2021 m. rugsejo 17 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Teismas nurodė grąžinti J.Butkevičienę į darbą TV3 televizijoje

2009-12-04
 
Kornelijos Ežerskytės nuotraukoje: Jolanta Butkevičienė nuo šio rudens veda tiesioginę diskusijų laidą

Kornelijos Ežerskytės nuotraukoje: Jolanta Butkevičienė nuo šio rudens veda tiesioginę diskusijų laidą

Vilniaus apygardos teismas šiandien paskelbė, jog atleista TV3 Žinių tarnybos vadovė Jolanta Butkevičienė turi būti gražinta į darbą.

 

Teismo teigimu, TV3 atstovai nepateikė įrodymų, jog J.Butkevičienė į darbą negali būti grąžinta į darbą dėl buvusioje jos darbovietėje atliktos reorganizacijos.

 

Taip teismas patenkino J.Butkevičienės apeliacinį skundą dėl gegužę priimtos Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismo nutarties, kurioje buvo teigiama, kad žurnalistė iš darbo buvo atleista neteisėtai, tačiau į šias pareigas grįžti negali. Tokią žinią ką tik išplatino BNS.

 

"Mano siekis patenkintas, nes mano atleidimas pripažintas neteisėtu. Šis ieškinys buvo dėl teisybės, tačiau nematau priežasčių, kodėl negalėčiau grįžti į darbą", - po posėdžio BNS sakė J.Butkevičienė.

 

Vilniaus apygardos teismas taip pat nurodė, kad J.Butkevičienei turi būti sumokėtas daugiau kaip 300 litų už vieną dieną siekiantis darbo užmokestis skaičiuojant nuo gegužės 8 dienos.

 

TV3 televizijai atstovaujanti advokatė BNS sakė, kad ši teismo nutartis bus skundžiama kasacine tvarka. J.Butkevičienė buvo atleista šių metų sausio pabaigoje. TV3 televizija teigė, kad žurnalistės atleidimo priežastis - įgaliojimų viršijimas.

 

Pati J.Butkevičienė tvirtino, jog buvo atleista dėl to, kad pasirašė žiniasklaidos priemonių kreipimąsi į šalies vadovus dėl žurnalistų darbo apribojimų parlamente panaikinimo.

 

Gruodį Seimo valdyba pakeitė žurnalistų akreditavimo taisykles, nustatydamas kvotą - ne daugiau kaip po 3 žurnalistus, fotografus, operatorius nuo redakcijos. Taip pat buvo priimti ir kiti sprendimai, kuriais apribotos vietos, kuriose galima filmuoti, fotografuoti - nenurodytose vietose kalbinti, filmuoti ir fotografuoti galima tik gavus Seimo nario sutikimą. Vėliau kvotos atšauktos, tačiau kiti ribojimai palikti.

 

J.Butkevičienė dirbo TV3 televizijoje nuo 1995 metų, o šios televizijos žinių tarnybai vadovavo nuo 1999-ųjų.

 

TV3 televizija priklauso Švedijos koncernui MTG.

 

Šiuo metu žurnalistė J.Butkevičienė bendradarbiauja su nacionaline televizija, kur nuo rudens kuria autorinę laidą "Paskutinis klausimas". Iki tol žurnalistė vedė autorinę laidą "Asmeninė atsakomybė" Lietuvos ryto televizijoje. 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-12-08 13:42
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media