2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: LŽS kreipėsi į Šiaulių miesto savivaldybę dėl galimo žurnalistų teisių suvaržymo

2009-07-13
 

Lietuvos žurnalistų sąjunga oficialiai kreipėsi į Šiaulių miesto savivaldybės merą G.Mikšį ir paprašė paaiškinti, kodėl šioje savivaldybėje susidarė situacija dėl galimo žurnalistų teisių suvaržymo renkant informaciją. Atsakymo Žurnalistų sąjunga kol kas negavo.

 

Tokių priemonių buvo imtasi po to, kai šių metų gegužės 25 d. LŽS gavo dienraščio “Šiaulių naujienos” žurnalistų raštą, kuriame rašoma, jog minėtos redakcijos ir kitų visuomenės informavimo priemonių žurnalistams kyla sunkumų gaunant informaciją iš Šiaulių miesto savivaldybės. “Šiaulių naujienų” žurnalistai teigia, jog Šiaulių miesto savivaldybėje ryškėja tendencijos riboti žurnalistų galimybes visuomenei informaciją pateikti laiku, operatyviai, išsamiai ir efektyviai kontroliuoti valstybės tarnautojų veiklą.

 

Rašte minima, jog Šiaulių miesto savivaldybėje įvesta kortelių sistema, sudaro nepatogumų žurnalistams patekti į savivaldybės pastatą, nes pvz., “Šiaulių naujienų” dienraštyje dirbantiems dešimčiai žurnalistų yra skirtos tik dvi kortelės. Tokia sistema verčia žurnalistus gaišti laiką dalijantis minėtus leidimus-korteles. Pastebėtina, jog nacionalinių visuomenės informavimo priemonių atstovams kortelės apskritai nėra suteiktos.

 

“Išanalizavusi kolegų žurnalistų rašte nurodytą informaciją, Lietuvos žurnalistų sąjunga mano, jog Šiaulių miesto savivaldybėje esant “Šiaulių naujienų” žurnalistų nusakytai situacijai, yra ribojama žurnalistų pareiga rinkti informaciją apie šios institucijos ir joje dirbančiųjų valstybės tarnautojų veiklą, atitinkamai informuojant visuomenę. Taip pažeidžiamos Visuomenės informavimo įstatymo normos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 str. nuostatos, kuriose įtvirtinta, jog “Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti.

 

Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas. Laisvė reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu, jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai,”- rašoma Žurnalistų sąjungos rašte, kuris buvo išsiųstas Šiaulių miesto savivaldybės vadovui.

 

LŽS paprašė, kad Šiaulių miesto savivaldybė pateiktų teisinius argumentus bei įstatymus, kuriais vadovaujantis yra išduodamas ribotas skaičius leidimų-kortelių vienos redakcijos žurnalistams ir taip iš esmės ribojamos žurnalistų teisės rinkti, o vėliau ir skleisti informaciją.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-08-05 15:04
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media