2023 m. gegužes 29 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2023-04-08„Pragiedruliai“: Tarp nugalėtojų – ir Ukrainos žurnalistės laida

2023 m. balandžio 6 d. „Vaidilos“ teatre įvyko geriausių radijo ir televizijos laidų konkurso „Pragiedruliai“ nugalėtojų apdovanojimų ceremonija. 2023 m. kovo 22 d. konkurso „Pragiedruliai“ vertinimo komisija išaiškino tradicinio – jau dvidešimt pirmąjį kartą paskelbto konkurso nominantus ir nugalėtojus – buvo išrinktos geriausios 2022 m. pirmą kartą transliuotos radijo ir televizijos laidos.

2023-04-06Tikrovės neatitinkantis komentaras internete – teisė į nuomonę ar garbės ir orumo pažeidimas?

Išsakyti savo nuomonę viešai (socialinėse medijose ar žiniasklaidoje) tikrai galite, bet visada reiktų įvertinti ar savo nuomonės išsakymu viešai nesiekiama kito asmens sumenkinti ir įžeisti, ir ar Jūsų nuomonė atspindi realią faktinę tikrovę.

2023-03-30Alfonsas Kairys: Lentvaryje auga jaunųjų žurnalistų karta (2)

Neskubėdamas ėjo 2010-ųjų gruodis. Tada ir gimė Lentvario pradinės mokyklos laikraštis „Smalsutis”. Jo redakciją sudarė Jaunųjų žurnalistų būrelis. Per tiek metų būrelio pažymėjimus, teikiančius, kad mokinys baigė Jaunųjų žurnalistų būrelio užsiėmimus ir jam, jai suteikiamas Jaunojo žurnalisto vardas, gavo pustrečio šimto vaikų.

2023-03-16Apie lyčių lygybę: žurnalistams, darbdaviams, politikams ir kiekvienam gyventojui

Kas yra seksizmas ir kaip reaguoti į seksistinius juokelius? Kas yra mizoginija (neapykanta moteriai) ir kaip į ją reaguoti? Ką daryti patyrus diskriminaciją, priekabiavimą lyties pagrindu arba seksualinį priekabiavimą darbe? Atsakymai į šiuos ir daug daugiau klausimų pateikiami naujoje informacinėje svetainėje Lygiadieniai.lt, kurioje žurnalistai ir visi žmonės lengvai ras visą koncentruotą informaciją apie lyčių lygybę.

2023-03-09Įgyvendinant ES sankcijas blokuojami IP adresai, kuriais pasiekiami Rusijos propagandiniai kanalai

2023 m. kovo 8 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą duoti privalomus nurodymus interneto paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti IP (angl. Internet Protocol) adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Kremliaus propagandos televizijos kanalus „NTV“, „Pervyi Kanal“, „Rossiya 1“, „Rossiya 24“ ir „RTR Planeta“, kuriems Europos Sąjunga (toliau – ES) taiko ribojamąsias priemones – sankcijas.

2023-02-28Lietuvos radijo ir televizijos komisija: Vlogerių veiklos reguliavimas Europoje

Nuo 2022 m. kovo mėn., kai Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė gaires dėl vlogerių (angl. vlog – video blog) – audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikėjų, teikiančių paslaugas naudojantis dalijimosi vaizdo medžiaga platforma, kvalifikavimo, jiems taikomų reikalavimų bei veiklos reguliavimo, LRTK užsiregistravo 8 tokia veikla užsiimantys paslaugų teikėjai.

2023-02-10Viešosios įstaigos „Bernardinai.lt“ direktoriumi paskirtas Juozas Ruzgys (4)

Interneto dienraštį „Bernardinai.lt“ valdančios viešosios įstaigos direktoriumi paskirtas Juozas Ruzgys. Jis pakeitė iki šiol VšĮ „Bernardinai.lt“ šešerius metus vadovavusią Veroniką Kimbrytę. Tokį sprendimą sausio pabaigoje priėmė viešosios įstaigos steigėjas – Lietuvos šv. Kazimiero provincijos Vilniaus šv. Pranciškaus ir šv. Bernardino vienuolynas, atsižvelgdamas į V. Kimbrytės prašymą.

2023-01-31Autoritarinis juokas. Politinis humoras ir sovietinė distopija Lietuvoje arba atšluota „Šluota“  (5)

Laiko dulkes nušlavė ir kitu žvilgsniu į „Šluotą“ pažvelgti paskatino pernai Kornelio universiteto (JAV) išleista Neringos Klumbytės monografija „Authoritarian Laughter. Political Humor and Soviet Dystopia in Lithuania“ („Autoritarinis juokas. Politinis humoras ir sovietinė distopija Lietuvoje“). Autorė, antropologijos ir Rusijos bei posovietinių tyrimų profesorė, Majamio universiteto Havighursto Rusijos ir posovietinių tyrimų centro Lietuvos programos direktorė, kone 300 psl. apimties mokslinį darbą paskyrė antropologiniam „Šluotos“ juoko fenomeno aspektui.

2023-01-26Diskusija žurnalo „Naujosios Romuvos“ 2022-ieji: tendencijos ir iššūkiai. Kviečiame!

Sausio 30 d. (pirmadienį) 17 val. kviečiame į atvirą renginį-diskusiją „Žurnalo „Naujosios Romuvos“ 2022-ieji: tendencijos ir iššūkiai“, kuri vyks Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje.

2023-01-12Žurnalas „Valstybė“: 2022-ųjų Pasaulio metų žmonės „Azovo

Žurnalo „Valstybė“ redakcija Pasaulio metų žmonėmis išrinko „Azovo“ būrį, Mariupolio ir Ukrainos gynėjus.

2022-12-29Nuo sausio žurnalistams bus suteikta teisė gauti išsamius duomenis apie asmenų nekilnojamąjį turtą

Seimas balsų dauguma pritarė Teisingumo ministerijos parengtam Nekilnojamojo turto registro įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūloma išplėsti subjektų, galinčių gauti išsamius Nekilnojamojo turto registro duomenis, ratą. Numatyta, kad žurnalistams bus suteikta galimybė gauti aktualius ir archyvinius duomenis apie visą asmens nekilnojamąjį turtą ir su juo susijusių asmenų duomenis – taip būtų efektyviau užtikrinama visuomenės teisė gauti informaciją.

2022-12-18Lietuvos kultūros taryba: Priimtas sprendimas dėl projekto „Laisva žurnalistika - laisva visuomenė“ (1)

Lietuvos kultūros taryba priėmė sprendimą finansuoti projektą „Laisva žurnalistika - laisva visuomenė“. Sprendimas skelbiamas interneto svetainėje adresu www.ltkt.lt , skiltyje Projektų finansavimas.

2022-12-11„Ekspress Grupp“ įsigijo Lietuvos naujienų portalą lrytas.lt (1)

Pirmaujanti Baltijos šalyse žiniasklaidos grupė „Ekspress Grupp“ iš Lietuvoje laikraščio „Lietuvos rytas“ įsigijo internetinį naujienų portalą lrytas.lt.

2022-12-05Ką atskleidė forumas „Reklamos kalba – stilinga, įtaigi, laužanti normas..?“ (2)

Lituanistai, žurnalistai, komunikacijos ekspertai, reklamos industrijos ir kitų sričių atstovai Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) surengtame nuotoliniame kalbos forume „Reklamos kalba – stilinga, įtaigi, laužanti normas..?“ diskutavo apie verbalinės reklamos tendencijas, dalijosi patirtimi, kaip gimsta geriausi reklaminiai tekstai, aptarė gerus ir blogus pavyzdžius, samprotavo, kaip apskritai reklama veikia vartotojų kalbinę raišką.

2022-11-30Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dekanė - prof. dr. Renata Matkevičienė (4)

2022 m. lapkričio 28 d. posėdyje Tarybos balsų dauguma Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dekane 5 metų kadencijai išrinko prof. dr. Renatą Matkevičienę. Sveikiname ir linkime visokeriopos sėkmės būsimuose darbuose!
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media