2024 m. birželio 16 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas

 

2009-11-17“Kauno knygų dienose 2009” – ir žurnalistų romanai

Lapkričio 19-22 dienomis UAB „Ekspozicijų centras“ visus kviečia į knygų mugę KAUNO KNYGŲ DIENOS 2009. Šeštadienį įvyks kauniečio LŽS nario Petro Žemkausko romano “Neprasilenk su laime”, taip pat vilnietės Meilės Jančorienės žurnalistinio romano “Pasivaikščiojimas su Larisa Kalpokaite” bei žurnalo “Žmonės” bendradarbės Jūratės Ražkovskytės knygos “Gintarė Karaliūnaitė. Nebaigtas romanas” pristatymas.

2009-11-16R.Rakauskas: “Visada meldžiuosi atsitiktinumui”

Jau pusę amžiaus tęsiasi mano fotografiniai ieškojimai. Lyg savotiškas 50 metų mano kūrybos apibendrinimas yra naujausias albumas „R.R“. Yra ką prisiminti ir ką parodyti. Pirmąjį savo darbų ciklą „Žydėjimas“ kūriau ilgai nuo 1961 iki 1985 metų, nes fotografuoti galėdavau vos porą pavasario savaičių. Dirbau tada „Nemuno“ žurnale, negalėjau bet kada viską mesti ir išvažiuoti. Žiūrėk, prasideda žydėjimas, o man būtinai reikia tris iš eilės dienas sėdėti redakcijoje...

2009-11-13A. Icikavičius: „O sporte, tu... visas mano gyvenimas“

Sporto žurnalistas, Lietuvos žurnalistų sąjungos, Tarptautinės sporto asociacijos narys, šešis dešimtmečius dirbęs sportui Aleksandras Icikavičius išleido knygą - išpažintį, kurioje pasakoja savo, kaip sporto žurnalisto, istoriją. Jaunųjų žurnalistų klubo narė, moksleivė Viktorija Filipovaitė šiam interviu ruošėsi su lengvu jauduliu. Tai pirmasis Viktorijos interviu, palikęs, pasak jos, išskirtinį įspūdį ir dėl pašnekovo – šnekaus ir įdomaus žurnalisto A.Icikavičiaus.

2009-11-05Žiniasklaidos gerbėjams ir nekentėjams - J.Baužytės knygos sutiktuvės

“Tu reikalauji mano išpažinties? Ar buvau visada teisi, mesdama akmenis į kitus? Mušuosi krūtinėn: mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa (mano kaltė, mano kaltė, mano didžiausia kaltė). Esu pasinaudojusi savo tarnybine padėtimi” Tai tik keletas eilučių iš naujausios žurnalistės Jūros Marijos Baužytės knygos “Pavėlavę lieka stotyje. Neišsiųsti laiškai”, kurią autorė šiandien pristatys visuomenei bei kolegoms žurnalistams.

2009-10-29Iki knygos rankraščio – autorės vienatvė rūsyje

Šį mėnesį žurnalistų bendruomenei buvo pristatyta neseniai išleista Romos Pauraitės-Puplauskienės knyga “LTV filmai ir jų kūrėjai”. Knygoje autorė pristato Lietuvos televizijos filmų kūrėjus ir jų sukurtus filmus. Pasakojimas apima laikotarpį nuo 1961-ųjų iki šių metų. Autorė supažindina skaitytoją su įvairių kartų režisieriais.

2009-10-27Fotografijų paroda „Susipažinkime“ – kitoks žvilgsnis į kultūrų skirtumus

Pabėgėlių priėmimo centras Lietuvoje veikia jau 13 metų. Per šį laiką jame gyveno apie 2000 užsieniečių. Kaip juos sutiko mūsų visuomenė ir kokią patirtį pabėgėliai sukaupė mūsų šalyje? Argi nesmalsu pažvelgti į Lietuvą ir į save pačius jų, vakar – pabėgėlių, o šiandien – mūsų šalies gyventojų, akimis? Atsakymai – jau spalio pabaigoje, kai Vilniuje bus atidaryta fotografijų paroda.

2009-10-27Į muitinės istoriją – moters, vyro, motinos, tėvo, Žmogaus akimis

“Nerasime žmogaus, kuris sakytų nieko nežinąs apie muitinę ir muitininkus. Vienas cituos Šventąjį raštą, antras griebsis Lietuvos Statuto, trečias prisimins gyvuoju klasiku tituluojamo Juozo Erlicko kūrybą, ketvirtas dalysis savo asmenine patirtimi, o penktas išraiškingai šypsosis ir atminty ieškos kokio nors anekdoto apie muitininkus”, - taip prasideda žurnalistės Aurelijos Arlauskienės knyga “Asmens kodas: Lietuvos muitinė”.

2009-10-09Smailiu žvilgsniu – ir į menininko būtį

Kauno menininkų namuose baigėsi žinomo dailininko, karikatūrininko ir LŽS nario Vladimiro Beresniovo šaržų ir portretų darbų paroda „Smailiu žvilgsniu“. Parodos lankytojai eksponuojamuose darbuose galėjo atpažinti gerai žinomus kultūros ir meno veikėjus. Vlaberis – taip save pavadino dailininkas – kasdien sėda prie darbo stalo. Menininkas įsitikinęs, kad kūryba jam suteikia jėgų, o ne jas atima.

2009-09-29A.Rakausko kūryba – kompaktinėjė plokštelėje „Lietuvos tūkstantmečio datos“

Tūkstantmečio televizija – Lietuvos televizija – nuo metų pradžios džiugino animaciniais filmukais, kuriuose „Gustavo enciklopedijos“ autorius ir vedėjas Audrius Rakauskas, įsikūnijęs į istorijos profesoriaus Konstantino Strazdo vaidmenį, trumpai, paprastai ir iš esmės papasakoja apie svarbiausias Lietuvos tūkstančio metų istorijos datas. Džiugi naujiena „Gustavo enciklopedijos“ gerbėjams – LRT surinko visas istorijas į vieną kompaktinę plokštelę „Lietuvos tūkstantmečio datos“.

2009-09-26D.Červokienė surinko garsiausius Lietuvos žolininkus į vieną knygą

Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narė Daiva Červokienė ką tik išleido knygą „XXI amžiaus Lietuvos žolininkai: kaip įveikti ligas“. Tai antroji autorės knyga – žurnalistė yra išleidusi knygą vaikams „Boružės skrydis“.

2009-09-25V.Žeimantas neabejingas menui ir… baltarusių temai

“Mano žurnalistikos dešimtmečiai dar tęsiasi”, – tokią žinią savo bičiuliams ir bendraminčiams liepos 14-ąją pasiuntė žinomas žurnalistas Vytautas Žeimantas tąkart pristatęs savo knygą ir šūsnį gerų idėjų.Belieka jam “prisijaukinti” Vaižganto medalį, gal kitąmet sukursiąs šios premijos vertą kūrinį…

2009-09-24Mokytojų namuose - G.Statinio antrosios knygos sutiktuvės

Žurnalisto ir keliautojo Gerimanto Statinio pirmoji knyga „Pasiklydęs Amazonijoje: Mato Šalčiaus klajonių pėdsakais“ atnešė sėkmę jos autoriui: šiemet ji buvo apdovanota Lietuvos žurnalistų sąjungos įsteigta Mato Šalčiaus premija. Šeštadienį Vilniuje, Mokytojų namuose, visuomenei bus pristatyta antroji šio autoriaus, LŽS nario, Kelionių ir pramogų klubo steigėjo bei vadovo knyga – “Mokyklai ir muzikai skirtas gyvenimas. Prisiminimai apie Kazimierą Balčėtį”.

2009-09-24Į kolegas – smailiu Vladimiro Beresniovo žvilgsniu

Kauno menininkų namuose atidaryta Lietuvos žurnalistų ir dailininkų sąjungos nario kauniečio Vladimiro Beresniovo (Vlaberio) humoristinių piešinių paroda „Smailiu žvilgsniu“. Kiekvienas iš trisdešimt trijų talentingo dailininko pateiktų šaržų savaip įdomus, patrauklus ir nepakartojamas. Kaip ir gegužės mėnesį surengtoje įspūdingoje piešinių žurnalistine tema parodoje Kaune, skirtoje LŽS įkūrimo 80-mečiui.

2009-09-22“Eroto glėbyje” – knyga, paleista iš areštinės!

Rugsėjo 30 d. 18 val. Vilniaus Rotušėje bus pristatyta knyga, sulaukusi didelio skaitytojų susidomėjimo (trys mėnesiai perkamiausių knygų dešimtuke).

2009-09-21Pokalbių klube – dviejų knygų sutiktuvės

Po vasaros pertraukos vėl prasideda susitikimai LŽS Vilniaus skyriaus Pokalbių klube. Šįkart jame – net dviejų knygų sutiktuvės. Tai Daivos Červokienės „XXI a. Lietuvos žolininkai – kaip įveikti ligas“ ir Rimanto Šalnos (kartu su Voicechu Petrovič) „Adomas Mickevičius ir moterys“.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media