2019 m. birželio 25 d., Antradienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2019-06-03 Kultūros žurnalas „370“ kviečia į diskusiją „Festivalių kultūra ir festivalininkai šiandien“

Kultūros žurnalas smalsiems protams „370“ kviečia į pirmąjį „370“ renginį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Kūrybingi leidinio darbuotojai, bendradarbiaudami su Nacionaline biblioteka, ketina surengti renginių, skirtų įvairioms kultūros temoms, ciklą. Būsimuose susitikimuose bus kalbama ir diskutuojama įdomiausiomis muzikos, teatro ir kino temomis. Susipažinsime su „370“ rašančiais ir kultūra kvėpuojančiais žmonėmis. Diskusija įvyks birželio 10 d.17 val. Renginių erdvėje, III aukšte.

2019-05-30„Kantar“ metinis spaudos auditorijos tyrimas: spaudą skaito 71 proc. gyventojų,  (1)

Atnaujinus metodologiją, „Kantar“ tyrimas atskleidė didesnę dalį skaitančiųjų spaudą – iš viso periodiką reguliariai skaito 71 proc. gyventojų. Skaitomiausių leidinių TOP trejetukas lieka nepakitęs – pirmoje vietoje „Savaitė“, toliau rikiuojasi „Žmonės“ ir „Lietuvos rytas“.

2019-05-14LRTK pradėjo vykdyti teisių turėtojų priežiūrą internete (1)

Vykdydama intelektinės nuosavybės teisių turėtojų internete priežiūrą, 2019 m. gegužės 8 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) pirmą kartą priėmė sprendimą dėl privalomų nurodymų interneto prieigos paslaugų teikėjams davimo.

2019-05-03LRTK susitiko su „Google“ atstovais

2019 m. gegužės 3 d. LRTK susitiko su interneto technologijų kompanijos „Google“ atstovais aptarti galimybę pašalinti iš „Google“ paieškos sistemos LRTK užblokuotas interneto svetaines. Taip pat buvo aptartas klausimas dėl galimybės apriboti informacijos pasiekimą per „Google“ DNS serverį, kad LRTK sprendimai dėl interneto svetainių blokavimo būtų sunkiau apeinami ir efektyviau įgyvendinami.

2019-04-17LRT sudėliojo ilgalaikius tikslus: korespondentai užsienyje, universalūs reporteriai ir išskirtinis dėmesys kokybei

“Vienoje aiškioje schemoje matoma, kur einama ir kaip einama,” - taip antradienį (2019 04 16- red.) LRT Tarybos posėdyje pristatytas 2019–2022 m. ilgalaikes kryptis įvertino Tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis. Jose numatyti tikslai, kurių link artimiausius trejus metu kryps LRT veikla.

2019-04-02Viešas kreipimasis dėl visuomenės informavimo etikos pažeidimų portale alfa.lt (1)

Visuomenės informavimo etikos komisija, skelbdama šį viešą kreipimąsi, siekia atkreipti portalo alfa.lt redakcijos ir skaitytojų dėmesį į dažniausiai šiame portale daromus etikos pažeidimus.

2019-03-20LRT taryba – už LRT.LT publikacijas LRT.LT portale (1)

LRT taryba palaiko LRT administracijos sprendimą nebesikeisti portalų publikacijomis. Šis klausimas buvo svarstytas kovo 19 d. Tarybos posėdyje Internetinės žiniasklaidos asociacijos (IŽA) prašymu, kuriuo ji siekė Tarybos įpareigojimo naujienų portalui LRT.LT dalintis savo rengtomis medžiagomis.

2019-03-08LRT.LT deda tašką: portalas atsinaujino  (1)

Kovo pradžioje startavo atsinaujinęs portalas LRT.LT su visiškai nauju dizainu, vartotojams patogesne struktūra, patobulinta LRT mediateka ir sustiprinta žurnalistų komanda.

2019-03-07Domas Šniukas ir jo nauja knygą „Žurnalistikos lankose“ (1)

Kovo 6 dieną Teatrų sąjungos salėje vykusiame LŽS Senjorų klubo susirinkime buvo pristatyta kolegos Domo Šniuko nauja knygą „Žurnalistikos lankose“. Apie ją kalbėjo kolega Juozapas Vytas Urbonas, knygos autorius, kiti. Ištrauką perskaitė kolega Juozas Šalkauskas. Kolegos Domo surengtoje viktorinoje prizą, naująją knygą, laimėjo kolegė Loreta Nikolenkienė. Sveikiname kolegą Domą su nauja knyga.

2019-03-01Dėl informacijos socialiniuose tinkluose rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu (1)

2019 m. kovo 2 d. 1 val. - kovo 3 d. 20 val. – rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis. VRK primena, kad pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 53 straipsnio 1 dalį rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos, išskyrus išorinę politinę reklamą, iškabintą iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui.

2019-02-28LRT rinkimų rentgenas“ parodys, kaip manipuliuojama mūsų sąmone

„LRT rinkimų rentgeno“ pagrindine platforma taps atsinaujinęs portalas LRT.LT, taip pat bus rengiamos diskusijos LRT laidoje „LRT aktualijų studija“ bei LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“. Apie aktualias temas kalbės žinomi, patyrę Lietuvos ir užsienio ekspertai. Skaitytojams ir socialinio tinklo „Facebook“ sekėjams bus pristatyti patrauklūs mokomieji filmukai, konkursai.

2019-02-07Vilniaus politikos analizės institutas skelbia žiniasklaidos būklės tyrimų konkursą

Vilniaus politikos analizės insitutas (VPAI) skelbia žiniasklaidos būklės tyrimų stipendijų konkursą. Į individualias ir grupines stipendijas gali pretenduoti žurnalistai, redakcijos ir akademinės bendruomenės atstovai, tyrinėjantys žiniasklaidos laisvės problematiką, žiniasklaidos finansavimo modelius ir šaltinius, valstybės ir verslo įtaką žiniasklaidai, žiniasklaidos etiką ir skaidrumą bei tiriamosios žiniasklaidos situaciją.

2019-02-07Pasiūlymai sprendžiant su politinėmis kampanijomis susijusias etikos problemas

Nuo metų pradžios Visuomenės informavimo etikos komisija sulaukia klausimų dėl žurnalistų, redakcijų darbuotojų, savininkų dalyvavimo politinėje kampanijoje, rinkimų kampanijos nušvietimo, kandidatų dalyvavimo laidų vedėjais, žurnalistų moderavimo politinės kampanijos renginiuose ir kt. ir interesų konfliktų. Visuomenės informavimo etikos komisija tikisi, kad suformuluoti atsakymai padės priimti teisingus sprendimus.

2019-01-27Kasmetiniame žurnalo „Nemunas“ renginyje – pasaulinės meno įžymybės

Kultūros žurnalas „Nemunas“ sausio 29 d. – vasario 5 d. kviečia į parodą „12 + 1“, vyksiančią Kaune, „Meno parko“ galerijoje (Rotušės a. 27). Čia lankytojai galės pamatyti daugelio 2018 m. numeriuose pristatytų dailininkų kūrinių originalus, susitikti ir pabendrauti su juos sukūrusiais menininkais, straipsnių autoriais, rašytojais ir poetais.

2019-01-18Rinkimai per LRT: specialieji projektai ir debatai, kuriuos ves N. Pumprickaitė ir E. Jakilaitis

2019-ieji Lietuvoje – rinkimų metai, nulemsiantys šalies gyvenimo kokybę ne vieneriems metams į priekį. Kaip geriausiai nušviesti rinkimus ir surengti jiems skirtus debatus, kandidatų pristatymus ir tiesiogines transliacijas, jau dabar planuoja LRT programų ir turinio kūrėjai, nusiteikę rinkimų laidas padaryti kokybiškiausiomis ir žiūrimiausiomis Lietuvoje.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media