2022 m. sausio 20 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: LRT TV naujienų tarnyba – tarp Europos transliuotojų sąjungos finalininkų

2021-11-25
 
Inga Larionovaitė. J. Stacevičiaus LRT nuotr.

Inga Larionovaitė. J. Stacevičiaus LRT nuotr.

Kiekvienais metais Europos transliuotojų sąjunga (angl. EBU) įvertina visuomeninių transliuotojų indėlį bei meistriškumą naujienų mainų sistemoje (angl. „Eurovision News Exchange"). Šiais metais tarp trijų finalininkų už indėlį į EBU naujienų mainų programą - LRT TV naujienų tarnyba, įvertinta už greitą reagavimą ir atsidavimą, dalijantis informacija apie Baltarusijos teritorijoje nutupdytą „Ryanair" lėktuvą, skridusį iš Graikijos į Lietuvą.
„Stebėdami situaciją Baltarusijoje, kartais pagalvojame, ar tikrai tai vyksta čia, greta, už keliasdešimt kilometrų nuo mūsų. Taikios protestų akcijos, tramdomos smurtu, lėktuvo nutupdymas, o dabar emigrantų srautai, keliaujantys per Baltarusiją. Jaučiame pareigą informuoti Europos transliuotojų sąjungos nares, kurios neturi galimybės stebėti situacijos iš arti", - teigia LRT TV naujienų tarnybos vadovė Inga Larionovaitė.
EBU Naujienų asamblėjoje 2021 m. „Gunnaro Hoidahl" apdovanojimas už naujienų kokybę ir turinio gausą buvo įteiktas EBU narei - France TV. Apdovanojimo nominantus ir laimėtoją renka EBU Naujienų mainų redakcijos darbuotojai.
2020 m. tarp septynių nominantų taip pat buvo LRT TV naujienų tarnyba - ji įvertinta už temų įvairovę, greitą reagavimą, informacijos planavimą, turinio kokybę bei svarų indėlį, dalijantis karštomis naujienomis iš Baltarusijos.
Nuo 1993 m. LRT yra svarbiausio pasaulyje visuomeninius transliuotojus vienijančio profesinio aljanso EBU narė. Šis aljansas atstovauja visuomeninių transliuotojų interesams ir juos gina tarptautiniu ir vietos mastu, padeda nariams įsigyti ir kurti aukščiausios kokybės turinį, dalytis tarpusavyje geriausia patirtimi ir žiniomis, burti ekspertų bendruomenę.
Pagal EBU naujienų mainų programą, LRT kartu su kitais šios organizacijos nariais ir partneriais dalijasi tarpusavyje naujienų medžiaga. Visuomeninis transliuotojas LRT ne tik supažindina su aktualijomis iš Lietuvos ir pasaulio, bet ir prisideda prie to, kad auditorijas užsienyje pasiektų patikima informacija iš Lietuvos ir apie Lietuvą.
EBU sudaro 115 transliuotojų organizacijų 56-iose Europos valstybėse ir 34 asocijuoti nariai Azijoje, Afrikoje, JAV ir Pietų Amerikoje.
Miglė Savickaitė
Atstovė ryšiams su visuomene
S. Konarskio g. 49,
LT-03123 Vilnius
Mob. +370 687 43201
lrt@lrt.lt www.lrt.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-12-14 10:00
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media