2017 m. vasario 26 d., Sekmadienis

Žurnalistų kūryba

*print*

2017-02-24LR Vyriausybės rūmuose veikia LŽS nario, dailininko Alfonso Čepausko grafikos darbų paroda iš serijos „Istorinės interpretacijos“ (2)

Šioje parodoje eksponuojami du atrankiniai ciklai – „Karšuvos mitas“ ir „Lizdeika“. Kaip sako autorius, mūsų prabočiai nepaliko rašytinių dokumentų apie istoriją, gyvenimą ir kovas. Visas žinias dailininkui, tenka po kruopelytę rinti iš mūsų tuometinių priešų metraščių.

2017-02-17Česlovas Skaržinskas ir sugrįžimų viltis (2)

Štai skaitau publicisto ir eseisto Česlovo Skaržinsko knygą „Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras“ ir kartu su autoriumi jaučiu, kaip „nebyliai prabyla medžiai, žolės su žemės gyvybe, ateina pasišnekėti kadaise sutikti nepažįstami žmonės“. Žodis po žodžio ir kartu su autoriumi pavakaroti lipi į palėpę, prigrūstą enciklopedijų, senų ir labai vertingų leidinių. Pagarbiai juos imi, vartai, skaitai, prisimeni, stebiesi... Ir trokšti, kad tie vakarai nesibaigtų, kad jų būtų daugiau.

2017-02-16LŽS Senjorų klubo nariui Povilui Šimkavičiui - apdovanojimas iš Latvijos

Latvijos 1991 metų barikadų statytojų Marupės bendrija (1991 Gada Barikazu Dalibnieku Marupes Biedriba – BDMB) už žurnalistinę veiklą apdovanojo padėkos raštu LŽS Senjorų klubo narį Povilą Šimkavičių. Sveikiname.

2017-02-10Priešnuodis prieš agresyvų, „sintetinį“ šių dienų amoralumą – žmogiškumui nusilenkusi kolegų knyga „Neliksi vienišas“ (1)

Tarsi maža žalios Vilties lemputė 2017-ųjų sausio 27-ąją mano žvilgsnio užuovėjoje suspindo dar 1990 metais mūsų namuose Saulėtekio take viešėjusio, pasaulio vandenynus „išbraidžiusio“ ir kranto gyvenimo metraštininko Aloyzo Urbono (1935 – 2013) dovanotoji jo su Kęstučiu Trečiakausku rašytoji, 1984 metais „Minties“ operatyviai išleista, realių gyvenimo faktų įkvėpta 120 puslapių dokumentinė apybraiža „Neliksi vienišas“. Žurnalistikoje, leidyboje ryškų, savitą pėdsaką jau palikęs Kęstutis Trečiakauskas – taip pat pagarbos vertas vyras, jo moralų darbštumą puikiai prisimenu dar iš bendrų darbų Lietuvos radijo Vaikų ir jaunimo redakcijoje Konarskio g. 49, 1970 metais.
archyvas (303)Naujienų prenumerataRSS
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media