2019 m. rugpjucio 24 d., Šeštadienis

Aktualijos

*print*

Archyvas

 

2019-07-22Žurnalistų namuose įvyko LŽS LRT žurnalistų skyrius susirinkimas

Žurnalistų namuose 2019 metų. liepos 19 dieną įvyko LŽS LRT žurnalistų skyrius susirinkimas. Nutarta LRT žurnalistų skyriaus pirmininke išrinkti Reginą Montvilienę. Nutarta į LRT žurnalistų skyriaus valdybą išrinkti šiuos narius: Alvydą Bajarūnaitę, Laimą Lingytę,Reginą Montvilienę, Virginiją Motiejūnienę, Ričardą Sartatavičių. Juozą Šalkauską ir Henriką Vaitiekūną.

2019-07-15Kolegos žurnalistai: O kokia klaviatūra jūsų kompiuteriuose?

Turime ir originalią lietuvišką standartinę klaviatūrą, kurioje minėtos raidės išdėstytos ant atskirų klavišų tose pačiose eilėse, kaip ir visos kitos raidės. Šių klaviatūrų buvo pagaminta tik viena tūkstančio vienetų partija ir seniai išparduota. Tačiau yra nemažai žmonių, kurie tokias klaviatūras „gaminasi“ patys: užklijuoja lipdukus ant kokios nors kitokios klaviatūros ir į kompiuterį įdeda jai reikalingą programėlę. Kodėl jie nesitenkina skaičiukine klaviatūra? Lietuvišką standartinę klaviatūrą jau daugelį metų naudoja Kauno technologijos universiteto. Paprašiau jį papasakoti apie šią klaviatūrą ir pasidalinti su skaitytojais jos naudojimo patirtimi.

2019-07-03UAB „Lietuvos ryto“ televizijos akcijas įsigijo UAB „Singing fish“ (1)

Išnagrinėjusi UAB „LIETUVOS RYTAS“ prašymą dėl turimų akcijų perleidimo ir UAB „Singing fish“ prašymą dėl jų įsigijimo 2019 m. liepos 3 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) abu šiuos prašymus patenkino.

2019-07-02Baltijos esperantininkų dienos Panevėžyje. Kviečiame žurnalistus (1)

Penkiasdešimt penktąjį kartą Baltijos šalių esperantininkai renkasi į savo tradicines kasmetines tarptautines dienas. Šį kartą jos vyksta Panevėžyje liepos 6-14 dienomis.

2019-07-01Kultinių Holivudo serialų scenaristo N. Landau meistrystės dirbtuvės

Kviečiame į Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiantį renginį, kurio pagrindinės gairės – rašymo meno ir meistrystės ugdymas su pasaulinio lygio žvaigžde, populiarių Holivudo serialų, komedijų, itin populiarios animacijos scenaristu profesoriumi Neilu Landau. Svečias Lietuvoje viešės audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos AVAKA iniciatyva. Susitikimai vyks liepos 15–17 d. Laikas 10–18 val. (liepos 15 d.), 10–16 val. (liepos 16–17 d.) Konferencijų salėje, Kino salėje, V aukšte.

2019-07-01Lietuvos fotomenininkų sąjunga Jono Dovydėno stipendiją skyrė fotomenininkei Dovilei Dagienei (1)

Naujai įsteigta Jono Dovydėno stipendija susilaukė išskirtinio profesionalių Lietuvos fotografų dėmesio. Po ilgų svarstymų komisija, kurią sudarė Lietuvos fotomenininkų sąjungos valdybos nariai, buvo nuspręsta 2 500 USD vertės stipendiją skirti lietuvių fotomenininkei Dovilei Dagienei.

2019-06-20Kviečiame į konferenciją „Migracijos suvokimas – iššūkiai žurnalistams ir naujajam Europos Parlamentui“

Kviečiame kolegas į konferenciją „Migracijos suvokimas – iššūkiai žurnalistams ir naujajam Europos Parlamentui“, kuri vyks penktadienį, 2019 m. birželio 28 d. 10 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Konferencijų salė, V a.). Renginys vyks anglų kalba.

2019-06-14Europos Sąjungos literatūros premija – Dainai Opolskaitei

Briuselyje paskelbti Europos Sąjungos literatūros premijos laureatai. Jais šiemet tapo keturiolika rašytojų, tarp kurių ir lietuvių prozininkė Daina Opolskaitė, įvertinta už novelių knygą „Dienų piramidės“.

2019-06-11Tadžikistano žurnalistų ir teisėjų viešnagė Vilniuje

Lietuvos žurnalistų sąjunga vykdo tarptautinį projektą, pagal kurį kartu su nevyriausybine organizacija "Internews" Kazachstano atstovybe bendradarbiaujame organizuodami keletą pažintinių vizitų Kazachstano ir Tadžikistano teisėjams ir žurnalistams į Lietuvą bei kitas Europos Sąjungas šalis. Vienas vizitas Tadžikistano teisėjams ir žurnalistams į Lietuvą įvyko gegužės mėnesio pabaigoje, kitas vizitas į Švediją numatomas Kazachstano teisėjams ir žurnalistams spalio mėnesio pradžioje.

2019-05-21Seminaras žurnalistams Leipcige

Fondas „Sächsische Stiftung für Medienausbildung (SSM)“ rugsėjo mėn. organizuoja seminarą 14-ai žurnalistų iš Vidurio ir Rytų Europos. Seminaras žurnalistams vyks 2019 m. rugsėjo 16-27 d. Leipcige. Dalyvio paraiškas teikti kviečiami ne vyresni nei 40 metų žurnalistai, turintis geras vokiečių kalbos žinias. Fondas apmoka visas kelionės, apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas. Paraiškas galima teikti iki 2019.08.01.

2019-05-17Mato Šalčiaus premijos konkurso nugalėtoja - Eglė Gerulaitytė (1)

Komisijos sprendimu Mato Šalčiaus premijos konkurso nugalėtoja tapo Eglė Gerulaitytė, žurnalistė, keliautoja, knygos „Amerika be dangoraižių. Bastūnės liudijimai 2“ autorė.

2019-05-08Mokslinė konferencija „Komunikacijos ir informacijos iššūkiai“

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Studentų mokslinė draugija kviečia Jus į kasmetinę mokslinę konferenciją „Komunikacijos ir informacijos iššūkiai“, kurios tikslas – aptarti tai, kas šiandien yra aktualu, komunikaciniu aspektu bei burti komunikacijos ir informacijos mokslais besidominčią bendruomenę. Konferencija šiais metais vyks gegužės 21 dieną. Be ekspertų diskusijos bei „Kavos staliukų“ sekcijos, reikšminga konferencijos dalis – studentų pranešimai, parengti jų bakalaurų, magistrų ir kitų tiriamųjų darbų pagrindu. Labai tikimės Jūsų ir kitų Lietuvos žurnalistų sąjungos narių dalyvavimo konferencijoje! Ji vyks nuo 10:45 valandos Vilniaus universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (Saulėtekio al. 5).

2019-05-03Žurnalistai kviečiami dalyvauti virtualioje lietuvių kalbos viktorinoje

Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Lietuvių kalbos draugija (LKD) antrą kartą rengia visuotinę virtualią lietuvių kalbos viktoriną. Atsakyti į LKD parengtus klausimus bus galima specialiai sukurtoje paskyroje visą parą Lietuvos laiku, nuo vidurnakčio iki vidurnakčio.

2019-04-30Seimo Žmogaus teisių komitetas: rugpjūčio 2 d. minėkime romų genocido dieną

Žmogaus teisių komitetas (ŽTK) balandžio 24 dienos posėdyje svarstė Atmintinų dienų įstatymo pakeitimo projektą Nr. XIIIP-3232, kuriuo siūloma papildyti Atmintinų dienų įstatymo 1 straipsnio 2 dalyje nustatytas atmintinas dienas, nustatant, kad rugpjūčio 2-oji yra romų genocido atminimo diena. Įstatymo projektu siūlomas romų genocido atmintinos dienos įtvirtinimas taptų reikšmingu įvykiu visai Lietuvos romų bendruomenei, atkreiptų visuomenės dėmesį į skaudžius istorijos faktus, prisidėtų prie romų kultūros atvirumo, tarpkultūrinio dialogo ir stereotipų mažinimo.

2019-04-28Alytuje startuoja Pasaulio lietuvių metams skirtas žurnalistų projektas

Balandžio 29 d. 17 val. Alytaus Jurgio Kunčino bibliotekoje atidaroma žurnalistės Lilijos Valatkienės fotografijų paroda "Lietuviais esame mes gimę!“ ir rengiama vieša diskusija su Vytautu Jonu Juška apie lietuvius ir lietuvybę šiuolaikiniame pasaulyje. Šį turą Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija kartu su L. Valatkiene ir V.J Juška paskyrė ypatingai progai - 2019 metais sukanka 70 metų, kai buvo paskelbta Lietuvių Charta, kuria įsteigta Pasaulio lietuvių bendruomenė. 1949 m. birželio 14 d. Vyriausiojo Lietuvos Išlaisvinimo Komitetas (VLIKas) paskelbė Lietuvių Chartą. Tai moralinis kodeksas, kuriame įsipareigota, kad Pasaulio Lietuvių Bendruomenė (PLB) vienytų visus už Lietuvos ribų gyvenančius lietuvius, siektų išlaikyti, kurti bei ugdyti lietuvių tautos gyvastį: jos kalbą, kultūrą, papročius, tradicijas, ir remti Nepriklausomos Lietuvos valstybę.

2019-04-15Žurnalistai kviečiami į diskusiją „Tarp eilučių: kinas ir politika“

Maloniai kviečiame žurnalistus į diskusiją „Tarp eilučių: kinas ir politika“, kuri vyks balandžio 30 d., 16:30 – 19:00 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius). „Tarp eilučių“ – tai Kultūros ministerijos organizuojamas diskusijų ciklas, kviečiantis pažvelgti į įvairias kultūros sritis per medijų ir informacinio raštingumo (toliau MIR) prizmę. Šiuo renginių ciklų ministerija tęsia MIR bei kritinio mąstymo ugdymą kultūros srityse bei skatina į diskusiją įsitraukti platesnę auditoriją.

2019-04-02Visuomenės informavimo etikos komisija paskelbė 2018 m. veiklos ataskaitą (2)

Visuomenės informavimo etikos komisija 2018 metais daugiausia skundų sulaukė dėl publikacijų interneto žiniasklaidoje (116 atvejų) ir spaudoje (76). Didžiausią susirūpinimą visuomenei kėlė nacionalinių interneto portalų ir regioninės spaudos etiškumas. Visuomenės informavimo etikos komisija 2018 m. gavo ir išnagrinėjo daugiausia skundų per ketverių metų veikos laikotarpį. Kasmet didėjantis skundų skaičius rodo augantį pasitikėjimą Komisija ir jos sprendimų svarbą vertinant visuomenės informavimo priemonių pateikiamos informacijos kokybę, žurnalistų profesionalumą ir etiškumą.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media