2017 m. vasario 26 d., Sekmadienis

Aktualijos

*print*

Archyvas

 

2017-02-15Apdovanojimus „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ pelnė ir žurnalistai

Per šešerius veiklos metus I ir II laipsnio medaliais „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ pagerbta beveik 400 iškilių ir Lietuvai ypatingų nuopelnų turinčių asmenybių: tai ir pirmosios mūsų Nepriklausomybę pripažinusios valstybės – Islandijos – tuometis užsienio reikalų ministras J.B.Hannibalsson, šviesios atminties poetas J. Marcinkevičius bei ilgametis VU rektorius akademikas J. Kubilius. Medaliai įteikti ir europarlamentarui prof. V. Landsbergiui, signatarams Č. Stankevičiui, A. Saudargui, P. Kūriui, E. Bičkauskui, K. Motiekai, V. Antanaičiui, monsinjorui A. Svarinskui, aktoriui J. Budraičiui, dainininkui S. Povilaičiui, akademikui B. Juodkai, poniai A. Adamkienei, dainininkei V. Povilionienei. Tarp apdovanotųjų yra ir žurnalistų, redaktorių: Č. Juršėnas, R.Ozolas ir A. Liaudanskienė.

2017-02-10LRT skelbia televizijos laidų konkursą

Jau greitai LRT TELEVIZIJOS laidų arsenalą papildys nauji projektai. Penktadienį oficialiai paskelbtas LRT programų konkursas. Kūrėjai kviečiami teikti paraiškas iki š.m. vasario 24 d. Plačiau apie konkurso sąlygas: http://www.lrt.lt/apie-lrt/skelbimai/programu_konkursas-2017 Laukiama pasiūlymų dėl informacinių ir aktualijų laidų, šviečiamųjų programų įvairiomis temomis, meno, kultūros ir mokslo populiarinimui skirtų laidų. Taip pat LRT domina įvairaus pobūdžio pramoginės laidos, vaikams ir jaunimui skirti projektai, serialai, regionams bei tautinėms bendrijoms skirtos programos.

2017-02-03Žurnalistikos akademija 11-18 m. jaunimui

Kviečiame prisijungti 11-18 m. jaunimą prie nemokamų „Žurnalistikos akademijos“ užsiėmimų vasario-gegužės mėnesiais Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje (A. Mapu g. 18, Senamiestyje). Pirmasis „Žurnalistikos akademijos“ susitikimas jau vasario 10 d. (penktadienį) 15.30 val.

2017-01-19Paskelbtas geriausių radijo ir televizijos laidų konkursas „Pragiedruliai“

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) paskelbė geriausių 2016 m. radijo ir televizijos laidų konkursą „Pragiedruliai“. Skatindama kurti kokybiškesnio ir įvairesnio turinio radijo ir televizijos laidas, LRTK paskelbė šį seniai jau tapusį tradiciniu konkursą penkioliktąjį kartą. Konkurse bus renkamos geriausios praėjusiais (2016-aisiais) metais pirmą kartą transliuotos radijo ir televizijos laidos

2017-01-15Ričardas Grigas: Gal žinote pavardes žmonių, kurie yra šioje nuotraukoje? (2)

Sveiki, gal kas žinote pavardes tų žmonių kurie dešinėje kadro, tryse. Norėtųsi po fotografija tiksliai parašyti jų pavardes. Nuotrauka daryta po to, kai sovietų kariuomenė okupavo Lietuvos televiziją. Kairėje nuotraukos yra okupuotos TV komendantas Kiseliovas, dešinėje - mūsų derybininkai: Algirdas Kaušpėdas ir kiti – kas jie?. Dėkoju už bet kokią žinią. Ją galite paskelbti komentaruose.

2017-01-12Paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Tarp apdovanotųjų - žurnalistas Jonas Laimonas Tapinas

Šiais metais premijos skirtos muzikologui Edmundui Gedgaudui, grafikei Danutei Gražienei, rašytojui Vincui Ramučiui Gudaičiui, muziejininkei, menotyrininkei Lolitai Jablonskienei, menotyrininkui Virginijui Kinčinaičiui, architektui Arūnui Eduardui Paslaičiui, kino operatoriui Viktorui Radzevičiui, tapytojai Nomedai Saukienei, poetui Rimvydui Stankevičiui, baleto ir dailės istorikui Helmutui Šabasevičiui, žurnalistui, rašytojui Jonui Laimonui Tapinui ir tautodailininkui Vytautui Valiušiui.

2017-01-11Parama lenkų-lietuvių kultūros projektams 2018 m.

Lenkijos institutas Vilniuje informuoja, kad Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerija pradėjo paramos prašymų projektams Ministro programoje Lenkų kultūros sklaida užsienyje 2018 priėmimą.

2017-01-09Vilniaus universitete vyksta registracija į viešųjų ryšių, kūrybos vadybos, viešosios komunikacijos ir žurnalistikos profesinius mokymus

Vilniaus universitete vyksta registracija į viešųjų ryšių, kūrybos vadybos, viešosios komunikacijos ir žurnalistikos profesinius mokymus, kurie vyks nuo 2017 m. vasario 24 d. Studijos vyks penktadieniais 16.00-19.30 val. ir šeštadieniais 10.00-13.30 val., Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto patalpose ( Maironio g. 7, Vilnius). Registracija į mokymus jau vyksta – iki š.m. vasario 20 d.

2017-01-02Apdovanoti konkurso „Žmogus ir aplinka“ laimėtojai

Vertinimo komisija, kuriai vadovavo Interneto žiniasklaidos asociacijos pirmininkė Aistė Žilinskienė, nutarė pirmąją vietą skirti Vaidai Pilibaitytei už LRT radijo laidą „Vienkartinė planeta“: neišmoktos Černobylio pamokos“. Antrąją vietą pelnė Arūnas Marcinkevičius už straipsnį „Šiukšlių vamzdžiai: patogumas ar problema?“, paskelbtą savaitiniame žurnale „Savaitė“. Trečioji vieta atiteko Jūratei Mičiulienei už straipsnį „Dieną naktį žvėrių apsupty“, paskelbtą laikraštyje „Lietuvos žinios“.

2016-12-30Dainius Radzevičius – „Laikraščio „Valsčius“ 2016-ųjų žmogus

Šiemet Šakių rajono „Laikraščio „Valsčius“ redaktorė Giedrimė Didžiapetrienė Metų žmogumi paskelbė Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininką Dainių Radzevičių – už pagalbą kolektyvui grumiantis už žodžio laisvę.

2016-12-22 Gerb. Kolegas sveikina LŽS Senjorų klubo taryba

Gerb. Kolegos, Nuoširdžiai sveikiname Kalėdų ir Naujųjų 2017 metų proga. Būkite sveiki, kupini optimizmo ir kūrybinių sumanymų. Visokeriopos sėkmės. Žurnalistų Senjorų klubo taryba

2016-12-09Kursai Miunchene vokiškai kalbantiems žurnalistams

Jauni žurnalistai iš Lietuvos kviečiami dalyvauti Miunchene Katalikiškos žurnalistų mokyklos organizuojamuose trijų savaičių kursuose, kurie rengiami nuo 2017 07 16 iki 08 04. Į kursus kviečiami jauni vokiškai kalbantys žurnalistai iš Vidurio ir Rytų Europos. Šiuose mokymuose žurnalistai galės pagilinti savo profesines žinias apie žurnalistikos žanrus, tyrimo metodus. Jeigu sudomino ši galimybė, savo anketą atsiųskite iki 2017 02 15.

2016-11-04Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija. Siūlykite kandidatus

Lietuvos meno kūrėjų asociacija skelbia priimanti siūlymus savo kasmetinei premijai, kuri skiriama Lietuvos menininkams už išskirtinius profesionalaus meno kūrinius, paskelbtus per pastaruosius dvejus metus. Premijos kandidatus iki gruodžio 2 d. gali siūlyti Lietuvos meno kūrėjų organizacijos, universitetai, kultūros ir meno institucijos bei patys autoriai. Premijos kandidatus svarsto ir iki gruodžio 15 d. sprendimą dėl laureato vardo suteikimo ir prizo skyrimo priima Asociacijos taryba. Ši premija tam pačiam menininkui antrąsyk neskiriama.

2016-10-28Žiniasklaidą kviečia konkursas, raginantis atkreipti dėmesį į užkrečiamųjų ligų problemas

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kviečia žiniasklaidos atstovus dalyvauti konkurse. Užkrečiamųjų ligų temomis rašantys, garso ir vaizdo reportažus rengiantys žurnalistai savo darbus įvertinimui kviečiami pateikti iki š.m. lapkričio 20 d.

2016-10-24Kūrybinio konkurso žurnalistams „Žmogaus teisės Lietuvoje 2016“ nuostatai

Konkurse gali dalyvauti žiniasklaidos priemonių žurnalistai, publicistinių laidų kūrėjai, redakcijos; Konkursui pateikiami darbai, kurie buvo paskelbti nuo 2016 m. sausio 1 d. iki 2016 m. lapkričio 25 d.; Darbų teikėjai pristatydami konkursui savo darbus, privalo raštu pateikti autoriaus vardą, pavardę, darbovietę, kontaktinius duomenis, nurodyti straipsnio/pranešimo/laidos ar reportažo publikavimo/transliacijos datą, pavadinimą, leidinį, stotį; Darbai skaitmenine forma turi būti teikiami iki 2016 m. lapkričio 25 d. siunčiant paštu arba pristatomi tiesiogiai į Žurnalistų namus (Jogailos gatvė 11, Vilnius) arba siunčiami elektroniniu paštu info@lzs.lt.

2016-10-21Žurnalistų dėmesiui: „Kinija+16“ susitikimas šiemet vyks Rygoje, skelbiama akreditacija

Penktasis Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos valstybių (formatu 16+1) vyriausybių vadovų susitikimas ir verslo forumas vyks lapkričio 5 dieną Rygoje. Žiniasklaidos atstovai, ketinantys vykti į Latvijos sostinę ir informuoti apie vyriausybių vadovų susitikimą ir (ar) verslo forumą, yra prašomi registruotis internetu: http://ceec-china-latvia.org/ (abiem renginiams reikalingos specialios akreditacijos). Registracija vyks iki spalio 31 dienos ir pratęsiama nebus.

2016-10-12Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia konkursą Premijai už tarpkultūrinio dialogo skatinimą gauti

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, siekdamas paskatinti įvairių tautybių Lietuvos gyventojų tarpkultūrinį dialogą, pasikeitimą gerąja patirtimi bei kultūriniu paveldu, tęsia 2007 m. Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės pradėtą tradiciją apdovanoti asmenis, labiausiai prisidėjusius prie tautinės tolerancijos, tarpkultūrinio dialogo skatinimo visuomenės informavimo priemonėse. Konkursiniai darbai turi būti siunčiama adresu Raugyklos g. 25, 01140 Vilnius. Ant voko būtina nurodyti „Tautinių mažumų departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės". Pašto žymeklyje nurodyta data turi būti ne vėlesnė nei 2016 m. lapkričio 3 d. Informacija teikiama Departamento Tautinių mažumų politikos analizės ir informacijos skyriuje, telefonais (8 5) 219 48 29, (8 5) 219 48 37 arba elektroniniu paštu info@tmde.lt.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media