2024 m. birželio 16 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Kieno užsakymus vykdo žurnalistai – visuomenės ar ...?

2009-07-21
 

Šį antradienį (liepos 21 d.) 10.10 val. Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ vyks diskusija apie žurnalistikos profesijos perspektyvas ir jos kūrybinę nepriklausomybę.

 

Vienas garsus Lietuvos verslininkas yra pasakęs, kad „žiniasklaida yra skulptorė su geležiniu platktuku ir kaltu, iš lietuviško akmens tašanti savo supratimo skulptūras, paprastai – pagal kieno nors užsakymą“.  Užuomina apie žurnalisto profesijos kūrybinę prigimtį atrodo yra sunkiai suderinama su užsakovo interesais. Visi puikiai supranta esminius skirtumus tarp to meno, kuris gimsta nepriklausomo kūrėjo galvoje, ir kuris atliekamas pagal konkretaus užsakovo „dūdelę“.

 

Lietuvoje daugelį metų bandyta kurti ir nepriklausomą žiniasklaidą, ir užtikrinti joje dirbančių žurnalistų nešališkumą. Draudimai ir ribojimai, etikos prižiūrėtojai ir politikų moralizavimas kol kas, panašu, netenkina nei žiniasklaidos priemonių nei jos auditorijos.

 

Tačiau žiniasklaidos stiprybė visais laikais buvo ne tik joje dirbantys reporteriai. Žurnalistikoje savo ryškų pėdsaką yra palikęs ne vienas žymus rašytojas, visuomenininkas, net politikas. Tačiau šiandien ne tik vis mažiau jaunų žmonių renkasi žurnalisto profesiją. Net ir žymūs visuomenėje žmonės vis rečiau savo apibendrinimus, įžvalgas ir mintis skelbia periodinėje spaudoje. Ar vis dar užtikrinama nuomonių įvairovė žiniasklaidoje? Kas lemia visuomeninių diskusijų temų ir pašnekovų parinkimą – visuomenės interesai ar konkretaus užsakovo tikslai?

 

Apie visa tai pokalbis tiesioginėje radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“, kurią bendrai rengia Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Žinių radijas. Studijos telefonas 8-5-243 14 31.

 

Diskusijoje dalyvauja prozininkė, eseistė, Vilniaus universiteto žurnalistikos katedros absolventė, J.TY. Vaižganto premijos laureatė Gintarė Adomaitytė bei ilgus metus Lietuvos žurnalistų sąjungai vadovavęs Rimgaudas Eilunavičius.

 

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Laidą veda Dainius Radzevičius.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-08-05 14:45
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media