2023 m. sausio 29 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Užsienio naujienos

*print*

2023-01-26Eldoradas Butrimas. Reportažai iš Ukrainos: galimai žuvo pirmas karys savanoris iš Lietuvos

Nors pro Maidano aikštėje esančią vėją su minėtomis vėliavėlėmis praeinu gan dažnai, tačiau tik trečiadienį pamačiau lietuvišką vėliavėlę. Ji buvo įbesta šalia kelių užsienio šalių – JAV, Šveicarijos, Kanados, Suomijos, Gruzijos vėliavėlių ir apsupta ukrainietiškų vėliavėlių jūros. Perskaitęs ant vėliavėlės ukrainietiškai užrašytą tautiečio pavardę ir tai, kad jis žuvo mūšyje dėl Chersono išvadavimo supratau, kad lietuvis žuvo mažiausiai prieš du mėnesius, nes Chersonas buvo išvaduotas lapkričio 11 dieną.

2023-01-24Eldoradas Butrimas. Reportažai iš Ukrainos. Kariūnė Viktoria: „Norisi gyventi laisviems, o ne vergijoje“ (5)

Su 43 metų Ukrainos kariūne, po keturių mėnesių kovų fronte vykstančia aplankyti trejų savo vaikų, susipažinau traukinyje Kramatorskas-Kijevas. Prisistačius žurnalistu kariūnė iš pradžių griežtai atsisakė kalbėtis, tačiau vėliau sutiko ir leido įrašyti pokalbį su išlyga, kad neminės savo pavardės bei neatsakys į kai kuriuos klausimus.

2023-01-11Eldoradas Butrimas.: Ukrainoje kovojantis karys britas žavisi ukrainiečių drąsa ir kovingumu

„Jei toks karas kiltų mano gimtojoje Jungtinėje Karalystėje, manau labai mažai žmonių pasielgtų taip, kaip ukrainiečiai – savanoriais stotų ginti tėvynės“ - pareiškė traukinyje į Kramatorską užkalbintas 23 metų kariškis britas, prisistatęs Džeimso vardu.

2023-01-08Eldoradas Butrimas. Reportažai iš Ukrainos: Ukrainietė skaičiavo į kaimą atskrendančias bombas ir gelbėjo paliktus kaimynų gyvūnus (2)

Tai rašinys dar apie vieną iš NEPASTEBIMŲ arba TYLIŲJŲ karo didvyrių. Priešui apsupus Charkovą fronto linija nusistovėjo ties Cirkuny kaimu, į kurį per kelis mėnesius atskriejo virš 6000 bombų, o iš šešių tūkstančių gyventojų jame liko vos keliolika.
archyvas (287)Naujienų prenumerataRSS
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media