-16Klampi demokratijos pergalė

Spalio 13 d. Konstitucinis Teismas (KT) patenkino nepartinių piliečių skundą dėl Europos Parlamento rinkimų įstatymo, kurio nuostatos diskriminuoja nepartinius piliečius. Priminsime, kad pernai grupė piliečių, tarp kurių ir šio straipsnio autorius, dėl to kreipėsi į Lietuvos Vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT). Mat EP rinkimų įstatymu lig šiol buvo leista rinkimuose kelti į Europos Parlamentą ne tik politinių partijų, bet ir nepartinių piliečių kandidatus. Tačiau pastarieji galėjo tai padaryti tik pasirašę jungtinės veiklos sutartis ir susibūrę į visuomeninį rinkimų komitetą, kurį įregistruoja Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

2014-10-10Kodėl Latvijoje demografijos problemos daug aštresnės negu Lietuvoje (2)

Žurnalistai turėtų žinoti ne tik tas problemas, kurias 2014 metais atskleidė Latvijos Seimo rinkimai, bet ir priežastis tas problemas pagimdžiusias. Okupantas visame Pabalytyje vykdė vienodą „tautų maišymo“ politiką, stengdamasis į šias respublikas atkelti kaip galint daugiau gyventojų iš šalies gilumos, tuo pačiu „atskiesti“ šių respublikų nacionalinę sudėtį, iš kurios sklido didesnis ar mažesnis pasipriešinimas okupantų valdžiai. Kyla klausimas, kodėl okupanto inicijuota „tautų maišymo“ politika Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje buvo vienoda, tuo tarpu rezultatai tapo skirtingi?
archyvas (61)  
 

2014-10-13Žurnalistų namuose fotografijų paroda „Religinė įvairovė Lietuvoje“

Vilniuje, Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11) pradėjo veikti fotografijų paroda „Religinė įvairovė Lietuvoje“ . Prašome apsilankyti.
archyvas (43)  
 

2014-10-22Maironio lietuvių literatūros muziejuje atidaryta paroda, skirta A. Nykai-Niliūnui

Maironio lietuvių literatūros muziejuje (Rotušės a. 13, Kaunas) atidaryta paroda „Laisvė būti savimi“, skirta iškilaus poeto, rašytojo, literatūros kritiko, vertėjo, Nacionalinės premijos laureato Alfonso Nykos-Niliūno 95-osioms metinėms.

2014-10-19Vytauto Kasiulio dailės muziejuje atidaroma žymaus lietuvių grafiko Telesforo Valiaus gimimo šimtmečio paroda

Vytauto Kasiulio dailės muziejuje (A. Goštauto g. 1, Vilnius) pradėjo veikti žymaus lietuvių grafiko Telesforo Valiaus (1914-1977) gimimo šimtmečiui skirtą parodą (veiks iki 2015 m. sausio 18 d.).

2014-10-16Sveikiname kolegą Kazimierą Šiaulį su gražia sukaktimi

Sveikiname kolegą, žinomą Lietuvos žurnalistą, publicistą, muzikos kritiką, estrados ir masinių renginių režisierių Kazimierą Šiaulį su gražia sukaktimi – spalio 30 dieną jam sukanka 70 metų.

2014-09-26Žurnalisto Apolinaro Juodpusio meninė fotografija (2)

Žurnalistų namuose veikia Apolinaro Juodpusio meninės fotografijos paroda „Portretai ir peizažai“, surengta jos autoriaus aštuoniasdešimties metų jubiliejaus proga. Tai retrospektyvinė paroda, apimanti ne vieną kūrybinį dešimtmetį.
archyvas (50)  
 

2014-10-22LRT taryboje – diskusija apie LRT indėlį atsveriant Kremliaus propagandą

Rusijos valstybinės propagandos pastarųjų metų tendencijos parodė, kad šioje pasaulio dalyje dabartinio Kremliaus režimo sąlygomis taika yra tik sąlyginė. Daugiau nei 20 metų Lietuvoje nėra okupacinės kariuomenės, tačiau sunku prisiminti bent metus, kai į Lietuvą ir kitas Baltijos valstybes Maskva nebūtų nukreipusi priešiškos dezinformacijos srautų. Kaip reikėtų stiprinti Lietuvos informacinę erdvę ir ką šioje srityje daro Lietuvos nacionalinis transliuotojas? Šios temos dominavo antradienį vykusiame LRT tarybos posėdyje.

2014-10-20Sėkmingai vykdomas projektas "ŽURNALISTŲ, JŲ ATSTOVŲ IR DARBDAVIŲ SOCIALINIO DIALOGO SKATINIMAS"

UAB „Tauragės kurjeris“ kartu su partneriais Lietuvos žurnalistų sąjunga, VšĮ „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“, Lietuvos radijo ir televizijos centro darbuotojų profesinė sąjunga, UAB „Vienybės redakcija“ ir UAB „Gimtasis Rokiškis“ sėkmingai įgyvendina projektą ŽURNALISTŲ, JŲ ATSTOVŲ IR DARBDAVIŲ SOCIALINIO DIALOGO SKATINIMAS, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

2014-10-20Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas skelbia Geriausio žurnalistinio straipsnio konkursą

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas skelbia Geriausio žurnalistinio straipsnio, susijusio su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo keliama žala vaikų sveikatai ir skatinančio rinktis sveiką gyvenimo būdą be psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, konkursą. Konkurso dalyviai turi pateikti Straipsnius, paskelbtus nuo 2014 m. sausio 1 d. iki 2014 m. lapkričio 14 d. lietuvių kalba specializuotose ir populiariosiose visuomenės informavimo priemonėse. Straipsniai Konkursui siunčiami iki 2014 m. lapkričio 14 d. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui el. paštu: konkursas@ntakd.lt.

2014-10-13Kvietimas teikti mokslinius straipsnius

Žurnalistikai ir žiniasklaidos studijoms skirtas mokslo darbų žurnalas „Žurnalistikos tyrimai“ skelbia kvietimą teikti mokslinius straipsnius specialiam rinkiniui „Žurnalistika ir žiniasklaida: atstovavimo ir tarpininkavimo funkcijų analizė”. Mokslinių straipsnių rinkinys bus išleistas 2014 m. gruodį (numerio metai 2014).
archyvas (704)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-10-13Geriausių žiniasklaidos darbų užkrečiamųjų ligų temomis konkursas

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kviečia žiniasklaidos atstovus dalyvauti konkurse. Užkrečiamųjų ligų temomis rašantys, garso ir vaizdo reportažus rengiantys žurnalistai savo darbus įvertinimui kviečiami pateikti iki š.m. lapkričio 20 d.

2014-10-09 Žurnalistų poezijos vakaras Adomo Mickevičiaus muziejuje

LŽS Vilniaus skyriaus Pokalbių klubas rengia žurnalistų poetų kūrybos vakarą „Poezija tarp dainos ir maldos“. Savo eiles skaitys jau po keletą knygų išleidę poetai Jadvyga Godunavičienė, Ipolitas Sridla, Alvydas Valenta, Algis Kusta. Naują knygą apie Adomą Mickevičių pristatys šio poeto gyvenimo ir kūrybos tyrinėtojas, žurnalistas, Vilniaus universiteto bibliotekos A.Mickevičiaus muziejaus vedėjas Rimantas Šalna. Žurnalistų kūrybos vakaras „Poezija tarp dainos ir maldos“ vyks spalio 29 d. (trečiadienį) 17.30 val. A.Mickevičiaus muziejuje, Bernardinų g. 11.

2014-10-05Žurnalisto ir rašytojo Vytauto Leščinsko žvilgsnis į netolimą ateitį (2)

Atrodo, galime jau pasidžiaugti, kad ATGYJA MŪSŲ LITERATŪRINĖ FANTASTIKA. Ir šiaip negausi lietuvių literatūrinė fantastika, iki šiol iš esmės tiesiog merdėjusi, dabar, atrodo, atsigauna. Tai tarsi patvirtina viena po kitos išleistos to paties autoriaus - žinomo žurnalisto ir rašytojo Vytauto Leščinsko - knygos „Daktaras Lorencas" ir „Paskutinis eksperimentas".
archyvas (220)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-10-21Virginijus Kinčinaitis - „Biometrija ir selfiai“

2014 m. spalio 23 d. (ketvirtadienį) 17.30 val., Paskaitų apie fotografiją ciklas „Prospekto fotografijos galerijoje“ (Gedimino pr. 43, Vilnius) Ketvirtąjame susitikime menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis skaitys pranešimą temą „Biometrija ir selfiai“.

2014-10-218-asis tarptautinis fotožurnalistikos festivalis VILNIAUS FOTOGRAFIJOS RATAS

8-asis tarptautinis fotožurnalistikos festivalis VILNIAUS FOTOGRAFIJOS RATAS Data: 2014 spalio 24-25 d. Vieta: Viešbutis „Best Western“ Vilnius Adresas: Konstitucijos pr.14

2014-10-19Vilniaus ir Berlyno nuotraukos – Europos fotografijos festivalyje Berlyne

Šią savaitę Berlyne prasideda šeštasis Europos fotografijos mėnuo. Mėnesiui Berlynas pavirs fotografijos entuziastų meka: skirtingose miesto vietose bus surengta 130 parodų, 250 renginių, juose dalyvaus 500 fotografų. Tai pats didžiausias fotografijos festivalis Vokietijoje. Pirmą kartą dalyvauti festivalyje buvo atrinkti ir lietuvių fotomenininkai Renatas Neverbickas ir Ramūnas Danisevičius su paroda “Vilnius-Berlynas. Susitikimai”.

2014-10-16Fotografijų paroda „Miniatiūros?“ - „Prospekto fotografijos galerijoje“

2014 m. spalio 17 d. (penktadienį) 17.00 val. įvyks fotografijų parodos „Miniatiūros?“ atidarymas „Prospekto fotografijos galerijoje“ (Gedimino pr. 43, Vilnius). Parodos autoriai: Vytautas Balčytis, Joana Deltuvaitė, Arūnas Kulikauskas, Algimantas Kunčius, Algirdas Šeškus, Ričardas Šileika, Remigijus Treigys, Gintautas Trimakas Parodos kuratorius Gytis Skudžinskas
archyvas (149)  
 

2014-10-21"Lietuvos talentai” – žiūrimiausia savaitės laida

Žiūrimiausios televizijos TV3 didysis projektas „Lietuvos talentai” šį sekmadienį absoliučiai užbūrė žiūrovų širdis, nušluodamas nuo reitingų scenos konkurentus ir palikdamas juos giliai tamsiuose užkulisiuose. Preliminariais TNS LT duomenimis, visad staigmenų kupinas ir įtraukiantis „Lietuvos talentų” šou šią savaitę buvo žiūrimiausia laida iš visų televizijų Lietuvoje. Ją bent minutei sekmadienį įsijungė daugiau nei du trečdaliai milijono žiūrovų (654 tūkst.).

2014-10-21„Info TV“ transliuos žinias rusų kalba „Dabar pasaulyje“

Pirmadienį, spalio 27-ąją, LNK kanalų grupei, žiūrimiausiai televizijų grupei Lietuvoje priklausantis kanalas „Info TV“ pradeda transliuoti naują žinių laidą rusų kalba „Dabar pasaulyje“.

2014-10-21Ketvirtis milijono išsilavinusių žiūrovų žaidžia „Auksinį protą”

LRT naujojo sezono intelektinis žaidimas „Auksinis protas” trečiadienių vakarais prie televizorių ekranų traukia šimtus tūkstančių žiūrovų. Praėjusią savaitę „Auksinis protas” pasiekė žiūrimumo rekordą, o laidos kūrėjai Arūnas Valinskas ir Andrius Tapinas juokauja, kad žaidimą kaip indai „Lūšnynų milijonieriuje” prie televizorių ekranų tuoj žais milijonai azartiškų lietuvių.
archyvas (261)  
 

2014-10-03Beata Tiškevič ir Richardas Jonaitis – naujoje LRT radijo laidoje „Paraštės“

Beatos Tiškevič-Hasanovos gerbėjai galės ilgiau mėgautis aktorės ir laidų vedėjos talentu. Nuo šio sekmadienio ją bus galima matyti ne tik per televiziją, bet ir girdėti per radiją. Kiekvieną sekmadienio vakarą pasibaigus LRT televizijos laidai „Mėnulio fazė“, kurią Beata veda su Andriumi Rožicku, aktorė „persikels“ į LRT radijo laidą „Paraštės“, kur jos partneris bus laidos autorius Richardas Jonaitis. „Paraščių“ premjera – jau šį sekmadienį 22 val.
archyvas (64)  
 

2014-09-30Įsteigta Šarūno Šimulyno žodžio ir vizualaus meno premija (1)

Naujas įvykis kultūriniame gyvenime; įsteigta Šarūno Šimulyno žodžio ir vizualaus meno premija, kuri bus skiriama keliaplaniams kūrėjams, dirbantiems dailės ir literatūros srityse. Pirmosios 2014 m Šarūno Šimulyno žodžio ir vizualaus meno premijos laureatu tapo tapytojas, juvelyras, poetas GVIDAS LATAKAS.
archyvas (338)Naujienų prenumerata 
 

2014-10-19Briuselyje – susitikimas su prof. Egidijumi Aleksandravičiumi

Briuselyje, Lietuvos Nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje, istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius pristatė savo naujausią knygą „Karklo diegas. Lietuvių Pasaulio istorija“ bei bendravo su gausiai susirinkusiais renginio svečiais.
archyvas (144)  
 

2014-10-14Petras Žemkauskas - satyriniai eilėraščiai (2)

Petras Žemkauskas gimė 1928 m. spalio 6 d. Raseinių rajono Gruzdiškės kaime. Gruzdiškės Garbės pilietis. Baigė Raseinių gimnaziją, Vilniaus valstybinį pedagoginį institutą. Du dešimtmečius dirbo pedagoginį darbą, kitus du - žurnalistas rajono laikraštyje, išėjęs į pensiją - du dešimtmečius ūkininkavo. Yra LŽS narys. Gyvena Kaune.

2014-10-11Virgilijus Juodakis: MOTYVACIJA DIRBTI (3)

Tą rudenį būsimų žurnalistų studentiška talka bulves kasė Dzūkijoje. Netoli Palūšės aerodromo. Vagos ilgų ilgiausios, o dangus kasdien varvino skystus lietučius. Lygiai tiek, kad sugadintų darbinę nuotaiką ir gerokai sodrėkintų rūbus. Ne tik studentai, bet ir ūkio žmonės tokiomis dienomis į darbus nesiveržė. Ypač sunku išsijudinti būdavo ryte. Betgi nekrutėsi – ne tik bulvių, bet ir jokio uždarbio neturėsi. Tiek to – kišenes prisikimšti šlamančių niekas nesitikėjo. Betgi sarmata buvo per dieną neužsidirbti tiek, kiek pravalgome. Ką daryti? Kaip rytais išjudinti iškrutinti talkininkus?

2014-10-06Vytautas Leščinskas: PYPKUTĖ (2)

Bet, kaip sakydavo Antikoj romėnai, kas neleidžiama jaučiui, tas galima Jupiteriui. Tuo labiau, jei jis ne koks ten eilinis, galima sakyt, menkareikšmis jupiteriokas, o net labai stambus jupiteris. Kaip antai toks vienas Seimo narys, savo laiku buvęs net premjeru, su amžina savo pypkute.
archyvas (73)  
 

2014-10-14Prasideda jubiliejinė akcija „Metų knygos rinkimai“  (1)

Jau dešimtą kartą skaitytojai kviečiami išrinkti Metų knygas keturiose kategorijose: suaugusiųjų, poezijos, paauglių ir vaikų. Ekspertų komisijos iš viso atrinko dvidešimt knygų, po penkias kiekvienoje kategorijoje. Akcijoje dalyvaujančios knygos yra parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių ir išleistos nuo 2013 m. rugsėjo 1 dienos iki 2014 m. rugpjūčio 31 dienos. Knygų suaugusiems ir poezijos knygų penketukus šiemet atrinko komisija, kurią sudarė nuolat literatūros procesus analizuojantys literatai ir kritikai: rašytojas Andrius Jakučiūnas, poetai, vertėjai ir kritikai Marius Burokas, Laimantas Jonušys ir Aušra Kaziliūnaitė.

2014-10-08POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas GYVENIMO HOMOTERAPIJA. HOMOTERAPINĖS PRATYBOS (5)

ŽINIJOS draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius) 2014 m. lapkričio 4 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas GYVENIMO HOMOTERAPIJA. HOMOTERAPINĖS PRATYBOS Lektoriai: rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius ir psichologas Marius Šulčys.
archyvas (210)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-10-20Sezoną VKL Įmonių lygoje „Press'as“ pradėjo užtikrinta pergale

Martynas Juocevičius kaip išprotėjęs laidė tritaškius, Augustas Četkauskas žudė varžovus greitose atakose, o LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius it žvėris grūmėsi su varžovų aukštaūgiais baudos aikštelėje. Lietuvos žurnalistų sąjungos komanda „Press'as“ pergale Grigiškėse pradėjo 2014-15 metų VKL Įmonių lygos sezoną. „Glasma Service“ komanda įveikta rezultatu 78:51 (21:14, 28:7, 17:16, 12:14).

2014-10-10Lietuvos žurnalistai užkėlė kartelę nacionalinei rinktinei

Prieš 2016 m. Europos futbolo čempionato atrankos turnyro rungtynes tarp nacionalinių Lietuvos ir Estijos rinktinių, jėgas futbolo aikštėje išmėgino ir šių šalių sporto žurnalistai. „Fanų“ stadione vykusiose rungtynėse triumfavo Lietuvos atstovai, kolegas iš Estijos įveikę rezultatu 3:1. Lietuvos sporto žurnalistų klubo „PRESS‘as“ gretose pasižymėjo Gintautas Dulskas, Rytis Davidovičius ir Paulius Petravičius.

2014-09-24Molėtų aerodrome skraidė jaunimo sukurti bepiločiai orlaiviai ir palydovai

Jau antrąjį kartą Lietuvos kosmoso asociacija rengia mokomųjų palydovų CanSat (CS), raketų ir bepiločių orlaivių (BPO) konkursą. Molėtų aerodrome įvyko pirmieji, bandomieji kvalifikaciniai skrydžiai.
archyvas (114)Naujienų prenumerata 
 

2014-10-05Kristijonui Donelaičiui skirta paroda Helsinkyje

Helsinkio universiteto bibliotekoje (Kaisa House) atidaryta paroda „Lietuvos Homeras”, skirta Kristijono Donelaičio 300– osioms gimimo metinėms paminėti. Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto specialiai užsienio žiūrovui parengta paroda (kuratorius Gytis Vaškelis) patraukliai atskleidžia istorinį Donelaičio kūrinių gimimo kontekstą, Donelaičio asmenybę, jo įprasmininmą meno kūriniuose, taip pat ir šiuolaikiniame mene. Modernus ir profesionalus parodos sprendimas organiškai pritiko skandinaviškam bibliotekos, kuri atidaryta tik prieš keletą metų, interjerui.
archyvas (117)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-10-09Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: "Universitas vilnensis"  (1)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: "Universitas vilnensis" (Aštuntoji prisiminimų dalis)

2014-10-03Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: “Pasirašyk, Virgilijušai. taip reikia, bus geriau”  (2)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: “Pasirašyk, Virgilijušai. taip reikia, bus geriau” (septintoji prisiminimų dalis)

2014-09-30Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Pradžią davė dėdė Karlas (1)

Docentas Virgilijus Juodakis: Pradžią davė dėdė Karlas (Šeštoji prisiminimų dalis)
archyvas (32)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media