2021 m. balandžio 21 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kitu kampu

*print*

Archyvas

 

2016-03-03Paskelbti 2015 m. Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai

Paskutinę „Vilniaus knygų mugės“ dieną visus lankytojus į susitikimą kvietė paramos ir labdaros fondo „Švieskime vaikus“ steigėjai Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis. Susitikimo metu pristatyta šviečiamoji veikla ir įvardinti trečiojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laimėtojai.

2016-02-07Literatūriniai susižvalgymai žiemos Palangoje, kur jūros seminarija virsta... „Meilužių koplyčia“

Palangiškis kolega Gediminas Griškevičius: Literatūriniai susižvalgymai žiemos Palangoje, kur jūros seminarija virsta... „Meilužių koplyčia“

2016-02-04Ne vien vaikai išmetami į šulinį. Popierinės reformos kartu su jais (1)

Atidžiai skaičiau tą oficialų pranešimą. Kelis kartus. Norėjau sužinoti ir pajusti, ar galime laukti kokių nors realių pokyčių dėl to vaikų saugumo rizikos šeimose. O radau, kad pasak Prezidentės, pirmiausia būtina sutvarkyti teisinę bazę, kuri užtikrintų reikiamas paslaugas socialinės rizikos šeimoms ir kuo skubiau priimti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, kuris iki šiol stumdomas tarp Seimo komitetų. Ir kas?

2016-01-26Jaunųjų žurnalistų vizitas pas Lentvario seniūną

Teorija be praktikos negyva. Tuo įsitikinę Lentvario pradinės mokyklos (direktorė Ona Ramanauskienė) Jaunųjų žurnalistų būrelio nariai: antrokai, trečiokai ir ketvirtokai. Interviu? Kas tai? Pokalbis. Būtent jam ir ruoštasi pora savaičių. Mokytasi pasisveikinti, prisistatyti, kalbėtasi apie korespondento laikyseną pokalbio metu, apgalvotai ruošti klausimai pašnekovui, su seniūnu Vytautu Rukšėnu.derintas lankymosi Lentvario seniūnijoje laikas.

2016-01-23M. Papinigis: kaip verslo vadybininkas tapo geidžiamu aktoriumi ir gabiu prodiuseriu?

Aktorius Mindaugas Papinigis visiems pažįstamas ne tik iš TV, bet ir iš kino ekranų. Išsiskiriantį balso tembrą turintį aktorių gerbėjai vis dažniau išvysta ne vaidinantį jam įprastą blogiuko vaidmenį, bet dirbantį už kadro. Praėjusią vasarą prodiuserio amplua komedijoje „Kunigo naudą velniai gaudo“ debiutavęs aktorius, ėmėsi ir dar vienos lietuviškos komedijos. Sausio mėnesio gale kino teatrus pasieks naujas M. Papinigio prodiusuotas kino filmas - „Patriotai“.

2016-01-19Istorijos „trupiniai“, kurie, lyg smėlynai pajūrį, praturtina ir 2016 metų Palangos metraštį

Ūžtelėjus Lietuvoje „laisvėjimo bangų“ lavinai, nukrentant daugelį gabių literatų, žurnalistų sielas ir širdis varžiusių valstybines cenzūras („Glavlitas‘) pančių neregėtai didelio skaitytojų susidomėjimo 1989 metais susilaukė „Tarybinės Klaipėdos“ redakcijos darbuotojų Ritos Bočiulytės, Vytauto Bajoro, Albino Stubros, Gražinos Juodytės, Prano Martinkaus ir žinoma, vyriausiojo redaktoriaus, poeto – fotomenininko Antano Stanevičiaus idėja leisti gyvenimiškos vaivorykštės spalvomis laisvai žaižaruojantį kurortinį priedą – “Vasarą”. Jokiu būdu – ne politizuotą ar bet kaip idealizuotą. Kam – „skaitalai“, o kam – įvairiaprasmė sielos atgaiva. Visko po truputį, o iš to „trupučio“ jauti ir ano meto dvasinio gyvenimo malonumus, - nes nieko nėra maloniau rašyti tai, apie ką garsiai net išsižioti viešai buvo draudžiama.

2015-11-25Stasį Makaraitį menant: dailininko darbų kataloge ir žurnalistų portretai (4)

Stasys Leonas Makaraitis sėkmingai susidorojo su nelengvomis užduotimis darant tokio pobūdžio darbus ir praturtino medalių kolekciją virtuoziškais darbais. Šiame katalogo skyriuje atspausdinti ir žurnalistams D. Radzevičiui, S. Pleskui, V. Žeimantui, J. Vėlyviui, V. Vaitkui, J. Stasinui, I.Skridlai, A. Čaikovskiui, A. Vaidilai sukurti medaliai. Taip pat čia rasime Žurnalistų sąjungos užsakytus medalius ir su Juozo Tumo Vaižganto, Antano Macijausko portretais. Šiuos medalius LŽS ir NŽKA pirmininkas įteikia kartu su kasmetinėmis piniginėmis premijomis atitinkamų vardinių premijų laureatams. Prabilus apie žurnalistų medalius, reikia pasidžiaugti vienu esmingu pokyčiu – žurnalistai tampa lygiaverčiai kultūros, meno žmonių lygmenyje.

2015-11-16Kolega Apolinaras Juodpusis: Apie plunksnos brolius ir seseris (49)

Norėčiau prisiminti ir tuo prisiminimu pagerbti lietuvių kalbos ir literatūros mokytojus, kurie įvairiu metu moksleiviams skiepijo meilę gimtajai kalbai, rašybai, ugdė mumyse pirmuosius kūrybos pradmenis.

2015-10-23Kur santaikoje ilsisi Amerikos lietuviai (2)

Artėja Vėlinės – aplankysime savo artimųjų kapus, prisiminsime brangiausius žmones. Daug tūkstančių lietuvių amžino poilsio atgulė svetur. Pabandykime bent mintimis nusikelti į vieną tokią atminties vietą kitoje Atlanto pusėje – JAV. Visoje Amerikoje žinomos Lietuvių tautinės kapinės (Lithuanian National Cemetery). Čikagoje 2011 m. rugsėjį buvo paminėtas jų šimtmetis.

2015-10-16Palangos paronžio pačiūža, gamtasieliai rašto broliai ir Šaipių girios „partizanų kuopa“ - kormoranai (2)

Kolegos Gedimino Griškevičiaus kitos mintys:"Palangos paronžio pačiūža, gamtasieliai rašto broliai ir Šaipių girios „partizanų kuopa“ - kormoranai"

2015-09-24Žmogaus ir gamtos santarvės šaukliai

Šią gaivią amžinų vertybių versmę uoliai puoselėja laisvę atgavusios mūsų šalies ūkininkai ir sodžiaus šviesuoliai. Ženklų indėlį įneša žurnalisto ir literato Kosto Fedaravičiaus iniciatyva 1994 m. pradžioje įkurta Lietuvos kaimo rašytojų sąjunga (LKRS).

2015-08-27Naudingas informacijos šaltinis apie pavojus kasdieniuose produktuose

Rygoje įvyko baigiamasis informacinės kampanijos apie pavojingas medžiagas kasdieniuose gaminiuose renginys. Partneriai iš trijų Baltijos valstybių bei Olandijos pristatė pasiektus rezultatus teigdami, jog kampanija „Pagalvok, kai perki“ ne tik sudomino didžiulę audtoriją, bet lėmė padidėjusį žmonių susirūpinimą naudojamais produktais, netgi – pakeitė jų vartojimo įpročius. Kampanijos iniciatoriai pabėžė, kad projekto el. puslapis www.pagalvok.lt išliks naudingu informacijos šaltiniu kiekvienam, siekiančiam gyventi sveikesnį gyvenimą ir sumažinti pavojingų medžiagų kokteilį savo kūne.

2015-08-13Paminėjome Tarptautinę romų holokausto aukų atminimo dieną

Prie Panerių memorialo susirinko kelios dešimtys Vilniaus romų ir jų bičiulių, kad paminėtų Tarptautinę romų holokausto aukų atminimo dieną. Čia iš akmenų romų vaikai sudėliojo „romų ratą“ ir papuošė jį gėlių puokšte. Tradiciškai viso pasaulio romai rugpjūčio antrąją prisimena šimtus tūkstančių nekaltai žuvusiųjų, nužudytų vien dėl to, kad juos vadino romais

2015-06-19Povilas Sigitas Krivickas: Šitoks „zakusonas“ perniek eina... (3)

Leidžiantis socializmo saulei, 1987 metų ankstyvą pavasarį surengtos bene paskutinės „Muzikos ir publicistikos dienos“. Jas iniciavo abi – Kompozitorių ir Žurnalistų – sąjungos. Važinėjom per Ukmergės rajono ūkių ir miestelių kultūros namus. Muzikantai grojo, dainininkai dainavo, o „žodžio meistrai“ varinėjo propagandines poringes.

2015-06-05Svarbi Kultūros ministerijos ir mokymo įstaigos sutartis

Kaip žurnalistui, malonu būti liudininku reikšmingų įvykių, kuriuos tenka stebėti ir nušviesti savo klausytojams, skaitytojams. Tarp jų paminėtinas šiomis dienomis įvykęs Kultūros ministerijos ir Socialinių mokslų kolegijos bendradarbiavimo sutarties pasirašymas. Tai retas toks atsitikimas, kai vyriausybinė institucija – ministerija – susitaria tiesiogiai bendradarbiauti su mokymo įstaiga – kolegija.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media