2019 m. liepos 21 d., Sekmadienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2016-05-11Žurnale „Tautinių bendrijų naujienos“ - tautinių bendrijų gyvenimas (1)

Jau 54-asis numeris pasiekia skaitytoją: lietuvį, azerbaidžanietį, gruziną, armėną, baltarusį, rusą, lenką ir dar daugelio kitų tautybių žmones, gyvenančius Lietuvoje. Kalbinu ilgametį žurnalo „Tautinių bendrijų naujienos“ redaktorių Tautinių bendrijų namų Leidybos grupės vyriausiąjį specialistą Joną Rumšą, žinomą žurnalistą, daugelio straipsnių apie Lietuvoje - ir ne tik - gyvenančias tautines mažumas, autorių. Jo darbo kabinetas įsikūręs Vilniuje, Raugyklos g. 25, Tautinių bendrijų namuose. Taigi jau 55-ajam numeriui renkama medžiaga, surinkta - redaguojama. Skaitytojui įdomu, kada išėjo pirmasis šio turiningo ir skoningai atrodančio žurnalo numeris. Ir apie ką tada buvo rašoma.

2016-05-08LRT pelnė du LOGIN apdovanojimus

Penktąjį kartą vykusiame didžiausiame technologijų ir inovacijų festivalyje Baltijos šalyse LOGIN Lietuvos nacionalinis transliuotojas šiemet pelnė du apdovanojimus – mobiliųjų programėlių kategorijoje nugalėjo „Auksinis protas“, o „YouTube“ tinklo kategorijoje – LRT „YouTube“ paskyra.

2016-05-07Išrinkti LRT „Kalbos grynuoliai“

Išrinkti LRT „Kalbos grynuoliai“. Profesionalų komisijos manymu, taisyklingiausiai kalba LRT TELEVIZIJOS žurnalistė Justė Navickaitė ir LRT RADIJO žurnalistė Aistė Plaipaitė. Visuomenės – žiūrovų ir klausytojų – favoritai šįkart LRT RADIJO žurnalistė Rūta Kupetytė ir LRT TELEVIZIJOS žurnalistė Loreta Mačiulienė. „Kalbos grynuoliai“ buvo renkami jau devintąjį kartą. Rinkimų rezultatai paskelbti LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

2016-04-26LRT kviečia rinkti „Kalbos grynuolį”

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija jau devintus metus renka „Kalbos grynuolį“. Šiemet bus kreipiamas dėmesys į LRT RADIJO ir LRT TELEVIZIJOS informacinių laidų vedėjų ir žurnalistų kalbą. Siekiama pažvelgti, kokia yra populiariausių laidų žurnalistų kalba, ar ji taisyklinga, žodinga, aiški, kokia yra tartis. Pasak idėjos autorės ir rinkimų koordinatorės Linos Smolskienės, svarbu pasižiūrėti, ar žurnalistų leksiką galima laikyti prestižine, kokią įtaką jiems daro anglų kalba, kaip žurnalistai sugeba tiesioginiame eteryje susidoroti su iškilusiais kalbos sunkumais, ar moka kirčiuoti, kai po ranka nėra žodyno, ekspromtu sudaryti rišlius, žodingus, įtaigius klausimus.

2016-04-20LRT tarybos pirmininku perrinktas Žygintas Pečiulis

LRT tarybos pirmininku antrai kadencijai išrinktas Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto profesorius Žygintas Pečiulis. Antradienį vykusiame LRT tarybos posėdyje už jo kandidatūrą balsavo 9 iš 10 dalyvavusių narių, vienas susilaikė. Tarybos pirmininko kadencija trunka trejus metus.

2016-04-15Apdovanoti konkurso „Pragiedruliai“ nugalėtojai

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos organizuojamo tradicinio – šiais metais jau keturiolikto – konkurso „Pragiedruliai“ iškilminga nugalėtojų apdovanojimų ceremonija, kurią tiesiogiai transliavo „LRT KULTŪRA“. Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti grafiko Egidijaus Rudinsko sukurtais originaliais diplomais ir piniginėmis premijomis

2016-03-10Tauragės meras atsisakė duoti interviu „Tauragės kurjeriui“ (2)

Balandžio 22-ąją sukaks lygiai metai, kai prie politinio rajono valdžios vairo stojo tiesiogiai išrinktas meras Sigitas Mičiulis ir naujoji politinė dauguma. Ta proga „Tauragės kurjeris“ pasiprašė pas rajono vadovą į svečius, tiksliau, ketinome merui pateikti klausimus apie jo darbo sėkmes ir nesėkmes, savivaldybės planus ir žadėtus nuveikti bei įgyvendintus darbus pirmaisiais kadencijos metais. Tačiau duoti interviu „Tauragės kurjerio“ žurnalistams Sigitas Mičiulis atsisakė.

2016-03-08Lietuvos žiniasklaidoje dominuoja vyrų sportas (1)

2015 m. pabaigoje – 2016 m. pradžioje Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) užsakymu bendrovė „TNS LT“ atliko sporto komunikacijos Lietuvoje analizę ir visuomenės apklausą. Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinio solidarumo programos finansuotas tyrimas atskleidė, kad Lietuvos portalai ir TV kanalai moterų sportui skiria kur kas mažiau dėmesio nei vyrų sportui, tačiau visuomenė norėtų stebėti daugiau moterų varžybų transliacijų. Kad moterų varžybų rodoma permažai, sutinka net tie, kurių manymu vyrų varžybas stebėti įdomiau.

2016-02-20Akmenės rajonas praturtėjo Garbės piliečiu. Juo tapo žurnalistas Leopoldas Rozga (2)

Akmenės kraštas, pražydęs šalies vėliavos spalvomis, kuo įvairiausiais linksmais ir iškilmingais renginiais paminėjo Vasario 16-ąją. Vienu iš svarbiausių šios šventės akcentų tapo Akmenės rajono garbės piliečio vardo suteikimas visuomenės veikėjui, publicistui, kraštotyrininkui buvusiam ilgamečiam rajono laikraščio „Vienybė“ žurnalistui ir redaktoriui Leopoldui Rozgai.

2016-02-19Keičiasi bendrovės “Lietuvos geležinkeliai” atstovas spaudai

Gerbiami žurnalistai, informuoju, kad nutariau savo jėgas išbandyti savarankiškoje veikloje, tad nuo šiandienos LG atstovės spaudai pareigose naujas žmogus - Inga Čiuberkytė. Dar visą kitą savaitę būsiu LG ir padėsiu Ingai susigaudyti, kaip čia kas bei iš kokių žmonių reikia medžioti Jums reikalingą informaciją. Inga Čiuberkytė turi daugiau nei 10 metų patirtį viešųjų ryšių srityje, yra įgijusi komunikacijos ir informacijos magistro kvalifikacinį laipsnį.

2016-02-02Teismas: kritika privalo būti etiška ir neįžeidi  (1)

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė kaip nepagrįstą bendrovės „15min“ skundą Visuomenės informavimo etikos komisijai dėl sprendimo dalies, kuria internetinio dienraščio publikacija buvo įvertinta kaip pažeidžianti Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą, panaikinimo.

2016-01-30BNS vadovaus Tomas Balžekas

Naujienų agentūrą BNS Lietuvoje valdančios UAB „BNS“ vadovu nuo vasario 6 dienos paskirtas UAB „15min“ generalinis direktorius Tomas Balžekas. Jis užims abiejų bendrovių administracijos vadovo pareigas.

2016-01-23Išdalintos LRT „Auksinės bitės“ (1)

Iškilmingame koncerte ketvirtadienio vakarą Lietuvos nacionalinis transliuotojas išdalino savo „Oskarus“ – LRT „Auksines bites“. LRT jau penkioliktąjį kartą nusilenkia tiems, kurių darbu didžiuojasi ir kurie savo kūrybingumu ir profesionalumu labiausiai puošia visuomeninio transliuotojo eterį. Taip pat tiems, kurie nebūtinai yra žinomi plačiajai visuomenei, bet be kurių kruopštaus darbo ir geranoriškumo neįsivaizduojama kasdienė LRT veikla.

2016-01-17Kolegė Silvija Kuprionytė:Tiriamosios žurnalistikos užuomazgos

Apie tiriamosios žurnalistikos padėtį Lietuvoje, ateities perspektyvą kalbamės su žurnalistu, internetinio naujienų portalo Bernardinai.lt vyr. redaktoriumi, religijotyrininku Andriumi Navicku bei žurnalų Q, Intelligent life vyr. redaktoriumi Ovidijumi Lukošiumi.

2016-01-14Silvija Kuprionytė:Nekintančios žurnalistikos vertybės

Seime, Konstitucijos salėje įvyko mokslinė praktinė konferencija "Žiniasklaidos atskaitingumas ir žurnalisto atsakomybė“, skirta Pirmojo ir Antrojo Seimo pirmininko, pirmojo, antrojo ir trečiojo seimo nario, krašto apsaugos, švietimo ir užsienio reikalų ministro, Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderio, žurnalisto ir redaktoriaus, Vytauto Didžiojo universiteto docento, filosofijos daktaro Leono Bistro šimtas dvidešimt penktosioms gimimo metinėms paminėti. Konferencija sukėlė daug minčių, su kuriomis norėtųsi pasidalinti.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media