2014 m. liepos 25 d., Penktadienis

2014-07-20Vilniaus apygardos teismas patenkino naujienų agentūros BNS redaktorių skundus

Liepos 17 dieną Vilniaus apygardos teismo teisėjas Pavelas Frolovas, išnagrinėjęs naujienų agentūros BNS darbuotojų skundus dėl jiems pritaikytų procesinės prievartos priemonių, iš dalies panaikino Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį ir priėmė naujus sprendimus.

2014-07-18Įamžinti unikalią Lietuvos gamtą kviečia P. Abukevičiaus premijos konkursas

Įamžinti unikalią Lietuvos gamtą ir tęsti žymaus kino režisieriaus ir operatoriaus, gyvosios gamtos dainiaus Petro Abukevičiaus tradicijas kviečia Petro Abukevičiaus premijos konkurso organizatoriai. Filmus konkursui galima pristatyti iki rugpjūčio 25 dienos į Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją (S.Konarskio g. 49, Vilnius), nurodant „Petro Abukevičiaus premijos konkursui".

2014-07-17Priimami organizacijų siūlymai apdovanoti kultūros mecenatus garbės ženklais „Metų mecenatas“

Kultūros ministerija priima organizacijų siūlymus apdovanoti kultūros mecenatus Kultūros ministerijos garbės ženklais „Metų mecenatas“. Šie ženklai yra skirti pagerbti aktyviausius Lietuvos kultūros ar meno mecenatus.

2014-07-13Lietuvos jaunųjų žurnalistų festivalis "Dramblys 2014"

Laba diena, esu jaunasis žurnalistas iš Palangos ir kartu su bendraminčiais šių metų rugpjūčio 22 - 24 dienomis Palangoje sugalvojome daryti pirmąjį Lietuvos jaunųjų žurnalistų susitikimą. Jaunųjų žurnalistų festivalis "Dramblys 2014" - 3 dienas trunkantis festivalis, vyksiantis Palangoje, į kurį kviečiami jaunieji žurnalistai iš visų Lietuvos kampelių. Jaunąjam žurnalistui yra nuo 16 iki 29 metų.
archyvas (182)  
 

2014-07-20Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Visuomenės informavimo įstatymo ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisas  (1)

Liepos 18 dieną Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Visuomenės informavimo įstatymo ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisas. Šį pranešimą paskelbusi Lietuvos prezidento kanceliarija teigia, kad prezidentės inicijuotais įstatymų pakeitimais siekiama garantuoti žiniasklaidos laisvę, užtikrinti žmogaus teisių apsaugą ir sustiprinti demokratiją.

2014-07-16LRT Taryba nepritaria Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto nuomonei. Kodėl?  (2)

Dabartinės sudėties Seimas, atrodo, labai rūpinasi žiniasklaidos padėtimi Lietuvoje.Jis taisė ir toliau bando taisyti ar papildyti įvairius įstatymus, kurie sąlygoja žiniasklaidos veiklą. Aktyvus čia ir Seimo Informacinės visuomenės plėtros komitetas. Jis ką tik pritarė naujai Lietuvos radijo ir televizijos įstatymo 5 straipsnio redakcijai. Priėmus šią Įstatymo pataisą, LRT programas elektroninių ryšių tinklais perduoti galės tik strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinti įmonė – LRTC, o atsiskaitymo už paslaugą tvarka būtų sukurta vėliau. Ar čia viskas gerai?

2014-07-11Prezidentės inicijuotos įstatymų pataisos turėtų sustiprinti žiniasklaidą ir demokratiją  (2)

Vakar, liepos 10 dieną Lietuvos Seimas, apsvarstė kai kurias Visuomenės informavimo įstatymo ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisas. Svarstymo eiga parodė, kad daugeliui Seimo narių ši problema visiškai nerūpėjo. Seime, kaip žinia, yra 141 deputatas, o už Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIP-1210(2) balsavo tik 69 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 16 parlamentarų. 56 Seimo deputatai nebalsavo, jie, turbūt, sprendė rimtesnius dalykus.

2014-06-29Aktualios knygų leidybos problemos ir PVM mokestis (5)

Dabar jau dažnas labiau patyręs žurnalistas imasi leisti ir savas, autorines knygas, ar sudarinėja ir leidžia knygas su kitų kolegų parašytais tekstais. Nemažai žurnalistų tiesiogiai dirba knygų leidybos versle. Todėl mums, žurnalistams yra aktualu, kokia politinė, ekonominė, finansinė politika yra knygų leidybos versle, kokie čia vyksta pokyčiai. Ir ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungoje, nes dabar ir iš ten ateina įvairios naujovės. Todėl buvo įdomu stebėti neseniai Vilniuje kelias dienas vykusią Europos leidėjų federacijos (Federation of European Publishers, FEP) generalinę asamblėją, kuri čia buvo surengta Lietuvos leidėjų asociacijos kvietimu.
archyvas (104)Naujienų prenumerata 
 

2014-07-23Baltarusijos ambasada Lietuvoje kviečia žurnalistus į “apvalų stalą” ryšium su Tarptautinė kovos su prekyba žmonėmis diena

Baltarusijos ambasada Lietuvoje kviečia žurnalistus į “apvalų stalą” ryšium su Tarptautinė kovos su prekyba žmonėmis diena, Diskusija prasidės „Neringos“ restorane (Gedimino pr. 23, Vilnius) 2014 m. liepos 29 dieną 12 val. Darbo kalba – rusų. Žurnalistai, norintys dalyvauti šioje diskusijoje, kviečiami užsiregistruoti iš anksto iki liepos 25 dienos. Elektroninis adresas - lithuania.emb@mfa.gov.by
archyvas (513)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-07-01Savivalė Druskininkuose – vietinė valdžia draudžia net dalintis oficialia informacija apie jos darbą (2)

Kol Lietuvos ir pasaulio žurnalistai atidžiai stebi separatistų-teroristų veiklą Ukrainoje, Lietuvos teritorijoje kol kas mažokai pastebimas o centrinės valdžios net ignoruojamas jau sukurtas separatistinis režimas Druskininkų mieste. Ignoruodamas įstatymų normas ir net valdžios įstaigų sprendimus Druskininkų valdančiųjų elitas kuria savo demokratiją – pernai ėmėsi leisti propagandinį laikraštį, o visuomenei uždraudė net dalintis bet kokia informacija apie vietinės valdžios darbą be išankstinio Druskininkų valdžios leidimo.
archyvas (60)  
 

2014-07-10Kviečiu dalyvauti naujame projekte – Žurnalistų dainų knygos leidime (4)

Su kolegomis pasitaręs nutariau iš pradžių paruošti žurnalistų dainų knygą. Per visą Lietuvą yra daug pabirusių žurnalistų sukurtų dainų, jas išgirsi per televiziją, radiją, jos yra įvairių chorų, ir dainininkų repertuaruose. Į naująją knygą kviečiu visus kolegas žurnalistus, kam nesvetima poetinė kūryba, kurių eilėraščiai jau tapo dainomis. Esame atviri visiems, visų laukiame.
archyvas (26)  
 

2014-07-24Vyriausybė patvirtino naujos sudėties lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisiją

Lietuvos Respublikos Vyriausybė liepos 22 dienos posėdyje nutarė patvirtinti trejiems metams naujos sudėties Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisiją.

2014-07-18ŽURNALISTŲ ETIKOS INSPEKTORIAUS TARNYBOS 2013 METŲ VEIKLOS ATASKAITA (1 dalis)

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos 2013 metų veiklos ataskaita yra labai didelės apimties. Mūsų svetainė, deja, dėl techninių priežaščių jos visos patalpinti negali. Todėl negalėjome įdėti ir diagramų, kurių ataskaitoje daug. Teko ataskaitos tekstą skelbti dalimis. Manau, kad tai rimtas dokumentas. Jis vertas žurnalistų dėmesio. Redaktorius

2014-07-17ŽURNALISTŲ ETIKOS INSPEKTORIAUS TARNYBOS 2013 METŲ VEIKLOS ATASKAITA (2 dalis)

ŽURNALISTŲ ETIKOS INSPEKTORIAUS TARNYBOS 2013 METŲ VEIKLOS ATASKAITOS 2 DALIS

2014-07-16ŽURNALISTŲ ETIKOS INSPEKTORIAUS TARNYBOS 2013 METŲ VEIKLOS ATASKAITA (3 DALIS)

ŽURNALISTŲ ETIKOS INSPEKTORIAUS TARNYBOS 2013 METŲ VEIKLOS ATASKAITOS 3 DALIS.
archyvas (158)Naujienų prenumerata 
 

2014-07-24Vertėjui, poetui Antanui Gailiui paskirta valstybinė pensija

LR Vyriausybė liepos 22 dieną nutarė skirti pirmojo laipsnio valstybinę pensiją Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Antanui Gailiui.

2014-07-20Italų žiniasklaida rodo išskirtinį dėmesį naujam Arūno Matelio filmui

Į pabaigą artėjant A.Matelio naujo dokumentinio filmo ,,Gladiatoriai. Kita planeta” pirmajam filmavimo etapui neslopsta Italijos žiniasklaidos dėmesys. Kaip juokauja A.Matelis: “nei vienas mano filmas ar jų iškovoti prizai nesukėlė Italijoje tiek susidomėjimo ir dėmesio, kiek ką tik pradėtas naujas darbas”. Pirmojo etapo filmavimai prasidėjo Šiaurės Airijoje kartu su vienu didžiausiu sporto įvykiu dviračių sporto pasaulyje - “Giro d’Italia“ lenktynėmis. “...Praėjus net 40-imčiai metų po filmo „Žvaigždės ir vandens nešėjai“ (angl. „Stars and Watercarriers”) pasirodymo, Giro d’Italia didvyriai vėl bus įamžinti kino juostoje filmo ,,Gladiatoriai. Kita planeta” dėka“ - džiaugsmingai rašė vienas iš seniausių Italijos laikraščių ,,Il Gazzettino‘‘.

2014-07-11Paskirstytas ir išmokėtas autorinis atlyginimas už knygų ir kitų leidinių panaudą bibliotekose už 2013 metus

Asociacija LATGA pateikė Kultūros ministerijai autorinio atlyginimo paskirstymo už knygų ir kitų leidinių panaudą bibliotekose ataskaitą už 2013 metus. Pagal pateiktą ataskaitą matyti, kad dažniausiai 2013 m. Lietuvos bibliotekų skaitytojams buvo išduodami rašytojos Irenos Buivydaitės-Kupčinskienės kūriniai. Kiti populiarūs grožinės literatūros kūrinių autoriai: Elena De Strozzi, Vytautas Račickas, Vytautas Ažušilis, Daiva Vaitkevičiūtė, Vytautas V. Landsbergis, Jurga Ivanauskaitė, Justinas Marcinkevičius, Sigitas Parulskis, Romualdas Granauskas, Sigitas Geda.
archyvas (44)  
 

2014-06-28Žurnalistų namuose - naujas žurnalistų poetinis žodis, knyga “Sušvieski, saule” (6)

Žurnalistų namuose įvyko antrosios žurnalistų poezijos knygos “Sušvieski, saule” pristatymas. Šį kartą susirinko tikrai gausus būrys kolegų – poezijos mėgėjų, jie vos sutilpo salėje, pritrūko net kėdžių. Naujoji knyga išleista Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos iniciatyva. Ji skiriama Lietuvos žurnalistų sąjungos 85-mečiui.
archyvas (38)  
 

2014-07-2525 metų sukakties proga „Baltijos kelias“ atgims iš naujo

Virtualioje erdvėje ketvirtadienį prasidėjo interaktyvus projektas, kuris kviečia vėl susiburti tuos, kurie susikibę už rankų stovėjo „Baltijos kelyje“ prieš 25 metus. Nors prisiminimai apie „Baltijos kelią“ gyvi kiekviename iš mūsų, dabar galime juos išgyventi dar kartą. Iniciatyvos paskyroje Facebook.com/BaltijosKelias įkurta skaitmeninė archyvinių nuotraukų galerija, kurioje kiekvienas galės ne tik atgaivinti prisiminimus, bet ir pasidalinti jais – atsiųsti turimų nuotraukų iš „Baltijos kelio“. Visi paskyros lankytojai kviečiami ieškoti pažįstamų veidų – savo, artimųjų, draugų ar pažįstamų, žymėti juos, komentuoti, dalintis nuotraukomis ir prisiminimais.

2014-07-21Poetui, redaktoriui, spaudos darbuotojui Alfonsui Nykai-Niliūnui – 95-eri  (1)

Manau, kad retas, kuriam į rankas patenka Alfonso Nykos - Niliūno eilėraščių knygos, lieka abejingas. Gal būt tokių ir iš viso nėra. Ilgai Lietuvoje apie jį buvo mažai žinoma, nedaug kalbama. Nes jo poetinis talentas atsivėrė jau jam esant išeivijoje, užjūriuose. O sovietinei valdžiai tokie žmonės buvo nepriimtini, jų veikla, net kultūrinė, buvo ignoruojama.

2014-07-18Poeto Jono Aisčio jubiliejui – virtuali paroda

Minint poeto, eseisto Jono Aisčio (1904–1973) 110-ąsias gimimo metines, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė virtualią parodą. Lankytojai kviečiami susipažinti su poeto gyvenimo ir darbų apžvalga, kūriniais garso ir muzikos įrašuose, literatūra apie asmenį ir jo atminimo įamžinimą gimtinėje. Taip pat – išgirsti J. Aistį, skaitantį savo eiles, bei pasiklausyti žinomų aktorių skaitomų jo eilėraščių.
archyvas (34)  
 

2014-07-24Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos 2014-07-14 posėdžio metu svarstyti klausimai ir priimti sprendimai (1)

Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos liepos 14 dienos posėdžio metu buvo apsvarstyti aktualūs klausimai ir priimti sprendimai.

2014-07-24Sudaryta tarpžinybinė transliavimo bei retransliavimo veiklos teisinio reglamentavimo tobulinimo darbo grupė

Kultūros ministro 2014 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. ĮV-537 „Dėl darbo grupės sudarymo“ sudaryta tarpžinybinė transliavimo bei retransliavimo veiklos teisinio reglamentavimo tobulinimo darbo grupė.

2014-07-17Ryšių reguliavimo tarnyba per 2014 m. II ketvirtį gavo 112 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2014 m. II ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 112 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. Interneto naudotojai siuntė pranešimus apie rastą informaciją internete, susijusią su rasinės ar tautinės nesantaikos kurstymu, pornografija, vaikų seksualiniu išnaudojimu, taip pat apie neleistiną asmeninės informacijos skelbimą.

2014-07-05Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija. 2014-06-30 posėdžio metu svarstyti klausimai ir priimti sprendimai (2)

Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija š.m. birželio 30 dieną įvykusio posėdžio metu apsvarstė įvairius su žiniasklaida surištus klausimus ir priėmė atitinkamus sprendimus.
archyvas (683)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-07-25Kvietimas teikti paraiškas į tarptautinį Paryžiaus kino ir šiuolaikinio meno festivalį

Iki š.m. rugpjūčio 16 dienos Lietuvos menininkai ir organizacijos kviečiamos teikti paraiškas dalyvauti tarptautiniame naujojo kino ir šiuolaikinio meno festivalyje “Les Rencontres internationales”, kuris vyks 2014 m. gruodžio 1-7 d. Paryžiuje.

2014-07-11Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos konkursas

Ievos Simonaitytės premijai gali būti pristatomi visos šalies kūrėjai už viso gyvenimo kūrybinius nuopelnus arba dviejų pastarųjų metų sukurtus meniškai brandžius kūrinius, kuriuose literatūrinėmis priemonėmis atspindėta Klaipėdos krašto bei Mažosios Lietuvos dvasia. Pretendentus premijai gali pateikti fiziniai ir juridiniai asmenys iki 2014 m. gruodžio 1 d. Klaipėdos apskrities viešajai I.Simonaitytės bibliotekai (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda).

2014-06-27Žurnalistai kviečiami įsijungti į pilaitiškių poezijos maratoną  (2)

nuo birželio 1-osios iki rugsėjo 1-osios pilaitiškiai ir jų bičiuliai, lankomi Poezijos mūzos, kviečiami dalyvauti ir vasaros Poezijos maratono atkarpoje po sparnuota rubrika: „ANT ŠILKINIŲ VASAROS SPARNŲ“ (eiles, miniatiūras, o kas nori ir savo atvaizdėlius, kurie bus patalpinami šiame Pilaitės bendruomenės tinklaraštyje, siųskite šiuo adresu: angele.sarlauskiene@gmail.com). Po tokios poetinės vasaros maratono atkarpos turėtų sekti dar dvi: skirtos rudeniui ir žiemai. Jūsų atsiųstą visiems metų laikams tinkančią kūrybą išleisime prieš šv. Kalėdas knygele, o ją, susibėgus į būrį, pristatysime prie kakalio šilto, jei ne Martyno Mažvydo progimnazijoje, tai Pilaitės bibliotekoje." Labai lauksime žurnalistų kūrybos.
archyvas (204)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-07-25Festivalis KAUNAS PHOTO

Liepos 30 d., trečiadienį, 17:30 Kauno fotografijos galerijoje (Vilniaus g. 2, Kaunas) vyks pirmosios Andrejs Strokins (Latvija) personalinės fotografijų parodos "Žmonės kopose" atidarymas, dalyvaujant autoriui. Pernai Andrejs Strokins tapo ketvirtojo tarptautinio konkurso KAUNAS PHOTO STAR 2013 nugalėtoju. Konkurso prizas - Kauno fotografijos galerijos pakvietimas surengti personalinę parodą, kurios įgyvendinimu pasirūpino festivalis KAUNAS PHOTO.

2014-07-21Juodkrantėje atidaroma vilniečio fotografo Gintauto Trimako paroda “Išėjimai"

2014 m. liepos 25 d., penktadienį, 17 val. Miniatiūrų muziejuje (L. Rėzos g. 3, Juodkrantė) atidaroma vilniečio fotografo Gintauto Trimako paroda トIšėjimai" (veiks iki rugsėjo 14 d.). Pirmą kartą eksponuojamose fotografijose - originalus Neringos pajūrio vaizdų archyvas.

2014-07-19Sigito Baltramaičio fotografijų paroda „Vilniaus senamiestis ir jo gyventojai“

2014 m. liepos 22 d., antradienį, 17.30 val. maloniai Jus kviečiame į Sigito Baltramaičio fotografijų parodos „Vilniaus senamiestis ir jo gyventojai“ atidarymą Lietuvos fotomenininkų sąjungos „Vilniaus“ fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžiosios g. 19),Vilnius).

2014-07-07Paroda „Kolegos“ „Prospekto“ fotografijos galerijoje

Lietuvos fotomenininkų sąjunga Jus maloniai kviečia į parodos „Kolegos“ atidarymą, kuris įvyks šių metų liepos 8 d. (antradienį) 15 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius).Paroda veiks iki 2014 m. liepos mėn. 26 d.
archyvas (114)  
 

2014-07-25LRT atvers vartus auksiniams Lietuvos protams

Jau šį rudenį naujajame LRT sezone Arūnas Valinskas žada pradėti su trenksmu, pristatydamas Lietuvoje dar neregėto mąsto intelektinio žaidimą, kurio nugalėtojas laimės kelionę aplink pasaulį. Staigmenos laukia ne tik tuos, kurie pasiryš dalyvauti ir varžytis dėl šio prizo, bet ir tiems kurie jį stebės. „Bus įdomu, gudru, šmaikštu ir, žinoma, azartiška! LRT eteryje vartus atvers nauji rūmai proto ir žinių karaliams“, – teigia TV eterio vilku vadinamas A. Valinskas.

2014-07-25Donatai Rinkevičienei – pagrindinis vaidmuo naujame LNK seriale

Penki sezonai Lenkijoje, trys milijonai žiūrovų kas savaitę ir tikri receptai, kurių laukia visa šalis. Visa tai – apie naująjį LNK serialą „Gyvenimo receptai“, kuris nuo naujojo LNK sezono bus kuriamas pagal tarptautinį scenarijų „Przepis na życie“. Tai - visiška naujiena Lietuvos rinkoje: žiūrovai seks ne tik meilės istorijos peripetijas, bet ir lauks pagrindinės herojės gaminamų patiekalų receptų.

2014-07-18Aktorė J. Zinkevičiūtė: „Nors karjera daroma visaip, šou verslas atviras talentingiems ir darbštiems“ (1)

Šį rudenį LRT televizija pradeda rodyti naują lietuvišką serialą ,,Meilė kaip mėnulis“, kurį kuria prodiuserių kompanijos „Videometra“ ir „Singing fish“. Serialo siužetas atskleis paslaptimis apipintą, žiūrovams nematomą televizijoje besisukančių žmonių gyvenimą. Vieną ryškiausių vaidmenų seriale kuria jaunosios kartos aktorė Justė Zinkevičiūtė.

2014-07-14Pirmasis „Norim dar! – su Radistais“ filmavimas truks 7 valandas ir 342 kilometrus

Laukiamiausias, geidžiamiausias ir, be jokios abejonės, prašmatniausias visų laikų pramoginis šou Lietuvoje „Norim dar! – su Radistais“ jau po poros mėnesių LNK eteryje pažers galybę prizų, šmaikščių situacijų, nepakartojamų šou numerių ir staigmenų žiūrovams! Pirmasis šio pramoginio šou epizodas bus filmuojamas net 7 valandas ir 342 kilometrus - „Norim dar! – su Radistais“ mobili filmavimo studija jau šį ketvirtadienį darbą pradės Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Palangoje.
archyvas (214)  
 

2014-07-04LRT radijas – oficialus 2014-ųjų Pasaulio krepšinio čempionato transliuotojas

Jau greitai Lietuva turės galimybę vėl užsidėti krepšinio karūną. Rugpjūčio 30-rugsėjo 14 dienomis Ispanijoje vyks Pasaulio krepšinio čempionatas, kuriame kovos ir Lietuvos rinktinė. Lietuvių kovas, kaip ir rungtynes dėl medalių tiesiogiai transliuos LRT radijas. Rungtynes iš Ispanijos komentuos daugelio geriausiu krepšinio komentatoriumi tituluojamas Linas Kunigėlis.

2014-07-01LRT Opus keliasi į pajūrį

Kasdien darbo dienomis laida „LRT Opus vasara“ nuo 16 iki 19 val. transliuos tiesiogiai iš Palangos, Vytauto g. 39a įsikūrusios kultūros erdvės „I love Palanga“. Laidos vedėjas Richardas Jonaitis kalbins eterio vertus palangiškius, kurorto svečius, į pajūrį atvykstančius menininkus, muzikantus. Kultūros pievele vadinamoje erdvėje vyks kūrybinės dirbtuvės, muzikiniai susitikimai, vakariniai kino seansai.

2014-06-27Šeštadienį LRT radijas transliuos iš Kauno

Šeštadienį LRT radijas transliuos iš Kauno LRT radijas tęsia vasaros keliones po Lietuvą. Šeštadienį kilnojamoji LRT radijo stotis aplankys Kauną – 90-metį švenčiančios Dainų šventės lopšį. Speciali LRT radijo transliacija iš Kauno, kuriame prasideda jubiliejinė Dainų šventė, vyks birželio 28 d. nuo 9 iki 11 val. ir 12.10 val. iki 15 val. Transliaciją pradės „Kultūros savaitė“. Laidos vedėjos Gailutė Jankauskienė ir Raminta Jonykaitė su svečiais diskutuos apie tautines tradicijas, tapatumą šiandien, jų tęstinumą ir kaitą. Klausytojų laukia ir pokalbis ne tik apie šventes, bet ir ne mažiau įdomią, įvairią Kauno kasdienybę, Kauno, kaip aukštojo mokslo miesto, aktualijas.
archyvas (56)  
 

2014-07-25„Druskininkų vasara su Čiurlioniu" kviečia į Čiurlionio studijų savaitę ir smuikininkų meistriškumo mokyklą

XII tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M.K. Čiurlioniu“ liepos mėnesio pabaigoje – rugpjūčio pradžioje tradiciškai pasiekia savo kulminaciją – kurorte vyks tradicinė M.K. Čiurlionio studijų savaitė ir jos kontekste rengiama tarptautinė konferencija „M.K. Čiurlionis ir pasaulis“, kurią lydės smuiko muzikos šventė bei smuikininkų meistriškumo mokykla.

2014-07-20Tarptautiniame Lago filmų festivalyje – lietuviškų trumpametražių filmų programa

Iki liepos 26 d. Šiaurės Italijos Veneto regiono mieste Revine Lago vykstančiame 10-ajame tarptautiniame trumpojo metražo filmų festivalyje „Lago Film Fest“ bus pristatyta išsami per pastaruosius trejerius metus sukurtų Lietuvos trumpametražių filmų programa „Lithuanian Euro Vision“. Lietuviškų filmų programą sudaro 3 vaidybiniai, 4 animacijos bei vienas dokumentinis trumpametražis filmas. Programoje - režisierių Oksanos Burajos, Kristinos Sereikaitės, Lino Mikutos, Urtės Budinaitės, Redos Bartkutės, Dovilės Šarutytės, Skirmantos Jakaitės, Ievos Miškinytės ir Andriaus Paškevičiaus filmai.

2014-07-20Kultūros ministras Š. Birutis: „Misija Sibiras'14" simbolizuoja ir mūsų tautos stiprybę vienybėje

Pasaulio lietuvių vienybės dieną, iš Vilniaus geležinkelio stoties išvyko traukinys su šešiolika ekspedicijos „Misija Sibiras‘14“ dalyvių. Dvyliktą kartą vyksiančiai ekspedicijai pasiryžusių jaunų žmonių kilnus tikslas - Rusijos Federacijos Krasnojarsko krašte daugiau nei pusę amžiaus niekieno nelankytų ir sparčiai nuo žemės paviršiaus nykstančių lietuvių kapinaičių tvarkymas, čia tebegyvenančių tautiečių paieška.

2014-07-16Paroda „Tado Kosciuškos sukilimo 1794 m. dokumentai“

LMA Vrublevskių bibliotekos Tado Vrublevskio skaitykloje iki 2014 m. rugsėjo 12 d. veikia paroda „Tado Kosciuškos sukilimo 1794 m. dokumentai“, skirta 220 sukilimo metinėms.
archyvas (309)Naujienų prenumerata 
 

2014-07-23Nauja Vainiaus Bako knyga – vėjas poeziją neša

Vėjyje besisupančiais pienių pūkais apsupta, naujai pasirodė Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos leista, Vainiaus Bako eiliuota knyga. „Kas vėjo – vėjui“ yra trečias Vainiaus Bako eilėraščių rinkinys. Tai mąslumo, jausmų šilumos, jaukumo kupinas eilėraščių rinkinys.

2014-07-18Buitinė būtinė Pauliaus Norvilos poezija

Paulius Norvila (g. 1985) - jaunas poetas, 2006 m. debiutavęs knyga “Septyni metų laikai", 2012 m. išleidęs antrą eilėraščių rinkinį “Kortų traukimas tėra tik dalis ritualo", iš karto sulaukė nemažo skaitytojų bei kritikų dėmesio. Poetas Tomas Venclova, susipažinęs su debiutanto kūryba, pasakė: “Talentas neginčijamas. Dėl kai kurių eilučių tiesiog aiktelėdavau". Šiemet poetas pristato jau trečiąją savo knygą “Buitinė", kurią išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

2014-07-16Vilniaus paveikslų galerijoje pristatoma rašytojo, teologo, dailininko ir pedagogo Kęstučio Trimako paskutinioji knyga

Lietuvos dailės muziejus liepos 17 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečia į Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) rengiamą Lietuvos ir išeivijos rašytojo, mokslininko ir pedagogo kunigo Kęstučio Trimako Lietuvoje išleistos paskutinės jo knygos „Mano pasaulėjautos kelionė“ pristatymą.
archyvas (122)  
 

2014-07-25Virgilijus Juodakis - apie kandidatus į Seimą ir garsųjį telšiškį

Naujos Virgilijaus Juodakio miniatiūros - apie kandidatus į Seimą ir garsųjį telšiškį

2014-07-22Linksma kompanija iš Žagarės vyšnių festivalio

Šią smagią kompanija iš Žagarės vyšnių festivalio atsiuntė mūsų geras kolega Juozas Šalkauskas.

2014-07-18Ipolitas Skridla - Išeitis yra (1)

Eilėraščio autorius Ipolitas Skridla - yra LŽS narys. Jam suteiktas Lietuvos nusipelniusio žurnalisto garbės vardas. Pagal išsilavinimą ekonomistas, dirbo įvairų valstybinį, ūkinį darbą. Ilgą laiko tarpsnį buvo laikraščių ir žurnalų susivienijimo „Periodika“ direktorius. Rūpinosi respublikinių žurnalų, rajonų ir miestų laikraščių leidybiniais reikalais. Poezija domisi nuo mokyklos suolo. Yra išleidęs poezijos rinkinius „Dovana“, „Širdies virpesiai“, „Gyvenimo tarpsniai“, „O metai bėga...“. Jo eilėraščiai spausdinti lietuvių poetų meilės lyrikos antologijoje „Mudviejų vakaras“, žurnalistų poetų knygose „Šitas aidas toli girdis...“ ir "Sušvieki, saule", periodiniuose leidiniuose.
archyvas (61)  
 

2014-07-24Sparno brolių nepamiršta ir rengia aviacijos šventę Tetirvinuose

Aviatoriai anapilin iškeliavusių sparno brolių nepamiršta. Liepos 26 d. Tetirvinuose (Pasvalio r.) rengiama aviacijos šventė Pasvalio krašto aviatoriams atminti – pilotui Vytautui Lapėnui, ekstremalui Eugenijui Malinauskui ir aviamodeliuotojui Rimantui Indrišioniui. „Ši šventė jau tapo tradicija. Nepamiršome ir niekada nepamiršime savo kraštiečių – žymių aviatorių, garsinusių ir tebegarsinančių mūsų kraštą darbais, idėjomis, kurias tęsia mokiniai ir kolegos“, – sakė vienas iš renginio organizatorių, aeroklubo „Jungtinės Pajuosčio pajėgos“ vadovas Bronius Zaronskis.

2014-07-19Visuotinė enciklopedija – Lietuvos valstybingumo ir identiteto įtvirtinimas

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su „Visuotinės lietuvių enciklopedijos" mokslinės redakcinės tarybos nariais ir leidėjais. Paskutinio – 25-ojo – enciklopedijos tomo išleidimo proga valstybės vadovė jiems įteikė padėkos raštus už prasmingą darbą įgyvendinant ilgametį mokslinį informacinį Lietuvos projektą.

2014-07-09AB „Lietuvos geležinkeliai“ dovanoja visiems Lietuvos gyventojams unikalią galimybę lietuvišką kiną pamatyti tiesiog ant lagaminų, stoties keleivių salėje (1)

AB „Lietuvos geležinkeliai“ švęsdami savo veiklos 95-erių metų jubiliejų dovanoja visiems Lietuvos gyventojams unikalią galimybę lietuvišką kiną pamatyti tiesiog ant lagaminų, stoties keleivių salėje.

2014-07-08„Pozityvistų klubo" susiėjimas-diskusija „LIKIMAS. GYVENIMAS. PAJAUTIMAI" (10)

Lietuvos „ŽINIJOS" draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius)2014 m. rugpjūčio 5 d.18 val. įvyks „Pozityvistų klubo" susiėjimas-diskusija „LIKIMAS. GYVENIMAS. PAJAUTIMAI" Lektoriai: „Pozityvistų klubo" steigėjas, rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius, psichologas Marius Šulčys
archyvas (187)Naujienų prenumerataRSS
 

2014-07-201000 km lenktynėse - „Liqui Moly Racing Team Lithuania“ pergalė

Penkioliktosios tarptautinės 1000 km lenktynės finišavo nuo jų pradžios prabėgus 8 val. 29 min. 01,851 sek., lenktynių lyderiams spėjus apsukti 303 ratus iš 373 privalomų, kurie ir sudaro 1000 km distanciją. Teisėjų ir komisarų kolegijos sprendimu lenktynės sustabdytos anksčiau joms skirto laiko limito, nes po įvykusios masinės avarijos, kurioje niekas nenukentėjo, neįmanoma buvo greitai atstatyti sugadintų trasos atitvarų, kurie tokiu atveju keltų grėsmę tiek patiems sportininkams, tiek žiūrovams.
archyvas (107)Naujienų prenumerata 
 

2014-07-17LNK televiziją su naujuoju sezonu sveikina net Turkijoje

LNK žinių tarnybos filmavimo grupė neteko žado, kai pagrindinėje Turkijos kurorto Marmario aikštėje fontanas užgrojo Marijono Mikutavičiaus „Tris milijonus“, pasirodė Lietuvos ir Turkijos vėliavos, o vėliau – LNK televizijos logotipas.

2014-07-13Europos poezijos šventėje Paryžiuje skambėjo lietuviškas sonetas

Pažymint Italijos pirmininkavimo ES Tarybai pradžią, Italijos kultūros institutas Paryžiuje surengė Europos poezijos šventę. Paryžiaus miesto širdyje esančiuose įspūdingo architektūrinio grožio rūmuose buvo pristatyta visų 28 Europos Sąjungos valstybių poezijos kūriniai. Lietuvai šioje šventėje atstovavo žymaus lietuvių autoriaus, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Vlado Braziūno sonetas.

2014-07-03Varšuvoje pradėjo veikti paroda „Senoji lietuvių liaudies sakralinė skulptūra“

Valstybiniame etnografijos muziejuje Varšuvoje atidaryta paroda „Senoji lietuvių liaudies sakralinė skulptūra“. Kuratorės Violetos Juškutės parengta paroda, kuria itin susidomėjo Valstybinis etnografijos muziejus Varšuvoje, supažindina Varšuvos gyventojus ir vasaros metu į Varšuvą gausiai atvykstančius užsienio turistus su XIX – XX a. pradžia datuojama viena išraiškingiausių tradicinės lietuvių liaudies dailės šakų - sakraline skulptūra.
archyvas (99)Naujienų prenumerataRSS
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media