2018 m. balandžio 21 d., Šeštadienis

2018-04-17Žurnalistų namuose įvyko NŽKA ataskaitinė rinkiminė konferencija. NŽKA pirmininku ketverių metų laikotarpiui vėl išrinktas Dainius Radzevičius

Š.m. balandžio 14 dieną Žurnalistų namuose įvyko Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos NŽKA konferencija.

2018-04-16Kaune - praktinis seminaras “Profesiniai žurnalistikos standartai propagandos ir fake-news akivaizdoje“

Kaune, 2018 m. balandžio 20-21 dienomis, vyks praktinis seminaras “Profesiniai žurnalistikos standartai propagandos ir fake-news akivaizdoje“. Jį rengia LŽS ir Friedricho Eberto fondas. Dalyvių registracija vyks iki balandžio 18 d. 14 val. Registruotis - info@lzs.lt

2018-04-13Lietuvos žurnalistų sąjungos tarybos posėdis – Kaune, Vytauto Didžiojo universitete

2018 m. balandžio 21 d. (šeštadienį) Kaune, Vytauto Didžiojo universitete (K. Donelaičio g. 58) įvyks Lietuvos žurnalistų sąjungos tarybos posėdis. Posėdžio pradžia 13.30 val.

2018-04-11Kviečiame teikti pretendentus Česlovo Milošo premijai

Vadovaudamasi Kėdainių rajono savivaldybės tarybos 2016 m. gruodžio 30 d. sprendimu Nr. TS-270 „Dėl Kėdainių krašto garbės piliečio Česlovo Milošo premijos konkurso nuostatų tvirtinimo“ Kėdainių rajono savivaldybės administracija skelbia Kėdainių krašto garbės piliečio Česlovo Milošo premijos konkursą. Premija skiriama siekiant skatinti gilintis į Česlovo Milošo asmenybės bei kūrėjo vertybes ir idėjas, tyrinėti bei puoselėti jo kūrybą, Lietuvoje bei užsienyje garsinti Kėdainių krašto kultūros, paveldo išsaugojimo, švietimo bei kitų sričių pasiekimus Lietuvos Respublikos, o už ypatingus nuopelnus ir užsienio šalies asmeniui ar asmenų grupei, už pastarųjų 5 metų veiklą ir kūrybą.
archyvas (614)  
 

2018-03-28Gintaras Songaila: kaip ministerija kultūrą gelbėjo

Kovo 21 d. Seimo Kultūros komitete ministrė Liana Ruokytė-Jonsson keliose skaidrėse pristatė pasiūlymus dėl „naujo žiniasklaidos paramos modelio“ ir drauge pateikė posėdžio dalyviams Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo projektą. Kaip paaiškino ir Komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, būtinybė imtis šių reformų iškilo po to, kai dviejų kultūros ir meno leidinių atstovai ėmėsi viešų protesto akcijų dėl, jų nuomone, nepakankamos paramos, kurią jie šiais metais gavo iš Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo.

2018-03-28Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centro siūlymai dėl Kultūros ministerijos pateikto Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo

Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centras pasiuntė Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijai, Lietuvos žurnalistų sąjungai ir Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondue savo siūlymus dėl LR Kultūros ministerijos pateikto Lietuvos Respublikos Visuomenės informavimo įstatymo NR. I-1418 27, 28 ir 45 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto.
archyvas (227)Naujienų prenumerata 
 

2018-04-19Spaudos konferencija: Mugės tema – VERSLAS „VEŽA“

Kviečiame Jus atvykti pas mus į Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centrą, adresu Taikos pr. 133 ir užfiksuoti (žodžiu, raštu, vaizdu ar dar ir kitokiais Jums priimtinais būdais) renginio „Imitacinių bendrovių mugė“ akimirkas, sudalyvauti spaudos konferencijoje ir paviešinti. Spaudos konferencija numatoma 11:00-11:30 laiku, KMPPMC konferencijų salėje.
archyvas (1733)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-04-16Kelių visuomeninių organizacijų kreipimasis dėl Nacionalinio transliuotojo misijos

Šią savaitę LRT Tarybos pirmininkui Ž. Pečiuliui ir Generalinei direktorei M. Garbačiauskaitei-Budrienei buvo įteiktas raštiškas kreipimasis dėl Nacionalinio transliuotojo misijos, kurį pasirašė Sąjūdžio trisdešimtmečio minėjimą rengusių ir kitų visuomeninių bei pilietinių organizacijų atstovai.

2018-04-10Viešas profesoriaus Vytauto Radžvilo laiškas

Drįstu teigti, kad Sąjūdžio minėjime iškelti kai kurie svarbūs valstybei klausimai ir geopolitiniais bei nacionalinio saugumo argumentais pagrindžiama būtinybė telktis esminėms permainoms šalyje. Būtų gerai, kad atsikvošėjimas, kol nevėlu, vyktų sparčiau:

2018-04-10Romualdas Ozolas: Tauta kryžkelėje

Minėdami Romualdo Ozolo trečiąsias mirties metines, kviečiame skaitytojus prisiminti Kovo 11-osios Lietuvos kūrėją ir dalinamės neblėstančio aktualumo jo tekstu.
archyvas (289)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-04-11Visuomenės informavimo įstatyme siūloma įtvirtinti daugiau draudimų ir ribolimų žodžio laisvei

Mieli kolegos, sulaukėme naujos iniciatyvos, kuria kai kurios valdžios įstaigos norėtų plėsti draudžiamos skelbti informacijos sąrašą. Tai teoriškai, kad ir bausti būtų galima už daugelį dalykų žurnalistus. Paskaitykite atidžiai raštą. Tikrai apsitarsime su teisininkais, kaip reikėtų reaguoti. Bet akivaizdu, kad iniciatyva visiškai keista ir nesuprantama. (Jos tekstą pridedame)

2018-03-26Lietuvos žurnalistų sąjungos iniciatyva - „Moderni žurnalistika - etiška ir taisyklinga kalba“

Žiniasklaidos priemonių kalbos kultūra - tai kalbos taisyklingumas ir kalbos etika, kai įvairių žanrų tekstuose ar siužetuose siekiama informuoti, prisiimant atsakomybę už parašytą ar transliuotą žodį ir galimą to žodžio poveikį žiniasklaidos priemonių auditorijai. Visuomenės informavimo etikos kodekso 21 straipsnyje esame prisiėmę svarbius įsipareigojimus: „Taisyklinga kalba, kalbos kultūra yra vienas svarbiausių žurnalisto profesinių reikalavimų. Žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai savo kūriniuose turi vengti vartoti nepadorių, užgaulių žodžių ir posakių.“ Todėl Lietuvos žurnalistų sąjunga siūlo kolegoms ir partneriams bendrą iniciatyvą - siekti taisyklingos ir etiškos žurnalistikos kūrinių kalbos.
archyvas (121)  
 

2018-04-08Nuo “Žurnalistų” iki “Bendraplunksnių” (1)

Kolegos Jono Laurinavičiaus išleista nauja knyga “Bendraplunksniai” (“Naujasis lankas”, Kaunas, 2018), grafine išvaizda galėtų būti tarp eilinių, tačiau turiniu, manau, ji yra išskirtinė, net unikali, nes joje skelbiami atsiliepimai tik į vieną, pernai Jono Laurinavičiaus išleistą knygą “Žurnalistai”. Taigi, turime knygą, kurioje yra tik publikacijos apie prieš tai išėjusią knygą. Kuo įdomus tie J. Laurinavičiaus “Žurnalistai”?

2018-04-07Povilas Jegorovas: Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“

Prasidėjus Lietuvos Respublikos šimtmečio sukakčiai skirtiems renginiams, Lietuvos esperantininkų sąjungos Valdybos pirmininkas Povilas Jegorovas buvo apdovanotas Kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Šį garbingą apdovanojimą jis nusipelnė, nes labai aktyviai, rezultatyviai ir nuosekliai jau daugiau nei keturis dešimtmečius dalyvauja esperantininkų sąjūdžio veikloje – tiek populiarina šią kalbą bei taikias ir tolerantiškas esperantininkų sąjūdžio idėjas Lietuvoje ir visame pasaulyje, tiek per šią kalbą garsina Lietuvą ir jos laimėjimus pasaulyje.

2016-10-20Pateikiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie dar galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“ (36)

Šuo metu straipsnių apie žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus jau yra paruošta net per 1770. Tai daug, tačiau ne visi kolegos, kurie galėtų patekti į enciklopedija, atsiuntė apie savę informaciją. Kai kas dar skambina, teiraujasi, ar jie gali tikėtis patekti į leidinį. Todėl, norėdami paspartinti šios informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir spaudos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją“. Jei jame rasite save – rašykite mums, jei rasite kolegą – praneškite jam šią gerą naujieną. Mūsų laukia rimtas ir visiems reikalingas darbas. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga pabaiga.
archyvas (54)  
 

2018-04-16Seminaras karų komunikacijose tema „Karas ir taika kalboje II“

Sulaukę didelio susidomėjimo ir prašymų tęsti diskusijas šia visiems aktualia tema, vertimų biuras „Ars libri“ ir advokatų profesinė bendrija „Žabolienė ir partneriai METIDA“, pritraukę visą būrį savo sričių autoritetų, jau antrą kartą kviečia žurnalistus į seminarą karų komunikacijose tema „Karas ir taika kalboje II“. Jis vyks 2018 m. gegužės 31 d., ketvirtadienį, 9:00–12:00 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius).

2018-04-10Vilniaus politikos analizės institutas skelbia tiriamosios žurnalistikos darbų konkursą

Vilniaus politikos analizės institutas (www.vilniusinstitute.lt.) skelbia tiriamosios žurnalistikos darbų konkursą ir kviečia teikti tiriamosios žurnalistikos darbus arba juos nominuoti apdovanojimams.

2018-04-08Žurnalistų etikos inspektoriaus 2017 metų veiklos ataskaita

2017 metais ženkliai išaugęs skundų skaičius (didžiausias per pastaruosius dešimt metų) rodo stiprėjantį asmenų domėjimąsi neturtinėmis teisėmis visuomenės informavimo srityje (tiek tradicinėje, tiek socialinėje žiniasklaidoje), didėjantį visuomenės sąmoningumą ir pasitikėjimą Tarnyba. Didėjantis skundų ir tyrimų savo iniciatyva skaičius proporcingai išaugino ir konstatuotų pažeidimų statistiką. Pernai daugėjo garbės ir orumo, privatumo, visuomenės informavimo principų pažeidimų. Stebimas neatsakingas naudojimasis žodžio laisve socialiniuose tinkluose, tad nuolat tenka priminti, jog saviraiškos laisvė nėra absoliuti, naudojantis ja svarbu nepažeisti kitų asmenų teisių.

2018-03-30Darbą pradėjo naujos kadencijos Visuomenės informavimo etikos komisija (10)

Kovo 28 dieną įvyko pirmasis naujai deleguotos Visuomenės informavimo etikos komisijos posėdis. Organizacijos, deleguojančios narius į Komisiją, įvertino savo atstovų darbą labai gerai – visi buvę nariai buvo iš naujo paskirti į Komisiją. Pirmajame posėdyje buvo renkamas Komisijos pirmininkas ir jo pavaduotojas. Prieš kelias savaites Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos pirmininke tapusi Vaiva Žukienė atsisakė kelti savo kandidatūrą į pirmininkus. Naujuoju Komisijos pirmininku trejų metų kadencijai vienbalsiai išrinktas Viktoras Trofimišinas. Pirmininko pavaduotoja išrinkta Vaiva Žukienė.
archyvas (351)Naujienų prenumerata 
 

2018-04-19LŽS senjorų klubo narių žiniai

Š.m. gegužės 02 /trečiadienį/ narių susirinkimas vyks Markučiuose, Puškino muziejuje, Subačiaus g.124, 10-jo autobuso galutinė stotelė. Muziejaus vadovė Nadiežda Petrauskienė. tel.85/2600080, mb-867121238 Pradžia-13 val.

2018-03-30Prasideda aktyviausių Lietuvos keliautojų konkursas „Kolumbas LT 2018“

Savo darbus konkursui galite pateikti el. paštu: konkursas@kolumbas.com iki 2018 m. gegužės 7 d. Konkurso nuostatus galite pasiskaityti www.lzs.lt ir www.alkas.lt . Konkurso „Kolumbas LT“ nugalėtojai bus skelbiami 2018 m. gegužės 31 d. Vilniuje Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiančiuose apdovanojimuose.

2018-03-18Žurnalistų namuose įvyko LŽS Vilniaus skyriaus visuotinis susirinkimas

Kovo 17 dieną Žurnalistų namuose įvyko LŽS Vilniaus skyriaus visuotinis ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas. Buvo išrinkta nauja LŽS Vilniaus skyriaus Valdyba: Pirmininkė Jolanta Mažylė: Pirmininko pavaduotojai – Česlovas Iškauskas, Vytautas Kvietkauskas ir Raimondas Polis. Valdybos nariai – Liana Binkauskienė, Daiva Červokienė, Angelina Liaudanskienė, Artūras Sartanavičius ir Julija Šliažienė.
archyvas (199)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-04-15Jonas Paulauskas: Sveiki, sulaukę ir pensininkų protesto, kurį Delfi.lt žurnalistai nutarė sumenkinti (1)

Deja, portalo Delfis.lt žurnalistai kažkodėl pamėgino sumenkinti šalies pensininkų protestą ir savo portale skelbė, kad į mitingą susirinko tik apie „pusantro šimto pensininkų“. Nors buvo akivaizdu, kad jų buvo žymiai daugiau. Matyt, šio ir taip nelabai mūsuose mėgiamo portalo darbuotojai nesitiki gyventi pensijoje – arba numirs iki tol, arba iškeliaus emigracijon... Daug objektyvesni buvo BNS žurnalistai, paskelbę: „Ketvirtadienį Vilniuje keli šimtai žmonių mitingavo už didesnes pensijas“.

2018-04-10Alfonsas Kairys: Lietuvos romai gražiai paminėjo savo dieną

Balandžio 6 d. Seimo Spaudos konferencijų salė priėmė romų atstovus, atvykusius į Tarptautinės romų dienos minėjimą. Renginio dalyvius pasveikino Seimo narys Kęstutis Masiulis, Tautinių mažumų departamento direktorė dr. Vida Montvydaitė, Lietuvos romų bendruomenės pirmininkas Ištvanas Kvikas. Kalbėta apie romų padėtį Lietuvoje ir Europoje, gvildentos jų integravimo į visuomeninį gyvenimą problemos. Pasidžiaugta tuo, ką pavyko romų bendruomenei nuveikti per praėjusius, 2017 -ius metus

2018-04-06Medžiai, pasmerkti sušaudyti, arba pasivaikščiojimas su žurnalistu ir rašytoju Romu Sadausku po slaunų Vilniaus miestą

Jau seniai tenka girdėti net pasaulyje garsių mokslininkų reiškiamų nuomonių, kad augalai turi savotišką nervų sistemą, jaučia ne tik šilumą, saulės šviesą, bet ir skausmą, reaguoja į žmonių elgesį su jais ir t.t. Jei taip, tai ir didžiausi, išlakiausi medžiai – ne išimtis…

2018-03-25Komunikacijos ekspertas Dominique'as Woltonas : internetas turėtų būti demokratija, tačiau tampa tironija

Chaotiškas interneto vartojimas didina ne skaidrumą, o nepasitikėjimą, įsitikinęs komunikacijos ekspertas, Paryžiaus Nacionalinio mokslinių tyrimų centro direktorius sociologas Dominique’as Woltonas. Vilniuje viešėjęs ir Prancūzų institute paskaitą „Demokratija medijose: politinė įtaka, išgalvotos naujienos ir socialiniai tinklai“ skaitęs profesorius išreiškė itin kritišką požiūrį į tai, kaip ir kam mes – visuomenė, politikai ir žurnalistai – naudojame internetą.
archyvas (166)  
 

2018-04-19Romas Bacevičius: bendrakursiai – Sausio 13-osios įvykių herojai. 12 dalis

Sonata KUKIENĖ, 1991 metais dirbusi žurnale „Mokslas ir technika“ ir savaitraštyje „Dienovidis“, dabar – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė, atsako į kolegos žurnalisto Romo Bacevičiaus klausimus.

2018-04-19Žurnalistų etikos inspektorei skundus pateikė KGB bendradarbiais išvadinti žurnalistai

Penki bendradarbiavimu su KGB apkaltinti žurnalistai pateikė skundus Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai dėl garbės ir orumo pažeidimo. Jų pavardės skelbiamos „Respublikos“ publikacijoje „Įtariamų KGB bendradarbių sąrašas“.

2018-04-17LRT generalinės direktorės pavaduotoju patvirtintas Gytis Oganauskas

Džiaugiuosi prisijungdamas prie didžiausios ir profesionaliausios Lietuvoje žiniasklaidos grupėsi ir tikiuosi, kad mano patirtis bus naudinga didinant LRT turinio sklaidą ir įvairovę”, – sako Gytis Oganauskas, kurį šiandien LRT taryba vienbalsiai patvirtino LRT generalinės direktorės Monikos Garbačiauskaitės pavaduotoju.

2018-04-08Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos (ŽEIT) 2017 m. ataskaita: KONSULTAVIMAS

ŽEIT teikia konsultacijas viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams, taip pat kitiems asmenims, suinteresuotiems žmogaus teisėmis ir laisvėmis visuomenės informavimo priemonėse bei viešosios informacijos skleidimu apskritai.
archyvas (895)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-03-30Lietuvos Mokslų Akademijoje paminėtos Vydūno 150-osios metinės

Lietuvos Mokslų Akademija ir Vydūno draugija surengė vokiškai rašytų ir naujai išleistų įžymiojo klasiko, filosofo, žymiausio Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo Vydūno knygų pristatymą. Prasminga, jog renginys vyko kovo 22-ąją, tikrąją Vydūno gimimo dieną.

2018-03-23Gediminas Griškevičius: „Rašymas – mano didžiausias narkotikas, kurio niekas neįveikia“

„Koks stebuklas!” – emocingai šūkavo į „Palangos tilto“ redakciją užsukęs Gediminas Griškevičius, į rankas įduodamas kelias pumpurėtas šakeles. Ir su nenuslenkančia šypsena, greitakalbe beria, kad tai – kriaušės šakelės, kurias pajūryje nuskynęs dar per didžiuosius šalčius, o dabar štai jos va taip ir išsprogo, pribloškusios jį savo gyvybingumu. Praėjusią savaitę jis atšventė 70 metų jubiliejų.
archyvas (169)  
 

2018-04-06kolegos Alfonso Čepausko fotokoliažų KELIONIŲ MIRAŽAI paroda

Mokslo akademijos turistų klube (Gynėjų g. 4 Vilnius) pradėjo veikti kolegos Alfonso Čepausko fotokoliažų KELIONIŲ MIRAŽAI paroda. Tai kelionių motociklais po Kaukazą, Vidurinę Aziją, Sibirą, Uralą, Tolimuosius Rytus ir kitus regionus daugiakalbiai paveikslai. Juose atsispindi ne tik keliautojai, bet ir vaizdai, objektai, kurie iškyla kaip miražai.
archyvas (355)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-04-16Aleksandro Dapkevičiaus retrospektyvinė fotografijos paroda „Ant realaus pasaulio pagrindo“

Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 / Didžioji g. 19, Vilnius) 2018 m. balandžio 17 d. 17.30 val. atidaroma klaipėdiečio Aleksandro Dapkevičiaus retrospektyvinė fotografijų paroda “Ant realaus pasaulio pagrindo”.

2018-04-10Europos fotografijos konkursas MANO SOCIALINIS MIESTAS

Atsiųskite nuotrauką, atspindinčią, ką Jums reiškia „Mano socialinis miestas“. Daugiau informacijos ir įkvėpimo ieškokite konkurso internetiniame puslapyje http://pescor.eu. Konkurse gali dalyvauti visi ne jaunesni kaip 18 metų piliečiai iš 28 Europos Sąjungos valstybių narių. Konkurse gali dalyvauti fotografai mėgėjai ir profesionalai. Konkurso pabaiga – 2018 m. birželio 30 d., 23.59 val. (Briuselio laiku). Kiekvienas dalyvis gali pateikti tik po vieną nuotrauką.

2018-04-05Pažymimos žymiojo fotografo Juozapo Čechavičiaus 200-osios metinės

Minint J. Čechavičiaus 200-ąsias gimimo metines, bus surengtos dvi parodos – metų pabaigoje Vilniaus paveikslų galerijoje vyks tarptautinė paroda „Fotografija Čechavičiaus laikmečiu“ iš Lietuvos ir užsienio muziejų rinkinių, kurią dalinai finansuos Lietuvos kultūros taryba, o lapkričio pradžioje numatoma J. Čechavičių pristatančią parodą atidaryti Paryžiuje. Tikimasi į parodą įtraukti unikalias fotografo nuotraukas, saugomas Prancūzijos fotografijos draugijos archyve.

2018-04-04Prestižiniuose „2018 ZEISS Photography Award“ Tado Kazakevičiaus fotopasakojimas „Tai, ko nebebus“

Lietuviškoji serija „Tai, ko nebebus“ išrinkta į 2018 metų prestižinių fotografijos apdovanijimų „ZEISS Photography Award“ dešimtuką. Šiam konkursui net 87593 fotografijas pateikė 11921 fotografų iš 146 šalių. Konkurso komisiją sudarė: Chris Hudson, „National Geographic Traveller“ (Jungtinė Karalystė) meno vadovas, Peter Bas Mensink, Olandijoje leidžiamo žurnalo „GUP“ vyriausiasis redaktorius ir leidėjas bei Patricia Morvan, agentūros „VU“ parodų ir kultūros projektų kuratorė. Apdovanojimų nugalėtoju tapo fotografas iš Belgijos Nick Hannes su fotografijų serija apie laisvalaikį ir vartotojiškumą Dubajuje. Konkurso finalistais tapo dešimt autorių, tarpe kurių yra Tadas Kazakevičius, jau daugumai šalies fotografijos žinovų ir mylėtojų žinomas su ne vienerius metus kuriama serija „Tai, ko nebebus“ bei nauju projektu „Įvairi Lietuva“ skirtu nepriklausomybės šimtmečiui.
archyvas (365)  
 

2018-04-13Apdovanoti lietuviškų televizijos laidų autoriai - konkurso „Pragiedruliai“ nugalėtojai

2018 m. balandžio 12 d. Vaidilos teatre įvyko iškilminga ceremonija, kurios metu buvo apdovanoti geriausių lietuviškų radijo ir televizijos laidų autoriai. Š. m. sausio mėn. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) jau šešioliktą kartą paskelbė seniai jau tapusį tradiciniu konkursą „Pragiedruliai“. Jo metu buvo vertinamos 2017 m. pirmą kartą transliuotos radijo ir televizijos laidos.

2018-04-12Po pertraukos į TV ekranus grįžęs K. Jakštas apie iššūkius: „Būti ir tėvu, ir aktoriumi – sudėtinga“

Lietuvos aktoriaus ir režisieriaus Kęstučio Jakšto veidą atpažįsta daugelis teatro, kino ir televizijos žiūrovų. Tiesa, dabar daugelį vaidmenų per ilgametę karjerą sukūręs žinomas vyras užsiima kiek kita veikla – tapo muzikinio teatro režisieriumi ir tikina, kad pačiam vaidinti laiko lieka mažai. Tačiau po pertraukos K. Jakštas sugrįžo į televizijos ekranus ir kultiniame TV3 seriale „Pasmerkti IV“ atlieka teisybės ieškančio pareigūno vaidmenį.

2018-04-03Garsios aktorių šeimos narys S. Storpirštis: „Atrodė, kad turiu kažką papildomai įrodyti“

Vienas populiariausių ir minias gerbėjų turintis serialas „Pasmerkti IV“ po ketverių metų pertraukos sėkmingai sugrįžo į TV3 ekranus. Serialas ir toliau pasakoja apie nusikalstamojo pasaulio užkulisius, smurtą bei herojus, kovojančius už būvį bei geresnį rytojų. Vienas tokių personažų – blogiečių klano narys Markas, kurio personažą įkūnija vieno žymiausių Lietuvos teatro bei televizijos aktorių Arūno Storpirščio sūnus Simonas Storpirštis.
archyvas (538)  
 

2018-04-13Apdovanoti lietuviškų radijo laidų autoriai - konkurso „Pragiedruliai“ nugalėtojai

2018 m. balandžio 12 d. Vaidilos teatre įvyko iškilminga ceremonija, kurios metu buvo apdovanoti geriausių lietuviškų radijo ir televizijos laidų autoriai. Š. m. sausio mėn. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) jau šešioliktą kartą paskelbė seniai jau tapusį tradiciniu konkursą „Pragiedruliai“. Jo metu buvo vertinamos 2017 m. pirmą kartą transliuotos radijo ir televizijos laidos.

2018-04-05Lietuvos Nepriklausomybės 100 – mečiui. Pokalbis per Lietuvos radiją su Stasiu Antanu Bačkiu: Diplomatų priešinimasis sovietų okupacijai

1993 metų gruodžio 24 dieną per Lietuvos radiją buvo transliuotas pusvalandinis mano pokalbis su Lietuvos diplomatijos patriarchu Stasiu Antanu Bačkiu, kuris su žmona Ona grįžo į Lietuvą po 55 metų priverstinės emigracijos ir apsigyveno Vilniaus senamiestyje netoli universiteto. Nekartą teko lankytis jų jaukiame bute ir buvau nuoširdžiai sutiktas. Pateikiu svarbiausias pokalbio ištraukas.
archyvas (173)  
 

2018-04-19Roma Kišūnaitė ir Kęstutis Urba: įspūdžiai iš Londono ir Bolonijos knygų mugių

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia pasiklausyti specialistų įspūdžių iš Londono ir Bolonijos knygų mugių ir padiskutuoti šia tema. Renginys įvyks balandžio 26 d. 15 val. Renginių erdvėje, III aukšte. Pokalbyje dalyvauja iš Tarptautinės vaikų knygų parodos Bolonijoje grįžę Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento darbuotojai Roma Kišūnaitė ir dr. Kęstutis Urba.

2018-04-19Paskaita „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – modernizmo Lietuvos fotografijoje pradininkas“

Kviečiame į Lietuvos Respublikos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, fotografijos istorijos tyrinėtojo, fotografo Stanislovo Žvirgždo paskaitą „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – modernizmo Lietuvos fotografijoje pradininkas“. Ji įvyks Martyno Mažvydo bibliotekoje balandžio 25 d. 12 val. Konferencijų salėje, V aukšte.
archyvas (640)Naujienų prenumerata 
 

2018-04-06Netekome Vytauto Visocko (1939 -2018)

Šiemet švęsdami Velykas netekome filologo, spaudos darbuotojo, publicisto, vertėjo Vytauto Visocko.
archyvas (151)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas dar gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? Pateikiame ir sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į šią enciklopediją (5)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutinis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kriterijų, sėskite ir rašykite. Norėdami paspartinti informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją".

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (3)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1770 pavardžių  (23)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1770 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2018-04-19Justino Žilinsko knygos „Kaukas Gugis ir kerų karas“ sutiktuvės

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kviečia į naujos rašytojo Justino Žilinsko knygos „Kaukas Gugis ir kerų karas“ pristatymą. Jis įvyks balandžio 21 d. 13 val. Vaikų ir jaunimo literatūros departamente, I aukšte.

2018-04-06Vytauto Martinkaus naujo romano „Tavo bažnyčios rūsys“ sutiktuvės

Balandžio 17 d. 17.30 val. Rašytojų klube (Sirvydo g. 6, Vilnius) įvyks Vytauto Martinkaus naujo romano „Tavo bažnyčios rūsys“ sutiktuvės. Dalyvaus knygos autorius rašytojas Vytautas Martinkus, literatūrologai prof. Petras Bražėnas, dr. Žydronė Kolevinskienė, habil. dr. Jūratė Sprindytė.
archyvas (376)  
 

2018-04-15“Pas seniausią pasaulio senuką 150-mečio proga ateina jauna graži žurnalistė paimti interviu ir ima klausinėti”

Šiuos anekdotus LŽS svetainei atsiuntė mūsų kolega Jonas Paulauskas. Pasijuokime kartu. “Na, o kol mūsų Vyriausybė išpildys savo pažadus, pasikelkime nuotaiką nors šiais anekdotais”, - rašo jis.

2018-03-28Bronius Čekanauskas: Seni balandžio pirmosios juokeliai... (4 dalis)

“Artėja balandžio 1-oji, pokštininkų ir melagių diena. Naudodamasis proga siūlau skaitytojams kelis seniai spausdintus savo tekstelius juokelius. Pažiūrėkime, ar po daugelio metų jie vis dar suteiks progą šyptelti...” – rašo LŽS svetainei kolega Bronius Čekanauskas.

2018-03-23Bronius Čekanauskas: Seni balandžio pirmosios juokeliai... (3 dalis)

“Artėja balandžio 1-oji, pokštininkų ir melagių diena. Naudodamasis proga siūlau skaitytojams kelis seniai spausdintus savo tekstelius juokelius. Pažiūrėkime, ar po daugelio metų jie vis dar suteiks progą šyptelti...” – rašo LŽS svetainei kolega Bronius Čekanauskas.
archyvas (249)  
 

2018-04-09POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija ALKOHOLĮ ĮVEIKIU POZITYVUMU (2)

„Žinijos“ draugijoje (Kalvarijų g. 2, Vilnius) 2018 m. gegužės 8 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas-diskusija ALKOHOLĮ ĮVEIKIU POZITYVUMU. Lektoriai: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas, rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius.

2018-03-28Ukrainos kinas Nacionalinėje bibliotekoje

Balandžio 3 d. 18 val. (Konferencijų salė, V a.): „Bohdano laimė“, rež. Larysa Artiugina, Alexandra Chuprina, Ivan Bannikov.Gegužės 3 d. 18 val. (Konferencijų salė, V a.): „Krymas: įvykių kronika“, rež. Kostiantin Kliatskin
archyvas (355)Naujienų prenumerataRSS
 

2018-04-12Lietuvos Respublikos šimtmečiui. Juozas Keliuotis - žurnalistas, redaktorius, rašytojas, vertėjas

Tačiau labiausiai žinomas kaip žurnalo „Naujoji Romuva“ (1931–1940) redaktorius. Šiame leidinyje siekė aprėpti plačias kultūros sferas: dailę, muziką, architektūrą, literatūrą. J. Keliuotis buvo pastebima figūra Kaune: telkė įvairių sričių menininkus ir mokslininkus bendram darbui, angažavo naujam mąstymui, diskusijoms, mokėjo derinti nuomones, numatyti tolimas kultūrinio darbo perspektyvas.
archyvas (90)  
 

2018-04-08Jonas Laurinavičius: Mano prmasis redaktorus – Visvaldas Miklaševičius

Pirmosios mano žinutės pasirodė Daugų rajono laikraštyje 1953 m. rugpjūčio 22 d., kai man buvo penkiolika ir buvau baigęs Onuškio vidurinės mokyklos šeštą klasę. Tai buvo man artimiausias laikraštis, nes jame vis rasdavau publikacijų apie savo gimtąsias apylinkes, pažįstamus žmones. Tačiau aš nieko nepažinojau iš redakcijos žurnalistų.
archyvas (94)  
 

2018-04-09 Šilalės rajono laikraštis „Šilalės artojas" siūlo darbą korespondentui

Darbo pobūdis: *straipsnių rašymas įvairiomis temomis (sporto, verslo, kultūros, socialinėmis ir pan.); *dalyvavimas renginiuose; *reportažų rengimas, interviu ir kt.

2017-02-09Dėmesio! Prenumeruokime „Žurnalistiką“!

Kviečiame prenumeruoti almanachą “Žurnalistika”. Dabar specializuotas mūsų profesinis leidinys išeina du kartus per metus. Tai didelės apimties, 130 puslapių, gausiai iliustruotas, informatyvus ir įdomus leidinys. Užsiprenumeruoti 2017 m. almanachą „Žurnalistika” (leidinio indeksas 5329) galima Lietuvos pašto skyriuose arba internetu, užpildžius prenumeratos kvitą adresu: http://www.prenumeruok.lt/NewSubscription.aspx Metinė prenumerata kainuoja 5,79 Eur, vieno numerio kaina 2,90 Eur.
archyvas (157)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media