2021 m. sausio 16 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas

 

2013-11-22Lietuvos kultūros taryba skelbia pirmąjį 2014 m. Kultūros rėmimo fondo lėšomis numatomų finansuoti projektų, programų ir priemonių paraiškų teikimo konkursą

Kultūros rėmimo fondo lėšomis yra dalinai finansuojami kultūros ir meno sričių projektai, programos bei kitos priemonės, atrenkamos viešojo konkurso būdu. Paraiškos bus priimamos tik išsiųstos registruotu paštu laikotarpyje nuo 2013 m. lapkričio 21 d. iki 2013 m. gruodžio 13 d. imtinai (galioja pašto spaude nurodyta paraiškos išsiuntimo data).

2013-11-20Žurnalistų susitikimas su LR ambasadoriumi Lietuvoje

LŽS Vilniaus skyriaus Pokalbių klubas kviečia į susitikimą su ekscelencija Lenkijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Jaroslavu Czubinskiu (Jaroslaw Czubinski) Susitikimas vyks ketvirtadienį - lapkričio 21 d. 17, 30 val. tradicinėje klubo vietoje – A.Mickevičiaus muziejuje (Vilnius, Bernardinų 11).

2013-11-19Tauragė: atsakomasis smūgis – uždraudė bendrauti su žiniasklaida (4)

Valdžios žygiai pažaboti žiniasklaidą atsirito ir iki Tauragės. Matyt, lygiuodamiesi į kolegas Raseiniuose, Druskininkuose, Anykščiuose ar Kupiškyje, o gal įkvėpti Specialiųjų tyrimo tarnybos veiksmų prieš BNS žurnalistus, Tauragės savivaldybės vadovai visiems jiems pavaldžių rajono įstaigų darbuotojams uždraudė tiesiogiai bendrauti su žurnalistais. Valdančiųjų motyvas – žiniasklaidos kritika vietos valdžios atžvilgiu esanti neobjektyvi. Žurnalistų sąjunga stoja ginti regionų žurnalistų ir Savivaldybių asociacijos reikalauja paaiškinti susidariusią situaciją.

2013-11-18Žurnalistai trečiadienį ir ketvirtadienį kviečiami į LRT didžiąją studiją, kur bus filmuojama „Auksinio balso“ laida (2)

Trečiadienį ir ketvirtadienį LRT didžiojoje studijoje – „Auksinio balso“ filmavimai. Maloniai kviečiame dalyvauti žiniasklaidą.

2013-11-18Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos kreipimasis į Lietuvos žurnalistų sąjungos Tarybą (1)

Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija, palaikydama skubaus Lietuvos žurnalistų sąjungos Tarybos posėdžio dienotvarkę, norėtų atkreipti dėmesį, kad ketvirtasis klausimas „Dėl teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldos institucijų problemos“ yra būdingas ne vien Anykščių rajono žiniasklaidai, o visai žurnalistų bendruomenei.

2013-11-18LŽS stabdo bendradarbiavimą su STT (2)

Lietuvos žurnalistų sąjungos Valdyba neeiliniame išplėstiniame posėdyje šeštadienį (lapkričio 16 d.) nusprendė stabdyti bendradarbiavimą su STT dėl bendro kūrybinio konkurso žurnalistams „Žiniasklaida prieš korupciją“ organizavimo.

2013-11-18Lenkijos Respublikos ambasados Prekybos ir investicijų rėmimo skyrius kviečia žurnalistus į apdovanojimų vakarą Polish Business Awards 2013

Lenkijos Respublikos ambasados Prekybos ir investicijų rėmimo skyrius kviečia žurnalistus į apdovanojimų vakarą Polish Business Awards 2013, kuriame dalyvaus oficialūs svečiai iš Lenkijos ir Lietuvos. Laikas: 2013-11-18, 18.00 val. Vieta: VALSTYBINIS VILNIAUS MAŽASIS TEATRAS, Gedimino pr. 22

2013-11-16Žurnalistai, nutraukite kūrybinį bendradarbiavimą su STT... Tapkite konkurso „Žiniasklaida prieš valdžios savivalę“ dalyviais! (4)

Tai, ką padarė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), paniekino ne tik BNS (Baltijos naujienų agentūra) darbuotojus, bet ir visus šalies žurnalistus. Kauniečiai, kaip ir visa šalies žiniasklaida, visapusiškai palaiko BNS kolektyvą ir remia jo apsisprendimą savo garbę ir orumą ginti visomis teisinėmis priemonėmis

2013-11-14Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia pataisas, padėsiančias apsaugoti informacijos šaltinį  (7)

Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos ir Seimui šiandien teikiamos Visuomenės informavimo įstatymo ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisos, kuriomis griežtinama procesinių veiksmų prieš žurnalistus tvarka ir stiprinama žiniasklaidos laisvės apsauga.

2013-11-13Šį šeštadienį – skubus Lietuvos žurnalistų sąjungos Tarybos posėdis

Šį šeštadienį – skubus Lietuvos žurnalistų sąjungos Tarybos posėdis. 2013 m. lapkričio 16 d. Žurnalistų namai, Jogailos g. 11 (3-ias aukštas). Posėdžio pradžia 11.00 val.

2013-11-12Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga viešai smerkia bet kokį Lietuvos žurnalistų persekiojimą ir jų pilietinių bei profesinių teisių varžymą (1)

Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga (LMPS) giliai sukrėsta ir pasipiktinusi teisėsaugos pareigūnų pradėtu baudžiamuoju BNS žurnalistų persekiojimu ir naktinėmis kratomis jų namuose. Lietuvos pedagogai įsitikinę, jog tokie teisėsaugos pareigūnų veiksmai šiurkščiai pažeidžia ne tik Lietuvos Respublikos Konstitucijos garantuojamą žmogaus minties ir žodžio laisvę (25 str.), bet ir gyvenimo privatumą (22 str.), tuo padarydami didžiulę moralinę žalą ir asmenims, ir visai Lietuvos žurnalistų bendruomenei.

2013-11-12Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas: Generalinė prokuratūra turi prisiimti didžiausią atsakomybę dėl veiksmų prieš žurnalistus

Generalinė prokuratūra turi prisiimti didžiausią atsakomybę už neproporcingas priemones, kurių buvo imtasi prieš Lietuvos žiniasklaidą Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymos nutekinimo istorijoje, šios pozicijos laikosi Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija.

2013-11-12Seimo Europos informacijos biure - apvalusis stalas tema „Žurnalisto teisė išsaugoti informacijos šaltinio paslaptį“.  (2)

Lapkričio 12 d. nuo 14.00 iki 16.00 val. LR Seimo Europos informacijos biure (Gedimino pr53) organizuojamas apvalusis stalas tema „Žurnalisto teisė išsaugoti informacijos šaltinio paslaptį“. Į apvalaus stalo diskusiją pakviesti Generalinės prokuratūros, Specialiųjų tyrimų tarnybos, VSD atstovai, LR Seimo nariai, žurnalistai. Apie dalyvavimą jau patvirtino LR Aukščiausiojo teismo, Teisės instituto, Lietuvos žmogaus teisių asociacijos, Seimo Kancleris.

2013-11-11Darbai konkursui „Žmogus ir aplinka“ – iki gruodžio 4 dienos

Aplinkos ministerija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga yra paskelbusios tradicinį kūrybinį konkursą žurnalistams „Žmogus ir aplinka“. Primename, kad konkursinius darbus galima pateikti iki gruodžio 4 dienos. Šio jau vienuoliktus metus rengiamo konkurso tikslas – skatinti žurnalistų kūrybiškumą ir profesionalumą supažindinant visuomenę su aplinkos sektoriaus (aplinkos apsaugos, statybos ir būsto plėtros) aktualijomis, problemomis ir jų sprendimo būdais, ugdant sąmoningą šalies gyventojų požiūrį į aplinką. Prizinis fondas – penki tūkstančiai litų.

2013-11-08Lietuvos žurnalistų sąjungos pranešimas spaudai: “Baudžiamojo proceso priemonės prieš profesionalius žurnalistus – neadekvačios” (8)

Lietuvos žurnalistų sąjunga remia kolegas iš naujienų agentūros BNS, kurie siekdami ginti viešą interesą informavo Lietuvos visuomenę apie galimas grėsmes jai ir tokiu būdu padarė milžinišką paslaugą visuomenei. Tačiau dėl šios situacijos baudžiamąjį persekiojimą pradėję teisėsaugos pareigūnai, kurie ėmėsi kraštutinių teisinių priemonių prieš dalį vienos profesionaliausių žiniasklaidos priemonių, privalo adekvačiai vertinti situaciją.

2013-11-08Seimo opozicijos lyderio A. Kubiliaus pranešimas: "Sąžiningi žurnalistai prisideda prie valstybės saugumo, tačiau valstybė juos už tai persekioja" (3)

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius teigia, kad jam kyla abejonių, ar mūsų valstybėje žodžio laisvė ir sąžiningai dirbančių žurnalistų laisvė yra pakankamai gerbiama. Taip jis vertina situaciją, kai vakar Specialiųjų tyrimų tarnyba apklausė dvi naujienų agentūros BNS žurnalistes.

2013-11-08Socialdemokratai smerkia žurnalistų persekiojimą (3)

LIETUVOS SOCIALDEMOKRATŲ PARTIJOS (LSDP) PRANEŠIMAS 2013 m. lapkričio 8 d. Lietuvos socialdemokratų partija solidarizuojasi su nepriklausoma žiniasklaida, kurios, kaip ketvirtosios valdžios, pareiga - ginti demokratiją ir žodžio laisvę. Socialdemokratai griežtai smerkia žurnalistų persekiojimą. Žiniasklaidai turi būti užtikrinta demokratinė teisė neatskleisti savo šaltinio, žurnalistai negali būti persekiojami už informacijos visuomenei pateikimą.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media