2019 m. lapkricio 13 d., Treciadienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2010-07-09Žurnalistai kviečiami į sporto renginių miestą Šiaulius

Lietuvos žurnalistų sąjunga gavo kvietimą, kuriame žurnalistai raginami tapti svarbaus sportinio renginio ambasadoriais. Tai galimybė pirmiesiems gauti visą informaciją ir paskleisti žinią visuomenei apie pasaulines TAFISA ("Sportas visiems") žaidynes, kurios vyks Šiauliuose 2012 m. Kartu tai gera proga žurnalistų bendruomenei atidžiau pažvelgti į vieną iš didžiųjų šalies miestų – Šiaulius, kur jau kitąmet vyks ir kitas svarbus sportinis renginys – vyrų krepšinio čempionatas “EuroBasket 2011”.

2010-07-09Bus paskelbtas nuosprendis žurnalisto G.Visocko byloje

Šiandien Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme bus paskelbtas nuosprendis žurnalisto Gintaro Visocko ir Lietuvos prezidento posto siekusio Česlovo Jezersko byloje. Žurnalistas ir interneto tinklalapio Slaptai.lt redaktorius G.Visockas kaltinamas tuo, jog šiame tinklalapyje viešai paskelbė tikrovės neatitinkančią, pareiškėjo Č.Jezersko garbę ir orumą žeminančią informaciją. Koks nuosprendis bus priimtas šioje byloje, paaiškės tik liepos 16 d. 11.30 val., mat šiandien turėjęs vykti posėdis atidėtas.

2010-07-01LRT tarybos nariais 6 metams paskirti du senbuviai ir du naujokai

Seimas trečiadienį šešerių metų kadencijai paskyrė keturis Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) tarybos narius. Nuo rugpjūčio pabaigos LRT nariais skiriami žurnalistas Liudvikas Gadeikis, verslo konsultantas Tomas Eitutis, antrajai kadencijai pratęsiami dabartinių komisijos narių Edmundo Ganusausko ir Audronės Pitrėnienės įgaliojimai.

2010-06-30Prisidėti prie „Laisvės kelio“ gyventojams liko dar 2 savaitės

Prie „Laisvės kelio“ projekto prisidėti bus galima iki liepos 15 dienos. Lietuvos valstybės atkūrimo dvidešimtmečiui skirtos skulptūros statybos darbai jau prasidėjo, o rugpjūčio 23-iąją Vilniuje, Baltijos kelio atkarpoje, iškils skulptūra, simbolizuojanti susikibusių rankomis žmonių grandinę. Tarp šios iniciatyvos rėmėjų yra ir Lietuvos žurnalistų sąjunga bei aktyviausi jos bendruomenės nariai. Vienas iš jų - Žinių radijo žurnalistas Ginas Dabašinskas.

2010-06-28Neįmanoma LRT misija

Diagnozė aiški: Lietuvos radijas ir televizija (LRT) – komoje, vos kvėpuoja per vamzdelį. Ar per dvidešimt Nepriklausomybės metų stipraus, nepriklausomo Visuomeninio transliuotojo iš tiesų nepavyko sukurti? Vertinant politikų darbus, labiau atrodo: pavyko nesukurti! „Jie puikiai supranta, ką daro...”– linkęs manyti profesorius Žygintas Pečiulis, vertindamas politikų pastangas daryti įtaką LRT veiklai. „Politika yra nauda“,– sako buvęs LTN direktorius Audrius Lelkaitis. Teiginys, kad LRT trūksta valdžios dėmesio, yra absoliučiai neteisingas.

2010-06-23Auksinė plunksna – „Astros“ generaliniam direktoriui

Lietuvos žurnalistų sąjungos Alytaus skyrius šįmet šešioliktą kartą išrinko Metų žmogų. Jau tapo tradicija, kad Metų žmogų žurnalistai apdovanoja per Alytaus miesto šventės arba miesto gimtadienio renginius birželio viduryje. Alytaus miesto gimtadienio išvakarėse Lietuvos žurnalistų sąjungos Alytaus skyrius auksine plunksna apdovanojo ir 2010-ųjų Metų žmogaus titulą suteikė akcinės bendrovės mašinų gamyklos „Astra“ generaliniam direktoriui Semionui Bondarevui.

2010-06-22LTV World transliacijoms užtikrinti - 1,8 mln. litų

Vyriausybė nutarė skirti Lietuvos radijui ir televizijai papildomus 1,8 mln. litų. Tokia suma iš Privatizavimo fondo pirmadienį skirta LTV World transliacijoms užtikrinti.LRT taryba dėl susidariusių skolų nusprendė nuo gegužės 1-osios sutrumpinti nacionalinio transliuotojo programų transliacijas. LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius yra sakęs, jog siekiant išlaikyti transliacijų apimtį šiemet reikėtų papildomai apie 5 mln. litų.

2010-06-21Vyriausybė toliau marina spaudą

Spaudos leidėjų viltys, kad dar nuo liepos 1 d. gali būti nustatytas lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas periodinei spaudai, sužlugo. Vyriausybė atmetė siūlymą taikyti lengvatinį pridėtinės vertės mokestį (PVM) spaudai bent pusantrų metų. “Kiek mes jau sulaužėme iečių,- ir jokio rezultato! Kubilius yra nepajudinamas kaip uola. Politikai stumdosi kaip ožiai ant tilto ir tvirtina, kad jokių lengvatų spaudai negali būti. O mes juk neprašome kažin kokių nuolaidų, norime tik protingo tarifo. Lietuvoje vietinė spauda yra pasmerkta,”- piktinosi Šilutės ir Pagėgių krašto laikraščio “Pamarys” redaktorius Petras Skutulas.

2010-06-21“Žiniasklaidos anatomija”: Kaip susivokti ir nelikti apkvailintam?

Žinomas Vokietijos žurnalistas Udas Ulfkotė, įtakingo dienraščio „Frankfurter Algemeine“ redaktorius, yra parašęs knygą „Taip meluoja žurnalistai“. Populiarumo sulaukusiame leidinyje, kuris buvo išleistas ir Lietuvoje, jis apmąsto nevienareikšmius spaudos ir visuomenės santykius. Šia tema diskutuos ir kolegos - Rytis Juozapavičius, Gražina Sviderskytė, taip pat Lietuvoje gyvenantis švedų žurnalistas, vertėjas, filmų kūrėjas ir publicistas Jonas Oehmanas.

2010-06-21Startuoja 15min.tv – nemokama televizija internete

Kaip pranešė 15min.lt, pirmą kartą Lietuvoje šis naujienų portalas pradeda gyvai transliuoti televiziją internete adresu www.15min.tv. Portalo lankytojai galės tiesiogiai stebėti 12-kos lietuviškų kanalų transliacijas: LNK, TV3, LTV, TV6, LTV2, TV1, Sport1, Liuks! TV, Info TV, Baltijos TV, Balticum TV ir „Lietuvos ryto televizija“. Vienas didžiausių naujosios TV privalumų – techniškai paprastas pritaikymas vartotojams. Nereikia jokių papildomų antenų, plokščių, kabelių, kitų techninių sprendimų, taip pat – sutarčių ar įsipareigojimų.

2010-06-21Seimas paskyrė du naujus Lietuvos radijo ir televizijos komisijos narius

Seimas birželio 18 d. paskyrė du naujus Lietuvos radijo ir televizijos komisijos narius, o vieną kandidatūrą atmetė. Naujais nariais paskirti aktorius Rimantas Bagdzevičius ir buvęs LRT vadovas Kęstutis Petrauskis, o nepritarė verslininkės Janinos Zasienės kandidatūrai.Komisijai šiuo metu vadovauja Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Jonas Liniauskas.

2010-06-21Nacionalinė televizija rodys svarbiausias rankinio rungtynes

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija ir Lietuvos rankinio federacija pasirašė ilgalaikę bendradarbiavimo sutartį. Abi šalys sutarė propaguoti ir skatinti rankinio sportą Lietuvoje, per LRT televizijos programas transliuoti Lietuvos nacionalinių vyrų ir moterų rankinio rinktinių varžybas bei LRT rankinio taurės vyrų ir moterų varžybas. LRT generalinis direktorius A.Siaurusevičius teigė, kad „rankinis Lietuvos televizijoje turi senas tradicijas ir džiugu, kad sutartis pasirašyta LRT didžiosios rankinio taurės jubiliejinio, 50-ojo sezono išvakarėse.“

2010-06-18TS-LKD frakcija į LRT tarybą siūlo žurnalistą L.Gadeikį

Didžiausia Seimo frakcija - Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) - ketvirtadienį nutarė, kad į Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) tarybos narius turėtų būti siūloma žurnalisto, prozininko Liudviko Gadeikio kandidatūra. TS-LKD frakcijoje balsuota dėl dviejų kandidatų. Be L.Gadeikio į LRT tarybos narius dar siūlyta televizijos režisierė konservatorė Laima Lingytė. L.Gadeikio kandidatūrą palaikė 20, L.Lingytės - 12 frakcijos narių.

2010-06-17Paskelbti fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2009–2010“ nugalėtojai

Birželio 16 d. fotografijos galerijoje „Prospektas“ Vilniuje atidaryta Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2009–2010“ paroda ir paskelbti bei apdovanoti konkurso nugalėtojai. Beje, galimybę rinkti labiausiai jiems patikusią nuotrauką iš 40 geriausių, pateiktų konkursui turėjo naujienų portalo „Delfi“ skaitytojai. Daugiausiai balsų surinko Krašto apsaugos ministerijos fotografo A. Pliadžio nuotrauka „Veteranas“. Ši nugalėtojų apdovanojimo ceremonija – jau tradiciniu tapusio šeštą kartą rengiamo Krašto apsaugos ministerijos konkurso baigiamasis etapas.

2010-06-15Laidos “Žiniasklaidos anatomija” vedėjo vadžias perėmė žurnalistas V.Valiušaitis

Šiandien Žinių radijo eteryje startavo pasikeitusi laida “Žiniasklaidos anatomija”: prie jos vairo – kitas vedėjas. Žurnalistas Vidmantas Valiušaitis pakeitė iki šiol be pertraukos šią autorinę laidą vedusį LŽS pirmininką Dainių Radzevičių. Į eterį naujasis laidos vedėjas išėjo su solidžia tema ir įdomiais pašnekovais. „Žinių radijo“ pokalbių ir ginčų laida "Žiniasklaidos anatomija“ transliuojama antradieniais 10.05 val., kartojama 19.10 val.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media