2024 m. birželio 16 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Ar ligos pašalpa gali būti mažinama dėl ligos metu gauto honoraro

2009-07-20
 

Lietuvos žurnalistų sąjunga buvo išreiškusi susirūpinimą dėl situacijos, į kurią pateko kai kurie žurnalistai, kai jiems nebuvo išmokėta visa ligos socialinio draudimo pašalpa dėl ligos laikotarpiu gauto autorinio atlyginimo. Dėl to LŽS kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją prašydama motyvuoto paaiškinimo, ar socialiai teisinga tokia praktika, kai autoriui sumažinama ligos pašalpa, jeigu ligos metu jis gauna autorinį atlyginimą už galimai anksčiau sukurtus kūrinius.

 

 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija raštu informavo LŽS, kad ji šiuo klausimu kreipėsi į Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybą, kuri yra tiesiogiai atsakinga už ligos socialinio draudimo pašalpų skyrimą.

 

Ministerijos siųstame rašte informuojama, kad Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniai skyriai, skirdami ligos socialinio draudimo pašalpas apdraustiesiems asmenims, gydymo ir slaugos režimo pažeidimus vertina pagal LR Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 15 str., Ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpų nuostatų 36 p., taip pat Nedarbingumo pažymėjimų bei nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimų išdavimo taisyklių 54 p. nuostatas. Tos pačios minėtų teisės aktų nuostatos taikomos ir skiriant ligos socialinio draudimo pašalpas asmenims, gaunantiems pajamas pagal autorines sutartis.

 

“Skiriant apdraustiesiems ligos socialinio draudimo pašalpas, kiekviena konkreti situacija išnagrinėjama režimo pažeidimo prasme, t.y. išsiaiškinama, ar laikinojo nedarbingumo laikotarpiu asmuo nepažeidė gydymo ar slaugos režimo, kaip nurodyta minėtuose teisės aktuose.  Vien todėl, kad laikinojo nedarbingumo laikotarpiu asmeniui išmokamas autorinis atlyginimas už autorinėje sutartyje numatytus darbus, tačiau darbai atlikti iki laikinojo nedarbingumo nustatymo, nėra laikoma elgesio taisyklių pažeidimu. Tokiais atvejais ligos socialinio draudimo pašalpa skiriama ir išmokama, kai asmuo pateikia autorinės sutarties nuorašą”, teigiama oficialiame Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rašte.

 

Be to, šiame rašte pabrėžiama, kad “Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba yra sustiprinusi ligos socialinio draudimo pašalpų mokėjimų sprendimų pagrįstumo kontrolę. Tuo atveju, kai Fondo valdybos teritorinių skyrių specialistai rengia sprendimą nemokėti ligos pašalpos dėl režimo pažeidimo, ligos pašalpos neigiamo sprendimo projektas bei su tuo susijusių dokumentų kopijos pateikiamos konsultacijai Fondo valdybos pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriui.” Šiuo metu nagrinėjami du atvejai dėl galimo neigiamo sprendimo priėmimo.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-08-05 14:48
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media