2023 m. balandžio 1 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas

 

2023-03-17„Tai - antieuropinis skandalas“. LLRA-KŠS parlamentaras Česlav Olševski įvertino vis įžūlėjantį LRT kišimąsi į politinius procesus

„Tai - antieuropinis skandalas“, – taip per kovo 13 d., pirmadienį, vykusią spaudos konferenciją Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos parlamentaras Česlav Olševski įvertino faktą, kad Lietuvos visuomeninis transliuotojas (LRT) vis įžūliau įsitraukia ir bando paveikti šalyje vykstančius politinius procesus. Nepaisant to, kad Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją didžia dalimi išlaiko skirtingų politinių pažiūrų Lietuvos mokesčių mokėtojai.

2023-02-26Žodžiai padeda arba žeidžia: kaip žurnalistams kalbėti apie priklausomybę?

Lietuvoje dažnai, tegu ir netyčia, tiek medijose, tiek net ir ligoninėse, gydymo įstaigose - priklausomybės ligomis sergančius asmenis vis dar apibūdiname netinkamai, neetiškai, nepagarbiai.

2023-02-05Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: Po LRT tyrimo demokratai kreipėsi į VRK – prašo tirti konservatoriaus Bronislovo Matelio užsakytas publikacijas

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime atstovai, reaguodami į naujienų portalo „LRT.lt“ paskelbtą tyrimą apie tai, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Bronislovas Matelis iš parlamentinių lėšų apmokėjo straipsnius apie save Panevėžio rajono laikraštyje „Panevėžio kraštas“, kurio dabar vienintelė leidinio savininkė ir vadovė yra jo sutuoktinė, kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK).

2023-01-31TILS: Korupcijos suvokimo indekse Lietuva – viena vieta aukščiau

2022 m. „Transparency International“ (TI) Korupcijos suvokimo indekso (KSI) tyrime Lietuvai skirti 62 balai iš 100 galimų ir 33 vieta 180 šalių sąraše. Lietuva užima 12 vietą tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių. Pirmoje vietoje pasaulyje išlieka Danija (90 balų).

2023-01-17Agnė Širinskienė: „Seime registruotas pasiūlymas riboti LRT generalinio direktoriaus kadencijų skaičių“ (2)

Grupė opozicinėms Lietuvos regionų, Lietuvos valstiečių iš žaliųjų sąjungos, „Vardan Lietuvos“ ir Darbo partijos frakcijoms priklausančių Seimo narių registravo Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūlo riboti LRT generalinio direktoriaus kadencijų skaičių.

2023-01-16Algirdas Kavaliauskas: Gal LRT neturi raštingų žmonių ir lietuviškai nebeskaito valstybinės lietuvių kalbos komisijos dokumentų  (5)

Valstybinės lietuvių kalbos komisija yra sudariusi nevartotinų svetimžodžių sąrašą. LRT Sveikinimų programą sudarantys specialistai jau kelinti metai vartoja anūką (vnuk) vietoje lietuviško atitikmens vaikaitis. Gal LRT neturi raštingų žmonių ir lietuviškai nebeskaito valstybinės lietuvių kalbos komisijos dokumentų.

2022-12-28Rusų žurnalistė Tatjana Felgenhauer: „Jie neskiria Rusijos propagandos nuo Rusijos žurnalistikos“  (1)

Tatjana Felgenhauer buvo ilgametė 2022 m. kovą uždarytos radijo stoties „Echo Moskvy“ korespondentė ir laidų vedėja. Žurnalistė jau apie pusę metų gyvena ir dirba Lietuvoje, veda laidas „Deutsche Welle“ „Youtube“ kanale rusų kalba. Ji davė interviu LRT.lt. Žurnalistę kalbino Natalija Zverko.

2022-12-23Agnė Širinskienė: „37 Seimo nariai kreipėsi į Konstitucinį Teismą prašydami įvertinti LRT veiklos modelio konstitucingumą“

37 Seimo nariai, priklausantys opozicinėms Lietuvos regionų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Darbo partijos frakcijoms, demokratų frakcijai „Vardan Lietuvos“ ir mišriai Seimo narių grupei kreipėsi į Konstitucinį Teismą prašydami ištirti, ar Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) įstatymo nuostatos ir tiek, kiek jų pagrindu nėra nustatoma veiksminga, nepriklausoma visuomeninio transliuotojo kontrolės sistema, neprieštarauja iš Konstitucijos kylančiai visuomeninio transliuotojo ypatingai konstitucinei misijai, Konstitucijos 25 ir 46 straipsnių nuostatoms bei Konstitucijoje įtvirtintam teisinės valstybės principui.

2022-12-18Robertas Šarknickas: „Lietuvių kalbos naikinimas tęsiasi“

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai Seime bandė pristatyti Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymo projektą, kuriuo siūloma leisti asmenvardžiuose naudoti diakritinius ženklus – tai reikštų, kad tam tikrais atvejais Lietuvos Respublikos oficialiame dokumente asmens vardas ir pavardė galėtų būti nė neįskaitomas, kadangi jame būtų gausu rašmenų, nesančių lietuvių kalbos abėcėlėje ir nepažįstamų lietuviams.

2022-12-08Petras Dovydas Šidagis: LRT laidos, vedančios Lietuvą ir jos piliečius į moralinę degradaciją

Ypač didžiulį pasibjaurėjimą mūsų valstybės piliečių dorai kelia laidos, kaip „Lietuva kalba“, visais žurnalistikos būdais mūsų jaunimą vedančius blogais keliais į iškrypėlišką gyvenimą be šeimos, narkomaniją, kitokią moralinę degradaciją. Kur pradingo žurnalistinės etikos sargai? Štai paskutinėje laidoje buvo „ugdomos“ nuostatos, aiškiai mūsų jaunimą ateityje vedančios link narkotikų legalizavimo ir į visokį dorą paminusį pasaulį.

2022-12-07Lietuvos kultūros taryba kviečia dalyvauti grįžtamojo ryšio apklausoje

Lietuvos kultūros taryba kviečia kultūros ir meno bendruomenę dalyvauti grįžtamojo ryšio apklausoje: Apklausos tikslas – sužinoti, kokia Jūsų nuomonė apie Lietuvos kultūros tarybą, jos darbą ir atliekamas funkcijas, siekiant tobulinti Tarybos veiklą. Anketos pildymas turėtų užtrukti 10–20 min. Atsakymų lauksime iki 2022 m. gruodžio 18 d. (imtinai).

2022-12-06Rygoje veikiančią televiziją „Dožd“ sudrebino skandalas (3)

Rygoje veikiančią televiziją „Dožd“ sudrebino skandalas, atskleidęs gilius mentaliteto skirtumus net tarp Putinui oponuojančių Rusijos piliečių. Ugnį įplieskė naujienų programos vedėjo Aleksejaus Korostreliovo žodžiai, kuriais jis palydėjo naujienų bloką apie vargstančius dėl prasto aprūpinimo Rusijos kariuomenės šauktinius: „Mes tikimės, kad daugeliui karių sugebėjome padėti, pavyzdžiui, aprūpinimu ir suteikdami fronte elementarius patogumus“.

2022-11-26Meno kūrėjų asociacijos konferencija „Menas – prekė ar prasmė?“. Kviečiame kolegas dalyvauti

Lapkričio 28 d., pirmadienį, 11 val. Nacionalinė dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) Meno kūrėjų asociacija rengia konferencija „Menas – prekė ar prasmė?“. Kviečiame kolegas dalyvauti. Bus galima įsijungti į diskusiją ir iš salės.

2022-11-24Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio pranešimas po spaudos konferencijos „Kokia grėsmė pakibo virš valstybinės kalbos?“

Ar Laisvės partija nori panaikinti valstybinį lietuvių kalbos statusą? – tokį klausimą lapkričio 23 d. spaudos konferencijoje aptarė Seimo nariai Remigijus Žemaitaitis ir Stasys Tumėnas, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis.

2022-11-19Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis: Pastabos baigiant kadenciją

Skelbiame Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko Audrio Antanaičio mintis baigiant kadenciją.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media