2024 m. liepos 16 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas

 

2024-06-10Medijų rėmimo fonde darbą pradeda naujas Tarybos narys

Naujas Medijų rėmimo fondo narys Donatas Puslys šiandien dalyvavo savo pirmajame Medijų rėmimo fondo Tarybos posėdyje. Donatą Puslį į Medijų rėmimo fondo Tarybą vietoje atsistatydinusio Gyčio Norvilo delegavo Kultūrinių periodinių leidinių asociacija, jo kandidatūrą patvirtino Visuotinis fondo dalininkų susirinkimas.

2024-05-01Jonas Staselis - Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas naujai kadencijai (15)

Balandžio 29 d. Lietuvos muzikų sąjungos salėje Lietuvos meno kūrėjų asociacija naujai kadencijai rinko prezidentą. Juo tapo ir antrą kadenciją valstybės pripažintų meno kūrėjo skėtinei asociacijai vadovaus Jonas Staselis. Jis šiose pareigose jau dirba nuo 2020 metų.

2024-04-23Skelbiamas konkursas Mato Šalčiaus premijai gauti

Kandidatų dokumentai iki 2024 m. gegužės 20 d. pateikiami Prienų rajono savivaldybės administracijai adresu Laisvės a. 12, 59126 Prienai, el. p. administracija@prienai.lt.

2024-04-21Asociacijos LATGA visuotinis narių susirinkimas - balandžio 30 d.

2024 m. balandžio 30 d. 10 val. šaukiamas Asociacijos LATGA visuotinis narių susirinkimas. Į susirinkimą neatvykus daugiau nei pusei narių, pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas vyks tą pačią dieną, nuo 11 val. Susirinkimas vyks Asociacijos LATGA buveinėje, adresu J. Basanavičiaus g. 4B, Vilnius.

2024-04-16Kviečiame teikti kandidatus apdovanojimui Johano Kelkio medaliu už žurnalistikos puoselėjimą

Kviečiame teikti kandidatus apdovanojimui Johano Kelkio medaliu už žurnalistikos puoselėjimą Kviečiame fizinius ir juridinius asmenis, suinteresuotus žurnalistikos puoselėjimu, teikti kandidatūras (su motyvuotais aiškinamaisiais raštais) iki š.m. balandžio 25 dienos el. paštu: klaipėdoszurnalistai@gmail.com arba raštu adresu Vilties 6-4, Klaipėda, LŽS Klaipėdos apskrities skyrius.

2024-04-12Europos įsipareigojimas žiniasklaidai ir jos laisvei: priimtas Europos žiniasklaidos laisvės aktas

Balandžio 11 d. Europos Taryba ir Europos Parlamentas pasirašė Europos žiniasklaidos laisvės aktą, kuriuo nustatoma bendra žiniasklaidos paslaugų vidaus rinkoje sistema. Palaikymą šiam dokumentui Lietuvos kultūros ministerija ne kartą yra išreiškusi įvairiose tarptautinėse diskusijose.

2024-03-24Popiežius susitiko su Italijos viešojo transliuotojo RAI darbuotojais

Italijos viešasis transliuotojas RAI šiemet mini 100 metų nuo radijo ir 70 metų nuo televizijos transliacijų pradžios. Nuo pat įsikūrimo Italijos radijas ir televizija daug dėmesio skiria popiežiams ir Šventajam Sostui. Dvigubos sukakties proga šeštadienio, kovo 23 d., rytą popiežius priėmė RAI vadovybę, darbuotojus ir jų šeimas.

2024-03-15Skelbiamas 2024 metų Kalbos premijos konkursas (1)

Kovo 16-osios, Knygnešio dienos, išvakarėse, Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija tradiciškai skelbia Felicijos Bortkevičienės kalbos premijos konkursą. Žodžio laisvės gynėjos, labdaros organizatorės F. Bortkevičienės (1873–1945) atminimą įamžinanti premija kasmet skiriama už reikšmingą lituanistinę veiklą Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams, organizacijoms ar institucijoms.

2024-03-08Fondo Tarybos pirmininkas Gytis Norvilas: Medijų rėmimo fondas stovi ant tvirto pagrindo

Kaip ir planuota, Medijų rėmimo fondas paskelbė konkursus finansinei paramai gauti. Fondo administruojamoje elektroninių paraiškų platformoje stebimas itin didelis aktyvumas. Fondo administracija jau paskelbė mokymų datas dėl paraiškų pildymo bei planuoja inicijuoti atviras diskusijas su Fondo Tarybos nariais.

2024-03-03Įsigaliojo Medijų rėmimo fondo finansuojamų projektų teikimo taisyklės

Medijų rėmimo fondas informuoja, kad nuo kovo 1 d. įsigaliojo Medijų rėmimo fondo finansuojamų projektų teikimo taisyklės ir kviečia pareiškėjus, ruošiantis teikti paraiškas, susipažinti su šiomis taisyklėmis.

2024-03-01Siūlykite kandidatus ŽURNALISTO-KŪRĖJO apdovanojimui

Kandidatais gauti Apdovanojimą gali būti tik Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos nariai. Kandidatai Apdovanojimui gauti siūlomi Nacionalinei žurnalistų kūrėjų asociacijai (Žurnalistų namai, Jogailos g. 11 (III a.), Vilnius, el. paštas nzka@lzs.lt) kasmet iki kovo 15 dienos pateikiant ne mažiau kaip vieną motyvuotą kandidato rekomendaciją.

2024-02-22Medijų rėmimo fondo Taryba pritarė STT ir KT papildytoms taisyklėms ir priedams

Medijų rėmimo fondo taryba, atsižvelgusi į suinteresuotų institucijų ir visuomenės pateiktas pastabas bei pasiūlymus, pritarė papildytoms Finansuojamų projektų teikimo taisyklėms ir jų priedams. Vasario 21 d. Medijų rėmimo fondo taryba svarstė Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos ir Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos bei žiniasklaidos atstovų pateiktas pastabas ir pasiūlymus dėl Finansuojamų projektų teikimo taisyklių ir jų priedų nuostatų.

2024-02-20Vilniaus knygų mugė – čia susitinka skirtingi visuomenės sluoksniai, saugoma literatūrinė atmintis

Pasak Vilniaus knygų mugės organizatorių, renginys, kuris prasidėjo nuo to, kad buvo tiesiog vieta knygoms parduoti, dabar yra tapęs plataus masto kultūros švente, kurioje dalyvauja tiek Lietuvos, tiek užsienio autoriai, muzikantai ir kiti menininkai. Anot jų, šių metų mugės programoje ypatingas dėmesys skiriamas aktualijoms – diskutuojama apie karą Ukrainoje, knygų ateitį ir dirbtinio intelekto įtaką literatūrai bei kitus svarbius aspektus.

2024-02-05Kanadoje stabdomi „Tėviškės žiburiai“

KLKKD valdyba, įvertinusi „Tėviškės žiburių“ leidybos finansines galimybes šiandien ir ateityje, taip pat ir draugijos veiklos perspektyvas, susirinkimo dalyviams pasiūlė toliau vykdyti draugijos jau pernai aptartą sprendimą – savanoriškai nutraukti draugijos “Žiburiai“ veiklą ir tuo pačiu sustabdyti „Tėviškės žiburių“ leidybą nuo 2024 metų birželio 30 dienos.

2024-02-02Atnaujintos rekomendacijos žiniasklaidai apie informavimą savižudybių prevencijos tema

Higienos institutas pristatė atnaujintas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) žiniasklaidos atstovams skirtas rekomendacijas savižudybių prevencijos tema lietuvių kalba. 2023 m. išverstos į lietuvių kalbą atnaujintos rekomendacijos „Savižudybių prevencija: leidinys žiniasklaidos specialistams“ – ketvirtasis leidimas, sukurtas nuolat bendradarbiaujant PSO ir Tarptautinei savižudybių prevencijos asociacijai (IASP). Leidinį sudaro informacija, pagrįsta naujausiais tyrimais, klinikinėmis ir akademinėmis žiniomis, bei savižudybes išgyvenusių ir patyrusių žmonių indėlis.

2024-01-16Galima teikti kandidatus Vinco Aurylos premijai

Norime pakviesti teikti kandidatūras Vinco Aurylos premijai - kviečiame siūlyti vaikų literatūros kritikos ir sklaidos iniciatyvas ir žmones, kurie galbūt nematomi dirba savo darbą, o gal žinomi visoje Lietuvoje, bet dar nebuvo pastebėti šios premijos teikėjų.

2024-01-02Medijų rėmimo fondas ieško ekspertų ir ruošiasi skelbti kvietimus dalyvauti konkursuose (1)

2023-aisiais Seimo priimtu įstatymu įsteigtas ir iki šiol paramą žiniasklaidos projektams skirsčiusį Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą (SRTRF) pakeisiantis naujasis Medijų rėmimo fondas (MRF) sparčiai kuriasi ir artėja prie starto linijos, kuomet bus kviečiama teikti paraiškas. Baigiantis 2023 m. patvirtinta Fondo administracijos struktūra ir fondo darbuotojų pareigybių sąrašas. Suformuota fondo taryba, kuri išsirinko pirmininką ir pavaduotoją, patvirtino darbo reglamentą bei ekspertų atrankos taisykles.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media