2024 m. liepos 16 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Radijas

*print*

Archyvas

 

2024-05-20Apolinaras Juodpusis: SENOS DAINOS - GEROS DAINOS! (2)

Rytais, prieš 8 val. žinias, klausausi senų dainų iš Lietuvos radijo vadinamojo aukso fondo. Dabar žiūriu - graži radijo tradicija "persimetė" ir į internetą. Čia irgi dainuoja Lietuvos anų laikų estrados žvaigždės. Klausausi, žiūriu tas laidai ir galvoju: tada, rodos, nebuvo itin modernios garso ir vaizdo įrašymo technikos, bet kokybė dabar maloniai stebina. Dainininkų dikcija aiški, įrašai švarūs, kiekvienas dainos žodis puikiausiai pasiekia klausytoją ir žiūrovą. O paklausykime dabartinių įrašų: rytais beveik vien angliškas triukšmelis, tiesa, kartais afrikietiški ritmai.

2024-04-11Kur artimiausiu metu bus rinkamos aukos Marijos radijui

Artimiausiu metu aukos Marijos radijo veiklai bus renkamos Marijampolės, Šiluvos,Trakų, Naujosios Vilnios, Kauno, Ukmergės, Prienų, Krekenavos ir Vilniaus bažnyčiose. Dėkojame ir meldžiamės už Jus!

2024-03-17„LRT radijo akademija“ kviečia į naują mokymų ir mentorystės programą

„LRT radijo akademija“ – nauja mokymų ir mentorystės programa, skirta Lietuvos kultūros lauko profesionalams, dirbantiems su istorijų pasakojimu – istorikams, kino ir teatro režisieriams, dramaturgams, scenaristams, rašytojams, antropologams, humanitarinių mokslų atstovams, turinio kūrėjams ir kuratoriams, tinklalaidžių kūrėjams, medijų atstovams ir kt., kuriuos domina galimybė praktiškai išbandyti save garso pasakojimo žanre. „LRT radijo akademija“ siekia ne tik suteikti teorinių ir praktinių žinių, auginti naujus talentus, bet ir telkti juos bendroms kūrybinėms idėjoms.

2024-02-12 Dėl Pasaulinės radijo dienos minėjimo

Gerbiama Radijo bendruomene, šių metų vasario 13 - ąją jau tryliktą kartą visame pasaulyje bus minima Pasaulinė radijo diena.

2023-10-26LRT Radijo laida „Atrask Lietuvą“ Radviliškio krašte

Kviečiu klausyti LRT Radijo laidos „Atrask Lietuvą“ šeštadienį, spalio 28 d., 15.05 val. Gražiausios akimirkos Radviliškio krašte su vietos gyventojais!

2023-08-16Argentina: 17-asis laidos „Lietuvos aidai ", vienintelės lietuviškos radijo laidos Pietų Amerikoje, sezonas

Rugpjūčio 11 dieną sėkmingai startavo 17-asis laidos „Lietuvos aidai", vienintelės lietuviškos radijo laidos Pietų Amerikoje, sezonas. Radijo laidos laikas - nuo 21 iki 22 val. (Argentinos laiku), o taip pat laidos galima klausyti internetu www.fmdifusionberisso.com.ar.

2023-08-16LRT Radijas: Reginos Montvilienės laida “Gimtoji Žemė”

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, rugpjūčio 17 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ. Vedeja Regina Montvilienė.

2023-02-13Česlovas Iškauskas: Gyvenimas prasidėjo nuo radijo...

Vasario 13 d. pažymima Pasaulinė radijo diena tapo dar viena dingstimi prisiminti savo kelią į radijo kūrybines ir karjeros platumas. Be to prisiminti tuos pirmuosius karjeros radijuje metus paskatino LRT senjorų klubo susitikimas, į kurį buvau nuoširdžiai priimtas ir kuriame sutikau nemažai tų laikų kolegų, mielų bendradarbių, tiesa, daugiausiai atstovavusių televiziją bei techninį centrą, o ne radiją. Ta proga – keletas „radijiškų“ prisiminimų iš 2020 m. išleistos knygos „Dviejų ąžuolų istorija“.

2022-10-22LRT RADIJO laida „Gimtoji žemė“ mini 60-metį – robotai kaime jau kasdienybė, o ūkininkai stebina entuziazmu

Lygiai prieš 60 metų – 1962 m. spalio 21 d., – tuometiniame „Lietuvos radijo“ eteryje nuskambėjo pirmoji laida, skirta žemės ūkio bei kaimo aktualijoms, dabar žinoma „Gimtosios žemės“ pavadinimu. Per šį laikotarpį keitėsi ne tik laidos pavadinimas, kūrybinė komanda, bet ir aktualijos. Vis dėlto išliko tai, kas svarbiausia – dėmesys visoje šalyje žemės ūkį plėtojantys žmonės.

2022-08-19LRT RADIJAS ieško kolegos, kviečiame kandidatuoti

Didžiuojamės profesionaliausia Lietuvoje radijo naujienų tarnyba, kuri žinias atnaujina visą parą! Dabar ši komanda kviečia prisijungti žurnalistą (-ę), kuris (-i) supranta vidaus politikos aktualijas, greitai reaguoja į besikeičiančią situaciją ir net sudėtingą informaciją geba pateikti kiekvienam suprantamai.

2022-08-13Iš Sitkūnų radijo stoties prabilo „Radio Pravda“ (1)

Istorinė radijo stotis Sitkūnuose (Kauno r.) rugpjūčio pirmosiomis dienomis vėl atgimė – iš jos vidurinėmis bangomis 1557 kHz dažniu į eterį pradėta siųsti radijo programa rusų kalba „Radio Pravda“. Nyderlanduose veikianti ir Nyderlandų žiniasklaidos reguliavimo institucijos (Dutch Commissariat for the Media) prižiūrima „Radio „Pravda“ kuria ir transliuoja edukacinio ir informacinio formato radijo laidas rusakalbei auditorijai. Radijo signalas iš Sitkūnų radijo stoties aprėpia ne tik europinę Eurazijos kontinento dalį, bet pasiekia ir Sibirą bei Azijos šalis.

2022-06-03LRT RADIJO Naujienų tarnyba stiprina užsienio naujienų redaktorių pajėgas. Kviečiame kandidatuoti.

LRT metų komanda ką tik pripažinta LRT RADIJO Naujienų tarnyba ieško kolegos! Pasaulyje įvykių tiek, kad šįkart didžiausia Lietuvoje radijo profesionalų redakcija kviečia prisijungti žingeidų užsienio naujienų redaktorių. Jei kasdien sekate pasaulio naujienas užsienio kalba, turite patirties žiniasklaidoje ir puikiai susitvarkote su neplanuotomis situacijomis, raginame kandidatuoti.

2022-03-08LRT RADIJO informacinės laidos rusų kalba – jau ir kitų radijų eteryje

Reaguojant į objektyvios informacijos poreikį ir Rusijos propagandos bandymus pasiekti Lietuvoje gyvenančius rusakalbius, LRT RADIJAS suteikė galimybę rusakalbiams radijams retransliuoti informacinę laidą rusų kalba. Nuo šiol LRT Radijo departamento Naujienų tarnybos tautinių bendrijų redakcijos žurnalistų rengiamą laidą girdės ir „Raduga“ bei „R RADIO LT“ klausytojai.

2022-03-02„Rusradio LT“ pakeitė pavadinimą, nuo šiol ji – „R RADIO LT“

Pavadinimą pakeitusios „Rusradio LT“ programų direktorius: nenorime karo, palaikome Ukrainą, smerkiame Putiną Reaguodami į agresyvius Rusijos valdžios veiksmus Ukrainoje, „Rusradio LT“ kreipėsi į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją su prašymu keisti pavadinimą. Vasario 28 dieną prašymas buvo patenkintas. Nuo šiol ši radijo stotis vadinasi „R RADIO LT“.

2022-02-10Vasario 13-ąją - Pasaulinė radijo diena

Vasario 13-ąją vienuoliktąjį kartą visame pasaulyje bus minima Pasaulinė radijo diena. Šiais metais UNESCO siūloma tema - „Radijas ir pasitikėjimas“.

2022-01-31Radijas Gyvenimui – XFM – viltį Lietuvai skleidžia jau 8-erius metus

Būna, kai radijo eterio direktore tampama po karštos maldos, kai žurnalistika – ne darbas, o tarnystė. Ir būna radijo klausytojų, kurių esminis bruožas – ištikimybė. Apie visa tai ir dar daugiau kalbamės su krikščionybės, ypač – krikščioniškos muzikos, klišes jau 8-erius metus laužančios radijo stoties XFM eterio direktore Gabriele Krulyte, naujienų ir visuomenės temų redaktoriumi Roku Simanavičiumi bei muzikos redaktoriumi Luku Valeika.

2022-01-29Radijo stoties EXTRA FM eteryje startavo nauja laida "Žurnalistų namai" (6)

2022 metų sausio 28 dieną radijo stoties EXTRA FM eteryje startavo nauja laida "Žurnalistų namai", kurios metu, diskutuojant su ekspertais, siekiame atspindėti socialiai atskirtų visuomenės grupių interesus ir poreikius, didinti informacinį raštingumą ir mažinti informacinę/socialinę atskirtį. Už laidos vairo - LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius .
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media