2024 m. liepos 16 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Dialogai apie žiniasklaidą

*print*

Archyvas

 

2024-05-29Kaune - diskusija „Kultūros leidinių finansavimas: realybė ir (ne)galimybės“

Gegužės 28 d. Kaune „Pelėdų kalno“ galerijoje įvyko Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto ir Žurnalo „Nemunas“ surengta diskusija „Kultūros leidinių finansavimas: realybė ir (ne)galimybės“.

2024-05-28Medijų rėmimo fondo direktorius dalyvavo regionų žurnalistams skirtame renginyje „Žurnalistų pusryčiai“

Lietuvos žurnalistikos cento (LŽC) kartu su Transparency International Lietuvos skyriumi (TILS) organizuotame renginyje „Žurnalistų pusryčiai“ paklausyti pranešimų, pasidalinti įžvalgomis, patirtimis ir padiskutuoti su kolegomis tema „Ateities regioninė žiniasklaida: tvari, inovatyvi ir atsakinga“ rinkosi žurnalistai, redaktoriai bei žiniasklaidos priemonių vadovai iš visos Lietuvos.

2024-05-21Po Virginijaus Savukyno bylos LRT etikos kontrolierė Dalia Elena Andrikienė traukiasi iš pareigų

LRT etikos kontrolierė Dalia Elena Andrikienė traukiasi iš pareigų po to, kai teismas pripažino, kad ji viršijo savo įgaliojimus, įpareigodama žurnalistą Virginijų Savukyną pašalinti teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską kritikuojantį „Facebook“ įrašą.

2024-05-11Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos minėjimas Reformatų sode

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną Vilniuje, Reformatų sode, prie statomo paminklo Reformacijos ir lietuvių raštijos pradininkams gražiai prisimintas Martynas Mažvydas, vienas lietuvių raštijos pradininkų, pirmosios lietuviškos knygos „Katekizmo prasti žodžiai“ (1547 m.) ir kitų leidinių parengėjas, evangelikų liuteronų kunigas.

2024-05-10Spaudos diena Klaipėdos universitete – su studentų pokštais

Minėdami 120-ąsias spaudos atgavimo metines, Klaipėdos universiteto žurnalistikos programos studentai tarsi persikėlė laiko mašina atgal. Pasipuošę anų laikų madingiausiais apdarais sukėlė nemenką šurmulį Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete, kurio pastatas taip pat skaičiuoja antrą šimtmetį.

2024-05-07Lietuvių kalbos draugija paskelbė tradicinių žurnalisto – kalbos bičiulio – rinkimų nugalėtojus. Sveikinam kolegas!

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną Lietuvių kalbos draugija (LKD) paskelbė tradicinių žurnalisto – kalbos bičiulio – rinkimų nugalėtojus.

2024-05-07Česlovas Iškauskas: Žurnalistikos didvyriai

Ne paslaptis, kad karo žurnalistika yra pavojingas darbas. Geriau jau sėdėti šiltoje kavinėje, siurbčiojant kavutę spaudyti nešiojamo kompiuterio klavišus, kalbinti kokią nors „divą“ ar prieš rinkimus ypač reklamą pamėgusį politiką, o ne ropoti po karo griuvėsius, slapstytis nuo virš galvų zvimbiančių sviedinių, montuoti žodžiui šykščių karių interviu...

2024-05-02Studentai važiuoja atlikti praktikos į rajonų redakcijas

Klaipėdos universiteto žurnalistikos antrakursė Enrika Švabaitė šiomis dienomis pradėjo pirmąją savo žurnalistinę praktiką Šilalės rajono laikraštyje „Šilalės artojas“. Į praktiką ją atlydėjo dėstytoja, LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus pirmininkė Jolanta Beniušytė.

2024-02-14Sveikiname profesorę Neringą Klumbytę! (8)

Britų „Slavonic and East European Studies“ asociacija, viena didžiausių ir gerbiamiausių šios srities organizacijų, ką tik pranešė, kad naujausia Neringos Klumbytės knyga „Autoritarinis juokas. Politinis humoras ir sovietinė distopija Lietuvoje“, kurioje analizuojamos žurnalo „Šluota“ įkūrimo, cenzūros, satyrinio teisingumo ir meninio pasipriešinimo režimui temos“, gavo metų Moterų forumo knygos premiją.

2024-01-30Popiežius katalikų medijų prašė nenusileisti dominuojančiai logikai

Technologinės naujovės keičia medijų panoramą, komunikavimo ir informacijos kūrimo ir naudojimo būdus. O dabar ir dirbtinis intelektas radikaliai keičia ne tik komunikavimą ir informavimą, bet ir tam tikrus pilietinio sugyvenimo pagrindus. Tačiau kai kurie principai, tarsi orientuojančios žvaigždės, padeda nenukrypti nuo teisingo kelio, pažymėjo popiežius Italijos katalikų televizijos ir radijo vadovams ir darbuotojams audiencijoje pirmadienį, sausio 29 d.

2024-01-22Popiežius: žurnalistas yra tarsi gydytojas, mylintis žmones ir gydantis žaizdas

Pirmadienį, sausio 22 d., popiežius Pranciškus susitiko su Vatikane akredituotais tarptautinės žiniasklaidos atstovais. Popiežius jiems padėkojo už tai, ką jie rašo ir skelbia, taip pat už atkaklumą ir kantrybę diena iš dienos sekant žinias iš Šventojo Sosto ir Bažnyčios, pasakojant apie instituciją, kuri pranoksta „čia ir dabar“.

2023-12-14Algirdas Kavaliauskas: žiniasklaida perkrauta slavizmais

Apie lietuvių kalbos problemas skaitytojas dalijasi mintimis: Nesu abejingas dabartinei lietuvių kalbos būklei, remdamasis surinktais pavyzdžiais ("auksinėmis mintimis"), pats kai ką esu rašęs, bet labai dažnai apima neviltis: kiek berašytum, bekalbėtum, o tie kalbos šiukšlintojai, tie lietuvių kalbos modernintojai neskaito, negirdi, neklauso...

2023-08-01Antanas Andrijonas: kodėl žurnalistinėje kraitelėje tiek daug temų apie automobilius?

Kartais manęs lyg ir paklausia: išleidai keletą eilėraščių rinkinių, rašai dainas, o tavo žurnalistinėje kraitelėje tiek daug temų apie automobilius? Gal šiandien proga apie tai pasakyti.

2023-07-27Tiesus ir prasmingas LŽS narės kaunietės Vaidos Milkovos kelias žiniasklaidos pasaulyje

Pažiūrėkite šiandien ,,Kauno dienos“ laikraščio metriką ir pamatysite triskart įrašytą Vaidos Milkovos pavardę. Iki šiol buvusi ir likusi teminio puslapio ,,Lietuva“, taip pat priedo ,,Sveikata“ redaktorė, patvirtinta ir laikraščio vyr. redaktoriaus pavaduotoja.

2023-07-06Valstybinį apdovanojimą pelnęs žurnalistas Edvardas Kubilius: radijas – mano aistra, gyvenimas, kompanjonas, nuodėmklausys, beveik mano antroji pusė

– Prisipažinsiu, kai man paskambino iš prezidentūros ir paklausė, ar sutinku priimti apdovanojimą, pirmiausia prabėgo mintis, kad arba kažkas suklydo, arba juokauja. Man tai buvo visiškai netikėta. Tačiau kai išgirdau, už ką esu apdovanojamas, apsidžiaugiau, kad tai yra vertinama. Regionai ir jų gyventojai yra įdomūs man kaip žmogui, taip pat matau, kad jie yra įdomūs klausytojams bei žiūrovams, o apdovanojimas yra kaip vyšnia ant torto – parodo, kad tai yra ne tik įdomu, bet ir svarbu.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media