2024 m. liepos 16 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: „EuroMedijos 2010“ konkurso laureatais tapo devyniolika Lietuvos žiniasklaidos profesionalų

2010-03-30
 
Nežinomo autoriaus nuotraukoje:   „Europos plunksnos“ nugalėtoju jau antrą kartą tapo spaudos žurnalistas Rytas Staselis, žurnalo

Nežinomo autoriaus nuotraukoje: „Europos plunksnos“ nugalėtoju jau antrą kartą tapo spaudos žurnalistas Rytas Staselis, žurnalo

Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje antrą kartą organizuojamame konkurse „EuroMedija 2010“ išrinkti ir apdovanoti geriausi spaudos, televizijos, radijo ir interneto žurnalistai, savo darbuose nagrinėję Europos aktualijas.

 

„Šių metų konkursas pasižymėjo tuo, kad žurnalistai konkurso komisijos vertinimui pateikė gerokai daugiau darbų ne politinėmis ar ekonominėmis temomis, o tokias publikacijas ir laidas, kuriose daugiau nagrinėjama klimato kaitos, skurdo, tolerancijos, europietiško požiūrio problemos – žmogiškos ir daugeliui suprantamos temos“, - teigė Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

 

„Džiaugiamės šių metų konkursui gavę įspūdingų darbų. Lietuvos ir Europos saitus kūrybiškai atskleidę žiniasklaidos meistrai stiprina kokybiškos žurnalistikos pozicijas“, – akcentavo Laimutė Pilukaitė, l.e.p. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė.

 

Šiais metais žurnalistai pretendavo į apdovanojimus septyniose nominacijose: Europos plunksna (spaudos žurnalistas), Europos akis (televizijos žurnalistas), Europos balsas (radijo žurnalistas), Europos regionietis (regioninės žiniasklaidos žurnalistas), Eurožinius (aktualijų žurnalistas), Eurovirtualas (interneto vartų žurnalistas) ir Eurotinklius (tinklaraštininkas).

 

„Eurovirtualo“nominacijoje už geriausių interneto vartų žurnalistų titulą varžėsi 9 žiniasklaidos atstovai. Tačiau vertinimo komisija šioje kategorijoje skyrė tik I vietą, kuri atiteko portalo „Bernardinai.lt“ atstovėms Kristinai Urbaitytei ir Bertai Tilmantaitei už darbus „Laura Valytė: Aš negirdžiu, bet nieko baisaus“ ir „Priklausomybė. Vien tik nevartoti neužtenka“. Komisijos narių nuomone, būtent šių žurnalisčių darbuose buvo visapusiškai išnaudotos interneto terpės galimybės. To pritrūko kitiems kandidatams, todėl II ir III vietos buvo nuspręsta neskirti.

 

Daugiausia dalyvių – 13 žiniasklaidos profesionalų – varžėsi dėl apdovanojimų „Eurožiniaus“ nominacijoje. I vietą laimėjo interneto vartų „Delfi.lt“ žurnalistė Rasa Lukaitytė, II vieta skirta dienraščio „Lietuvos rytas“ žurnalistei Gabrielei Pečkaitytei, III vietos laureatu tapo kitas interneto vartų „Delfi.lt“ žurnalistas Mindaugas Jackevičius.

 

Antra pagal populiarumą tapo „Europos regioniečio“ nominacija, sulaukusi 12-kos žurnalistų, pateikusių 27 darbus. I vietą šioje kategorijoje komisija skyrė Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ žurnalistei Agnei Adomaitei, II vietos nugalėtoja tapo savaitraščio „Šiauliai plius“ korespondentė ir portalo etaplius.lt redaktorė Eva Jagminaitė. III vieta atiteko Vidai Ramanauskaitei-Grišmanauskienei iš Alytaus radijo stoties FM99 už laidas „Europos kaleidoskopas“, „Apie sveikatą ir gyvenimą...“ ir „Žaliasis kanalas“.

 

„Europos plunksnos“ nugalėtoju jau antrą kartą tapo spaudos žurnalistas Rytas Staselis. II vietą komisija skyrė žurnalo „Valstybė“ žurnalistui Karoliui Makrickui. III vietą laimėjo dienraščio „Verslo žinios“ žurnalistė Teresė Staniulytė. Iš viso „Europos plunksnos“ nominacijoje varžėsi 11 spaudos žurnalistų.

 

„Europos balso“ nominacijai savo darbus pateikė 8 radijo žurnalistai. Šiais metais nugalėtoju pripažintas Algirdas Steponavičius, Lietuvos radijo laidos „Gimtoji žemė“ redaktorius. II vietos laimėtoja tapo Vilija Ramanauskienė iš Alytaus radijo stoties FM99 už laidas apie alternatyviąją energetiką, Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymo atgarsius Europoje ir tiesioginę diskusiją su europarlamentarais iš laidų ciklo „Europos klubas“. III vieta skirta taip pat Lietuvos radijo žurnalistei Eglei Merkytei.

 

TV žurnalistikai skirtai konkurso nominacijai „Europos akis“ savo darbus pristatė 6 žurnalistai. I vietos laureatu tapo Domas Burkauskas už reportažą apie ekonomikos skatinimo planą laidoje „Idėjų metas“. II vietą laimėjo tos pačios laidos žurnalistė Tautvydė Valentaitė, pateikusi tris reportažus. III vietą laimėjo Šiaulių regiono TV „Splius“ kūrybinė grupė – Asta Šiukšterienė, Artūras Konderauskas, Aida Brašiškienė, vertinimui atsiuntę reportažą „EP rinkimai artėja“ iš laidos „Provincija“.

 

Komisija neskyrė prizinių vietų nominacijoje tinklaraštininkams „Eurotinklius“. Darbus vertinusių konkurso partnerių nuomone, visi 11 darbų, kuriuos pateikė 6 tinklaraštininkai, nevisiškai atitiko keltus reikalavimus. Todėl siekdama išlaikyti aukštus konkurso standartus komisija nusprendė šiais metais „Eurotinkliaus“ kategorijoje apdovanojimų neskirti.

 

„EuroMedijos 2010“ vertinimo komisiją sudarė konkurso partnerių atstovai iš Lietuvos žurnalistų sąjungos,Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos,Nacionalinės miestų ir rajonų laikraščių leidėjų asociacijos, Regioninių televizijų asociacijos,Lietuvos žurnalistikos centro,Interneto žiniasklaidos asociacijos,Vilniaus Universiteto Komunikacijos fakulteto ir Vytauto Didžiojo Universiteto Viešosios komunikacijos katedros.

 

Iš viso konkurse dalyvavo 47 žurnalistai, vertinimui pateikę 113 darbų.2009 m. konkursas sulaukė 70 darbų, kuriuos atsiuntė 40 autorių iš visos Lietuvos.

 

Bernardinai.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2010-03-31 15:36
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Nemokami Filmai

2021-04-29 12:05

Regioninių televizijų asociacijos,Lietuvos žurnalistikos centro,Interneto žiniasklaidos

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media