2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Žurnalistas Virginijus Savukynas turėjo teisę kritikuoti ministrę, LRT etikos kontrolierės sprendimas panaikintas

2024-03-23
 
Virginijus Savukynas

Virginijus Savukynas

Vilniaus miesto apylinkės teismas negaliojančiu pripažino LRT etikos kontrolierės Dainos Elenos Andrikienės sprendimą, kuriuo buvo nuspręsta, kad žurnalistas Virginijus Savukynas, savo „Facebook" paskyroje paskelbęs įrašą, kuriame kritikavo teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską, pažeidė LRT etikos kodeksą ir pasiūlė visuomeniniam transliuotojui skirti nuobaudą.
Teisėja Rūta Poniškaitytė-Liatukė penktadienį paskelbė, kad LRT etikos kontrolierė viršijo savo įgaliojimus. Pasak teisėjos, asmuo turi teisę kritikuoti valdžią.
Tuo pačiu žurnalistui iš atsakovės LRT priteista 6,4 tūkst. bylinėjimosi išlaidų.
Šis konfliktas atsirado po to, kai 2023 m. gegužę LRT etikos kontrolierė D. E. Andrikienė pripažino, kad žurnalistas V. Savukynas, savo „Facebook" paskyroje paskelbęs įrašą, kuriame kritikavo teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską, pažeidė LRT etikos kodeksą ir pasiūlė visuomeniniam transliuotojui skirti nuobaudą. V. Savukynas „Facebook" paskelbė tokio turinio įrašą: „Teisingumo ministrė iškėlė drausminę bylą Ignui Vėgėlei dėl to, kad jis kėlė klausimus. Jie gali patikti, gali nepatikti, tačiau tokią teisę garantuoja Lietuvos Respublikos Konstitucija. Manau, kad tai yra vienas iš baisiausių žingsnių, kuriuo pasikėsinta į laisvę. Kaip ir putino ruzzijoje nepatinkančius žmones siekiama užčiaupti. Nemanau, kad šiai ministrei yra vieta Vyriausybėje".
LRT etikos kontrolierės sprendimas pripažinti žurnalistą Virginijų Savukyną pažeidusiu etiką, panašu, yra persekiojimas už kritiką, teigė Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.
Vilniaus miesto apylinkės teismas nėra galutinis ir gali būti skundžiamas. LRT svarsto šį sprendimą skųsti.
„Teismo sprendimą vertinti šiuo metu būtų per daug skubota, tačiau siekdama daugiau aiškumo svarbiems ateities žurnalistų etikos ir aukštų standartų išlaikymo procesams, LRT svarsto Teismo sprendimą skųsti aukštesnei instancijai", - sako Miglė Savickaitė, LRT atstovė ryšiams su visuomene.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-03-23 11:49
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Augustas

2024-03-23 12:25

Pagaliau teisybė nugalėjo.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media