2024 m. liepos 16 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas

 

2022-12-07Lietuvos kultūros taryba kviečia dalyvauti grįžtamojo ryšio apklausoje

Lietuvos kultūros taryba kviečia kultūros ir meno bendruomenę dalyvauti grįžtamojo ryšio apklausoje: Apklausos tikslas – sužinoti, kokia Jūsų nuomonė apie Lietuvos kultūros tarybą, jos darbą ir atliekamas funkcijas, siekiant tobulinti Tarybos veiklą. Anketos pildymas turėtų užtrukti 10–20 min. Atsakymų lauksime iki 2022 m. gruodžio 18 d. (imtinai).

2022-12-06Rygoje veikiančią televiziją „Dožd“ sudrebino skandalas (3)

Rygoje veikiančią televiziją „Dožd“ sudrebino skandalas, atskleidęs gilius mentaliteto skirtumus net tarp Putinui oponuojančių Rusijos piliečių. Ugnį įplieskė naujienų programos vedėjo Aleksejaus Korostreliovo žodžiai, kuriais jis palydėjo naujienų bloką apie vargstančius dėl prasto aprūpinimo Rusijos kariuomenės šauktinius: „Mes tikimės, kad daugeliui karių sugebėjome padėti, pavyzdžiui, aprūpinimu ir suteikdami fronte elementarius patogumus“.

2022-11-26Meno kūrėjų asociacijos konferencija „Menas – prekė ar prasmė?“. Kviečiame kolegas dalyvauti

Lapkričio 28 d., pirmadienį, 11 val. Nacionalinė dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) Meno kūrėjų asociacija rengia konferencija „Menas – prekė ar prasmė?“. Kviečiame kolegas dalyvauti. Bus galima įsijungti į diskusiją ir iš salės.

2022-11-24Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio pranešimas po spaudos konferencijos „Kokia grėsmė pakibo virš valstybinės kalbos?“

Ar Laisvės partija nori panaikinti valstybinį lietuvių kalbos statusą? – tokį klausimą lapkričio 23 d. spaudos konferencijoje aptarė Seimo nariai Remigijus Žemaitaitis ir Stasys Tumėnas, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis.

2022-11-19Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis: Pastabos baigiant kadenciją

Skelbiame Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko Audrio Antanaičio mintis baigiant kadenciją.

2022-11-18Seimo narys Robertas Šarknickas: „Įvairių žiniasklaidų atstovai pyktelėjo. Kėsinimasis į žodžio laisvę“

Seimo plenarinių posėdžių salę pasiekė Visuomenės informavimo įstatymo pataisos, kuriomis siekiama peržiūrėti visą viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų veiklos ir savitvarkos institucijų reglamentavimą. Vienas iš konkrečių pokyčių – keičiama Visuomenės informavimo etikos komisijos sudėtis. Dabartiniame įstatymo projekto variante siūloma, kad komisiją sudarytų 9 nariai: 3 Medijų tarybos atstovai, 1 – LRT, 2 – žurnalistų sąjungų ir 3 atstovai iš Visuomenės informavimo etikos asociacijos. Turbūt paklaustumėte, na, ir kas?

2022-11-12Žiniasklaidos atstovai kviečiami registruotis į tarptautinę konferenciją „Visuomeninė žiniasklaida demokratijai“

Lapkričio 22 d., antradienį, Seimo Konferencijų salėje (III rūmai) nuo 10 val. vyks Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen globojama tarptautinė konferencija „Visuomeninė žiniasklaida demokratijai“. Iki lapkričio 14 d. konferencijos organizatoriai maloniai prašo registruotis užpildant ANKETĄ ir patvirtinant dalyvavimą vietoje arba per nuotolį.

2022-11-10Algirdas Kavaliauskas: Gyvenime, žiniasklaidoje kalbos išdarkymai įgauna įvairias grimasas (4)

Realybė tikrai žiauri: pavyzdžiui, iš lietuvių norima atimti savastį – gimtąją kalbą. Ne bet kaip atimti, o su aukščiausių šalies institucijų ir asmenų pagalba. Paskui tie galbūt gaus kurio nors užsienio valstybės prezidento sveikinimą... Žinoma, tai nėra paprasta naikinti savus, rizikuojama, jog sekančiuose rinkimuose nebus išrinkti. Tačiau, matyt, rizikuoti, dėl jiems žinomų priežasčių, apsimoka.

2022-10-26Čikagos „Draugas“: Prancūzijos prezidentas atsakė į lietuvės laišką (11)

Į „Draugo” (Čikaga) redakciją atkeliavo laiškas iš Prancūzijos prezidentūros. Jis adresuotas „Madame Vilma Kava” – rašytojai, „Draugo” tarybos narei. Prancūzijos prezidentas atsakė į lietuvės laišką. Šis Vilmai Kava skirtas laiškas iš Prancūzijos prezidento biuro – tai liepos mėnesį „Draugo” redakcijoje iškeltos iniciatyvos tęsinys.

2022-10-23Europos Sąjungos komunikacijos konferencija „Kometa“. Kviečiame!

2022 m. lapkričio 17 d. - kviečiame Jus ir Jūsų kolegas į jau tradicija tapusią Europos Sąjungos komunikacijos konferenciją „Kometa“.

2022-10-22Teisingai skanauti informaciją – misija įmanoma?

Spalio 24–31 dienomis Lietuvoje vyks tradicinė, jau 11-oji Pasaulinė medijų ir informacinio raštingumo (MIR) savaitė. Pirmąkart ją organizuoja šalies bibliotekos. Nuo 2012-ųjų UNESCO inicijuotą MIR savaitę kasmet rengia vis kita šalis – šįkart Nigerija. Tuo pat laiku, paskutinę spalio savaitę, diskusijas, seminarus, konferencijas, pristatymus, mokymus ir pan. savo šalyje organizuoja kiekviena UNESCO valstybė narė.

2022-10-09Valdžios institucijų teisės ir pareigos, vykdant žurnalistų prašymus pateikti turimą informaciją (3)

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba kartu su Mykolo Romerio universiteto ekspertais subūrė įvairių valstybės, savivaldybių institucijų ir organizacijų atstovus į praktinę konferenciją „Valdžios institucijų teisės ir pareigos, vykdant žurnalistų prašymus pateikti turimą informaciją, kurioje esama asmens duomenų: teisės gauti informaciją ir asmens duomenų apsaugos derinimas praktikoje“. Ji vyko Teisingumo ministerijoje.

2022-10-06LPSK jaunimo centras rengia akciją, skirtą paminėti Tarptautinei dienai už orų darbą

LPSK jaunimo centras rengia akciją, skirtą paminėti Tarptautinei dienai už orų darbą. Akcija vyks spalio 7 d., penktadienį, Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje, renkamės 13 val. statyti poreikių piramidės iš kartoninių dėžių, pradžia – 14 val. Kviečiame prisijungti!

2022-09-25Teismas atmetė VGTRK skundą dėl sprendimo sustabdyti TV programų „Planeta RTR“ ir „Rossija 24“ retransliavimą Lietuvoje

2022 m. vasario 25 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą laikinai sustabdyti 6 propagandinių rusų kalba retransliuojamų televizijos programų: „Planeta RTR“, „Rossija 24“, „NTV Mir“, „Belarus 24“, „Pirmais Baltijas Kanals Lietuva“ („PBK“) ir „TVCi“ laisvą priėmimą Lietuvos teritorijoje. Televizijos programų „Planeta RTR“ ir „Rossija 24“ transliuotoja „Vserossijskaja gosudarstvennaja televizionnaja i radiovieščatelnaja kompanija“ (toliau – VGTRK) kreipėsi į teismą su skundu, prašydama panaikinti šį LRTK sprendimą. Įvertinęs visas faktines aplinkybes, teismas nusprendė skundą atmesti kaip nepagrįstą ir paliko galioti LRTK sprendimą.

2022-09-21Česlovas Iškauskas: interneto platybėse melagienomis plaunami protai (1)

Žvalgausi po interneto platybes. Lankau įvairias svetaines – tiek draugiškas Ukrainai, tiek priešiškas, žinoma, daugiausiai rusiškas. Kad susidaryčiau, kaip sakoma, objektyvų vaizdą. Tokia gi žurnalisto priedermė. Bet tai nelengvas užsiėmimas. Atskirti grūdus nuo pelų net profesionalui sunku. Juk tą informacija kuria irgi išmanantys technologijas, kurias dažnai vadiname juodomis.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media