2019 m. liepos 21 d., Sekmadienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2010-06-21Vyriausybė toliau marina spaudą

Spaudos leidėjų viltys, kad dar nuo liepos 1 d. gali būti nustatytas lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas periodinei spaudai, sužlugo. Vyriausybė atmetė siūlymą taikyti lengvatinį pridėtinės vertės mokestį (PVM) spaudai bent pusantrų metų. “Kiek mes jau sulaužėme iečių,- ir jokio rezultato! Kubilius yra nepajudinamas kaip uola. Politikai stumdosi kaip ožiai ant tilto ir tvirtina, kad jokių lengvatų spaudai negali būti. O mes juk neprašome kažin kokių nuolaidų, norime tik protingo tarifo. Lietuvoje vietinė spauda yra pasmerkta,”- piktinosi Šilutės ir Pagėgių krašto laikraščio “Pamarys” redaktorius Petras Skutulas.

2010-06-21“Žiniasklaidos anatomija”: Kaip susivokti ir nelikti apkvailintam?

Žinomas Vokietijos žurnalistas Udas Ulfkotė, įtakingo dienraščio „Frankfurter Algemeine“ redaktorius, yra parašęs knygą „Taip meluoja žurnalistai“. Populiarumo sulaukusiame leidinyje, kuris buvo išleistas ir Lietuvoje, jis apmąsto nevienareikšmius spaudos ir visuomenės santykius. Šia tema diskutuos ir kolegos - Rytis Juozapavičius, Gražina Sviderskytė, taip pat Lietuvoje gyvenantis švedų žurnalistas, vertėjas, filmų kūrėjas ir publicistas Jonas Oehmanas.

2010-06-21Startuoja 15min.tv – nemokama televizija internete

Kaip pranešė 15min.lt, pirmą kartą Lietuvoje šis naujienų portalas pradeda gyvai transliuoti televiziją internete adresu www.15min.tv. Portalo lankytojai galės tiesiogiai stebėti 12-kos lietuviškų kanalų transliacijas: LNK, TV3, LTV, TV6, LTV2, TV1, Sport1, Liuks! TV, Info TV, Baltijos TV, Balticum TV ir „Lietuvos ryto televizija“. Vienas didžiausių naujosios TV privalumų – techniškai paprastas pritaikymas vartotojams. Nereikia jokių papildomų antenų, plokščių, kabelių, kitų techninių sprendimų, taip pat – sutarčių ar įsipareigojimų.

2010-06-21Seimas paskyrė du naujus Lietuvos radijo ir televizijos komisijos narius

Seimas birželio 18 d. paskyrė du naujus Lietuvos radijo ir televizijos komisijos narius, o vieną kandidatūrą atmetė. Naujais nariais paskirti aktorius Rimantas Bagdzevičius ir buvęs LRT vadovas Kęstutis Petrauskis, o nepritarė verslininkės Janinos Zasienės kandidatūrai.Komisijai šiuo metu vadovauja Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Jonas Liniauskas.

2010-06-21Nacionalinė televizija rodys svarbiausias rankinio rungtynes

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija ir Lietuvos rankinio federacija pasirašė ilgalaikę bendradarbiavimo sutartį. Abi šalys sutarė propaguoti ir skatinti rankinio sportą Lietuvoje, per LRT televizijos programas transliuoti Lietuvos nacionalinių vyrų ir moterų rankinio rinktinių varžybas bei LRT rankinio taurės vyrų ir moterų varžybas. LRT generalinis direktorius A.Siaurusevičius teigė, kad „rankinis Lietuvos televizijoje turi senas tradicijas ir džiugu, kad sutartis pasirašyta LRT didžiosios rankinio taurės jubiliejinio, 50-ojo sezono išvakarėse.“

2010-06-18TS-LKD frakcija į LRT tarybą siūlo žurnalistą L.Gadeikį

Didžiausia Seimo frakcija - Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) - ketvirtadienį nutarė, kad į Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) tarybos narius turėtų būti siūloma žurnalisto, prozininko Liudviko Gadeikio kandidatūra. TS-LKD frakcijoje balsuota dėl dviejų kandidatų. Be L.Gadeikio į LRT tarybos narius dar siūlyta televizijos režisierė konservatorė Laima Lingytė. L.Gadeikio kandidatūrą palaikė 20, L.Lingytės - 12 frakcijos narių.

2010-06-17Paskelbti fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2009–2010“ nugalėtojai

Birželio 16 d. fotografijos galerijoje „Prospektas“ Vilniuje atidaryta Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2009–2010“ paroda ir paskelbti bei apdovanoti konkurso nugalėtojai. Beje, galimybę rinkti labiausiai jiems patikusią nuotrauką iš 40 geriausių, pateiktų konkursui turėjo naujienų portalo „Delfi“ skaitytojai. Daugiausiai balsų surinko Krašto apsaugos ministerijos fotografo A. Pliadžio nuotrauka „Veteranas“. Ši nugalėtojų apdovanojimo ceremonija – jau tradiciniu tapusio šeštą kartą rengiamo Krašto apsaugos ministerijos konkurso baigiamasis etapas.

2010-06-15Laidos “Žiniasklaidos anatomija” vedėjo vadžias perėmė žurnalistas V.Valiušaitis

Šiandien Žinių radijo eteryje startavo pasikeitusi laida “Žiniasklaidos anatomija”: prie jos vairo – kitas vedėjas. Žurnalistas Vidmantas Valiušaitis pakeitė iki šiol be pertraukos šią autorinę laidą vedusį LŽS pirmininką Dainių Radzevičių. Į eterį naujasis laidos vedėjas išėjo su solidžia tema ir įdomiais pašnekovais. „Žinių radijo“ pokalbių ir ginčų laida "Žiniasklaidos anatomija“ transliuojama antradieniais 10.05 val., kartojama 19.10 val.

2010-06-15LRT ir Juras Jankevičius skelbia interneto lietuvinimo vajų

Nuo birželio 15 d. LRT laida „Klausimėlis“ pradeda naują erą pasauliniame tinkle. Balandį dešimtmetį atšventusi Juro Jankevičiaus laida sukūrė svetainę, kurios pavadinimas yra lietuviškas – www.klausimėlis.lt „Laikas ne tik kalbėti, bet ir naršyti lietuviškai – pakaks rašinėti visokius aukstaicius, zemaicius, dzukus, suvalkiecius ar klausimelius. Lietuviški rašmenys yra unikalus lietuvių paveldas, ir tyčiotis iš jų – negražu“, – teigia Juras Jankevičius.

2010-06-14Lietuvos žurnalistų sąjunga rengia diskusiją Pagėgių savivaldybėje

Birželio 15 d. 11 val. Lietuvos žurnalistų sąjunga kartu su Pagėgių savivaldybe rengia apskrito stalo diskusiją apie spaudos ir žodžio laisvę šiame krašte. Diskusija surengta po to, kai LŽS pasiekė kai kurių vietinės žiniasklaidos atstovų nusiskundimai dėl sunkumų bei ribojimų rengiant informaciją spaudai. Atvirai pakalbėti apie spaudos situaciją regionuose ir aktyviai dalyvauti diskusijoje kviečiame vietinės žiniasklaidos atstovus!

2010-06-14Tado Dambrausko fotokonkurso baigiamieji akcentai – laureatų apdovanojimas ir paroda

Birželio 16 d. fotografijos galerijoje „Prospektas“ Vilniuje atidaroma Tado Dambrausko fotokonkurso paroda ir rengiama konkurso nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Joje dalyvaus krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius. Ši ceremonija – jau tradiciniu tapusio šeštą kartą rengiamo Tado Dambrausko fotografijų konkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2009–2010“ baigiamasis etapas.

2010-06-14Bus įteikta Antano Vaičiulaičio literatūrinė premija

Birželio 22 d. 15 val. Vilniaus pedagoginio universiteto II rūmuose vyks literatūrinė popietė, kurioje bus įteikta Antano Vaičiulaičio premija už geriausią novelę, 2008–2010 metais paskelbtą Lietuvos rašytojų sąjungos mėnraštyje „Metai“. Renginyje dalyvaus ir Antano Vaičiulaičio literatūrinės premijos laureatai Petras Dirgėla, Danutė Kalinauskaitė, Renata Šerelytė, ir Lietuvos rašytojų sąjungos mėnraščio „Metai“ vyriausiasis redaktorius, vertinimo komiteto narys Danielius Mušinskas bei kiti.

2010-06-14Nacionalinė televizija prisideda prie ekspedicijos „Misija Sibiras '10“

Birželio 20 d. 21 val. Vilniuje, LRT Didžiojoje studijoje, vyks jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projekto „Misija Sibiras '10” paramos koncertas. Toks renginys organizuojamas pirmą kartą per penkerius projekto gyvavimo metus. Koncertas skirtas žuvusiems ar nukentėjusiems tremtyje tautiečiams pagerbti, kartų tarpusavio supratimui skatinti, suteikti jaunimui galimybę artimiau pažinti praeities įvykius bei dar kartą parodyti visuomenei, kad jaunuomenei rūpi tėvynės istorija.

2010-06-14LŽS seminaras Klaipėdos regiono žurnalistams

Birželio 18-19 d. Lietuvos žurnalistų sąjunga kartu su F.Eberto fondu rengia seminarą Klaipėdos regiono žurnalistams. Praktinis seminaras „Naujo teisinio žiniasklaidos reguliavimo įtaka žurnalistikos etikai ir kokybei ekonominių pokyčių metu“ vyks Klaipėdos rajone, Aukštkiemių kaime įsikūrusiame konferencijų ir poilsio centre “Žaliasis slėnis”.

2010-06-11LRT taurę laimėjo “LRT BAFANA”

LRT teritorijoje esančioje futbolo aikštelėje įvyko simbolinės sezono pabaigtuvės, kurių tema buvo futbolas ir Afrika. Tačiau sveikinimo kalboje LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius sakė, kad „šią šventę reiktų laikyti ne sezono uždarymu, o naujo sezono pradžia“. Nuo šiandien LRT pradeda mėnesio futbolo transliacijų iš pasaulio futbolo čempionato Pietų Afrikoje maratoną.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media