2023 m. gruodžio 3 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas

 

2023-11-07Prienuose - Mato Šalčiaus premijos įteikimas

Laba diena, mieli kolegos, lapkričio 8 d. maloniai kviečiame Jus į renginį Prienuose, kur bus įteikta Mato Šalčiaus premija.

2023-10-25Medijų rėmimo fondo direktoriaus konkursą laimėjo Ruslanas Iržikevičius

Viešąjį konkursą eiti naujai įsteigto Medijų rėmimo fondo direktoriaus pareigas laimėjo Ruslanas Iržikevičius. Konkurse dalyvavo devyni pretendentai.

2023-10-18DĖL ŽINIASKLAIDOS PRIEMONIŲ UŽVALDYMO IR GRĖSMIŲ VISUOMENĖS INFORMAVIMUI

Grupė žiniasklaidos organizacijų paskelbė pranešimą DĖL ŽINIASKLAIDOS PRIEMONIŲ UŽVALDYMO IR GRĖSMIŲ VISUOMENĖS INFORMAVIMUI,

2023-10-12LITEXPO meno mugė ArtVilnius'23 - LŽS nariams nemokamai (1)

2023 m. spalio 13-15 dienomis LITEXPO veiks meno mugė ArtVilnius'23. Su LŽS nario pažymėjimais įėjimas nemokamas.

2023-10-06Dar yra galimybė užsiprenumeruoti unikalų leidinį – LIETUVOS ŽINIASKLAIDOS ENCIKLOPEDIJĄ (3)

Enciklopedijoje per 5000 straipsnių, tarp jų beveik 2000 skirti žurnalistams, žiniasklaidos darbuotojams. Yra aprašyta daug laikraščių, žurnalų, radijo ir TV stočių, internetinių portalų, žiniasklaidos organizacijų ir pan. Prenumeratos sąlygos – skelbime.

2023-09-29NŽKA konferencija - spalio 20 dieną

Vilniuje, Žurnalistų namuose spalio 20 dieną, 11 val. įvyks NŽKA konferencija.

2023-09-22LŽS Etikos komisijos pirmininke tapo Jūratė Sobutienė (8)

Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisijos pirmininke vakar tapo kolegė Jūratė Sobutienė, LŽS Šiaulių apskrities skyriaus pirmininkė.

2023-09-14Vaižgantinės laukia svečių, o Vaižganto premijos konkursas pratęsiamas (1)

rugsėjo 16 d., Anykščių rajone Svėdasų seniūnijoje esančiame Malaišių kaime švenčiamos Vaižgantinės – rašytojo, pedagogo, kunigo Juozo Tumo Vaižganto gimtadienis. Paprastai šios šventės metu sveikinimas ir J. T. Vaižganto premijos laureatas, jam įteikiamas diplomas, medalis ir 300 eurų vertės premija. Tačiau šiemet premija bus teikiama vėliau –Vaižganto premijos vertinimo komisija priėmė sprendimą konkursą pratęsti ir suteikti galimybę pateikti daugiau kandidatų premijai.

2023-09-13Juozo Tumo Vaižganto premijos vertinimo komisija nutarė konkursą pratęsti iki spalio 16 d. (7)

Juozo Tumo Vaižganto premijos vertinimo komisija nutarė konkursą pratęsti iki spalio 16 d. Kviečiame Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Lietuvos rašytojų sąjungos narius, skyrius ir klubus iki 2023 m. spalio 16 d. imtinai pateikti daugiau kandidatų premijai gauti.

2023-09-05Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymas „Dėl žurnalistų apsaugos, saugumo ir įgalinimo užtikrinimo 2023-2025 metų veiksmų plano patvirtinimo“

Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys patvirtino Žurnalistų apsaugos, saugumo ir įgalinimo užtikrinimo veiksmų planą (jis šiek tiek pagal paskutinius neesminius (GP, SADM ir Policijos) pasiūlymus buvo patikslintas):

2023-08-20Kviečiame teikti kandidatus Vaižganto premijai gauti

2002 metais, minėdamos Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjungos 80-metį, Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija įsteigė kasmetinę Juozo Tumo-Vaižganto premiją. 2. Premija skiriama lietuvių rašytojui arba žurnalistui (pamečiui) už sėkmingą literatūros ir žurnalistikos (dokumentinės prozos arba literatūrinės publicistikos) dermę, vertinant praėjusių dvejų kalendorinių metų kūrybą. 3. Kandidatus premijai gali siūlyti Lietuvos rašytojų ar Lietuvos žurnalistų sąjungos nariai, skyriai ir klubai.

2023-08-08Pradėdamas pirmasis dotacijų programos "Vietos žiniasklaida už demokratiją" etapas. Kviečiame į internetinį seminarą

Pradėdamas pirmasis dotacijų programos "Vietos žiniasklaida už demokratiją" etapas. Kviečiame į internetinį seminarą

2023-08-04Publicistui Romualdui Norkui - lietuvių kalbos gynėjo Antano Macijausko premija (12)

Iškilaus kovotojo už lietuvišką spaudą, publicisto ir leidėjo Antano Macijausko premija šiemet paskirta publicistui, redaktoriui, leidėjui Romualdui Norkui. Pagal tradiciją ir steigėjų įsipareigojimą laureatui bus įteiktas Stasio Makaraičio sukurtas medalis, 1000 eurų prizas ir A. Macijausko monografija. Tai įvyks per miesto šventę „Biržai – sostinė mano“ rugpjūčio 5 d. , šeštadienį, Biržų pilies kieme (Radvilos g. 3, Biržai). Šventė prasidės 11 val.

2023-07-24LŽS informacija apie docentės, daktarės J. Mažylės persekiojimą Vilniaus universitete dėl įsitikinimų  (5)

2023 metų kovo 13 dieną Lietuvos žurnalistų sąjungos Valdyba kreipėsi į Vilniaus universiteto atsakingus asmenis informuodama apie mobingo situaciją ir nepagrįstą persekiojimą, kurie buvo taikomi LŽS narės, žurnalistės ir šio universiteto dėstytojos doc. dr. Jolantos Mažylės atžvilgiu. Šis atvejis ne tik tapo viešu, tačiau dėl jo viešoje erdvėje atsirado ir daugybė spekuliacijų bei nepagrįstų interpretacijų. Todėl siekdami sąžiningai informuoti visuomenę apie šios itin aktualios žmogaus teisių temos svarbiausius faktus, LŽS Valdybos sprendimu nutarėme pateikti visuomenei esminę informaciją dėl šios situacijos supratimo.

2023-07-08Laukiame kandidatų lietuvių kalbos gynėjo Antano Macijausko vardo premijai gauti

Mieli kolegos žurnalistai, iki liepos 10 dienos dar galima teikti savo, savo kolegų ir redakcijų kandidatūras lietuvių kalbos gynėjo Antano Macijausko vardo premijai. Darbai premijai gauti pateikiami Lietuvos žurnalistų sąjungai (Žurnalistų namai, Jogailos g. 11 (III a.), Vilnius, el. paštas: info@lzs.lt) kasmet iki liepos 10 dienos.

2023-06-02Seimas patvirtino naująją Visuomenės informavimo etikos komisijos sudėtį

Seime priimtas naujasis žiniasklaidos savireguliacijos – Visuomenės informavimo etikos komisijos (VIEK) pertvarkos – modelis, dėl kurio diskusijos parlamente vyko dvejus metus ir dėl kurio pertvarkos rastas sutarimas žiniasklaidos bendruomenėje.

2023-05-25Darbą pradeda iš esmės atsinaujinusi Lietuvos žurnalistų sąjungos Vilniaus skyriaus valdyba (7)

„Darbą pradeda iš esmės atsinaujinusi Lietuvos žurnalistų sąjungos Vilniaus skyriaus valdyba, patikėjusi man valdybos pirmininkės pareigas. Pasiūlymo eiti vadovauti žurnalistų Vilniaus skyriui sulaukiau dar praėjusiais metais, daug mąsčiau, suprantu, kad šios pareigos bus imlios laikui, kurį labai branginu. Visgi taip pat žinau, jog žurnalistika yra tai, kas man visada rūpėjo ir rūpės, todėl negaliu likti pasyvia stebėtoja“, - sako Daiva Žeimytė-Bilienė.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media