2019 m. vasario 22 d., Penktadienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2019-01-27Kasmetiniame žurnalo „Nemunas“ renginyje – pasaulinės meno įžymybės

Kultūros žurnalas „Nemunas“ sausio 29 d. – vasario 5 d. kviečia į parodą „12 + 1“, vyksiančią Kaune, „Meno parko“ galerijoje (Rotušės a. 27). Čia lankytojai galės pamatyti daugelio 2018 m. numeriuose pristatytų dailininkų kūrinių originalus, susitikti ir pabendrauti su juos sukūrusiais menininkais, straipsnių autoriais, rašytojais ir poetais.

2019-01-18Rinkimai per LRT: specialieji projektai ir debatai, kuriuos ves N. Pumprickaitė ir E. Jakilaitis

2019-ieji Lietuvoje – rinkimų metai, nulemsiantys šalies gyvenimo kokybę ne vieneriems metams į priekį. Kaip geriausiai nušviesti rinkimus ir surengti jiems skirtus debatus, kandidatų pristatymus ir tiesiogines transliacijas, jau dabar planuoja LRT programų ir turinio kūrėjai, nusiteikę rinkimų laidas padaryti kokybiškiausiomis ir žiūrimiausiomis Lietuvoje.

2019-01-17„Nanook“ komandai – tarptautinis žurnalistikos apdovanojimas (1)

„The New Media Writing Prize“ (NMWP) apdovanojimai – tai vieta kur atrandami ir įvertinami svarbūs bei inovatyvūs pasakojimai, pateikiami įvairiausiais formatais ir skirtingose platformose. Tai jau devintas kartas kai šie tarptautiniai apdovanojimai yra teikiami žurnalistams ir naujųjų medijų kūrėjams Bournemouth universitete, Jungtinėje Karalystėje. Šiemet čia išskirtiniai darbai apdovanoti keturiose kategorijose. „Nanook“ dokumentinis multimedijų projektas „Žymės: Pereiti praeitį“ ir jo kūrėjai Berta Tilmantaitė, Mindaugas Drigotas, Karolis Pilypas Liutkevičius ir Sofija Korf laimėjo pirmą vietą „What’s New in Journalism“ kategorijoje. Dokumentiniame pasakojime „Žymės: Pereiti praeitį“ persipina istoriniai faktai, archyvinė medžiaga, keturių epizodų internetinis serialas apie ekspediciją „Lapteviečių pėdomis”, tremtinių pasakojimai bei interaktyvus žemėlapis

2019-01-11Stasio Lozoraičio premija – iškart dviem laureatams – Sigitui Tamkevičiui ir Marijonai Šaknienei

Lietuvos žurnalistų draugija tradiciškai per Trijų Karalių šventę paskelbė, kam atiteks aukščiausias LŽD apdovanojimas už žurnalistinę veiklą – Stasio Lozoraičio premija „Kelyje į Vilties Prezidento Lietuvą 2018“. Šiemet ji buvo įteikta sovietų okupacijos laikais leistos pogrindinės „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ redaktoriui, arkivyskupui emeritui Sigitui Tamkevičiui ir laikraščio Baltarusijos lietuviams „Lietuvių godos“ redaktorei Marijonai Šaknienei (Žarkauskaitei).

2019-01-03Keičiasi LRT.LT portalo vyriausiasis redaktorius. Juo bus Mindaugas Jackevičius (1)

Nuo sausio 8 d. keičiasi LRT.LT portalo vyr. redaktorius: redakcijai vadovaus Mindaugas Jackevičius, iki šiol čia dirbęs vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoju.

2018-12-29Lietuvos Vyskupų Konferencija turės atstovę spaudai - Ievą Urbonaitę-Vainienę (4)

Lietuvos Vyskupų Konferencijos sekretoriatas pranešė, kad nuo 2019 metų sausio 1 dienos j Lietuvos Vyskupų Konferencijos atstove spaudai pradės dirbti Ieva Urbonaitė-Vainienė. Ji taip pat rūpinsis Katalikų Bažnyčios žiniasklaidos koordinacijos klausimais.

2018-12-25Dėl žiniasklaidoje paskleistos informacijos apie animacinį serialą „Simpsonai“  (1)

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK), gavusi du susirūpinusių tėvų skundus dėl animaciniame seriale „Simpsonai“ skleidžiamos galimai neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančios informacijos, privalėjo atlikti tyrimą, nes tai ją įpareigoja Visuomenės informavimo įstatymas ir per 20 d. d. atsakyti pareiškėjui.

2018-12-18LRTK pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Ukrainos nacionaline televizijos ir radijo transliavimo taryba

2018 m. gruodžio 17 d. dvišalio susitikimo metu Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Ukrainos nacionaline televizijos ir radijo transliavimo taryba.

2018-12-11Kviečiame į naujo „Senvagės“ numerio pristatymą

Naujojo numerio pristatyme gruodžio 14 d. 16 val. Panevėžio G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje.

2018-12-05LRT Administravimo ir veiklos vystymo departamente Administravimo skyriaus vadove paskirta Rūta Svetlauskienė

LRT Administravimo ir veiklos vystymo departamente Administravimo skyriaus vadove paskirta Rūta Svetlauskienė. Rūta Svetlauskienė – VU baigusi teisininkė, turi kanclerės patirtį įmonėje „Fabula Hill+Knowlton Strategies” bei Vyriausybės kanceliarijoje, kur dirbo Personalo skyriaus patarėja.

2018-12-05LRT Administravimo ir veiklos vystymo departamente Personalo ir darbuotojų saugos vadove paskirta Vilma Navikienė

LRT Administravimo ir veiklos vystymo departamente Personalo ir darbuotojų saugos vadove paskirta Vilma Navikienė. V. Navikienė yra baigusi teisės studijas VDU, iki šiol dirbo personalo vadove UAB „Festo“, UAB „Grainmore“ kompanijose, buvo atsakinga už personalo projektų valdymą ir diegimą AB Šiaulių banke bei kompetencijų ugdymo projektus VGTU Karjeros centre.

2018-11-27Startuoja šeštasis vaizdo klipų konkursas KLIPVID

Jau šeštąjį kartą muzikinių vaizdo klipų kūrėjai varžysis LRT rengiamame konkurse KLIPVID. Nuo šiandien iki sausio 8 dienos jie kviečiami teikti paraiškas svetainėje http://klipvid.lrt.lt/. Nugalėtojams atiteks piniginiai prizai, kurių fondas – 6 500 eurų.

2018-11-26LRT pateikė skundą dėl Seimo nario S. Jakeliūno pasisakymo (2)

„Seimo nario viešai išsakyta nuomonė, kad „visuomeniniame transliuotojuje vyksta šešėlinis finansavimas, propagandos finansavimas“, meta rimtus įtarimus Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai, todėl negalime tylėti. Seimo narys neigiamą nuomonę apie LRT formavo niekuo nesiremdamas, jos nepagrindė jokiais faktais – tai akivaizdus piktnaudžiavimas teise pasisakyti viešai“, – sako M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

2018-11-16Spaudos apžvalga: kurie kandidatai į prezidentus populiaresni žiniasklaidoje?

Vilniaus politikos analizės institutas vykdo priešrinkiminį internetinės žiniasklaidos stebėsenos projektą, kuriame analizuojami kandidatų į prezidentus paminėjimai daugiau nei 80-yje Lietuvos interneto portalų. Prisegame parengtą straipsnį apie kandidatų paminėjimų skirtumus nacionalinėje ir regioninėje žiniasklaidoje.

2018-11-15LRT finansų vadove pradeda dirbti Asta Savickienė

Nuo lapkričio 15 dienos LRT finansų ir ekonomikos skyriaus vadove pradeda dirbti Asta Savickienė, turinti solidžią ekonominės analizės, finansų audito, kontrolės ir apskaitos patirtį verslo įmonėse.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media