2020 m. gegužes 27 d., Treciadienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2010-08-03“Žiniasklaidos anatomija”: kokia krikščioniškosios spaudos ateitis šimtmečio perspektyvoje?

Ne tiek daug Lietuvoje organizacijų, kurios gali pasigirti nepertraukiama 100 metų veiklos tradicija. Dar mažiau lietuviškų periodinių leidinių, kurie savo gyvavimo istoriją skaičiuotų triženkliais skaičiais. Žurnalas "Ateitis", pradėtas leisti 1911 m., nenutraukęs leidybos net ir sovietų okupacijos metais, yra vienas iš jų. Apie tai – antradienį 10.05 val. „Žinių radijo“ pokalbių ir ginčų laidoje „Žiniasklaidos anatomija“.

2010-08-03Šiandien bus išrinktas Antano Macijausko premijos laureatas

Lietuvos žurnalistų sąjunga kartu su Nacionaline žurnalistų kūrėjų asociacija ir Biržų rajono savivaldybe šiemet jau trečius metus iš eilės įteiks tradicinę – Antano Macijausko premiją. Šiandien Žurnalistų sąjungoje įvyksiančiame posėdyje paaiškės, kuriam iš kolegų bus paskirta ši premija. 2008 m. įsteigtos Antano Macijausko premijos laureate tapo žurnalistė Indrė Makaraitytė, konkursų „Nacionalinis diktantas“ bei „Padovanok Lietuvai viziją“ sumanytoja ir vykdytoja. 2009-ųjų rugpjūčio pradžioje Biržuose, miesto šventės metu, Antano Macijausko premija buvo iškilmingai įteikta žurnalistei Vitalijai Morkūnienei.

2010-08-02J.Šalkauskas: keturi dešimtmečiai su mikrofonu

Spaudos apžvalgininkas Juozas Šalkauskas, rugpjūčio 3 d. minėsiantis 40 metų darbo LRT sukaktį, puotos kelti neketina. Kukliai tarsteli, kad tiesiog dirba mėgstamą darbą ir jam atiduotų metų neskaičiuoja. Leidęsis į prisiminimus apie pirmuosius savo žingsnius radijuje J.Šalkauskas juokavo, kad sunkiausia jam buvo... išmokti kalbėti lietuviškai. "Esu kilęs iš Joniškio ir tuomet šnekėjau tarmiškai. Buvo sunku persilaužti, bet iki šios dienos dabartinės lietuvių kalbos žodynas yra pagrindinė mano stalo knyga. Niekada nesibodžiu žvilgtelėti, kaip vienas ar kitas žodis kirčiuojamas", – "TV dienai" sakė J.Šalkauskas.

2010-07-30FOTOKONKURSO dalyviams: Europos jaunių krepšinio čempionatas artėja prie finišo

Šiandien, liepos 30 d., Vilniuje vykstančio Europos jaunių vaikinų krepšinio čempionato ketvirtfinalis – pergalingai žaidžianti Lietuvos rinktinė 19 val. „Siemens“ arenoje (Ozo g. 14) susitiks su Graikijos komanda. Viso čempionato metu ir dar porą mėnesių po varžybų vyks U18 čempionato sklaidai skirtas specialus projektas – fotografijų konkursas „Ateities krepšinio žvaigždės – Vilniuje”. Jį kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionaline žurnalistų kūrėjų asociacija organizuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

2010-07-29“Laisvės kelias”: įmūrytos pirmosios plytos

Vakar vakare į statomą „Laisvės kelio“ skulptūrą, kurios idėją aktyviai remia ir Lietuvos žurnalistų sąjunga, buvo įmūrytos pirmosios vardinės plytos. Beveik 18 tūkstančių žmonių iš viso pasaulio per tris mėnesius prisidėjo prie vakar pradėtos mūryti skulptūros Vilniuje, Konstitucijos prospekte, kūrimo. Rugpjūčio 23-ąją, minint Baltijos kelio 21-ąsias metines, įvyks simbolinis plytų įmūrijimas skulptūros viduryje. Plytas su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavomis įmūrys buvę tuometiniai Sajūdžio ir Liaudies frontų lyderiai.

2010-07-29Radijo teatras kviečia provokuoti

Ar kada pagalvojote, kad reportažas arba kasdienės sutiktų žmonių istorijos gali nuskambėti radijo pjesėje ir pakeisti žinomą klasikinės dramos siužetą? O gal įmanoma remiantis klasikiniu kūriniu sukurti reportažinę dramą? Lietuvos radijas jaunuosius menininkus, plunksnos brolius ir seseris, užsikrėtusius nepagydomu teatro virusu, kviečia į provokaciją. Šių metų rugsėjo 6–10 dienomis organizuojamas II tarptautinis radijo dramaturgijos seminaras „Radijo drama“.

2010-07-28Rugpjūčio 14-15 d. LŽS kviečia žurnalistus į tradicinį sąskrydį

Jau po dviejų savaičių – rugpjūčio 14-15 d. - Kupiškyje vyks tradicinis žurnalistų sąskrydis, kurį organizuoja Lietuvos žurnalistų sąjunga. Jame kviečiami dalyvauti ne tik LŽS nariai, bet ir visi pageidaujantys žurnalistai. Sąskrydžio programa nepaliks abejingo nė vieno, nes kupiškėnai ketina ir parodyti, ir nustebinti... Žurnalistų laukia plaukiojimas vikingų laivu, ripkos varžybos, tradicinė medžiotojų sriuba „bliauka“ ir daug gerų įspūdžių!Žurnalistų stovykla įsikurs nuostabaus gamtovaizdžio kampelyje - Kupiškio marių saloje.

2010-07-28Žurnalistų gretas papildė ir... skaitytojai

Už pilietinę dvasią ir drąsą apdovanotas pirmasis DELFI skaitytojas. Neseniai startavusio projekto DELFI PILIETIS apdovanojimą už didžiausios skaitytojų ir žiniasklaidos reakcijos sulaukusios istorijos paviešinimą gavo Rimantas Kuralavičius. Vyras nufotografavo ir nepabijojo paviešinti brakonierių nuotraukas. Kiti DELFI skaitytojai jose atpažino Vilniaus rajono savivaldybės narį Kazį Aleksiūną, kuris baudžiamas už brakonieriavimą.

2010-07-28Pirmasis Baltijos kanalas transliuos laidas ir lietuvių kalba

Pirmasis Baltijos kanalas, baltiškasis Pirmojo kanalo analogas, nuo 2010 m. pabaigos pradės transliuoti laidas skaitmeninės televizijos žiūrovams dviem kalbomis – lietuvių ir rusų. Apie tai DELFI papasakojo „Baltic Media Alliance“ vykdomasis direktorius Ivaras Beltė. Jis atmetė politinius tokio sprendimo motyvus. Lietuvių apžvalgininkai pabrėžia, kad pastaruoju metu Lietuvoje daugėja informacijos iš Rusijos. VU Komunikacijos fakulteto dekanas A. Vaišnys įsitikinęs, kad Rusijos informacinės erdvės plėtra Lietuvoje – politinis Rusijos sprendimas formuoti prorusišką požiūrį į įvykius.

2010-07-26Skelbiamas kūrybinis konkursas Jono Vileišio premijai gauti

Jau tapo tradicija spalio pradžioje, minint Vietos savivaldos dieną, geriausias Lietuvos savivaldybes apdovanoti Auksinėmis krivūlėmis, o vietos savivaldai ir jos plėtrai nusipelniusius piliečius pagerbti Auksinės krivūlės Riterio apdovanojimu. Kartu apdovanojami ir kūrybinio konkurso Jono Vileišio premijai gauti laimėtojai. Kas šiemet taps premijos laimėtojais, paaiškės rugsėjo mėnesį. O dabar Lietuvos žurnalistų sąjunga ragina žurnalistus atidžiai peržvelgti savo kūrybinį kraitį ir siūlyti konkursui tinkančius darbus. Veikliems ir kūrybingiems kolegoms gal jau pavyko sukurti išskirtinių darbų – specialiai konkursui.

2010-07-23LŽS prisijungė prie iniciatyvos įamžinant V.Kernagio atminimą

Lietuvos žurnalistų sąjunga prisideda prie iniciatyvos, kuria siekiama išsaugoti Vilniuje maestro Vytauto Kernagio atminimą. 2011 m. gegužės 19 d. bus minimos V.Kernagio gimimo 60-osios metinės. Šią sukaktį ketinama paminėti atidengiant atminimo lentą V.Kernagiui ir pastatant paminklą Gedimino prospekte. Tikėtina, kad naujų idėjų kils ir kitą savaitę susitikus Lietuvos žurnalistų sąjungos bei viešosios įstaigos „Vytauto Kernagio fondas“ vadovams. „Entuziazmas ir geros idėjos gali suteikti naują pagreitį ir šiai iniciatyvai. Pasistengsime, kad taip atsitiktų“,- įsitikinęs LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius.

2010-07-21LŽS tradicija – paspausti ranką jubiliejų minintiems žurnalistams senjorams

Lietuvos žurnalistų sąjunga laikosi gražios tradicijos garbingų sukakčių proga pasveikinti bendruomenės narius. Šįkart į tokį susitikimą buvo pakviestos dvi kolegės, šį mėnesį švenčiančios gražius 75-erių metų jubiliejus. Mariją Šimkūnaitę ir Vaidilutę Volskytę vakar žurnalistų bendruomenės vardu sveikino Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko pavaduotoja Erika Straigytė ir LŽS Senjorų klubo pirmininkas Stanislovas Pleskus. Susitikimo metu be gražių palinkėjimų ir įdomių prisiminimų buvo ir rimtų kalbų – apie žurnalistiką, profesinę etiką ir LŽS veiklą.

2010-07-21Pritvirtintos pirmosios „Laisvės kelio“ plokštės

Šiandien "Laisvės kelio" skulptūros vietoje, Konstitucijos prospekte Vilniuje, pritvirtintos pirmosios betono plokštės su jų viduje išlietomis žmonių formos ertmėmis. Netrukus bus pradėtos klijuoti pirmosios plytos su prisidėjusių prie projekto žmonių pavardėmis. Prisidėti prie patriotinio "Laisvės kelio" projekto lieka vos viena savaitė. Šį projektą remia ir Lietuvos žurnalistų sąjunga. Vidas Rachlevičius, žurnalo „Versus“ redaktorius, teigia, jog „tokie dalykai, kaip „Baltijos kelias“, gali įvykti tik vieną kartą vienos kartos gyvenime. Ir tokia patirtimi gali pasigirti ne kiekviena karta. Ir ne kiekviena tauta.“

2010-07-21Žurnalo „Pasaulio lietuvis“ laukia permainos

Pasaulio lietuvių bendruomenės leidžiamas žurnalas „Pasaulio lietuvis“ šiuo metu turi 400 prenumeratorių. Jų sumokėtų prenumeratos pinigų ir leidėjų surinktų aukų vos pakanka žurnalo leidybai ir pašto išlaidoms. Tad leidinio redakcija ir bendraautoriai negali pasigirti honorarais, nes dažniausiai dirba visuomeniniais pagrindais. Jau liepos 29-30 dienomis Seimo rūmuose vyksiančiame Pasaulio lietuvių bendruomenių suvažiavime bus sprendžiamas ir tolesnis šio leidinio likimas. Tikėtina, jog suvažiavime bus pritarta siūlomam žurnalo išlikimo projektui – palikti tik elektroninę leidinio versiją.

2010-07-20Nuo ketvirtadienio Vilniaus arenos virs mūšio lauku

Pasak U18 krepšinio čempionato organizacinio komiteto direktoriaus Mindaugo Špoko, džiugu, kad jaunių krepšinio čempionatas vyksta Vilniuje – tai puiki galimybė svečiams iš 15-os įvairių šalių pamatyti mūsų miestą, turintį Europoje puikiausias sąlygas vykdyti tokio lygio čempionatus. Taip pat nuo šiandien viso čempionato metu ir dar porą mėnesių po varžybų vyks U18 čempionato sklaidai skirtas specialus projektas – fotografijų konkursas „Ateities krepšinio žvaigždės – Vilniuje”. Jį kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionaline žurnalistų kūrėjų asociacija organizuoja Vilniaus miesto savivaldybė.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media