2015 m. sausio 30 d., Penktadienis

2015-01-15Profesinės sąjungos žurnalistams pateikė savo poziciją dėl naujojo Darbo kodekso

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) susirūpinusi, kad LR Vyriausybė, deklaruojanti siekį mažinti migraciją ir rūpintis mažiausiai uždirbančiais, kuria naująjį Darbo kodeksą, kuriame naikinamos socialinės garantijos. Poziciją apie tai šiandien susitikime su žurnalistais pateikė LPSK atstovai: pirmininkas Artūras Černiauskas, pramonės sektoriaus atstovė, Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos (LMP) pirmininkė Gražina Gruzdienė, paslaugų sektoriui atstovaujantis Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos (LPSDPS) pirmininkas Aleksandras Posochovas bei valstybinio sektoriaus atstovė, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė.
archyvas (236)  
 

2015-01-15Kultūros ministerija siūlo įvesti licencijavimą retransliuojamam turiniui (2)

Iš Rytų pastaraisiais metais labai suaktyvėjęs informacinis karas kelia mums naujus uždavinius. Labiausiai mes atakuojami per kai kuriuos rusiškai transliuojančius televizijos kanalus, radijo stotis, priešiška informacija platinama per internetą. Su tokia padėtimi negalima taikstytis. Tačiau pasirodo, kad mūsų seniau ruošti įstatymai, priimti kai buvo sąlyginai rami politinė situaciją, dabar nepadeda aktyviai kovoti su mums brukama priešiška propaganda. Šias įstatymų spragas būtina taisyti. Kultūros ministerija informavo, kad ministro Šarūno Biručio pavedimu yra sudaryta darbo grupė dėl Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo, kuri siūlys Vyriausybei svarstyti įstatymo pakeitimus, siekiančius pažaboti propagandą audiovizualinėse informacijos prieigose.

2015-01-10Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktų paraiškų 2015 metų 1 programos (Kultūros ir meno leidiniai) ir 2 programos (Šviečiamojo pobūdžio leidiniai) rezultatai (1)

Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktų paraiškų 2015 metų 1 programos (Kultūros ir meno leidiniai) ir 2 programos (Šviečiamojo pobūdžio leidiniai) rezultatai.

2015-01-10Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktų paraiškų 2015 metų 4 programos (Radijo ir televizijos) rezultatai

Valstybės teikiamos dakinės finansinės paramos kultūriniams ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas 2015 metų 4 programos (Radijo ir televizijos) REZULTATAI
archyvas (130)Naujienų prenumerata 
 

2015-01-29Spaudos konferencija “Baltijos jūros krantų erozijos problemų analizė ir sprendimo būdai"

Š. m. sausio 30 d. (penktadienį) 13.00 val. maloniai kviečiame dalyvauti spaudos konferencijoje, kurioje bus pristatyta studija “Baltijos jūros krantų erozijos problemų analizė ir sprendimo būdai". Spaudos konferencija vyks Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius).
archyvas (718)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-01-29Jau pasirašyta Visuomenės informavimo etikos asociacijos steigimo sutartis

Šių metų sausio 27 dieną buvo pasirašyta Visuomenės informavimo etikos asociacijos steigimo sutartis. Komisija bus sudaryta vasario 5 dieną, tada bus patvirtinti asociacijos įstatai, planuojama paskirti asociacijos vadovą.

2015-01-27Savivaldos rinkimų kovoje – ir žurnalistai. Ar tikrai verta politikuoti?

Su dideliu malonumu ir kartais su visai nesmagia nuotaika stebiu vis labiau į finišą artėjančius savivaldos rinkimus. Šioje kovoje labai aktyviai dalyvauja ne tik atskiri žurnalistai, bet ir patys vietiniai laikraščiai, jų vadovai ir dalininkai. Kai kada tokią kovą galima vadinti hibridiniu ir nekonvenciniu politiniu karu, kuriame negalioja jokios padorumo, profesionalios etikos ar net įstatymų nustatytos taisyklės.

2015-01-21Klaipėdos žurnalistai turi savo Facebook grupę

Mieli kolegos, nuoširdžiai sveikinu mūsų kolegas klaipėdiečius, kurie sukūrę grupę Klaipėdos žurnalistai ėmėsi žymiai aktyviau bendrauti Facebook tinkle. https://www.facebook.com/pages/Klaip%C4%97dos-%C5%BEurnalistai/333746733478925?fref=ts Norisi palinkėti kolegoms tokio pat aktyvumo ir draugiškumo kasdien, visur ir visada.
archyvas (73)  
 

2014-11-11“Žurnalistų dainų knyga” jau įsibėgėjo, tačiau dar laukia ir naujų autorių (5)

Artėjant Kalėdoms ir Naujiesiems metams, noriu informuoti gerbiamus kolegas žurnalistus, kad naujas projektas – “Žurnalistų dainų knyga” vis labiau įsibėgėja. Džiugu, kad šį kvietimą jau daug kas išgirdo. Savo kūrybos dainas atsiuntė palangiškis Gediminas Griškevičius, biržietis Algirdas Vladislovas Butkevičius, kaunietė Perpetua Dumšienė, vilniečiai Ipolitas Skridla, Laimutė Vasiliauskaitė-Rožukienė, Vytenis Rožukas, Kazimieras Pūras, kiti. Tačiau jaučiu, kad autorių šioje knygoje gali būti ir daugiau.
archyvas (29)  
 

2015-01-29Skelbiamas geriausių radijo ir televizijos laidų konkursas „Pragiedruliai”

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK), skatindama radijo ir televizijos laidų turinio kokybę bei įvairovę, vėl skelbia tradicinį - jau tryliktą kartą - geriausių radijo ir televizijos laidų konkursą „Pragiedruliai“.Medžiagą konkursui reikia pateikti iki 2015 m. vasario 20 d. Konkurso „Pragiedruliai“ apdovanojimų vakaras numatomas 2015 m. balandžio 9 d

2015-01-27Dėl klaidinančios informacijos apie žurnalistų etikos inspektoriaus išvadas, susijusias su rusiškų programų vertinimu

Pastaruoju metu informuojant visuomenę apie Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) sprendimus dėl Lietuvoje retransliuotų programų rusų kalba, visuomenės informavimo priemonėse buvo pateikta klaidinanti informacija apie Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos pateiktas išvadas.

2015-01-21Lietuvos žmogaus teisių ir kitų nevyriausybinių organizacijų pareiškimas dėl Paryžiuje įvykdytų teroro išpuolių bei religijos, žodžio ir įsitikinimų laisvės (7)

Lietuvos žmogaus teisių ir kitų nevyriausybinių organizacijų pareiškimas dėl Paryžiuje įvykdytų teroro išpuolių bei religijos, žodžio ir įsitikinimų laisvės.
archyvas (203)Naujienų prenumerata 
 

2015-01-27Goda Ferensienė: skirkite pamokslautoją nuo pamokslo (1)

Rinkėjai sunkiai suvokia kai eina balsuoti už vienos partijos sąrašą, o netrukus žino, kad ši partija sumetė skudurus į bendrą katilą (tai socdemai, konservatoriai, darbo partija, tvarkiečiai). Esu tikra, kad kol kas niekas nesuka galvos, kaip išvengti perbėgelių iš vienos partijos į „patogesnį“, tol keros korupcija, melas, demagogija.

2015-01-21Vrublevskių bibliotekoje rastas dokumenas, kurio ieškota šimtas metų

LMA Vrublevskių bibliotekoje buvo aptikti pirmosios lietuviškos Vytauto Didžiojo gimnazijos steigimo dokumentai. Šiemet gimnazija minės garbingą šimto metų jubiliejų, o sausio 22 d. Vytauto Didžiojo gimnazijoje rengiamas 100-ečio metų atidarymas. Itin reikšmingą dokumentą surado Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojas Rimvydas Ginkus, padedant Vrublevskių bibliotekos Rankraščių skyriaus darbuotojai Rasai Sperskienei.

2015-01-19LŽS Senjorų klube – jubiliejų lietus ir pasiruošimas naujos klubo vadovybės rinkimams  (2)

Šį sausį įvykęs tradicinis LŽS Senjorų klubo susirinkimas pagrindinai buvo skirtas kolegų sukaktims pažymėti. Garbingus savo jubiliejus šventė kolegos Dalia Karvelytė, Vytautas Barauskas, Alfonsas Kairys ir Jonas Endrijaitis. Senjorų klubo pirmininkas Stanislovas Pleskus informavo, kad sekantis klubo narių susirinkimas įvyks vasario 11 dieną. Jis bus ataskaitinis rinkiminis. Rinksime naują klubo tarybą, pirmininką.

2015-01-14Vytautas Bukauskas: Lietuviškos vėliavos virš aukščiausios Kamerūno viršūnės

Pirmoji devynių lietuvių keliautojų grupė (Vytautas Bukauskas, Kęstutis Sakalauskas, Rasa Sakalauskienė, Arūnas Sinkevičius, Miglė Sinkevičienė, Salomėja Jasinskaitė, Andromeda Šilininkaitė, Jonas Umbrasas, Saulius Kirvela), nepabūgusi gąsdinimų Ebola ir galimu susitikimu su islamo grupuote „Boko Haram“, per dvi savaites Kamerūne nukeliavo daugiau kaip 2000 kilometrų ir pirmą kartą iškėlė Lietuvos trispalvę ir LŽS Keliautojų ir pramogų klubo vėliavą aukščiausiame Kamerūno ir visos Afrikos vakarinės pakrantės kalne Mt. Cameroon (4090 m. aukščio).
archyvas (73)  
 

2015-01-26Kolegai Vytautui Petrui Vaitkui – tik 75-eri!

Šiandien, sausio 26 dieną Lietuvos žurnalistų ir sporto visuomenė mini mūsų kolegos žurnalisto, praeityje žinomo vandensvydininko, sporto organizatorius Vytauto Petro Vaitkaus septyniasdešimt penkių metų sukaktį.

2015-01-19Klaipėdoje – jubiliejinė kolegos Eugenijaus Maciaus paroda

Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekos salė vos talpino visus, norinčius pasveikinti garbingo 75 metų jubiliejaus bei kūrybinės veiklos sukakties proga LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus narį, ilgametį kino ir televizijos operatorių, fotografą Eugenijų Macių. Ta proga buvo surengta jo sukurtų dokumentinių filmų peržiūra ir pristatyta jubiliejinė fotografijų paroda.

2015-01-18Politinio romano ir gyvenimo egzistencinės svarstyklės arba kelios mintys kolegos Jono Vėlyvio 75-mečio sukakčiai (1)

Šiandien, sausio 18 dieną kartu su kolega Jonu Vėlyviu gražiai paminėtume jo 75 metų jubiliejų. Švęstume, jeigu jis, įveiktas klastingos ligos, nebūtų palikęs mus praėjusių metų rudenį. Jeigu...
archyvas (60)  
 

2015-01-22Išdalinti LRT „oskarai“ – jau 14-osios „Aukso bitės“

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija jau 14-ąjį kartą nusilenkia tiems, kurių darbu didžiuojasi ir kurie savo kūrybingumu ir profesionalumu labiausiai puošia visuomeninio transliuotojo eterį. Taip pat tiems, kurie nebūtinai yra žinomi plačiajai visuomenei, bet be kurių kruopštaus darbo ir geranoriškumo neįsivaizduojama kasdienė LRT veikla.

2015-01-19„Facebook“ – Klaipėdos žurnalistai

Šiomis dienomis startavo LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus „Facebook“ profilis „Klaipėdos žurnalistai“. Jame dalinsimės skyriaus naujienomis, patirtimi, lauksime Jūsų komentarų visiems mums, rašantiems, filmuojantiems, fotografuojantiems bei kitaip žiniasklaidoje aktyviai besireiškiantiems aktualiomis temomis. Mieli kolegos, aplankykite mus!
archyvas (728)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-01-22Sidabro žemėj Argentinoj - yra ir lietuviški pėdsakai

Skrydis į šią Pietų Amerikos šalį tolimas. Bet kelionė neprailgsta. Tik pažiūrėkit – lėktuvui skrodžiant tirštą gūdžią tamsą, toliuose jau švysteli žalzgana šviesa. Dar vos matoma, rodos, tik nujaučiama. Aušra! Dangaus skliautas kas akimirką keičiasi, ryškėja, kol pagaliau kaip Bethoveno simfonijoj, šviesa, nugalėjusi tamsą, pergalingai sužėri auksaspalve vaivorykšte. Laimingas tas, kam virš debesų teko patirti šį gamtos stebuklą.

2015-01-21Per ataskaitinį laikotartį vykusių kūrybinių konkursų laureatai

Neseniai viena leidykla paprašė manęs informacijos apie žurnalistų apdovanojimus kūrybiniuose konkursuose, vykusiuose tarp dviejų paskutiniųjų LŽS suvažiavimų. Tokią informaciją paruošiau. Manau, kad ji bus įdomi ir LŽS svetainės skaitytojams.

2015-01-14Kolega Alfonsas Kairys: Miniatiūros

Kelios kolegos Alfonso Kairio miniatiūros, gyvenimo akimirkos, pastebėtos neabejingo žurnalisto akimis.
archyvas (236)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-01-29Juozas Šalkauskas: „Geras fotografas neturi užmigti ant laurų“

„Žmogus, kurį Lietuva geriau pažįsta iš balso, nei iš veido“ – taip neretai pristatomas radijo diktorius, ilgametis spaudos apžvalgininkas, renginių vedėjas, Kalėdų Senelis keliautojas ir fotografas Juozas Šalkauskas. Mes kalbėdami apie šį žmogų turime pridėti ir dar vieną epitetą – Kelmės žentas. Jau keletą savaičių mūsų laikraštyje turėjote galimybę skaityti iš mūsų miesto kilusios Irenos Šalkauskienės pasakojimus, apie įspūdžių kupiną jų šeimos kelionę į Kiniją. Šiandien atėjo metas pakalbinti ir Juozą Šalkauską, šiuo metu besiruošiantį fotografijų parodų atidarymui Kelmėje.

2015-01-12Literatūros vertėjai įamžinti fotografijų portretuose

2015 m. sausio 15d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1) įvyks vakaras, kurio metu Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) pristatys parodą, skirtą LLVS dešimtmečiui. Literatūros vertėjų portretų paroda „Šaligreta“ (autorius Vladas Braziūnas) iki kovo mėnesio bus eksponuojama sostinėje, o po to visus metus keliaus po Lietuvos regionų bibliotekas. Parodos rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba. LMA Vrublevskių bibliotekoje paroda veiks iki vasario 9 d.
archyvas (177)  
 

2015-01-29Lietuvos radijo ir televizijos komisija kreipsis į prokuratūrą dėl „TV6“ transliuotos pornografijos

Šiandien (sausio 29 d.) Lietuvos radijo ir televizijos komisija nusprendė kreiptis į Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl uždarosios akcinės bendrovės „TELE-3“ š. m. sausio 23 d. programoje „TV6“ transliuotame vaidybiniame filme „Svajonių atostogos Karibuose“ paskelbtos draudžiamos informacijos

2015-01-23„Pasaulio lietuvių žiniose“ – reportažai nuo Montevidėjaus iki Krasnojarsko

„Pasaulio lietuvių žinios“ – šeštadienį per LRT Lituanicą 23.30 val. Lietuvos laiku, 21.30 val. Londono laiku, 16.30 val. Niujorko laiku, 15.30 val. Čikagos laiku. Vedėjas Modestas Mastavičius. Laidą tiesiogiai galima matyti ir portale LRT.lt.

2015-01-09Nuspręsta stabdyti „Ren TV Baltic“ programos dalių retransliavimą

Išanalizavus nepriklausomų ekspertų bei Žurnalistų etikos inspektoriaus išvadas, buvo nuspręsta, kad televizijos programos „Ren TV Baltic“ Rusijos Federacijoje sukurtoje laidoje „Paklydimo teritorija“ 2014 m. lapkričio 19 d. paskelbta informacija atitinka Lietuvos Respublikos Visuomenės informavimo įstatymo 19 straipsnio 1 dalies 3 punkte numatytus kriterijus ir yra draudžiama skelbti visuomenės informavimo priemonėse. Laidoje buvo tendencingai ir šališkai skleidžiama informacija apie pastarojo meto įvykius Ukrainoje, kurstomas karas ir neapykanta ukrainiečiams ir teisėtai Ukrainos valdžiai, Ukrainos suverenumą ir vientisumą remiančioms ES ir NATO valstybėms.
archyvas (300)  
 

2015-01-19Paroda „Laisvės balsai Šaltojo Karo laikotarpiu. Laisvosios Europos Radijas“

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilniuje) š.m. sausio 22 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. įvyks parodos „Laisvės balsai Šaltojo karo laikotarpiu. Laisvosios Europos Radijas“ atidarymas.
archyvas (77)  
 

2015-01-23Poeto Rimvydo Stankevičiaus kūrybos vakaras

Sausio 30 d. 17 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks Poeto Rimvydo Stankevičiaus kūrybos vakaras su nauja knyga „Pūgos durys“. Kartu su autoriumi dalyvaus knygos dailininkas Šarūnas Leonavičius, poetė Ramutė Skučaitė. Vakare gros Gediminas Žilys.

2015-01-07Jubiliejinėje parodoje „Aukso vainikas“ – geriausių liaudies meistrų darbai

Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Arsenalo g. 1) vyko jau dešimtosios respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ Šalies nagingiausių tautodailininkų darbus parodoje „Aukso vainikas“ galima apžiūrėti iki vasario 1 d.
archyvas (371)Naujienų prenumerata 
 

2015-01-28Netektys. Atsisveikinant su Rimu Daukša

Netikėta žinia atėjo apie Rimą Daukšą. Pražudė insultas. Jam buvo tik 61 -eri. Su Rimu Daukša ilgai bedradarbiavome, ypač kai pradėjome leisti fotožurnalą ,,Vyzdys foto/video“. Jis buvo aktyvus talkininkas, kūrybingas autorius, parašęs žurnalui daugybę straipsnių kultūros, istorijos ir technikos temomis.

2015-01-26Mirė rašytojas Jonas Mikelinskas

2015 m. sausio 25 d. Vilniuje mirė Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, rašytojas, pedagogas, aktyvus spaudos talkininkas Jonas Mikelinskas.

2015-01-22Mirė žymus poetas, redaktorius, kritikas, vertėjas Alfonsas Nyka-Niliūnas (2)

2015 metų sausio 20 d. Jungtinėse Amerikos Valstijose, Baltimorės mieste, savo namuose, slaugomas dukros Berenikos ir sūnaus Ario, po ligos mirė vienas žymiausių išeivijos lietuvių poetų, redaktorius, kritikas, vertėjas Alfonsas Nyka-Niliūnas.

2015-01-21Į amžinąjį eterį iškeliavo Romas Kezys

Iš Niujorko atskriejo liūdna žinia, kad 2015 m. sausio 17 d., įpusėjęs devintą dešimtį, mirė žymus Amerikos lietuvių visuomenės veikėjas ir žurnalistas Romas Kezys. Jis buvo Niujorko „Laisvės žiburio“ radijo steigėjas ir laidų vedėjas. Daugelį metų didžiausio JAV miesto ir apylinkių lietuviškai kalbantys klausytojai sekmadienio rytais girdėdavo svarbiausias savo bendruomenės naujienas, žinias iš Lietuvos.
archyvas (52)Naujienų prenumerata 
 

2015-01-25Mažosios Lietuvos enciklopedinis žinynas angliškai (1)

Neseniai Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras kartu su Šiaurės Amerikoje veikiančiu Mažosios Lietuvos fondu išleido Mažosios Lietuvos enciklopedinį žinyną anglų kalba - Consice Encyclopaedia of Lithuania Minor. Mums, žurnalistams, ši knyga gali būti įdomi dar ir tuo, kad ją leidžiant šalia mokslininkų nemažai padirbėjo ir mūsų plunksnos brolių. Žinyno redakcinėje kolegijoje matau net tris kolegas: du LŽS Senjorų klubo narius, žinomus enciklopedininkus Antaną Račį ir Algirdą Matulevičių bei žurnalistą Vytautą Kaltenį, su kuriuo daug metų teko kartu dirbti “Tiesos” redakcijoje. Tarp žinyno redaktorių yra kolegė iš “Vakarinių naujienų” laikų Virginija Budrikienė.

2015-01-23Literatūros kritiko Alfredo Guščiaus naujos knygos „Savistaba ir nuostaba / Rašytojų žvilgsnis į save ir kitus“ pristatymas

Vasario 3 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks literatūros kritiko Alfredo Guščiaus naujos knygos „Savistaba ir nuostaba / Rašytojų žvilgsnis į save ir kitus“ pristatymas. Apie knygą kalbės prozininkas, akademikas Vytautas Martinkus, literatūros kritikas, profesorius Petras Bražėnas, literatūros kritikai Justinas Kubilius, Stasys Lipskis, poetas Vacys Reimeris, prozininkas ir publicistas Romas Sadauskas ir kiti. Renginį ves leidyklos „Versus aureus“ redaktorė Ona Gudžiūnienė.

2015-01-15Įvairiakalbė lietuvių literatūra skverbiasi į užsienio šalių rinkas

Lietuvos kultūros instituto vertimų skatinimo programos lėšomis šiemet nutarta paskatinti net 40 lietuvių literatūros vertimo projektų, tarp jų – 19-os knygų vertimus į 12-a skirtingų užsienio kalbų (anglų, rusų, lenkų, italų, slovėnų, ukrainiečių, bulgarų, vokiečių, latvių, albanų, graikų, makedonų) ir 21-o kūrinio ištraukų vertimą į 13 užsienio kalbų (čekų, azerų, vengrų, graikų, olandų, prancūzų, ispanų, italų, estų, anglų, lenkų, latvių ir rusų).
archyvas (165)  
 

2015-01-27Loreta Nikolenkienė: Ar tau negana...? (1)

Šią antinikotininę reklamą su politine potekste LŽS svetainei atsiuntė mūsų kolegė Loreta Nikolenkienė, dirbanti "Lietuvos aide".

2015-01-19Kolegos Vytauto Leščinsko epigramos "Kai kam" (1)

Kolegos Vytauto Leščinsko epigramos "Kai kam".

2015-01-04Kolega Ipolitas Skridla: Iliuzija (3)

Naujas kolegos Ipolito Skridlos eilėraštis. Šį kartą apie iliuziją.
archyvas (91)  
 

2015-01-15Pozityvistų klubo susiėjimas NORŲ GAMYBA IR JŲ REALIZACIJA (7)

„Žinijos“ draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius) 2015 m. vasario 3 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas NORŲ GAMYBA IR JŲ REALIZACIJA Lektoriai: rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius psichologas Marius Šulčys socialinio darbo magistrė Birutė Bendinskaitė Laukiamas svečias gydytojas psichoterapeutas Aleksandras Alekseičikas Koncertuoja Karoliniškių muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai Įėjimas laisvas

2015-01-14Prasideda etnografinių regionų metai

2015 m. sausio 15 d., ketvirtadienį, Etnografinių regionų metus pradėjo Mažoji Lietuva, o sausio 19 d. atidarymo renginiai nuvilnys per visus likusius regionus. Sausio 15-oji svarbi Mažosios Lietuvos regionui – tai Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena. Turiningi renginiai vyks Pagėgių savivaldybėje, Šilutėje, Jurbarko rajono miesteliuose, Klaipėdoje, Neringoje.
archyvas (230)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-01-21Žurnalistui Vytautui Žeimantui - LTOK prizas „Citius. Altius. Fortius”  (1)

Sausio 20 d. LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė įteikė apdovanojimus olimpiniam sąjūdžiui ir sportui nusipelniusiems žmonėms, neseniai minėjusiems jubiliejines sukaktis. 85-mečio proga prizu „Citius. Altius. Fortius“ apdovanotas buvęs ilgametis Lietuvos sporto draugijos „Nemunas“ pirmininkas Algirdas Dauguvietis. Toks pat prizas 70-mečio proga įteiktas ir LŽS internetiniø laikraščio redaktoriui, žurnalistui, rašytojui Vytautui Žeimantui.
archyvas (123)Naujienų prenumerata 
 

2015-01-16„Laimingas dizainas“ FORMEX dizaino mugėje Stokholme

Lietuviško dizaino pavyzdžius galima išvysti Stokholme vykstančioje didžiausioje Skandinavijos dizaino mugėje FORMEX. Specialiai šiai mugei sukurtas prekinis vardas „Happy Design“ apjungia tris skirtingus lietuviško dizaino gamintojus bei kūrėjus.

2015-01-15Kaliningrade paminėtos Liudviko Rėzos 239-osios gimimo metinės

Kaliningrade paminėtos iškilaus lietuvių kultūros veikėjo, lituanisto, tautosakininko, Karaliaučiaus universiteto teologijos profesoriaus Liudviko Rėzos 239-osios gimimo metinės.
archyvas (130)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-01-09Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Šypsena ir du klaustukai (4)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Šypsena ir du klaustukai (keturioliktoji prisiminimų dalis)

2014-12-10 Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: „JAU ESI DOC.“ (4)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: „JAU ESI DOC.“ (tryliktoji prisiminimų dalis)
archyvas (39)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media