2023 m. gruodžio 11 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas

 

2022-03-19Visur ir visada – būti tarp žmonių

Taip pavadintas įžanginis straipsnis naujoje žurnalisto Jono Laurinavičiaus knygoje „Po laiminga žvaigžde“. Autorius prisipažįsta, kad su žurnalisto bloknotu jis per gyvenimą žygiuoja štai jau septyniasdešimt metų. Per šį laikotarpį sutikta begalė gražių žmonių, įsimintinų asmenybių. Iš tų šimtų sutiktųjų naujoje autoriaus knygoje spausdinama apie trisdešimt portretų bei esė

2022-03-08ESLI - naujas esperanto - lietuvių kalbų žodynas

Iš spaudos išėjo didelės apimties Gedimino Degėsio sudarytas „Esperanto – lietuvių kalbų žodynas“ ( Sutrumpintai ESLI ). Tai iki šiol didžiausias ir solidžiausias Lietuvoje išėjęs tokio pobūdžio žodynas, kuriame yra apie 40000 žodžių, jo apimtis 504 puslapiai. Žodyno tiražas šiems laikams yra gana didelis - 2000 egz.

2022-02-24Leidykla „Homo liber“ į Vilniaus knygų mugę atsiveža per 20 naujienų

Leidykla „Homo liber“ į atsinaujinusią tarptautinę Vilniaus knygų mugę atsiveža per 20 naujienų ir kviečia skaitytojus į susitikimus su 8 lietuvių ir užsienio šalių poezijos, prozos, esė knygų autoriais.

2022-02-23Dr. Algirdas Matulevičius: vydūniečiai apie genialųjį Vydūną. 3 dalis

Dar didesnė Vydūnui ir jo tėvynainiams nelaimė – SSRS raudonosios armijos įsiveržimas į Rytų Prūsiją (pirmiausia į Mažąją Lietuvą) ir vykdomas civilių gyventojų genocidas. Visi – nuo vaikų iki senelių laikomi fašistais. Ir nuo tų fašistų- nacių nukentėję lietuvininkai.

2022-02-21Alfonsas Eidintas: Antanas Smetona ir Justas Paleckis istorijos dramoje

Alfonsas Eidintas: Antanas Smetona ir Justas Paleckis istorijos dramoje Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras pristato naująją istoriko Alfonso Eidinto knygą „Antanas Smetona ir Justas Paleckis istorijos dramoje. Prezidento vairuotojo užrašai“. Maloniai kviečiame į šios knygos sutiktuves Vilniaus knygų mugėje vasario 27 d. 14 val. Konferencijų salėje 5. 2. Renginyje dalyvauja Alvydas Jokubaitis, Alfonsas Eidintas, leidyklos atstovai.

2022-01-29Kęstučio Grigaliūno paroda ir knyga „Lietuvos žydai, grįžę iš nacių konclagerių“

2022 m.sausio 26 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko Lietuvos kultūros ir meno premijos laureato Kęstučio Grigaliūno parodos atidarymas,ir jo knygos „Lietuvos žydai, grįžę iš nacių konclagerių“ pristatymas ir diskusija.

2022-01-27Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai: Rimantas Stankevičius ir jo knyga „Nepadariusi tautai gėdos: Onos Šimaitės gyvenimo fragmentai“

Dienos šviesą išvydo Rimanto Stankevičiaus knyga „Nepadariusi tautai gėdos: Onos Šimaitės gyvenimo fragmentai“, kurią minint Holokausto pradžios Lietuvoje ir Vilniaus geto įsteigimo 80-ąsias metines parengė ir išleido bei Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos proga pristatė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

2022-01-20Andrejs Plakans „Glausta Baltijos valstybių istorija“

Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras kviečia pasinerti į ilgą kelionę po trijų Baltijos valstybių istoriją, kurią parašė JAV gyvenantis latvių kilmės istorijos profesorius Andrejs Plakans.

2022-01-17Dr. Algirdas Matulevičius: vydūniečiai apie genialųjį Vydūną. 2 dalis

Tęsiame kolegos Algirdo publikaciją apie Vydūną ir vydūniečius.

2022-01-12Dr. Algirdas Matulevičius: vydūniečiai apie genialųjį Vydūną

Neseniai išleista Vydūno draugijos įkūrėjo, ilgamečio pirmininko (dabar – garbės pirmininkas) dr. Vaclovo Bagdonavičiaus ir aktyvios vydūnietės prof. dr. Aušros Martišiūtės – Linartienės kapitalinė monografija „Vydūnas“ (728 psl., gausu autentiškų iliustracijų.)

2021-12-30Žurnalisto Alvido Jancevičiaus knyga „Užmirštasis Tauroggenas“

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ išleido išleido 350 puslapių kolegos žurnalisto Alvido Jancevičiaus knygą “Užmirštasis Tauroggenas”, kurios leidimą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė. Apie penkiolika metų autorius rašė „Tauragės kurjerio“ laikraščiui unikalius straipsnius, kurie buvo spausdinami priede „Taurragis“. Dabar šie atradimai, sutrumpinti ir perredaguoti, sugulė vienoje knygoje.

2021-12-22Žurnalistas Valentinas Juraitis ir jo „Žinynas-kalendorius bitininkams” (5)

Neseniai ,,Pegasų" knygynų tinklo lentynose ,,Bičių korio", ,,Willaros" bitininkystės reikmenų parduotuvėse, pasirodė ,,Bitininko kalendorius- žinynas 2022 m." Šį leidinį sudarė ir daugelio straipsnių autorius yra žurnalistas, fotografas Valentinas Juraitis. Ta proga jį kalbina Asta Petrulionytė.

2021-11-17Česlovas Skaržinskas: Knyga apie pandemiją (1)

Leidykla „Kamonada“ išleido naują Česlovo Skaržinsko esė knygą „Apokalipsės dvelksmas“. Tai septintoji autoriaus knyga. Sveikiname kolegą Česlovą su nauja knyga.

2021-11-15Pasirodė naujas „Santaros“ numeris. 2021. Ruduo (1)

Pasirodė naujas „Santaros“ numeris. Kaip smagu pajusi spaustuvės aromatą! Leidinys dar nenusitrynė tarp vartinėjančių rankų, neužgriebė lentynose dėl vietos besigalinėjančių kitų spaudinių kvapo...

2021-11-14Žinoma TV ir kino aktorė, laidų vedėja J. Zinkevičiūtė apie Advento kalendorių: „Idėja kilo iš noro dalintis“

Žinoma televizijos ir kino aktorė, laidų vedėja, rašytoja bei moteriškos filosofijos „Pasimatuok jūrą“ įkūrėja Justė Zinkevičiūtė neslepia, jog artėjančios žiemos šventės jai yra pačios jaukiausios ir gražiausios metuose. Nekantriai laukdama Kalėdų, ji puošia namus ir pristato jau antrąjį savo sukurtą Advento kalendorių, leidžiantį kasdien pasidžiaugti mažomis dovanėlėmis, skirtomis savo išorinio ir vidinio grožio puoselėjimui.

2021-11-11Tarptautiniame prestižiniame leidinyje pristatyta Lietuvos universitetų ir aukštojo mokslo reikšmė valstybei

Pasaulio universitetų asociacija (angl. International Association of Universities – IAU), kuri vienija net 640 narių, solidaus 70-ojo jubiliejaus proga išleido proginį leidinį „Aukštojo išsilavinimo pažadas. Esė rinkinys IAU 70-mečio jubiliejui“ (angl. The Promise of Higher Education – Essays in Honour of 70 Years of IAU). Šiame leidinyje nubrėžiamos vertybinės veiklos gairės universitetams įvertinus naują situaciją, kurioje atsiduria valstybė ir pasaulis COVID-19 pandemijos akivaizdoje. Mykolo Romerio universiteto (MRU) atstovai knygoje pristatė Lietuvos aukštojo mokslo pasiekimus ir iššūkius.

2021-10-31Aivaro Veiknio kūrybos vakaras su nauja knyga „Mamutų medžioklė“

Lapkričio 9 d. 18.00 val. Rašytojų klube / K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks poeto Aivaro Veiknio kūrybos vakaras su nauja knyga „Mamutų medžioklė“.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media