2021 m. gruodžio 8 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Savaitės tema

*print*

Archyvas

 

2020-08-29Baltarusijoje brutaliais būdais trukdoma žurnalistams dirbti

Baltarusijoje įsismarkavus protestams prieš sufalsifikuotus prezidento rinkimų rezultatus, brutaliais būdais trukdoma žurnalistams dirbti. Jėgos struktūrų darbuotojai tyčia naudoja prievartą – imasi smurto, gadina techniką, atiminėja laikmenas su filmuota medžiaga. Taip pat vaizdo įrašuose matyti, kad protestų akcijose į žurnalistus šaudytoma ir tai daroma tyčia – t.y., net tada, kai jie dėvi specialias liemenes su užrašais „PRESS“. Oficialiais duomenimis 2020 metais jau užfiksuoti 249 žurnalistų teisių pažeidimai.

2020-08-24Keletas pastebėjimų ir palinkėjimų Algirdo Matulevičiaus knygos „Mažosios Lietuvos ir lietuvininkų fenomenas Europos kultūroje“ skaitytojui

Žymus Lietuvos istorikas, enciklopedininkas, Mažosios Lietuvos istorijos ir lietuvių tautinio atgimimo spaudos tyrinėtojas, LŽS narys Algirdas Matulevičius neseniai paminėjo savo amžiaus 80-ąją sukaktį. Nauja istoriko knyga – straipsnių rinkinys, kurį sudarė „Lietuvos aido“ techninio centro vadovė, žurnalistė, LŽS narė Loreta Nikolenkienė.

2020-08-15Kartojimo kartojimas: keletas pastebėjimų apie sporto komentatorių, ir ne tik jų, kalbą  (5)

Pandemijos karantino ir pokarantininiu metu šalyje sporto varžybų nedaug. Su įdomumu žiūrėjome krepšininkų 3 prieš 3 varžybas iš Palangos. Varžybos įdomios, patrauklios, o jų komentavimas per TV atgrasus, nemalonus. Lygiai kaip ir 5 prieš 5, pilna svetimybių – ir žodžiai, ir slaviška, pažodinė vertalynė – sakinių konstrukcija rėžė ausį. Vėl buvo kartojama tai, kas buvo anksčiau kartojama. Buvo lyg ir naujienų: krepšininkas ant baudos ėjo! Gerai, kad ne ant kamščio užlipo. Tačiau kaip jis ant tos baudos ėjo ar lipo nesuprasi. Rusų kalbos gramatikos žodžių konstrukcijų komentatoriai vartojo daugybę.

2020-06-28Kolegai Leonui Stepanauskui – 95-eri metai! Nuoširdžiai sveikiname (5)

Birželio 28 dieną mūsų kolegai, LŽS nariui, Lietuvos ir Vokietijos televizijos ir radijo žurnalistui Leonui Stepanauskui sukanka 95 – eri metai.

2020-06-04Evgenia Levin::Populiarinti spaudos fotografiją, stengtis kelti jos lygį Lietuvos žiniasklaidoje

Neseniai LŽS spaudos fotografų skyrius savo vadove išrinko Evgenia Levin. Ta proga ją kalbina LŽS internetinio laikraščio www.lzs.lt redaktorius Vytautas Žeimantas.

2020-05-23Jonui Staseliui įteiktas medalis “Už nuopelnus žurnalistikai” (1)

Medalis “Už nuopelnus žurnalistikai buvo įteiktas mūsų kolegai Jonui Staseliui už asmeninį svarų indelį ginant ir plėtojant spaudos ir žodžio laisvę.

2020-05-20 Žiniaskaida: politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus?

Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių įrankių, įgalinantis politikus perduoti savo idėjas, pelnyti rinkėjų prielankumą, įrodyti konkurencinį pranašumą. Tiesa, šiuo metu šalyje besitęsiantis karantinas daugeliui politikų užkirto kelią nuosekliai pradėti rinkiminę kampaniją, todėl eteryje dažniau nei kasdien šmėžuoja ir pandemijos akivaizdoje save pristato vis tie patys veidai.

2020-05-16Vinco Kudirkos premijos laureatė Rita Aleknaitė-Bieliauskienė: apie save ir žiniasklaidą  (2)

Šiemet Vinco Kudirkos premiją skirta Ritai Aleknaitei-Bieliauskienei už meninės publicistikos darbus: dokumentinius filmus „Žmogus su laiko žyme. Kompozitorius Vytautas Laurušas", „Dainos galia. Chorų dirigentas Lionginas Abarius", „Žiemgalos dainius. Algimantas Vincentas Raudonikis", „Scenos ąžuolas. Jonas Stasiūnas" ir monografiją „Žiemgalos dainius. Algimantas Vincentas Raudonikis".

2020-05-12Žurnalistų dėmesiui: renginiai, skirti Lietuvos Seimo 100-osioms metinėms

Steigiamojo Seimo ir Lietuvos Respublikos 100-metis šią savaitę bus paminėtas Seime ir kitose simboliškai susijusiose vietose.

2020-05-11Seime dirbti vėl galės ilgalaikes akreditacijas turintys žurnalistai. Atveriamas Seimo lankytojų centras ir atnaujinamas tiesioginis gyventojų aptarnavimas

Seimo kanceliarija, reaguodama į Vyriausybės paskelbtas karantino švelninimo sąlygas, atnaujina tiesioginį gyventojų aptarnavimą ir darbą Seimo lankytojų centre. Dirbti Seime galės ilgalaikes akreditacijas turintys žurnalistai. Apie galimus pokyčius žurnalistai bus informuoti.

2020-05-07Priimtos Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pataisos

Seimas priėmė Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-3010(3), kuriomis nutarta naujai reglamentuoti LRT valdymo, veiklos klausimus, LRT pareigas, teises ir atsakomybę.

2020-05-07Audrys Antanaitis: sveikinu su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

"Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga nuoširdžiai sveikiname lietuviško žodžio skleidėjus, kalbėtojus, rašytojus, klausytojus! Visi esame bendradarbiai kurdami, vertindami ir puoselėdami savo kalbą, ir nuo mūsų visų pastangų priklausys, kokia ji yra ir kokia bus," sako Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis.

2020-05-07Seimo Pirmininkas Viktoras Pranskietis sveikina Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga

„Nūdienos aktualijos liudija, kad laisva žiniasklaida, nepriklausoma žurnalistika, nevaržoma spauda yra svarbiausi pagrindai, kuriais remiamės savo kasdienybėje, o bendrame kontekste gelbėjamės nuo propagandos ir dezinformacijos. Tai, kaip drąsiai stojate vienoje linijoje su kovotojais, yra nepamainomai kilnu ir gerbiama. Tegu Jūsų žodžių sklaida niekad nestokoja laisvės!“ – sako Seimo Pirmininkas.

2020-05-05LRT metų žodžiais išrinkti „koronė“ ir „šimonėda“ (1)

Minėdama Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną LRT kvietė gyventojus rinkti LRT žodį ir posakį – siūlyti įdomius, netradicinius, tarmiškus, naują reikšmę įgavusius žodžius bei posakius, kuriuos išgirdo LRT televizijos ir radijo programų laidose ar perskaitė LRT.lt portale per pastaruosius metus.

2020-04-21Aktuali informacija kultūros sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 viruso protrūkio

Čia skelbiama informacija apie priemones, aktualias kultūros sektoriui, dėl kurių įgyvendinimo yra priimti sprendimai ir suderintas reikiamas finansavimas. Informacija bus atnaujinama priėmus sprendimus dėl kitų priemonių.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media