2019 m. gegužes 19 d., Sekmadienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2016-02-20Akmenės rajonas praturtėjo Garbės piliečiu. Juo tapo žurnalistas Leopoldas Rozga (2)

Akmenės kraštas, pražydęs šalies vėliavos spalvomis, kuo įvairiausiais linksmais ir iškilmingais renginiais paminėjo Vasario 16-ąją. Vienu iš svarbiausių šios šventės akcentų tapo Akmenės rajono garbės piliečio vardo suteikimas visuomenės veikėjui, publicistui, kraštotyrininkui buvusiam ilgamečiam rajono laikraščio „Vienybė“ žurnalistui ir redaktoriui Leopoldui Rozgai.

2016-02-19Keičiasi bendrovės “Lietuvos geležinkeliai” atstovas spaudai

Gerbiami žurnalistai, informuoju, kad nutariau savo jėgas išbandyti savarankiškoje veikloje, tad nuo šiandienos LG atstovės spaudai pareigose naujas žmogus - Inga Čiuberkytė. Dar visą kitą savaitę būsiu LG ir padėsiu Ingai susigaudyti, kaip čia kas bei iš kokių žmonių reikia medžioti Jums reikalingą informaciją. Inga Čiuberkytė turi daugiau nei 10 metų patirtį viešųjų ryšių srityje, yra įgijusi komunikacijos ir informacijos magistro kvalifikacinį laipsnį.

2016-02-02Teismas: kritika privalo būti etiška ir neįžeidi  (1)

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė kaip nepagrįstą bendrovės „15min“ skundą Visuomenės informavimo etikos komisijai dėl sprendimo dalies, kuria internetinio dienraščio publikacija buvo įvertinta kaip pažeidžianti Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą, panaikinimo.

2016-01-30BNS vadovaus Tomas Balžekas

Naujienų agentūrą BNS Lietuvoje valdančios UAB „BNS“ vadovu nuo vasario 6 dienos paskirtas UAB „15min“ generalinis direktorius Tomas Balžekas. Jis užims abiejų bendrovių administracijos vadovo pareigas.

2016-01-23Išdalintos LRT „Auksinės bitės“ (1)

Iškilmingame koncerte ketvirtadienio vakarą Lietuvos nacionalinis transliuotojas išdalino savo „Oskarus“ – LRT „Auksines bites“. LRT jau penkioliktąjį kartą nusilenkia tiems, kurių darbu didžiuojasi ir kurie savo kūrybingumu ir profesionalumu labiausiai puošia visuomeninio transliuotojo eterį. Taip pat tiems, kurie nebūtinai yra žinomi plačiajai visuomenei, bet be kurių kruopštaus darbo ir geranoriškumo neįsivaizduojama kasdienė LRT veikla.

2016-01-17Kolegė Silvija Kuprionytė:Tiriamosios žurnalistikos užuomazgos

Apie tiriamosios žurnalistikos padėtį Lietuvoje, ateities perspektyvą kalbamės su žurnalistu, internetinio naujienų portalo Bernardinai.lt vyr. redaktoriumi, religijotyrininku Andriumi Navicku bei žurnalų Q, Intelligent life vyr. redaktoriumi Ovidijumi Lukošiumi.

2016-01-14Silvija Kuprionytė:Nekintančios žurnalistikos vertybės

Seime, Konstitucijos salėje įvyko mokslinė praktinė konferencija "Žiniasklaidos atskaitingumas ir žurnalisto atsakomybė“, skirta Pirmojo ir Antrojo Seimo pirmininko, pirmojo, antrojo ir trečiojo seimo nario, krašto apsaugos, švietimo ir užsienio reikalų ministro, Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderio, žurnalisto ir redaktoriaus, Vytauto Didžiojo universiteto docento, filosofijos daktaro Leono Bistro šimtas dvidešimt penktosioms gimimo metinėms paminėti. Konferencija sukėlė daug minčių, su kuriomis norėtųsi pasidalinti.

2016-01-13Klaipėdoje teismo darbuotojai su žurnalistais susitiko prie kavos puodelio

„Džiugu, kad atrandame galimybę susitikti su žiniasklaidos atstovais ne tik teismo posėdžių salėse. Atlikdami tą pačią funkciją – informuodami visuomenę apie bylas, teismo veiklą – turime suprasti, kad einame bendru keliu. Todėl neformalus ir betarpiškas bendravimas sukuria galimybę stiprinti abipusę partnerystę, draugiškumą ir supratingumą. Tikiuosi, kad toks susitikimas prie rytinės kavos puodelio taps gražia tradicija“, – įspūdžiais dalijosi teismo vadovas A. Daugėla.

2016-01-10Žurnalistų etikos inspektoriaus prevenciniai raštai interneto portalo valdytojams 2015 metais

ŽURNALISTŲ ETIKOS INSPEKTORIAUS 2015 METŲ RAŠTAI (EL. PAŠTU) INTERNETO PORTALAMS IR SVETAINĖMS DĖL INFORMACIJOS, PAŽEIDŽIANČIOS NEPILNAMEČIŲ APSAUGOS NUO NEIGIAMO VIEŠOSIOS INFORMACIJOS POVEIKIO ĮSTATYMĄ IR VISUOMENĖS INFORMAVIMO ĮSTATYMĄ.

2015-12-23Didžiųjų švenčių išvakarėse „Tėviškės gamta“ atsisveikina su skaitytojais (4)

Išleistas paskutinis „Tėviškės gamtos“ - 12(318) - numeris. Mes, leidėjai, nežinome, kaip skaitytojai sutiks šią žinią, nežinome ir kaip atsisveikins su šiuo leidiniu, kokį jausmą patirs? Mums, šio mėnraščio leidėjams ir ypač tiems, kurie daugelį metų, dar sovietmečiu, svajojo apie gamtosauginio laikraščio leidybą, yra skaudus netekties aktas

2015-12-19Skelbiamas konkursas Lietuvos mokyklų žurnalistams

DELFI ir Vilniaus Gabijos gimnazija skelbia Lietuvos mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursą! Kviečiame jaunuosius mokyklų žurnalistus savo publicistinius tekstus, kurių apimtis siekia iki 400-500 žodžių, siųsti adresu gabijos.laikrastis@gmail.com. Konkursas vyks sausio 1-26 d. Jūsų atsiųsti tekstai bus publikuojami DELFI portalo rubrikoje DELFI Pilietis. Bus skiriamos dvi nominacijos – „Populiariausias jaunasis žurnalistas“ ir „Profesionaliausias jaunasis žurnalistas“. Prizus laimėtojams įsteigs portalas DELFI.

2015-12-18Socialiniai tinklai keičia tradicinę žurnalistiką?

Apie socialinių tinklų, internetinės žiniasklaidos žabangus ir geltonosios spaudos populiarėjimą kalbamės su buvusiu LRT generaliniu direktoriumi, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Informacijos ir komunikacijos instituto lektoriumi, Vytauto Gedgaudo premijos laureatu Kęstučiu Petrauskiu.

2015-12-10„RTR Planeta“ galima bus matyti tik už papildomą mokestį platinamuose televizijos programų paketuose

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK), stebėdama, kaip radijo ir televizijos programų transliuotojai, retransliuotojai, užsakomųjų visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų teikėjai laikosi viešosios informacijos rengimo ir skleidimo reikalavimų, nustatė, kad televizijos programos „RTR Planeta“ laidoje „Sekmadienio vakaras su Vladimiru Solovjovu“, transliuotoje š. m. lapkričio 29 d., vėl galimai buvo kurstomas karas ir neapykanta ir taip pažeidžiamas Visuomenės informavimo įstatymo (VIĮ) 19 straipsnio 1 dalies 3 punktas, draudžiantis skleisti tokio pobūdžio turinį. Laidos dalyviai ir ypač Rusijos Dūmos vicepirmininkas Vladimiras Žirinovskis, garsėjantis ultranacionalistinėmis pažiūromis, pasisakydami apie incidentą su Turkija dėl numušto Rusijos karinio lėktuvo, eskalavo konfliktą, ragino bombarduoti Turkijos karines bazes ir visą teritoriją, kurstė nesantaiką su Lenkija.

2015-12-09Teismas: Konkurencijos taryba pagrįstai skyrė bendrovei baudą už klaidinančią reklamą

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė kaip nepagrįstą UAB „Cherry Media LT“ skundą Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybai dėl nutarimo, kuriuo jai skirta piniginė bauda, panaikinimo.

2015-12-05Žurnalistams – patogesnis būdas užsidirbti individualiai

Žurnalistika dažnai neatsiejama nuo „freelancinimo“ – savarankiško darbo, nepriklausant konkrečiai įmonei. Daugelis žurnalistų jau kurį laiką patys renkasi, kam rašyti straipsnius, t. y. vykdo individualią veiklą. Tačiau dabar šios profesijos atstovai tai gali daryti kur kas patogiau: vos keliais pelytės spustelėjimais išrašinėti elektronines sąskaitas, o pajamų ir išlaidų žurnalo pildymą bei deklaracijos rūpesčius visiškai pamiršti – individualios apskaitos programa „CFlow“ tai daro automatiškai.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media