2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas

 

2023-12-31Antanas Šimkūnas: Ant metų slenksčio (9)

Kolega Antanas Šimkūnas, sveikindamas visus su Naujaisiais, atsiuntė ir savo eilėraštį "Ant metų slenksčio".

2023-12-23Ipolitas Skridla: Snaigės (11)

Kolega ir poetas Ipolitas Skridla artėjant gražioms šventėms atsiuntė eilėraštį "Snaigės".

2023-11-03Ipolitas Skridla: Ruduo, ruduo…  (11)

"Išeikime su skėčiu į rudenį... Gražu..." - sako kolega Ipolitas Skridla, atsiuntęs eilėraštį "Ruduo, ruduo…" I

2023-10-22Fotografas Ričardas Grigas: Ukrainiečiams viltis dėl ateities neblėsta

Skelbiame Lietuvos žurnalistų sąjungos narės Loretos Nikolenkienės įnterviu su fotografu, karo metu tapusiu savanoriu Ričardu Grigu, neseniai grįžusiu į Lietuvą iš karo niokojamos Ukrainos.

2023-10-12Kolega Alfonsas Čepauskas pagerbtas Tauragėje

Tauragėje įvyko „2022 metų knygos konkursas“, kuriame LŽS ir NŽKA nario Alfonso Čepausko knyga „Karšuvos legenda“ buvo nominuota populiariausios 2022 metų grožinės knygos rinkiniuose.

2023-09-27Ipolitas Skridla: GYVENIMO TARPSNIAI (10)

Kolega Ipolitas Skridla šį kartą atsiuntė savo naują eilėraštį „Gyvenimo tarpsniai“.

2023-09-23Antanas Andrijonas: Gelgaudiškio dvaras įminė bajorų Koidelių porceliano mįslę

Kai 2018 metų spalio 14 dieną į Gelgaudiškio dvaro rūmus sugrįžo bajorų Koidelių šeimos porceliano kavinukas, paženklintas senuoju giminės herbu (1789 m.), ta žinia didžiai nustebino ne tik vietinius (daug metų miestelio mokykloje dirbusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Birutė Zakarevičienė pasakytų – šakninius) gelgaudiškinius. Kaip sunku iš šukelių surinkti dvarų istorijas žino ne tik šios srities specialistai. O Koidelių porceliano kavinukas buvo surinktas kaip tik iš šukelių...

2023-09-22Kuršėnų dvare – žurnalistės, rašytojos Vitalijos Morkūnienės tapyba

Kuršėnų dvare atidaryta žurnalistės, rašytojos, keliautojos, fotografės Vitalijos Morkūnienės tapybos darbų paroda „Spalvotas pasimatymas“.

2023-09-21Perpetua Dumšienės knygos „Ar paveldimas pilietiškumo genas?“ pristatymas

Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Konferencijų salėje rugsėjo 26 dieną, 17 val. įvyks žurnalistės, LŽS ir NŽKA narės, Vaižganto premijos laureatės Perpetua Dumšienės knygos „Ar paveldimas pilietiškumo genas?“ pristatymas.

2023-09-08Žurnalistas Vytautas Bagdonas apie aktorių Ferdinandą Jakšį (2)

Per penkioliktąsias tradicines Vaižgantines rugsėjo 16-ąją lietuvių literatūros klasiko kanauninko Juozo Tumo-Vaižganto gimtuosiuose Malaišiuose bus pristatyta ką tik leidykloje „Utenos Indra“ išleista Lietuvos žurnalistų sąjungos nario, kraštotyrininko, fotografo, respublikinės literatūrinės Vaižganto premijos laureato Vytauto Bagdono parengta knyga „Mūsų Ferdinandas. Tokį Jį prisimename...“

2023-08-17Apolinaras Juodpusis: LIETUVA MAN - GRAŽIAUSIA!

Labai vertinu įspūdžius raštu ir fotografijomis žmonių, kurie, pamilę egzotiškus pasaulio kampelius, keliauja, gėrisi, dalinasi prisiminimais. Man, kaip palikuoniui iš ano tūkstantmečio, nebuvo tokių galimybių, nors vienoje kitoje įsimintinoje kelionėje pabuvau.

2023-07-20Povilas Sigitas KRIVICKAS: Mūsų kalbos grožis ir nemalonūs riktai (2)

Lietuvių kalbos draugija, „Lituanistų sambūris“, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas šiemet vėl surengė kūrybinį konkursą „Lietuviškos istorijos: pasakojimai apie kalbą“. Organizatoriai sulaukė mokinių (5–12 kl.) ir suaugusiųjų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių autorių darbų. Tai – laisvos formos rašytiniai pasakojimai apie įvairią asmeninę patirtį, mintys apie santykį su lietuvių kalba, jos vietą ir vertę dabartiniame bei ateities pasaulyje. Konkurse dalyvavo ir mūsų kolega Povilas Sigitas Krivickas. Jo rašinys „Mūsų kalbos grožis ir nemalonūs riktai“ buvo įvertintas trečiąja premija.

2023-07-09Irena Litvinaitė-Avyžienė: Nijonė Ambrazaitytė buvo turtingos meninės prigimties asmenybė (1)

Tęsiame žinomos kultūros žurnalistės Irenos Litvinaitės-Avyžienės prisiminimus apie Lietuvos operos primadoną Nijonę Ambrazaityte.

2023-06-29Irena Litvinaitė-Avyžienė: Nijolė Ambrazaitytė buvo turtingos meninės prigimties asmenybė  (2)

Lietuvos operos primadona, Nepriklausomybės Akto signatarė Nijolė Ambrazaitytė buvo turtingos meninės prigimties asmenybė, išskirtinio vokalo solistė. Penkiasdešimt metų buvome bičiulės, kurį laiką ir kaimynės, o kaip kultūros srities žurnalistei teko rašyti apie ją nuo pirmųjų jos žingsnių operos scenoje.

2023-06-22Ipolitas Skridla: JONINIŲ BURTAI (9)

Kolega Ipolitas Skridla pasitinkant Jonines, atsiuntė eilėraštį JONINIŲ BURTAI
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media