2016 m. rugpjucio 24 d., Treciadienis

2016-08-24Žurnalistai kviečiami į LNK sezono naujienos - šou „Aš galiu" filmavimą

Rugpjūčio 24 d., trečiadienį, 14 val. kviečiame žurnalistus į pirmąjį didžiausios LNK sezono naujienos - šou „Aš galiu" įrašą. Filmavimas vyks veiksmas "Artetoje", Tarandės g. 34. Fotografus darbą baigti prašysime 16.30 val.
archyvas (418)  
 

2016-08-24Lietuvos sportininkų palydėtuvių į Rio de Žaneiro Parolimpines žaidynes ceremonija

Vilniuje,Katedros aikštėje rugpjūčio 24 dieną, 13 val įvyks Lietuvos sportininkų palydėtuvių į Rio de Žaneiro Parolimpines žaidynes ceremonija. Palydėtuvėse dalyvaus Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kviečiami žurnalistai.

2016-08-24Spaudos konferencija „Dėl LLRA-KŠS naujos atributikos ir kitų politinių aktualijų“.

Seime rugpjūčio 24 d. 12 val. įvyks Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos spaudos konferencija „Dėl LLRA-KŠS naujos atributikos ir kitų politinių aktualijų“. Dalyvaus Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė ir Europos Parlamento narys, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis.
archyvas (1219)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-06-23"Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijoje" jau 1000 straipsnių, skirtų kolegų personalijoms! (4)

Džiugu, kad žavios Joninių dienos išvakarėse mano kompiuteris parodė gražų skaičių – 1000. Taip, jau paruošta "Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai" 1000 straipsnių, skirtų kolegų personalijoms. Mes pradėjome rimtą ir visiems reikalingą darbą, kuriame savo istoriją. „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedija" turi būti fundamentalus leidinys. Kitą panaši knyga nežinia kada pasirodys. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga pabaiga.
archyvas (41)  
 

2016-07-13Priminimas dėl LŽS nario mokesčio

Primename gerb. kolegoms, kad nuo 2015 m. sausio 1 dienos, įsigalioja tokia LŽS nario mokesčio mokėjimo tvarka: Tikriesiems nariams metinis mokestis - 30 eurų; Jaunimui iki 25 metų - 15 eurų; Senjorams - 15 eurų; Naujai priimtiems nariams stojamasis mokestis - 7 eurai; Už naują LŽS nario pažymėjimą - 1,5 euro; Mokestis mokamas iki gruodžio 31 d. einamųjų metų.

2015-12-03“Lietuvos žinių” pasiūlymas LŽS nariams

Gerbiami Lietuvos žurnalistų sąjungos nariai, viliuosi, kad laikraščiai buvo ir yra Jūsų gyvenimo dalis. Seniausias Lietuvos dienraštis „Lietuvos žinios“ itin daug dėmesio skiria kultūrai, istorijai, valstybės socialinei ir politinei raidai. Džiaugiamės, kad čia vis dažniau kyla diskusijų šiais klausimais, kad čia galimybę išsakyti savo nuomonę randa įvairių pažiūrų žmonės. Negalime tiesiog padovanoti „Lietuvos žinių“ prenumeratos, bet Jums, kaip Žurnalistų sąjungos nariui, ją siūlome už specialią 78 Eur kainą* ir dovanojame „Lietuvos žinių“ išleistą Aro Lukšo knygą „Lietuvos istorijos mozaika“.
archyvas (280)Naujienų prenumerata 
 

2016-08-21Ekspedicija “Baltoscandia 2016” (III)

LŽS Kelionių ir pramogų klubo pirmininkas Gerimantas Statinis tęsia savo pasakojimą apie ekspediciją “Baltoscandia 2016”.

2016-08-19Ekspedicija „Baltoscandia 2016“ (II)

Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių ir pramogų klubo nariai su bendraminčiais toliau tęsia ekspediciją „Baltoskandija 2016”, kuria surengė VšĮ „Klajūnų klubas“, Lietuvos geografų draugija, VšĮ „Baltoskandijos akademija“ ir LŽS Kelionių ir pramogų klubas.

2016-08-08LŽS Kelionių ir pramogų klubo nariai dalyvauja ekspedicijoje Baltoskandija’16

Su trijų Lietuvos garsiausių tarpukario keliautojų – Kazio Pakšto, Mato Šalčiaus ir Antano Poškos vardais į ekspediciją aplink Baltijos jūrą išvyko Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių ir pramogų klubas. „Baltoskandija 2016” – tai žygio per pasaulį „Misija Lietuva 100“ pirmoji ekspedicija, kurią organizuoja VšĮ „Klajūnų klubas“, Lietuvos geografų draugija, VšĮ „Baltoskandijos akademija“ ir LŽS Kelionių ir pramogų klubas.
archyvas (152)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-08-10Lietuvos sambūrio „Kad Lietuva neišsivaikščiotų“ nacionalinio komiteto pareiškimas (1)

Vyriausybės nutarimo projekto autoriai arba nesuvokia kritinėje būklėje atsidūrusios Lietuvos visuomenės poreikių, arba sąmoningai ignoruoja susiklosčiusią realybę valstybėje. ...
archyvas (108)  
 

2016-08-21Jadvyga Godunavičienė: skubėjome nešdami laisvės žodį skaitytojams

Daugelis pilietiškų žurnalistų tarytum pabudo iš priverstinio letargo ir įpuolė į Atgimimo permainų sūkurį. Aš - taip pat.Kaip pakvaišę skubėjome iš vieno įvykio į kitą, nešdami laisvės žodį skaitytojams.

2016-08-13Povilas Sigitas Krivickas: kad žurnalistas netaptų parsidavėlišku niekšu

Jūsų klausime užkoduota, kad „žurnalistika kito tiesiog jūsų akyse“. Tikra tiesa, kad kito, tik labai netolygiai. Nukrito vienpusiški ideologiniai pančiai, bet nunyko ir tokie žanrai, kaip apybraiža, korespondencija, feljetonas. Įsigalėjo rašiniai su pradžia, bet be pabaigos, ypač pokalbio (interviu) žanras, kai galima rašinį nutraukti bet kurioje vietoje, nes jis neturi stuburo, tai yra – aiškios kompozicijos su įžanga, dėstymu, pabaiga.
archyvas (36)  
 

2016-08-11Žurnalistų namuose – seminaras apie neatrastą Facebook’ą ir kitus socialinius tinklus

Žurnalistų namuose įvyko seminaras apie neatrastą Facebook’ą ir kitus socialinius tinklus, jų panaudojimą žurnalisto darbe. Jį vedė LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius. Seminaro vyko beveik 4 valandas. Jo dalyviai turėjo gerą progą sužinoti socialinių tinklų galimybes, jų pritaikymą žurnalisto darbe.

2016-06-30Žurnalistų namuose - klubo "Fotografijos akademija" paroda (1)

Žurnalistų namuose (Jogailos. g 11, Vilnius)vyksta klubo "Fotografijos akademija" fotografijų paroda. Kviečiame apsilankyti!
archyvas (83)  
 

2016-08-13Aistė Noreikaitė: pirmieji profesiniai įspūdžiai

Jau 4 mėnesius esu „Bangos“ laikraščio korespondentė. Pripažinsiu, profesinį kelią lydi išbandymų kupini pakilimai ir nuosmukiai. Tačiau šiandien aš šypsausi. Radau savo vietą po saule. Godžiai kaupiu patirties bagažą, mėgaujuosi netikėčiausiomis temomis ir kiekvienu savo parašytu žodžiu siekiu atliepti tikrąsias žurnalistikos vertybes. Pirmosiose pastabose apžvelgiu Klaipėdos rajoną tokį, kokį jį pamačiau savo akimis.

2016-08-10Ūkio ministro atstove spaudai dirbs Vaida Vincevičiūtė

Motinystės atostogų išėjusią ūkio ministro patarėją Vaivą Gogelienę nuo šiandien pakeis ir viešųjų ryšių klausimais ūkio ministrui patars Vaida Vincevičiūtė.

2016-08-08VšĮ „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“ skirtas įspėjimas

2016 m. rugpjūčio 8 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) išnagrinėjo VšĮ „LIETUVOS NACIONALINIS RADIJAS IR TELEVIZIJA (toliau – LRT) generalinio direktoriaus administracinio teisės pažeidimo bylą. Įvertinusi pažeidimus bei atsižvelgusi į Administracinių teisės pažeidimų kodekso atsakomybę nustatančio straipsnio pakeitimus, įsigaliojusius liepos 14 d. ir numatančius švelnesnę nuobaudą už padarytą tokio pobūdžio pažeidimą, LRTK generaliniam direktoriui Audriui Siaurusevičiui skyrė įspėjimą.
archyvas (803)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-08-03„Europos lietuvį“ į Lietuvą atvedęs žurnalistas Vladas Dargis mini 90-metį

2016 m. rugpjūčio 2-ąją buvę „Europos lietuvio“ savaitraščio bendradarbiai 90-ojo gimtadienio proga pasveikino savo buvusį redaktorių Vladą Dargį. Nuo 1992 m. jis gyvena Vilniuje grįžęs į Lietuvą po beveik po pusšimčio metų priverstinės tremties. Antrojo pasaulinio karo pabaigoje vengdamas sovietų jis pasitraukė iš Lietuvos ir rado prieglobstį Didžiojoje Britanijoje. Čia leido lietuviškas knygas ir lietuvių laikraštį, dirbo redaktoriumi ir radijo diktoriumi, ilgą laiką buvo vienas iš Didžiosios Britanijos lietuvių bendruomenės vadovų.

2016-08-01Juozo Ereto-Jakaičio gimimo 120-mečiui artėjant: Kuklios pagarbos ženklai

Šveicarą, daugiausia nusipelniusiu Lietuvai, turėtume laikyti profesorių Juozą Eretą. Pradėjęs 1918 m. reikšmingą darbą Lietuvos informaciniame biure Lozanoje, 1919 m. atvyko į Lietuvą. Sunkiais Nepriklausomybės kovų metais pirmas iš inteligentų stojo į Lietuvos kariuomenę eiliniu savanoriu, priėmė Lietuvos pilietybę, profesoriavo Kauno universitete, su užsidegimu ugdė visuomenės dvasinę ir fizinę kultūrą. Čia jis vedė savo buvusią studentę Oną Jakaitytę, šeima išaugino penkis vaikus: sūnų Juozą, filologą, dukras Aldoną, dramos aktorę, Laisvę, piešimo mokytoją, Birutę, tarnautoją, ir Juliją, mokytoją.

2016-07-29Kolegai ir bičiuliui Juozui Elekšiui – 85-eri! (1)

Mūsų kolega ir bičiulis Juozas Elekšis dabar švenčia gražią sukaktį. Jis gimė 1931 metų liepos 29 dieną jaukiame Lėlaičių kaime, esančiame Mažeikių rajone. Graži gimtinės gamta, žemaitiška aplinka paliko kolegai Juozui neišdildomą įspūdį. Nors dabar jau daug metų gyvena Vilniuje, jis visada, ir mintimis, ir kūryba grįžta prie savo gimtosios Žemaitijos, savų žemaičių.
archyvas (98)  
 

2016-08-12Šiaulių Fotografijos muziejaus meninės fotografijos rinkinio paroda „Kolekcija“

Maloniai kviečiame Jus į Šiaulių Fotografijos muziejaus meninės fotografijos rinkinio parodos „Kolekcija“ pristatymą. Laukiame Jūsų 2016 m. rugpjūčio 17 d., trečiadienį, 17.30 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius).
archyvas (273)  
 

2016-08-21Renata Mikailionytė grįžta į televiziją: ves naują laidą „Pasaulis pagal moteris“

„Nėra paprasta gyventi, pasaulis – ganėtinai žiaurus, – sako mados renginių režisierė ir prodiuserė, landšafto dizainerė Renata Mikailionytė. – Užtat privalome nešti žinią apie gerus ir gražius darbus, džiaugsmingus iššūkius, pozityvius pasikeitimus, apie tai, kas kiekvieno iš mūsų gyvenimą daro gražesnį“. Tokią žinią naujojoje TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ Renata skleis kartu su ekonomikos mokslų daktare, dėstytoja, floriste ir švenčių dekoratore Kristina Rimiene.

2016-08-21Igoris Vasiliauskas - naujasis laidos „Yra, kaip yra“ ekspertas

Ketvirtąjį sezoną socialines aktualijas gvildenanti LNK laida „Yra, kaip yra“ pasitinka su permainomis – į laidos vedėjos poziciją grįžta Asta Stašaitytė – Masalskienė, o laidos eksperto kėdėje sėdės dėstytojas ir tinklaraštininkas Igoris Vasiliauskas.

2016-08-16Į kultinį serialą sugrįžtantis M. Jampolskis laisvalaikį skiria šeimai ir žvejybai

Belaukiant rudens, televizijos žiūrovus TV3 džiugina viena už kitą geresnėmis naujienomis. Į ekranus grįžta kultinis serialas „Moterys meluoja geriau“. Negana to, žiūrovai ir vėl išvys garsų kino bei teatro aktorių, televizijos laidų ir renginių vedėją Marių Jampolskį. Kelis mėnesius filmavimo aikštelėje plušantis aktorius tikina, kad ši jo vasara yra skirta darbui, o retai pasitaikantys laisvadieniai priklauso tik jo šeimai, žvejybai ir ramybei.

2016-08-16Į televiziją grįžtanti Erika Vitulskienė: namie mane kiša po padu

Vieno garsiausių Lietuvos tenorų Merūno Vitulskio žmona Erika Vitulskienė paskutines vasaros savaites leidžia lydima neramaus laukimo. Žinoma moteris tapo viena iš aštuonių žvaigždžių, kurios nuo rudens išbandys savo galimybes LNK šou „Aš galiu!”.
archyvas (429)  
 

2016-07-14Mirė ilgametis laikraščio „Donelaičio žemė“ redaktorius Steponas Lukoševičius

2016 metų liepos 8 dieną šį pasaulį paliko inžinierius - fizikas ir dailininkas, visuomenės ir kultūros veikėjas, ilgametis laikraščio „Donelaičio žemė“ redaktorius Steponas Lukoševičius.
archyvas (94)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" leidimas (2)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? (1)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kritetijų, sėskite ir rašykite.

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (1)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1150 pavardžių  (17)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1150 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2074 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2016-08-15Loreta Nikolenkienė: Tai bent skelbimas!

Šį skelbimą LŽS svetainei atsiuntė "Lietuvos aide" dirbanti kolegė Loreta Nikolenkienė.

2016-08-07Kolega Vytautas Leščinskas: Noras

Kolega Vytautas Leščinskas siunčia mums ką tik išgirstą pokalbį.
archyvas (169)  
 

2016-08-18Geležinkelininkų dieną švęskime kartu!

Šeštadienį, rugpjūčio 27 dieną pasikvieskite šeimos narius, draugus, artimuosius, giminaičius, kaimynus ir leiskitės į Geležinkelininkų dienos šventės sūkurį! Čia Jūsų lauks įvairios pramogos, koncertai, mugė, loterijos ir žaidimai visai šeimai. 10–14 valandomis šventę didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių – geležinkelio stotyse organizuoja AB „Lietuvos geležinkeliai“.

2016-08-06Pozityvistų klubo susiėjimas-diskusija KAIP PASIRINKTI EMOCIJŲ DIETĄ (5)

„Žinijos“ draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius) 2016 m. rugsėjo 6 d. 18 val. įvyks Pozityvistų klubo susiėjimas-diskusija KAIP PASIRINKTI EMOCIJŲ DIETĄ. Lektoriai: VU doc. dr. Artūras Bautrėnas ir rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius.

2016-08-02Smalininkų bendruomenės šventėje – ir žurnalisto Zino Kazėno nuotraukų paroda

Smalininkuose vyko bendruomenės šventė ir atviras Lietuvos medkirčių čempionatas, kuriame taip pat dalyvavo svečiai iš Baltarusijos, Estijos ir Latvijos. Šventės programoje buvo gausu renginių ir dideliam ir mažam: žvejų ir sporto varžybos, atrakcionai, rungtys, pramogos, varžytuvės suaugusiems bei žaidimai, rungtys, konkursai, atrakcionai, pasakų herojai vaikų kiemelyje. Šventės dalyviai turėjo puikią progą susipažinti su žurnalisto Zino Kazėno – Zikos nuotraukų paroda „Lietuva – laisva šalis: 1988-1991“.
archyvas (306)Naujienų prenumerataRSS
 

2016-08-07Bronius Čekanauskas: „Tiesos" redakcijoje (13 dalis) (2)

Tęsiame žinomo sporto žurnalisto, žurnalo "Olimpinė panorama" redaktorius Broniaus Čekanausko prisiminimus apie savo darbą "Tiesos" laikraštyje.
archyvas (33)  
 

2016-08-10Vilniaus redakcijose: „Tarybinės moters“ darbuotojų žibutės – ligoniukui I-oje tarybinėje ligoninėje

Bet man labiausiai rūpi prisiminti tuos mažapinigius Vilniaus redakcijų žmones, tada, vadinamus literatūrinius darbuotojus, kurie parodė teisingas profesines gyvenimo kryptis, kad dvasiškai nenusigyventum, kad ištikimai ir sąžiningai dėliotum savo pėdas iš tiesų klaidžiuose, kebliuose ir, lyg stebuklinėse pasakose, klastinguose, dažnai žaidybinio ar vadinamo gyvenimo labirintuose.
archyvas (72)  
 

2016-07-27Reikalingas žurnalistas ar žurnalistė, kuri nuolatos rašytų straipsnius aktualiomis temomis apie žemės ūkį (4)

Laba diena, mūsų vienam klientui reikalingas žurnalistas ar žurnalistė, kuri nuolatos rašytų straipsnius aktualiomis temomis apie žemės ūkį.
archyvas (126)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media