2024 m. birželio 25 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2009-08-10 LŽS vėliava - Lietuvos 1000-mečio viršūnėje Tian Šanyje

LŽS valdybos narys, žurnalistas, keliautojas Gerimantas Statinis specialiai Lzs.lt “Rugpjūčio 3 d. 13 val. labai nepalankiomis sąlygomis 6 žmonių grupė, vadovaujama Lietuvos alpinizmo federacijos eksprezidento Kęstučio Baleišio, užkopė į naują viršūnę Tian Šanyje, Ak-Su keteroje, ir pavadino ją Lietuvos 1000-mečio vardu. Viršūnės aukštis 4711 m.

2009-08-07 Pasibaigė sąskrydis „Žurnalistai už taiką 2009“

Štai ir pasibaigė tradicinis žurnalistų sąskrydis, organizuojamas LŽS, „Žurnalistai už taiką-2009“. Šiemet jis vyko net dvi dienas – nuo rugpjūčio 7 iki rugpjūčio 9 dienos Biržuose prie Širvenos ežero. Renginys buvo skirtas Lietuvos žurnalistų sąjungos 80-mečiui.

2009-08-03 A.Macijausko premija įteikta V.Morkūnienei

Savaitgalį Biržuose, miesto šventės metu, dalyvaujant gausiai miestiečių, svečių bei žurnalistų bendruomenei buvo iškilmingai įteikta Antano Macijausko premija, kuri šiemet skirta žurnalistei Vitalijai Morkūnienei.

2009-08-03 DALYVAUK: kviečia videominiatūrų festivalis-konkursas „Žiūrėk laisvai 2009“

Startuoja tradicinis videominiatiūrų festivalis-konkursas “Žiūrėk laisvai-2009”, kurį kasmet rengia Lietuvos žurnalistų sąjungos Televizijos operatorių klubas.

2009-08-03Žurnalistas A.Butnorius – Europos vicečempionas!

Vienas pajėgiausių mūsų šalies šachmatininkų, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys Algimantas Butnorius Slovėnijoje vykusiame Europos senjorų šachmatų čempionate iškovojo sidabro medalį. 62 metų kaunietis žurnalistas buvo vienas iš šešiasdešimt keturių Senojo žemyno šachmatų meistrų, kurie varžėsi dėl garbingų apdovanojimų.

2009-08-03 Žurnalistų sąskrydyje dalyvaus ir kolegos iš Ukrainos bei Baltarusijos

Rugpjūčio 7-9 d. Biržuose vyksiančiame tradiciniame žurnalistų sąskrydyje “Žurnalistai už taiką-2009”, kurį kasmet rengia Lietuvos žurnalistų sąjunga, jau pareiškė norą dalyvauti apie 100 kolegų. Šiemet renginys skirtas Lietuvos žurnalistų sąjungos 80-mečiui.

2009-08-03DALYVAUK: kviečia videominiatūrų festivalis-konkursas „Žiūrėk laisvai 2009“

Startuoja tradicinis videominiatiūrų festivalis-konkursas “Žiūrėk laisvai-2009”, kurį kasmet rengia Lietuvos žurnalistų sąjungos Televizijos operatorių klubas. Šiemet šio tradicinio festivalio-konkurso rengėjai pasirinko netradicinę temą – „Akiratyje žmogus“. Konkurso tikslas – sukurti, įvertinti ir visuomenei pristatyti reklaminio žanro videominiatiūras, keliančias šių dienų aktualijas bei išryškinančias žmogiškąsias vertybes.

2009-08-03Ko trūksta, kad visuomeninis transliuotojas tarnautų tik visuomenės interesams?

Šį antradienį (rugpjūčio 4 d.) 10.10 val. Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ vyks diskusija apie tai, kaip reikia valdyti ir finansuoti nacionalinį radiją ir televiziją, kad jo veikla tenkintų visą visuomenę. Lietuvos radijas ir televizija vadinamas nacionaliniu arba visuomeniniu transliuotoju. Kiekvienas Lietuvos pilietis turi jaustis ne tik kaip televizijos ar radijo auditorijos dalis, bet ir kaip šeimininkas. Kol kas LRT valdo 12 visuomenės atstovų, iš kurių 8 skiria šalies Prezidentas ir Seimas. Ne vienerius metus vykusios diskusijos ir net priimti įstatymų pakeitimai leido tikėtis ne tik faktinės bet ir teorinės visuomeninio transliuotojo nepriklausomybės nuo politikų.

2009-07-31 G.Statinis: “Ieškome naujos viršūnės”

Liepos 19-ąją iš Vilniaus iškeliavę Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimo ekspedicijos alpinistai, tarp kurių yra ir keliautojas, žurnalistas Gerimantas Statinis, vieną nežinomą Tian Šanio kalnyno viršūnę pavadins Lietuvos tūkstantmečio vardu.

2009-07-31 LŽS nariai - Pasaulio esperantininkų kongrese

Šiomis dienomis LŽS esperantininkų klubo atstovai dalyvauja 94-ajame Pasaulio esperantininkų kongrese Lenkijoje. Kongresas Balstogėje, istorinės jotvingių žemės sostinėje, baigsis rugpjūčio 1 d. Jo pagrindinė tema – „Kurti taikos tiltą tarp tautų: Zamenhofas šiandien“. Tema siejama su šiame mieste gimusio tarptautinės esperanto kalbos kūrėjo, Lietuvą savo tėvyne vadinusio, Lazerio Liudviko Zamenhofo 150-siomis gimimo metinėmis.

2009-07-31 LŽS nariui A.Čaplikui – įspėjimas pažeidus Etikos kodeksą

Lietuvos žurnalistų sąjunga raštu kreipėsi į savo narį Albiną Čapliką, kurio nederamas elgesys kolegų atžvilgiu jau buvo svarstytas LŽS etikos komisijoje ir LŽS valdybos posėdyje, ir įspėjo, jog Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą pažeidęs asmuo gali būti šalinamas iš LŽS narių.

2009-07-29Žurnalisto darbas ir politiniai interesai – nesuderinama

Šių metų liepos 13 dieną Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija priėmė svarbų sprendimą dėl to, ar etiška žurnalistui turėti ir kitus įsipareigojimus, susijusius su jo politine veikla ir politinėmis pareigomis. Minėtoji komisija svarstė jurbarkietės žurnalistės Daivos Bartkienės prašymą įvertinti publikacijas laikraštyje “Mūsų laikas”, taip pat išaiškinti Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 25 str. nuostatas.

2009-07-28 Žurnalistų sąskrydis vyks Biržuose

Rugpjūčio 7-9 d. Biržuose vyks tradicinis žurnalistų sąskrydis “Žurnalistai už taiką-2009”, kurį kasmet rengia Lietuvos žurnalistų sąjunga. Šiemet renginys skirtas Lietuvos žurnalistų sąjungos 80-mečiui.

2009-07-27D.Radzevičius: “Ką daryti su LRT? Reikia mažiau politikavimo ir stabilaus finansavimo”

Praėjusią savaitę apie savo atsistatydinimą iš Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos pareiškė jos narys Romas Sakadolskis.

2009-07-27 Šiaulių miesto savivaldybė paneigė “Šiaulių naujienų” priekaištus dėl galimo žurnalistų teisių suvaržymo

Šiandien, liepos 27 d., Lietuvos žurnalistų sąjunga gavo atsakymą iš Šiaulių miesto savivaldybės. LŽS buvo oficialiai kreipusis į Šiaulių miesto savivaldybės merą G.Mikšį po to, kai gavo kolegų iš “Šiaulių naujienų” redakcijos nusiskundimų dėl galimo žurnalistų teisių suvaržymo renkant informaciją.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media