2021 m. gruodžio 8 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Užsienio naujienos

*print*

Archyvas

 

2013-12-10Baigiamieji Lietuvos pirmininkavimo ES renginiai Paryžiuje

Gruodžio 10 ir 14 dienomis Europos Komisijos atstovybė ir ,,Europos namai‘‘ kartu su Lietuvos ambasada kviečia į baigiamuosius Lietuvos pirmininkavimo renginius Prancūzijoje.

2013-12-03„Litvakų dienos Londone“ apžvelgia Lietuvos žydų migracijos reikšmę

Lietuvos ambasada Londone kartu su „London Metropolitan Archives“ surengė tradicinį tarptautinį dviejų dienų simpoziumą „Litvakų dienos Londone“. Gruodžio 1–2 d. Londone vykstančio renginio metu buvo siekiama pažymėti litvakų (Lietuvos žydų) ypatingą svarbą prisidedant prie britų visuomenės plėtotės nuo 1880 metų.

2013-11-29„Design Lithuania 2001-2013“ Londone ir Kane – vienu šūviu – du zuikiai

„Design Lithuania 2001-2013“ Londone ir Kane – vienu šūviu – du zuikiai Lietuvos pirmininkavimo Europos sąjungai proga pavyko Lietuvą reprezentuoti per dizaino prizmę. Šį rudenį Lietuvos dizainas šturmavo Angliją ir Prancūziją. Galime didžiuotis, kad lietuviškos dizaino rinktinės ekspozicija pristatyta dviejų prestižinių festivalių metu.

2013-11-27Šiuolaikinio meno centras atidaro Maskvoje parodą „Vilniaus pavėsinė“

Maskvoje, Valstybiniame šiuolaikinio meno centre lapkričio 28, ketvirtadienį, 19 val. įvyks parodos „Vilniaus pavėsinė“ atidarymas. Parodos organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras (Vilnius) ir Valstybinis šiuolaikinio meno centras (Maskva).

2013-11-24Lietuviškų kultūros renginių savaitė Vroclave

Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai pažymimas ir Vroclave, kuris 2016 m. bus Europos kultūros sostine.

2013-11-22Jono Meko filmas – Niujorko undeground filmų festivalyje Paryžiuje

Lapkričio 20-26 d. Paryžiaus filmotekoje, ilgą tradiciją turinčiame nekomercinio kino teatre, vyksta festivalis "New York underground". Lapkričio 22 d. jame rodomas Jono Meko nespalvotas filmas ,,Walden’’ (1969, 173 min, 16 mm).

2013-11-21Baltijos regiono istoriją pristatančioje parodoje Čekijoje – Lietuvos nacionalinio muziejaus eksponatai

2013 m. gruodžio 3 d. Moravijos krašto muziejuje bus atidaryta tarptautinė Baltijos regiono istorijos paroda „Dievų keliai – paslaptingųjų baltų pasaulis“. Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai proga surengta paroda pristatoma antrajame pagal dydį ir glaudžiai su Lietuva bendradarbiaujančiame Čekijos mieste Brno. Moravijos krašto muziejuje šiais metais įkurtame Baltų salone bus rengiamos parodos, susitikimai ir kiti su Lietuva, Latvija bei Estija susiję renginiai.

2013-11-20Kijevo „Spaudos klubo“ vadovas Jurijus Peresunko: „Savininkystės skaidrumo stoka yra didžiausia mūsų problema“

„Spaudos klubas“ atsirado Sovietų Sąjungos griūties išvakarėse. Tai buvo visuotinės demokratizacijos, taip pat ir žiniasklaidos sferoje, padarinis. Tuo metu pradėjo formuotis dar neformalios demokratinės žurnalistų organizacijos. Didesnę laisvę pajuto ir visuomenės informavimo priemonės. Ši banga pagimdė ir mūsų „Spaudos klubą“, kuris, kiek man yra žinoma, tapo pirmu tokio pobūdžio klubu Sovietų Sąjungoje. Klubo sukūrimui mus įkvėpė kolegos iš Vengrijos.

2013-11-17Šiaurės šalių literatūros ir meno festivalyje – Lietuvos šiuolaikinio meno panorama

Prancūzijoje, Normandijos Kano (Caen) mieste prasidejo dvidešimt antrasis Šiaurės šalių literatūros ir meno festivalis „Šiauriečiai“ (Les Boreales), kuriame Lietuva kartu su Islandija dalyvauja garbės viešnios teisėmis. Festivalio metu šiaurės Prancūzijos auditorija bus supažindinta su plačia Lietuvos šiuolaikinio meno panorama – teatru, fotografija, muzika, dizainu ir literatūra.

2013-11-15Lietuvių kultūra ir menas Amsterdame

Nyderlandų lietuvių bendruomenė kartu su Lietuvos ambasada Nyderlanduose lapkričio 30 dieną Amsterdame jau ketvirtus metus iš eilės rengia Nyderlanduose gyvenančių lietuvių menininkų kūrybai pristatyti skirtą renginį „LTart.NL“.

2013-11-15„Žingsniai“ - Lietuvos fotografijos mokyklos retrospektyva Moldovoje

2013 m. lapkričio ir gruodžio mėnesiais Moldavijoje - Kišiniove Konstantino Brankuši ekspozicijų centre ir Tiraspolyje Vilniaus galerija "Kunstkamera" pristato Lietuvos fotografijos mokyklos parodą "Žingsniai", skirta Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai proga.

2013-11-14Filadelfijoje – „Lietuvos festivalis“

Š.m. rugsėjo-lapkričio mėn. Filadelfijoje vyko didžiausias Lietuvos pirmininkavimo Europos tarybai pristatymo renginys JAV - „Lietuvos festivalis”. Festivalio, kurį vainikavo Lietuvos dalyvavimas prestižinėje Filadelfijos taikomojo meno mugėje „CraftShow 2013“, metu vyko kelios dešimtys Lietuvos kultūrą, meną, istoriją ir kulinarinį paveldą pristatančių renginių.

2013-11-13Lietuvių vaikų knygų salonas Berlyne su Ula Šimulynaite

LR kultūros atašatas Vokietijoje ir Šeštadieninė Berlyno lietuvių mokyklėlė lapkričio 16 d. vėl kviečia vaikus ir visus, kurie bent kartais jais pasijaučia, į susitikimą su jaunąja lietuvių vaikų rašytoja ir iliustratore Ula Šimulynaite. Lietuvos ambasadoje Berlyne Ula Šimulynaitė su vaikais skaitys ištraukas iš naujausios knygos „Kotonų Brolija“, pristatys dvi pačios animuotas ir įgarsintas elektronines noveles apie Privatų Vaiduoklį, taip pat atidarys iliustracijų parodą „Kotonai ir bičiuliai“, kurioje bus eksponuojamos iliustracijos iš autorės knygų.

2013-11-13FLORENCIJOJE PRISTATOMAS LIETUVOS ŠIUOLAIKINIS MENAS

Italijoje prasidejo VI Florencijos meno filmų festivalis („Lo schermo dell‘Arte Film Festival“). Šiame festivalyje, kuris vyks iki lapkričio 17 d., šiais metais ypatingas dėmesys skiriamas Lietuvos menininkams.

2013-11-09Kaliningrade - pirmasis tarptautinis skaitovų konkursas ,,Pasaulis skaito Donelaitį“

Lapkričio 7 d. Kaliningrado srities lietuvių kalbos mokytojų asociacija (pirmininkas Aleksas Bartnikas) Kaliningrado švietimo plėtotės institute surengė srities moksleivių I tarptautinį skaitovų konkursą ,,Pasaulis skaito Donelaitį“. Konkurse dalyvavo ir moksleiviai iš Vilniaus lietuvių namų. Donelaičio kūryba buvo pristatyta 6 kalbomis (lietuvių, rusų, anglų, vokiečių, lenkų, ukrainiečių), palydima muzika, skaidrėmis.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media