2019 m. balandžio 24 d., Treciadienis

Aktualijos

*print*

Archyvas

 

2019-03-24Seminaras regioninei žiniasklaidai balandžio 12-13 d. Kviečiame registruotis

Kviečiame regioninės žiniasklaidos žurnalistus, redaktorius ir leidėjus registruotis į dviejų dienų seminarą, kurį organizuoja Europos Parlamento biuras Lietuvoje, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Lietuvos žurnalistų sąjunga. Renginys vyks Balandžio 12-13 d. Vilniuje, Europos namuose (Gedimino pr. 16, įėjimas iš Vilniaus g.).

2019-03-21Asociacijos “Nacionalinė spauda” ir Lietuvos žurnalistų sąjungos KREIPIMASIS į Lietuvą atstovaujančius Europos Parlamento narius dėl Autorių teisių skaitmeninėje erdvėje direktyvos

2019 m kovo 20 dieną Asociacija “Nacionalinė spauda” ir Lietuvos žurnalistų sąjunga paskelbė KREIPIMASIS į Lietuvą atstovaujančius Europos Parlamento narius dėl Autorių teisių skaitmeninėje erdvėje direktyvos.

2019-03-01Skaidrumas Bažnyčioje: žurnalistės patarimai

Vasario 23 dieną, po pietų susitikimo dėl nepilnamečių apsaugos dalyviams kalbėjo meksikietė žurnalistė Valentina Alazraki. Nuo 1974 m. ji yra Meksikos televizijos korespondentė Vatikane; dalyvavo daugiau kaip šimte popiežiaus Jono Pauliaus II apaštališkųjų kelionių ir visose kelionėse lydėjo Benediktą XVI ir Pranciškų. Valentina Alazraki davė vyskupams tris patarimus: kovoje su nepilnamečių seksualiniu išnaudojimu visada pirmenybę skirti nukentėjusiems asmenims; nevengti patarimų, sukurti vietiniu mastu patariamąsias struktūras ir pasirūpinti profesionalia komunikacija.

2019-02-20Žurnalistė Julijana Sejavičienė – Akmenės rajono Garbės pilietė. Sveikiname!

Rajono savivaldybės taryba už reikšmingą indėlį Akmenės rajonui, už Akmenės krašto žmonių telkimą įtaigiu ir menišku žodžiu Garbės pilietės vardą suteikė aktyviai visuomenės veikėjai, ilgametei „Vienybės“ laikraščio redaktoriaus pavaduotojai ir redaktorei Julijanai Sejavičienei. Žurnalistė pagerbta Vasario 16-osios iškilmingame minėjime, įvykusiame Naujosios Akmenės kultūros rūmuose. Garbės pilietės regalijas jai įteikė Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas.

2019-02-04Žurnalistų dėmesiui: Sovietų kariuomenės nusikaltimai Lietuvoje: prieš ir po okupacijos

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras internetinėje svetainėje www.kgbveikla.lt baigė publikuoti dokumentus apie nusikalstamą Raudonosios armijos veiklą Lietuvoje 1939-1949 m. Baigiamajame etape atskleidžiami Raudonosios armijos nusikaltimai prieš Lietuvos okupaciją ir iškart po jos. Ši informacija gali būti naudinga žurnalistams, besidomintiems šią tematika.

2019-02-01Įvertinti darbuotojų saugos ir sveikatos prevencijoje pasižymėję žurnalistai

Apdovanoti Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Valstybinės darbo inspekcijos organizuoto konkurso žurnalistams „Dirbančiųjų sauga ir sveikata“ nugalėtojai ir aptarti jų darbai. Konkursas buvo organizuotas siekiant skatinti žurnalistus viešinti darbuotojų saugos ir sveikatos aktualijas, opiausias problemas, atskleisti darbdavių ir darbuotojų dialogą (arba – jo trūkumus) saugant sveikatą ir gyvybę darbe bei ugdant saugos darbe kultūrą.

2019-01-31Paskelbtas geriausių radijo ir televizijos laidų konkursas „Pragiedruliai“

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) paskelbė geriausių 2018 m. radijo ir televizijos laidų konkursą „Pragiedruliai“. Šiuo konkursu LRTK, kaip visuomet, siekia paskatinti radijo ir televizijos laidų kūrėjus kurti kokybiškesnio ir įvairesnio turinio laidas. Šiais metais LRTK paskelbė šį seniai jau tapusį tradiciniu konkursą septynioliktąjį kartą. Konkurse bus renkamos geriausios praėjusiais (2018-aisiais) metais pirmą kartą transliuotos radijo ir televizijos laidos.

2019-01-31LRTK pradės teisinę procedūrą dėl „PBK Lietuva“ ir „NTV Mir Lithuania“ programose išplatintos draudžiamos informacijos

2019 m. sausio 30 d. vykusio posėdžio metu Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau –LRTK) siekė įvertinti ar rusų kalba Lietuvoje retransliuojamose televizijos programose „Pirmais Baltijas Kanals Lietuva“ ir „NTV Mir Lietuva“ paskleista informacija pažeidė Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo (toliau – VIĮ) nuostatas dėl draudžiamos skleisti informacijos.

2019-01-26Petras Cidzikas: Lietuvos dvasinio atgimimo šauklys

Į XXI amžiaus pradžią atėjusi Lietuva lieka taip ir nesupratusi mūsų dvasinio amžininko Petro Cidziko fenomeno. 1998 m. rugpjūčio 21 d. P. Cidzikas iš išrinktojo Lietuvos prezidento rankų gavo Vyčio kryžiaus ordino Komandoro kryžių, bet tuo Lietuvos vadovų dėmesys jam baigėsi. Nė viena nepriklausomos Lietuvos Vyriausybė dar nėra tinkamai įvertinusi ir pagerbusi jo, Nepriklausomybės atgavimo metais plačiai žinomo, o dabar valdžios palikto ir didžiosios žiniasklaidos (pvz. Lietuvos Radijo) ignoruojamo, politinio kalinio, rezistento. O mes imkim ir, nepaisydami tylėjimo suokalbio, pakalbėkime apie Petrą Cidžiką.

2019-01-22LRT žurnalistai vadovausis naujai sukurtu profesinės etikos kodeksu

LRT žurnalistai nuo šiol vadovausis naujai sukurtu Žurnalistų etikos kodeksu, kuris visuomeniniam transliuotojui padės siekti aukščiausių profesinių standartų ir papildys Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksą. Kodeksą kūrė pati LRT žurnalistų bendruomenė, projektui vadovavo LRT RADIJO žurnalistas Edvardas Kubilius.

2019-01-16Žurnalistai kviečiami į “Žiniasklaidos teisės vadovo” pristatymą ir diskusiją

Lietuvos žurnalistikos centras kartu su Stokholmo ekonomikos mokykla Rygoje ir Šiaurės šalių ministrų taryba parengė glaustą kiekvieno žurnalisto darbo stalo knygą „Žiniasklaidos teisės vadovas“. Kviečiame į šio leidinio pristatymo renginį, kuris vyks Lietuvos žurnalistikos centre (Didžioji g. 5, 4 aukštas) sausio 23 d. 17.30 val. Kartu su naujos žurnalistų darbo stalo knygos pristatymu vyks ir diskusija su autoriais „Kokios visuomenės informavimo politikos reikia Lietuvoje?“

2019-01-14Žurnalistai kviečiami į konferenciją "Kaip išsaugoti Europą?"

Sausio 16 dieną (trečiadienį), 17.30 val. Lietuvos mokslų akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 3) Vilniaus forumas organizuoja konferenciją „Kaip išsaugoti Europą?“. Pranešimus skaitys filosofai prof. Vytautas Radžvilas, dr. Vytautas Rubavičius, dr. Mindaugas Stoškus, politologai Vytautas Sinica ir Dovilas Petkus, Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus ir Martynas Katelynas.

2019-01-11Žurnalistai kviečiami dalyvauti diskusijoje “Kaip nepasiklysti melo lauke? Informaciniai ginklai prieš 30 metų ir šiandien“

Klaipėdos universitetas ir Klaipėdos miesto savivaldybė kviečia į diskusiją „Kaip nepasiklysti melo lauke? Informaciniai ginklai prieš 30 metų ir šiandien“. Diskusija vyks 2019 m. sausio 20 d., sekmadienį, 16.00 val. kūrybiniame inkubatoriuje „Kultūros fabrikas“, Bangų g. 5A, Klaipėda.

2019-01-11Aida Vėželienė: edukacija „Kūrybiškumo ugdymas“

Sausio 16 d. 17 val. (Kino salė, V aukštas) kviečiame į paskaitą, kurioje pateiksime teorinių patarimų, kaip lavinti kūrybiškumą, ir suteiksime galimybę praktiškai išbandyti save kaip kūrėją. Edukaciją ves Nacionalinės bibliotekos Rinkodaros ir intelektinių paslaugų skyriaus vyriausioji redaktorė LŽS narė Aida Vėželienė.

2018-12-23Žurnalistams už aštrią plunksną – konkurso „Žmogus ir aplinka“ laurai (1)

Aplinkos ministerijoje paskelbti ir apdovanoti tradicinio žurnalistų kūrybinio konkurso „Žmogus ir aplinka“ laimėtojai. Juos pasveikino aplinkos ministro pareigas laikinai einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas Dainius Radzevičius. Šį konkursą Aplinkos ministerija ir LŽS surengė jau šešioliktąjį kartą. Šiemet varžėsi 17 autorių su 42 darbais. Tai spaudoje ir internetinėje žiniasklaidoje skelbti straipsniai, televizijos ir radijo laidos.

2018-12-10Vladui Braziūniui - Antano Baranausko premija. Sveikiname! (1)

Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje įvyko Anykščių rajono savivaldybės Antano Baranausko literatūrinės premijos įteikimo ceremonija. Už knygą „Lėtojo laiko aky“ premija įteikta Vladui Braziūnui.

2018-12-09Seime aptartas reklamos žymėjimas televizijos programose rinkiminės kampanijos metu

Artėjant savivaldybių tarybų (2019 m. kovo 3 d.), Respublikos Prezidento (2019 m. gegužės 12 d.) ir Europos Parlamento (2019 m. gegužės 26 d.) rinkimams Lietuvos radijo ir televizijos komisija drauge su Vyriausiąja rinkimų komisija 2018 m. gruodžio 7 d. Seime surengė susitikimą su televizijos transliuotojais ir kitais suinteresuotais asmenimis.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media