2024 m. liepos 16 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas

 

2024-05-27Aklasis, nustebinęs pasaulį. Vasilijus Jerošenka

Tokiu pavadinimu ką tik iš spaudos išėjo profesoriaus Vytauto Gudonio knyga apie legendinę ukrainiečių asmenybę, rašytoją simbolistą, esperantininką, filosofą humanistą, žurnalistą, vertėją, pasakotoją improvizatorių, muzikantą, dainininką, poliglotą, šachmatininką, keliautoją, tiflopedagogą Vasilijų Jerošenką.

2024-05-20Išleista Juozapo Jaroševičiaus veikalo „Lietuvos vaizdas jos civilizacijos požiūriu nuo seniausių laikų iki XVIII amžiaus pabaigos“ I dalis

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras išleido Juozapo Jaroševičiaus tritomio veikalo „Lietuvos vaizdas jos civilizacijos požiūriu nuo seniausių laikų iki XVIII amžiaus pabaigos“ pirmą dalį „Pagoniškoji Lietuva“.

2024-04-15Stasys Lipskis: Baltojo balandžio legenda

Neseniai savo aštuoniasdešimt penktąjį gimtadienį gražiai atšventęs Jonas Laurinavičius nepadeda kūrybinės plunksnos. Ką tik pasirodė dar viena nauja žurnalisto knyga „Vėjai su skersvėjais“. Tai jau dvyliktasis Jono ir Valdo Laurinavičių literatūros ir istorijos muziejaus Riešėje leidinys.

2024-04-06Baltarusių poetės Vandos Martinš duš Reiš knygos „Žaibai virš Vilniaus“ pristatymas

2024 m. balandžio 12 d. 18 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks Vandos Martins knygos „Žaibai virš Vilniaus“, vertė Alma Lapinskienė ir Aleksander Śniežko, pristatymas. Dalyvauja knygos autorė Vanda Martinš duš Reiš, vertėja, literatūrologė dr. Alma Lapinskienė, vertėjas, poetas Aleksander Śniežko, poetė Sabina Brilo, cimbolininkė Palina Kuranovič.

2024-03-19Valdo Rakučio ir Žilvinės Petrauskaitės knygos „Karai ir taikos. Nuo seniausių laikų iki dabarties“ pristatymas

Kovo 20 d., trečiadienį, 15 val. Seimo skaitykloje (III rūmai) bus rengiamas knygos „Karai ir taikos. Nuo seniausių laikų iki dabarties“ pristatymas. Renginyje dalyvaus knygos autorius Valdas Rakutis, apie šiuolaikinių karų technologijas kalbės Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos politikos mokslo grupės profesorius dr. Giedrius Česnakas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Algirdas Kumža, su knygos ištraukomis supažindins skaitovas Paulius Šironas, o melodijomis popietę pagyvins Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos trombonų kvartetas.

2024-02-12Iš dar neparašytos knygos: apie laikraštį ir laikmetį

Į daug žiniasklaidos klausimų pristatomoje knygoje intriguojančiu (čia jau žurnalistinis privalumas) pavadinimu „Iš dar neparašytos knygos: apie laikraštį ir laikmetį“ ir bando atsakyti žurnalistas, eruditas Vladas Vertelis, žurnalistikos virtuvėje besisukantis jau per 30 metų.

2024-02-02Tokia kolegos dalia – vis rašyti...

Neseniai žurnalistui, rašytojui, LŽS ir NŽKA nariui Jonui Laurinavičiui sukako 85-eri. Palydėdamas savo jubiliejinius metus, jis nudžiugino mus nauja knyga „Tokia dalia“. Tai žurnalisto pasakojimai, kuriuos jis įvardijo neišgalvotomis istorijomis. Paklausiau knygos autoriaus, kodėl jis ėmėsi tokio neįprasto žanro, kaip tą žanrą pavadinti?

2024-01-23„Palaimink save“: knyga, palaiminta leidėjo ir autoriaus draugyste

Vieno tokio pokalbio metu abiem ir gimė idėja išleisti bendrą knygą – kartu su Jeronimo Lauciaus energetinėmis novelėmis parodyti ir Vytauto Kuprio, nuėjusio 94 metų gyvenimo pažinimo kelią, leidybinį bagažą, kad skaitytojai pajustų dviejų žmonių kūrybinio bendravimo prasmingumą, ilgaamžio žmogaus galimybes, jo energiją. Taip ir gimė nauja dviejų autorių knyga „Palaimink save“, kuri buvo išleista šių metų sausio mėnesį.

2024-01-22Kas buvo Romui Sadauskui, tas buvo...

Mudu su rašytoju, žurnalistu Romu Sadausku, kilusiu iš Druskininkų, pažįstami nuo senų senų laikų — tolimųjų 1956-ųjų, kai abudu priklausėme Varėnos rajono literatų būreliui, veikiančiam prie rajono laikraščio redakcijos.

2024-01-15Ženklų prasmės Česlovo Skaržinsko knygoje "Ženklai: esė" (1)

Autorius, kilęs iš miškingosios, dainingosios Dzūkijos, myli ne tik savo gimtąjį kraštą, jos žmogų, medį, paukštį. Jis myli visą Lietuvą, myli Vilnių, kuriame seniai gyvena. Knygos lyrinis žmogus - pats autorius, todėl viskas tikra, viskas išjausta, nieko nereikia įtikinėti, reikia tik kalbėti, kalbinti, kalbėtis.

2024-01-09Neliūdna ir intriguojanti Povilo Sigito Krivicko knyga (1)

Pirmomis naujųjų 2024 metų dienomis pasirodė LŽS ir NŽKA nario, žurnalisto ir rašytojo, Vinco Kudirkos premijos laureato Povilo Sigito Krivicko knyga, sudaryta iš humoristinės poezijos eilėraščių. Knygą išleido jo tėviškėje, Marijampolėje įsikūrusi leidykla „Piko valanda“.

2023-12-31Utenoje - žunalisto Vytauto Bagdono knygos „Mūsų Ferdinandas. Tokį Jį prisimename…” pristatymas

2024 m. sausio 11 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje įvyks Vytauto Bagdono parengtos knygos apie teatro, kino ir televizijos aktorių, režisierių Ferdinandą Jakšį „Mūsų Ferdinandas. Tokį Jį prisimename…” pristatymas.

2023-12-16Gabija Grušaitė: apie žmones, pasiklydusius savo vidiniuose labirintuose

Įspūdinguose Umiastovskių rūmuose ir su būriu kviestinių svečių Vilniuje pristatytas naujausias Gabijos Grušaitės romanas „Grybo sapnas“, kurį išleido leidykla „Lapas“.

2023-12-15Gintaras Vaičiūnas: Pagrindinis tikslas – įamžinti visų žuvusių Lietuvos partizanų atminimą

Šiemet Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Leidybos skyrius išleido istoriko Gintaro Vaičiūno knygą ,,Kolaboravimas ir patriotizmas Anykščių krašte 1920–1941 m.“ Šio leidinio autorius, LGGRTC Istorinių tyrimų programų skyriaus vyriausiasis istorikas Gintaras Vaičiūnas sutiko atsakyti į keletą klausimų. Kalbino Aldona Jakavonienė.

2023-11-23Dianos Paklonskaitės knygos „Gėlės kaip šunys“ ir Vytauto Kazielos knygos „Neatsimerk, Viešpatie“ pristatymas

Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) 2023 m. lapkričio 27 d., pirmadienį, 18.00 val. įvyks poetų Dianos Paklonskaitės knygos „Gėlės kaip šunys“ ir Vytauto Kazielos knygos „Neatsimerk, Viešpatie“ pristatymas.

2023-11-14Dariaus Kiniulio knygos „Lauksargiai. Mažiosios Lietuvos dalis“ pristatymas

Minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-metį Tauragės krašto muziejus išleido knygą apie Lauksargių seniūnijos istoriją. Kviečiame antradienį, lapkričio 21 d. 17 val. į susitikimą su autoriumi, išgirsite pristatymą ir galėsite įsigyti knygą. Renginys vyks muziejaus Istorijos ekspozicijoje (Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė).

2023-11-07Nijolė Marytė Šerniūtė ir jos romanas ,,Vilkų kampo Eliza”

Knyga „Vilkų Kampo Eliza“ svarbi ir kaip Klaipėdos krašto lietuvybės liudijimas. Pasakodama apie giminių, šeimų, žmonių, lietuvininkų ir žemaičių, likimus, autorė tarsi atskleidžia Klaipėdos devizo „Esame viena tauta, viena žemė, viena Lietuva“ giluminę esmę, jo istorinį pamatą.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media