2024 m. liepos 16 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Dialogai apie žiniasklaidą

*print*

Archyvas

 

2019-10-02Deimantas Jastramskis išleido monografiją „Žiniasklaidos politika Lietuvoje“

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis, siekdamas ištirti, kokios žiniasklaidos politikos buvo formuojamos 1990–2016 m. Lietuvoje ir kokie žmonės tam darė įtaką, išleido monografiją „Žiniasklaidos politika Lietuvoje“.

2019-09-21Kitokia lietuvių karta: kas dabar skaitytojų dėmesio centre?

Rugpjūtį knygynų prekystalius nugulė nauja, greitai populiarumo sulauksi lietuviška knyga – Pauliaus Senūtos debiutinis romanas „Sfera“. Romanas sulaukė gerai žinomų mūsų šalies žmonių dėmesio – tarp jų ir kandidatė į Lietuvos Respublikos prezidentus Ingrida Šimonytė, Saulius Urbonavičius-Samas, Akvilė Kavaliauskaitė, Ernestas Parulskis. Vakar vykusioje diskusijoje apie naują lietuvių rašytojų kartą, knygos autorius atskleidė, kad romaną parašyti labiausiai jį įkvėpė gyvenime vyraujantys keisti nesuderinamumai – paradoksai.

2019-08-16Žurnalistas Aurimas Perednis: visada keliu klausimą – ar tikrai? (2)

Žurnalistas, politologas, radijo laidų vedėjas AURIMAS PEREDNIS Žinių radijuje aktualijų laidas veda jau 16 metų. Šiandien jis pasakoja apie tai, kaip per tuos metus keitėsi žiniasklaida, kokių iššūkių jam paruošė profesinė misija ir kokias vertybes diktuoja aktualijų žurnalisto darbas. Jį kalbina Goda Malinauskaitė.

2019-07-19Žurnalistė Audronė Kosciuškienė: Kaip pasibelsti į žmogaus dvasią (2)

Šiemet prestižinė Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos Vinco Kudirkos premija skirta LŽS Vilniaus skyriaus narei Audronei KOSCIUŠKIENEI už 29 televizijos laidų ciklą „Laikinosios sostinės fenomenas“, skirtą Lietuvos 100-mečiui. Su kolege kalbėjomės apie dokumentiką, Laikinosios sostinės įžymybes, Lietuvos kūrimą, kūrėjus ir tikėjimą jų gyvenime, apie kelius į žmogaus dvasą.

2019-06-27Keli štrichai spaudos bičiulio dr. V. Stankaus biografiniam portretui (1)

Jau keleri metai dr. Viktoras Stankus kaip nuoširdus lietuviško žodžio puoselėtojas ir energingas lietuviškos žinios skleidėjas yra Lietuvos žurnalistų sąjungos narys. Vilniaus skyriaus valdybos teikimu buvo įvertinta įvairialypė LŽS nario dr. Viktoro Stankaus žurnalistinė veikla ir už svarų indėlį į Lietuvos žurnalistikos istoriją bei už asmeninį indėlį stiprinant LŽS tarptautinį bendradarbiavimą ir pripažinimą Viktoras STANKUS apdovanotas medaliu „Už nuopelnus žurnalistikai“.

2019-06-15 Mažosios Lietuvos spaudos leidinių puslapiuose (1)

Esu jau rašęs apie Gintauto Trumpio leidinį „Asmeninė biblioteka. Katalogas. Knyga I. Knygos apie knygas“. Džiaugiuosi, kad galiu parašytI ir apie antrąjį jo bibliotekos katalogą „Asmeninė biblioteka. Katalogas. Knyga II. Mažoji Lietuva“.

2019-02-08Kokie Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos 2018 metų veiklos rezultatai

Praėjusieji metai gautų skundų skaičiumi Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai buvo rekordiniai – gautas net 321 skundas (palyginimui 2017 m. – 253). Skundų skaičius, lyginant su 2017 metais, padidėjo 21 %, todėl ženkliai išaugo Tarnybos teisininkų darbo krūvis.

2019-02-08Spauda nemirė – bent vieną leidinį prenumeruoja kas penktas lietuvis

Nepaisant nuolatinių kalbų apie spaudos mirtį, prenumerata vis dar išlieka populiari – Lietuvos pašto duomenimis, kasmet laikraščius ir žurnalus prenumeruoja apie 500 tūkst. Lietuvos gyventojų, dalis jų užsisako po 2 ir daugiau leidinių. Be to, surinktų duomenų statistika rodo prenumeratos ilgėjimo tendenciją – žmonės leidinius užsisako pusei metų ir ilgesniam laikotarpiui.

2018-06-10Patarimai žurnalistams: Kaip NERAŠYTI apie smurtą prieš moteris? (29)

Smurtas artimoje aplinkoje yra kompleksiška problema, kurios mastai visuomenėje dar nėra tinkamai suvokiami. Tačiau žiniasklaidos teikiama informacija daro didelį poveikį ir esamą padėtį gali pakeisti.

2018-06-10Patarimai žurnalistams: kaip RAŠYTIi apie smurtą prieš moteris? (2)

Smurtas artimoje aplinkoje yra kompleksiška problema, kurios mastai visuomenėje dar nėra tinkamai suvokiami. Tačiau žiniasklaidos teikiama informacija daro didelį poveikį ir esamą padėtį gali pakeisti.

2018-03-20Kauno miesto savivaldybė paskelbė naują informacijos pateikimo visuomenei tvarką. Ką apie tai mano Kauno žurnalistai?

2018 m. kovo 14 d. Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas paskelbė įsakymą dėl Kauno miesto savivaldybės informacijos pateikimo visuomenei tvarkos aprašo patvirtinimo. Ką apie tai mano Kauno žurnalistai?

2017-02-07Knygos „Šiuolaikinės medijos ir informacija: požeminiai garažai Google karalystėje“ pristatymas

Kviečiame į knygos „Šiuolaikinės medijos ir informacija: požeminiai garažai Google karalystėje“ pristatymą. Reginyje dalyvaus knygos autoriai: Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto mokslininkai dr. Vincas Grigas, doc. Andrius Šuminas, doc. Arūnas Gudinavičius ir dr. Modestas Grigaliūnas. Renginys vyks vasario 8 d. 18 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (Gedimino pr. 51, Vilnius) V a. meno erdvėje.

2017-01-16Česlovas Skaržinskas: šviesūs ir blankūs atspindžiai žurnalistikoje (3)

Aną dieną itin sudomino Lietuvos žurnalistų sąjungos svetainėje esantis kvietimas į diskusiją Kiek žurnalistikos yra likę Lietuvos žiniasklaidoje? Intriguojanti tema. Jau mažiausiai prieš dešimtį metų mūsų visuomenei buvo aktualus šis reikalas. Ypač pastaraisiais metais. Kai spauda ėmė nykti nuo nepakeliamų mokesčių ir kitų priežasčių. Kai daugelis spausdinių, interneto laikraščių tapo ne visuomenės informuotoja, o tam tikros nuomonės formuotoja.

2016-12-21Grumtynėse dėl spaudos laisvės Šakių rajono „Laikraštis „Valsčius“ nėra vienišas

LŽS Vilniaus skyriaus kasmetinio, nuo 2004 m. organizuojamo „Taikliausio šūvio“ konkurso laureatu šiemet pripažintas Šakių rajono „Laikraštis „Valsčius“. Kuklus prizas – suvenyrinė kulka įteikta laikraščio vyriausiajai redaktorei ir leidėjai Giedrimei Didžiapetrienei už ryžtingas pastangas nepasiduoti rajono politikų ir verslo atstovų spaudimui, grumtis dėl spaudos laisvės.

2016-12-12Vilija Butkuvienė: keisti dalykai vyksta vietinės spaudos užkulisiuose

Tebesitęsiant laikraščių ir žurnalų prenumeratai norisi priminti faktą – didžiausio, kone 30 000 tiražo laikraščiu 20 metų yra „Vakarų Lietuva“, su septyniais Vakarų Lietuvos rajonų laikraščiais platinamas priedas. Apie šį unikalų reiškinį ir rajonų laikraščių kooperaciją kalbėjomės su Nacionalinės rajonų ir miesto laikraščių leidėjų asociacijos pirmininko pavaduotoja, Klaipėdos rajono laikraščio „Banga" vyriausiąja redaktore Vilija Butkuviene. Kalbino Daiva Červokienė,
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media