2024 m. birželio 16 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2021-11-17Seimas pritarė Elektroninių ryšių įstatymui, kuriuo perkeliamas ES elektroninių ryšių kodeksas, įteisinama nauja eSIM technologija ir Ryšių reguliavimo tarnybos pertvarka

Seimas rudens sesijoje pritarė Elektroninių ryšių įstatymo (ERĮ) ir su juo susijusių teisės aktų pakeitimo projektams, kurie atvers naujas galimybes – įteisinta nauja eSIM technologija paspartins daiktų interneto plėtrą ir inovatyvių ryšio paslaugų atsiradimą, o Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) pertvarka sudarys sąlygas į tarnybą pritraukti aukščiausios kvalifikacijos ekspertų ir užtikrins skaidrų ir efektyvesnį rinkos reguliuotojo valdymą.

2021-09-25LRT – žmonių mylimiausia žiniasklaidos priemonė Lietuvoje

Rugsėjo 24 d., penktadienį, Rygoje vykusį reklamos ir rinkodaros forumą „Baltic Brand Forum 2021“ užbaigė prekių ženklų apdovanojimo ceremonija. Dviejose nominacijose triumfavo Lietuvos visuomeninis transliuotojas LRT. Lietuviai LRT išrinko mylimiausiu medijos prekių ženklu, toje pačioje nominacijoje tarp penkių žiniasklaidos priemonių minimas ir portalas LRT.lt.

2021-09-19Išdalinti Romo Sakadolskio žurnalistikos apdovanojimai

Rugsėjo 16 dieną Vilniuje išdalinti Romo Sakadolskio žurnalistikos apdovanojimai, skelbia Vytauto Didžiojo universitetas. Už išskirtinę pramogos žurnalistiką buvo apdovanotas žurnalistas Edvardas Kubilius („Už Vilniaus“, LRT RADIJAS), už išskirtinę nuomonės žurnalistiką – Rimvydas Valatka (delfi.lt), už išskirtinę tiriamąją žurnalistiką – Birutė Davidonytė ir Dovydas Pancerovas (Laisvės TV), už išskirtinę fakto žurnalistiką – Lauryna Vireliūnaitė (15min.lt).

2021-09-15PayPal panaikino galimybę atsiskaityti už neteisėtai skelbiamą autorių teisių saugomą turinį internete

2021 m. rugsėjo 14 d. finansinių paslaugų internete teikėja PayPal pranešė Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (toliau – LRTK), kad ji panaikino galimybę atsiskaityti už neteisėtai paskelbtą turinį visose interneto svetainėse, kurias LRTK užblokavo dėl autorių teisių pažeidimų.

2021-09-08 Pulitzerio premija lietuvaitei, Stasio Šalkausko įžvalgos... (1)

Į mus žvelgia jaunutė mergina – Andrea Januta. Ji apdovanota žurnalistams reikšminga Pulitzerio premija. Nuotraukose ir medalio atvaizdas. „Šiuo kokybės ženklu“ paženklinta žurnalistė kartu su Reuters komanda už rašinių ciklą „Apsaugoti“, apnuoginę policijos brutalumą. Apačioje – ant mamos rankų dar maža Andrea: šeima mini lietuvės močiutės Petronėlės devyniasdešimtmetį.

2021-09-06Rugsėjo 6-oji - „Lietuvos aido“ gimtadienis (1)

1917 m. rugsėjo 6-oji – ypatinga data Lietuvos istorijoje. Dar nepasibaigus Pirmajam pasauliniam karui, tądien pradėtas leisti vienas seniausių Lietuvos laikraščių „Lietuvos aidas“, reikšmingas Nepriklausomos Lietuvos valstybės kūrimo dokumentas. Jame 1918 m. vasario 19 d. buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas. Numerį su Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktu uždraudė leisti vokiečių cenzūra, bet redaktoriaus Petro Klimo ir laikraščio bendradarbių pastangomis jis buvo slapta atspausdintas ir išplatintas. Vienas iš tokių egzempliorių saugomas ir LMA Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių skyriuje.

2021-08-31„Santara“: mažas žurnaliukas, gražūs pabirukai (4)

Nuo seno mėgstu nedidelio formato, bet visada švelniai tarp pirštų praslystančiais puslapiais, meniškomis fotografijomis, informaciniais ir saikingais literatūriniais tekstais skaitytoją lepinantį žurnalą „Santara“.

2021-08-12„Žeimenos krantai“ - laikraštis visuomenei (4)

Rajonų laikraščiai... Kiekvienas jų savitas, bet visus vienija vienas tikslas - kuo daugiau papasakoti apie kraštą, kuriame gyveni, jo žmones, aišku, neatsiliekant ir nuo šalies, pasaulio kvėpavimo. Šį kartą pažvelgsime į Švenčionių rajono vieną laikraščių. Pavartysime jo kas savaitę išleidžiamus dvidešimt (kartais ir daugiau) puslapių.

2021-08-02Česlovas Iškauskas. Iš žurnalistinių kelionių. Su vaizdo kamera (4)

Baigiame kolegos Česlovo Iškausko žurnalistinių kelionių su vaizdo kamara aprašymą.

2021-07-29„Aviacijos pasaulis“ pakeitė valdytojus ir žada kurti kokybišką virtualų turinį (1)

Žiniasklaidos priemonė „Aviacijos pasaulis“ pakeitė valdytojus ir sukūrė naują viešąją įstaigą „Baltijos aviacijos žinios“. Steigėjais tapo 9 privatūs asmenys ir viena uždaroji akcinė bendrovė.

2021-07-23Česlovas Iškauskas: Iš žurnalistinių kelionių. Su vaizdo kamera (3)  (1)

1990-1992-ieji buvo pats mano kūrybinių kelionių su vaizdo kamera pakilimas. Nespėjai grįžti iš Italijos ar Alandų salų, jau kviečia į kitą Europos regioną. Be abejo, sutikdavau – vienas ar su kūrybine grupe.

2021-07-10Česlovas Iškauskas: Iš žurnalistinių kelionių. Su vaizdo kamera (2)

Tęsiame kolegos Česlovo Iškausko žurnalistinių kelionių su vaizdo kamara aprašymą.

2021-07-05Česlovas Iškauskas: Iš žurnalistinių kelionių. Su vaizdo kamera (2)

Dalį savo kūrybinės veiklos skyriau... vaizdo kameroms. Aštuntojo dešimtmečio antroje pusėje Lietuvos televizija jau buvo gerokai praturtėjusi. Ji jau turėjo keletą modernių kilnojamųjų televizijos stočių (KTS), įsigijo BETACAM kamerų, studijinės įrangos, jau nekalbant apie studijų techninį aprūpinimą. Bet pakako ir mėgėjiškos technikos.

2021-06-03Komunikacijos agentūra „Berta&“ atsinaujina: prie komandos prisijungia Tomas Kirša

Komunikacijos agentūra „Berta&“ stiprina savo komandą – prie skaitmeninės komunikacijos stratego vairo stoja ilgametę patirtį skaitmeninės ir rinkodaros komunikacijoje kaupęs Tomas Kirša. Daugiau nei 15 metų komunikacijoje dirbantis Tomas savo įžvalgomis sustiprins tiek klientų komunikaciją, tiek prisidės prie pačios agentūros tolimesnių pokyčių.

2021-05-26Darbą pradeda Seimo opozicijos lyderio patarėjas Kęstutis Butvydas (1)

Seimo opozicijos lyderio Sauliaus Skvernelio patarėjo ryšiams su visuomene pareigas pradeda eiti Kęstutis Butvydas.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media