2021 m. spalio 22 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas

 

2021-10-09Poeto Alvydo Valentos knygos „Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms“ pristatymas

Spalio 15 d. 17.00 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks poeto Alvydo Valentos knygos „Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms“ pristatymas. Renginyje dalyvaus knygos autorius, poetas Alvydas Valenta, literatūrologė dr. Elena Baliutytė-Ryliškienė, filosofas, prof. Naglis Kardelis, leidyklos „Slinktys“ vadovas Juozas Žitkauskas ir kiti.

2021-10-09Poeto Artūro Valionio poezijos rinktinės „Lėta medžiagų apykanta“ pristatymas

Spalio 13 d. 18.00 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks poeto Artūro Valionio poezijos rinktinės „Lėta medžiagų apykanta“ pristatymas. Renginys iš ciklo „Atradimai: knyga ir rašytojas“. Renginyje dalyvauja autorius Artūras Valionis, poetas, vertėjas Marius Burokas, poetas, eseistas Donatas Petrošius, muzikantas, perkusininkas Arkadijus Gotesmanas. Renginį veda rašytojas, režisierius Alvydas Šlepikas.

2021-10-08Akademiko Romualdo Karazijos mokslo populiarinimo knygos „Šiuolaikinė fizika smalsiems“ sutiktuvės

Kviečiame į renginį iš ciklo „Knygų serija „Mokslas visiems“. Akademiko Romualdo Karazijos mokslo populiarinimo knygos „Šiuolaikinė fizika smalsiems“ sutiktuvės, kurios vyks 2021 m. spalio 14 d. 17 val. Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius). Dalyvauja: knygos autorius akad. Romualdas Karazija, LMA Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyriaus pirmininkas akad. Leonas Valkūnas, akad. Gintautas Tamulaitis ir Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleiviai: akordeonininkas Simas Gegužis (mokyt. Tautvydas Jurkša), fleitininkė Elena Jarockytė (mokyt. Marius Pupkovas).

2021-09-28Tado Žvirinskio autorinis vakaras su nauja knyga

Rašytojų namuose rugsėjo 30 dieną 18 val. įvyks Tado Žvirinskio autorinis vakaras su nauja knyga.

2021-09-24Rašytojos Marytės Kontrimaitės knygos "Kalbėti aukštyn" pristatymas

Rašytojų namuose rugsėjo 27 d. 18 val. bus Marytės Kontrimaitės knygos "Kalbėti aukštyn" pristatymas.

2021-09-14Vaclovas Juodpusis ir jo muzikinės kultūros atspindžiai

Vilniuje, kompozitoriaus, pianisto, profesoriaus Stasio Vainiūno namuose įvyko trečiadienio popietė. Džiaugiuosi iš autoriaus gavusi trečiąją darbštaus, nuolat spaudos puslapiuose skelbiančio publikacijas muzikologo Vaclovo Juodpusio knygą „Tai buvo... Muzikinės kultūros atspindžiai“ (Vilnius: Lietuvos muzikų rėmimo fondas, 2021, 528 psl.).

2021-09-12Kultūrologė, muzikos kritikė, žurnalistė Rita Aleknaitė-Bieliauskienė: „2020-ųjų arimai“

Dienos šviesą išvydo „2020-ųjų arimai“ – kultūrologės, muzikos kritikės, žurnalistės Ritos Aleknaitės-Bieliauskienės straipsnių rinkinys, aprėpiantis 2020-ųjų metų publikuotus ir kitus parašytus straipsnius, esė, pamąstymus. Jų esmė – nestandartine kalbėsena pastebėti kultūros kaitą, vertybių įprasminimo būdus, prisiminti Išėjusius ir dabar nerimstančius žmones. Tai autorei svarbiausia: pamatyti, įvertinti kuriančius ir siekiančius jais sekti.

2021-09-06 Seimo Lankytojų centre – knygos apie 1990 m. rinkimus į Lietuvos Respublikos Aukščiausiąją Tarybą pristatymas

Rugsėjo 7 d., 16.30 val. Seimo Lankytojų centre vyks knygos „Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos dokumentai, I Tomas. 1990 metų rinkimų į LTSR Aukščiausiąją Tarybą dokumentai, I dalies I-67 ir II dalies 68-141 rinkimų apygardos“ pristatymas.

2021-09-02Rūstis Kamuntavičius: „Gudijos istorija. Baltarusijos istorija“

Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras ką tik išleido Rūsčio Kamuntavičiaus knygą „Gudijos istorija. Baltarusijos istorija“. Jos dailininkas Romas Dubonis.

2021-08-30Kviečiame į akad. Domo Kauno monografijos „Martynas Jankus: tautos vienytojas ir lietuvių spaudos kūrėjas“ sutiktuves

Maloniai kviečiame į akad. Domo Kauno monografijos „Martynas Jankus: tautos vienytojas ir lietuvių spaudos kūrėjas“ sutiktuves. Renginys vyks 2021 m. rugsėjo 9 d. (ketvirtadienį) 16 val. Lietuvos mokslų akademijos didžiojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius).

2021-07-17Tadas Jaskelevičius: Birželio sukilimas Pušalote

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras išleido knygą „1941 m. birželio 23 d. sukilimas Panevėžio apskrities Pušaloto valsčiuje“, knygos autorius – Centro istorikas Tadas Jaskelevičius.

2021-07-10Edmundas Ganusauskas: "Ekscelencija, monsinjoras ir..."

Publicistas Edmundas Ganusauskas knygoje pasakoja apie ypatingus žmones, kuriuos, jo žodžiais, jam buvo leista sutikti ir ne vienus metus artimai bendrauti. Tarp jų – dailininkas, dvasininkas, kosmonautas, fenomenalus plaukikas, generolas, aktorius, alpinistai, oro baliono pilotas ir kiti iškilūs, daug nuveikę žmonės. Įtaigiu stiliumi parašytoje knygoje autorius ne tik jautriai atskleidžia vidinį savo herojų pasaulį, bet ir profesionaliai įsigilina į kiekvieno jų veiklos esmę.

2021-06-23Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka: Gerimantas Statinis pristato savo knygą „Romas Balčiūnas: didysis dūdų revoliucionierius“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka maloniai birželio 29 d., antradienį 17 val. kviečia į knygos pristatymą, kuris vyks Konferencijų salėje (V aukšte). Profesionalus muzikantas, keliautojas, žurnalistas, televizijos laidų vedėjas, straipsnių ir knygų autorius Gerimantas Statinis pristatys savo naujausią knygą „Romas Balčiūnas: didysis dūdų revoliucionierius“.

2021-06-18Žurnalistė Virginija Skučaitė: „Tada neįsivaizdavau, kiek savo gyvenimo dešimtmečių reikės tam paaukoti, kiek daug patirti, sužinoti...“

Žurnalistė Virginija Skučaitė knygoje „Traukinio į mirtį pėdsakais. Kazimieras Skučas istorijos akivaruose“, įamžino dėdės, prieškario Lietuvos ministro, gyvenimo ir mirties istoriją. Knygoje glaustai, nuosekliai pasakojama, kada, kodėl ir kaip buvo suimtas K. Skučas, kaip jis nuvežtas į Maskvą, ten tardytas, kalintas ir nužudytas. V. Skučaitė atrado ir trijų prieškario Lietuvos ministrų (K. Skučo, Juliaus Čapliko ir Antano Tamošaičio) užkasimo vietą buvusiame NKVD objekte „Komunarka“. Dabar V. Skučaitė ruošiasi knygos pristatymams, K. Skučo sušaudymo 80-mečio minėjimui Raudondvario pilyje.

2021-06-16Juozas Žitkauskas: "Dubeltavos išpažintis" (13)

Šiandien (birželio 16 d. – red.) iš spaustuvės parsivežiau savo "Dubeltavos išpažintis". Kad būtų aiškiau kas jose, paantraštėje parašiau: eilėraščiai dzūkiškai ir lietuviškai.

2021-06-0980-osios tremties metinės: Paulius Saudargas ir Goda Krukauskienė virtualiai pristato knygą „Kalinio riba“

Artėjant birželio 14-ajai, minint Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dieną, politikai, Seimo Pirmininko pavaduotojas, dr. Paulius Saudargas ir Vilniaus m. Tarybos narė Goda Krukauskienė, pristato savo naujausią, Gulago sąlygas įvairiais pjūviais nagrinėjančią knygą „Kalinio riba“. 80-ųjų tremties pradžios Lietuvoje metinių proga Seime vyks nuotolinis autorių knygos pristatymas – prisijungti prie jo bus galima trečiadienį, birželio 9 d., 15 val. „Microsoft Teams“ platformoje.

2021-05-17Rimantas Greičius: „Sulaukiau daug skaitytojų atsiliepimų, visi jie dėkojo už drąsiai išsakytą tiesą“ (1)

„Žmonės prašo neviešinti jų pavardžių, nes šeimose iki šiol tvyro baimė. Atleiskit, ko bijoma dabar? Juk mes ne okupuotoje šalyje gyvename. Aną baimę, kad naktį iš miško ateis ginkluoti vyrai ir nežinia kuo tas jų vizitas užsibaigs, ir aš prisimenu. Ta baimė mūsų šeimai baigėsi tremtimi. Apie šių dienų baimę man aiškiai pasakė moteris, kurios tėvai buvo nužudyti, kai ji po stalu lakstė: „Nieko aš jums nepasakosiu, jūs parašysit, ir mano vaikai liks be darbo. O jie valdžios kabinetuose sėdi.“ Panašių žodžių prisiklausiau sočiai“, – atvirai sako romano „Pašiaušti slenksčiai“ autorius Rimantas Greičius. Tai jau septintoji buvusio pedagogo, žurnalisto knyga, kurią galima rasti ir Gargždų knygyne. Rašytojas R. Greičius, anksčiau dirbęs įvairiuose Lietuvos regionuose, sugrįžo gyvenimo saulėlydžio pasitikti Klaipėdos rajone, o šiandien savo įžvalgomis dalijasi su „Bangos“ skaitytojais.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media