2021 m. gruodžio 8 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Užsienio naujienos

*print*

Archyvas

 

2014-03-29Lenkijoje išleistas Herkaus Kunčiaus romanas „Lietuvis Vilniuje“

Lenkijoje ką tik pasirodė į lenkų kalbą išverstas lietuvių rašytojo, dramaturgo ir eseisto Herkaus Kunčiaus romanas „Lietuvis Vilniuje“. Lietuvių autoriaus romaną į lenkų kalbą vertė Michalas Piątkowskis, Varšuvos universiteto Baltistikos katedros absolventas. Knygą išleido Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jezioranskiego leidykla Vroclave, garsėjanti Vidurio ir Rytų Europos autorių knygų leidimu.

2014-03-29Vokietijos dienraštyje - apie VIlniaus žydų kultūrą

Apie Vilniaus žydų kultūrą rašo vienas didžiausių Vokietijos dienraščių „Frankfurter Allgemeine Zeitung“. „Vilne, kaip tuo metu žydai vadindavo Vilnių, tapo „Šiaurės Jaruzale“, arba kitaip – „Lietuvos Jaruzale“. Šis miestas buvo žydiškojo mokytumo, jidiškumo centras, jidiš žemė par exellance. Tokie žymūs išminčiai kaip Vilniaus gaonas, tačiau ne tik jis, bet ir „Belyniečiai“ - haskalos skleidėjai - į Vilnių šalia religinės atnešę ir pasaulietinę kultūrą ir literatūrą, tuėjo įtakos šio miesto gyvenimui iki XX amžiaus vidurio.“

2014-03-20Bolonijoje – Lietuvos iliustracija ir gražiausios knygos vaikams

Kovo 24-27 dienomis Italijoje vyks jau 51-oji Tarptautinė Bolonijos vaikų knygų mugė, kurioje Tarptautinių kultūros programų centras supažindins vaikų literatūros leidybos ir su ja susijusių kūrybinių industrijų auditoriją su geriausiomis lietuvių autorių ir iliustruotojų knygomis vaikams. Mugėje dalyvaus bei savo knygas pristatys leidyklos ,,Alma littera" ir ,,Baltos lankos", kartu keliauja ir lietuvių iliustruotojai Rimantas Rolia, Karolis Strautniekas bei Sigutė Chlebinskaitė. Taip pat vyksta ir apdovanojimui „Vaikai muziejuose“ nominuoto Žaislų muziejaus Vilniuje įkūrėjas Povilas Blaževičius, dalyvausiantis mugėje rengiamame seminare bei apdovanojimų ceremonijoje.

2014-03-16Paroda „Poetiniai dokumentai“ kelionę po Lenkiją pradeda nuo Olštyno

2014 m. kovo 14 d. Varmijos-Mozūrų vaivadijos sostinės Olštyno filharmonijos meno galerijoje atidaroma fotografijos ir poetinių tekstų paroda „Poetiniai dokumentai“. Šia paroda drauge su Varmijos ir Mozūrijos vaivadijos valdžios, Olštyno miesto atstovais bei šio Lenkijos šiaurės regiono kultūros žmonėmis yra minimos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 24-osios metinės. Parodoje pristatoma per 100 žymiausių Lietuvos fotografų ir poetų

2014-03-13Leipcigo knygų mugė žada atverti knygų horizontus

Kovo 13-16 dienomis Lietuvos nacionalinis knygų stendas bus pristatomas Tarptautinėje Leipcigo knygų mugėje, Vokietijoje. Šiemet organizatoriai rūpinasi daugiau nei 2000 leidyklų, daugiau nei 2900 dalyvių ir 350 skirtingų skaitymo vietų. Tarptautinių kultūros programų centras, bendradarbiaudamas su kultūros atašė Vokietijoje dr. Gabriele Žaidyte ir remiamas LR Kultūros ministerijos, Leipcigo knygų mugėje įkurs nacionalinį Lietuvos stendą, kuriame su lietuvių literatūra supažindins įvairūs informaciniai leidiniai, literatūros tekstų rinktinės, lietuvių autorių knygų, išverstų į vokiečių kalbą, ekspozicija.

2014-03-12Antano Sutkaus nuotraukų paroda Vašingtone

Lietuvos Respublikos ambasadoje Vašingtone atidaryta Lietuvos fotografo Antano Sutkaus paroda „Jean Paul Sartre ir Simone de Beauvoir Lietuvoje“. Ši paroda – specialus Vašingtone vykstančio tarptautinio Frankofonijos festivalio renginys. Ambasadoje eksponuojamos žymiosios Prancūzijos intelektualų poros viešnagę Kuršių nerijoje 1965 m. vasarą fiksuojančios Antano Sutkaus fotografijos.

2014-03-04Dokumentinis filmas „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ bus pristatomas Londone

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga kovo 11 dieną „The Gate“ kino teatre Londone bus pristatytas režisierės Giedrės Žickytės filmas “Kaip mes žaidėme revoliuciją”. Renginyje dalyvaus ir į žiūrovų klausimus atsakinės filmo autorė Giedrė Žickytė. Projektą remia LR Kultūros ministerija ir LR ambasada Londone.

2014-02-27Domicelės Tarabildienės ir Borderlands II parodos Glazge

Tęsiasi Lietuvos fotografijos sezonas Vakarų Škotijoje – lietuvių parodos ir toliau keliauja iš vienos galerijos į kitą. Kovo 1 d. "Lillie" meno galerijoje Glazge bus atidaroma Domicelės Tarabildienės (1912–1985) tarpukariu sukurtų fotografijų paroda “Nosis laikui” bei trijų šiuolaikinių Lietuvos fotografų – Vilmos Samulionytės, Arturo Valiaugos ir Vytauto Pletkaus darbai, kurie savo kelionę po Škotiją pradėjo kaip parodos „Borderlands II“ dalis.

2014-02-26Berlyne - Arturo Valiaugos fotografijų paroda „Ilgesio žemė"

2014 m. kovo 6 d, 19 val. kviečiame į Arturo Valiaugos fotografijų parodos „Ilgesio žemė" atidarymą, kuris vyks tarptautinės Baltistikos konferencijos skirtos K. Donelaičio 300 gimimo metinėms pažymėti programos rėmuose, Lietuvos ambasadoje Berlyne. Kovo 5 - 7 d., Humboldtų universitete Berlyne vyks tarptautinė Baltistikos konferencija „Kunigas - Mechanicus - Poetas", kuri skiriama 300-tosioms Kristijono Donelaičio gimimo metinėms pažymėti.

2014-02-21Vasario 16-oji paminėta Briuselio miesto rotušėje

Vasario 17 d. Briuselio miesto rotušėje Lietuvos ambasada Belgijoje, Lietuvos nuolatinė atstovybė ES ir Lietuvos nuolatinė atstovybė prie NATO surengė Lietuvos valstybės atkūrimo 96–ųjų metinių iškilmingą minėjimą. Lietuvos ambasadorius Belgijos Karalystėje Gediminas Varvuolis įžanginėje sveikinimo kalboje susirinkusiems Belgijos valdžios ir visuomenės atstovams, diplomatiniam korpusui, ES ir NATO institucijų auditorijai, EP nariams pristatė Lietuvos valstybės atkūrimo šventę, pažymėjo Vasario 16 akto reikšmę Lietuvos valstybingumui ir tai, jog šis dokumentas, nepaisant karų ir okupacijų, niekada nebuvo praradęs teisinės galios. Ambasadorius padėkojo Belgijos Karalystei už jos vykdytą nepripažinimo politiką. Ambasadorius G. Varvuolis taip pat apžvelgė pastarojo dešimtmečio Lietuvos laimėjimus užsienio politikos srityje.

2014-02-19Tolminkiemyje ir Karaliaučiuje paminėta Kristijono Donelaičio mirties diena

Vasario 18 d. Lietuvos generalinio konsulato Kaliningrade diplomatai, Kaliningrado srities rašytojai bei muziejininkai Tolminkiemyje pagerbė lietuvių grožinės literatūros pradininko, klasiko Kristijono Donelaičio atminimą. Poetas mirė 1780 m. vasario 18 d., būdamas 66-erių, palikęs nebaigtų darbų. Garsioji jo poema ,,Metai“, pasakėčios ir eilėraščiai skaitytojus pasiekė tik daugiau kaip po ketvirčio amžiaus. Renginio dalyviai padėjo gėlių, uždegė žvakutes ant poeto kapo ir surengė literatūrinę popietę Tolminkiemyje, o vėliau renginį tęsė Kaliningrado miesto 4-ojoje bibliotekoje.

2014-02-19Lietuvos kultūros atašė susitikime - veiklos rezultatai ir planai

Vasario 19-20 d. Kultūros ministerijoje vyks Kultūros atašė metinis susitikimas, kuriame bus aptarti 2013 m. veiklos rezultatai ir 2014 m. planai, veiklos gairės, siekiant gerinti užsienio šalyse organizuojamų renginių kokybę ir poveikį. 2013-ieji, Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metai, buvo itin sėkmingi pristatant Lietuvos kultūrą užsienio šalyse. Aukšto meninio lygio, profesionaliai pristatyti kultūros projektai prisidėjo prie Lietuvos vardo garsinimo ir teigiamo mūsų valstybės įvaizdžio formavimo.

2014-02-15Kaliningrade pristatyta B. Adamovo knyga ,,Kristijonas Donelaitis. laikas. žmonės. atmintis”

Kaliningrado srities mokslinėje bibliotekoje pristatyta visuomenei kaliningradiečio kraštotyrininko Boriso Adamovo knyga ,,Kristijonas Donelaitis. Laikas. Žmonės. Atmintis“. Tai 500 egz. tiražu, rusų kalba išleista knyga, labai reikalinga Kaliningrado srities gyventojams. Knygoje pristatomas ne tik K. Donelaičio gyvenimo ir kūrybos kelias, jo atminimo įamžinimas, bet ir šio krašto, ir ,,Albertinos“ universiteto istorijos fragmentai, iškilių K.Donelaičio amžininkų portretai.

2014-02-11Kaliningrade atidaryta klaipėdiečio Romano Borisovo akvarelių ir piešinių paroda  (1)

Kaliningrado miesto bibliotekoje Nr.4 atidaryta klaipėdiečio dailininko Romano Borisovo kūrybos paroda ,,Taip aš žiūriu“. Joje pristatomi 27 darbai, sukurti 1965–1974 m.

2014-02-05Lietuvos teatrui dedikuojamas Italijos žurnalo “Hystrio” numeris

Vasario 12 d. garsiajame Romos teatre „Teatro Valle“ vyks pirmojo šių metų Milane leidžiamo Italijos teatro žurnalo „Hystrio" numerio, dedikuoto Lietuvos teatrui, pristatymas. Jo pradžia 18.30 val.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media