2024 m. vasario 26 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas

 

2022-04-06Lietuvos meno kūrėjų asociacija: Kviečiame „uždaryti dangų“ rusiškai kultūrai

Lietuvos meno kūrėjų asociacija paskelbė spaudos pranešimą, kuriuo kviečia „uždaryti dangų“ Lietuvoje rusiškai kultūrai.

2022-03-31Seimas svarstys siūlymus tikslinti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos sudarymo principus

Seimas svarstys siūlymą Visuomenės informavimo įstatyme tikslinti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos sudarymo principus. Numatoma įtvirtinti, kad Komisijos narys, taip pat Komisijos pirmininkas ir jo pavaduotojas gali dirbti mokslinį ar pedagoginį darbą ir gauti autorinį atlyginimą už kūrybinę veiklą. Kartu siūloma tikslinti nuostatas dėl Komisijos narių nešališkumo.

2022-03-01Lietuvos baltarusių kreipimasis (1)

Mes, Lietuvos baltarusiai, griežtai protestuojame prieš agresyvius Rusijos veiksmus Ukrainoje. Išreiškiame savo paramą Ukrainos žmonėms. Griežtai smerkiame V. Putino karinius veiksmus prieš nepriklausomą valstybę ir A. Lukašenkos Baltarusijos teritorijos suteikimą atakuoti Ukrainą. Kreipiamės į pasaulio bendruomenę, JT, ES, JAV ir kitus. suteikti maksimalią pagalbą Ukrainai ir padėti sustabdyti agresiją prieš ją.

2022-03-01„Iki“, „Rimi“ ir Lietuvos paštas iš prekybos išima „Respublikos“ ir „Vakaro žinių“ leidinius  (4)

Dėl neigiamų reakcijų iš klientų, kurias sukėlė šių leidinių teikiama informacija apie karą Ukrainoje, prekybos tinklai „Iki“ ir „Rimi“ bei Lietuvos paštas iš prekybos išima „Respublikos“ ir „Vakaro žinių“ leidinius.

2022-02-28Komunikacijos agentūra „Idea prima“ kviečia kartu įveikti Rusijos propagandos uždangą

Išmaniosios komunikacijos agentūra „Idea prima“, siekdama suteikti objektyvios informacijos apie karą Ukrainoje Rusijos gyventojams, imasi vykdyti visuomeninę iniciatyvą „Tiesos artilerija“ ir kviečia rusų kalbą gerai valdančius komunikacijos specialistus prisijungti.

2022-02-25Karas prasidėjo – kaip komunikuoti verslams ir kaip netapti informacinio karo auka? (1)

Prasidėjusi atvira karinė Rusijos invazija Ukrainoje sukėlė nerimą visiems. Verslams – irgi. Daugelis susidūrė su klausimais, kaip reaguoti ir komunikuoti šiomis dienomis, kokia informacija remtis ir ką daryti su jau suplanuotais veiksmais, kaip juos pritaikyti naujai realybei. „Hero Group“ priklausanti krizių komunikacijos agentūra „INK Special Projects“ pateikia pagrindines rekomendacijas ir kviečia prisidėti prie laisvos žiniasklaidos palaikymo.

2022-02-14Egidijus Šileikis: Teisiškai ydingi šokiravimo epizodai visuomeniniame radijuje: Prezidento pašiepimo išimtys ar tendencija?

VU Teisės fakulteto Viešosios teisės katedros profesorius Dr. Egidijus Šileikis apie kai kurias LRT radijo laidas...

2022-01-29Lietuvių susinaikinimo nacionaliniai ypatumai... ir keletas pastabų apie žurnalistų kalbą (4)

Imkime bebaigiančią mūsų kalboje įsišaknyti slavišką svetimybę – „anūką“. LRT ir dar kai kurie kiti televizijos kanalai svetimybei teikia pirmumą. Nors VLKK dokumentuose įrašyta – jei yra lietuvių kalba atitikmuo, svetimybė nevartojama. Nevartojama! Laidų ruošėjai gal nežino. O jų vadovai, gal mažaraščiai, kad nepajėgia patarti, pataisyti. Šitaip kalbos šiukšlės platinamos.

2022-01-24Nacionalinis susivienijimas dėl LRT eteryje užduoto klausimo kreipėsi į LRT etikos kontrolierę

Politinė partija Nacionalinis susivienijimas kreipėsi į Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) etikos kontrolierę Dainą Eleną Andrikienę dėl LRT eteryje laidos „Lietuva kalba“ metu tikslinei žiūrovų grupei užduoto klausimo „Ar reikėtų neskiepytų suaugusiųjų gyvenimą paversti „pragaru“ uždraudžiant viską – įskaitant lankymąsi maisto prekių parduotuvėje?“. Partijos įsitikinimu, toks klausimas prisideda prie įtampų visuomenėje ir neapykantos konkrečioms gyventojų grupėms skatinimo.

2022-01-23Iš Kinijos sklindančios melagienos. Kaip jas perprasti?

Danar informacinėje erdvėje vyksta tiesioginis karas, kuris neišvengiamai paliečia Lietuvą. Kariniu požiūriu informacinės operacijos yra funkcija, kurios paskirtis – koordinuoti informacinius veiksmus, siekiant paveikti priešo norą, supratimą ir galimybes. Šios priemonės tiesiogiai ir netiesiogiai veikia visus žmones. Tačiau didžiausią ir galingiausią informacinį karą pasauliniu mastu šiuo metu vykdo ne Rusija, bet Kinija. Taip tvirtina buvę Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Lietuvos specialiųjų pajėgų karininkai Maiklas Jonas (Michael Yon) ir Aurimas Navys.

2022-01-19Neapykantos kalba socialiniuose tinkluose. Kaip su ją kovoti? (2)

Internete vis gausėjant neapykantą kurstančių komentarų, į pagalbą ateina dirbtinis intelektas: Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkai kartu su Lietuvos žmogaus teisių centru, Europos žmogaus teisių fondu ir Tautinių mažumų departamentu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės kuria įrankį, kuris padės automatizuotai identifikuoti ir pašalinti neapykantos kalbos atvejus, pavyzdžiui, naujienų portalų komentarų skiltyse.

2022-01-17Seimo nario Petro Gražulio pranešimas: „Aukščiausiasis Teismas priėmė nagrinėti P. Gražulio kasacinį skundą dėl A. Tapino ieškinio ir sustabdė įpareigojimą viešai skelbti paneigimą“

2022 m. sausio 14 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė nagrinėti Seimo nario Petro Gražulio kasacinį skundą byloje pagal Andriaus Tapino ieškinį dėl jo garbės ir orumo pažeidimo.

2022-01-14Koks turėtų būti Mažosios Lietuvos herbas?

Mažosios Lietuvos herbas turi būti išskirtinis, savo turiniu nepanašus į kitų Lietuvos valstybės ir užsienio šalių miestų ir kraštų herbus! Ir dar: Mažosios Lietuvos herbas turi reprezentuoti ne vien Klaipėdos regioną, bet ir visą Mažąją Lietuvą.

2021-12-17Kultūros ministerija: Autorių bei gretutinėms teisėms – griežtesnė apsauga (1)

Stiprindama autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugą, Kultūros ministerijos teikimu Vyriausybė pritarė Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pataisų ir papildymų projektui. Jis nustatys teisingesnes autorių teisių rinkos taisykles, padės griežčiau ginti saugomą turinį, o vartotojams atvers daugiau galimybių pasiekti kitose ES šalyse esančių transliuotojų perduodamas internetines programas.

2021-12-02Lietuvos žurnalistai siekia apsisaugoti nuo tampymo po teismus (1)

Lietuvos žiniasklaidą reguliuojančioms institucijoms priėmus keletą sprendimų, kuriais žurnalistai kritikuojami esą pažeidę asmenų privatumo ribas, Seimas Visuomenės informavimo įstatyme suskubo taisyti viešojo asmens apibrėžimą. Šiuo metu svarstomu projektu ketinama sąvoką praplėsti ir numatyti, kad viešaisiais asmenimis taptų visi rinkimuose dalyvaujantys kandidatai.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media