2023 m. balandžio 1 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2021-01-06Paskelbta per 600 nuotraukų iš kultūros žurnalo „Literatūra ir menas“ fotoarchyvo

Startavo „Literatūros ir meno“ skaitmenizuotų nuotraukų platforma https://literaturairmenas.lt/foto-archyvas. Joje daugiau kaip 600 archyvinių nuotraukų.

2021-01-04Gabrielė Vasiliauskaitė dirbs Susisiekimo ministro atstove spaudai.

G. Vasiliauskaitė sukaupusi didelę darbo įvairiose žiniasklaidos priemonėse patirtį, vadovavo Vilniaus oro uosto komunikacijai, ėjo švietimo ir mokslo ministrės J. Petrauskienės atstovės spaudai pareigas, Vyriausybės kanceliarijoje dirbo su strateginių projektų komunikacija. Ji Vilniaus universitete yra baigusi žurnalistikos studijas, studijavo Švedijoje.

2021-01-04Ministrės J. Šiugždinienės komandą papildė atstovas spaudai ir patarėja komunikacijai

Sausio 4 d. švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės atstovu spaudai pradeda dirbti Dainoras Lukas, turintis daugiau kaip dvidešimties metų patirtį viešųjų ryšių srityje ir žurnalistikoje. Prie J. Šiugždinienės komandos prisijungė ir patarėja projektų komunikacijai ir valdymui Vita Musnikienė.

2020-12-15Seimas: Po svarstymo pritarta siūlymui elektroninei žiniasklaidai taikyti PVM lengvatą

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIIP-4709(2), kuriomis numatoma nuo kitų metų pradžios nustatyti lengvatinį 5 proc. PVM tarifą elektroniniams laikraščiams, žurnalams ir kitiems elektroniniais ryšiais skelbiamiems periodiniams leidiniams.

2020-12-15Informacija žiniasklaidoje apie alkoholio ir tabako draudimus: prieš rinkimus politikai buvo linkę drausti mažiau (1)

2016-2020 metų kadencijos Seimas daugeliui atmintyje išliks kaip valdžia, ėjusi draudimų ir ribojimų keliu. „Mediaskopo“ analitikai išanalizavo, kaip keitėsi komunikacija žiniasklaidoje apie alkoholio ir tabako draudimus ir ribojimus 2016-2020 metais, kokios temos vyravo ir kurie politikai draudimų ir ribojimų kontekste pasisakė aktyviausiai.

2020-12-10LRTK priėmė šimtąjį sprendimą dėl piratinės interneto svetainės blokavimo

Tęsdama kovą su piratavimu bei gindama autorių teises internete, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) 2020 m. gruodžio 9 d. šiuo klausimu priėmė šimtąjį sprendimą.

2020-12-08Pagrindinis šalies portalas, kalbantis žmogaus teisių temomis, atnaujino savo identitetą: nuo šiol bus dar arčiau visuomenės

Didžiausias ir svarbiausias informacijos apie žmogaus teises šaltinis lietuvių kalba manoteises.lt drauge su jį valdančia asociacija – Lietuvos žmogaus teisių centru – pristato atsinaujinusią tapatybę. Naująjį vizualinį identitetą padėjo sukurti komunikacijos agentūra „Berta&“, neatlygintinai teikianti komunikacijos paslaugas Lietuvos žmogaus teisių centrui (LŽTC). Kaip pasakoja Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė, pokyčiai buvo ilgai laukti ir simbolizuoja ne tik vizualinį atsinaujinimą, bet ir tam tikrą priartėjimą prie labiau subrendusios visuomenės.

2020-12-01Pasikeitė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas spaudai

Lapkričio 26 dieną pasikeitė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas spaudai. Juo tapo Zigmantas Devižis. Kolegė Viktorija Petrošiūtė, iki šiol atlikusi šias pareigas, kol kas toliau kuruos Liberalų sąjūdžio komunikaciją.

2020-11-18LR Finansų ministerijos konkursas žurnalistams pratęsiamas iki sausio 3 d. (5)

Gerb. žiniasklaidos atstovai, kviečiame Jus dalyvauti jau tradiciniu tapusiame Lietuvos Respublikos finansų ministerijos 2020 metų žurnalistų ir tinklaraštininkų konkurse. Ketvirtąjį kartą apdovanosime Europos Sąjungos investicijų efektyvumą Lietuvoje profesionaliausiai tyrinėjančius žurnalistus, redaktorius bei komentatorius. Taip pat apdovanojimai bus skiriami už išskirtinius straipsnius, laidas, komentarus ir įrašus socialiniuose tinkluose.

2020-11-14Iš pareigų pasitraukia 15min.lt vyriausiasis redaktorius Raimundas Celencevičius

Ką gi, penktadienis, 13-a, tinkama diena pranešti: nutariau pasitraukti iš 15min vyriausiojo redaktoriaus pareigų. Pasitraukiu savo noru ir iniciatyva. Išeinu šalių susitarimu. Laikinai eisiu vyr. redaktoriaus pareigas tol, kol bus surastas naujas 15min vyr. redaktorius. Esu dėkingas, kad mano sprendimas buvo priimtas supratingai ir pagarbiai.

2020-11-12Vyriausybė pritarė Audiovizualinės žiniasklaidos direktyvos nuostatas perkeliančių teisės aktų pakeitimams

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos parengtiems Visuomenės informavimo įstatymo, Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisų projektams. Kultūros ministerijos ir prie jos sudarytos darbo grupės parengtos pataisos padėtų tinkamai perkelti 2018 metų pabaigoje priimtos Europos Parlamento ir Tarybos audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos nuostatas į Lietuvos nacionalinę teisę.

2020-11-10„Circle K“ degalinių tinklo žiniasklaidos planavimą perima „MediaCom“

Kanados kapitalo bendrovės „Alimentation Couche-Tard“ valdomas degalinių tinklas „Circle K“ pradėjo dirbti su žiniasklaidos planavimo agentūra „MediaCom“. „Circle K“ rengtame tarptautiniame konkurse dalyvavusi ir dar 17-a agentūrų nugalėjusi „MediaCom“ tapo pirmąja globalia tinklo partnere, kuri paslaugas degalinių tinklui teiks Europoje, JAV ir Kanadoje.

2020-11-07Monika Garbačiauskaitė Budrienė: Konstitucinis Teismas nusprendė, kad šiuo metu galiojantis LRT finansavimo modelis neprieštarauja Konstitucijai! (1)

Neslėpsiu, šiandien (lapkričio 3 d. – red.) LRT, o taip pat ir Lietuvos visuomenei, džiugi diena – Konstitucinis Teismas nusprendė, kad šiuo metu galiojantis LRT finansavimo modelis neprieštarauja Konstitucijai! Anot Konstitucinio Teismo, LRT biudžeto automatinis apskaičiavimas pagal surenkamas pajamas iš gyventojų pajamų mokesčių ir akcizų užtikrina, kad nacionalinis visuomeninis transliuotojas nepatirtų politinio spaudimo dėl jo veiklos. Tokiu teisiniu reguliavimu yra sudaromos prielaidos apsaugoti institucinį ir redakcinį nacionalinio visuomeninio transliuotojo nepriklausomumą, pasakė KT. „

2020-11-04Vilniaus politikos analizės institutas: Studijos apie valstybės institucijų ir žiniasklaidos finansinius santykius pristatymas

Vilniaus politikos analizės institutas 2020 m. lapkričio 5 d., ketvirtadienį, nuo 16 val. pristatys studiją apie valstybės institucijų ir žiniasklaidos finansinius santykius.

2020-10-29 „RTR Planeta“ retransliavimas gali būti laikinai sustabdytas

2020 m. spalio 28 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija nusprendė pradėti procedūrą dėl Lietuvoje rusų kalba retransliuojamos televizijos programos „RTR Planeta“ laisvo priėmimo Lietuvos Respublikos teritorijoje sustabdymo. Tokį sprendimą LRTK priėmė dėl šioje programoje besikartojančių Europos Sąjungos Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos ir Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo pažeidimų – programos laidose kurstomo karo, nesantaikos ir tautinės neapykantos.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media