2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas

 

2023-11-04Žurnalisto atmintyje – poetas Marcelijus Martinaitis

Savo solidų aštuoniasdešimt penkmečio jubiliejinį gimtadienį atšventęs žurnalistas Jonas Laurinavičius pasitiko ne tuščiomis – pasirodė jo paties sudaryta knyga „Ekspozicija. Marcelijus Martinaitis“. Tai jau aštuntoji Jono ir jo sūnaus Valdo įkurto Laurinavičių literatūros ir istorijos muziejaus knyga. Ankstesnės buvo skirtos poetų Pauliaus Širvio, Justino Marcinkevičiaus, Antano Vienažindžio bei žurnalisto tėvų biografijoms bei pasakojimui apie bibliotekas.

2023-10-19Povilas Jegorovas: Esperantiškoji Liudo Alseikos odisėja

Apie Liudą Alseiką (1887 – 1960) esame nemažai girdėję, skaitę, bet dažniausiai tik kaip apie žymų keliautoją, turizmo propaguotoją, kraštotyrininką. Tačiau dažnai būdavo tik paminima jo kaip esperantininko veikla. O iš tikrųjų esperanto buvo jo didžioji gyvenimo meilė, aistra, gyvenimo būdas, esmė ir prasmė kartu sudėjus. Jį patraukė giluminė esperanto idėja ir neapleido visą gyvenimą. Jis buvo būtent idėjinis esperantininkas toje veikloje matęs didžiulę prasmę, supratęs esperanto kalbos vertę.

2023-10-05Leidinys “Kolektyvinės sutartys: ar verta derėtis ir kokia man iš to nauda?”

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija (LPPSF) pristatyto naują leidinį “Kolektyvinės sutartys: ar verta derėtis ir kokia man iš to nauda?” Šis kolektyvinių derybų vadovas paruoštas taip, kad būtų patogus skaityti iš įvairių įrenginių ir būtų prieinamas rengiantis deryboms ir bet kurią akimirką. Jame pateikiama aktuali informacija apie kolektyivnes derybas tiek darbuotojų, tiek darbdavių atstovams.

2023-10-02Atsiskleidžia prasminga Petro Čeliausko gyvenimo kelionė

Artėjant 95-ajam gimtadieniui iš spaudos išėjo Lietuvos esperantininkų judėjimo veterano, žodynininko, kraštotyrininko, muziejininko, istoriko, pedagogo, vertėjo, redaktoriaus, publicisto Petro Čeliausko atsiminimų knyga „Mano gyvenimo kelionė. Nuo Švėkšnos iki Didžiosios Kinų sienos“.

2023-09-28Vlado Nausėdo monografija „Lietuvių kova prieš germanizaciją Klaipėdos krašto mokyklose: nuo pirmųjų mokyklų įsteigimo iki 1939 metų“

Švėkšnos muziejų pasiekė nuostabi dovana - Vlado Nausėdo (1911-1983) kadaise pradėta rašyti monografija "Lietuvių kova prieš germanizaciją Klaipėdos krašto mokyklose: nuo pirmųjų mokyklų įsteigimo iki 1939 metų". Šiemet, minint 40-asias autoriaus mirties metines, Zigmo Malinausko ir Kazio Misiaus sudarytas leidinys pasiekė skaitytojus.

2023-09-22Antano Stanevičiaus prasmingi tūkstantmečio žingsniai

Jau visas mėnuo, kai vartau, skaitinėju, žaviuosi ir vėl vartau klaipėdiečio žurnalistų Antano Stanevičiaus nuostabų kūrinį – fotoknygą „Abipus tūkstantmečių slenksčio“.

2023-09-22Perpetua Dumšienė apie savo naują knygą „Ar paveldimas pilietiškumo genas?”

Kaunietė, LŽS ir NŽKA narė Perpetua Dumšienė ką tik išleido naują knygą „Ar paveldimas pilietiškumo genas?”. Mes paprašėme knygos autorę pristatyti naują kūrinį.

2023-09-14Simono Bernoto eilėraščių knygos „Pasakų parkas“ pristatymas

2023 m. rugsėjo 26 d. 18 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) įvyks antrosios poeto, vertėjo Simono Bernoto eilėraščių knygos „Pasakų parkas“ pristatymas. Dalyvauja knygos autorius Simonas Bernotas, knygos redaktorius, poetas Donatas Petrošius, literatūrologas Mantas Tamošaitis.

2023-09-10Akademiko ALGIRDO GAIŽUČIO knygos „ELITO ŠVIESA IR ŠEŠĖLIAI“ sutiktuvės

Akademiko ALGIRDO GAIŽUČIO knygos „ELITO ŠVIESA IR ŠEŠĖLIAI“ (IŠ LMA SERIJOS „MOKSLAS VISIEMS“) sutiktuvės įvyks 2023 m. rugsėjo 12 d. (antradienis) 16 val. Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius).

2023-07-12Parengtas leidinys „Darna ar konfliktas: įtampos tarp teisės į asmens duomenų apsaugą ir saviraiškos bei informacijos laisvės šalinimo link“

Apie tokių duomenų tvarkymo ypatumus per pavyzdžius ir praktines situacijas kalbama Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos kartu su Mykolo Romerio universitetu parengtame leidinyje „Darna ar konfliktas: įtampos tarp teisės į asmens duomenų apsaugą ir saviraiškos bei informacijos laisvės šalinimo link“

2023-06-06Rašytojo Aido Kelionio knygos „Žvilgsnis pro langą“ pristatymas

2023 m. birželio 15 d., ketvirtadienį, 18 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) įvyks rašytojo Aido Kelionio knygos „Žvilgsnis pro langą“ pristatymas. Dalyvaus knygos autorius Aidas Kelionis, poetas, literatūros kritikas Tomas Vyšniauskas, leidėjas, literatūrologas dr. Vilius Gužauskis. Rašytojų klube veikia dailininkės Birutės Stančikaitės grafikos ir piešinių paroda „Aš gyvenu tam krašte“.

2023-06-01Česlovo Juršėno atsiminimų knygos „Nenuobodaus gyvenimo mozaika“ sutiktuvės

2023 m. birželio 6 d. (antradienį) Lietuvos mokslų akademijos didžioji konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) 17 val. Česlovo Juršėno atsiminimų knygos „Nenuobodaus gyvenimo mozaika“ sutiktuvės.

2023-06-01Didysis esperanto - lietuvių kalbų žodynas

Iš spaudos išėjo Didysis Esperanto-lietuvių kalbų žodynas ( La granda Esperanta – litova vortaro ). Šio didžiulės apimties žodyno autorius yra žymus Lietuvos pedagogas, kraštotyrininkas , muziejininkas, redaktorius, vertėjas, žodynininkas Petras Čeliauskas . Žodyną išleido Pasaulio lietuvių centras bendradarbiaujant su Lietuvos esperantininkų sąjunga.

2023-05-30Justino Kubiliaus knygos „dā dongou nematont, bet žemē jau žėnont“ pristatymas

Maloniai kviečiame į Justino Kubiliaus knygos „dā dongou nematont, bet žemē jau žėnont“ pristatymą. Dalyvaus knygos autorius, poetas Justinas Kubilius, akademikė Viktorija Daujotytė, literatūros kritikė Janina Riškutė, knygos redaktoriai Danutė Mukienė ir kalbininkas prof. Juozas Pabrėža. Dainuos Gailė Deniušaitė. Renginys vyks 2023 m. birželio 6 d. 18 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ .

2023-05-12Valdo Rakučio knygos „Prieš panyrant į sutemas“ pristatymas

Kviečiame į karo istoriko prof. Valdo Rakučio knygos „Prieš panyrant į sutemas“ pristatymą ir susitikimą su autoriumi, kuris vyks gegužės 17 d. 17 val. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus padalinio – Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F, Vilnius).

2023-05-09Kviečiame į Jurgio Usinavičiaus knygos pristatymą

Kviečiame į Jurgio Usinavičiaus atsiminimų knygos „Vėjas“ pristatymą, kuris vyks gegužės 10 d. 17 val. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus padalinio – Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F, Vilnius). Dalyvauja: knygos autorius Jurgis Usinavičius dailininkas, fotomenininkas Rimantas Dichavičius LGGRTC Leidybos skyriaus vedėja Laimutė Grikinienė.

2023-03-28Knygos „Tarp pašaukimo ir profesijos. Evangelikų reformatų dvasininkai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XVI–XVIII amžiuje“ sutiktuvės.

Kovo 28 d. 18.00 val. Rašytojų klube įvyks knygos „Tarp pašaukimo ir profesijos. Evangelikų reformatų dvasininkai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XVI–XVIII amžiuje“ sutiktuvės. Dalyvauja knygos autoriai – istorikai profesoriai Raimonda Ragauskienė, Deimantas Karvelis, Aivas Ragauskas.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media