2020 m. sausio 29 d., Treciadienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2016-10-04Po „sprogimo“ leidžiame Šakiuose naują laikraštį

Rugsėjo 30 dieną buvęs Šakių rajono laikraščio „Valsčius“ kūrybinis kolektyvas išleido naują leidinį - „Laikraštį „Valsčius“. Laikraštį rengia kol kas iš namų ir be jokio atlygio visas senasis redakcijos kolektyvas. „Laikraštis „Valsčius“ atsitiesė su nauja jėga, tačiau vedinas tų pačių idėjų, kokios buvo puoselėjamos ir prieš 25-erius metus.

2016-09-29LRTK kreipsis į Seimą dėl reklamos LRT programose

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) dar kartą svarstė klausimą dėl LRT programose transliuojamų komercinių audiovizualinių pranešimų. LRTK nusprendė kreiptis į Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą prašydama šio komiteto posėdyje svarstyti klausimą dėl LRT transliuojamų komercinių audiovizualinių pranešimų ir efektyvios Lietuvos Respublikos Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo nuostatų laikymosi kontrolės užtikrinimo.

2016-09-21LRT tarybos posėdyje buvo pristatytas spalį prasidėsiantis LRT KULTŪROS sezonas

Antradienį vykusiame LRT tarybos posėdyje buvo pristatytas spalį prasidėsiantis LRT KULTŪROS sezonas. Jame – nemažai naujų laidų: Andriaus Rožicko pokalbių su kultinėmis kultūros asmenybėmis projektas, lietuvių kalbai skirta Antano Smetonos interaktyvi laida, aplinkosaugai, bendruomenių veiklai, Lietuvos kulinariniam paveldui skirtos laidos. LRT KULTŪROS tinklelį papuoš ir naujas projektas „Nacionalinis turtas“, pristatysiantis Nacionalinės premijos laureatus.

2016-09-18Susipažinkite – “Vilniaus review” (1)

Lietuvoje, regis, pagaliau suvokta, kad pasaulyje jau 20 metų geriausias sklaidos ir populiarinimo įrankis yra internetas. Ir kad nedidelės šalies literatūrą geriausia pristatyti ne dalinant nemokamai brošiūras, lankstinukus, vizitines korteles ar žurnalus, o atveriant skaitmeninį langą visiems smalsiems, ieškantiems ar tik keliaujantiems pro šalį. Interneto svetainė „Vilnius review“ ir yra toks langas.

2016-09-12Pogrindinė spaustuvė „ab“

Ypatingos reikšmės sovietmečiu, nešant laisvą žodį Lietuvoje, turėjo Kaune įkurta ir nuo 1980 metų pradėjusi veikti pogrindinė spaustuvė ,,ab“, vadinamosios Kauno katakombos, kur buvo leidžiami ne laikraščiai, bet įvairios religinio ir patriotinio turinio knygos. Šios spaustuvės įkūrėjai – Vytautas Andziulis ir Juozas Bacevičius, kurių pavardžių pirmosios raidės ir tapo pavadinimu. Ji buvo įkurta Salių kaime, dešiniajame Neries krante, kalne, po šiltnamiu ir gyvenamuoju namu iškastame tunelyje, ir veikė nesusekta beveik dešimt metų, iki pat Lietuvos atgimimo.

2016-09-06Aida Vėželienė - Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Muzikos ir vizualiųjų menų skyriaus vyresn. redaktore

Mūsų kolegė, LŽS narė nuo š.m. rugsėjo 5 d. pradėjo dirbti Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Muzikos ir vizualiųjų menų skyriuje vyresn. redaktore. Ji yra atsakinga už įvairių bibliotekoje vykstančių renginių organizavimą, muzikos ir vizualiųjų menų edukaciją. Jos darbo telefonas 868222558. Kreipkitės!

2016-08-13Žurnalistė Aistė Noreikaitė: pirmieji profesiniai įspūdžiai (1)

Jau 4 mėnesius esu „Bangos“ laikraščio korespondentė. Pripažinsiu, profesinį kelią lydi išbandymų kupini pakilimai ir nuosmukiai. Tačiau šiandien aš šypsausi. Radau savo vietą po saule. Godžiai kaupiu patirties bagažą, mėgaujuosi netikėčiausiomis temomis ir kiekvienu savo parašytu žodžiu siekiu atliepti tikrąsias žurnalistikos vertybes. Pirmosiose pastabose apžvelgiu Klaipėdos rajoną tokį, kokį jį pamačiau savo akimis.

2016-08-10Ūkio ministro atstove spaudai dirbs Vaida Vincevičiūtė

Motinystės atostogų išėjusią ūkio ministro patarėją Vaivą Gogelienę nuo šiandien pakeis ir viešųjų ryšių klausimais ūkio ministrui patars Vaida Vincevičiūtė.

2016-08-08VšĮ „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“ skirtas įspėjimas

2016 m. rugpjūčio 8 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) išnagrinėjo VšĮ „LIETUVOS NACIONALINIS RADIJAS IR TELEVIZIJA (toliau – LRT) generalinio direktoriaus administracinio teisės pažeidimo bylą. Įvertinusi pažeidimus bei atsižvelgusi į Administracinių teisės pažeidimų kodekso atsakomybę nustatančio straipsnio pakeitimus, įsigaliojusius liepos 14 d. ir numatančius švelnesnę nuobaudą už padarytą tokio pobūdžio pažeidimą, LRTK generaliniam direktoriui Audriui Siaurusevičiui skyrė įspėjimą.

2016-07-23Kunigas Robertas Grigas: apie pogrindinės spaudos leidėjus, kūrybą ir dabartinę žiniasklaidą

Laikraštis „XXI amžius“ “ (2016 07 15, nr. 28) išleido platų ir įdomų pokalbį su pogrindinę kunigų seminariją baigusiu kunigu Robertu GRIGU, ilgamečiu „Lietuvos Caritas“ generaliniu direktoriumi, dabar Kauno Arkikatedros Bazilikos vikaru ir Kauno klinikų kapelionu. Dalis interviu buvo apie pogrindinės spaudos leidėjus, kūrybą ir dabartinę žiniasklaidą. Manau, kad tai sudomins ir LŽS svetainės skaitytojus. Spausdiname sutrumpinę.

2016-07-01LTOK apdovanojimai – ir sporto žurnalistams

Ketvirtadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete sportui nusipelniusiems žmonėms LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė įteikė prizus, olimpinius žiedus ir medalius. Apdovanojimai įteikti ir keliems sporto žurnalistams. Vladislovas Janiūnas, iškilus Lietuvos sporto žurnalistas ir sporto komentatorius, nusipelnęs krepšinio treneris, buvęs ilgametis LRT sporto komentatorius ir Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos direktorius, apdovanotas LTOK prizu „Citius. Altius. Fortius”. Gintaras Nenartavičius, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos prezidentas. Ilgametis dienraščio “Lietuvos rytas” sporto žurnalistas ir LTOK žiniasklaidos komisijos pirmininkas, apdovanotas LTOK medaliu „Už nuopelnus olimpizmui“. Sveikiname kolegas!

2016-06-20Prokuratūra pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl galimo šmeižto „Lietuvos ryto" žiniasklaidos priemonėse

Lietuvos bankas gavo Vilniaus apygardos prokuratūros pranešimą, kuriuo informuojama apie ikiteisminį tyrimą, pradėtą pagal Lietuvos banko ir Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktoriaus pareiškimus. Tyrimas pradėtas po to, kai į Generalinę prokuratūrą buvo kreiptasi prašant ištirti šmeižikiško pobūdžio žinių skleidimo faktus „Lietuvos ryto" žiniasklaidos priemonėse ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn kaltus asmenis. Prokuratūros pranešime rašoma, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 2 dalį (Šmeižimas).

2016-06-06 Žurnalistai tautotyros savanorių forume

Pažymėtina, kad apskritai tautotyros sąjūdyje ir jo šviesuolių VIII suvažiavime pačių gražiausių atsiliepimų susilaukė tautotyros savanoriai žurnalistai. Antai „Kaišiadorių aidų“ redaktorius Jonas Laurinavičius išrinktas naujos TPD valdybos pirmininko pavaduotoju ir už daugelio metų vertingus tautotyros žinių rinkinius ir juos įprasminančias knygas išrinktas šios taurios bendrijos Garbės nariu. Ilgametis TPD valdybos pirmininkas (1989–2001 m.) talentingas žurnalistas Kęstutis Demskis taip pat išrinktas Garbės nariu. Žurnalistė ir etnologė Gražina Kadžytė yra pagrindinė TPD mokslinė konsultantė ekspertė. Žinomas žurnalistas ir poetas Juozas Elekšis yra uolus TPD vyriausiasis patarėjas, „Tautotyros metraščio“ skyriaus redaktorius. Patyręs žurnalistas Julius Norkevičius, išleidęs ne vieną vertingą istorinės atminties dokumentinę knygą, talkina redaguojant „Tautotyros metraštį“. Žurnalistas Jonas Varnauskas yra visuomeninis „Tautotyros metraščio“ kalbos redaktorius. NŽKA narys visuomeninio tautotyros sąjūdžio ugdytojas dr. Kazys Račkauskas išrinktas TPD garbės pirmininku.

2016-05-30Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungai pradeda vadovauti Andrius Kasparavičius

Nuo birželio 1 d. Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungai (LRVS) vadovauti pradeda Andrius Kasparavičius, ryšių su visuomene agentūros „Komunikacija ir konsultantai“ direktorius. Orijana Mašalė, vadovavusi LRVS nuo 2012 m. pabaigos, atsistatydino iš Tarybos pirmininkės ir Tarybos narės pareigų.

2016-05-24LRT tarybos pirmininko pavaduotoja perrinkta Lolita Jablonskienė

LRT tarybos pirmininko pavaduotoja dar vienai trejų metų kadencijai perrinkta dailėtyrininkė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė. Jos kandidatūrą balsavimui pateikė LRT tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis. L. Jablonskienę į LRT tarybą delegavo Prezidentė.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media