2015 m. sausio 25 d., Sekmadienis

2015-01-20Žurnalistai kviečiami į "Lietuvos supermiesto" filmavimus

Žurnalistai kviečiami į puikiojo "Lietuvos supermiesto" filmavimus. Pirmąsyk laidoje pasirodys iš atostogų grįžę radistai. Filmavimai vyks sausio 27, 28 dienomis, 18 val. Teatro arenoje.

2015-01-15Profesinės sąjungos žurnalistams pateikė savo poziciją dėl naujojo Darbo kodekso

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) susirūpinusi, kad LR Vyriausybė, deklaruojanti siekį mažinti migraciją ir rūpintis mažiausiai uždirbančiais, kuria naująjį Darbo kodeksą, kuriame naikinamos socialinės garantijos. Poziciją apie tai šiandien susitikime su žurnalistais pateikė LPSK atstovai: pirmininkas Artūras Černiauskas, pramonės sektoriaus atstovė, Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos (LMP) pirmininkė Gražina Gruzdienė, paslaugų sektoriui atstovaujantis Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos (LPSDPS) pirmininkas Aleksandras Posochovas bei valstybinio sektoriaus atstovė, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė.
archyvas (235)  
 

2015-01-15Kultūros ministerija siūlo įvesti licencijavimą retransliuojamam turiniui (2)

Iš Rytų pastaraisiais metais labai suaktyvėjęs informacinis karas kelia mums naujus uždavinius. Labiausiai mes atakuojami per kai kuriuos rusiškai transliuojančius televizijos kanalus, radijo stotis, priešiška informacija platinama per internetą. Su tokia padėtimi negalima taikstytis. Tačiau pasirodo, kad mūsų seniau ruošti įstatymai, priimti kai buvo sąlyginai rami politinė situaciją, dabar nepadeda aktyviai kovoti su mums brukama priešiška propaganda. Šias įstatymų spragas būtina taisyti. Kultūros ministerija informavo, kad ministro Šarūno Biručio pavedimu yra sudaryta darbo grupė dėl Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo, kuri siūlys Vyriausybei svarstyti įstatymo pakeitimus, siekiančius pažaboti propagandą audiovizualinėse informacijos prieigose.

2015-01-10Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktų paraiškų 2015 metų 1 programos (Kultūros ir meno leidiniai) ir 2 programos (Šviečiamojo pobūdžio leidiniai) rezultatai (1)

Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktų paraiškų 2015 metų 1 programos (Kultūros ir meno leidiniai) ir 2 programos (Šviečiamojo pobūdžio leidiniai) rezultatai.

2015-01-10Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktų paraiškų 2015 metų 4 programos (Radijo ir televizijos) rezultatai

Valstybės teikiamos dakinės finansinės paramos kultūriniams ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas 2015 metų 4 programos (Radijo ir televizijos) REZULTATAI
archyvas (130)Naujienų prenumerata 
 

2015-01-25Spaudos konferencija „Asmens duomenų apsaugos Lietuvoje aktualijos“, skirta Europos duomenų apsaugos dienai

Seime sausio 26 d. 10 val. įvyks Seimo Pirmininko pavaduotojo, Europos reikalų komiteto pirmininko Gedimino Kirkilo spaudos konferencija „Asmens duomenų apsaugos Lietuvoje aktualijos“, skirta Europos duomenų apsaugos dienai. Spaudos konferencijoje taip pat dalyvaus Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktorius dr. Algirdas Kunčinas ir direktoriaus pavaduotojos – Dijana Šinkūnienė ir Rita Vaitkevičienė.
archyvas (715)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-01-21Klaipėdos žurnalistai turi savo Facebook grupę

Mieli kolegos, nuoširdžiai sveikinu mūsų kolegas klaipėdiečius, kurie sukūrę grupę Klaipėdos žurnalistai ėmėsi žymiai aktyviau bendrauti Facebook tinkle. https://www.facebook.com/pages/Klaip%C4%97dos-%C5%BEurnalistai/333746733478925?fref=ts Norisi palinkėti kolegoms tokio pat aktyvumo ir draugiškumo kasdien, visur ir visada.
archyvas (73)  
 

2014-11-11“Žurnalistų dainų knyga” jau įsibėgėjo, tačiau dar laukia ir naujų autorių (5)

Artėjant Kalėdoms ir Naujiesiems metams, noriu informuoti gerbiamus kolegas žurnalistus, kad naujas projektas – “Žurnalistų dainų knyga” vis labiau įsibėgėja. Džiugu, kad šį kvietimą jau daug kas išgirdo. Savo kūrybos dainas atsiuntė palangiškis Gediminas Griškevičius, biržietis Algirdas Vladislovas Butkevičius, kaunietė Perpetua Dumšienė, vilniečiai Ipolitas Skridla, Laimutė Vasiliauskaitė-Rožukienė, Vytenis Rožukas, Kazimieras Pūras, kiti. Tačiau jaučiu, kad autorių šioje knygoje gali būti ir daugiau.
archyvas (29)  
 

2015-01-21Lietuvos žmogaus teisių ir kitų nevyriausybinių organizacijų pareiškimas dėl Paryžiuje įvykdytų teroro išpuolių bei religijos, žodžio ir įsitikinimų laisvės (6)

Lietuvos žmogaus teisių ir kitų nevyriausybinių organizacijų pareiškimas dėl Paryžiuje įvykdytų teroro išpuolių bei religijos, žodžio ir įsitikinimų laisvės.

2014-12-30Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas 2015 metų konkurso II etapas

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo Taryba skelbia kultūrinių ir šviečiamųjų spaudos, radijo ir televizijos, interneto žiniasklaidos projektų, kuriems per Fondą gali būti suteikta valstybės dalinė finansinė parama 2015 m. konkurso II etapą.

2014-12-30Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktų paraiškų 2015 metų 5 programos (Interneto žiniasklaida) rezultatai

Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas 2015 metų 5 programos (Interneto žiniasklaida) REZULTATAI
archyvas (201)Naujienų prenumerata 
 

2015-01-21Vrublevskių bibliotekoje rastas dokumenas, kurio ieškota šimtas metų

LMA Vrublevskių bibliotekoje buvo aptikti pirmosios lietuviškos Vytauto Didžiojo gimnazijos steigimo dokumentai. Šiemet gimnazija minės garbingą šimto metų jubiliejų, o sausio 22 d. Vytauto Didžiojo gimnazijoje rengiamas 100-ečio metų atidarymas. Itin reikšmingą dokumentą surado Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojas Rimvydas Ginkus, padedant Vrublevskių bibliotekos Rankraščių skyriaus darbuotojai Rasai Sperskienei.

2015-01-19LŽS Senjorų klube – jubiliejų lietus ir pasiruošimas naujos klubo vadovybės rinkimams  (2)

Šį sausį įvykęs tradicinis LŽS Senjorų klubo susirinkimas pagrindinai buvo skirtas kolegų sukaktims pažymėti. Garbingus savo jubiliejus šventė kolegos Dalia Karvelytė, Vytautas Barauskas, Alfonsas Kairys ir Jonas Endrijaitis. Senjorų klubo pirmininkas Stanislovas Pleskus informavo, kad sekantis klubo narių susirinkimas įvyks vasario 11 dieną. Jis bus ataskaitinis rinkiminis. Rinksime naują klubo tarybą, pirmininką.

2015-01-14Vytautas Bukauskas: Lietuviškos vėliavos virš aukščiausios Kamerūno viršūnės

Pirmoji devynių lietuvių keliautojų grupė (Vytautas Bukauskas, Kęstutis Sakalauskas, Rasa Sakalauskienė, Arūnas Sinkevičius, Miglė Sinkevičienė, Salomėja Jasinskaitė, Andromeda Šilininkaitė, Jonas Umbrasas, Saulius Kirvela), nepabūgusi gąsdinimų Ebola ir galimu susitikimu su islamo grupuote „Boko Haram“, per dvi savaites Kamerūne nukeliavo daugiau kaip 2000 kilometrų ir pirmą kartą iškėlė Lietuvos trispalvę ir LŽS Keliautojų ir pramogų klubo vėliavą aukščiausiame Kamerūno ir visos Afrikos vakarinės pakrantės kalne Mt. Cameroon (4090 m. aukščio).
archyvas (73)  
 

2014-12-16Žurnalistų namuose - žurnalisto Zino Kazėno - Zikos kūrybos paroda "Ritiniai - Rolls"

Žurnalistų namuose gruodžio 15 dieną įvyko žurnalisto Zino Kazėno - Zikos kūrybos parodos "Ritiniai - Rolls" įvyko parodos atidarymas. Kviečiame apsilankyti!
archyvas (52)  
 

2015-01-19Klaipėdoje – jubiliejinė kolegos Eugenijaus Maciaus paroda

Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekos salė vos talpino visus, norinčius pasveikinti garbingo 75 metų jubiliejaus bei kūrybinės veiklos sukakties proga LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus narį, ilgametį kino ir televizijos operatorių, fotografą Eugenijų Macių. Ta proga buvo surengta jo sukurtų dokumentinių filmų peržiūra ir pristatyta jubiliejinė fotografijų paroda.

2015-01-18Politinio romano ir gyvenimo egzistencinės svarstyklės arba kelios mintys kolegos Jono Vėlyvio 75-mečio sukakčiai (1)

Šiandien, sausio 18 dieną kartu su kolega Jonu Vėlyviu gražiai paminėtume jo 75 metų jubiliejų. Švęstume, jeigu jis, įveiktas klastingos ligos, nebūtų palikęs mus praėjusių metų rudenį. Jeigu...
archyvas (60)  
 

2015-01-22Išdalinti LRT „oskarai“ – jau 14-osios „Aukso bitės“

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija jau 14-ąjį kartą nusilenkia tiems, kurių darbu didžiuojasi ir kurie savo kūrybingumu ir profesionalumu labiausiai puošia visuomeninio transliuotojo eterį. Taip pat tiems, kurie nebūtinai yra žinomi plačiajai visuomenei, bet be kurių kruopštaus darbo ir geranoriškumo neįsivaizduojama kasdienė LRT veikla.

2015-01-19„Facebook“ – Klaipėdos žurnalistai

Šiomis dienomis startavo LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus „Facebook“ profilis „Klaipėdos žurnalistai“. Jame dalinsimės skyriaus naujienomis, patirtimi, lauksime Jūsų komentarų visiems mums, rašantiems, filmuojantiems, fotografuojantiems bei kitaip žiniasklaidoje aktyviai besireiškiantiems aktualiomis temomis. Mieli kolegos, aplankykite mus!

2015-01-07Teisme – „Lietuvos ryto“ ir Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos ginčas dėl etikos pažeidimų

Vilniaus apygardos administracinis teismas atidėjo administracinės bylos pagal uždarosios akcinės bendrovės „Lietuvos rytas“ skundą Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai (LŽLEK) dėl sprendimo dalies, kuria pripažinta, kad bendrovė pažeidė Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą, panaikinimo. Bylos nagrinėjimas atidėtas vasario 24 d.

2014-12-30Įteiktos premijos dvyliktojo „Žmogus ir aplinka“ konkurso laureatams

Konkurse dalyvavo 19 autorių. Jie pateikė 63 darbus – straipsnius ar jų ciklus. Vertinimo komisija pirmąją vietą skyrė Rūtai Levickaitei už „DELFI“ portale skelbtą aktualią brakonieriavimo problemą iškeliantį straipsnį „Lietuvos brakonierių žemėlapis: lietuvio „rekordas“ pribloškia“. Antroji vieta atiteko Vytautui Ruškiui už dienraštyje „Šiaulių kraštas“ skelbtąstraipsnių ciklą, atskleidžiančių neteisėtų statybų šalies saugomose teritorijose problemas. Trečiąją vietą pasidalino du prizininkai – Jurgita Lapienytė ir Vytautas Žeimantas. J. Lapienytė interneto portale „15min.lt“ paskelbė straipsnių ciklą apie galimus pažeidimus prie Balžio ežero. Prizinę vietą V. Žeimantui atnešęs straipsnis apie balinius vėžlius publikuotas mėnraštyje „Tėviškės gamta“.
archyvas (725)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-01-22Sidabro žemėj Argentinoj - yra ir lietuviški pėdsakai

Skrydis į šią Pietų Amerikos šalį tolimas. Bet kelionė neprailgsta. Tik pažiūrėkit – lėktuvui skrodžiant tirštą gūdžią tamsą, toliuose jau švysteli žalzgana šviesa. Dar vos matoma, rodos, tik nujaučiama. Aušra! Dangaus skliautas kas akimirką keičiasi, ryškėja, kol pagaliau kaip Bethoveno simfonijoj, šviesa, nugalėjusi tamsą, pergalingai sužėri auksaspalve vaivorykšte. Laimingas tas, kam virš debesų teko patirti šį gamtos stebuklą.

2015-01-21Per ataskaitinį laikotartį vykusių kūrybinių konkursų laureatai

Neseniai viena leidykla paprašė manęs informacijos apie žurnalistų apdovanojimus kūrybiniuose konkursuose, vykusiuose tarp dviejų paskutiniųjų LŽS suvažiavimų. Tokią informaciją paruošiau. Manau, kad ji bus įdomi ir LŽS svetainės skaitytojams.

2015-01-17Konkursas "Verslo iniciatyva „Perskaičiuota sąžiningai" baigėsi – skelbiami nugalėtojai

Lietuvos žurnalistų sąjungos ir nepriklausomų ekspertų kūrybinio konkurso „Verslo iniciatyva“ perskaičiuota sąžiningai“ vertinimo komisijos nariai Giedrius Simonavičius, Aurelija Vernickaitė, Raimundas Celencevičius, Povilas Sigitas Krivickas, Ramūnas Terleckas, Rolandas Meiliūnas (pirmininkas), Rasa Liutkuvienė skelbia konkurso nugalėtojus: Ingą Kontrimavičiūtę – už publikaciją „Nekelti kainų nerealu“; Giną Dabašinską – už publikaciją „Paskutinis mėnuo su litu arba eurai atrieda atidunda“; Agnę Adomaitę – už publikaciją “Euro iššūkis – sąžiningumo išbandymas“.

2015-01-14Kolega Alfonsas Kairys: Miniatiūros

Kelios kolegos Alfonso Kairio miniatiūros, gyvenimo akimirkos, pastebėtos neabejingo žurnalisto akimis.
archyvas (235)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-01-12Literatūros vertėjai įamžinti fotografijų portretuose

2015 m. sausio 15d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1) įvyks vakaras, kurio metu Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) pristatys parodą, skirtą LLVS dešimtmečiui. Literatūros vertėjų portretų paroda „Šaligreta“ (autorius Vladas Braziūnas) iki kovo mėnesio bus eksponuojama sostinėje, o po to visus metus keliaus po Lietuvos regionų bibliotekas. Parodos rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba. LMA Vrublevskių bibliotekoje paroda veiks iki vasario 9 d.

2015-01-09Leonardo Skirpsto fotografijų paroda „Dieną ir naktį – būti ar nebūti“

Pirmadienį, sausio 12 d. 16 val. LRT galerijoje atidaroma Sausio 13-ajai skirta Leonardo Skirpsto fotografijų paroda „Dieną ir naktį – būti ar nebūti“.
archyvas (176)  
 

2015-01-23„Pasaulio lietuvių žiniose“ – reportažai nuo Montevidėjaus iki Krasnojarsko

„Pasaulio lietuvių žinios“ – šeštadienį per LRT Lituanicą 23.30 val. Lietuvos laiku, 21.30 val. Londono laiku, 16.30 val. Niujorko laiku, 15.30 val. Čikagos laiku. Vedėjas Modestas Mastavičius. Laidą tiesiogiai galima matyti ir portale LRT.lt.

2015-01-21Į eterį grįžtančiai laidai „Mano vyras gali" vadovaus Algis Ramanauskas ir Radistai

Jau greitai į LNK eterį sugrįš azartiškoji šeiminių iššūkių laida „Mano vyras gali“ – kaip ir anksčiau, laidoje poros išbandys save atlikdamos pačias netikėčiausias ir tarpusavio pasitikėjimą atskleisiančias užduotis. Viena iš pagrindinių šou naujienų – visiškai naujas ir anksčiau niekada kartu nedirbęs vedėjų tandemas. Naujame laidos sezone prie krupjė stalo sės ir žmonų statymus priiminės Algis Ramanauskas – Greitai, o jam talkins ir vyrams skirtas užduotis testuos nenuspėjamasis Radistų duetas – Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys.

2015-01-15Laikinai stabdomas programos "Ren TV Baltic" dalių retransliavimas

Vilniaus apygardos administracinis teismas šiandien sankcionavo Lietuvos radijo ir televizijos komisijos sprendimą dėl televizijos programos トRen TV Baltic" atskirų dalių laikino retransliavimo sustabdymo.

2015-01-09Nuspręsta stabdyti „Ren TV Baltic“ programos dalių retransliavimą

Išanalizavus nepriklausomų ekspertų bei Žurnalistų etikos inspektoriaus išvadas, buvo nuspręsta, kad televizijos programos „Ren TV Baltic“ Rusijos Federacijoje sukurtoje laidoje „Paklydimo teritorija“ 2014 m. lapkričio 19 d. paskelbta informacija atitinka Lietuvos Respublikos Visuomenės informavimo įstatymo 19 straipsnio 1 dalies 3 punkte numatytus kriterijus ir yra draudžiama skelbti visuomenės informavimo priemonėse. Laidoje buvo tendencingai ir šališkai skleidžiama informacija apie pastarojo meto įvykius Ukrainoje, kurstomas karas ir neapykanta ukrainiečiams ir teisėtai Ukrainos valdžiai, Ukrainos suverenumą ir vientisumą remiančioms ES ir NATO valstybėms.
archyvas (298)  
 

2015-01-19Paroda „Laisvės balsai Šaltojo Karo laikotarpiu. Laisvosios Europos Radijas“

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilniuje) š.m. sausio 22 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. įvyks parodos „Laisvės balsai Šaltojo karo laikotarpiu. Laisvosios Europos Radijas“ atidarymas.
archyvas (77)  
 

2015-01-23Poeto Rimvydo Stankevičiaus kūrybos vakaras

Sausio 30 d. 17 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks Poeto Rimvydo Stankevičiaus kūrybos vakaras su nauja knyga „Pūgos durys“. Kartu su autoriumi dalyvaus knygos dailininkas Šarūnas Leonavičius, poetė Ramutė Skučaitė. Vakare gros Gediminas Žilys.

2015-01-07Jubiliejinėje parodoje „Aukso vainikas“ – geriausių liaudies meistrų darbai

Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Arsenalo g. 1) vyko jau dešimtosios respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ Šalies nagingiausių tautodailininkų darbus parodoje „Aukso vainikas“ galima apžiūrėti iki vasario 1 d.
archyvas (371)Naujienų prenumerata 
 

2015-01-22Mirė žymus poetas, redaktorius, kritikas, vertėjas Alfonsas Nyka-Niliūnas (1)

2015 metų sausio 20 d. Jungtinėse Amerikos Valstijose, Baltimorės mieste, savo namuose, slaugomas dukros Berenikos ir sūnaus Ario, po ligos mirė vienas žymiausių išeivijos lietuvių poetų, redaktorius, kritikas, vertėjas Alfonsas Nyka-Niliūnas.

2015-01-21Į amžinąjį eterį iškeliavo Romas Kezys

Iš Niujorko atskriejo liūdna žinia, kad 2015 m. sausio 17 d., įpusėjęs devintą dešimtį, mirė žymus Amerikos lietuvių visuomenės veikėjas ir žurnalistas Romas Kezys. Jis buvo Niujorko „Laisvės žiburio“ radijo steigėjas ir laidų vedėjas. Daugelį metų didžiausio JAV miesto ir apylinkių lietuviškai kalbantys klausytojai sekmadienio rytais girdėdavo svarbiausias savo bendruomenės naujienas, žinias iš Lietuvos.
archyvas (52)Naujienų prenumerata 
 

2015-01-25Mažosios Lietuvos enciklopedinis žinynas angliškai

Neseniai Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras kartu su Šiaurės Amerikoje veikiančiu Mažosios Lietuvos fondu išleido Mažosios Lietuvos enciklopedinį žinyną anglų kalba - Consice Encyclopaedia of Lithuania Minor. Mums, žurnalistams, ši knyga gali būti įdomi dar ir tuo, kad ją leidžiant šalia mokslininkų nemažai padirbėjo ir mūsų plunksnos brolių. Žinyno redakcinėje kolegijoje matau net tris kolegas: du LŽS Senjorų klubo narius, žinomus enciklopedininkus Antaną Račį ir Algirdą Matulevičių bei žurnalistą Vytautą Kaltenį, su kuriuo daug metų teko kartu dirbti “Tiesos” redakcijoje. Tarp žinyno redaktorių yra kolegė iš “Vakarinių naujienų” laikų Virginija Budrikienė.

2015-01-23Literatūros kritiko Alfredo Guščiaus naujos knygos „Savistaba ir nuostaba / Rašytojų žvilgsnis į save ir kitus“ pristatymas

Vasario 3 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks literatūros kritiko Alfredo Guščiaus naujos knygos „Savistaba ir nuostaba / Rašytojų žvilgsnis į save ir kitus“ pristatymas. Apie knygą kalbės prozininkas, akademikas Vytautas Martinkus, literatūros kritikas, profesorius Petras Bražėnas, literatūros kritikai Justinas Kubilius, Stasys Lipskis, poetas Vacys Reimeris, prozininkas ir publicistas Romas Sadauskas ir kiti. Renginį ves leidyklos „Versus aureus“ redaktorė Ona Gudžiūnienė.

2015-01-23Vainiaus Bako naujos knygos „Kas vėjo – vėjui“ pristatymas

Sausio 28 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks poeto Vainiaus Bako naujos knygos „Kas vėjo – vėjui“ pristatymas. Renginys iš ciklo „Salvete, juvenes“. Renginyje dalyvaus knygos autorius Vainius Bakas, poetė Deimantė Daugintytė, poetas, literatūros kritikas Arnas Ališauskas, literatūros kritikas Valentinas Sventickas, dainų autorė ir atlikėja Bjelle.

2015-01-23Aldonos Ruseckaitės romano „Kaip žaibas“ pristatymas

Sausio 26 d. 17.30 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks rašytojos Aldonos Ruseckaitės romano „Kaip žaibas“ pristatymas. Kartu su autore dalyvauja aktoriai Vilija Grigaitytė, Edgaras Žemaitis, kunigas, teologijos dr. Algirdas Petras Kanapka, literatūros kritikė, knygos redaktorė Janina Riškutė. Rašytojų klube veikia Danguolės Raudonikienės tapybos paroda.
archyvas (163)  
 

2015-01-19Kolegos Vytauto Leščinsko epigramos "Kai kam" (1)

Kolegos Vytauto Leščinsko epigramos "Kai kam".

2015-01-17Kolega Jonas Paulauskas: žiupsnelis anekdotų (1)

Šį žiupsnelį anekdotų LŽS svetainei atsiuntė žurnalistas, LŽS narys Jonas Paulauskas. Pasijuokime kartu.

2015-01-16Antanas Jonynas: Nostalgija (1)

Antanas Jonynas (1923-1976) Lietuvos rašytojas, spaudos darbuotojas. 1933–1940 m. mokėsi Alytaus gimnazijoje. 1940 m. po sunkios ligos apako. Kauno aklųjų institute išmoko Brailio rašto, susipažino su aklųjų švietimu. 1944 m. baigė Kauno mokytojų seminariją. 1944–1946 m. studijavo Vilniaus universitete, 1951–1952 m. Maksimo Gorkio pasaulinės literatūros institute Maskvoje. 1944–1951 m., 1952–1954 m. ir 1962–1963 m. Lietuvos aklųjų draugijos pirmininkas, 1963–1964 m. draugijos leidyklos direktorius. 1954–1962 m. su pertraukomis dirbo savaitraščio „Literatūra ir menas“, žurnalo „Pergalė“ redakcijose. 1958–1959 m. žurnalo „Moksleivis“ redaktorius. Šis eilėraštis paimtas ir antialkoholinės knygos “Broliškas patarimas” (Vaga, 1987)

2015-01-04Kolega Ipolitas Skridla: Iliuzija (3)

Naujas kolegos Ipolito Skridlos eilėraštis. Šį kartą apie iliuziją.
archyvas (89)  
 

2015-01-15Pozityvistų klubo susiėjimas NORŲ GAMYBA IR JŲ REALIZACIJA (5)

„Žinijos“ draugijoje (Vilniaus g. 22, Vilnius) 2015 m. vasario 3 d. 18 val. įvyks POZITYVISTŲ KLUBO susiėjimas NORŲ GAMYBA IR JŲ REALIZACIJA Lektoriai: rašytojas-pozityvistas Jeronimas Laucius psichologas Marius Šulčys socialinio darbo magistrė Birutė Bendinskaitė Laukiamas svečias gydytojas psichoterapeutas Aleksandras Alekseičikas Koncertuoja Karoliniškių muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai Įėjimas laisvas

2015-01-14Prasideda etnografinių regionų metai

2015 m. sausio 15 d., ketvirtadienį, Etnografinių regionų metus pradėjo Mažoji Lietuva, o sausio 19 d. atidarymo renginiai nuvilnys per visus likusius regionus. Sausio 15-oji svarbi Mažosios Lietuvos regionui – tai Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena. Turiningi renginiai vyks Pagėgių savivaldybėje, Šilutėje, Jurbarko rajono miesteliuose, Klaipėdoje, Neringoje.
archyvas (230)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-01-21Žurnalistui Vytautui Žeimantui - LTOK prizas „Citius. Altius. Fortius”  (1)

Sausio 20 d. LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė įteikė apdovanojimus olimpiniam sąjūdžiui ir sportui nusipelniusiems žmonėms, neseniai minėjusiems jubiliejines sukaktis. 85-mečio proga prizu „Citius. Altius. Fortius“ apdovanotas buvęs ilgametis Lietuvos sporto draugijos „Nemunas“ pirmininkas Algirdas Dauguvietis. Toks pat prizas 70-mečio proga įteiktas ir LŽS internetiniø laikraščio redaktoriui, žurnalistui, rašytojui Vytautui Žeimantui.

2015-01-15Svarbiausi pasaulio biatlono startai – per LRT

LRT pradeda transliacijas iš vienos populiariausių pasaulyje žiemos sporto šakų – biatlono varžybų! Jau nuo šios savaitės bus transliuojamos pasaulio biatlono taurės (IBU World Cup) varžybos, o kovo mėnesį sporto mėgėjai per LRT išvys ir pasaulio biatlono čempionato lenktynes.
archyvas (122)Naujienų prenumerata 
 

2015-01-16„Laimingas dizainas“ FORMEX dizaino mugėje Stokholme

Lietuviško dizaino pavyzdžius galima išvysti Stokholme vykstančioje didžiausioje Skandinavijos dizaino mugėje FORMEX. Specialiai šiai mugei sukurtas prekinis vardas „Happy Design“ apjungia tris skirtingus lietuviško dizaino gamintojus bei kūrėjus.

2015-01-15Kaliningrade paminėtos Liudviko Rėzos 239-osios gimimo metinės

Kaliningrade paminėtos iškilaus lietuvių kultūros veikėjo, lituanisto, tautosakininko, Karaliaučiaus universiteto teologijos profesoriaus Liudviko Rėzos 239-osios gimimo metinės.
archyvas (130)Naujienų prenumerataRSS
 

2015-01-09Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Šypsena ir du klaustukai (4)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: Šypsena ir du klaustukai (keturioliktoji prisiminimų dalis)

2014-12-10 Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: „JAU ESI DOC.“ (4)

Docentas daktaras Virgilijus Juodakis: „JAU ESI DOC.“ (tryliktoji prisiminimų dalis)
archyvas (39)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media