2020 m. gegužes 25 d., Pirmadienis

Aktualijos

*print*

Archyvas

 

2018-11-19Kaip žurnalistų kolektyve įsteigti profesinę sąjungą

Steigiant profesinę sąjungą būtina suburti ne mažiau kaip 20 steigėjų – įmonėje, įstaigoje, organizacijoje, kad jie sudarytų ne mažiau kaip 1/10 dalį visų darbuotojų, bet ne mažiau kaip 3 darbuotojai.

2018-11-15Žurnaliastai kviečiami į diskusiją "Pakalbėkime apie VIP'ą - kaip investuojame į infrastruktūrą?"

Lapkričio 21 d. (trečiadienį) 10.30 val. maloniai kviečiame žurnalistus į “Transparency International” Lietuvos skyriaus (TILS) rengiamą diskusiją „Pakalbėkime apie VIP'ą - kaip investuojame į infrastruktūrą?“. Vieta: ISM Inovacijų bazė, Arklių g. 18, Vilnius. Renginio metu TILS pristatys savo ir organizacijos „Infrastructure Transparency Initiative“ ruošiamą studiją apie Valstybės investicijų programą.

2018-11-15Kviečiame žurnalistus į Tilžės akto 100-mečio minėjimo renginį Seime

Istorinio Tilžės Akto 100-mečiui skirta Konferencija prasidės 2018 m. lapkričio 16 d. 13:00 LR Seimo III rūmų Europos informacijos salėje. Įėjimas (nuo Mažvydo bibliotekos pusės) laisvas, be leidimų. Džiugu, kad net trys pranešėjai yra LŽS nariai –V. Šilas, A. Matulevičius ir A.Liekis.

2018-11-12LŽS organizuoja viešą diskusiją su panevėžiečiais tema „KOKIO VISUOMENINIO TRANSLIUOTOJO (LRT) NORIME?“.

Kviečiame panevėžiečius į viešą diskusiją, kurioje dalyvaus LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius, jo pavaduotojas, žurnalistas Darius Lukoševičius, LRT vadovai – LRT tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis ir LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė – Budrienė, etnomuzikologė televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja Zita Kelmickaitė, Panevėžio žurnalistai ir visuomenės atstovai. Diskusiją moderuos žurnalistė Brigita Sabaliauskaitė, buvusi dienraščio „Sekundė“ ir savaitraščio „Panevėžio balsas“ vyriausioji redaktorė. Diskusijos laikas: Lapkričio 13 d. 17.15 val. Diskusijos vieta: Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos konferencijų salė, Respublikos g.14, Panevėžys

2018-11-09Vyriausioji rinkimų komisija: veikia politinės Reklamos gaudyklė

Vyriausioji rinkimų komisija, siekdama paskatinti pilietiškų žmonių dalyvavimą užtikrinant skaidrius ir sąžiningus rinkimus, kviečia visus geros valios visuomenės atstovus pranešti apie pastebėtą politinę reklamą internetinėje erdvėje: naujienų portaluose, įstaigų ir įmonių bei organizacijų internetinėse svetainėse, socialiniuose tinkluose.

2018-10-31Geriausią filmą apie gamtą renka komisija ir internautai

Lapkričio 9 dieną paaiškės, kuriam filmui apie Lietuvos gamtą atiteko šių metų Petro Abukevičiaus vardo premija. Savo sprendimą tądien praneš P. Abukevičiaus konkurso komisija. Kartu bus paskelbta, kuriam filmui skiriamas publikos simpatijų apdovanojimas – kūrinį išrinks portalo LRT.LT skaitytojai. Balsuoti už kūrinius pagal jų ištraukas galima iki lapkričio 6 d. 12 val.

2018-10-25Naujos kartos plačiajuostis interneto ryšys pasieks dar daugiau Lietuvos vietovių

Lietuva, viena pirmaujančių pasaulyje pagal plačiajuosčio ryšio skvarbą, tęsia interneto infrastruktūros plėtrą ir siekia, kad visoje šalies teritorijoje būtų prieinamas naujos kartos interneto ryšys, užtikrinantis 30 Mbps ir didesnį duomenų perdavimo greitį. Tokią galimybę suteiks pradedamas įgyvendinti Naujos kartos interneto prieigos infrastruktūros plėtros projektas, kuriam susisiekimo ministro Roko Masiulio įsakymu skirta 34,88 mln. eurų Europos regioninės plėtros fondo investicijų.

2018-10-22Susisiekimo ministras R. Masiulis: valstybė turi pasirūpinti, kad periodiniai leidiniai kaimo žmonėms būtų prieinami

Siekdama užtikrinti, kad periodiniai leidiniai kaimo žmonėms būtų kuo labiau prieinami, Susisiekimo ministerija siūlo 2019–2021 m. laikotarpiui nustatyti vidutiniškai 30 proc. mažesnius, nei galioja dabar, periodinių leidinių pristatymo kaimo vietovių prenumeratoriams tarifus. Šis siūlymas ir konkrečių tarifų sąrašas teikiamas svarstyti visuomenei.

2018-10-19Vilniaus dailės akademijoje - profesoriaus Frederiko Stjernfelto paskaita „Žodžio laisvė – nuo radikalios Apšvietos iki interneto“

Vilniaus dailės akademijoje (Gotikinė salė, Maironio g. 6, VDA A pastatas) spalio 25 d. 17 val.įvyks Frederiko Stjernfelto, semiotikos, intelektualinės istorijos ir mokslo filosofijos profesorius iš Aalborgo universiteto, paskaita „Žodžio laisvė – nuo radikalios Apšvietos iki interneto“.

2018-10-18Vėl renkame Metų žodį ir Metų posakį

Jau galima siūlyti pretendentus į 2018-ųjų Metų žodžio ir Metų posakio titulą. Pretendentai siūlomi iki gruodžio 31 d., balsavimas „Lietuvos žinių“ portale vyksta nuo sausio 10 d. iki vasario 20 d., nugalėtojai skelbiami vasario 21 d.

2018-10-09Mantas Martišius paskirtas Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininku

Seimas po slapto balsavimo nusprendė Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininku skirti iki šiol komisijos pirmininko pavaduotojo pareigas ėjusį Mantą Martišių. Už tai numatantį Seimo nutarimą (projektas Nr. XIIIP-2549(2), balsavo 75 Seimo nariai, prieš – 5, susilaikė 10 parlamentarų. Šiose pareigose jis pakeitė atsistatydinusį Edmundą Vaitekūną.

2018-10-08Premjeras Saulius Skvernelis: „Įstatymų pataisos dėl nemokamų duomenų žiniasklaidai bus teikiamos ypatingos skubos tvarka“

Pirmadienį Vyriausybėje darbo grupės pasitarimo metu suderinta, kokiu būdu valstybės valdomų registrų duomenys nemokamai bus teikiami žiniasklaidos priemonėms. „Žiniasklaidos priemonėms valstybės registrų informacija turi būti teikiama nemokamai, tačiau tam turime priimti teisėtus sprendimus, dėl kurių nekiltų abejonių ar klausimų. Geriausiai problemas išspręs ypatingos skubos tvarka teikiamos Visuomenės informavimo ir Civilinio kodekso pataisos, o iki jų įsigaliojimo problemą spręs Vyriausybės nutarimas. Abu klausimai derinti darbo tvarka ir trečiadienį bus teikiami Vyriausybės posėdyje.

2018-10-08Skelbiamas tradicinis konkursas žurnalistams „Žmogus ir aplinka“

Aplinkos ministerija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga skelbia tradicinį kūrybinį konkursą žurnalistams „Žmogus ir aplinka“. Kaip numato jo nuostatai, konkursinius darbus reikia pateikti iki gruodžio 4 dienos.

2018-10-04Filmų apie gamtą kūrėjams: pratęsiamas P. Abukevičiaus vardo konkursas

Minint garsiojo filmų apie Lietuvos gamtą kūrėjo Petro Abukevičiaus 90-ąsias gimimo metines, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija bei Aplinkos ir Kultūros ministerijos rugsėjo pradžioje pakvietė filmų kūrėjus dalyvauti vardo konkurse. Filmų apie Lietuvos gamtą autoriai buvo kviečiami pristatyti darbus iki spalio 1 dienos. Organizatoriai šį terminą pratęsė iki spalio12-osios. Komisija filmus vertins spalio 15 dieną.

2018-10-03Žiniasklaidos įmonių grupės „All Media Baltics“ generaliniu direktoriumi paskirtas Christian‘as Antingas

Nuo spalio 1 d. Baltijos šalyse lyderiaujančios žiniasklaidos įmonių grupės „All Media Baltics“ generaliniu direktoriumi paskirtas Christian‘as Antingas. Jis – žiniasklaidos profesionalas, turintis didelės tarptautinės patirties, prieš tai ėjęs didžiausios Lenkijos televizijos valdybos nario pareigas.

2018-09-17Kviečiame į jaunųjų žurnalistų stovyklą „Medijų akademija. Mitų detektyvai“

Jei Tau svarbu tobulėti ir svajoji kurti aukštos kokybės istorijas, o viešojoje erdvėje plintantys mitai ir klaidinga informacija kelia susirūpinimą, dalyvauk jaunųjų žurnalistų stovykloje „Medijų akademija. Mitų detektyvai“!

2018-09-14LR Seimas patenkino LRTK pirmininko atsistatydinimo pareiškimą

2018 m. rugsėjo 13 d. Lietuvos Respublikos Seimas patenkino Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) pirmininko Edmundo Vaitekūno atsistatydinimo pareiškimą ir atleido jį iš pareigų. LRTK pirmininko pareigas laikinai eis LRTK pirmininko pavaduotojas Matas Martišius.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media