2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Prezidentės komandoje dirbs ir žurnalistė Audronė Nugaraitė

2009-07-03
 

Žurnalistų bendruomenę nudžiugino žinia, kad naujai išrinktosios prezidentės Dalios Grybauskaitės komandoje dirbs ir žurnalistė Audronė Nugaraitė. Ji pakviesta vadovauti Politikos analizės ir institucinių ryšių grupei.

 

Žurnalistė, socialinių mokslų daktarė Audronė Nugaraitė nuo 1978-ųjų dėsto Vilniaus universitete žurnalistikos teorijos disciplinas, pastaruoju metu – pilietinės žurnalistikos kursą, tyrinėja ir dėsto viešųjų ryšių teoriją. Ji yra Lietuvos žurnalistų sąjungos narė, aktyviai dalyvavo organizacijos veikloje.

 

"Pirmiausia, buvo smagu, kad pakvietė. Antra, manau, kad turiu visko, kuo galėčiau būti naudinga naujajai prezidentei", – paklausta, kas lėmė apsisprendimą dirbti D.Grybauskaitės komandoje, “Lietuvos žinioms” sakė A.Nugaraitė. Ji neketina atsisakyti ir dėstymo Žurnalistikos institute, tik teks sumažinti krūvį. "Politikos ir mano santykis yra per politinę komunikaciją. Nemanau, kad jei betarpiškai nedalyvauji politinėje veikloje, vadinasi, neišmanai politikos", – sakė tikros politinės patirties neturinti moteris. Ji teigė nemažai bendravusi tiek su buvusiais, tiek su esamais politikais, savo veikloje patarėja žada šiais ryšiais pasinaudoti. Prezidentės A.Nugaraitė teigė asmeniškai nepažįstanti, su D.Grybauskaite jai teko susitikti per vieną stažuotę.

 

Audronė Nugaraitė – žurnalistė, socialinių mokslų daktarė, docentė. Gimė 1955 m. Kaune, 1973 m. baigė Vilniaus A. Vienuolio vidurinę mokyklą, o po penkerių metų studijų Vilniaus Universitete gavo žurnalistės diplomą.

 

Pirmoji Audronės darbovietė – Universitete leidžiamo laikraščio „Tarybinis studentas“ redakcija, kurji 1978 – 1980 m. dirbo redaktore. 1981-1984 m. buvo Vilniaus universiteto aspirante. Vėliau (1989- 1997 m.) A.Nugaraitė buvo laikraščio „Mokslo Lietuva“ korespondentė bei redaktorių kolegijos narė.

 

1988 m. buvo VU Istorijos fakulteto prodekanė. Nuo 1984-ųjų – Spaudos žurnalistikos katedros, nuo 1991 m. – Žurnalistikos instituto dėstytoja, nuo 1994 m. docentė.

A.Nugaraitė yra parašiusi daug publikacijų Lietuvos ir užsienio spaudoje, taip pat mokymo ir metodinių darbų. 1993 m. pirmoji Lietuvoje apgynė informacijos mokslų srities disertaciją Lietuvos žinybinės spaudos tema. Vilniaus universiteto žurnalistikos specialybės studentams dėstė žurnalistikos teorijos, ryšių su visuomene disciplinas, profesinę etiką, rizikos komunikaciją, vėliau – pilietinės žurnalistikos kursą, diplomatinę žurnalistiką, bendravimą su žiniasklaida. Ji tyrinėja ir analizuoja medijų sklaidos ir koncentracijos ypatumus. A.Nugaraitė dalyvauja tarptautiniuose projektuose.

 

Nuo 1997 iki 2006 m. buvo VU Žurnalistikos instituto direktorė. Yra Gži internetinio portalo, siekiančio aukštesnių žurnalistinės etikos standartų, draugijos narė; Lietuvos ryšių su visuomene sąjungos narė-steigėja; Lietuvos žurnalistų ir leidėjų komisijos narė; Lietuvos žurnalistų sąjungos narė; VU Senato narė, Europos ryšių su visuomene mokymo ir tyrimo asociacijos (EUPRERA) narė; Lietuvos reklamos biuro Arbitražo narė; LŽS almanacho „Žurnalistika“ redkolegijos pirmininkė; Žurnalo „Informacijos mokslai“ redkolegijos narė; Tarptautinės žurnalistų federacijos narė; Lietuvos studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) ekspertė; Lietuvos valstybinio Mokslo ir studijų fondo ekspertė.

 

A.Nugaraitė savo profesinę kvalifikaciją kėlė stažuotėse: Norvegijos Fredrikstato žurnalistikos institute (1993); JAV Misurio universiteto žurnalistikos mokykloje (1995); Didžiosios Britanijos Lesterio universitete (TEMPUS, 1996); JAV, Vašingtone (“Voice of America”, 1997); Didžiojoje  Britanijoje, Londone (Peter Hyde communication management consulting company, 1997); Olandijoje, Amsterdamo universitete (TEMPUS, 1998); JAV organizuotoje vasaros stovykloje “PR teaching”(1999); Belgijoje, Briuselyje (Europos vizituotojo programa, 2001); Kanadoje (Tarptautinė bendradarbiabimo programa, 2004); JAV (Lyderių programa, 2004).

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-08-05 15:15
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media