2024 m. vasario 26 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas

 

2024-01-16Galima teikti kandidatus Vinco Aurylos premijai

Norime pakviesti teikti kandidatūras Vinco Aurylos premijai - kviečiame siūlyti vaikų literatūros kritikos ir sklaidos iniciatyvas ir žmones, kurie galbūt nematomi dirba savo darbą, o gal žinomi visoje Lietuvoje, bet dar nebuvo pastebėti šios premijos teikėjų.

2024-01-02Medijų rėmimo fondas ieško ekspertų ir ruošiasi skelbti kvietimus dalyvauti konkursuose (1)

2023-aisiais Seimo priimtu įstatymu įsteigtas ir iki šiol paramą žiniasklaidos projektams skirsčiusį Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą (SRTRF) pakeisiantis naujasis Medijų rėmimo fondas (MRF) sparčiai kuriasi ir artėja prie starto linijos, kuomet bus kviečiama teikti paraiškas. Baigiantis 2023 m. patvirtinta Fondo administracijos struktūra ir fondo darbuotojų pareigybių sąrašas. Suformuota fondo taryba, kuri išsirinko pirmininką ir pavaduotoją, patvirtino darbo reglamentą bei ekspertų atrankos taisykles.

2023-12-282024-ieji paskelbti Antano Macijausko metais!

Lietuvos Respublikos Seimas 2024-uosius paskelbė Antano Macijausko metais. Tad minėsime 1874 m. gimusio žymaus visuomenės veikėjo, publicisto, leidėjo A. Macijausko 150-ąsias gimimo metines.

2023-12-24Paskelbtas Medijų rėmimo fondo ekspertų atrankos konkursas

Medijų rėmimo fondas šaukia pirmą Fondo viešą ekspertų atrankos konkursą. Ekspertais tapę pareiškėjai atliks svarbų vaidmenį puoselėjant žiniasklaidos kokybę, įvairovę ir etikos standartus. Jų indėlis bus labai svarbus formuojant žiniasklaidos aplinką.

2023-12-18Paskelbti konkurso „Žmogus ir aplinka“ laureatai. Kas ir už ką laimėjo? (1)

Dvidešimt pirmąjį kartą surengto žurnalistų kūrybinio konkurso „Žmogus ir aplinka“ pirmąją vietą pasidalijo Kėdainių rajono laikraščio ir naujienų portalo „Rinkos aikštė“ žurnalistė Rasa Jakubauskienė už publikaciją „Net nežinia, ar „Lifosa“ mažiau tarši dirbdama, ar sustabdžiusi veiklą“ ir „Žinių radijo“ laidos „O koks tavo CO2 pėdsakas?“ kūrėja ir vedėja Rima Aukštuolytė.

2023-12-09Forume bus ieškoma recepto, kaip kitakalbiams perteikti lietuvių kalbos žinias

2023 m. gruodžio 13 d. (trečiadienis) 15 val. įvyks Kalbos forumas „Kaip padėti kitakalbiui įtvirtinti lietuvių kalbos įgūdžius? Ar egzistuoja receptas?“

2023-12-02CIVIS konkursas 2024. Kviečiame dalyvauti (1)

Ne pelno siekiantis žiniasklaidos rėmimo fondas skelbia kasmetinį europinį konkursą televizijos, radijo, reportažų, interneto bei kino filmų apdovanojimams (piniginiams prizams). Temos yra migracija, integracija, kultūrinė įvairovė, Europos sanglauda, vieningumas, sambūvis. Pateikiami kūriniai turi būti paskelbti, transliuoti, rodyti per praėjusius (2023) metus ir iki 19.01.2024.

2023-12-01Lietuvos kultūros taryba skelbia ekspertų atranką (4)

Lietuvos kultūros taryba (LKT) skelbia didžiąją ekspertų atranką ir ieško 23 kompetencijų ekspertų.

2023-11-30Žurnalistai kviečiami į visos dienos mokymus „Žmogaus su negalia paveikslas žiniasklaidoje ir komunikacijoje: nauji stereotipai ir jų poveikis visuomenės nuomonei” (1)

Gyvai mokymai vyks gruodžio 13 d. nuo 10 val. Lietuvos audiosensorinėje bibliotekoje (Skroblų g. 10, Vilnius). Į nuotolinius mokymus kviečiame gruodžio 18 d. nuo 10 val.

2023-11-07Raimondui Puišiui - Mato Šalčiaus premija

Komisijos sprendimu Mato Šalčiaus premijos konkurso nugalėtoju tapo keliautojas, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys Raimondas Puišys – už Mato Šalčiaus kelionių idėjų puoselėjimą ir tęstinumą, fotoalbumus „Asmenybė, prilygstanti kalnui“, „Ekspedicija „Lai Vėjus 2021“, autorinių darbų kelionių tematika viešinimą ir pristatymą įvairiose parodose bei susitikimuose.

2023-11-05Laisvės premijų komisija rinks 2023 metų Laisvės premijos laureatą

Lapkričio 6 d. vyks Seimo Laisvės premijų komisijos posėdis, kuriame bus svarstomi gauti valstybės ir savivaldybių institucijų, visuomeninių organizacijų ir asociacijų, akademinės bendruomenės, bendruomenių ir fizinių asmenų teikimai, ir išrinktas 2023 metų Laisvės premijos laureatas.

2023-11-04Kviečiame į MORE mokymus

Būkime kartu su MORE: More Than Reliable Online Education projektu kviečiame prisijungti į lapkričio 6 d., pirmadienį vykstantį renginį ir išmokti naujų įgūdžių visiškai nemokamai!

2023-11-04Kviečiame teikti darbus žurnalistų kūrybiniam konkursui „Žmogus ir aplinka“ (1)

Aplinkos ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos žurnalistų sąjunga, kaip ir kasmet skelbia tradicinį kūrybinį konkursą „Žmogus ir aplinka“ ir kviečia teikti konkurso nuostatas atitinkančius darbus. Konkursinių darbų elektronines versijas iki gruodžio 4 d. reikia pateikti Lietuvos žurnalistų sąjungai el. paštu info@lzs.lt

2023-10-25Žurnalistai kviečiami į mokymus „Žiniasklaidos vaidmuo savižudybės temoje: Verterio ir Papageno efektai“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendindamas Kauno miesto savižudybių prevencijos modelio veiklas organizuoja nuotolinį seminarą žiniasklaidos atstovams. Tema: „Žiniasklaidos vaidmuo savižudybės temoje: Verterio ir Papageno efektai“. Mokymai vyks nuotoliniu būdu lapkričio 9 d. 14:00-17:15. Mokymus ves prof. Paulius Skruibis.

2023-10-23Forumas „Ar kalba atliepia nūdienos kūrėjų poreikius?“ Kviečiame žurnalistus!

Spalio 25 d. (trečiadienį) 15 val. Valstybinė lietuvių kalbos komisija organizuoja nuotolinį forumą „Ar kalba atliepia nūdienos kūrėjų poreikius?“. Transliacija per Valstybinės lietuvių kalbos komisijos „Youtube“ kanalą („VLKK Kalbos forumas“).

2023-10-16Kviečiama teikti kandidatūras Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliui „Tarnaukite Lietuvai“ gauti (1)

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisija kviečia teikti kandidatūras dėl Lietuvos Respublikos Seimo apdovanojimo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“.

2023-10-16KVIETIMAS ŽURNALISTAMS: Kaip komunikuoti apie klimato kaitą, kad vis dar skaitytų?

Tad kaip komunikuoti šia tema, kad auditorija netaptų apatiška ir nesidominti? Kokia yra jau ne vienerius metus aplinkosaugos srityje dirbančių žurnalistų patirtis? Seminare projekto vadovė Inga Labutytė-Atkočaitienė pristatys naujausius paskutinės (2023-iųjų metų) apklausos duomenis. Renginys vyks spalio 18 d. 14 val. VU Komunikacijos fakultete (Saulėtekio al. 9) TECH HUB erdvėje, taip pat bus transliuojamas per youtube.com.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media