2019 m. gegužes 20 d., Pirmadienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2010-06-15LRT ir Juras Jankevičius skelbia interneto lietuvinimo vajų

Nuo birželio 15 d. LRT laida „Klausimėlis“ pradeda naują erą pasauliniame tinkle. Balandį dešimtmetį atšventusi Juro Jankevičiaus laida sukūrė svetainę, kurios pavadinimas yra lietuviškas – www.klausimėlis.lt „Laikas ne tik kalbėti, bet ir naršyti lietuviškai – pakaks rašinėti visokius aukstaicius, zemaicius, dzukus, suvalkiecius ar klausimelius. Lietuviški rašmenys yra unikalus lietuvių paveldas, ir tyčiotis iš jų – negražu“, – teigia Juras Jankevičius.

2010-06-14Lietuvos žurnalistų sąjunga rengia diskusiją Pagėgių savivaldybėje

Birželio 15 d. 11 val. Lietuvos žurnalistų sąjunga kartu su Pagėgių savivaldybe rengia apskrito stalo diskusiją apie spaudos ir žodžio laisvę šiame krašte. Diskusija surengta po to, kai LŽS pasiekė kai kurių vietinės žiniasklaidos atstovų nusiskundimai dėl sunkumų bei ribojimų rengiant informaciją spaudai. Atvirai pakalbėti apie spaudos situaciją regionuose ir aktyviai dalyvauti diskusijoje kviečiame vietinės žiniasklaidos atstovus!

2010-06-14Tado Dambrausko fotokonkurso baigiamieji akcentai – laureatų apdovanojimas ir paroda

Birželio 16 d. fotografijos galerijoje „Prospektas“ Vilniuje atidaroma Tado Dambrausko fotokonkurso paroda ir rengiama konkurso nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Joje dalyvaus krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius. Ši ceremonija – jau tradiciniu tapusio šeštą kartą rengiamo Tado Dambrausko fotografijų konkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2009–2010“ baigiamasis etapas.

2010-06-14Bus įteikta Antano Vaičiulaičio literatūrinė premija

Birželio 22 d. 15 val. Vilniaus pedagoginio universiteto II rūmuose vyks literatūrinė popietė, kurioje bus įteikta Antano Vaičiulaičio premija už geriausią novelę, 2008–2010 metais paskelbtą Lietuvos rašytojų sąjungos mėnraštyje „Metai“. Renginyje dalyvaus ir Antano Vaičiulaičio literatūrinės premijos laureatai Petras Dirgėla, Danutė Kalinauskaitė, Renata Šerelytė, ir Lietuvos rašytojų sąjungos mėnraščio „Metai“ vyriausiasis redaktorius, vertinimo komiteto narys Danielius Mušinskas bei kiti.

2010-06-14Nacionalinė televizija prisideda prie ekspedicijos „Misija Sibiras '10“

Birželio 20 d. 21 val. Vilniuje, LRT Didžiojoje studijoje, vyks jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projekto „Misija Sibiras '10” paramos koncertas. Toks renginys organizuojamas pirmą kartą per penkerius projekto gyvavimo metus. Koncertas skirtas žuvusiems ar nukentėjusiems tremtyje tautiečiams pagerbti, kartų tarpusavio supratimui skatinti, suteikti jaunimui galimybę artimiau pažinti praeities įvykius bei dar kartą parodyti visuomenei, kad jaunuomenei rūpi tėvynės istorija.

2010-06-14LŽS seminaras Klaipėdos regiono žurnalistams

Birželio 18-19 d. Lietuvos žurnalistų sąjunga kartu su F.Eberto fondu rengia seminarą Klaipėdos regiono žurnalistams. Praktinis seminaras „Naujo teisinio žiniasklaidos reguliavimo įtaka žurnalistikos etikai ir kokybei ekonominių pokyčių metu“ vyks Klaipėdos rajone, Aukštkiemių kaime įsikūrusiame konferencijų ir poilsio centre “Žaliasis slėnis”.

2010-06-11LRT taurę laimėjo “LRT BAFANA”

LRT teritorijoje esančioje futbolo aikštelėje įvyko simbolinės sezono pabaigtuvės, kurių tema buvo futbolas ir Afrika. Tačiau sveikinimo kalboje LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius sakė, kad „šią šventę reiktų laikyti ne sezono uždarymu, o naujo sezono pradžia“. Nuo šiandien LRT pradeda mėnesio futbolo transliacijų iš pasaulio futbolo čempionato Pietų Afrikoje maratoną.

2010-06-10LRT vasaros sezoną pradeda futbolo fiesta

Šiandien nuo 16 val. Lietuvos radijo ir televizijos kiemelyje siaučia futbolo aistruoliai – čia vyksta inscenizuota LRT vasaros sezono atidarymo šventė. Futbolo komandų paradu ir Gustavo apeiginiu šokiu prasidėjusi šventė dar tik įsibėgėjo.Čia yra visko – saulės, emocijų, afrikietiško maisto, marškinėlių su pasaulio futbolo čempionato simbolika, agresyviai žaidžianti LRT tarybos futbolo komanda, galiūnas Žydrūnas Savickas vartuose, žaidėjų palaikymo komandos, dešimtys fotoobjektyvų ir daug nerealių kadrų.

2010-06-10Apie konkurencijos įtaką elektroninių ryšių tinklų ir paslaugų plėtrai – tarptautinėje konferencijoje

Birželio 9 d. Vilniuje prasidėjo tris dienas truksianti tarptautinė konferencija „Konkurencijos įtaka elektroninių ryšių tinklų ir paslaugų plėtrai. Atradimai ir praradimai“, kurią rengia Lietuvos kabelinės televizijos asociacija (LKTA). Ši, jau XIV-oji, tarptautinė konferencija skirta ir LKTA veiklos 15–osioms metinėms paminėti. Šiuo metu LKTA vienija 51 įmonę, teikiančią kabelinės TV, IP TV, prieigos prie interneto, fiksuoto ryšio ir kitas elektroninių ryšių paslaugas.

2010-06-10Žurnalistams – galimybė stažuotis Berlyno universitete

Lietuvos žurnalistų sąjungą pasiekė pasiūlymas, skirtas žurnalistams, norintiems tobulėti profesinėje srityje. Susidomėjusieji gali teikti paraiškas, gauti stipendiją ir du semestrus stažuotis Berlyno universitete. Berlyne esantis ir žurnalistų stažuočių programą siūlantis universitetas tikisi sulaukti stažuotojų iš visų Europos šalių bei JAV. Profesinio meistriškumo siekiantys žurnalistai jau dabar gali pildyti paraiškas ir sulaukę patvirtinimo planuoti kūrybines atostogas.

2010-06-10Praktinis seminaras “Kas ir koks yra šiandieninis autorius ir žurnalistas?”

Lietuvos žurnalistų sąjunga birželio 11 d. rengia praktinį seminarą “Kas ir koks yra šiandieninis autorius ir žurnalistas?” Seminaras surengtas dviejų LŽS klubų – Režisierių gildijos ir Televizijos operatorių klubo – iniciatyva. Jame dalyvauti pirmiausia kviečiami šių klubų bei LŽS Spaudos fotografų klubo nariai bei kiti kolegos. Seminaro dalyviai išgirs autorių teisių specialisto Arvydo Adamonio pranešimą ir patarimus. Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto lektorius Džiugas Paršonis kolegoms kalbės apie tai, su kokiomis problemomis skaitmeninėje erdvėje susiduria dabartinis autorius.

2010-06-10Sveikatos žurnalistų klubas kviečia narius į susitikimą

Birželio 14 d., pirmadienį, 18 val. kviečiame susirinkti žurnalistus, dirbančius sveikatos srityje. Tai jau ketvirtasis Sveikatos žurnalistų klubo susitikimas. Jo metu planuojama priimti klubo įstatus, išrinkti pirmininką, valdybą ir įsteigti LŽS Sveikatos žurnalistų klubą. Be darbinių klausimų, susitikimas turės ir temą. Narkotikų kontrolės departamento vadovė Audronė Astrauskienė pristatys Sveikatos žurnalistų klubo nariams naujausias narkotikų rūšis, kurios lengvai prieinamos jaunimui dėl sunkiai identifikuojamų formų ir pakuočių.

2010-06-10„Baltijos TV“ vadovui skirta bauda už paslėptos reklamos transliavimą

Baltijos televizijos vadovą jau antrąkart šiais metais “skandina” paslėpta reklama eteryje. Lietuvos radijo ir televizijos komisija nustatė, kad televizijos programoje „BTV“ laidoje „Kainos kodas“ (2010-04-11) buvo transliuojama paslėpta reklama bei padaryta reklamos transliavimo pažeidimų. Laidoje parodytas reklaminio turinio siužetas apie įmonės „Samsonas“ gaminius buvo pateiktas taip, kad žiūrovai galėjo nesuprasti, jog tai reklama, arba galėjo suklysti dėl pateiktos reklamos tikrojo tikslo.

2010-06-09Šiandien bus apdovanoti kūrybinio konkurso “Ekonomika.Verslas.Pinigai” laureatai

Šiandien iškilmingame renginyje bus paskelbti ir apdovanoti visi konkurso laureatai. Apdovanojimai bus įteikti šiems žurnalistams: Konkurso laureatėmis tapo Teresė Staniulytė už straipsnius “Valdininkų klaidų kaina artėja prie milijardo litų”, “Metus gilinta bala tapo labai gūdi ir klampi“ ir Birutė Montvilienė už straipsnį „Pieno perdirbėjai į prekybos centrus ne visuomet tiekia tai, kas rašoma prekių etiketėse“. Paskatinamosios premijos bus įteiktos Domui Burkauskui už reportažą apie “verslo angelus” TV laidoje “Idėjų metas” ir Daliai Zibolienei už straipsnį “Krizė: tikra ar menama”.

2010-06-07Sporto žurnalistai teisėjavo futbolo rungtynėms

Iš sporto žurnalistų sudaryta teisėjų brigada vadovavo futbolo rungtynėms. Žurnalistai Tautvydas Vencevičius ir Vytaras Radzevičius bei komentatorius Maksimas Vojevodinas teisėjavo Sekmadienio futbolo lygos (SFL) susitikimui. Debiutas teisėjams nebuvo lengvas, rungtynėse neapsieita be geltonų kortelių ir vienuolikos metrų baudinių.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media