2017 m. lapkricio 21 d., Antradienis

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas

 

2017-11-04Algimantas Zolubas: primityvus pataikavimas ar politinis apakimas?

Beje, per 25 metus netekome ir beveik trečdalio lietuvių. Kuriuos metus paskelbsime išmirštančios lietuvių tautos metais?

2017-11-01Bauda užkandinei kelia klausimą dėl saviraiškos laisvės apsaugos

Greitojo maisto tinklas „Keulė Rūkė“ Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos buvo nubaustas 1,5 tūkst. eurų bauda už visuomenės moralės principų pažeidimą ir religinių simbolių niekinimą reklamoje. Toks sprendimas Lietuvos viešojoje erdvėje vertinamas nevienareikšmiškai: vieni džiaugiasi sustabdytomis patyčiomis, kiti įsitikinę, kad buvo pamintas žodžio laisvės principas.

2017-10-17Žiniasklaidoje kaip ir žemėlapyje – matomiausi didžiausi miestai (1)

Žiniasklaidos dėmesys, skiriamas didiesiems Lietuvos miestams, pasiskirsto daugmaž tolygiai pagal jų dydį ir ekonominį pajėgumą. Tuo tarpu kurortai ir kurortinės vietovės viešojoje erdvėje dėl dėmesio konkuruoja stipriau, neatsižvelgiant į miesto gyventojų skaičių. Tai rodo žiniasklaidos stebėsenos ir analizės bendrovės „Mediaskopas“ atliktas tyrimas, skaičiuojant dešimties didžiausių Lietuvos miestų, trijų pagrindinių kurortų ir keturių kurortinių vietovių paminėjimus žiniasklaidoje nuo 2015 metų pradžios iki 2017 pirmojo pusmečio pabaigos.

2017-10-15Paremkime Nijolės Sadūnaitės kandidatūrą „Laisvės“ premijai

Nijolė Sadūnaitė – kovos už laisvę ir žmogaus teises simbolis tiek okupacijos, tiek nepriklausomybės metais – yra verta „Laisvės“ premijos. Dvi bendruomenės jau pasiūlė Laisvės premijų komisijai šį valstybės apdovanojimą skirti Nijolei Sadūnaitei, kurios 80-etį kaip tik minėsime kitąmet, tad kviesčiau ir kitas organizacijas, pavienius piliečius palaikyti šią iniciatyvą ir iki spalio 31 dienos (liko tik dvi savaitės) siųsti palaikomus laiškus adresu Laisvės premijų komisijai, Gedimino pr. 53, 01109 Vilnius (el. paštas priim@lrs.lt). Laiškai gali būti išsamiai argumentuoti, gali būti ir labai trumpi: „Laisvės premiją – Nijolei Sadūnaitei“.

2017-09-15„TALKA už valstybinę kalbą“ rugsėjo 22 d. kviečia vienytis – ginti baltų kalbas (1)

Rugsėjo 22 d., Baltų vienybės dieną, 11-14 val. Vilniuje, Lietuvos Mokslų akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 3) Lietuvos piliečių iniciatyvinė grupė „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ kviečia į renginį-pasitarimą „Apginkime baltų kalbas“.

2017-09-02Liudvika Pociūnienė: Kokia Lietuva būtų saugesnė? (1)

Ant išgyvenimo ribos atsidūrę du visuomenės atsparumo ramsčiai – tiriamoji žurnalistika ir kultūros kritika.

2017-08-03Dainius Radzevičius: Lietuva tampa nulinės tolerancijos šalimi. Už ką mes ir mus taip?  (4)

Visad maniau ir manau, kad tolerancija ir atlaidumas yra išsilavinusio ir brandaus žmogaus savybės. Taip pat galvoju ir apie visuomenę, ir valstybę – būti tolerantišku ir net atlaidžiu suklydusiems yra didelė vertybė. Iš esmės šių dalykų moko bei juos propaguoja ne tik mokykla, bet ir bažnyčia. Apie tai dažnai kalba ir politikai. Bet tik tuomet, kai tai nesusiję su konkrečia gyvenimo situacija. Viskas kardinaliai pasikeičia, kai kalbama apie realų gyvenimą ir dėl to man labai liūdna.

2017-07-25Algimantas Zolubas: trečias dešimtmetis su neišmanėliais (3)

Politika yra valstybės reikalų tvarkymas, tarsi turėtų būti ir aukščiausio lygio politikos mokyklos. Tačiau valstybės reikalų tvarkymo mokyklų nėra, todėl į politiką gali eiti bet kas, ir artojas nuo žagrės, ir bet kokių nors mokslų daktaras. Leidimus išduoda „šventąja karve“ vadinama demokratija. O „Šventajai karvei“ nerūpi einančiojo į politiką išsilavinimas, ištikimybė valstybei, turimas turtas, kad klaidą padaręs galėtų valstybei atlyginti. Nelaiko renkamieji net pagrindinio valstybės įstatymo – Konstitucijos – egzamino. Trumpai tariant, tinka visiškas neišmanėlis. O jam leistina viskas, ko nedraudžia demokratiškai priimti įstatymai.

2017-07-22Paulius Stonis: Sustingusi lietuviška kasdienybė. Kas turi būti svarbu žiniasklaidai? (1)

Yra sakoma, kad pagrindinė priežastis, dėl ko žmonės gyvena kartu, organizuodamiesi politiškai, yra laisvė. Be jos bendras gyvenimas neturėtų jokios prasmės. Tokią laisvę kiekvienas žmogus patiria veikdamas ir dalyvaudamas savo valstybės kūrime. Bet žvelgdami į savo lietuvišką kasdienybę netruksime pajusti, kad tokia laisvės samprata būdinga nebent kokiems šveicarams, danams ar suomiams. Ir, tikriausiai, nebūsime per toli nuo teisybės. Juk vien pažvelgę į mūsų emigracijos rodiklius suprasime, kad gyvename visai kitokia laisvės samprata. Tokia, nuo kurios nemaža dalis žmonių nusprendžia „išsivaduoti“ tiesiog išvykdami svetur.

2017-07-19Vidmantė Jasukaitytė: Kas užsako muziką ir pagal kieno dūdelę apsvaigę šokame? (3)

„Lietuvos rytas“ rašo: „Lietuvos ryto“ televizija pranešė, kad ketvirtadienio vakarą Vilniaus centre vyko neeilinė operacija. Po pietų į Senamiestyje esantį pastatą, kuriame įsikūrusi viešųjų ryšių agentūra, atvyko Ramūnas Karbauskis ir Greta Kildišienė. Agentūros kaimynai „Lietuvos ryto“ televizijai patvirtino, kad R.Karbauskis su G.Kildišiene čia lankydavosi ir prieš pat pasirodant G. Kildišienės biografijai „Atvirai“. Žinote, man jau šlykštus tas jų persekiojimas. Kaip kokie saugumiečiai – seka, fotografuoja per plyšiuką…

2017-07-03Goda Ferensienė: Lai gyvuoja Lietuva „tėvynė“ (1)

Kas yra demokratija mūsų Lietuvoje? Atsakau: tai valdžioje sėdintys nekompetentingi veikėjai! Nenuostabu, kad nėra stiprių lyderių. Pas mus Lietuvoje imituojama teisinė valstybė, „apglaistyta“ kreivais įstatymais. Visiems žinoma, kad muitininkai, tardytojai, prokurorai tapo vientisu klanu. Gyvename teisinio nihilizmo valstybėje, nesugebančioje apginti, kad ir pavyzdžiui pedofilų „tvirkinamų“ vaikų, politinė korupcijos, oligarchijos ir dar daug ko... Tiesos sakymas tampa vis didesne vertybe, kurios pasigendame nusiaubtoje ekonomiškai, dvasiškai Lietuvoje.

2017-06-19Juozas Stasinas: Visuomenės ir žiniasklaidos dialogas Lietuvos gamtosaugoje  (9)

Mąstanti Lietuvos visuomenė pasirinko brangiausio materialinio ir dvasinio Tautos turto – gamtos – gynimo pozicijas. Pirmieji į šias pozicijas stojo mokslininkai gamtininkai: Tadas Ivanauskas, Antanas Kvedaras, Vytautas Gudelis, Kazimieras Bieliukas, Česlovas Kudaba, Lietuvos gamtos apsaugos draugijos pirmininkas Karolis Jankevičius, Medžioklės ūkio valdybos viršininkas, vėliau tapęs naujai įkurto Gamtos apsaugos komiteto pirmininku, teisininkas Viktoras Bergas.

2017-06-19Vytautas Budnikas: mums siūloma ratifikuoti ideologizuotą konvenciją (1)

Mums siūloma ratifikuoti Stambulo konvenciją. Jos idėja neginčijamai patraukli: moterį, kaip fiziškai silpnesniąją lytį, reikia saugoti visomis priemonėmis, net ir tokiomis, kurios nenumatytos Konvencijoje. O dėl Konvencijos reikalingumo vis dėlto kyla abejonių… Kad apsispręstume, pirmiausiai turime nustatyti esmines smurtavimo visuomenėje priežastis, apmąstyti, koks moters vaidmuo mūsų tautos tradicijose ir kultūroje, susitarti dėl smurto teisinio apibrėžimo ir atlikti nacionalinių teisės aktų inventorizaciją.

2017-06-17O ką premjeras pasakys apie Klaipėdoje pasirodžiusį nemokamą laikraštį „Bundanti Klaipėda"? (12)

O ką premjeras pasakys apie Klaipėdoje pasirodžiusį nemokamą laikraštį „Bundanti Klaipėda" kurį leidžia įkurta VšĮ „Klaipėda šiandien" kurios steigėjai valstiečių ir žaliųjų partijos nariai, o pats turinys skirtas tik šios partijos narių pasisakymams. Baisiausia tai, kad redaktorė nurodo, kad jie vieninteliai yra nešališki. Neaiškiausia iš ko ši žalia spauda finansuojama? Čia neprasilenkia su skaidrumu?

2017-06-04Algimantas Zolubas: WQX – triušis iš tuščios skrybėlės

Joks cirkas neapseina be fokusininkų, nes jie sugeba parodyti kas neįtikėtina, tačiau akivaizdu. Nesinorėtų mūsų Seimo lyginti su cirko arena, tačiau per jo veiklos 27-erius metus teko išvysti ne vieną fokusą, hipnozės ir net juodosios magijos seansą. Kadangi daugelis partijų, narių einant iš kadencijos į kadenciją, Seime išlieka, panašu, jog išlieka ir fokusus už tikrą pinigą priimantys bei užhipnotizuoti Seimo nariai.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media