2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Lietuvos radijo ir televizijos komisija skyrė baudą UAB „TELE-3“

2009-07-22
 

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK), nustačiusi Visuomenės informavimo įstatymo pažeidimą televizijos programos „TV3“ transliuotoje laidoje „Čia ir dabar“, uždarajai akcinei bendrovei „TELE-3“ surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą.

           

Protokole konstatuojama, kad pasakojant istoriją apie prieš dvejus metus nužudytus Jonaičių šeimos du mažamečius brolius, laidoje keletą kartų buvo rodomos nužudytųjų brolių nuotraukos, skelbiami tėvų vardai ir pavardės, pateikiama filmuota medžiaga ir kitokie duomenys, pagal kuriuos galima nustatyti rodytų Jonaičių šeimos nepilnamečių asmens tapatybę. Informacija apie nepilnamečius buvo pateikiama neigiamų socialinių reiškinių kontekste – jų motina vadinama vaikžude, tėvas kaltinamas girtuokliavimu, šeima priskiriama rizikos šeimų grupei.

 

Pagal Visuomenės informavimo įstatymą tokios viešosios informacijos skelbimas daro žalą nepilnamečiams, pažeidžia jų interesus, ir todėl ji priskirtina neigiamą poveikį nepilnamečiams darančios informacijos kategorijai, kurią skelbti draudžiama.

           

Už šį įstatymo pažeidimą UAB „TELE-3“ generalinei direktorei Laurai Blaževičiūtei LRTK nusprendė skirti 1000 litų baudą.

 

Edmundas Juškys
Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-08-05 14:43
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media