2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas

 

2022-07-14Algirdas Butkevičius: Jei gėrį rasčiau savyje

“Neseniai netekau žmonos, su kuria buvome kartu šešiasdešimt metų. Viskas Ją primena. Todėl ir eilėraštis, kurį siunčiu, sklidinas pesimistinės netekties nuojautos. Tikiuos greitai parašyti tekstą apie pirmojo reformatų leidinio žurnalo "Pasiuntinys" leidėją ir redaktorių Joną Šepetį. Kuo geriausi sveikinimai iš Biržų”, - rašo mūsų kolega Algirdas Butkevičius.

2022-07-12Vytautas Leščinskas: AUKSINĖS SAMANOS

“Sveikas, Vytautai. Vasara - poilsio metas, bet tik ne žurnalistams ar rašytojams, kuriems ir jokių tikrų atostogų, pabėgimo nuo kūrybos nėra. Kūryba - tai darbas ir poilsis vienu metu... Siunčiu naujausią savo apsakymą“, - rašo mūsų kolega Vytautas Leščinskas.

2022-07-06Jonas Laurinavičius: Knyga „Ačiū tau, žeme“ – žurnalistų dainos, prisiminimų verpetas

Baigiame kolegos Jono Laurinavičiaus pamąstymus apie neseniai išleistą žurnalistų dainų knygą "Ačiū tau, žeme".

2022-07-02Jonas Laurinavičius: Knyga „Ačiū tau, žeme“ – žurnalistų dainos, prisiminimų verpetas

Tęsiame kolegos Jono Laurinavičiaus pamąstymus apie neseniai išleistą žurnalistų dainų knygą "Ačiū tau, žeme".

2022-06-28Alfonsas Čepauskas: žaidimai Neringos smėlynuose

„Birželio 30 d. 13 val. maloniai kviečiu į LŽS ir LDS nario Alfonso Čepausko žemės meno instaliacijų parodos ŽAIDIMAI NERINGOS SMĖLYNUOSE atidarymą. Paroda eksponuojama birželio 29 d. – liepos 14 d. II rūmų parodų galerijoje I-ame aukšte“, - Seimo narys Romualdas Vaitkus.

2022-06-11 Ipolitas Skridla: VASAROS SENTIMENTAI (10)

„Žavėkimės ir džiaukimės vasara“, - sako kolega Ipolitas Skridla, atsiuntęs eilėraštį „Vasaros sentimentai“.

2022-06-06Į dienoraščių knygą sugulė svarbiausi 1985–2004 m. Lietuvos įvykiai – Seimo skaitykloje organizuojamas susitikimas su jos autoriumi Antanu Šimkūnu

Birželio 8 d., trečiadienį, 13 val. Seimo skaitykloje (III rūmai)žinomas radijo žurnalistas, LŽS narys Antanas Šimkūnas pristatys savo knygą „Lietuva grįžta į pasaulį“. Joje pasakojama, kaip Lietuva po Kovo 11-osios atkūrė ryšius su užsienio valstybėmis, įstojo į tarptautines organizacijas ir grįžo į politinį pasaulio žemėlapį.

2022-05-20Kolegos Alfonso Čepausko kūryba - Žemaičių dailės muziejuje

"Malonu, kad Žemaičių dailės muziejus sutiko priimti didžiąją dalį palikimo, kurį sudaro lakštinė ir mažoji grafika, ekslibrisai, skulptūros, asambliažai, fotokoliažai, kūrybos priemonės, katalogai, plakatai, autoriniai leidiniai. Iš tos atrinko ir įrengė nuolatinę ekspoziciją, kuri atspindi kūrybą nuo ankstyvųjų 1961 iki pastarųjų metų", - sako LŽS Senjorų klubo narys Alfonsas Čepauskas.

2022-05-15Leonas Jurša: PALIKIMAS (2)

Žurnalistas Leonas Jurša pasiūlė mūsų svetainei savo naują eilėraštį.

2022-05-12Knyga „Ačiū tau, žeme“ – žurnalistų dainos, prisiminimų verpetas (3)

Visus skaitymus, visus televizijos žiūrėjimus atidėjau į šalį, kai mano rankose atsidūrė Vytauto Žeimanto sumanyta, sudaryta ir redaguota knyga „Ačiū tau, žeme. Žurnalistų dainos“. Ne vien dėl to, kad esu vienas iš tų 23 kolegų, kurio dainos įdėtos į šį rinkinį, o visų pirma dėl to, kad beveik visus tuos žurnalistus anksčiau ar vėliau buvau sutikęs savo gyvenimo kely, bendravau su jais, kartais tik labai trumpai, bet jie liko atmintyje tokie šviesūs, nuoširdūs ir kūrybingi.

2022-05-11Kolega Jeronimas Laucius prabilo... ir rumuniškai (2)

Gera žinia atskriejo iš Rumunijos: mūsų gero kolegos ir rašytojo Jeronimo Lauciaus kūryba paskelbta Rumunijos žurnale „Scriptor“. Rumunai čia ras pluoštą naujų kolegos Jeronimo literatūrinių miniatiūrų.

2022-05-01Žurnalisto kelias tarp Kaišiadorių ir Dusmenų

Vargu, ar Kaišiadoryse sutiksi žmogų, kuris nepažįsta ilgamečio rajono laikraščio redaktoriaus Jono Laurinavičiaus. Tą patį galima pasakyti ir apie Trakų rajone esantį Dusmenų kraštą – turbūt nerasi čia žmogaus, kuris nepažinotų ir nesididžiuotų savo kraštiečiu. Dusmenų kraštas – tai J. Laurinavičiaus vaikystės bei jaunystės metai, o Kaišiadorys – brandaus gyvenimo ir darbo vieta. Dirbdamas Kaišiadoryse, jis niekada nepamiršo savo gimtųjų apylinkių, o viešėdamas Dusmenyse, dažnai kalbėdavo apie Kaišiadoris. Šios vietovės dažnai minimos ir J. Laurinavičiaus kūryboje.

2022-04-28Ipolitas Skridla: MAMOS PAMOKYMAI (8)

„Motinos dienos proga prisiminkime gerąsias, rūpestingas, paguodžiančias ir pamokančias savo Mamas,“ – sako kolega Ipolitas Skridla ir siunčia savo naują eilėraštį.

2022-04-27Jonas Jackevičius: Tarp laiko svarstyklių ir žurnalistika  (6)

Mūsų kolega Jonas Jackevičius skaitytojams pateikė naują knygą - LAIKO SKEVELDROS. Ją išleido "Trijų žvaigždučių" leidyklą, vadovaujama Jeronimo Lauciaus.

2022-04-27Jonas Laurinavičius – respublikinio literatūros konkurso prizininkas (1)

Baigėsi Žemaitijos S. Daukanto bibliofilų ir Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ respublikinis literatūros kūrinio konkursas „Draustos knygos kelias“, skirtas Knygnešio dienai. Organizatoriai iš 24 Lietuvos miestų ir miestelių sulaukė 62 autorinių prozos ir poezijos kūrinių. Plungės viešojoje bibliotekoje buvo paskelbti konkurso rezultatai ir apdovanoti laureatai bei prizininkai. Prozos žanro kategorijoje nugalėtoja pripažinta Zita Sinkevičienė (Naujoji Akmenė), antroji vieta atiteko mūsų kolegai žurnalistui Jonui Laurinavičiui, trečioji – Jonui Ivanauskui (Joniškis).
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media