2024 m. balandžio 19 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Po krepšinio rungtynių užpultas spaudos fotografas

2010-01-08
 
Nerijaus Povilaičio nuotraukoje: kolegos užpuolimą užfiksavo žurnalistai

Nerijaus Povilaičio nuotraukoje: kolegos užpuolimą užfiksavo žurnalistai

Nerijus Povilaitis

 

Ketvirtadienio vakarą pasibaigus Kauno „Žalgirio“ ir Zagrebo „Cibonos“ dvikovai nepavyko išvengti smurto protrūkio. Tačiau šį kartą į atlapus kibo ne sirgaliai - susigrūmė ir gerokai apsistumdė naujienų agentūros ELTA fotožurnalistas Alius Koroliovas bei „Žalgirio“ komandos masažuotojas Romas Petraitis.

 

Incidentas kilo žurnalistams laukiant, kol į greitosios pagalbos automobilį bus įkeltas traumą patyręs legionierius Travisas Watsonas.

 

R.Petraitis netikėtai puolė fotožurnalistą A.Koroliovą, stumdydamas trukdė fotografuoti traumuotą legionierių, bandė sugriebti už fotoaparato. Gelbėdamas brangią įrangą fotografas buvo privertas užsiropšti ant šiukšlių dėžės, tačiau agresyviai nusiteikęs R.Petraitis jo nepaliko ramybėje.

 

Užvirus grumtynėms fotografas stumtelėjo „Žalgirio“ masažuotoją, tada pastarasis garsiai apkaltino žurnalistą įspyrus į tarpukojį, rankomis griebęs už gerklės ėmė A.Koroliovą smaugti.

 

Incidento liudininkai, bandydami sudrausminti R.Petraitį, pagrasino tuojau pat iškviesiantis policiją, tačiau pareigūnų pagalbos neprireikė. Atskubėjęs „Žalgirio“ atstovas spaudai Almantas Kiveris išskyrė susikibusius vyrus.

 

Apie žurnalisto užpuolimą sužinojęs Lietuvos fotomenininkų sąjungos vadovas, spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis neslėpė pasipiktinimo: „Tai yra baisu ir neleistina. Man sunkiai suvokiama, kaip suaugę žmonės gali taip elgtis. Juo labiau, kad žurnalistui dirbti trukdė, paėmęs už gerklės smaugė ne sirgalius ar provokatorius, bet oficialus klubo atstovas. Toks elgesys yra pasibaisėtinas, griebti žmogui už gerklės yra fizinis smurtas prieš kitą asmenį, jau nekalbant apie žurnalisto teisės dirbti savo darbą ir laisvės suvaržymą“.

 

Lrytas.lt

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2010-01-12 15:45
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media