2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas

 

2010-02-09Žvilgsnis į B.Paškevičienės profesinę sukaktį – per fotoobjektyvą

Lietuvos radijo šaukiniai pažįstami tūkstančiams klausytojų – nuo pačių ištikimiausių iki tų, kurie dar tik atranda nacionalinę radijo stotį ir jų siūlomą programą. Apie muzikinį Lietuvos radijo “rūbą” daugiausia galėtų papasakoti tie, kurie čia dirba jau ne vieną dešimtmetį. Tarp jų yra ir Lietuvos radijo vyriausioji muzikos redaktorė Birutė Paškevičienė, šį savaitgalį paminėsianti trisdešimties metų kūrybinio darbo sukaktį.B.Paškevičienės profesinę, o kartu ir jubiliejinę sukaktį įprasmins spaudos fotografo, aktyvaus Lietuvos žurnalistų sąjungos nario Stasio Paškevičiaus autorinė fotografijų paroda “Birutė”.

2010-02-09Žurnalistės V.Kavaliauskienės ir suspenduoto kunigo knyga pradėjo kelionę pas skaitytojus (1)

Praėjusį šeštadienį Vilniuje, svetingame Šlapelių muziejuje, buvo pristatyta ką tik knygynuose pasirodžiusi žurnalistės Virginijos Kavaliauskienės ir suspenduoto kunigo Edmundo Atkočiūno knyga „Nesu kaltas, kad myliu“.

2010-02-05Žurnalistės V.Kavaliauskienės knygoje – apie kunigo meilę moteriai

Vasario 6 d. (šeštadienį) 13 val. Šlapelių muziejuje (Pilies g. 40) rengiamas žurnalistės, LŽS narės Virginijos Kavaliauskienės-Barštytės knygos "Nesu kaltas, kad myliu" pristatymas. Tai žurnalistinis romanas arba kitaip – autorės ir vedusio dvasininko Edmundo Atkočiūno pokalbiai apie Tikėjimą, meilę Dievui ir moteriai, apie dvasines kančias atsidūrus ties pasirinkimo riba, apie savanorišką tremtį Amerikoje, šeimą ir kelią atgal, į Lietuvą...

2010-01-26Jono Vėlyvio septyniasdešimtmetis – su nauja knyga

Mūsų kolega, aktyvus LŽS Senjorų klubo narys, socialinių mokslų daktaras Jonas Vėlyvis, savo septyniasdešimtmečio jubiliejų pasitiko su solidžia, per 560 puslapių knyga „Lietuvos statybų vadyba 1945-1989 metais. Ekonominis socialinis ir istorinis aspektai“.

2010-01-20Vilniaus mokytojų namuose - S.Lipskio knygos pristatymas

Sausio 29 d. (penktadienį) 17 val. Vilniaus mokytojų namų (Vilniaus g. 39) didžiojoje salėje bus pristatyta Stasio Lipskio knyga „Amžiaus audrų paviliotas“. Knygoje, pasitelkus plačiajai visuomenei neprieinamus archyvinius duomenis, pirmą kartą išsamiai ir atvirai pasakojama apie Justo Paleckio (1899-1980) žurnalistinę, literatūrinę ir politinę - visuomeninę veiklą.

2010-01-14S.Jokužio fotografijose – savitas žvilgsnis į moterį

Sausio 8 d. Vilniuje, Prospekto galerijoje atidaryta buvusio fotokorespondento, o dabar žinomo leidėjo Sauliaus Jokužio fotografijos paroda „Era-S“.Dar vaikystėje susidomėjęs fotografija, savo pomėgį vaizdo fiksavimo ir interpretacijos menui puoselėja iki šiol. Su fotografija susijusi ir profesinė patirtis: 15 metų dirbo savaitraštyje „Lietuvos žvejys“ bei dienraščio „Klaipėda“ fotokorespondentu.

2010-01-12Žurnalistės S.Nemeikaitės fotoparoda – naujoje erdvėje

Kultūros ministerijoje atidaryta LŽS narės, žurnalistės Sigitos Nemeikaitės fotoparoda „Užutrakio vakarai“. Joje – penkerių metų to paties pavadinimo muzikos festivalio istorijos akimirkos. Per šį laiką festivalis yra tapęs savotiška Trakų vizitine kortele.

2009-12-17V.Beresniovas kviečia kolegas į karikatūrų parodą

Kauno žurnalistų namų antrajame aukšte atidaryta dailininko karikatūristo, LŽS nario Vladimiro Beresniovo paroda „Smailiu žvilgsniu“. Tai šeštoji, tikriausiai jau paskutinė šiais metais, Lietuvoje surengta Vlaberio karikatūrų paroda. Visuose darbuose viena tema – žurnalistika.

2009-12-13Mokytojų namuose - J.Elekšis ir jo dainuojantys tekstai

Gruodžio 18 d. 17 val. Vilniaus Mokytojų namų Didžiojoje salėje pristatoma LŽS nario, daugelio dainų tekstų autoriaus Juozo Elekšio knyga "Kas, mergaite, tau dainuos?“ Tai jau 16-oji žurnalisto knyga, skirta ne tik poezijos mylėtojams, bet ir… muzikuojantiems žmonėms.

2009-12-08 Šiauliečių žurnalistų projektą vainikavo filmo „Dingusi karta“ premjera

LŽS Šiaulių skyrius šiuos metus baigia ambicingu projektu. Lapkričio 28 d. Ch. Frenkelio vilos kinoteatre "Kapitolijus" buvo pristatyta dokumentinė apybraiža "Dingusi karta". Šio filmo kūrimą finansavo Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcija, paraišką jai pateikė LŽS Šiaulių skyrius. Projekto autorė – šiaulietė Aušra Vaitkevičienė, filmo bendraautorius – LŽS televizijos operatorių klubo narys Nerijus Gulbinas.

2009-12-02Dangaus paveikslai – parodoje ir albume

Jau septintą kartą žurnalas „Aviacijos pasaulis“ kviečia į tarptautinio aviacinės fotografijos konkurso kulminaciją – parodos atidarymą ir albumo „Dangaus paveikslai“ pristatymą. Šventinis renginys meno ir aviacijos gerbėjams startuoja gruodžio 3 d. 16 val. Tarptautiniame Vilniaus oro uoste, išvykimo salėje. Įėjimas nemokamas, kviečiami visi. Atsiplėškime nuo žemės!

2009-11-30L.Jegelevičiaus antroji knyga - mistinis trileris „Juodieji užribio kauliukai“

LŽS narys, “Tauragiškių balso” redaktorius Linas Jegelevičius save vadina pradedančiu rašytoju, nors autoriaus kūrybinė biografija neseniai pasipildė jau antrąja knyga – mistiniu trileriu “Juodieji užribio kauliukai". Apie Liną galima pasakyti ir taip: kelionės ir patirtis dirbant įvairų darbą jam padėjo įvaldyti žurnalisto plunksną, o ši – prisijaukinti kūrybą.

2009-11-25P.Normantas visuomenei pristato naują fotografijų albumą

Šių metų rugpjūtį sukako 20 metų, kai savo kūrybinę veiklą Himalajuose pradėjo vienas žinomiausių LŽS narių, pasaulio piliečiu vadinamas keliautojas, poetas ir fotomenininkas Paulius Normantas. Lapkričio 25 d. 18 val. Vilniaus rotušėje įvyks P. Normanto fotografijų albumo “Auksinis Budos vėjas” pristatymas.

2009-11-24R.Žemaitienė. Krizė – ne metas naujoms kelionėms…

Taigi ką pernai galvojome, kai žiūrėjome pro šį langą ir leidome pirmąjį žurnalo numerį vietoj vienuolika metų ėjusio laikraščio? Galvojome visaip, bet labiausiai galvojome: turbūt ne laiku. Juk visai neseniai premjeras V. Kubilius buvo ištaręs iki rinkimų vengtą žodį „krizė“, ir viskas tarsi sugriuvo. O mes, kaip ir buvo planuota, išsiruošėme į naują ir brangiau atsieinančią kelionę. Ne vieni. Tikėdamiesi, kad su mumis eis ir mūsų buvę laikraščio skaitytojai. Bet buvo labai neramu. O jei ne...? Krizė juk baugus žodis ir dar baugesnis reiškinys. Krizė – ne metas naujoms kelionėms.

2009-11-18Žurnalisto R.Bružo sėkmė tarptautiniame festivalyje

Lietuvos televizijos filmas „Badas“ (autorius Rimas Bružas) sulaukė pripažinimo 34-ajame tarptautiniame televizijos festivalyje „Golden Chest“ („Auksinė skrynia“). Festivalis vyko Plovdive, Bulgarijoje. Filmas „Badas“ dokumentinių filmų kategorijoje buvo apdovanotas „Silver Chest“ prizu – jam skirta antroji vieta.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media