2017 m. rugpjucio 23 d., Treciadienis

2017-08-22Žurnalistai kviečiami į rekordinį „Bruto ir Neto 3“ ir „Virtuvės istorijos“ sezonų pristatymą

Rugsėjo mėnesį į TV3 eterį sugrįžta du žiūrovų mylimi projektai – atsinaujinusi kulinarinė laida „Virtuvės istorijos“ ir iki ašarų juoktis priverčiantis komiškas serialas „Bruto ir Neto 3“. Šią progą kviečiame žurnalistus paminėti ypatingai ir tapti išskirtinio reginio dalimi – kartu sieksime aukščiausiai kada nors Lietuvoje iškepto maisto ir greičiausio pristatymo tiesiai iš dangaus rekordo! „Bruto ir Neto 3“ aktoriai, „Virtuvės istorijų“ vedėja Ilona Juciūtė ir PROFLAME EXPERT ir GRILIAI.LT komanda patiekalus gamins daugiau nei 2 km aukštyje! Visa tai tiesiogiai transliuos internetinė televizija TV3play. Jūsų laukia neeilinės, tikrąja to žodžio prasme - rekordinės vaišės. Maloniai lauksime jūsų 2017 m. rugpjūčio 28 dieną 18 val. Pociūnų aerodrome (Kauno apskritis, Prienų rajonas). Apie savo dalyvavimą iki 25 d. 10 val. prašome pranešti el. paštu: media@videometra.lt

2017-08-16Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Baltarusijos žurnalistų asociacijos vadovai sutarė bendradarbiauti

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius ir Baltarusijos žurnalistų asociacijos pirmininkas Andrejus Bastunecas (Андрэй Бастунец) susitiko Vilniuje ir aptarė abiejų organizacijų bendradarbiavimo gaires.

2017-07-26Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas atnaujina ekspertų sąrašą ir kviečia teikti ekspertus

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas atnaujina ekspertų sąrašą ir kviečia teikti ekspertus, galinčius vertinti kultūrinius, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamuosius projektus. Kandidatus iki šių metų rupjūčio 31 d. gali siūlyti Fondo dalininkai, meno kūrėjų, viešosios informacijos rengėjų asociacijos ir kitos institucijos, formuojančios kultūros politiką ar veikiančios kultūrinėje žiniasklaidoje.
archyvas (533)  
 

2017-08-22LRTK įvertino paskleistą informaciją rusų kalba retransliuojamose televizijos programose

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) 2017 m. rugpjūčio 21 d. posėdyje apsvarstė Lietuvoje rusų kalba retransliuojamose televizijos programose „RTR Planeta“ ir „TVCI“ paskleistą informaciją. LRTK nustatė, kad 2017 m. gegužės 31 d. Rusijos televizijos programos „RTR Planeta“ laidoje „Vakaras su Vladimiru Solovjovu“ buvo kurstomas karas, nesantaika ir neapykanta tarp tautų ir tautinių bendrijų.

2017-07-30Naujienų agentūrą „Elta” perka Gitana Markovičienė  (2)

Naujienų agentūrą „Elta“ perka verslininkė Gitana Markovičienė. Sandėris šiuo metu dar vyksta, jam pasibaigus Gitanai Markovičienei pereis kontrolinis įmonės akcijų paketas. Šalių susitarimu sandorio vertė neatskleidžiama.
archyvas (208)Naujienų prenumerata 
 

2017-08-22Spaudos konferencija, kuri skirta pirmosios širdies transplantacijos Lietuvoje 30-mečiui paminėti

Rugpjūčio 29 d. 10:30 val. kviečiame į spaudos konferenciją, kuri skirta pirmosios širdies transplantacijos Lietuvoje 30-mečiui paminėti. Renginio vieta: VUL Santaros klinikų Vitražinė auditorija.

2017-08-22TV3: kviečia į rudens sezono pradžios paminėjimą ir spaudos konferenciją

Mieli žurnalistai ir fotografai, kviečiame Jus į TV3 rudens sezono pradžią 3K formatu! Krepšinis – kai širdys plaka vienu ritmu. Klasika – kai tu girdi angelo balsą ten, kur giliai plaka širdis. Kūryba – kai mūsų širdys laisvos ir nevaržomos. DATA: Rugpjūčio 25 d. LAIKAS: Šventės durys svečiams „Siemens“ arenoje atidaromos 18.30 val. VIETA: „Siemens“ arena (VIP įėjimas, 5 aukštas) Per krepšinio Lietuva–Ispanija varžybų pertrauką vyks spaudos konferencija, kurioje bus pristatytas pradedamas 3x3 krepšinio čempionatas. Spaudos konferencijoje dalyvaus Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė ir „Sporto namų“ atstovas krepšininkas Linas Kleiza.
archyvas (1514)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-08-03Dainius Radzevičius: Lietuva tampa nulinės tolerancijos šalimi. Už ką mes ir mus taip?  (2)

Visad maniau ir manau, kad tolerancija ir atlaidumas yra išsilavinusio ir brandaus žmogaus savybės. Taip pat galvoju ir apie visuomenę, ir valstybę – būti tolerantišku ir net atlaidžiu suklydusiems yra didelė vertybė. Iš esmės šių dalykų moko bei juos propaguoja ne tik mokykla, bet ir bažnyčia. Apie tai dažnai kalba ir politikai. Bet tik tuomet, kai tai nesusiję su konkrečia gyvenimo situacija. Viskas kardinaliai pasikeičia, kai kalbama apie realų gyvenimą ir dėl to man labai liūdna.

2017-07-25Algimantas Zolubas: trečias dešimtmetis su neišmanėliais (3)

Politika yra valstybės reikalų tvarkymas, tarsi turėtų būti ir aukščiausio lygio politikos mokyklos. Tačiau valstybės reikalų tvarkymo mokyklų nėra, todėl į politiką gali eiti bet kas, ir artojas nuo žagrės, ir bet kokių nors mokslų daktaras. Leidimus išduoda „šventąja karve“ vadinama demokratija. O „Šventajai karvei“ nerūpi einančiojo į politiką išsilavinimas, ištikimybė valstybei, turimas turtas, kad klaidą padaręs galėtų valstybei atlyginti. Nelaiko renkamieji net pagrindinio valstybės įstatymo – Konstitucijos – egzamino. Trumpai tariant, tinka visiškas neišmanėlis. O jam leistina viskas, ko nedraudžia demokratiškai priimti įstatymai.
archyvas (260)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-08-05Oficialu: Dėl lietuvių emigracijos kalčiausia žiniasklaida. Kas taip susuka valdžiai smegenis? (3)

Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė viešai savo Facebook paskyroje ieško priežasčių, dėl ko žmonės emigruoja iš Lietuvos. Sunku patikėti, bet ji šventai įsitikinusi, kad dėl lietuvių emigracijos labiausiai kalta… žiniasklaida.
archyvas (117)  
 

2017-06-19Įsibėgėja Žurnalistų dainų knygos leidimas (5)

Šios knygos leidimas iš pradžių pradėjo strigti dėl lėšų stokos. Buvo ieškomi rėmėjai. Dabar galima pasidžiaugti, kad pradinės lėšos, leisti knygą jau gautos. Knygos leidimą dalinai finansavo Jungtinėse Amerikos Valstijose dabar dirbantis mūsų kolega Juozas Karsokas. Jam savo ir būsimųjų autorių vardu tariu nuoširdų AČIŪ. Dabar Žurnalistų dainų knygos leidimas jau įsibėgeja. Manau, kad yra ir daugiau kolegų, sukūrusių dainų. Taigi, laukiu ir naujų autorių, naujų dainų. Draugaukime toliau.

2016-10-20Pateikiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie dar galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“ (29)

Šuo metu straipsnių apie žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus jau yra paruošta net per 1720. Tai daug, tačiau ne visi kolegos, kurie galėtų patekti į enciklopedija, atsiuntė apie savę informaciją. Kai kas dar skambina, teiraujasi, ar jie gali tikėtis patekti į leidinį. Todėl, norėdami paspartinti šios informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir spaudos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“. Jei jame rasite save – rašykite mums, jei rasite kolegą – praneškite jam šią gerą naujieną. Mūsų laukia rimtas ir visiems reikalingas darbas. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga pabaiga.
archyvas (46)  
 

2017-08-16Sigitas Krivickas: Amžius – ne kliūtis mokytis ir įveikti vienatvę

Ar girdėjote, kas yra Nordplus (Šiaurė-plius)? Tai Šiaurės šalių Ministrų tarybos remiama labai svarbi mokymosi visą gyvenimą programa. Daugiau kaip 10000 žmonių Šiaurės ir Baltijos šalyse kasmet patiria jos naudą. Sudaromos galimybės organizacijoms teikti paraiškas ir gauti paramą, kad būtų galima keistis lektoriais ir instruktoriais tarp Šiaurės ir Baltijos šalių. Tokios iniciatyvos ėmėsi Latvijos pensininkų federacija, kuriai pavyko gauti finansinę Nordplus paramą svarbiam projektui. Bendradarbiauti kuriant ir vykdant projektą „Amžius – ne kliūtis“ („Age is not an obstacle“) latviai pakvietė kolegas iš Estijos pensininkų bendrijų asociacijos ir Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“. Mūsų šalies delegacijos sudėtyje į Rygą teko važiuoti ir šių eilučių autoriui, kaip LŽS senjorų klubo atstovui.

2017-08-16Vyriausybė išsižada dar per 30 tūkstančių piliečių

Vyriausybei nerūpi daugelis anksčiau prisiimtų įsipareigojimų. Ne tik rinkėjams, bet ir partneriams. Dialogas ir derybos naujiesiems profesionalams tampa keiksmažodžiu. Tą matome ir dėl Valstybės tarnybos įstatymo (VTĮ) projekto. Vyriausybė vėl ignoravo socialinius partnerius.
archyvas (140)  
 

2017-08-21Delfi: “Lietuvos įtakingiausieji 2017” – Žiniasklaidos atstovų sąrašas

Ir šalies elitas, ir visuomenė vieningai sutarė dėl įtakingiausių žurnalistų. Sąrašo viršūnėje įsitvirtino Edmundas Jakilaitis, Andrius Tapinas, Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir Rimvydas Valatka. Tokius rezultatus atskleidė DELFI projektas „Lietuvos įtakingiausieji 2017”, paskelbęs įtakingiausių žiniasklaidos atstovų sąrašą.

2017-08-21Kokie žurnalistai Lietuvoje yra įtakingiausi?

Ir šalies elitas, ir visuomenė vieningai sutaria dėl įtakingiausių žurnalistų. Sąrašo viršūnėje įsitvirtinę Edmundas Jakilaitis, Andrius Tapinas, Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir Rimvydas Valatka. Tokius rezultatus atskleidžia DELFI projektas „Lietuvos įtakingiausieji 2017”. Penktadienį skelbiame žiniasklaidos atstovų sąrašą.

2017-08-08Feliksas Grunskis: “Valdantieji savo laikraštį perskaitys ir daugiau jokių kvailysčių nebedarys? (2)

“Valdantieji savo laikraštį perskaitys ir daugiau jokių kvailysčių nebedarys?” – tokiu pavadinimu “Biržiečių žodžio” redakcijai priklausanti internetinė svetainė biržietis.lt 2017 m. liepos 25 dieną paskebė Felikso Grunskio komentarą. Skelbiame jo tik tą dalį, kuri tiesiogiai skirta žiniasklaidai.

2017-07-26Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos pranešimas apie nesantaiką kurstančius komentarus Facebook'e (1)

Per mėnesį - 160 kreipimųsi panaikinti nesantaiką kurstančius komentarus Facebook‘e. 98 proc. atvejų nesantaika buvo kurstoma dėl seksualinės orientacijos Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba per pastarąjį mėnesį (nuo birželio 20 iki liepos 25 d.) 160 kartų kreipėsi į Facebook‘ą, ragindama panaikinti nesantaiką kurstančius komentarus. 95 proc. komentarų pašalinti per 24 valandas. 8 komentarai (5 proc.) dar nepašalinti.
archyvas (856)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-08-16Antanas Šimkūnas: dedikacijos kolegoms ir bičiuliams

Skelbiame pluoštelį dedikacijų, kurias žurnalistas Antanas Šimkūnas paskyrė kolegoms ir bičiuliams.

2017-07-25Gerimantas Statinis: Pono Zy gyvenimas – istorija, nutikusi tarpukario Vilniuje (1)

Pono Zy užrašai, jam pageidaujant, po jo mirties turėjo būti įdėti į karstą, tačiau taip neatsitiko – iš to ir gimė ši knyga. Ją į pasauli išleido Gerimantas Statinis. Jis profesionalus muzikantas ir žurnalistas bei keliautojas, televizijos laidų, straipsnių, knygų autorius. LŽS tarybos ir valdybos narys. Už naujausiąją, „Gedimino Akstino viršūnė. Senojo ledkirčio istorijos“, Lietuvos žurnalistų sąjunga jam skyrė svariausią savo apdovanojimą – Vinco Kudirkos premiją.
archyvas (322)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-08-11M. K. Čiurlionio fotografijų paroda pristatyta Kijeve (1)

Kijeve, galerijoje ,,Kalita Art Club“ veikia paroda „M. K. Čiurlionis ir fotografija“. Joje pirmąkart kijeviečiams ir miesto svečiams pristatomos Lietuvos genialaus menininko 1905 metais kelionės po Kaukazą ir Krymą metu sukurtos įvairaus formato nuotraukos, kurios vėliau paties menininko buvo suklijuotos į nedidelį albumėlį, ant kurio drobinio viršelio autorius paliko įrašą „Anapa. 1905.“

2017-08-02Lietuvos fotografas vaizdais iš paukščio skrydžio sužavėjo EXPO lankytojus

Rugpjūčio mėnesį Lietuvos paviljonas „EXPO 2017“ pradėjo kviesdamas lankytojus į žinomo šalies fotožurnalisto, panevėžiečio Andriaus Repšio fotografijų parodą „Pajusk skrydžio jėgą“. Jos lankytojai buvo sužavėti Lietuvos vaizdais iš paukščio skrydžio ir fotografijomis sukurtomis apsilankymo Kazachstane metu. Nuotraukų pristatymas vyko Lietuvos paviljone Astanoje, tai antroji šalies fotografijų paroda atidaryta šių metų EXPO.

2017-07-26EXPO 2017 pristatytos geriausios Lietuvos spaudos fotografų nuotraukos

Lietuvos paviljone tarptautinėje parodoje „EXPO 2017“, kuri šiuo metu vyksta Kazachstano sostinėje Astanoje, pristatyti geriausi nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ darbai bei iš konkursinių nuotraukų parengta paroda „Infrastruktūrinė poetika“ atliepianti EXPO 2017 tematiką. Parodą „Infrastruktūrinė poetika“ liepos 25 dieną atidarė Lietuvos paviljono EXPO komisaras Romas Jankauskas.
archyvas (328)  
 

2017-08-21Agnė Grudytė grįžta į televiziją

Lietuvoje mylima bei pasaulinio pripažinimo sulaukusi aktorė Agnė Grudytė naujame televizijos sezone į ekranus grįš naujoje LNK dramoje „Meilė gydo“. Čia ji įkūnys gražuolę medicinos seselę, dėl kurios dėmesio kovoja visi ligoninėje dirbantys vyrai.

2017-08-21Jau rudenį TV3 eteryje – atviri Lietuvos legendų pokalbiai su ekstravagantiška vedėjų pora

Jau šį rudenį, naujajame TV3 sezone žiūrovus pradžiugins išskirtinė laida – gyvenimo būdo žurnalas „Legendinės Legendos“. Laida ypatinga tuo, kad čia kalbės ne tik išskirtiniai pašnekovai – tikros Lietuvos legendos, bet ir patys vedėjai bus ne ką mažiau legendiniai.

2017-08-15Liudas Mažylis – naujajame LRT sezone su projektu „Šiandien prieš 100 metų“

Neseniai Vasario 16-osios akto originalą Vokietijoje atradęs ir lietuvių simpatijas užkariavęs istorijos profesorius Liudas Mažylis žengia į televiziją. Naujajame LRT sezone jį išvysime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtame dokumentikos cikle „Šiandien prieš 100 metų“. L. Mažylio lūpomis bus bus pasakojami svarbiausi įvykiai, atvedę Lietuvą į Vasario 16-osios akto paskelbimą ir nepriklausomos Lietuvos pripažinimą pasaulyje.

2016-12-08„TV3 eteryje – nauja gyvenimo būdo laida „Raudonas kilimas“

Naujuosius metus TV3 televizija pasitiks su viena už kitą įspūdingesnėmis ir įdomesnėmis laidomis bei projektais. Jau sausio mėnesį į žiūrimiausios televizijos eterį po pertraukos grįš klasika tapęs ir visų žiūrovų pamėgtas žanras – gyvenimo būdo laida. Profesionali naujosios laidos „Raudonas kilimas“ komanda žada, kad kiekvieną savaitę žiūrovų lauks atviri ir nuoširdūs pokalbiai su Lietuvos ir užsienio garsenybėmis bei reportažai iš ryškiausių savaitės renginių.
archyvas (483)  
 

2017-08-01Apie radiją nuo 16-os svajojęs Edgaras Kožuchovskis pradeda darbą „Power Hit Radio“ eteryje

Radijo stoties „Power Hit Radio“ komandą papildo naujas laidų vedėjas – Edgaras Kožuchovskis. Nuo 16 metų apie darbą radijuje svajojančiam vaikinui sėkmė nusišypsojo sudalyvavus konkurse socialiniuose tinkluose.

2017-05-16LRT kviečia dalyvauti Valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtame radijo dramaturgijos konkurse

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija organizuoja radijo dramaturgijos konkursą „Kviečia Radijo teatras“, skirtą Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Dramaturgijos darbų laukiama iki rugsėjo 10 d. Nugalėtojams atiteks piniginės premijos.
archyvas (149)  
 

2017-08-15Vilniuje veikia Gintarės Stokonytės batikos darbų paroda „Minčių portretai“

Rugpjūčio 16 dieną 16 valandą Vilniuje, LRT galerijoje (S. Konarskio g. 49) atidaroma dailininkės Gintarės Stokonytės batikos darbų parodą „Minčių portretai“. Paroda – 13 autorės darbų bus eksponuojami LRT galerijoje iki rugpjūčio mėnesio pabaigos.

2017-08-04Jubiliejinis „Vilnius Jazz” pranoks pats save – jo pažiboms meldžiasi kelios kartos

Vienintelis Lietuvoje šiuolaikinio džiazo ir improvizacinės muzikos festivalis „Vilnius Jazz“ šiemet mini 30-metį. Šia proga spalio 12-15 dienomis sostinės Rusų dramos teatre publikos laukia nepaprasta programa, liudijanti, jog Vilnius išlieka vienas svarbiausių ne tik Rytų Europoje džiazo centrų. Čia suvažiuos improvizacinės muzikos pažibos iš JAV, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Švedijos, Olandijos, Islandijos ir Lietuvos.

2017-08-01Palangoje tarptautinė paroda “Keliaujantis iliustracijų lagaminas. Komiksai” (2)

VšĮ “Kūrybinės idėjos” kviečia į tarptautinę parodą “Keliaujantis iliustracijų lagaminas. Komiksai”. Dalyvauja Lietuva, Latvija, Estija. Paroda vyksta Palangos miesto savivaldybės viešoje bibliotekoje (Vytauto g. 61). Jos atidarymas rugpjūčio 2 d., 17 val. Paroda veiks iki 2017 rugpjūčio 25 dienos. Parodos kuratorė Ula Šimulynaitė Grafinis apipavidalinimas Rusnė Šimulynaitė
archyvas (558)Naujienų prenumerata 
 

2017-08-19Vilniuje mire kolegė Vaiva Zizaitė

Rugpjūčio 18 d. po ilgos sunkios ligos mirė ilgametė Lietuvos futbolo federacijos atstovė žiniasklaidai Vaiva Zizaitė. Jai buvo tik 38- eri metai. Pastaruoju metu ji LFF buvo atsakinga už viešosios informacijos pateikimą visuomenei, santykius su žiniasklaida, komunikacinius renginius ir projektus.

2017-08-12Vilniuje mirė žurnalistas Leopoldas Mykolaitis

Vilniuje 2017 metų rugpjūčio 12 dieną mirė žurnalistas, rašytojas, redaktorius Leopoldas Mykolaitis.

2017-08-09Arizonoje mirė dailininkė Irena Dalia Griežė-Jonyninė

Arizonos valstijoje, Clarkdato mieste rugpjūčio 2 dieną mirė Lietuvos ir JAV dailininkė Irena Dalia Griežė – Jonyninė. Šią žinią pranešė jos dukra Gražina Wade.
archyvas (125)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas dar gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? Pateikiame ir sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į šią enciklopediją (4)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite. Norėdami paspartinti informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją".

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1720 pavardžių  (20)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1710 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2017-08-11Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Daktaras Algirdas Matulevičius apie “Aušrą” ir “Varpą” (1)

Dienos šviesą išvydo LŽS nario, žinomo Mažosios Lietuvos tyrėjo, daktaro Algirdo Matulevičiaus monografija “Tautos žadinimo šaukliai”. Autorius knygą skiria Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Mums, žurnalistams ši knyga turėtų būti įdomi, nes joje plačiai aprašoma dviejų, mano nuomone, pačių svarbiausių Lietuvos likimui laikraščių – “Aušros” ir “Varpo” kūrimosi sąlygos, jų leidimas, tematika, platinimas.
archyvas (316)  
 

2017-08-22Albertas Skyrelis: epigramos

Su Alberto Skyrelio kūryba susipažinau, kai besilankant Vilniaus rajone Marijampolyje žinomas Rytų Lietuvos mokytojas Almimantas Masaitis padovanojo man A. Skyrelio knygelę su gerokai intriguojančiu pavadinimu - "Kas kvailesnio?" Keletą Alberto Skyrelio epigramų siūlau ir mūsų svetainės skaitytojams.

2017-08-21Jonas Mačiukevičius: apie savo kryžių  (2)

Jonas Mačiukevičius: "Brangieji mano, radę laiko ir noro mane pasveikinti gimtadienio proga, esu laimingas, kad Jus turiu.Dėkoju visiems, labai dėkoju. Siunčiu bent vieną ketureilį iš gimtadienio pašmaikštavimų".

2017-08-15Vytautas Leščinskas: humoreska SU VĖJELIU

Kolega Vytautas Leščinskas atsiuntė humoreską SU VĖJELIU.

2017-08-15Jonas Laurinavičius: Čik čirik ir panašiai

Kolega kaišiadorietis Jonas Laurinavičius atsiuntė keletą satyrinių eilėraštukų
archyvas (217)  
 

2017-08-22Susitikimas su profesoriumi Kęstučiu Skrupskeliu

„Esu iš tų žmonių, kuriems taiklus ir tikslus žodis vertas šimto vaizdų. Vis dar tikiu žodžiais. Kiek įmanoma norėčiau išlaikyti rašymo ir skaitymo kultūrą, nes be to neįmanoma kvalifikuotai perduoti idėjų“, – sako žymus išeivijos istorikas ir filosofas, knygų autorius, Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktaras profesorius Kęstutis Skrupskelis. Jei pasiilgote intelektualaus, ramaus pokalbio, turiningo, mąstyti kviečiančio dialogo laukiame jūsų Nacionalinėje bibliotekoje Adolfo Damušio demokratijos centro organizuojamame renginyje, kuris vyks rugpjūčio 25 d. 17.30 val. Renginių erdvėje, III a. (Įėjimas laisvas).

2017-08-07POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija KEISTIS – VADINASI, ATRASTI (7)

„Žinijos“ draugijoje (Kalvarijų g. 2, Vilnius) 2017 m. rugsėjo 5 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija KEISTIS – VADINASI, ATRASTI. Lektoriai: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas,rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius.
archyvas (335)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-08-21Vaidilutė Volskytė: Egzaminas atminčiai ar keli žodžiai apie “Nemuno” žurnalą

1967 metų pavasarį Kaune savo kelią pradėjo „Nemuno" žurnalas. Miesto humanitarams tai buvo tikra šventė, o ir pragmatiškoji bendruomenės dalis nebuvo abejinga literatūrai ir menui apskritai. Dar daugiau: „Nemunas" žadino kūrybines ambicijas, pasididžiavimą Kaunui (to mums niekada netrūksta), patriotizmą.

2017-08-14Lietuvos valstybės šimtmečio sukakčiai: Laikraščio „Aušra" įkūrimas (1)

J. Basanavičius nagrinėja tris svarbiausius klausimus: kas buvo Aušros leidimo iniciatorius, svarbesnius laikraščio leidimo etapus ir dėl ko jo leidyba žlugo: šie su Aušros dvidešimtmečiu (1903 m.) susiję klausimai sukėlė buvusių bendradarbių polemiką.

2017-08-08Lietuviškoji leidyba Vakarų Europoje 1944–1952  (1)

Žurnalistus ir visus, besidominčius Lietuvos ir lietuvių diasporos pasaulyje istorija, kviečiame apsilankyti unikalioje parodoje “Lietuviškoji leidyba Vakarų Europoje 1944–1952”, kuri veikia Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Atrijus, III a., ant laiptų prieš pagrindinį įėjimą).
archyvas (68)  
 

2017-08-04Europos krepšinio čempionato kovas komentuos žiūrovų pamėgtas duetas

Jau prasideda Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinės varžybos, kuriose rinktinė rengsis Europos krepšinio čempionatui „Eurobasket 2017“. Visus kontrolinius mačus ir Lietuvos rinktinės kovas Europos krepšinio čempionate komentuos žiūrovų mėgstamas profesionalų duetas: Linas Kunigėlis ir Rytis Vyšniauskas.
archyvas (176)Naujienų prenumerata 
 

2017-08-21Performansų kūrėjas Arma Agharta dalyvavo Potsdamo muzikos festivalyje CAMP

Garso performansų kūrėjas Armantas Gečiauskas (sceninis vardas Arma Agharta) dalyvavo Potsdamo mieste vykstančiame tarptautiniame vizualios muzikos festivalyje CAMP. Renginio metu įvairių sričių menininkai (vizualiųjų menų, garso, šokio, performanso) grupėse ruošė bendrą kūrinį, kurį pristatė festivalio pabaigoje.

2017-08-11Berlyne buvo pristatytas režisieriaus Donato Ulvydo filmas „Emilija iš Laisvės Alėjos“

Kino festivalio „Litauisches Kino Goes Berlin“ vasaros peržiūroje Berlyne buvo pristatytas režisieriaus Donato Ulvydo filmas „Emilija iš Laisvės Alėjos“. Lietuvoje didelio populiarumo sulaukusi drama buvo pristatyta kine po atviru dangumi „Freiluftkino Insel im Cassiopeia“. Po peržiūros žiūrovai turėjo galimybę pabendrauti su filmo režisieriumi Donatu Ulvydu.

2017-08-11Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje pristato naują kultūrinį naujienlaiškį

Lietuvos kultūros atašė Justės Kostikovaitės iniciatyva pradėtas rengti pirmasis Lietuvos kultūros sklaidai Jungtinėje Karalystėje skirtas elektroninis naujienlaiškis. Naujienlaiškyje bus pažymimi renginiai, kuriuose dalyvauja ar organizuoja lietuvių kūrėjai, menininkai ar kuratoriai, muzikai ar teatro veikėjai, kiti kūrėjai, akademikai. Taip pat bus informuojama ir apie renginius, kuriuose dalyvauja Jungtinėje Karalystėje jau gyvenantys lietuvių kūrėjai.

2017-08-11Lietuvių menininkės Lauros Guokės darbai pristatomi Londone

Vizualaus meno kūrėja lietuvė Laura Guokė į projektą „BP Portrait Awards“ Nacionalinėje portretų galerijoje Londone buvo atrinkta iš 2580 menininkų iš daugiau nei 80-ies pasaulio šalių. „BP Portrait Awards“ – kasmet vykstantis portretų konkursas, remiamas britų naftos kompanijos „British Petroleum“.
archyvas (166)Naujienų prenumerataRSS
 

2017-08-14Gediminas Griškevičius: kai mes bendravom su olandais, per Palangą ėjo dramblys

Gal net visas tautosakines ir literatūrines pasakas išaugina labai konkretūs gyvenimo faktai, įvykiai, nutikimai, susitikimai, kurie kitąsyk tampa net pranašiškai įžvalgūs. Fantazijos virsta tikrove.
archyvas (85)  
 

2017-08-15"Šiaulių televizija" ieško žurnalistų, laidų vedėjų, operatorių

Dėmesio! Ieškome iniciatyvių ir vietoje negalinčių nustygti žmonių - žurnalistų, laidų vedėjų (su patirtimi arba su dideliu noru išmokti). Jei manai, jog tai tu -prisijunk prie veiklios “Šiaulių televizijos”, o ypač - prie “Žinių” komandos. Aktyvumas, veiklumas ir lankstumas – būtini šiame darbe. Pageidautina, kad būsimas žurnalistas žinotų ar būtų taikęs praktikoje žurnalistikos pagrindus, pavyzdingai mokėtų gimtąją lietuvių kalbą (raštu ir žodžiu), o kitos užsienio kalbos žinojimas ar automobilio vairavimas - būtų privalumas.

2017-07-26Naujienų portalas tv3.lt ieško keletos žurnalistų

Augantis ir besiplečiantis naujienų portalas tv3.lt stiprina savo komandą ir ieško žmonių, kurie norėtų įsilieti į TV3 kolektyvą. Ieškome keletos žurnalistų, kuriems įdomios aktualijų, užsienio naujienų ir gyvenimo būdo temos. Siūlome smagią atmosferą darbe, puikias darbo sąlygas, nuolatinį mokymą ir karjeros galimybes.

2017-07-25Integruotos komunikacijos agentūra INK Agency ieško tekstų rašytojų ilgalaikiam bendradarbavimui (1)

Integruotos komunikacijos agentūra INK Agency ieško tekstų rašytojų ilgalaikiam bendradarbavimui. Šiuo metu domina autoriai, turintys patirtį ir bendrą suvokimą verslo, ekonomikos ir finansų srityse.

2017-07-25Info TV žinių tarnyba ieško žurnalisto

Jeigu tu iniciatyvus, domiesi Lietuvos ir užsienio politika, verslo naujienomis, turi patirties žiniasklaidoje (patirtis televizijoje būtų privalumas), tai pat jeigu tu gerai moki lietuvių kalbą, tavo gera dikcija, gali bendrauti angliškai – parašyk mums. Adresas zinios@infodiena.tv
archyvas (145)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media