2020 m. rugsejo 30 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Prieigos prie nelegalaus turinio mažinimas – efektyvi priemonė piratavimui internete užkirsti

2019-11-28
 
2019 m. lapkričio 27 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau - LRTK) organizavo apskritojo stalo diskusiją „Autorių teisių apsaugos internete iššūkiai". 
Pradėdamas diskusiją LRTK pirmininkas Mantas Martišius atkreipė dalyvių dėmesį į LRTK nuveiktą reikšmingą darbą siekiant apsaugoti autorių teises internete ir atliktus tyrimus dėl sprendimų blokuoti interneto svetaines, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys. Jis pasidžiaugė, kad nežiūrint į nemenkus iššūkius taikant ir vykdant Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą, tokie sprendimai yra efektyvi priemonė mažinant vartotojų lankomumo srautą neteisėtai viešai autorių teises saugomą turinį skelbiančiose svetainėse. Tai galimai žlugdo tokių svetainių veiklą ir yra akivaizdžiai teigiamas rezultatas siekiant įgyvendinti minėto įstatymo pakeitimus. 
Siekdama aptarti tobulesnes teisines priemones, užtikrinančias efektyvesnę autorių teisių internete apsaugą, LRTK į diskusiją pakvietė LR Seimo Kultūros komiteto, LR Kultūros ministerijos, Asociacijos „LATGA", Lietuvos gretutinių teisių asociacijos „AGATA", Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos „AVAKA" ir Lietuvos leidėjų asociacijos atstovus. 
LRTK atstovai pasidalino patirtimi ir papasakojo apie iššūkius, su kuriais susidūrė įgyvendinant minėto įstatymo pakeitimus, numatančius LRTK galimybę taikyti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams, blokuojant interneto domeno vardą, identifikuojantį interneto svetainę, kurioje neteisėtai viešai paskelbtas autorių teisių saugomas turinys.
Susitikimo metu buvo diskutuojama apie priimtus LRTK sprendimus dėl interneto svetainių blokavimo, jų taikymo ir vykdymo problemas bei efektyvumą, buvo aptarti skaitmeninio piratavimo mastai Lietuvoje. 
LRTK atstovai pabrėžė, kad, kovojant su piratavimu internete, svarbi priemonė - prieigos prie nelegalaus turinio mažinimas, naudojimosi legaliomis platformomis galimybės užtikrinimas, vartotojų švietimas ir taip pat - kolektyvinių administravimo organizacijų aktyvesnis vaidmuo.
Birutė Keršienė
Visuomenės informavimo skyriaus vedėja
El. paštas birute.kersiene@rtk.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-12-21 12:58
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media