2018 m. birželio 19 d., Antradienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2018-06-03Indrė Makaraitytė vadovaus LRT žurnalistiniams tyrimams

LRT Žurnalistinių tyrimų komandai vadovaus patyrusi aktualijų žurnalistė, laidų vedėja, politikos apžvalgininkė Indrė Makaraitytė. Dirbti LRT ji pradės nuo rugpjūčio.

2018-05-09LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybai ir naujienų integracijai vadovaus Inga Larionovaitė

Iš pareigų traukiasi ilgametis LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybos vadovas Audrius Matonis. Nuo gegužės 15 d. jį pakeis patyrusi žurnalistė, buvusi „Info TV“ kanalo žinių tarnybos vadovė Inga Larionovaitė. Ji ne tik vadovaus televizijos naujienų tarnybai, I. Larionovaitei bus keliamas didesnis uždavinys – integruoti visas tris naujienų tarnybas – televizijos, radijo ir portalo – ir koordinuoti jų darbą.

2018-05-09Europos Komisijos išvada: „RTR Planetos“ laisvo priėmimo sustabdymas – teisėtas

Europos Komisija (toliau – EK), išnagrinėjusi Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) 2018 m. vasario 14 d. sprendimą dėl televizijos programos „RTR Planeta“ laisvo priėmimo sustabdymo 12 mėn. Lietuvos Respublikos teritorijoje, padarė išvadą, kad toks LRTK sprendimas yra teisėtas, proporcingas ir atitinkantis Europos Sąjungos teisę.

2018-05-03Darbą atnaujina LRT programų pirkimo komisija

Pasikeitus LRT administracijai, darbą atnaujina Televizijos ir radijo programų sukūrimo ir jų parengimo transliuoti paslaugų pirkimo komisija. Per artimiausias savaites ji įvertins konkursui pateiktas laidas ir programas, vadovaudamasi daugeliu kriterijų – LRT misijos, meniniu, kūrybiniu, kaštų optimizavimo, turinio sinergijos, komunikacijos ir pan. Komisijos sudėtis yra atnaujinama ir išplečiama.

2018-04-26Kultūros ministerijoje įvyko diskusija apie pabėgelių įvaizdį Lietuvos viešojoje erdvėje

2018 m. balandžio 20 d. Kultūros ministerijoje įvyko susitikimas-diskusija „Išeivių iš Azijos ir Afrikos įvaizdis Lietuvos viešojoje erdvėje ir jų sociokultūrinės integracijos iššūkiai“, kurioje dalyvavo žiniasklaidos, valstybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų ir akademinės bendruomenės atstovai.

2018-04-24Išrinkime įdomiausią LRT žodį ar posakį

Siekdamas skatinti visuomenę domėtis ir fiksuoti viešosios kalbos vartosenos reiškinius, visuomeninis transliuotojas paskelbė LRT žodžio ir LRT posakio rinkimus. Jie pakeis anksčiau kasmet vykdavusius „Kalbos grynuolio“ rinkimus, kuriuose būdavo pagerbiami taisyklingiausiai kalbantys LRT laidų vedėjai ir žurnalistai.

2018-04-19Romas Bacevičius: bendrakursiai – Sausio 13-osios įvykių herojai. 12 dalis

Sonata KUKIENĖ, 1991 metais dirbusi žurnale „Mokslas ir technika“ ir savaitraštyje „Dienovidis“, dabar – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė, atsako į kolegos žurnalisto Romo Bacevičiaus klausimus.

2018-04-19Žurnalistų etikos inspektorei skundus pateikė KGB bendradarbiais išvadinti žurnalistai

Penki bendradarbiavimu su KGB apkaltinti žurnalistai pateikė skundus Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai dėl garbės ir orumo pažeidimo. Jų pavardės skelbiamos „Respublikos“ publikacijoje „Įtariamų KGB bendradarbių sąrašas“.

2018-04-17LRT generalinės direktorės pavaduotoju patvirtintas Gytis Oganauskas

Džiaugiuosi prisijungdamas prie didžiausios ir profesionaliausios Lietuvoje žiniasklaidos grupėsi ir tikiuosi, kad mano patirtis bus naudinga didinant LRT turinio sklaidą ir įvairovę”, – sako Gytis Oganauskas, kurį šiandien LRT taryba vienbalsiai patvirtino LRT generalinės direktorės Monikos Garbačiauskaitės pavaduotoju.

2018-04-13LRT vadovų komandoje – du nauji nariai: Tomas Rytel ir Ričardas Baltaduonis

LRT vadovų komandą netrukus papildys du nauji nariai. LRT Administravimo ir veiklos vystymo departamento vadovu nuo gegužės 7 d. tampa dr. Tomas Rytel, lig šiol ėjęs VĮ „Lietuvos oro uostų” Organizacinio vystymo departamento direktoriaus pareigas. Taip pat jau kitą savaitę LRT Interneto departamento vadovo pareigas pradės eiti Ričardas Baltaduonis, turintis ilgametę interneto portalų vadovavimo patirtį.

2018-04-08Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos (ŽEIT) 2017 m. ataskaita: KONSULTAVIMAS

ŽEIT teikia konsultacijas viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams, taip pat kitiems asmenims, suinteresuotiems žmogaus teisėmis ir laisvėmis visuomenės informavimo priemonėse bei viešosios informacijos skleidimu apskritai.

2018-03-22Lietuvos komunikacijos asociacija: naują vardą lėmė išaugusios komunikacijos profesionalų kompetencijos (1)

Lietuvos ryšių su visuomene ir komunikacijos profesionalus vienijanti organizacija oficialiai pradeda veikti nauju vardu – Lietuvos komunikacijos asociacija. Kodėl buvo reikalingas naujas organizacijos pavadinimas, kokios šios profesijos atstovų kompetencijos, kokia jų svarba šiandieniniame pasaulyje ir kokia apskritai komunikacijos ateitis? Apie tai kalbamės su Lietuvos komunikacijos asociacijos Tarybos pirmininke Lina Jakučioniene.

2018-03-17Dėl Viešųjų pirkimų tarnybos vadovės teiginių Seimo Laikinojoje komisijoje LRT veiklai tirti

Dėl Viešųjų pirkimų tarnybos vadovės teiginių Seimo Laikinojoje komisijoje LRT veiklai tirti: dvi publikacijos ir LRT komentaras.

2018-03-15Lietuvos televizijos programų struktūra pagal kilmės šalį, formą ir turinį

Lietuvos radijo ir televizijos komisija, įgyvendindama Visuomenės informavimo įstatymą ir vadovaudamasi Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos numatytais reikalavimais dėl Europos kūrinių kvotų vykdymo nacionalinių televizijos transliuotojų programose, patikrino šešių žiūrimiausių Lietuvos televizijos programų vienos savaitės struktūrą nuo 2018 m. sausio mėn. 22 d. iki 28 d.

2018-03-15Komisija priskyrė UAB ,,Patikimas verslas“, leidžiančią laikraštį ,,Laisvas laikraštis“ bei valdančią interneto portalą ,,laisvaslaikrastis.lt“ , profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos

Už sistemingus Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso pažeidimus Komisija nusprendė: priskirti UAB „Patikimas verslas“ (juridinio asmens kodas 303121202), leidžiančią laikraštį ,,Laisvas laikraštis“ bei valdančią interneto portalą ,,laisvaslaikrastis.lt“, profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų kategorijai.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media