2024 m. balandžio 19 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Antano Macijausko premijos laureatu tapo Juozas Šalkauskas

2010-08-04
 

Kornelija Ežerskytė

 

Lietuvos žurnalistų sąjunga kartu su Nacionaline žurnalistų kūrėjų asociacija ir Biržų rajono  savivaldybe šiemet jau trečius metus iš eilės įteiks tradicinę - Antano Macijausko -  premiją. Rugpjūčio 7 d. 16 val. Biržų miesto šventėje Antano Macijausko premija bus įteikta žinomam žurnalistui, lietuvių kalbos puoselėtojui Juozui Šalkauskui. Trečiuoju šios premijos laureatu tapęs žurnalistas kaip tik mini ir savo kūrybinį jubiliejų - rugpjūčio 3 dieną sukako 40 metų, kai J.Šalkauskas pradėjo dirbti Lietuvos radijuje.

 

Žinią apie jam paskirtą Antano Macijausko premiją kolega sutiko vienu sakiniu: „Man tai netikėta ir smagu". Lzs.lt pasiteiravus, kokiam savo pomėgiui - kelionei ar geresniam fotoaparatui - paskirs netikėtai gautus pinigus, Juozas prisipažino, jog net neįsivaizduoja, nes tai pirmoji premija jo gyvenime, pelnyta už kūrybinę veiklą.

 

Vienas iš šios premijos steigimo iniciatorių Biržų rajono meras Regimantas Ramonas neslėpė, jog smagu bus pasveikinti premijos laureatą Juozą Šalkauską. „Man kaip merui teko ne kartą susitikti su Juozu įvairiuose renginiuose. Pastebėjau tai, kad  kiekviename renginyje jis stengiasi atiduoti viską, ką turi sukaupęs geriausio. Tas jo gebėjimas bendrauti su žmonėmis, mokėjimas surasti kelią į kiekvieno širdį iš tiesų pakeri. Biržų žmonės jį taip pat gerai žino ir, neabejoju, mėgsta. Net Juozo skaitomos spaudos apžvalgos skiriasi nuo kitų - išmintimi, sodrumu, įtaiga. Džiaugiamės, kad jam bus įteikta Antano Macijausko premija."

 

Beje, prieš metus Biržuose, per miesto šventę, teikiant Antano Macijausko premiją kolegai teko būti šios renginio dalies vedėju. Sodrus Juozo balsas ir renginių vedėjo talentas tuomet iš visų aikštės pakraščių link scenos sukvietė solidų būrį miestelėnų ir šventės svečių.

 

 

Antano Macijausko (1874-1950), iškilaus kovotojo už lietuvišką spaudą, publicisto ir leidėjo kasmetinę premiją skiria vertinimo komisija, sudaryta iš Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ir Biržų rajono savivaldybės deleguotų atstovų.

 

Pasak vertinimo komisijos pirmininko Audrio Antanaičio, „Juozas ir iki šiol buvo vertinamas kolegų ir visuomenės. Tačiau dar smagiau, kad Antano Macijausko premija surado jos vertą laureatą." Premija J.Šalkauskui skirta už patriotiškumą ir meilę gimtajai kalbai, kultūros tradicijų puoselėjimą, aktyvią kultūrinę  veiklą jubiliejiniais Lietuvos tūkstantmečio metais, lietuviškų knygų garsinimą, indėlį į kokybiškesnės  žiniasklaidos kūrimą.

 

2008 m. įsteigtos Antano Macijausko premijos laureate tapo žurnalistė Indrė Makaraitytė, konkursų „Nacionalinis diktantas" bei „Padovanok Lietuvai viziją" sumanytoja ir vykdytoja. 2009-ųjų rugpjūčio pradžioje Biržuose, miesto šventės metu, dalyvaujant gausiai miestiečių, svečių bei žurnalistų bendruomenei Antano Macijausko premija buvo iškilmingai įteikta antrajai šios premijos laureatei - žurnalistei Vitalijai Morkūnienei.

 

Antano Macijausko premija skiriama žurnalistui už geriausius žurnalistikos darbus (straipsnius, publikacijas, televizijos ir radijo laidas paskelbtas visuomenės informavimo priemonėse per kalendorinius metus) arba iniciatyvas (įvykdytas per kalendorinius metus), ugdančias pilietinį patriotizmą, nacionalinio pasididžiavimo jausmą, meilę valstybinei kalbai ir nacionalinei kultūrai.

 

Antano Macijausko premija žurnalistui gali būti skiriama tik vieną kartą. Antano Macijausko premijos laureatui skiriamas Antano Macijausko medalis, premijos laureato diplomas, 2000 litų piniginis prizas ir monografija apie Antaną Macijauską.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2010-08-04 19:52
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media