2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: VU Komunikacijos fakultete pirmą kartą įvyko viešosios kalbos konkursas „Komunikuok: šauksmininko (iš)šūkis“

2024-03-17
 
Benita Kaselytė,
Vilniaus universitetas

 

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas pirmą kartą organizavo viešosios kalbos konkursą moksleiviams „Komunikuok: šauksmininko (iš)šūkis". Geriausios atrinktos moksleivių viešosios kalbos buvo pristatytos konkurso finaliniame renginyje, kuris vyko 2024 m. kovo 15-ąją - Pasaulinę kalbos dieną.
Komunikacijos fakultete vykusiame konkurso finale vyresniųjų klasių moksleiviai iš visos Lietuvos susirungė dėl Šauksmininko titulo. Pristatytose kalbose jie kėlė švietimo problemas, kalbėjo apie emocinę sveikatą, dalijosi patirtimi apie asmenybės turtinimą, literatūros poveikį.
2024 m. Šauksmininkės vardas atiteko vienuolikokei Akvilei Korsakaitei iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos. Ji sakė kalbą „Kompasas jaunam žmogui".
Konkurso finalo komisijoje dalyvavo ir mokinių kalbas vertino VU Komunikacijos fakulteto dėstytojai dr. Giedrė Vaičekauskienė, žurnalistė dr. Rūta Kupetytė, doc. Lina Murinienė, doc. Marija Stonkienė ir Komunikacijos fakulteto rinkodaros ir komunikacijos vadovė Raminta Labanauskienė.
Apibendrindami konkurso metu išgirstas viešąsias kalbas, komisijos nariai pabrėžė moksleivių kritinį mąstymą, domėjimąsi aktualiomis visuomenei temomis, platų apsiskaitymą, pastangas įsigilinti į pasirinktą problemą ir argumentuotą nuomonės pristatymą. Vertinimo komisijos narė doc. M. Stonkienė sakė: „Labai džiaugiuosi, kad yra išdrįsusių moksleivių nuo 8 iki 12 klasės, radusių laiko greta visų kitų veiklų, parengusių ir pristačiusių savo kalbas. Pažymėčiau šių jaunų žmonių entuziazmą, savitą požiūrį į problemas, su kuriomis jie kas dieną susiduria."
Komisijos pirmininkė dr. G. Vaičekauskienė pabrėžė moksleivių drąsą ir atvirumą: „Per viešą kalbėjimą mes klausome žmogaus, jo vertybių, įsitikinimų, autentiško pasaulio matymo. Ir tas klausymas yra labai įdomus, nes galime įprastus dalykus pamatyti naujai. Geros viešos kalbos kaip įtikinimo menas gali pakeisti auditorijos mintis, sušildyti širdis ir įkvėpti laukiamiems veiksmams."
„Konkursas - kaip paskatinimas kelti aktualias temas jaunimui ir kviesti į diskusiją ieškant sprendimų, - teigė VU Komunikacijos fakulteto dekanė prof. R. Matkevičienė. - Kviesdami į konkursą nerimavome - ar sulauksime paraiškų, ar būsime įdomūs. Rezultatai pranoko lūkesčius. Moksleiviai - trokštantys žinių, aktyvūs, pilietiški. Tikiu, kad įgiję komunikacijos žinių jie taps drąsesniais ir aktyviais viešojo lauko dalyviais. Mokės ne tik patys įtikinamai kalbėti, bet ir atpažinti kitų taikomas manipuliacijas ir retorinius žaidimus."
VU Komunikacijos fakulteto organizuojamo konkurso „Komunikuok: šauksmininko (iš)šūkis" tikslas - paskatinti moksleivius diskutuoti tiek visuomenei, tiek jiems patiems svarbiais klausimais: švietimo sistemos, meno / literatūros / muziejų, tvarumo, tolerancijos, urbanizacijos, žmogaus teisių, migracijos, aplinkosaugos ar bet kuria kita aktualia tema. Komunikacijos fakultetas siekia būti vieta, kur puoselėjamas laisvas nuomonės reiškimas, kito išklausymas ir skatinamas kūrybiškas, visuomeniškas, analitinis Lietuvos ir pasaulio aktualijų suvokimas ir vertinimas.
Konkursas vyko trimis etapais. Pirmajame etape moksleiviai siuntė parengtas viešąsias kalbas, jas vertino VU Komunikacijos fakulteto dėstytojų komisija. Atrinktų kalbų autoriai buvo kviečiami atvykti į Komunikacijos fakulteto organizuojamą paskaitų ir konsultacijų ciklą. Mokymų metu fakulteto dėstytojai ir partneriai skaitė paskaitas apie viešojo kalbėjimo įgūdžius, kūno kalbą, prezentavimo galimybes. Konkursą vainikavo finalas, kurį vedė Komunikacijos fakulteto žurnalistikos studijų programos studentė Eglė Žilinskaitė.
Planuojama, kad konkursas bus tęstinis VU Komunikacijos fakulteto projektas.
Kontaktinis asmuo
Raminta Labanauskienė
Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė
Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas
El. p. raminta.labanauskiene@kf.vu.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-03-17 14:07
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media