2018 m. birželio 19 d., Antradienis

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas

 

2018-05-20Kolegos Alberto Vaidilos paroda „Kosminis -kiaušinis“ - Vilniaus karininkų ramovėje (2)

Gegužės 18 d. Vilniaus karininkų ramovėje (Pamėnkalnio g. 13, Vilnius) atidaryta Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asocoacijos nario, dailininko Alberto Vaidilos abstrakčių darbų paroda „Kosminis kiaušinis“.

2018-05-15Kviečiame į kolegos Alberto Vaidilos parodą “Kosminis kiaušinis”

Vilniaus įgulos karininkų ramovėje (Pamėnkalnio g. 13) eksponuojamas kolegos Alberto Vaidilos autorinių darbų ciklas „Kosminis kiaušinis“. Parodos oficialus atidarymas šį penktadienį – gegužės 18 d. 15 val. Kviečiame!

2018-05-11Antanas Šimkūnas: UŽ TRISPALVĖS IŠKĖLIMĄ – SIBIRAS

Kas suskaičiuos, kiek žmonių Lietuvoje sovietų okupacijos metais nukentėjo dėl trispalvės vėliavos iškėlimo Vasario 16 – ąją, kiek buvo užvesta bylų, kiek areštuota, ištremta, priversta bėgti iš Lietuvos?

2018-05-09Albertas Vaidila: Kazimiero ir Jono Jackevičių tapybos inspiracijos

Jaunas tapytojas Kazimieras Jackevičius parodą ,,Atminties kaleidoskopas“ Vilniaus įgulos karininkų ramovėje surengė kartu su savo tėvu Jonu Jackevičiumi, kurį visuomenė pažįsta ne tik kaip dailininką, bet ir kaip žurnalistą, poetą, LŽS ir NŽKA narį. Ekspozicijoje apie penkiasdešimt kūrinių.

2018-05-04Kolega Jeronimas Laucius: EMOCYTĖS (1)

Šias "Emocites" LŽS svetainei atsiuntė mūsų kolega žurnalistas, rašytojas, lektorius, leidyklos „Trys žvaigždutės“ vadovas Jeronimas Laucius.

2018-04-24Jono ir Kazimiero Jackevičių paroda ,,Atminties kaleidoskopas“

Vilniaus Karininkų ramovėje (Pamėnkalnio g. 13) LŽS ir NŽKA narys, kolega Jonas Jackevičius pristato savo tapybos darbus, kurie eksponuojami drauge su Kazimieru Jackevičiumi parodoje ,,Atminties kaleidoskopas“. Kviečiame į ekspozicijos pristatymą, kuris įvyks balandžio 28 d., šeštadienį, 16 val.

2018-04-06kolegos Alfonso Čepausko fotokoliažų KELIONIŲ MIRAŽAI paroda

Mokslo akademijos turistų klube (Gynėjų g. 4 Vilnius) pradėjo veikti kolegos Alfonso Čepausko fotokoliažų KELIONIŲ MIRAŽAI paroda. Tai kelionių motociklais po Kaukazą, Vidurinę Aziją, Sibirą, Uralą, Tolimuosius Rytus ir kitus regionus daugiakalbiai paveikslai. Juose atsispindi ne tik keliautojai, bet ir vaizdai, objektai, kurie iškyla kaip miražai.

2018-03-28Stasė Zubrickaitė-Mikalajūnienė: tarsi lemtingas šviesos žiburys...

Motina ir mokytojas – brangūs žmonės mūsų gyvenime. Nepamirštami. Tai patvirtina ir nepailstančio žurnalisto Jono Laurinavičiaus nauja knyga apie jo literatūros mokytoją Stasę Zubrickaitę-Mikalajūnienę „Taip jau gyvenimas norėjo“.

2018-03-19Jonas Laurinavičius: „Kaišiadorių aidams“ – 70 (1)

Ilgametis "Kaišiadorių aidų" darbuotojas ir redaktorius Jonas Laurinavičius, prisimindamas rajono laikraščio praeitį, parašė eilėraštį, skirtą laikraščio 70-mečiui.

2018-03-12LRT darbuotojai Izoldai Keidošiūtei – Vyriausybės kultūros ir meno premija (1)

Kino kritikei, ilgametei LRT darbuotojai Izoldai Keidošiūtei už nuopelnus kultūrai ir menui įteikta 2018-ųjų Vyriausybės kultūros ir meno premija. I. Keidošiūtė – viena iš 12 šių metų premijos laureatų.

2018-03-06Kolegos Jono Laurinavičiaus trigubas žvilgsnis

„Jonas Laurinavičius turi Dievo dovaną meniškai užfiksuoti mūsų veržlios būties blyksnius. Trieiliai – tinkama forma tai padaryti. Čia ir mąslus žvilgsnis, ir ironijos, ir romantikos akimirkos. Jo trieiliai gražiai įsilieja į mūsų literatūrinio gyvenimo kontekstą“, - taip apie naujausią kolegos J. Laurinavičiaus knygą „Trigubu žvilgsniu“, kurioje sudėti 2017 m. sukurti 345 trieiliai, primenantys japonų haiku, rašo literatūros tyrinėtojas dr. Rimantas Skeivys.

2018-02-26Česlovas Skaržinskas: Žurnalisto laikas ir laikrodžiai (4)

Aną dieną atsitiktinai atsidūriau vienuose sostinės Kalvarijų gatvės visuomeniniuose, tačiau, kad ir kaip būtų keista, jaukiuose namuose. Kažkaip netikėtai susigundžiau nueiti į pažįstamo rašytojo, kaip jis save vadina, pozityvisto, Jeronimo Lauciaus intriguojančiu pavadinimu paskaitą Įšok į laiko vežimą! Iš pradžių pagalvojau – kodėl į vežimą, ne į kitą, modernesnę transporto priemonę? O gal aš eisiu pėsčias? Šypsojausi skaitydamas paskaitos pavadinimą. Pasidarė linksma, nes Jeronimo paskaitos iš tikrųjų užkrečia ir juoko bacilomis...

2018-02-17Mečislovas Rondomanskas. Nuo viršukalnės atsiveria nauji horizontai (2)

VŠĮ “Terra Publica” išleido žinomos žurnalistės, Vytauto Gedgaudo premijos laureatės Aldonos Armalės knygą “Mečislovas Rondomanskas. Nuo viršukalnės atsiveria nauji horizontai”. Joje knygos autorė plačiai aprašo žinomo kauniečio verslininko, inźinieriaus, technikos mokslų daktaro, profesoriaus M. Rondomanskio gyvenimo ir aktyvios mokslinės, verslo veiklos kelią.

2018-02-11Kolegos Alfonso Čepausko paroda Kelmės kultūros centre

Kelmės kultūros centro galerijoje pradėjo veikti mūsų kolegos, LŽS nario Alfonso Čepausko paroda, kurioje eksponuojama trys skaitlingi ciklai apie Lietuvos istoriją: IŠLIKIMO KELIAS, KARŠUVOS MITAS, LIETUVOS KARALIAI ir smėlio instaliacijų ciklas ŽAIDIMAI NERINGOS SMĖLYNUOSE.

2018-02-06 Lietuvos Respublikos šimtmečiui. Gedimino pilis: Lietuvos trispalvės vėliavininkai

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka 2017 m. pabaigoje išleido išeivijos lietuvio, Lietuvos savanorio, visuomenės veikėjo, žurnalisto Stasio Butkaus (1897 - 1961), kilusio iš Šiaulių rajono Kurtuvėnų kaimo, atsiminimų knygą “Vyrai Gedimino kalne”. Tie atsiminimai pirmiausiai buvo išleisti Memingene (Vakarų Vokietijoje), vėliau - Čikagoje. Lietuvoje ši knyga išleista pirmąkart.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media